دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین،امروز سه‌شنبه چهارم شهریور بازار سرمایه در شروع معاملات بازار سرمایه در شروع معاملات با رشد 17 هزار واحدی شاخص کل رو به رو بود.

بازار با رشد قیمت در اکثر گروه‌ها آغاز به کار کرده است.

صف فروش خودرو نیز در حال جمع شدن است.

فلزات اساسی امروز با بهبود تقاضا همراه اند. فولاد، فملی، فخوز، کاوه، وتوکا، هرمز و فپنتا با افزایش قیمت داد و ستد می‌شوند. فاسمین، فولای، ارفع، وسدید و کویر ازجمله پر عرضه‌های گروه اند. ذوب و فسدید متعادل معامله می‌شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، بر این اساس شاخص فلزات اساسی با افزایش بیش از 3 هزار واحدی به 270 هزار و 481 واحد رسید که بیانگر افزایش 1.44 درصدی نسبت به شاخص روز گذشته است. 

در معاملات امروز شرکت‌های سهامی ذوب آهن اصفهان و ملی صنایع مس ایران بیشترین حجم معاملات را به ترتیب با معامله بیش از 451 و 322 میلیون سهم به ارزش تقریبی 109 و 198 میلیارد تومان در اختیار داشتند. 

کمترین حجم معاملات گروه به دو نماد فسدید و فروی به ترتیب با معامله بیش از 16 و 45 هزار سهم به ارزش تقریبی 51 و 69 میلیون تومان تعلق داشت. 

در معاملات امروز شرکت‌های آلومراد و ذوب و روی اصفهان، به ترتیب با ثبت 5.81 و 5 درصد بالاترین درصد تغییرات را در قیمت پایانی به ثبت رساندند. 

گفتنی است شرکت‌های فرآوری مواد معدنی ایران و فولاد امیرکبیر کاشان به ترتیب با ثبت منفی 4.32 و 3.5 درصد در انتهای جدول درصد تغییرات معاملات امروز قرار گرفتند.

photo_2020-02-02_16-43-49

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، شاخص گروه فلزات اساسی امروز با افزایش نزدیک به 4هزار واحدی از 270هزار واحد گذر کرد و نسبت به روز گذشته 1.5درصد رشد داشت. 

نگاهی به جدول معاملات بیانگر آن است که بیشترین حجم معاملات روز به 2شرکت فولادی ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه با معامله بیش از 245میلیون و 120میلیون سهم به ارزش 57 و 46میلیارد تومان تعلق داشت. 

کمترین حجم معاملات گروه نیز به دو نماد فسدید و فپنتا به ترتیب با معامله 2600 و 30هزار سهم به ارزش 7 و 457میلیون تومان تعلق گرفت. 

بیشترین درصد تغییرات معاملات امروز در قیمت پایانی با توجه به عرضه اولیه نماد فروی – ذوب روی اصفهان – با تغییر 1300درصدی اتفاق افتاد و سپس فرآوری مواد معدنی ایران و صنعت روی زنگان با ثبت تغییر 5درصدی بالاترین درصد تغییرات را به ثبت رساندند. 

در معاملات امروز همچنین تولیدی فولاد سپید فرآب کویر و سرمایه گذاری توکا فولاد به ترتیب با ثبت منفی2.56 و منفی2.89 پایین‌ترین درصد تغییرات را از آن خود کردند.

photo_2020-01-28_16-02-25

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، در حال حاضر از میان تمام شرکت‎های حاضر در بازار سرمایه، حدود 68 درصد سود انباشته دارند و 32 درصد دیگر با زیان انباشته دست و پنجه نرم می‎کنند. از این میزان، 89 شرکت بیش از 2 برابر سرمایه خود زیان انباشته دارند و مشمول ماده 141 قانون تجارت هستند.

خوب‎ها و بدهای بورس تهران / «فولاد» و «فارس» سرآمد بازار سرمایه

در این میان، شرکت «فولاد مبارکه اصفهان» با رقمی‎در حدود 127667 میلیارد ريال، بیشترین میزان سود انباشته را دارا است و پس از آن، شرکت بزرگ «صنایع پتروشیمی‎خلیج فارس» با 105114 میلیارد ريال در رتبه دوم قرار گرفته است. این دو شرکت اختلاف بسیار زیادی با دیگر شرکت‎ها در انباشت سود دارند. «ملی صنایع مس ایران» در این رتبه بندی در جایگاه سوم ایستاده است.

خوب‎ها و بدهای بورس تهران / «فولاد» و «فارس» سرآمد بازار سرمایه

اما در آن سوی داستان، بانک «سرمایه» با زیان انباشته بالغ بر 166209 میلیارد ريال، ضعیف‎ترین عملکرد را به نام خود ثبت کرده است. بانک‎های «تجارت» و «صادرات» نیز رتبه‎های بعدی را از آن خود نموده‎اند. در لیست 20 شرکت با بیشترین زیان انباشته، بانک‎های دیگری نیز به چشم می‎خورد و علاوه بر آن، دو غول خودروسازی کشور نیز حضور دارند. بنابراین، صنعت بانکداری و خودروسازی که جزو صنایع برتر و سودآور شناخته می‎شوند، شرایط مطلوبی ندارند.

خوب‎ها و بدهای بورس تهران / «فولاد» و «فارس» سرآمد بازار سرمایه

بررسی‎ها نشان می‎دهد که نماد «قاروم» بیش از 29 برابر سرمایه خود، سود انباشته دارد که البته قرار است به زودی از محل سود انباشته به میزان 159 میلیارد ريال بر سرمایه خود بیافزاید. «زاگرس» دیگر نمادی است که بیشترین نسبت سود انباشته به سرمایه را دارد و به راحتی می‎تواند از این محل افزایش سرمایه دهد. سه شرکت پتروشیمی‎دیگر «شخارک»، «شفن» و «شگامرن» نیز دارای نسبت بالایی هستند که از بین این سه، تنها «شخارک» به دنبال تبدیل سود انباشته به سرمایه رفته و از معافیت مالیاتی که شامل حال آن می‎شود، استفاده کرده است.

خوب‎ها و بدهای بورس تهران / «فولاد» و «فارس» سرآمد بازار سرمایه

در طرف مقابل، «فسدید» که موضوع ورشکستگی آن بسیار گفته شده، نسبت زیان انباشته به سرمایه بیش از 49 برابر است. بانک «سرمایه» دیگر شرکتی است که نسبت منفی بسیار بالایی دارد که باید نسبت به این موضوع اقدامی‎مؤثر انجام دهد. همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می‎کنید، نمادهای بسیاری از بازار پایه حضور دارند.

خوب‎ها و بدهای بورس تهران / «فولاد» و «فارس» سرآمد بازار سرمایه

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، امروز بانک «ملت» با ثبت معاملاتی به ارزش 385 میلیارد ريال، 2.8 درصد از کل معاملات را به نام خود ثبت کرد. «ذوب» و «فملی» دیگر نمادهای بازار سرمایه بودند که مورد توجه سهامداران قرار داشتند.

امروز که شاخص کل بازدهی هفتگی خود را به 6.8 درصد رساند، تعداد نمادهای مثبت اندکی بیش از نمادهایی بودند که افت قیمت داشتند.

طی معاملات امروز، نماد بازار پایه‎ای «بتک» رشد جالب توجه 46 درصدی را به معرض نمایش گذاشت و پس از آن، «فسدید» با 32 درصد رشد قیمت، در جایگاه دوم ایستاد.

در انتهای این لیست، «کصدف» با منفی 19 درصد و «فنرژی» با منفی 13 درصد قرار دارد.

در بین صنایع بورسی، «دستگاه های برقی» بالاترین رشد شاخص را داشت و صنعت «محصولات چوبی» ضعیف‎ترین عملکرد را به بار آورد.

امروز در نماد «فملی» شاهد حجم خرید بالای حقوقی‎ها بودیم و «تاپیکو» و «لوتوس» هر کدام شاهد حضور 13 درصدی بودند.

در طرف مقابل، حقوقی‎ها میل بالایی به خروج از نماد «خپارس» داشتند و حق تقدم «وسکاب» نیز از نگاه حقوقی‎ها افتاد.

در این میان، حجم معاملات «حفارس» بیش از میانگین بود و در زمره معاملات مشکوک قرار گرفت.

در میان صنایع نیز، «محصولات شیمیایی» حجمی بیش از میانگین ثبت کرد و صنعت «خودرو و ساخت قطعات» و «فلزات اساسی» نیز در حجم بالا به معاملات خود پایان دادند.

دربازارهای موازیظاهرا اوضاع چندان بر وفق مراد نبود و شاهد کاهش نرخ ها نسبت به روز گذشته بودیم.
در آخرین روز معاملاتی هفته و همزمان با رشد نسبتاً خوب شاخص ۹ نماد متوقف، یک نماد تعلیق و چهار نماد بازگشایی شدند.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد امین خدابخش؛ شاخص بورس تهران در آخرین روز هفته هزار و 493 واحد افزایش یافت و به سطح 158 هزار و 443 واحد رسید.«پارس»، «وبملت» و «جم» بیشترین تاثیر را بر رشد امروز شاخص داشتند. همزمان با این رشد، پبام‌های ناظران بورس و فرابورس منتج به چند شفاف سازی شدند که یکی از آنها شفاف سازی «.نفت» بود. «ونفت» در خصوص مزایده فروش شش دانگ یک ملک متعلق به این شرکت متوقف شد. «دفارا» خبر از افزایش قیمت سرم‌های تولیدی این شرکت داد و «غشوکو» اعلام کرد که نرخ میانگین محصولات خود را به موجب اخذ مجوز انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران افزایش داده است.
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان ایلام (سیلام) جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، دارویی و بهداشتی لقمان (دلقما) جهت برگزاری جلسه هیئت مدیره به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف شدند. البته این دو تنها نمادهایی بودند که از بورس تهران رهسپار مجمع شدند. در فرابورس نیز نماد معاملاتی شرکت صنایع و معادن احیا سپاهان (واحیا) و نماد معاملاتی شرکت لوله و تجهیزات سدید (فسدید) متوقف شدند که از میان این دو «واحیا» جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و «فسدید» با توجه به عدم اظهار نظر حسابرس نسبت به صورت‌های مالی شش ماهه حسابرسی شده منتهی به 31 شهریور متوقف شد.
«دفرا» متوقف شد: نماد معاملاتی (دفرا) متعلق به شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران متوقف شد. دلیل توقف این نماد تغییر قیمت انواع سرم‌های تزریقی 500 و هزار میلی لیتری از سه هزار و 112 تومان به سه هزار و 715 تومان عنوان شده است. شرکت اعلام کرده است که با توجه به اعلام نرخهای جدید فروش انواع سرم توسط سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی پیش‌بینی می‌شود که اعمال نرخهای مذکور با عنایت به برنامه فروش در سه ماهه پایانی سال 1397موجب افزایش 19درصد در نرخ فروش محصولات شود. همچنین انتظار می‌رود فروش شرکت تا پایان سال در مقایسه با پیش بینی قبلی معادل هفت درصد افزایش یابد. ضمن آنکه 82 درصد از حجم ریالی محصولات فروش رفته سال مالی قبل (1396) مشمول افزایش قیمت در سال مالی جاری (1397) شده‌اند.
«غشوکو» افزایش نرخ داد: نماد معاملاتی شرکت شوکوپارس (غشوکو) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص افزایش نرخ محصولات، متوقف شد. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که نرخ میانگین انواع شکلات صبحانه، پودر ژله، پودر کیک و پاستیل را از شش هزار و 255 تومان به هفت هزار و 611 تومان افزایش داده است. گفتنی است افزایش نرخ یاد شده به موجب مجوز انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران و مصوبات داخلی شرکت اعمال شده است.
«ونفت» و فروش یک ساختمان: نماد معاملاتی (ونفت) متعلق به شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص اعلام قصد شرکت برای فروش شش دانگ عرصه و اعیان ملک متعلق به این شرکت واقع در بلوار کشاورز، متوقف شد.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است: