دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

شرکت لوله و ماشین سازی ایران، فلوله، در سال 1338 با سرمایه ای بالغ بر 110 میلیون ریال تاسیس و در اسفند ماه سال 1372 با قرار گرفتن در گروه “فلزات اساسی” در سازمان بورس اوراق تهران پذیرفته شد.

از فعالیت های اصلی شرکت می توان به تاسیس و اداره امور و توسعه واحدهای صنعتی، نصب تاسیسات و تجهیزات صنعتی و فروش مواد اولیه و… اشاره کرد.

این نماد نیز همانند اکثر نماد های بازار سرمایه در معاملات دو روز گذشته با فشار فروش ناشی از افزایش ریسک سیستماتیک مواجه شد که باعث افت ده درصدی ارزش سهام آن گردید. در معاملات روز گذشته این سهم بالغ بر 22 میلیون برگ سهم به ارزش 305 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که از این تعداد، سهم 100 درصدی فروش مربوط به افراد حقیقی و 93 درصد خرید سهام نیز توسط اشخاص حقیقی صورت پذیرفت. نکته مثبت معاملات روز گذشته را می توان جمع آوری صف فروش در چند نوبت دانست که می تواند باعث متعادل شدن سهم در روزهای آتی شود.

از دید تکنیکالی این سهم بعد از افزایش 340 درصدی قیمت از اواخر سال گذشته، با نزدیک شدن به ناحیه مقاومتی1800 تومان، با اصلاح قیمتی روبرو شد و تا محدوده 1000 تومان افت قیمتی را تجربه کرد. سپس با افزایش تقاضا تا محدوده 1500 تومان رشد نمود.

تحلیل و بررسی شرکت لوله و ماشین سازی ایران با نماد فلوله (16 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

قیمت پایانی ثبت شده روی تابلو معاملاتی این سهم، 13674 ریال می باشد که درصورت از دست رفتن حمایت خط روند صعودی، می تواند در قیمت های 1323 تومان، 1265 تومان، 1200 تومان، 1120 تومان و در نهایت محدوده 1000 تومان با ورود خریداران مورد حمایت قرار گرفته و روند صعودی جدیدی را در پیش بگیرد.

با حمایت از ناحیه کنونی (13674ریال) و شکست مقاومت 1505 تومان می توان انتظار رشد قیمت تا سقف قبلی ( 1800 تومان) در مرحله اول، و سپس محدوده 2280-2400 تومان در مرحله دوم و در نهایت 3250 اشاره کرد.

لازم به ذکر است شرط فعال شدن هر هدف تثبیت قیمت روی هدف قبلی می باشد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

فلوله در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 14 میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم در شهریور ماه تغییر چندانی نداشته است. فروش مرداد ماه شرکت 12 میلیارد تومان بوده است. (20 درصد افزایش فروش نسبت به مرداد ماه)

بررسی گزارش فعالیت ماهانه فلوله (شهریور ماه 1398)

شرکت لوله و ماشین سازی ایران در شش ماه نخست سال گذشته مجموعاً 74 میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم امسال به 84 میلیارد تومان افزایش یافته است. (15 درصد افزایش فروش نسبت به سال گذشته)

عمده ی فروش این شرکت لوله های نشکن می باشد. این محصول در مرداد ماه 20 درصد کاهش تولید، 15 درصد کاهش فروش و 15 درصد افزایش نرخ داشته است. بنابراین می توان گفت شرکت با عملکرد خوب در فروش دیگ شوفاژ و سایر محصولات چدنی، ضعف فروش لوله های نشکن را پوشش داده است. البته به نظر می رسد این امر در بلند مدت امکان پذیر نباشد.

بررسی گزارش فعالیت ماهانه فلوله (شهریور ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز چهارشنبه 5 شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد 36 هزار واحدی رو به رو بود.  

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 5 شهریورماه

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد سبز پوشی و افزایش تقاضا در عمده نمادهای این گروه هستیم. شبریز، شپنا، شتران و شبندر در سقف قیمت روزانه قرار دارند.

بانکی‌ها امروز با معاملاتی پر تقاضا شروع به کار کردند. نمادهای دی، وتجارت، وبصادر، وپاسار و ونوین ازجمله نمادهای مورد توجه گروه اند. سمایه پر عرضه‌ی داد و ستد می‌شود.

فلزات اساسی هم با افزایش تقاضا همراه اند. فولاد، فملی و ذوب از جمله نمادهای مثبت گروه اند. فمراد و فنوال با فشار عرضه معامله می‌شوند. فلوله و فسپا متعادل داد و ستد می‌شوند.

223225
 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، به رغم بسیاری اتفاقات ناخوشایند همچون شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و درگیری تعداد زیادی از مردم به بیماری و افت قیمت جهانی نفت و فلزات اساسی و…، حال بورس تهران شدیدا خوب است. شاخص کل امروز هم سقف جدیدی زد و با رشد 22 هزار و 524 پله ای، خود را به سکوی 668 هزار واحدی رساند.

ساسان شاه ویسی اقتصاددان در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی روند قیمت نفت و فلزات اساسی در بازارهای جهانی بیان کرد: قبل از تحلیل روند قیمت های جهانی، باید چند نکته را مدنظر داشت. نخست آنکه قیمت های جهانی با یک وقفه زمانی، بر قیمت های داخلی کشور ما تاثیر می گذارد. کما اینکه مشاهده کردیم قیمت نفت از آبان ماه 98 که طرح افزایش قیمت بنزین و یارانه معیشتی اجرا شد، تا به امروز افت شدیدی داشته است، ولی دولت واکنشی نسبت به این اتفاق و تغییر قیمت بنزین نشان نداده‌است.

وی اضافه کرد: اگر هم قیمت جهانی نفت خام افزایش می یافت و مثلا به بشکه ای 120 دلار می رسید، احتمالا باز هم دولت واکنشی نسبت به تغییر نرخ حامل های انرژی نشان نمی داد. این قضیه را می توان به سایر حوزه ها هم تعمیم داد و فقط تغییر قیمت های جهانی بر کسب و کارهایی اثرگذاری سریع دارد که محصول خود را صادر میکنند.

شاه ویسی افزود: اگر بخواهیم الگویی برای تاثیرگذاری رکود بازارهای جهانی بر قیمت نفت و فلزات و… داشته باشیم، رکود 2007 و 2008 نمونه ای از این شرایط بود که ابتدا اقتصاد آمریکا درگیر رکود شد و بعد هم بورس های جهانی از جمله بورس های نزدیک به ما مثل بورس دبی و بورس شانگهای و… دچار ریزش شد. اما بورس ایران آن زمان از این اتفاق تاثیر نپذیرفت و بیش از یک سال بعد، شرکت های فولادی و معدنی با توجه به تغییرات بازار مصرف و جذابیت واردات کالاهای خارجی به دلیل رقابت پذیری بیشتر، با تغییرات قیمتی همراه شد و سبد بازارهای مالی کشور را هم تحت تاثیر قرار داد. با این نگرش، اقتصاد ما با یک دوره تاخیر نسبت به بازارهای بین المللی، نسبت به رکود ناشی از کرونا واکنش نشان خواهد داد.

وی تاکید کرد: نکته دوم، اینکه در 45 روز اخیر بسیاری از بازارهای مالی دنیا، چه در اقتصادهای بزرگ و توسعه یافته و چه در اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه ای مثل ویتنام و…، منفی شد و ریزش داشت؛ در حالی که بورس تهران نه تنها دچار افت نشد، بلکه رشد هم داشته است. ضمن اینکه اتفاقات مثبتی مثل عرضه شستا و… هم رخ داده است.

این کارشناس مسائل اقتصادی در خصوص دلایل حرکت معکوس بورس تهران گفت: رشد لجام گسیخته نقدینگی و عدم نظارت کافی و مدیریت موثر در مورد هدایت نقدینگی به سمت پویایی باعث شده نقدینگی چون سیل روان، به هر جا خواسته رفته و حالا هم با ورود به بازار سرمایه، در این بازار فرصت سازی کرده است. حرکت بورس تهران بر خلاف جهت بورس های جهانی، اتفاق مثبتی نیست و فقط نشان دهنده اشکال ساختاری در اقتصاد کشور است.

وی اضافه کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی، یکی از بازارهایی که دچار ریزش شد، بورس نیویورک بود. بورس های منطقه ای هم دچار ریزش شدند، بورس ما اما با آنکه دچار ریزش شده بود، بعد از 10 روز دوباره فاز صعودی به خود گرفت و ترمیم چنان رشد کرد که به یکی از بزرگترین بازار های جهان به لحاظ بازدهی تبدیل شد. در این میان برخی تحلیلگران معتقدند بورس ما حباب دارد و برخی دیگر، حباب بورس را قبول نداشتند و اصرار می کردند اصلاحات ساختاری موجب رشد این بازار شده است. در عین حال، اعتقادی به حبابی بودن بورس تهران ندارم. به نظر می رسد بازار سرمایه در طول 3 الی 6 ماه آینده، بزرگتر و کشش پذیرتر شده و حجم نقدینگی در این بازار افزایش خواهد داشت. لذا پیش بینی می شود صرف نظر از رانتی که رشد بازار سرمایه می تواند برای عده ای به همراه داشته باشد، می تواند فرصتی برای قدرتمندتر شدن بازار سرمایه خصوصا رشد شرکت های حوزه انرژی و فولادی و معدنی فراهم کند.

حال خوش بورس، ثمره ایرادات ساختاری اقتصاد کشور

شاه ویسی تصریح کرد: انتظار تغییر خاصی در نرخ خوراک پتروشیمی ها و قیمت محصولات فولادی و… نمی رود. اقتصاد ما، اقتصادی دولتی است و دولت هم بر فرآیند خرید مواد اولیه و هم توزیع و فروش محصولات پتروشیمی و پالایشی و… نظارت دارد. دولت بزرگترین سهامدار شرکت های فولادی و… است و اجازه کاهش قیمت این محصولات را نخواهد داد؛ چرا که کاهش قیمت ها می تواند سبب ایجاد رانت و دلالی هم شود. فروش نفت هم از پیش بینی ها کمتر خواهد بود و دولت احتمالا در صورت کسری بودجه باز هم دست به دامان منابع صندوق توسعه ملی و… خواهد شد و در نهایت، قیمت ها افت نخواهد کرد‌. این موضوع، از تبعات ایرادات ساختاری اقتصاد ما است و از دیگر چالش های چنین اقتصادی، مشکلات نظام بانکی کشور است. ویژگی دیگر اقتصاد دولتی این است که دولت ها تمایل دارند عملکرد بهتری از خود نمایان کنند و به همین منظور به سبز شدن شاخص ها از جمله شاخص بورس کمک می کنند.

شاه ویسی در خاتمه تاکید کرد: با توجه به حجم نقدینگی لجام گسیخته، کماکان روند بازارها از جمله بازار سرمایه را صعودی ارزیابی میکنم. صنایع وابسته به نفت و پتروشیمی و همچنین شرکت های زیرمجموعه شستا، در یکی دو فصل آتی، پتانسیل بیشتری برای رشد دارند. رشد بازار سرمایه و عرضه شرکت های جدید در این بازار هم منافع دولت را تامین می کند و هم برای سهامداران این بازار اتفاق خوشایندی است. در کوتاه مدت و میان مدت، دغدغه ای بابت رشد بازار سرمایه وجود ندارد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در عملیات پیش‌گشایش بازار سهام روز یکشنبه، تشکیل صف‌های خرید سنگین در بسیاری از نمادها خبر از یک شروع سبز دیگر برای شاخص کل بورس می‌دهد.

در فرایند سفارش‌گیری امروز سه نماد بانکی وتجارت، وبصادر و وپارس مطابق با روزهای گذشته بیشترین میزان صف خرید را به خود اختصاص داده‌اند و نمادهای شپنا، ذوب و وبلمت نیز با متقاضی خرید چندصد میلیونی همراه هستند.

بازار در حالی از دقایقی دیگر معاملات خود را آغاز خواهد کرد که از 18 فروردین تا کنون روندی کاملا صعودی داشته و هر روز سبزپوش بوده است.

پیش از شروع بازار امروز، نماد سفاسی به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب متوقف شده و در جریان معاملات امروز نیز سه نماد ساروم، کگل و فلوله به دلیل برگزاری مجامع عادی و فوق العاده متوقف خواهند شد.

همچنین همانند روزهای معاملاتی قبل، زمان معاملات نمادهای شگویا، صبا، زکوثر و تملت به ساعت 12:35 تا 13:30 و نماد شستا به ساعت 13:31 تا 14:30 موکول شده است تا از فشار بر هسته معاملاتی کمی کاسته شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت لوله و ماشین سازی ایران و کارخانجات شهید قندی که نماد آنها با توجه به وجود ظن دستکاری بازار و استفاده از اطلاعات نهانی جهت بررسی بیشتر معاملات حداکثر تا امروز متوقف شده درخصوص برگزاری اطلاعات کنفراس اطلاع رسانی توضیح دادند.

براین اساس، محمدرضا بابایی مدیرعامل “فلوله” درخصوص برنامه کارخانه شمس آباد؛ عملیات تولیدی و زمان برآوردی انتقال کارخانه، برنامه افزایش سرمایه 200 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی یا از سود انباشته، برنامه فروش زمین تپه سفید و عایدی حاصل از آن، وضعیت بدهی ها و اوراق خزانه شرکت، برنامه کاهش هزینه مالی، تاثیر کرونا و روند قرارداد ها و برنامه صادراتی، پیش بینی وضعیت نرخ فروش و بهای تمام شده برای سال جاری توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

همچنین حمید رضا قدری مدیرعامل “بکام” درباره برنامه بازارگردانی سهام توسط سهامدارعمده، برنامه سهامدار عمده برای توسعه شرکت، علت کاهش نرخ برخی محصولات در نیمه نخست سال گذشته و پیش بینی از مقدار فروش در سال جاری، اثر افزایش نرخ دلار بر مقدار نرخ فروش داخلی شرکت، اثر کرونا بر تولید و فروش محصولات، علت کاهش صادرات در سال گذشته، ارزیابی تاثیر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بر عملیات جاری و سودآوری طی سال های آینده، طرح های توسعه ای و زمان بهره برداری، اقدامات درخصوص تعیین تکلیف قراردادهای زیانده توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

قطار سرمایه

به گزارش بورس نیوز، شرکت بین المللی توسعه ساختمان در نظر دارد افزایش سرمایه دهد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ به پیوست گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 6,000,000,000,000 ریال به مبلغ 9,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور بهبود ساختار مالی و کاهش هزینه‌های مالی شرکت از طریق تسویه حساب با بانک‌ها که در تاریخ 1398/12/24 به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌شود.

قطار سرمایه

قطار سرمایه

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

افزایش سرمایه

به گزارش بورس نیوز، افزایش سرمایه شرکت صنعتی پاکشو مورد تصویب هیات مدیره قرار گرفت.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، باستناد مصوبة مجمع عمومی فوق‌العاده 1398/11/27 و اطلاعیه زمان تشکیل جلسه هیات‌مدیره در خصوص افزایش سرمایه، مورخ 1398/12/24 موضوع افزایش سرمایه به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

افزایش سرمایه

با توجه به زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 1398/12/29شرکت، افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری این مجمع نزد مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت نخواهد رسید.
لذا، به دارندگان حق تقدم سودی تعلق نمیگیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت لوله و ماشین سازی ایران شفاف سازی کرد.

براین اساس، این شرکت اعلام کرد؛ با توجه به شرایط موجود برنامه فروش اعلامی شرکت به میزان 20.050 تن و مبلغ2.340 میلیارد ریال با تعدیل 10 درصد منفی تحقق خواهد یافت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت لوله و ماشین سازی ایران از موافقت هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 200 درصدی از یک یا دو محل خبر داد.

براین اساس، “فلوله” اعلام کرد: جلسه هیات مدیره 5 اسفند ماه با حضور اکثریت اعضای هیات مدیره و نماینده شورای کار در محل دفتر مرکزی شرکت برگزار شد. هیات مدیره با پیشنهاد افزایش سرمایه از 50 به 150 میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی یا سود انباشته و یا هر دو محل موافقت و مقرر شد گزارش مربوطه تهیه و به هیات مدیره جهت اقدامات بعدی ارائه شود .

بنابراین گزارش، صندوق بازنشستگی کشوری و سرمایه گذاری ملی ایران 22.6 و 8.7 درصد سهام این شرکت بورسی را در اختیار دارند.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.