دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، گروه خودرویی سهم زیادی در بازار سرمایه دارند که دیروز پس از مدت‌ها بازگشایی شدند. در این زمینه دو تحلیلگر بازار توضیحاتی را ارائه داده‌اند.

شکور علیشاهی، تحلیلگر بازار در روزنامه دنیای اقتصاد اظهار کرده، روند بلند‌مدت شاخص صنعت خودرو، صعودی برآورد می‌شود. به‌نظر می‌رسد اصلاح قیمتی که در مسیر صعودی این شاخص از حدود 28 روزکاری قبل و با برخورد به محدوده مقاومتی 619‌هزار و 500 واحد شروع شده بود احتمالا با برخورد به حمایت 335 هزار واحد، به پایان رسیده. اما هنوز خط روند نزولی کوتاه‌مدت شکسته نشده است و سرمایه‌گذاران هنوز نتوانسته‌اند به‌خوبی به این صنعت اعتماد کنند.

البته بازگشایی نمادهای خودرو و خساپا در روز گذشته و نحوه معاملات آنها در صورت ادامه‌دار بودن قدرت در سمت تقاضا می‌تواند به‌زودی این اعتماد را به سرمایه‌گذاران برگرداند. در چهار هفته گذشته شاخص خودرو با حدود 26 درصد کاهش از محدوده 465 هزار و 433 واحد به محدوده 341 هزار و 360 واحد رسید.

با توجه به حضور قیمت‌ها در منطقه اشباع فروش در هنگام برخورد به حمایت 335 هزار واحد، یکی از سناریو‌ها برای شاخص خودرو پایان حرکت اصلاحی و برگشت به روند صعودی است که در این موج صعودی به دنبال باز پس‌گرفتن سقف قبلی یعنی محدوده 619 هزار و 500 واحد است و پس از آن برای رسیدن به محدوده 830 هزار واحد تلاش خواهد کرد.

در مسیر رسیدن به سقف قبلی چهار محدوده مقاومتی مهم وجود دارد که می‌توانند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کنند، محدوده 392 هزار و 800 واحد، محدوده 489 هزار و 500 واحد، محدوده 540 هزار واحد و محدوده 579 هزار و 500 واحد را می‌توان به‌عنوان محدوده مقاومتی کوتاه‌مدت این شاخص معرفی کرد. در صورت شکسته‌شدن محدوده سقف قبلی به سمت بالا، امیدها برای افزایش بیشتر قیمت‌ها زیاد شده و دیگر محدوده 830 هزار واحد دور از دسترس نخواهد بود.

در این مسیر محدوده‌های 669 هزار واحد و 719 هزار و 500 واحد، محدوده‌های مقاومتی قدرتمندی هستند و ممکن است مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شوند. با توجه به اینکه روند نزولی کوتاه‌مدت هنوز به سمت بالا شکسته نشده است و هنوز به‌طور کامل اعتماد خریداران نه به این صنعت جلب شده و نه به کلیت بازار، بنابراین احتمال ادامه اصلاح قیمت‌ها و تبدیل این اصلاح به ریزش قیمتی نیز وجود دارد.

در صورتی‌که شاخص خودرو به حرکت اصلاحی خود ادامه دهد، به‌دنبال هدف در محدوده 208 هزار و 500 واحد است که محدوده خط روند صعودی بلند‌مدت می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود. البته محدوده 282 هزار واحد نیز یک محدوده حمایتی مناسب است. احتمال رخداد سناریوی افزایش قیمت‌ها بیش از احتمال رخداد سناریوی کاهش قیمت‌ها است.

انتظارها برای پایان اصلاح

همچنین سامان منتظری، مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه نیز در روزنامه دنیای اقتصاد نوشته است، با توجه به نمودار شاخص خودرو در تایم فریم روزانه، شاخص این صنعت از خردادماه سال 92 تا دی ماه سال 98 که حدودا 80 ماه به طول انجامید فراز و نشیب زیادی را تجربه کرد. یک بار هم در اسفندماه سال 94 درحال عبور از سقف کانال صعودی بود که با مقاومت سقف کانال صعودی مواجه شد و دچار اصلاح تا کف کانال شد و بالاخره توانست در دی‌ماه سال 98 از سقف این کانال صعودی عبور کند و در همان زمان سیگنال خرید در این صنعت صادر شد و یک روند صعودی جدید را آغاز کرد که تا 7 مرداد‌ماه سال 99 ادامه داشت.

با رسیدن شاخص این صنعت به محدوده مقاومتی 360هزار واحد، روند صعودی آن متوقف شد و وارد اصلاح شد و اولین محدوده حمایتی در این اصلاح بین 300هزار تا 340 هزار واحد است که انتظار می‌رود مورد حمایت قرار بگیرد و در این محدوده همپوشانی فیبوناچی و هم خطوط میانی کانال را داریم که انتظار می‌رود بیشتر از این محدوده افت نداشته باشد. در حال حاضر عدد شاخص 650,338 واحد است و در صورت برگشت اولین هدف شاخص لمس کردن سقف قبلی محدوده 630هزار واحد است در صورت عبور از این محدوده مقامتی هدف بعدی محدوده بین 835هزار تا 870هزار واحد خواهد بود.

پارس خودرو با نماد خپارس

پس از رسیدن به محدوده مقاومتی 2500 تومان وارد اصلاح شد و این اصلاح 60 درصدی باعث شد قیمت تا محدوده هزار تومان سقوط کند و با رسیدن قیمت به یک محدوده حمایتی قوی ( سطح 38درصد فیبوناچی اصلاحی ) که حوالی 990 تا هزار تومان است انتظار داریم مورد حمایت قرار بگیرد.

این در شرایطی است که قیمت تا 994 تومان هم اصلاح شد و طبق انتظار مورد حمایت قرار گرفت و در حال حاضر قیمت 1097 تومان است و قیمت می‌توانند در بلندمدت سقف قبلی را ببیند اما در این مسیر مقاومت‌های زیادی دارد و انتظار داریم مدت زیادی طول بکشد حد ضرر برای سهامداران این شرکت تثبیت قیمت زیر محدوده 900 تومان است.

گروه بهمن با نماد خبهمن

پس از رسیدن به محدوده مقاومتی 4200 تومان وارد اصلاح شد و این اصلاح 35 درصدی باعث شد قیمت تا محدوده 2700 تومان افت کند. با رسیدن قیمت به یک محدوه حمایتی قوی ( سطح 38درصد فیبوناچی اصلاحی ) که حوالی 2700 تا 2800 تومان است انتظار داریم مورد حمایت قرار بگیرد و قیمت تا 2700تومان هم اصلاح کرد و طبق انتظار مورد حمایت قرار گرفت و در حال حاضر قیمت 2985 تومان است و قیمت می‌توانند در بلندمدت سقف قبلی را ببیند، اما در این مسیر مقاومت‌های زیادی دارد و انتظار داریم مدت زیادی طول بکشد حد ضرر برای سهامداران این شرکت تثبیت قیمت زیر محدوده 2700تومان است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

به‌عقیده بسیاری از کارشناسان، بازار اگر قیمت بیت کوین موفق به شکستن مقاومت‌های کلیدی پیش روی خود شود، احتمال رسیدن به ۱۶,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

به گزارش کوین تلگراف، طی هفته گذشته، بسیاری از ارزهای دیجیتال با سقوط قیمت همراه بودند و این سقوط موجب شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران متحمل ضرر شوند. این در حالی است که در روزهای گذشته شاهد تثبیت قیمت و کاهش نوسانات بودیم. اما امروز بیت کوین توانست جهش قابل توجهی را ثبت کند و تا ۱۰,۵۰۰ دلار بالا رود.

همان طور که پیش‌تر گفتیم، ورود بیت کوین به فاز تثبیت، سبب شد تا معامله‌گران نتوانند با دقت جهت روند آینده را تعیین کنند. سؤال اصلی اینجاست که آیا بیت کوین می‌تواند مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلاری خود را بشکند؟ یا با سقوط شکافت ایجاد شده در پلتفرم CME در رقم ۹,۶۵۰ دلار را پر می‌کند؟

سطوح حیاتی برای بیت کوین

دلار آمریکا ارز معیار ما در این بحث است. دلار آمریکا بار دیگر نشانه‌های ضعف از خود نشان داده است و همین ضعف باعث شده است تا دارایی‌های نظیر طلا، بیت کوین و نقره واکنشی صعودی به این مسئله نشان دهند.

نمودار یک هفته‌ای قیمت بیت کوین
نمودار یک هفته‌ای قیمت بیت کوین

نگاه نکردن به نمودارها در تایم فریم‌های بالاتر، اشتباهی است که معمولا از جانب سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بازار شاهد هستیم. نگاه کردن به تایم فریم‌های بالاتر و مشاهده کلیات بازار از اهمیت بسیاری برخوردار است و به ما نشان می‌دهد که وضعیت فعلی بازار چگونه است.

برای ارزهای دیجیتال و بیت کوین، دورنمای کلی بازار معمولا صعودی و سالم است. اما معامله‌گران باید به سطوح کلیدی قیمت چشم بدوزند.

با نگاهی به نمودار می‌توان فهمید که قیمت بیت کوین طی ماه گذشته نتوانسته است ناحیه پراهمیت ۱۱,۸۰۰ دلاری (تایم فریم هفتگی) را بشکند. شکست بیت کوین در فتح این مقاومت، سبب شد تا شاهد اصلاح به ناحیه سبز رنگ باشیم. این ناحیه سبز رنگ در حال حاضر یکی از مهم‌ترین نواحی قیمتی است.

اگر بیت کوین بتواند حمایتی قوی در بالای سطح ۸,۸۵۰ تا ۹,۳۰۰ دلار تشکیل دهد، ساختار صعودی بازار تایید می‌شود. از سوی دیگر، سقوط قیمت به زیر ناحیه سبز رنگ، این احتمال را تقویت می‌کند که قیمت بیت کوین با اصلاحی شدیدتر به‌سمت ۷,۴۰۰ حرکت کند. باید این نکته را نیز به یاد داشت که در سال ۲۰۱۶، پیش از ایجاد چرخه صعودی، شاهد نوسانات طولانی‌مدت در طول حاشیه کانال بودیم.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

همان طور که می‌توان دید، نوسانات سال ۲۰۱۶، شباهت زیادی به وضعیت فعلی دارد. در آن زمان، ابتدا یک جهش بزرگ رخ داد و سپس شاهد نوسانات در یک محدوده کوچک بودیم.

یک سمت این محدوده را اوج ثبت‌شده و سمت دیگر را ناحیه حمایتی پیشین تشکیل می‌دهد. با مقایسه دو زمان، می‌توان گفت که در وضعیت فعلی، سمت بالای محدوده مقاومت ۱۱,۸۰۰ دلار است و ضلع پایینی را ۹,۲۰۰ دلار تشکیل می‌دهد.

اگر قیمت بیت کوین پس از تثبیت قیمت به‌سمت شکستن ۱۱,۸۰۰ دلار برود، هدف احتمالی ۱۶,۰۰۰ دلار خواهد بود.

وضعیت ارزش بازار کل

نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال
نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال

در نمودار ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال می‌توان یک اصلاح سالم در یک روند صعودی را مشاهده کرده.

برای اولین بار از ماه ژوئن ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸)، ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال توانست اوج بالاتری (بسته‌شدن کندل) را ثبت کند که خود نشانه‌ای مثبت در بازار تلقی می‌شود. این در حالی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران انتظار جهش‌های صعودی مشابه سال ۲۰۱۷ دارند.

از آنجایی که ساختار فعلی بازار تنها مشابه مراحل ابتدایی جهش سال ۲۰۱۷ است، نمی‌توان گفت که این انتظار درست باشد. احساسات حاکم بر بازار نیز مشابه اواخر سال ۲۰۱۶ است.

با تکیه بر این نکات، باید گفت که احتمال بروز یک حرکت صعودی آهسته وجود دارد. در این حرکت آهسته احتمالی، پیش از بالاتر رفتن، مقاومت‌های پیشین می‌شکنند و به حمایت تبدیل می‌شوند.

در این صورت، ارزش کل بازار همچنان پایین‌تر‌ از میانگین‌های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ هفته‌ای خواهد بود و حمایت اصلی در ناحیه‌‌ای پایین‌تر از سطح فعلی تشکیل می‌شود.

وضعیت بیت کوین در تایم فریم ۱ روزه

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

در تایم فریم ۱ روزه، اگر قیمت بیت کوین بتواند در محدوده‌ای بالاتر از ۱۰,۴۵۰ دلار تثبیت شود، ۱۰,۹۰۰ و ۱۱,۰۰۰ دلار نواحی پراهمیت بعدی خواهند بود. برای تداوم جهش صعودی، شکستن ۱۱,۰۰۰ دلار از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر قیمت بیت کوین موفق به عبور از این ناحیه نشود، این احتمال وجود دارد که نوساناتش منجر به بازگشت قیمت و تلاش در جهت پر کردن شکافت CME‌ در ۹,۶۰۰ دلار شود.

از سوی دیگر، کاهش قیمت به زیر ناحیه ۱۰,۰۰۰ دلار، اصلاح قیمت احتمالی و رسیدن به ۹,۵۰۰ دلار را به همراه خواهد داشت. در این صورت، شکافت CME نیز بسته می‌شود.

با این حال، باید به یاد داشت که این پیش‌بینی‌ها همچنان به‌عنوان رفتارهای اصلاحی سالم تلقی می‌شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

از هفته گذشته تا امروز، قیمت اتریوم فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشته است. با این حال، عوامل تکنیکال و داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که ارز شماره دو بازار برای یک جهش صعودی تازه آماده است.

به گزارش اف‌ایکس استریت، قیمت اتریوم با افزایشی ۴ درصدی، در محدوده ۳۷۰ دلار معامله می‌شود. قیمت این ارز دیجیتال طی هفته‌های گذشته توانسته بود به ۴۸۸ دلار (رکورد قیمتی سال ۲۰۲۰) برسد. سقوط اتریوم ۴ روز پس از جهش ۱ سپتامبر (۱۱ شهریور) آغاز شد و ۳۴٪ کاهش قیمت، ۵ سپتامبر (۱۵ شهریور) به ۳۰۷ دلار رسید. با وجود اینکه قیمت اتریوم در روزهای گذشته توانسته بود بخشی از این ضررها را جبران کند، اما به‌عقیده بسیاری، همچنان در فاز تثبیت قیمت قرار دارد و به‌دنبال فرصتی است تا جهش تازه‌ای را آغاز کند.

علیرغم روند کند احیای قیمت و ذهنیت دوگانه سرمایه‌گذاران نسبت به روند پیش رو، معیارهای تکنیکال و درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که اوضاع بازار اتریوم رو به بهبود است.

حداقل سه عامل مختلف را می‌توان نام برد که باعث سقوط اخیر قیمت اتریوم شده است. همبستگی مثبت اتر و بیت کوین یکی از این عوامل است. بر اساس داده‌های کریپتوواچ (Cryptowatch)، نرخ همبستگی پیرسون (Pearson) هفت‌روزه بیت کوین و اتریوم در عدد ۰.۸۴ قرار دارد؛ این یعنی نوسانات قیمت آنها از یک الگو پیروی می‌کند. بلافاصله پس از کاهش قیمت بیت کوین و سقوط آن به زیر ۱۱,۰۰۰ دلار که به‌واسطه فروش بیت کوین توسط ماینرها اتفاق افتاده بود، اتریوم نیز سقوطی مشابه را ثبت کرد. به‌علاوه، قیمت اتریوم طی هفته‌های قبل از آن با صعودی قابل توجه و حدود ۱۰۰ درصدی، آماده چنین اصلاحی بود.

اصلاح بازار دیفای نیز بر آتش سقوط قیمت اتریوم افزوده است. بسیاری از توکن‌های دیفای که بیش از اندازه بزرگ شده‌اند بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده و کار می‌کنند؛ همزمان با کاهش ارزش این بازار، بسیاری از معامله‌گران نیز به‌دنبال برداشت سود خود بودند و همین مسئله فشار فروش اتریوم را بیشتر کرد.

اوضاع رو به بهبود اتریوم

چندین معیار درون زنجیره‌ای و شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهد که اتریوم اوضاع وخیم خود را پشت سر گذاشته است و شرایط برای این ارز دیجیتال رو به بهبود است. کاهش موجودی اتریوم در صرافی‌ها هم نشانه‌ای صعودی برای بازار است؛ این یعنی، معامله‌گران قصد چندانی برای فروش ارزهای خود ندارند و بیشتر تمایل دارند تا ارزهای خود را در کیف پول‌های سرد خود انباشت کنند. اگر موجودی صرافی‌ها بالا باشد، به آن معناست که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران با انتقال ارزهای خود به کیف پول‌های داغ، قصد معامله دارند. جریان خروجی اتریوم از صرافی‌های متمرکز بزرگ نیز گواهی بر همین مسئله است.

موجودی اتریوم صرافی‌ها
موجودی اتریوم صرافی‌ها

به گزارش اینتودبلاک (Intotheblock)، مجموع آدرس‌های اتریوم که موجودی آنها بیشتر از صفر است به بیش از ۴۶ میلیون رسیده است. این میزان از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال ۱۲ میلیون بیشتر شده است. باید به یاد داشت که آدرس‌های شبکه اتریوم به‌صورتی مداوم در حال افزایش است و اهمیت این مسئله سرعت افزایش آدرس‌هاست.

داده‌های مرتبط با سود و زیان ماینرها هم نشان می‌دهد که عبور قیمت اتریوم از مقاومت ۲۴۰ تا ۲۵۰ دلاری، باعث شد تا ۳۵۷ هزار آدرس که مالکیت بیش از ۸.۵ میلیون اتر را در اختیار دارند، وارد وضعیت سوددهی شوند. حالا و تبدیل‌شدن این مقاومت به یک حمایت، فضا برای عبور از سد بعدی که ۳۸۰ دلار است، فراهم می‌شود. به‌محض آنکه این مقاومت نیز شکسته شود، فضا برای رسیدن به مقاومت ۴۰۰ تا ۴۰۷ دلار نیز باز می‌شود. در این ناحیه ۳.۸۵ میلیون واحد اتر در وضعیت سربه‌سر قرار می‌گیرند.

اوضاع آدرس‌های اتریوم
اوضاع آدرس‌های اتریوم

وضعیت تکنیکال قیمت اتریوم

در نمودار روزانه، میانگین متحرک ساده ۵۰دوره‌ای و خط میانی شاخص بولینگر باند در ۳۸۵ دلار قرار دارد. این مسئله نشان می‌دهد که اگر حرکتی پایدار به بالای این ناحیه انجام شود، پتانسیل‌های صعودی اتریوم نیز خود را نشان خواهند داد. هدف صعودی بعدی ۴۵۰ دلار خواهد بود که خط بالایی بولینگر باند در آن قرار دارد. صد البته باید به یاد داشت که تحقق این اهداف در صورتی محتمل است که اتریوم بتواند مقاومت روانی ۴۰۰ دلاری خود را پشت سر بگذارد.

نمودار روزانه قیمت اتر
نمودار روزانه قیمت اتر

وضعیت در تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت اتریوم، میانگین متحرک ساده ۵۰دوره‌ای را شکسته است. مقاومت‌های پیش رو ۳۸۸ دلار (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ دوره‌ای) و ۴۰۰ دلار (میانگین متحرک ساده ۲۰۰ دوره‌ای) است که با اهداف احیای کوتاه‌مدت قیمت همخوانی دارند.

حمایت پیش رو را نیز می‌توان در محدوده‌ ۳۵۳ دلار (وسط خط بولینگر باند ۴ ساعته) مشاهده کرد. در صورت شکستن این حمایت، این احتمال وجود دارد که قیمت تا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه و محدوده ۳۱۰ دلار سقوط کند.

نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته

همان طور که گفتیم، هم معیارهای درون زنجیره‌ای و هم شاخص‌های تکنیکال، نشان از صعود احتمالی قیمت اتریوم دارند. با توجه به این معیارها، می‌توان انتظار داشت که قیمت تا محدوده ۳۸۵ و ۴۰۰ دلار بالا رود. در این صورت، رسیدن به اوج قیمت سال ۲۰۲۰ نیز محتمل خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر ۳۵۰ دلار برسد، تحلیل‌های صعودی اعتبار خود را از دست خواهند داد و این احتمال وجود دارد که پیش از صعود دوباره، قیمت تا ۳۰۹ دلار کاهش پیدا کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

سو ژو (Su Zhu)، مدیرعامل و معاون ارشد سرمایه‌گذاری صندوق تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) می‌گوید که اکنون بزرگ‌ترین دارندگان بیت کوین، بزرگ‌ترین دارندگان آلت کوین‌ها نیز هستند.

به گزارش یوتودی، داده‌های دریافتی از موسسه تحلیلی سانتیمنت (Santiment) نیز با تایید داعیه ژو، حاکی از آن است که بیت کوین و بیشتر آلت کوین، تحت سلطه نهنگ‌ها هستند.

البته ناگفته نماند که این داده‌ها لزوماً بر گزاره صریحی صحه نمی‌گذارند، اما نشان می‌دهند که نهنگ‌های بیت کوین، نبض بازار آلت کوین‌ها را نیز در دست دارند. ژو می‌گوید:

بزرگ‌ترین دارندگان بیت کوین، بزرگ‌ترین دارندگان آلت کوین‌ها نیز هستند. این گزاره همیشه برقرار بوده و احتمالاً برقرار خواهد ماند. البته این بدان معنی نیست که بیت کوین، بهترین انتخاب نیست.

بنابراین گزاره‌ای که می‌گوید دارندگان بزرگ بیت کوین، بخت خود را در بازار آلت کوین‌ها نیازموده‌اند، چندان درست نیست. پژوهشگران سانتیمنت می‌گویند:

در ۷۲۷ واحد از ۸۵۵ دارایی دیجیتالی که داده‌های درون‌زنجیره‌ای آنها را واکاوی کردیم، بیش از ۵۰ درصد از کل موجودی، تنها در ۱۰۰ آدرس برتر جای گرفته‌اند. بیت کوین و بسیاری از آلت کوین‌ها کماکان قلمرو جولان نهنگ‌ها هستند و در آخرین اینفوگرافیک‌های ما نیز این موضوع، تشریح شده است.

از سویی دیگر، حضور پررنگ نهنگ‌ها در بازار بیت کوین و آلت کوین‌ها، اصلاح همزمان این دو بازار را هنگام عقب‌رفت (Pullback) عمیق قیمت‌ها توجیه می‌کند.

استراتژیت ارزهای دیجیتال: نهنگ‌های بیت کوین، نهنگ‌های آلت کوین‌ها نیز هستند
حضور نهنگ‌ها در بازار آلت کوین‌ها. منبع: سانتیمنت

وقتی بهای بیت کوین با اصلاح بزرگی مواجه می‌شود، آلت کوین‌های پیشتاز و میان‌رده نیز با افت روبه‌رو شده و حتی عقب‌رفت‌های شدیدتری را تجربه می‌کنند.

به‌طور معمول، در یک بازار صعودی، پس از وقوع یک روند افزایشی در بهای بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز به این تمایل پیدا می‌کنند که عملکرد بهتری درمقایسه با بیت کوین از خود به نمایش بگذارند؛ اتفاقی که پیش‌تر در اوایل سال ۲۰۱۸ نیز شاهد وقوع آن بودیم.

اما در یک بازار نزولی، آلت کوین‌ها بیش از بیت کوین لطمه می‌بینند. پیش‌تر در ماه مارس (اسفند ۹۸)، بهای بیت کوین به ۴,۰۰۰ دلار سقوط کرد و دیگر ارزهای دیجیتالی همچون اتریوم نیز شاهد افت ۴۰ تا ۶۰ درصدی بهای خود بودند.

به این ترتیب، وقتی بهای بیت کوین پایدار می‌ماند و در بازه محدودی تثبیت می‌شود، از نظر تاریخی باعث می‌شود تا بازار آلت کوین‌ها روندی صعودی در پیش بگیرد.

پیش‌تر مایکل ون دو پوپه (Michael van de Poppe)، معامله‌گر سرشناس بورس اوراق بهادار آمستردام گفته بود که احتمالاً بیت کوین در بالای ۱۰,۰۰۰ دلار جای پای خود را تثبیت می‌کند. وی خاطرنشان کرده که با طولانی‌شدن فاز تثبیت بیت کوین، آلت کوین‌ها روی دور افزایش قیمت قرار خواهند گرفت. او در ادامه افزوده است:

در تایم فریم یا بازه زمانی روزانه، ما برای حفظ بیشتر تکانه صعودی به سطح مهمی رسیده‌ایم. تنها در صورت از دست رفتن محدوده ۱۱,۵۰۰ دلار، واگرایی نزولی تایید می‌شود. حفظ وضعیت کنونی نیز با افزایش بهای آلت کوین‌ها همراه است. بنابراین، به‌طور کلی کماکان آلت کوین‌ها روی مدار رشد قرار دارند و فصل آلت کوین‌ها به‌این‌زودی‌ها به آخر خط نمی‌رسد.

از آن زمان، بازار آلت کوین‌ها شاهد یک حرکت صعودی قدرتمند بوده است. داده‌های کوین‌مارکت‌کپ نیز نشان می‌دهند که دامیننس یا تسلط بیت کوین به ۵۸.۱ درصد کاهش یافته که خود نشانگر احیای دوباره بازار آلت کوین‌ها است.

ارزهای دیجیتال مرتبط با حوزه دیفای نیز بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال پیشتاز را از نظر عملکرد، پشت سر گذاشته‌اند. داده‌های دیفای پالس (Defipulse) هم حاکی از آن است که با ادامه روند صعودی بهای توکن‌های دیفای، مجموع ارزش دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده در بازار حوزه تامین مالی غیرمتمرکز از آستانه ۹ میلیارد دلار عبور کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

قیمت اتریوم پس از عبور از سد مقاومت ۴۰۶ دلاری، توانست تا محدوده ۴۲۰ دلار بالا رود. در حال حاضر شواهد حاکی از آن است که ارز شماره دو بازار در روزهای آتی به‌دنبال گذشتن از مقاومت ۴۴۵ دلاری است.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، تحلیل‌گران معتقد بودند که اگر قیمت اتر از ۴۰۸ دلار عبور کند، فضا برای رشد بیشتر آن مهیا خواهد بود. در حال حاضر هر واحد اتریوم با افزایشی ۵ درصدی، در محدوده ۴۲۰ دلار معامله می‌شود. از سوی دیگر، نمودار قیمت در سطحی بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال نوسان است و وارد فاز تثبیت قیمت در محدوده‌ای پایین‌تر از ۴۳۰ دلار شده است.

با نگاهی به نمودار می‌توان فهمید که یک الگوی صعودی کوتاه‌مدت در حال شکل‌گیری است. سطح حمایت الگوی مثلث نزدیک به سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی شکل گرفته است. این سطح در جهش اخیر (از ۴۰۳ دلار به اوج ۴۳۰ دلاری) تشکیل شده است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

اگر قیمت به زیر این سطح حمایتی برسد، احتمال سقوط تا ۴۱۶ دلار نیز وجود دارد. حمایتی که در سطح فیبوناچی ۵۰ درصدی شکل گرفته است نیز در همین محدوده قرار دارد.

مقاومت‌های ۴۲۸ و ۴۳۰ دلاری نیز پیش روی خریداران بازار است. اگر قیمت اتریوم در سطحی بالاتر از مقاومت ۴۳۰ دلار بسته شود، این احتمال وجود دارد که شاهد جهشی ۳ الی ۵ درصدی در قیمت باشیم. مقاومت کلیدی بعدی پس از این جهش‌ها، ۴۴۵ و ۴۵۰ دلار خواهد بود.

 اگر سطح فعلی ۴۲۰ دلاری شکسته شود، نزدیک‌ترین حمایت تکنیکال ۴۱۶ دلار خواهد بود که به‌عقیده بسیاری از تحلیل‌گران جلوی سقوط بیشتر قیمت را می‌گیرد. در صورتی که این مقاومت نیز شکسته شود، حمایت اصلی بعدی ۴۰۶ دلار خواهد بود. احتمال شکستن این مقاومت بسیار کم است، اما اگر قیمت به زیر ۴۰۶ دلار برسد، ۴۰۰ دلار سنگر اصلی خریداران پیش از ورود به کانال ۳۰۰ دلار خواهد بود.

شاخص مکدی (MACD) در تایم فریم یک‌ساعته به‌آرامی در حال ورود به ناحیه نزولی است. شاخص میانگین قدرت نسبی (RSI) نیز در حال اصلاح به محدوده‌ای زیر سطح ۶۰ است. همانطور که پیش‌تر گفتیم حمایت ۴۲۰ دلاری از اهمیت بالایی برای اتریوم برخوردار است و مقاومت اصلی نیز در ناحیه ۴۳۰ تشکیل شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت داده‌های تحلیلی میکرو استراتژی که ماه گذشته 250 میلیون دلار بر روی بیت‌کوین سرمایه گذاری کرده بود، اعلام کرد که در سیاست گذاری جدید خود بیت کوین را به عنوان ذخیره اصلی دارایی‌های شرکت در نظر خواهد گرفت. با سیاست جدید، دارایی بیت‌کوین میکرو استراتژی از 250 میلیون گذر خواهد کرد.

ورود نهادهای مالی به عرصه بازاری که قدمت چندانی ندارد و بارها و بارها مورد انتقاد نهادها و افراد مختلف قرار گرفته ، بدان معناست که چیزهای زیادی در مورد چگونگی تغییر جهان پیش آمده است. بیت کوین که در دل بحران مالی 2008 به دنیا آمد، اکنون در بحران ناشی از کرونا نظر برخی از موسسات مالی بزرگ دنیا را به سمت خود جلب کرده است.

روز 13م سپتامبر، شاخص جریان‌های ارسالی از سوی ماینرها به سمت صرافی‌های ارز دیجیتالی به بالاترین میزان 5 ماه اخیر خود رسید.

اما در بررسی نمودار قیمت بیت‌کوین در تایم فریم روزانه همانطور که ملاحظه می‌کنید، قیمت کماکان در تلاش برای حفظ حمایت 10500 دلار است. از دست دادن این حمایت، ریزش قیمت تا 9000 دلار را به دنبال خواهد داشت.

از طرف دیگر با ورود قیمت به کومو شاهد تردید معامله گران در شرایط کنونی هستیم. حمایت خریداران در مقطع کنونی، کراس مکدی و عبور rsi از مقاومت پیش رو را به دنبال دارد. در حال حاضر مهم ترین مقاومت پیش روی قیمت محدوده 12 هزار دلار است.

مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

با گذشت حدود سه ماه از بازگشایی صندوق واسطه گری مالی یکم با نماد “دارا یکم” در بورس شاهد معاملات خاص آن بوده ایم. این صندوق در روزهای ابتدایی بازگشایی با رشد کم نظیر 50 درصدی شروع به کار کرد و از محدوده قیمتی 20 هزار تومن تا 34 هزار تومن پیشروی کرد. اما پس از آن تا 50 درصد افت کرد و به پایین سطح یعنی قیمت 17000 تومان نیز رسید. معاملات صندوق دارا یکم از این نظر خاص بوده است که با توجه به عدم محدودیت نوسان صندوق در روزهای اول، شاهد قیمت های غیرمعمول در معاملات آن بودیم. پس از آن بود که صندوق های قابل معامله سهامی با دستور مقامات سازمان بورس با محدودیت نوسان 10 درصدی در روز مواجه شدند. این تصمیم باعث شد تا در برخی روزها صف خرید یا صف فروش در صندوق تشکیل شود که در معاملات صندوق های ETF امری بی سابقه بود.

شاید بتوان دلیل خاص بودن معاملات در صندوق دارا یکم را به ماهیت متفاوت آن با سایر صندوق های ETF نسبت داد. برای نمونه تمام صندوق های ETF دارای رکن بازارگردان هستند که وظیفه متعادل کردن قیمت صندوق را بر عهده دارد اما در صندوق دارا یکم رکن بازارگردان وجود نداشت. علاوه بر این ساختار صندوق دارا یکم از نظر نوع مدیریت و نوع سهام موجود در پرتفوی آن نیز منحصربفرد بود و از قوانین معمول صندوق های سرمایه گذاری پیروی نمی کرد.

در ادامه به تحلیل تکنیکال صندوق دارا یکم در بازه زمانی روزانه و 30 دقیقه ای می پردازیم.

بیشتر بخوانید
لیست بهترین صندوق‌های ETF در مرداد 99

نمودار معاملات روزانه صندوق دارا یکم

تحلیل تکنیکال صندوق دارا یکم در قاب زمانی روزانه نشان می دهد که سطح حمایتی سهم در محدوده 17000 تومان بوده و از همین ناحیه با فشار تقاضاکنندگان رشد کرده است.

الگوی کندلی اینگولفینگ یا پوشای صعودی (مستطیل مشکی) در کف حمایتی، تایید کننده این دیدگاه است. خط روند نزولی (قرمز رنگ) اخیرا با شکست و پولبک به آن همراه شده و مهمترین محدوده مقاومتی پیش رو می تواند 27000-28000 تومان باشد. این محدوده مقاومتی مهمترین مقاومت قیمت است چراکه سقف قبلی و درصد 61.8 فیبوناچی می باشد. پس از آن هدف بعدی قیمت را می توان در سقف این نمودار یعنی در محدوده 34000 تومان دید و هدف بلند مدت نیز، درصد 1.618 فیبوناچی در محدوده 45000 تومان است. با اینحال در صورتی که محدوده حمایتی 17000 تومان از دست برود نمی توان دیدگاه صعودی به روند قیمت را پایدار دانست.

نمودار معاملات صندوق دارا یکم در قاب زمانی 30 دقیقه

در تایم فریم 30 دقیقه مشاهده می شود که الگوی سر و شانه کف در نزدیکی حمایت 17000 تومان شکل گرفته است. این الگو در تحلیل تکنیکال می تواند نشانه بازگشت روند باشد. خط گردن در الگو (خط قرمز) نیز شکسته شده است که تاییدی بر تشخیص درست این الگو می باشد. در این صورت انتظار می روند رشد قیمت به اندازه مستطیل (سبز رنگ) رخ بدهد و هدف این الگو در صندوق دارا یکم محدوده 29000 تومان است.

بیشتر بخوانید
معرفی صندوق سرمایه گذاری دارا یکم
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صرافی بایننس در سال ۲۰۱۷ میلادی افتتاح شد، اما خیلی سریع رشد کرد و رقبای خود را پشت سر گذاشت. حجم معاملات روزانه بایننس به طور میانگین به بیش از ۱.۲ میلیارد دلار می‌رسد که این یعنی نقدشوندگی و تعداد خریداران و فروشندگان در این صرافی به شدت بالاست. Binance هم اکنون بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیاست که کاربران از سراسر جهان می‌توانند در آن به معامله ارزهای دیجیتال بپردازند. علاوه بر امکان معامله در و‌ب سایت بایننس، این صرافی هم برای موبایل و هم برای کامپیوترهای شخصی نرم‌افزار مخصوص دارد که ترید را برای همه کاربران با هر شرایطی آسان می‌کند. در این مقاله به آموزش چگونگی ترید ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس خواهیم پرداخت و جزییات آن را به صورت کاملاً تصویری و گام به گام شرح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید
آموزش کامل افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس

آموزش پلتفرم معاملاتی بایننس (حالت پیشرفته)

پس از باز کردن حساب در بایننس جهت انجام معامله در این پلتفرم نیاز است که ابتدا تمام قسمت های آن بررسی گردد که در ادامه به آن پرداخته ایم. در مرحله اول مطابق تصویر زیر در صفحه اصلی وب سایت بایننس بر روی منوی “Spot” و سپس “Advanced” کلیک کنید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

در صفحه اصلی این پلتفرم چند قسمت اصلی وجود دارد که عبارتند از:

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
  1. نمودار (Chart Panel)
  2. لیست سفارشات بازار (Order Book)
  3. انجام معاملات (Place Order)
  4. دارایی ها (Assets)
  5. سفارشات کاربر (Orders)
  6. جفت ارزها (Pairs)
  7. اطلاعات ارز (Currency Details)
  8. اطلاعات تغییرات قیمتی ارز

نمودار (Chart Panel)


این بخش دارای گزینه های متعددی جهت ارائه اطلاعات کامل نموداری به کاربر است. در پایین نمودار حجم خریداران و فروشندگان به صورت میله ای نمایش داده شده است. در بالا سمت چپ نمودار انواع تایم فریم های معاملاتی از تایم 1 دقیقه تا ماهانه فراهم گردیده است که با توجه با استراتژی معاملاتی کاربر میتواند مورد استفاده قرار گیرد. در بالا سمت راست نمودار سه زبانه Original, Trading View و Depth وجود دارد که به اختصار توضیحاتی در رابطه با آنها ارائه می دهیم.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

لیست سفارشات (Order Book)


در این بخش شما میتوانید لیست سفارش های قرارداده شده در بازار بوسیله دیگرکاربران را بصورت لحظه ای تماشا کنید. معاملات لحظه ای سنگین بصورت هایلایت سبز و قرمز به ترتیب در بخش فروش ها و خریدها دیده میشود. به کمک این بخش میتوانید جو روانی حاکم بر بازار و غلبه فروشندگان و یا خریداران در مورد ارز مورد نظر خود را بدانید و بر مبنای آن تصمیم گیری کنید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

انجام معاملات (Place Order)


این قسمت مهمترین بخش در بایننس میباشد و بخاطر اینکه نوع سفارشارت در بایننس به صورت یکطرفه میباشد شما فقط میتوانید یک ارز را خریداری نمایید و در قیمت بالاتر بفروشید و یا در صورت اینکه پیش بینی میکنید ارز مورد نظر دچار افت ارزش خواهد شد میتوانید آن را بفروشید و معاملات فروش سودی نخواهند داشت. اینجا شما میتوانید بصورت لحظه ای انواع سفارشات خرید یا فروش ارز مورد نظر خود را قرار دهید. برای انجام معاملات خرید و فروش روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به نیاز کاربر طراحی شده اند. در اینجا به اختصار انواع روشهای خرید و فروش را برایتان شرح میدهیم:

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

دارایی ها (Assets)


در این پنجره میزان دارایی شما در حساب بایننس بر حسب جفت ارزی که انتخاب کرده اید نمایش داده میشود. بطور مثال اگه روی نمودار جفت ارز بیت کوین به تتر باشید، میزان دارایی شما بر اساس تتر و بیت کوین نمایش داده میشود. در اینجا چهار گزینۀ Open Orders, Order History, Trade History و Fund وجود دارد که هر کدام در زیر تعریف شده اند:

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

پنجره جفت ارزها (Pairs)


در اینجا شما میتوانید انواع ارزهای فیات کشورهای مختلف، ارزهای معامله شونده با بایننس کوین (BNB)، انواع آلت کوین ها و مارجین ها را بصورت لیست دلخواه با زدن دکمه ستاره کنار هر جفت ارز انتخاب کرده و در لیست Favorites یا همان لیست علاقه مندی خود بصورت یکجا داشته باشید و به معامله بپردازدید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

اطلاعات ارز


در این بخش شما میتوانید اطلاعات ارز رمزپایه مورد نظر از جمله حجم مبادلات بر حسب دلار (در اینجا اکنون 173 میلیارد دلار است) و مقدار کل بیت کوین در گردش و کل بیت کوین هایی که قرار است تولید شوند را مشاهده نمایید.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

اطلاعات تغییرات قیمت ارز


همانطور که میبینید این قسمت در بالا سمت چپ صفحه اصلی قرار دارد و اطلاعات مفیدی درباره اتفاقات و تغییرات قیمت ارز مورد نظر شما در 24 ساعت گذشته در اختیارتان قرار میدهد.

آموزش صفر تا صد ترید ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
تحلیل های ارائه شده در این وب سایت صرفاً نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از تحلیل و آموزش های موجود بر عهده کاربران محترم میباشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صرافی بایننس (به انگلیسی : Binance) یک صرافی ارز دیجیتال آنلاین واقع در چین است که کاربران بسیار زیادی در سطح بین المللی داشته و با کاربران ایرانی نیز تعامل بالایی دارد. چانگ پنگ ژائو (CZ) مدیر عامل و بنیانگذار این صرافی است. یی هه (Yi He) نیز دومین بنیانگذار صرافی بایننس است. در زمان نگارش این مطلب بر اساس آمارهای گزارش شده از وب سایت Coinmarketcap.com، این صرافی به لحاظ میزان تراکنش روزانه در جایگاه اول جهان قرار دارد. در ادامه این مطلب به معرفی کامل صرافی بایننس ، آموزش گام به گام ثبت نام در آن و همچنین نحوه مبادلات ارزهای دیجیتال در این صرافی خواهیم پرداخت.

تاریخچه تأسیس صرافی بایننس

چانگ پنگ ژائو قبلاً شرکت فیوژن سیستم (Fusion Systems) را تأسیس کرده بود که در زمینه ارایه راه‌حل در حوزه فناوری های مالی (FinTech) فعالیت داشت. وی در سال 2013 میلادی به عنوان سومین عضو تیم کیف پول ارز دیجیتال Blockchain.info به این کمپانی پیوست. او همچنین کمتر از یک سال در صرافی OKCoin به عنوان مدیر ارشد فناوری (CTO) مشغول به فعالیت بود که زمینه تأسیس صرافی بایننس را برای او فراهم نمود.

صرافی Binance در در ماه فوریه 2017 در کشور چین راه اندازی شد اما پیش از ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال توسط دولت چین در سپتامبر 2017، سرورها و دفتر مرکزی خود را از چین به ژاپن منتقل نمود. در ماه مارس 2018 میلادی این شرکت دفاتر خود را در کشور تایوان افتتاح نمود.

شش ماه پس از راه‌اندازی بایننس، مجله فوربز برای اولین بار در تاریخ فهرستی از ثروتمندترین افراد در دنیای ارزهای دیجیتال منتشر کرد. در این فهرست، چانگ پنگ ژائو (بنیانگذار Binance) با حدود ۱/۱ الی ۲ میلیارد دلار ثروت در صدر این فهرست قرار گرفت.

تاریخچه تأسیس صرافی بایننس

در مارس سال 2018 میلادی Binance اهداف خود را برای افتتاح یک دفتر در کشور مالت پس از اعمال مقررات سختگیرانه تر در ژاپن و چین اعلام کرد. در آوریل سال 2018، Binance با دولت برمودا تفاهم نامه همکاری امضا نمود. ماه ها بعد تفاهم نامه ای مشابه با بورس اوراق بهادار مالت به امضا رسید تا بتواند بستر خرید و فروش آلت کوین ها را هر چه بیشتر توسعه دهد.

در تاریخ 7 ماه مه 2019 میلادی صرافی بایننس فاش کرد که قربانی یک “نقض امنیتی در مقیاس بزرگ” شده است که هکرها در آن زمان 7،000 بیت کوین به ارزش حدود 40 میلیون دلار آمریکا را به سرقت بردند. مدیر عامل صرافی در این رابطه گفت:

هکرها از تکنیک های مختلفی از جمله فیشینگ، ویروس ها و حملات دیگر استفاده کرده اند و معاملات ساختگی خود را با عبور از بررسی های امنیتی موجود ما ایجاد کردند. Binance فوراً برداشت و سپرده گذاری را متوقف نمود اما اجازه داد معاملات ادامه یابد. این سایت متعهد است كه از طریق صندوق دارایی امن خود خسارت وارد آمده به مشتریان را بازپرداخت كند.

آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال Binance

جهت ثبت نام در صرافی بایننس ابتدا روی لینک زیر کلیک نمایید تا وارد بخش ثبت نام در وب سایت Binanc شوید:

ثبت نام در صرافی Binance

لینک ثبت نام در صرافی بایننس

برای ثبت نام کافی است مطابق تصویر بالا نشانی ایمیل و رمز عبور مورد نظر خود را در فیلدهای مربوطه وارد نمایید. رمز عبور شما میبایستی شامل حداقل هشت کاراکتر باشد که از حروف بزرگ و اعداد حداقل یکبار در آن استفاده کرده باشید. همچنین عبارت “… I am over 18 years old. and” را نیز علامت بزنید. سپس در انتها روی Create account کلیک کنید.

*** نکته مهم : هنگام ورود به سایت یا اپلیکیشن بایننس حتماً از آی پی کشوری به غیر از ایران استفاده نمایید. استفاده از آی پی کشورهای خارجی ریسک بلوکه شدن دارایی های شما را کاهش میدهد. هر چند صرافی چینی Binance تعامل خوبی با کاربران ایرانی دارد و در صورت لزوم ابتدا تذکرهای لازم را برای خروج سرمایه از طریق ایمیل به کاربر اطلاع رسانی میکند.

در ادامه بایننس برای شما یک ایمیل فعالسازی ارسال میکند که باید بر روی لینک موجود (Verify Email) در آن کلیک نمایید تا اکانت شما فعال شود. حال در مرحله بعدی میبایست یکی از روش های امنیتی ورود به بایننس (احراز هویت دو عاملی یا پیامک) را فعال کنید که برای کاربران ایرانی استفاده از روش اول اکیداً توصیه میشود. (تا نیاز به دادن شماره موبایل ایران به صرافی نباشد) در زیر روش فعالسازی این عبارت امنیتی شرح داده شده است:


آموزش فعالسازی احراز هویت دو عاملی (2FA)


هنگام ورود به اکانت کاربری خود در صرافی بایننس با صفحه ای مطابق تصویر زیر روبرو خواهید شد:

پنل کاربری صرافی بایننس

در بخش مستطیل قرمز میتوانید وضعیت فعال بودن یا نبودن احراز هویت دوعاملی حساب خود را بررسی نمایید. در صورت عدم فعال بودن به منوی سمت چپ پنل کاربری بخش “Security” مراجعه نمایید و در قسمت “Google Authenticator” با استفاده از راهنمایی های ارائه شده در زیر احراز هویت دوعاملی را فعال کنید. در ابتدا نرم افزار Google Authenticator را از لینک زیر (برای گوشی های اندروید) دانلود نمایید:

دانلود اپلیکیشن Google Authenticator

حال در بخش فعالسازی 2FA در منوی “Security” طبق تصویر زیر بر روی دکمه “Next” کلیک کنید.

فعالسازی احراز هویت دو عاملی در صرافی بایننس

حال در مرحله بعدی صفحه ای مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید نمود که حاوی یک کد عددی و یک کد QR است.

فعالسازی احراز هویت دو عاملی در صرافی بایننس

در این مرحله داخل اپلیکیشن Google Authenticator در گوشی تلفن همراه خود رفته و به شکل زیر کد QR بایننس را اسکن نمایید یا کد عددی را بصورت دستی وارد کنید:

فعالسازی احراز هویت دو عاملی در صرافی بایننس

حال در مرحله سوم کلید پشتیبانی خود را در یک مکان امن یادداشت نموده و سپس در انتها Google Authenticator را روی اپلیکیشن بایننس با موفقیت فعال نمایید.

آموزش تصویری واریز و برداشت در صرافی بایننس

مطابق تصویر بالا پس از ورود به بخش واریز یا برداشت در صرافی بایننس، ارز موردنظر را انتخاب نموده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:


واریز به صرافی Binance


در این مثال اتریوم (ETH) به عنوان ارز دیجیتال موردنظر جهت واریز انتخاب شده است. با ورود به بخش “Deposit” مطابق تصویر پنل کاربری میتوانید آدرس کیف پول های مختلف خود را مشاهده کنید. دقت کنید که برخی آدرس ها جهت واریز دارای تگ (Tag) یا اصطلاحاً MEMO میباشند که باید حتماً آنها را هنگام ارسال وجه وارد کنید. شما میتوانید از دکمه “Copy Address” جهت کپی کردن آدرس کیف پول ارز موردنظر و یا دکمه “Show QR Code” جهت نمایش کد QR آن استفاده کنید.

واریز به صرافی بایننس

برداشت از صرافی Binance


در این مثال بیت کوین (BTC) به عنوان ارز دیجیتال موردنظر جهت برداشت انتخاب شده است. مطابق تصویر پس از ورود به بخش برداشت در فیلدهای مربوطه موارد مورد نیاز را وارد نمایید و سپس روی “Submit” کلیک کنید. از شما کد موجود در نرم افزار Google Authenticator که بصورت 60 ثانیه ای تولید میشود را خواهد خواست. پس از آن یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که میبایست روی “Confirm Withdraw” در آن کلیک کنید.

پس از طی مدت زمان کوتاهی ارز موردنظر به آدرس کیف پول گیرنده ارسال خواهد شد. حتماً دقت کنید که برخی آدرس ها جهت برداشت دارای تگ (Tag) یا اصطلاحاً MEMO میباشند که یک عدد بوده و باید حتماً آن را هنگام ارسال وجه وارد کنید.

برداشت از صرافی بایننس

زنجیره بایننس ؛ شبکه یا استاندارد BEP2 چیست؟


Binance Chain یا زنجیره بایننس به بلاک چین اختصاصی صرافی ارز دیجیتال بایننس اطلاق میشود که یکی از توکن های محلی آن بایننس کوین (BNB) است. این شبکه پرداخت با عنوان اختصاری BEP2 با استفاده از الگوریتم های اثبات سهام محول شده (DPoS) و تحمل خطای بیزانس (pBFT) طراحی شده است.

سرعت معاملات در این شبکه بسیار بالا است و هزینه تراکنش بسیار پایین تری نسبت به سایر شبکه های بلاکچینی دارد. شبکه BEP2 میتواند برای ارسال فوری ارزهای دیجیتال با هزینه های پایین مورد استفاده قرار گیرد ولی تنها در بستر خدمات پرداخت پلتفرم Binance فعال است.

آموزش معامله ارزهای دیجیتال در وب سایت Binance.com

کسانی که برای اولین بار از وب سایت بایننس بازدید می کنند به سرعت متوجه خواهند شد که این پلتفرم برای ترید ارزهای دیجیتال دو نسخه پایه (Basic) و پیشرفته (Advanced) ارائه می دهد. بدین منظور اگر هنوز در بازار ارزهای دیجیتال در سطح مبتدی قرار دارید میتوانید از نسخه Basic استفاده نمایید. با این حال، هر کس با پیشینه ترید در بازار ارزهای دیجیتال و با کمی آگاهی در مورد نحوه کار مبادلات میتواند از این بستر معاملاتی و خدمات پرداخت مختلف آن استفاده کند.

آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس
نسخه پایه پلتفرم معاملاتی بایننس

تفاوت اساسی بین نسخه پایه و پیشرفته در وب سایت بایننس این است که نسخه پیشرفته، تجزیه و تحلیل فنی عمیق تری از ارز دیجیتال موردنظر شما ارائه می دهد و نمودارهای تکنیکال بسیار کاربردی در اختیارتان میگذارد.

بخش (1) مطابق تصویر بالا شامل دفترچه ثبت معاملات جفت ارزی موردنظر است که کلیه معاملات در آن همراه با قیمت ثبت میشود. بخش (2) شامل نمودار قیمت ارز دیجیتال موردنظر در تایم فریم دلخواه شما میباشد که مجهز به نمودار TradingView نیز هست و میتوان با استفاده از آن به تحلیل تکنیکال جفت ارز دلخواه خود پرداخت.

بخش (3) شامل کلیه جفت ارزهای موجود در صرافی بایننس میباشد که میتوانید از این لیست برای انجام معاملات ارز دلخواه خود استفاده نمایید.

انواع معاملات در صرافی بایننس

در صرافی ارز دیجیتال بایننس امکان انجام چهار نوع معامله وجود دارد که عبارتند از:


معاملات Limit


در این معاملات قیمت خرید یا فروش توسط خود کاربر با وارد نمودن در فیلد “Price” تعیین می شود. همچنین جهت تعیین میزان ارز موردنظر از فیلد “Amount” استفاده کنید.


معاملات Market


این نوع معامله خرید یا فروش به قیمت فعلی بازار است. استفاده از این نوع معاملات برای آلت کوین هایی با ارزش پایین مناسب نیست؛ زیرا هنگام خرید قیمت بازار بالاترین قیمت پیشنهادی و هنگام فروش پایین ترین قیمت پیشنهادی ثبت میشود.


معاملات Stop Limit


در این نوع معاملات کاربر می‌تواند شرط تعیین کند به این شکل که در صورتی که آخرین قیمت بازار به حد معینی (Stop) برسد، مقدار ارز مورد نظر (Amount) با قیمت تعیین شده (Limit) توسط خود کاربر خرید یا فروش شود.


معاملات OCO


این نوع معامله ترکیب خرید و فروش به صورت همزمان در معاملات Stop Limit است. به عنوان مثال همزمان می‌توانید تعیین کنید اگر قیمت ارز مورد نظر تا یک حد خاص بالا رفت یا تا یک حد خاص پایین آمد آن را فروخته و خریداری کنید. این نوع معاملات برای نوسان گیری روزانه از ارزهای دیجیتال به شدت کاربردی بوده و به کاربران توصیه میشود.

کارمزد معاملات در صرافی بایننس

در صرافی بایننس انجام هر معامله شامل خرید یا فروش شامل یک کارمزد 0.1 درصدی میشود. به عنوان مثال اگر میزان ارزی که خرید یا فروش می کنید برابر با هزار دلار باشد، کارمزد آن یک دلار خواهد بود. در صورتی که در حساب خود بایننس کوین (BNB)، ارز دیجیتال محلی پلتفرم بایننس، را نگهداری کرده باشید این کارمزد شامل 25 درصد تخفیف خواهد شد و کارمزد تراکنش ها به 0.075 % ارزش معاملات میرسد.

نمایی از کیف پول کاربران در صرافی بایننس
نمایی از کیف پول کاربران در صرافی بایننس

واریز به صرافی بایننس کارمزد ندارد و کارمزد برداشت از آن برای ارزهای مختلف متفاوت است که از جدول کارمزدها در وبسایت Binance و همچنین هنگام برداشت ارز قابل مشاهده است. کارمزد برداشت همیشه ثابت نیست و با توجه به شرایط شبکه بلاک چین ارز دیجیتال مورد نظر تغییر می کند.

معرفی اپلیکیشن صرافی بایننس (Binance)

اپلیکیشن معاملاتی بایننس باعث می شود تا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شامل بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بیت کوین کش (BCH)، ریپل (XRP) و بسیاری از آلت کوین های دیگر برای شما آسان باشد؛ زیرا گزینه های بسیاری برای ترید به شیوه های مختلف در آن وجود دارد.

معرفی اپلیکیشن صرافی بایننس

اپلیکیشن صرافی بایننس واریز و برداشت دارایی های دیجیتالی شما را بسیار آسان نموده و همواره در درسترس قرار میدهد. کاربران می توانند با بسیاری از ارزهای شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین را بطور مستقیم و در لحظه خریداری نموده و یا آنها را با یکدیگر مبادله کنند.

Binance همچنین به عنوان یک کیف پول چند ارزی محسوب میشود که بسیاری از ارزهای رمزپایه و استیبل کوین ها را پشتیبانی میکند. امنیت دارایی کاربران در این صرافی ارز دیجیتال توسط صندوق دارایی امن کاربران (SAFU) تضمین میشود و جای هیچ نگرانی نخواهد بود. جهت دانلود نسخه موبایل اپلیکیشن بایننس میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود اپلیکیشن Binance (نسخه اندروید)

دانلود اپلیکیشن Binance (نسخه iOS)

جهت مشاهده تحلیل های بیشتر و اخبار روزانه ارزهای دیجیتال می‌توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه نمایید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در تحلیل قبلی به نزدیک بودن اصلاح شاخص کل در محدوده بین 2،200،000 واحد و 2،300،000 واحد اشاره شد و شاخص متاسفانه به دلیل اتفاقاتی که در عرضه صندوق ETF دوم رخ داد زودتر وارد اصلاح در قالب موج 4 از روند صعودی خود شد. ذات موج 4 در اکثر مواقع تند وخشن است و همانطور که در معاملات دو هفته اخیر مشاهده کردید، نزول شاخص با عرضه های سنگین و فشار فروش های بسیار قوی روی اکثر سهم ادامه پیدا کرد.

طبق قوانین و دستورالعمل های الیوت، موج اصلاحی 4 معمولا بین 14.6%، 23.6% و 38.2% فیبو موج 3 اصلاح می کند. شاخص کل متاسفانه حمایت 14.6 % فیبو خود را از دست داده است و در حال حاضر در نزدیکی حمایت 23.6 درصد فیبو، همچنین حمایت سطح سوم کانال صعودی و دو خط حمایتی داینامیک قرار گرفته است که حمایت خوبی برای شاخص محسوب می شود. در تایم فریم هفتگی نیز شاخص روی حمایت خوبی قرار گرفته است در معاملات امروز نیز شاهد جمع آوری صف های فروش نمادهای لیدر بازار بودیم که نوید متعادل شدن بازار در روزهای آتی را می دهد که باید در روزهای آتی نحوه معاملات و حجم معاملات را زیر نظر گرفت.

حمایت های شاخص کل را می توان 1،675،000 واحد و 1،400،000 واحد در نظر گرفت.

در صورت کف سازی مناسب و بازگشت بازار به شرایط عادی، می توان اهداف 1،960000 – 2،108،000 واحد را در مرحله اول و با عبور از این بازه مقاومتی، 2،410،000 واحد و 2،875،000 واحد اهداف دیگر شاخص خواهند بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.