دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز چهارشنبه 5 شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد 36 هزار واحدی رو به رو بود.  

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 5 شهریورماه

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد سبز پوشی و افزایش تقاضا در عمده نمادهای این گروه هستیم. شبریز، شپنا، شتران و شبندر در سقف قیمت روزانه قرار دارند.

بانکی‌ها امروز با معاملاتی پر تقاضا شروع به کار کردند. نمادهای دی، وتجارت، وبصادر، وپاسار و ونوین ازجمله نمادهای مورد توجه گروه اند. سمایه پر عرضه‌ی داد و ستد می‌شود.

فلزات اساسی هم با افزایش تقاضا همراه اند. فولاد، فملی و ذوب از جمله نمادهای مثبت گروه اند. فمراد و فنوال با فشار عرضه معامله می‌شوند. فلوله و فسپا متعادل داد و ستد می‌شوند.

223225
 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، در ساعت 9:50 جمع صف‌های خرید به حدود هشت هزار و 50 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش هزار و 180 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به شش هزار و 870 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «ونیکی»، «پترول» و «برکت» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران هزار و 70 میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وسدید»، «فنوال» و «حپارسا» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس) به 2.2 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و 530 میلیارد تومان (44 درصد کل) و 10 صف فروش برتر 620 میلیارد تومان (53 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 101 نماد و حجم صف‌های فروش در 30 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های “سرمایه‌گذاری‌ها” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و 300 میلیارد تومان و هزار و 50 میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه “سیمان” با فشار فروش ناچیز 60 میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 38 درصد از 9 هزار و 220 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و 960 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 155 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 15 هزار و 180 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.7

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 10:00 جمع صف‌های خرید به حدود هفت هزار و 940 میلیارد تومان رسید در حالی که ارزش صف‌های فروش 844 میلیارد تومان بوده است؛ بدین ترتیب کفه ترازو با هفت هزار و 96 میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید سنگینی می‌کند.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «پترول»، «وآیند» و «شتران» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان هزار میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «سخزر»، «آریان» و «فنوال» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف دشت مرغاب (غدشت) به 12 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع چهار هزار و 50 میلیارد تومان (51 درصد کل) و 10 صف فروش برتر 470 میلیارد تومان (56 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 92 نماد و حجم صف‌های فروش در 20 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های “محصولات شیمیایی” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و 280 میلیارد تومان و هزار و 40 میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه “سیمان” با فشار ناچیز فروش 40 میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 46 درصد از هشت هزار و 780 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و 670 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 155 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 14 هزار و 450 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.4

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

در همین راستا می‌توان خاطر‌نشان کرد که در حالی بازدهی بورس تهران از ابتدای سال به رقم بی‌سابقه 60 درصدی رسیده است که شاخص هموزن طی همین مدت 53 درصد به ارتفاع خود افزوده است. در همین حال بازدهی از ابتدای سال شاخص کل فرابورس هم با رشد 7/ 1 درصدی این نماگر در روز گذشته به 48 درصد رسیده است. دیروز صنعت محصولات شیمیایی با 1524 میلیارد تومان معامله که معادل بیش از 16 درصد از ارزش معاملات خرد بورس تهران بود، باز هم در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت.

این اقبال به نمادهای گروه پتروشیمی منجر به رشد 6/ 3درصدی متوسط قیمت آنها شد. به این ترتیب بازدهی پرمعامله ترین صنعت این روزهای بورس تهران از ابتدای سال به حدود 63 درصد رسید. «فارس»، بزرگ‌ترین نماد بازار سهام، دیروز هم با صف خرید همراه شد و در نهایت رشد 1/ 4 درصدی ارزش بازار را به دست آورد تا به رشد عجیب بیش از 80 درصدی از ابتدای سال دست یابد.  این نماد به واسطه رشدی که تجربه کرد دیروز هم حامی اصلی شاخص کل بورس تهران بود و اثرگذاری 2 هزار و 209 واحدی در رشد این نماگر داشت. نکته جالب توجه معاملات «فارس» عرضه  سهام توسط دولت از ابتدای هفته جاری است. شرکت ملی صنایع پتروشیمی طی دو جلسه ابتدایی هفته جاری 21 میلیون سهم «فارس» را در سقف قیمتی روزانه عرضه کرده است.

دیروز دومین صنعت پرمعامله بورس تهران باز هم فرآورده‌های نفتی بود. این گروه به واسطه بیش از 810 میلیارد تومان معامله شاهد رشد 2/ 4 درصدی شاخص صنعت بود. از هشت نماد فعال این صنعت در معاملات روز گذشته 6 نماد با صف خرید همراه بودند و در سمت مقابل دو نماد (ونفت و شنفت) با صف فروش مواجه شدند.

به واسطه بازگشایی «خگستر» دیروز برای دومین جلسه معاملاتی پیاپی شاهد قرار گرفتن صنعت خودرو در جایگاه سوم برترین صنایع بودیم. در حالی ارزش معاملات صنعت خودرو طی روز گذشته به 804 میلیارد تومان رسید که 55 درصد از این مقدار (معادل 439 میلیارد تومان) از این مقدار سهم معاملات سهام شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو بود. چنین ارزش معاملاتی در «خگستر» در حالی بود که در پایان بازار هم این نماد با صف خرید سنگینی با ارزش حدود 93 میلیارد تومانی همراه بود.

در گروه فلزات اساسی و در غیاب «فملی» به علت تغییرات قیمتی بیش از 50 درصدی، شاهد رشد 7/ 2 درصدی شاخص این صنعت بودیم. در این گروه «فولاد» با رشد 5 درصدی ارزش بازار همراه شد و ضمن اثرگذاری 2 هزار و 33 واحدی بر شاخص کل دومین حامی این نماگر نام گرفت. فولاد مبارکه اصفهان دیروز افزایش سرمایه 61 درصدی خود را ثبت کرد. به این ترتیب سهامداران به زودی شاهد قرار گرفتن سهام جایزه خود در پرتفویشان خواهند بود.

در گروه فلزات اساسی ذوب آهن که دیروز با رشد 9/ 4 درصدی قیمت و صف خرید بیش از 91 میلیون سهمی همراه شده بود، عملکرد نخستین ماه از سال مالی جاری را منتشر کرد. براین اساس، «ذوب» در این مدت از فروش تیرآهن، میلگرد، کلاف، ریل، شمش کالایی، فرآورده‌های جانبی و سایر محصولات حدود 715 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه قبل با رشد 34 درصدی همراه شده است. میزان تولید چدن مذاب کوره بلندها طی فروردین حدود 177 هزار تن بوده که البته از ماه‌های قبل کمتر است. این شرکت در اسفند 1100 میلیارد تومان فروش داشته و تیر آهن و شمش را به نرخ حدود 9/ 4 میلیون تومان فروخته بود. در فروردین نرخ تیر آهن و شمش به ترتیب حدود 5 و 6/ 4 میلیون تومان در هر تن بوده است.

«فنوال» دیروز خبر از آتش‌سوزی در این شرکت و آسیب دیدن یک دستگاه نورد داد. طبق اطلاعیه شرکت نورد آلومینیوم آسیب دیدن این دستگاه منجر به توقف دیگر دستگاه‌های تولیدی شرکت شده و در حال حاضر کارشناسان در حال بررسی میزان خسارت وارد شده از این آتش‌سوزی هستند.

به گفته «فنوال» تمام دستگاه‌های این شرکت تحت پوشش کامل بیمه هستند و خسارات وارده توسط شرکت بیمه جبران می‌شود.

شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران که با سرمایه 320 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس حاضر است، گزارش عملکرد نخستین ماه سال مالی جاری را منتشر کرد. براین اساس، «مادیرا» در دوره یک ماهه از فروش محصولات نمایشی، لوازم خانگی، خدمات پس از فروش و سایر محصولات 3/ 21 میلیارد تومان درآمد داشته است. بیشترین و کمترین درآمد شرکت در این مدت از فروش محصولات لوازم خانگی و سایر محصولات بوده که بالغ بر 3/ 12 میلیارد تومان و 8/ 18 میلیون تومان حاصل شده است. مادیران درباره اطلاعات دوره یک ماهه توضیح داد: این شرکت از ابتدای سال مالی 99 تا 22 فروردین به دلیل شیوع ویروس کرونا و دستور ستاد مقابله با کرونا تعطیل بوده و مبلغ فروش مندرج در جدول از 23 فروردین محقق شده است.

«ومعادن»، «تیپیکو»، «شستا»، «وبملت» و «وپاسار» دیگر نمادهایی بودند که روز گذشته نقش مهمی در رشد شاخص کل بورس تهران داشتند. در فرابورس هم «میدکو»، نمادهای تازه وارد «صبا» و «شگویا» و همچنین نمادهای «ذوب»، «هرمز» و «زاگرس» از جمله شرکت‌هایی بودند که با اثرگذاری بیشتر از 13 واحد نقش مهمی در رشد 167 واحدی شاخص کل فرابورس داشتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بررسی میزان بازدهی نمادهای شرکت‌های فولادی نشان می‌دهد در میان آنها «فسپا» با 26 درصد بیشترین بازدهی در اسفند را داشته است. هم‌چنین در میان سایر فلزات نیز «فنوال» با بازدهی 58 درصدی پربازده‌ترین نماد گروه بوده است.

به گزارش رادیو سهام، بررسی میزان بازدهی نمادهای گروه فولاد نشان می‌دهد در آخرین ماه سال بیشترین بازدهی به فسپا با 26 درصد و کمترین به فروس با منفی 13 درصد اختصاص دارد.

بررسی بازدهی نمادهای فولادی و فلزی در اسفند

بررسی تولیدکنندگان سایر فلزات اساسی نشان می‌دهد در اسفندماه، فنوال بازدهی 58 درصدی داشته و فایرا و فزرین بدون بازدهی به کار خود پایان دادند.

اتفاقاتی که در یک ماه گذشته در حوزه جهانی برای فلزات افتاد سبب شد تا اقبال به سهام شرکت‌های فلزی معدنی کاهش یابد.

بررسی بازدهی نمادهای فولادی و فلزی در اسفند

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بررسی میزان بازدهی نمادهای گروه فولاد نشان می‌دهد در آخرین ماه سال بیشترین بازدهی به فسپا با 26 درصد و کمترین به فروس با منفی 13 درصد اختصاص دارد. 

1

بررسی تولیدکنندگان سایر فلزات اساسی نشان می‌دهد در اسفندماه، فنوال بازدهی 58 درصدی داشته و فایرا و فزرین بدون بازدهی به کار خود پایان دادند. 

اتفاقاتی که در یک ماه گذشته در حوزه جهانی برای فلزات افتاد سبب شد تا اقبال به سهام شرکت‌های فلزی معدنی کاهش یابد. 

فلزات

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، وضعیتی که در روزهای پنجشنبه و جمعه به وقوع پیوست خلاف نظر خوش بینانه تحلیل‌گران بود. تعطیلی بسیاری از کارخانه‌های چین نشان می‌دهد وضعیت در این کشور هم‌چنان کنترل نشده و ترس از شیوع بیشتر کرونا بازارهای مالی را دچار ترس کرده است. 

به نظر می‌رسد تا زمانی که روند شیوع این ویروس کنترل نشود همه‌چیز بستگی به ویروس کرونا دارد. ویروس کرونا تا حدی قدرت اثرگذاری بر اقتصاد جهان را در دست گرفت که بهبود شرایط اقتصادی به دلیل توافق موقت بین چین و آمریکا را نیز بی اثر کرد.

 کاهش 6 درصدی قیمت آلومینیوم از ابتدای 2020

روند تغییرات قیمتی فلز آلومینیوم در بورس فلزات لندن نشان می‌دهد قیمت این فلز از ابتدای سال 2020 تا پایان قوریه کاهش 6 درصدی را تجربه کرده است.فایرا و فنوال دو شرکت تولیدکننده آلومینیوم در بورس ایران هستند.

al

 افت 10 درصدی قیمت مس در سال 2020

مس از ابتدای سال میلادی 2020 بر روی قیمت 6165 دلار در هر تن کار خود را آغاز کرد. قیمت مس در تاریخ 28 فوریه با رسیدن به رقم 5571 دلار در هر تن افت 10 درصدی از ابتدای سال میلادی جاری را تجربه کرده است. فملی و فباهنر دو شرکت اصلی تولیدکننده مس در بورس ایران هستند. 

co

 

روی 12 درصد کمتر از قیمت ابتدایی سال 2020

قیمت روی در آخرین لحظات معاملاتی 28 فوریه در بورس فلزات لندن به 2018 دلار در هر تن رسید تا با توجه به قیمت ابتدای سال میلادی 2020 که برابر با 2297 دلار در هر تن بود شاهد افت 12 درصدی قیمت روی باشیم. 

فاسمین، فرآور، کیمیا، زنگان، فزرین شرکت‌های بورسی هستند که با توجه به نوع تولیدات خود ارتباط نزدیکی با فلز روی دارند. 

zinc

 سرب با ثبات‌تر از سایر فلزات ظاهر شد 

قیمت فلز سرب در ابتدای سال میلادی 2020 بر روی رقم 1903 دلار در هر تن قرار داشت.با توجه به نوساناتی که این فلز در دو ماه گذشته از سال میلادی جاری داشته است تغییرات آن در هفته‌های اخیر افت شدید به شمار نمی‌رود و قیمت سرب با رسیدن به رقم 1868 دلار در هر تن در تاریخ 28 فوریه تنها 2 درصد کمتر از قیمت ابتدای سال است.فسرب، فاسمین، کیمیا، فزرین شرکت‌های معدنی تولیدکننده سرب در بورس ایران به شمار می‌روند. 

lead

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

گروه کارخانه های تولیدی نورد آلمینیوم طی ۸ ماه توانسته است ۹۴% از درآمد برآوردی برای سال مالی ۹۸ را پوشش داده است.

به گزارش رادیو سهام، گروه کارخانه های تولیدی نورد آلمینیوم در آبان ماه با فروش ۱٫۱ میلیون تنی انواع محصولات درآمد ۳۳٫۴ میلیارد تومانی ساخته است. همچنین در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ درآمد ۲۳۴ میلیارد تومانی رقم زده است.

کاهش مقدار فروش منجر به افت درآمد آبان ماه شد

درآمد آبان ماه فنوال نسبت به مهرماه کاهش یافته است. فنوال در مهر ماه درآمد ۳۷٫۵ میلیاردی ساخته است که در آبان ماه درآمد فنوال به ۳۳٫۴ میلیارد تومان رسید. بنابراین درآمد آبان ماه فنوال نسبت به مهر ماه کاهش ۴ میلیارد تومانی داشته است. کاهش درآمد فنوال به دلیل کاهش مقدار فروش محصولات رقم خورده است.

مقدار فروش فنوال از ۱٫۳ میلیون تن در مهر ماه به ۱٫۱ میلیون تن در آبان ماه رسیده است. حتی مقدار فروش ورق کامپوزیت و محصول صادراتی در آبان ماه به صفر رسیده است.

ورق آلومینیومی و محصولات کلد در سبد درآمد فنوال وزن بالایی دارند. نرخ فروش ورق آلومینیوم در آبان ماه نسبت به مهر ماه افزایش یافته است اما نرخ فروش محصولات کلد کاهش یافته است اما تغییر افزایش و کاهش نرخ فروش محصولات اندک بوده و آنچه که موجب شده است درآمد آبان ماه کاهش ۴ میلیاردی داشته باشد، کاهش مقدار فروش است.

.uf2d1d9e39cd0d436a21f046acdd83ee7 { padding:0px; margin: 0; padding-top:1em!important; padding-bottom:1em!important; width:100%; display: block; font-weight:bold; background-color:#eaeaea; border:0!important; border-left:4px solid #E74C3C!important; text-decoration:none; } .uf2d1d9e39cd0d436a21f046acdd83ee7:active, .uf2d1d9e39cd0d436a21f046acdd83ee7:hover { opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; text-decoration:none; } .uf2d1d9e39cd0d436a21f046acdd83ee7 { transition: background-color 250ms; webkit-transition: background-color 250ms; opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; } .uf2d1d9e39cd0d436a21f046acdd83ee7 .ctaText { font-weight:bold; color:inherit; text-decoration:none; font-size: 16px; } .uf2d1d9e39cd0d436a21f046acdd83ee7 .postTitle { color:#000000; text-decoration: underline!important; font-size: 16px; } .uf2d1d9e39cd0d436a21f046acdd83ee7:hover .postTitle { text-decoration: underline!important; }

 

حتما بخوانید :  کوتاه تر شدن مسیر تامین مالی صنایع با اوراق گام

بنابراین با توجه به درآمد ۳۳٫۴ میلیارد تومانی در آبان ماه، میانگین درآمد ۲۸٫۵ میلیاردی در دوره ۷ ماهه به ۲۹٫۱ میلیارد تومان در دوره ۸ ماه رسیده است.

افزایش ۱۱۳ میلیاردی درآمد ۸ ماهه

درآمد ۸ ماهه فنوال در سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. فنوال در ۸ ماهه اول ۹۷ درآمد ۱۲۱ میلیارد تومانی ساخته است و درآمد ۸ ماهه اول ۹۸ نیز به ۲۳۴ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین درآمد تجمیعی فنوال رشد ۹۳ درصدی (معادل افزایش ۱۱۳ میلیارد تومانی) داشته است. افزایش ۹۳ درصدی درآمد تجمیعی در پی رشد مقدار فروش و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات رقم خورده است.

فنوال در دوره ۸ ماهه اول ۹۷ مقدار ۵٫۷ میلیون تن فروش داشته که در ۸ ماهه سال جاری به ۸ میلیون تن رسیده است. همچنین میانگین نرخ فروش ورق آلومینیومی، تسمه آلومینیومی و محصولات کلد به ترتیب افزایش ۲۶ درصدی، ۳۸ درصدی و ۴۱۱ درصدی داشته‌اند.

پوشش ۹۴ درصدی درآمد برآوردی

فنوال برای سال مالی ۹۸ فروش ۱۰ میلیون تنی را پیش بینی کرد که با فروش ۸ میلیون تنی طی ۸ ماه، توانسته است ۷۸% از مقدار فروش برآوردی را محقق نماید. همچنین فنوال برای سال مالی ۹۸ درآمد ۲۴۷ میلیارد تومانی پیش بینی کرده است که با ساخت درآمد ۲۳۴ میلیارد تومان طی ۸ ماه، توانسته است ۹۴% از درآمد برآوردی را پوشش داده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، دو شرکت گروه کارخانه‌های نورد آلومینوم (فنوال) و آلومینیوم ایران (فایرا) به ترتیب در مرداد ماه درآمدهای 28 میلیارد و 928 میلیون تومانی و درآمد 344 میلیارد تومانی ساخته‌اند.

بررسی گزارش مرداد ماه فنوال / درآمد فنوال در مرداد ماه 11 میلیارد تومان کاهش یافت

گروه کارخانه‌های نورد آلومینوم در مرداد ماه با فروش 993 تن محصول درآمد 28 میلیارد و 928 میلیون تومانی ساخته است. درآمد فنوال در مرداد ماه نسبت به تیر ماه کاهش داشته است. فنوال در تیر ماه درآمد 39 میلیارد و 732 میلیون تومانی ساخته است اما در مرداد ماه درآمد شرکت با کاهش نزدیک به 11 میلیارد تومانی به 28 میلیارد و 928 میلیون تومانی رسیده است.

فنوال به طور میانگین در هر ماه از سال 97 مبلغ 19 میلیارد و 523 میلیون تومان درآمد ساخته است. بنابراین درآمد مرداد ماه فنوال بالاتر از میانگین درآمد ماهانه شرکت در سال مالی 97 است. اما بدون در نظر گرفتن فروردین ماه، درآمد مردادماه را می‌توان ضعیف‌ترین عملکرد شرکت در سال 98 دانست. که به طور کلی می‌توان کاهش مقداری را برای کاهش 11 میلیارد تومانی درآمد فنوال در مرداد ماه متصور بود.

اثرات مقداری بر درآمد فنوال

مقدار فروش ورق آلومینیومی: فنوال در تیر ماه 681 تن ورق آلومینیومی به فروش رسانده است که این مقدار در مرداد ماه به 361 تن رسیده است.

مقدار فروش تسمه آلومینومی: فنوال در تیر ماه 235 تن تسمه آلومینیومی به فروش رسانده است که این مقدار در مرداد ماه به 140 تن رسیده است.

محصولات درجه 2: مقدار فروش محصولات درجه 2 فنوال در مرداد ماه به صفر رسیده است. این در حالی است که فنوال در تیر ماه با فروش محصولات درجه 2، درآمد 209 میلیون تومانی ساخته است.

نرخ فروش محصولات کارمزدی: نرخ فروش محصولات کارمزدی در مرداد ماه 27% نسبت به تیر ماه کاهش یافته است.

بنابراین مجموعه دلایل ذکر شده موجب کاهش درآمد فنوال در مرداد ماه شده است.

بررسی درآمد مرداد ماه فایرا / درآمد فایرا 99 میلیارد تومانی افزایش یافت

فایرا در مرداد ماه درآمد 344 میلیارد و 75 میلیون تومانی ساخته است. درآمد مرداد ماه فایرا نسبت به تیر ماه افزایش 98 میلیارد و 696 میلیون تومانی داشته است. همچنین درآمد مرداد ماه شرکت از سطح میانگین سال 97 بالاتر است.

بیشترین اثر افزایشی بر درامد مرداد ماه فایرا، مربوط به افزایش درآمد حاصل از فروش شمش خالص است. فایرا در تیر ماه از محل فروش شمش خالص درآمد 140 میلیارد تومانی ساخته است که این میزان درآمد در مرداد ماه به 258 میلیارد و 602 میلیون تومان رسیده است. گرچه نرخ فروش شمش خالص فایرا در مرداد ماه نسیت به تیر ماه کاهش داشته است اما افزایش فروش مقداری شمش خالص موجب افزایش درآمد فایرا شده است.

کاهش صادرات فایرا

البته در کنار افزایش فروش خالص، نکته منفی که در گزارش مرداد ماه شرکت نمایان است، کاهش مقداری در فروش شمش خالص صادراتی و همچنین کاهش نرخ فروش این محصول است. به طوری که مقدار فروش شمش خالص صادراتی فایرا 926 تن در مرداد ماه نسبت به تیر ماه کاهش یافته است و همچنین در این بازه زمانی نزدیک به 6% کاهش در نرخ فروش این محصول روی داده است که منجر به کاهش 24 میلیارد تومانی درآمد از محل شمش خالص صادراتی شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

بررسی گزارش ماهانه فنوال

گروه کارخانه های تولیدی نورد آلمینیوم (فنوال) در تیر 98 مقدار یک هزار و 272 تن تولید و یک هزار و 326 تن فروش داشته است. تولیدات نورد آلومینیوم شامل ورق ، کویل، تسمه، محصولات درجه 2، محصولات کلد، محصولات کارمزدی، محصولات صادراتی است. فنوال از محل فروش این محصولات در تیر ماه درآمد 39 میلیارد و 732 میلیون تومانی ساخته است.

مقدار تولید تجمیعی فنوال در چهار ماه اولی 98، سه هزار و 764 تن و مقدار فروش تجمیعی فنوال در چهارماه اول 98، سه هزار و 798 تن است. که با این میزان فروش، درآمد تجمیعی 111 میلیارد و 116 میلیون تومانی ساخته است.

میانگین درآمد ماهانه فنوال در چهار ماه اول 98، 27 میلیارد و 779 میلیون تومان است که در تیر ماه درآمد 39 میلیارد و 732 میلیون تومانی داشته است. بنابراین فنوال در تیر ماه درآمدی بالاتر از میانگین درآمد ماهانه، درآمد ساخت است. دلیل افزایش درآمد فنوال در تیر ماه افزایش مقدار فروش شرکت در تیر ماه است.

مهمترین موضوعی که در گزارش تیر ماه فنوال مشاهده می‌شود، همانند خرداد ماه، محصول صادراتی داشته است. فنوال در خرداد ماه 24 تن فروش داشته و در تیر ماه نزدیک به 47 تن فروش داشته است، بنابراین می‌توان وارد شدن صادرات به چرخه فروش شرکت در خرداد ماه و افزایش آن در تیر ماه را می‌توان مثبت ارزیابی کرد.

بررسی گزارش ماهانه فایرا

شرکت آلومینیوم ایران (فایرا) در تیر ماه، 15 هزار و 142 تن تولید و 10 هزار و 982 تن فروش داشته است. مهمترین محصول شرکت، شمش خالص مهمترین محصول شرکت است. فایرا در تیر ماه نه هزار و 127 تن تولید داشته و شش هزار و 109 تن فروش داشته است که 57% از درآمد شرکت از محل فروش شمش خالص است.

فایرا در چهار اول 98، مقدار 61 هزار و 673 تن تولید داشته و 44 هزار و 936 تن فروش داشته است. همچنین درآمد تجمیعی فایرا در این مدت یک هزار و 27 میلیارد تومان است.

فایرا به طور میانگین در هر ماه از سال 98 مبلغ 256 میلیارد و 839 میلیون تومان است. درآمد تیرماه فایرا 245 میلیارد و 379 میلیون تومان است که فایرا نزدیک به میانگین درآمدی ماهانه، درآمد ساخته است.

مقدار فروش فایرا در تیر ماه، نسبت به خرداد ماه افزایشی بوده اما نرخ فروش شمش خالص کاهش چشمگیری داشته است. به دلیل اهمین شمش خالص در سبد فروش شرکت، تغییرات نرخ فروش محصولات، بر درآمد شرکت اثرگذار بوده و موجب کاهش درآمد فایرا شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.