دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

شاخص بورس تهران امروز با افت 53  هزار واحدی عدد 1 میلیون و 608 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افت 8 هزار واحدی به عدد 456 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 10 میلیارد سهم طی 973 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 13337 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افت 3.2 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز با افزایش عرضه ها و فشار فروش کار خود را آغاز نمود و با فشار فروش و تشدید عرضه ها به کار خود پایان داد. لحظات پایانی بازار نماد های فخوز، فملی، وتجارت، وبصادر، وسبحان ، وامید و فسپا معاملات متمایزی را نسبت به بقیه بازار تجربه کردند. افت بیشتر شاخص کل نسبت به هم وزن نشان دهنده معاملات روان تر در شرکت های با ارزش بازار بالا نسبت به شرکت های با ارزش بازار پایین تر می باشد.

ارزش خالص معاملات بورس 12881 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 771 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 10000  میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.608.485456.194234.441
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
3.2-1.9-
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
10133246.021.007
P/EP/SP/B
27.956.410.7

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
شستا38315886414505-41450
شپنا35211846336304.9-33580
فولاد65410636162500.7-16700
وتجارت3251926028500.62980

نماد های تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 3 شهریور ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 3 شهریور ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 3 شهریور ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (دوشنبه 3 شهریور ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

  1. شرکت ایران مرقام(مرقام) از قرارداد ارائه خدمات نگهداري، پشتيباني، سرويس دوره اي، تامين، تعمير و تعويض کليه قطعات يدکي توسط شرکت ( تعداد 1596 دستگاه خودپرداز اعم از سالني و ديواري منصوبه در شعب و خارج از شعب) خبر داد.
  2. شرکت پتروشیمی ممسنی(ممسنی) تعداد 4.342.000 سهم گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (سهامی عام) با نماد پترول به ارزش خالص 82.332 میلیون ریال و بهای تمام شده 7.273 میلیون ریال به فروش رساند.
  3. شرکت لیزینگ خودرو غدیر(ولغدر) از برگزاری مزایده عمومی سه باب از املاک مازاد شرکت خبر داد.
  4. هیئت مدیره شرکت داده گستر عصر نوین(های وب) از افزایش سرمایه 500 درصدی از سه محل آورده نقدی سهامداران، سود انباشته، مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی و اجرای پروژه توسعه ای کشور خبر داد.
  5. شرکت بیسکویت گرجی(غگرجی) از بهره برداری از پروژه بهبود عملکرد ماشین آلات به بهای تمام شده 500 میلیون تومان خبر داد.
  6.      با مجوز شورای عالی بورس، ضریب تعدیل اعتباری کارگزاری‌ها تا ۵۰ درصد افزایش یافت. این رقم، هم اکنون ۲۰ درصد است.
  7. هیأت وزیران با توجه به ضرورت واگذاری سهام صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، درخصوص تعیین مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف در صندوق دارا دوم تصمیم گیری کرد. به موجب تصمیم دولت، مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف صرفاً برای سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از شروع پذیره نویسی خواهد بود.
  8. واحدهای شیرین‌سازی گاز، استحصال اتان و متانول پتروشیمی بوشهر با ظرفیت تولید سالانه ۴ میلیون تن از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح می‌شود.
  9. وزیر نیرو از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای مصرفی برق به مشترکان خوش مصرف خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 فسپا 5.41 0.85
2 وآتوس 1.43 1.64
3 گکیش 1.26 1.09

1.‌ فسپا : گروه صنعتی سپاهان با نماد فسپا، در بازار دوم بورس و گروه فلزات اساسی قرار دارد. با اینکه نمادهای این گروه کاملا منفی معامله می شدند، فسپا توانست با صف خرید و با حجم بالا از سقف قبلی خود در 2100 تومان عبور کند.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 19 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. وآتوس : آرین توسکا با نماد وآتوس، در بازار پایه زرد فرابورس و گروه واسطه گری های مالی قرار دارد. با نزدیک شدن به خط میانی کانال و محدوده 1200 تومان، همانطور که در تصویر ملاحظه می شود این سهم حجم بالایی معامله شد و در بازار منفی امروز هم با صف خرید به کار خود خاتمه داد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 19 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. گکیش : توریستی و رفاهی آبادگران کیش با نماد گکیش در بازار پایه زرد فرابورس و گروه هتل و رستوران ها قرار دارد. با عبور از قیمت 2500 تومان، حجم های بالایی را در این سهم شاهد بودیم. امروز هم در نهایت این نماد با صف خرید به کار خود پایان داد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 19 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز چهارشنبه 5 شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد 36 هزار واحدی رو به رو بود.  

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 5 شهریورماه

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد سبز پوشی و افزایش تقاضا در عمده نمادهای این گروه هستیم. شبریز، شپنا، شتران و شبندر در سقف قیمت روزانه قرار دارند.

بانکی‌ها امروز با معاملاتی پر تقاضا شروع به کار کردند. نمادهای دی، وتجارت، وبصادر، وپاسار و ونوین ازجمله نمادهای مورد توجه گروه اند. سمایه پر عرضه‌ی داد و ستد می‌شود.

فلزات اساسی هم با افزایش تقاضا همراه اند. فولاد، فملی و ذوب از جمله نمادهای مثبت گروه اند. فمراد و فنوال با فشار عرضه معامله می‌شوند. فلوله و فسپا متعادل داد و ستد می‌شوند.

223225
 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها تا ساعت 13:30 حدود دو هزار و 960 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 9 هزار و 820 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص فروش حقیقی‌ها به 30 درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری”، “محصولات شیمیایی” و “فرآورده‌های نفتی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه “فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «وتجارت» و «شبندر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «آبادا»، «فسپا» و «امین» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 64 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 292 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 120 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم سه هزار و 50 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 6.2

مالکیت-صنایع-6.2

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرانلاین، امروز سه شنبه 21 مرداد، شاخص کل بورس در شروع برمعاملات با افت 40 هزار واحدی رو به رو بود.

بازار با افت در اکثر گروه‌ها آغاز به کار کرده است.

فارس، فملی و حکشتی بیش‌ترین تاثیر منفی و نمادهای همراه، اخابر و وامید بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها امروز پر عرضه معامله می‌شوند. نمادهای دی٬ وبصادر٬ وپارس٬ وتجارت٬ ونوین٬ وپاسار٬ وسینا٬ وکار و وملل از جمله منفی‌های گروه اند. وپست افزایش قیمت را تجربه می‌کنند. وشهر متعادل است.

خودرویی‌ها هم پر عرضه داد و ستد می‌شوند. ختور٬ خشرق٬ خنصیر٬ خوساز٬ خفنر٬ خرینگ٬ خچرخش٬ خدیزل٬ ختراک٬ خکار٬ خلنت و خزر با افت قیمت همراه اند. خمحور و خپویش پر تقاضا هستند.

فلزات اساسی هم همسو با بازار با فشار عرضه همراه اند. فملی٬ ذوب٬ ارفع٬ فلوله٬ فباهنر٬ فنوال٬ فایرا٬ فولاژ٬ فسرب٬ فولای٬ فجر و فسپا از جمله منفی‌های گروه اند. فنورد و فپنتا مورد توجه اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت صنعتی سپاهان که با سرمایه 65 میلیارد تومانی در بازار دوم بورس حاضر است، شایعه برنامه افزایش سرمایه را تکذیب کرد.

براین اساس، “فسپا” پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه اعلام کرد: این شرکت هیچ گونه برنامه ای در این خصوص ندارد و شایعات مذکور کذب است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

 

 به گزارش بورس نیوز، به گزارش بورس نیوز، شاخص بورس امروز هم 27 هزار و پانصد پله‌ای پرید تا به کل دنیا نشان دهد بورس تهران را نباید دست کم گرفت. قدیمی‌ها می‌گفتند پول، مرده را هم زنده می‌کند و بورس تهران ثابت کرد پول چه کار‌ها که میکند؛ پریدن در رخوت رکود هم اصلا کار سختی نیست. بعضی آقایون هم اقرار کرده اند دست دولت پشت این بازار است و دولت حالا حالا با این بازار کار دارد. آن‌هایی هم که اصرار دارند حباب است بد نیست سری به وبسایت‌های درج آگهی بزنند و جهش‌های عجیب و غریب قیمت املاک و خودرو‌ها را نگاه کنند تا درک بهتری از حباب داشته باشند. شاید هیچ حبابی در کار نیست و فقط ارزش پول ماست که روز به روز ..!

اما حواشی سرخطی‌ها هنوز هم ادامه دارد و سهم‌هایی که اخیرا عرضه شده، باز هم عجایبی به خود دیده که در باور نمی‌گنجد! حالا که این بازار را در بوق و کرنا کرده ایم و مردم را از هر قشر و هر دیاری به این بازار کشانده ایم، انتظار می‌رود نظارت بیشتری صورت بگیرد و برخی تخلف ها، مردم را دلزده نکند. مثلا دوستان شماره‌ای برای ثبت تخلفات اعلام نکنند که در شبکه موجود نیست! یا مثلا برای از ما بهتران ثبت سفارش‌ها را قبل از مردم عادی باز نکنند! یا مثلا برای ثبت نام سجام، پول اضافه مطالبه نکنند! و البته هم میتوان بجای خرید ملک لاکچری چند صد میلیارد تومنی (شایدم 616 میلیارد)، سیستم شان را بروز کنند که دائم الهنگی اش، سهامداران را ذله نکند!

 

مفت فروشی به صرف اشانتیون
برخی واگذاری‌هایی که در سال‌های قبل انجام شده آنقدر بودار بوده که از شنیدنش شاخ‌های شنونده بیرون می‌زند. یکی از شرکت‌های حاضر در بازار بورس هم که اتفاقا برای خود برند بوده و اسم و رسمی هم داشته، سال 89 ناگهان زیان ده اعلام شده و 95 درصدش به مبلغ 36 میلیارد تومان، آن هم قسطی، واگذار شده! حال آنکه کارخانه مذکور در یک زمین 50 هکتاری بنا شده بوده و 20 هکتار فضای مسقف و یک دفتر 4 طبقه در جردن داشته! ضمنا این واگذاری آنقدر برای بعضی‌ها مسرت بخش بوده که از ذوق شان، هنگام واگذاری 24 میلیارد تومان موجودی کالای انبار‌ها را هم اشانتیون داده اند! کاش این امکان بود که بعضی اتفاقات دوباره بررسی شود…

یک بام و دو هوای کرونا 

در ایامی که کرونا خیلی از صنایع را پنچر کرده، بعضی‌ها هم خوب سود کرده اند. تقاضای مصرف محصولات سلولزی 40 درصد رشد داشته و تولیدکنندگان محصولات شوینده هم فروش پررونقی داشته اند. خدا را شکر که حداقل کرونا باعث شد نظافت اهمیت بیشتری پیدا کند.

پاداش در غفلت 

و، اما در حالی که سرتان گرم کرونا و شستن دست‌ها با صابون بود، شنیده شده برخی مدیران دورهمی گرفتند و برای خود پاداش مادام العمر تعیین کردند…

وامی برای وام های معوق

 

پرداخت وام یک میلیون تومانی به خاطر کرونا، افتخار این روز‌های خیلی از آقایان است؛ ولی گویا بعضی وام‌ها به محض واریز به حساب، از حساب کم شده؛ آن هم بابت اقساط معوق بانک ها…
کاش به جای این همه صرف وقت و خودنمایی، نامه‌ای به بانک‌ها میزدند که این پول برای بسیاری از خانوارها، هزینه سیر کردن شکم است تا مثل داروغه ناتینگهام، فوری دست به کار نشوند!

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از 17500 واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به 502 هزار و 688 واحد به پایان رسید.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایبنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

افت شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (17523) واحد ریزش معادل (3.37) درصد به 502 هزار 688 واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (4670) واحد افت معادل (3.37) درصد به 133 هزار 977 واحد، شاخص کل «هم وزن» با (3247) واحد ریزش معادل (1.81) درصد به 175 هزار و 725 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (2160) واحد افت، معادل (1.81) درصد به 116 هزار و 911 واحد، شاخص آزاد شناور با (22144) واحد ریزش، معادل (3.33) درصد به 641 هزار و 885 واحد، شاخص بازار اول با (13511) واحد افت معادل (3.65) درصد به 356 هزار 310 واحد و شاخص بازار دوم با (32204) واحد ریزش معادل (2.94) درصد به یک هزار و 62 واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «ثفارس، تپمپی، غشان، بکام، غسالم، دابور و خگستر»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ثمسکن، کگاز، سفارس، کاما، امید، رمپنا و فملی» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «شیمیایی با (1171) واحد ریزش معادل (3.79) درصد به 29 هزار و 725 واحد، کانی غیر فلزی با (1263) واحد کاهش معادل (3.89) درصد به 31 هزار و 259 واحد، تامین آب، برق وگاز (40) واحد ریزش معادل (4.35) درصد به 889 واحد، اطلاعات و ارتباطات (17) واحد کاهش معادل (4.47) درصد به 380 واحد، فلزات اساسی با (16233) واحد کاهش، معادل (4.88) درصد به 316 هزار و 733 واحد، انبوه سازی (225) واحد افت معادل (5.10) درصد به 4 هزار و 199 واحد، فنی مهندسی با با (333) واحد کاهش معادل (8.32) درصد به 3هزارو 676 واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «غنوش، وپارس، کفپارس، غسالم، بکام، فسپا و شلعاب»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «تاپیکو، دشیمی، غشاذر، فارس، فاراک، کبافق و پارس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، 671 هزار و 466 نوبت معاملاتی، 4 میلیارد و 580 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 42 هزار و 10 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ریزش 17523 واحدی شاخص بورس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای امروز، شاخص کل بورس بیش از 14400 واحد افت کرد و  به 519 هزار و 913 واحد  رسید.

آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد ، شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز نزولی عمل کردند .

شاخص کل با (14465) واحد ریزش به 519 هزار 913 واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (3855) واحد افت به 138 هزار 587 واحد، شاخص کل «هم وزن» با (2535) واحد ریزش به 178 هزار و 434 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (1687) واحد افت، به 118 هزار و 749 واحد، شاخص آزاد شناور با (16762) واحد افت، به 659 هزار و 158 واحد، شاخص بازار اول با (8216) واحد افت به 368 هزار 220 واحد و شاخص بازار دوم با (39668) واحد کاهش به یک هزار و 100 واحد رسید.

 همچنین نمادهای «غنوش، وپارس، کفپارس، غسالم، بکام، فسپا و شلعاب»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «تاپیکو، دشیمی، غشاذر، فارس، فاراک، کبافق و پارس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری و در  695 هزار و 857 نوبت معاملاتی، 5 میلیارد و 357 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 40 هزار و 985 میلیارد ریال در بورس داد و ستد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از 14400 واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به 519 هزار و 913 واحد به پایان رسید.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

ریزش شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (14465) واحد ریزش معادل (2.71) درصد به 519 هزار 913 واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (3855) واحد افت معادل (2.71) درصد به 138 هزار 587 واحد، شاخص کل «هم وزن» با (2535) واحد ریزش معادل (1.40) درصد به 178 هزار و 434 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (1687) واحد افت، معادل (1.40) درصد به 118 هزار و 749 واحد، شاخص آزاد شناور با (16762) واحد ریزش، معادل (2.48) درصد به 659 هزار و 158 واحد، شاخص بازار اول با (8216) واحد افت معادل (2.18) درصد به 368 هزار 220 واحد و شاخص بازار دوم با (39668) واحد ریزش معادل (3.48) درصد به یک هزار و 100 واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز 7 نماد « فارس با (2040) واحد، تاپیکو با (1105) واحد، فملی با (796) واحد، فولاد با (780) واحد، پارس با (689) واحد، رمپنا با (525) واحد  و کگل با (470) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با 8136 واحد رشد معادل 4.39 درصد به 193 هزار و 631 واحد، اطلاعات و ارتباطات با (14) واحد کاهش معادل (3.54) درصد به 385 واحد،  زراعت (4867) واحد ریزش معادل (3.95) درصد به 118 هزار و 450 واحد، محصولات کاغذ (5972) واحد کاهش معادل (4.29) درصد به 133 هزار و 180 واحد، شیمیایی با (1499) واحد کاهش، معادل (4.54) درصد به 31 هزار و 548 واحد، فنی مهندسی (194) واحد افت معادل (4.65) درصد به 3 هزار و 991 واحد، تامین آب، برق و گاز با با (47) واحد کاهش معادل (4.88) درصد به 932 واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «غنوش، وپارس، کفپارس، غسالم، بکام، فسپا و شلعاب»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «تاپیکو، دشیمی، غشاذر، فارس، فاراک، کبافق و پارس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، 696 هزار و 940 نوبت معاملاتی، 5 میلیارد و 323 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 40 هزار و 853 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

شاخص کل بورس 14400 واحد افت کرد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.