دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های آذریت، فروسیلیس، قند چهار محال، بانک سامان و دارویی رازک به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 3700، 358، 300، 44 و 25 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

براین اساس، “ساذری” در مرحله اول سرمایه فعلی را از 600 میلیون تومان به 22.8 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال و صرف خارج شدن از شمول ماده 141 قانون تجارت، احداث خط تولید جدید و پرداخت بدهی ها می شود.

مجمع فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از 22.8 به 30 میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدّت 2 سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از اخذ مجوز سازمان نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.

همچنین “فروس” سرمایه فعلی را از 87.4 به 400 میلیارد تومان می رساند. 34.7 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته و 277.8 میلیارد تومان دیگر از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال و صرف جبران مخارج سرمایه ای و اصلاح ساختار مالی می شود.

سرمایه فعلی “قچار” نیز از 14 به 56 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل سود انباشته اعمال می شود تا قادر به جبران مخارج سرمایه‌ای انجام شده، اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی شود.

در این میان، “سامان” سرمایه فعلی را از 800 میلیارد تومان به 1.15 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این بانک بازار پایه از محل سایر اندوخته‌ها و صرف اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت کفایت سرمایه می شود.

سرمایه فعلی “درازک” هم از 71.3 به 88.9 میلیارد تومان میرسد. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته و برای اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فروس مجوز افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی را دریافت کرد.

در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت فروسیلیس ایران  (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.
سرمایه فعلی:   874,491,000,000   ریال
تعداد سهام قابل انتشار:   3,125,509,255 سهم
ارزش اسمی هر سهم:   1,000  ریال
مبلغ افزایش سرمایه: 3,125,509,255,000  ریال
منبع تامین افزایش سرمایه:  
 
  • 347,277,104,000  ریال از محل سود انباشته،
  • 2,778,232,151,000  ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها
موضوع افزایش سرمایه: جبران مخارج سرمایه ای و اصلاح ساختار مالی در راستای اجرای مفاد ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایرانی مصوب 15 اردیبهشت 1398 مجلس شورای اسلامی
 
 
 
 
 

با عنایت به اینکه بخشی از مبلغ افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائیهای استهلاک پذیر می باشد، توجه سهامداران و سرمایه گذاران را به تاثیرات افزایش سرمایه بر هزینه استهلاک سالهای آتی جلب می نماید.

 
 
 

خاطر نشان می‌سازد انجام افزایش سرمایه ، حداکثر تا 60 روز از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز گردیده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.

همچنین مطابق مادۀ 21 قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقرّرات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطّلاعاتی بوده و به منزلۀ تایید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان نمی‌باشد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 فروس 1.37 0.84
2 ارفع 2.67 37.6
3 وسبحان 1.93 2.15

1. فروس : فروسیلیس ایران با نماد فروس در بازار اول بورس و گروه فلزات اساسی قرار دارد. بعد از واکنش به محدوده 1800 تومان، این سهم با افزایش تقاضا رو به رو شد و امروز با صف خرید به کار خود پایان داد. برای ادامه روند صعودی، باید از مقاومت 2100 تومان عبور کند.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 23 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. ارفع : شرکت آهن و فولاد ارفع با نماد ارفع در بازار دوم فرابورس و و گروه فلزات اساسی قرار دارد. بعد از عبور از محدوده 600 تومان، حجم های بالایی در این نماد معامله شده است که با فلش قرمز رنگ در تصویر مشخص شده است. مقاومت مهم بعدی منطقه 700 تومان است که باید ببینیم آیا می تواند از این ناحیه عبور کند یا خیر.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 23 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. وسبحان : سرمایه گذاری سبحان با نماد وسبحان، در گروه سرمایه گذاری ها و بازار اول فرابورس قرار دارد. بعد از عبور از 450 تومان، شاهد معاملات پرحجم در این نماد بودیم.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 23 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فروسیلیس ایران از برنامه افزایش سرمایه 386 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و در جریان معاملات امروز با رشد 2.9 درصدی قیمت سهام روبرو شد.

براین اساس، “فروس” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 87.4 به 424.9 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال خواهد شد تا صرف اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت های مالکانه شود.

بنابراین گزارش، شرکت کارآفرینان صنعت ذوب فلزات 35.7 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

فروش سهام

به گزارش بورس نیوز، بانک گردشگری از برگزاری مزایده خبر داد.

بر این اساس، این بانک اعلام کرد؛ این بانک نسبت به واگذاری بخشی از سهام خود در شرکت‌ها اقدام کرده است.

فروش سهام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

دولت حق رای پالایشگاه‌ها را از دست نمی‌دهد

به گزارش بورس‌نیوز، شنیده شده که کمیسیون اقتصادی دولت در راستای واگذاری شرکت‌های بورسی دولت تصمیم بزرگی رو اتخاذ کرده تا از تصدی گری این شرکت‌ها خارج شود و طبق شنیده‌ها، وزارت نفت و وزارت اقتصاد کاملا با این تصمیم موافق هستند.

با نگاهی به لیست این نوع شرکت‌ها می‌توان دریافت که شرکت‌هایی نظیر “کشتیرانی جمهوری اسلامی”، فولادی‌هایی همچون “فولاد مبارکه ” و “ملی صنایع مس ایران “؛ پتروپالایشی‌هایی همچون “هلدینگ خلیج فارس”، “پالایش نفت اصفهان”، “پالایش نفت تبریز”، “پالایش نفت لاوان”، “پالایش نفت تهران”، “پالایش نفت شیراز”، و “پالایش نفت بندر عباس”؛ بانک‌هایی نظیر “بانک صادرات”، “بانک ملت” و “بانک تجارت”؛ خودروسازان با سرلیست “ایران خودرو” و “سایپا” و البته “مخابرات ایران” نیز جزو خروجی‌های دولت بار‌ها نام برده شده‌اند.

در صورت تصویب این پیشنهاد در کمیسیون اقتصاد دولت، این پرونده برای تصمیم‌گیری به جلسه هیات وزیران ارجاع می‌شود.

دوراهی که شاید فرمان دولت، نپیچد!

علیرضا تاجبر عضو هیات مدیره کانون کارگزاران با اشاره به اینکه دولت گام‌هایی در این مسیر بداشته ولی کماکان این مسیر نیازمند بهبود و اصلاح دارد اظهارکرد: دولت واگذاری یک صندوق ETF پالایشگاهی که سازوکار آن برای فعالان بورسی با ابهام مواجه هست را در دستور کار قرار داده و با توجه به اینکه بازار کشش این واگذاری را داشته و نیاز به عمق بیشتر دارد تا از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری شود.

دولت حق رای پالایشگاه‌ها را از دست نمی‌دهد

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در رابطه با واگذاری شرکت‌ها به بخش‌خصوصی اذعان کرد: دولت اعلام کرده که “ایران‌خودرو و سایپا را به قیمتی عادلانه واگذار می‌کند نه با قیمتی غیرواقعی”، زیرا اعتقاد دارد ارزش ذاتی شرکت‌های خودروسازی بیش از رقم‌های پیشنهادی بوده و اگر به قیمت برسد و واگذار نکند جای سوال دارد.

وی افزود: پالایشگاهی‌ها نیز واگذار نخواهند شد مگر آنکه در قالب یک صندوق ETF درآمده و واحد‌های این صندوق‌ها به مردم واگذار شوند و حق رای برای دولت باقی یماند؛ واگذاری‌ها در اندازه محدود انجام خواهد شد و بزرگترین اتفاقی که در رابطه با خصوصی‌سازی می‌افتد، ورود بخش کوچکی از “شستا” به بازار سرمایه است.

واگذاری‌های کاغذی بدون منفعت

حسین خزلی خرازی فعال بازارسرمایه در رابطه با آزادسازی سهام شرکت‌های دولتی اظهارکرد: دولت قصد واگذاری سهام عدالت را دارد و به شدت به‌پول احتیاج دارد اما؛ به راهکار مشخصی که سهام عدالت را واگذار کند، نرسیده است؛ سهام عدالت پدیده‌ای در اقتصاد بوده که نه دولتی و نه خصوصی هست و دارنده صندلی مدیریتی در هیات مدیره شرکت‌های بزرگ هست و واگذار کردن و فروش آن‌ها پیچیدگی‌های حقوقی، مالی و رفتاری دارد اما؛ یکی از بهترین فرصت‌ها برای اینکه دولت بخواهد سهام عدالت را به هر روشی واگذار کند حال حاضر هست.

دولت حق رای پالایشگاه‌ها را از دست نمی‌دهد

وی گفت: برخی از شرکت‌های دولتی، حاکمیتی هستند و برای سود و انتفاء تاسیس نشده‌اند و دولت نمی‌تواند آن‌ها را واگذار کند، این شرکت‌ها سازمانی خدمت‌دهنده هستند اما؛ هنوز شرکت‌های بسیاری در دولت هستند که یا انتفاعی بوده و یا اینکه اگر دولت آن‌ها را واگذار کند می‌توانند سودده شوند و در دنیا مشابه این صنعت ها، بسیار سودده هستند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: ایران خودرو و سایپا ذاتا نه دولتی و نه خصوصی هستند و یکی از معضلاتشان نیز همین هست، اگر بخش‌خصوصی واقعی مالک سهام ایران خودرو و سایپا بود مانند همراه اول و مخابرات می‌دانست که باید چه کند تا سودآوری و کیفیت محصولش تداوم داشته باشد اما؛ از آنجایی که نه دولتی و نه خصوصی نه عمومی هست برای آن‌ها باید تصمیم ویژه‌ای گرفته شود. حاکمیت در برنامه ریزی روی کاغذ می‌خواهد که شرکت‌ها را واگذار کند و الزام دارد، اما در بدنه اجرا به خاطر منافعی که وجود دارد این فعالیت بسیار کند و عملا متوقف شده است.

سهامی که شکست مطلق خورد!

محمدمهدی مهدویان کارشناس باسابقه بانکی، اقتصاد بین الملل و معاون اسبق بررسی‌های بانک مرکزی در خصوص واگذاری شرکت‌های بورسی توسط دولت به بورس نیوز اظهار کرد: به نظر می‌رسد دولت چاره‌ای جز اینکه پای خود را از تصدی‌گری اقتصادی بیرون ببرد، ندارد و باید نیرو و توان خود را بر برنامه‌ریزی سر این موضوع بگذارد.

دولت حق رای پالایشگاه‌ها را از دست نمی‌دهد

مهدویان افزود: برای رهایی از این وضعیت باید تصدی‌گری خود را رها کند، دولت‌ها در برخی مواقع که تصدی‌گری می‌کنند اولویت‌گذاری نیز دارند تا تصدی‌گری، کار حاکمیتی را به صورت منفی تحت تاثیر قرار ندهد.

وی عنوان کرد: دولت به ناچار می‌بایست سیاست‌گذاری بورسی را رها و به اصل کار خود که بودجه هست رسیدگی کند و اگر تا به امروز نیز حمایت کرده نتیجه منفی نگرفته، مداخله‌های دولت در بازار‌هایی مانند بورس و ارز، حباب و نوسان ایجاد می‌کند و بی‌ثباتی ره‌آورد آن است.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به سهام عدالت و وضعیت آن ادامه داد: طرح خصوصی‌سازی سهام دولت در شرکت‌های دولتی از ابتدا برنامه دولت اصلاحات بود و در دولت احمدی‌نژاد با یک محدودیت بزرگ دنبال شد؛ 40درصد سهام را عدالت نام‌گذاری کردند و 40درصد خصوصی با توجه به اینکه درابتدا سهام عدالت نبود.

مهدویان تصریح کرد: این سهام شکست مطلق خورده و نه فقط دولت را به زانو درآورده و بخش‌خصوصی نیز با شکست مواجه کرده، عده‌ای سهام خود را فروخته‌اند و مشخص نیست این کاغذ‌ها با قرارداد‌های خطی در دستان چه کسانی هست و در نهایت چه می‌شود و معضل حقوقی قضایی بزرگ در بازار ایجاد کرده که دولت نیز در مقابله با آن ناتوان است.

 

بیشتر بخوانید / رئیس سازمان خصوصی‌سازی: سهام خودرویی‌ها، امسال عرضه نخواهد شد!

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، همانطور که انتظار می‌رفت، رشد و رونق بازار به همراه شاخص‌های آن همچنان ادامه دارد و قشر بزرگی از مردم و صاحبان سرمایه، برای خرید و سرمایه گذاری در بورس تهران، به کارگزاری‌ها هجوم برده اند.

امروز نیز شاهد رکوردشکنی، ولی رفتار شدیدا نوسانی و عجیب شاخص بازار و برخی سهام بودیم. یعنی پروسه رشد – افت – رشد؛ لذا اگرچه امروز شاخص‌ها مثبت شدند، اما این افزایش از روز چهارشنبه هفته گذشته ضعیف‌تر بود. گفتنی است از هفته گذشته، علایمی در بورس نمایان شده که به نظر می‌رسید مبادلات با شتاب کمتری ادامه دارد. البته همچنان تلاش‌های گسترده‌ای برای تداوم روند صعودی بازار ادامه دارد.

در بازار امروز برخی از سهام اصلی گروه فلزات اساسی مثبت بودند و برخی نیز به منفی گرایی گرویدند. عمده سهام اصلی گروه‌های شیمیایی و فرآورده‌های نفتی افزایش قیمت داشتند، ولی اکثر نماد‌های گروه خودرویی با افت قیمت و عدم توجه فعالان بازار روبرو شدند. «وتجارت» و «وبصادر» که تا چندی پیش لیدر گروه بانکی قلمداد شده و رشد‌های خوبی را تجربه کرده بودند، در لاک دفاعی خزیده و با فشار سنگین عرضه‌ها روبرو شدند تا جایی که کارشان به تشکیل صف فروش نیز کشید. این در حالی است که هر دو در این قیمت‌ها (زیر 100 تومانی) سهم ارزنده‌ای هستند و صاحبنظران بازار اعتقاد دارند بزودی شاهد تغییر رفتار و اقبال بازار این دو نماد ارزنده و زیر قیمت بازار خواهیم بود.

اوضاع بازار امروز
در بازار امروز شاخص کل متاثر از افزایش قیمت‌ها در نمادهایی، چون «وامید»، «شپنا»، «تاپیکو»، «فخاس» با رشد حدود 2908 واحدی روبرو شد. بازار آغازی مثبت و طوفانی داشت، ولی با فشار فروش وارده در برخی از گروه‌ها و نماد‌ها از جمله خودرویی ها، شاهد عرضه‌های سنگین و بی محابای حقیقی و حقوقی‌های بازار بودیم تا از ارتفاع نماگر بازار نسبت به اوج بازار، بیش از 3000 واحد کاسته شود. البته در ادامه شاهد شاهد تعادل در گروه‌های بزرگ‌تر و اقبال بازار به پالایشی‌ها بالاخص شپنا بودیم.

کارنامه امروز بازار
شاخص کل 461,988 واحد / میزان تغییر 2908 واحد مثبت/ ارزش بازار 16,798,284 میلیارد ریال/ ارزش معاملات 39,172 میلیارد ریال/ حجم معاملات 6.229 میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص
رمپنا 475 واحد منفی/ اخابر 460 واحد منفی/ وامید 400 واحد مثبت/ وبملت 360 واحد منفی/ شپنا 346 واحد مثبت/ تاپیکو 291 واحد مثبت/ فخاس 282 واحد مثبت

بیشترین حجم معاملات
وتجارت 1.4 میلیارد سهم/ وبصادر 453.2 میلیون سهم/ ذوب 295.9 میلیون سهم/ خساپا 186 میلیون سهم/ فولاد 154.6 میلیون سهم

گزارش جامع بازار امروز
جمع معاملات امروز 72,682 میلیارد ریال بود که 70 درصد آن مربوط به معاملات خرد سهام میشد. شاخص کل نیز با تغییر 2,909 واحد مثبت به ارتفاع 461,989 رسید. همچنین تراز نقدینگی حقیقی (خرید منهای فروش) به مقدار 3,455 میلیارد ریال مثبت بود.

بیشترین تاثیر روی شاخص کل (گروه، صنعت و نماد): بانک_و_موسسه؛ بانکداری و «رمپنا»
بیشترین ورود پول حقیقی (صنعت و نماد): آهن و فولاد؛ و «وآیند»

بیشترین اختلاف سرانه تعدادی خرید از فروش برای حقیقی و حقوقی: «فماک» و «گکوثر»
نمادها با معامله عمده: «شلرد» «وصندوق» «فملی» «اعتلا» «حریل»

اهم اخبار و تحولات روزانه

1) طرح سهامی عام شدن شرکت‌های کارگزاری بورس، در دستورکار هیات مدیره سازمان قرار دارد. میرصانعی می‌گوید سهام یک شرکت کارگزاری سال آینده عرضه می‌شود.

2) از امروز محصولات ایران خودرو و سایپا پیش فروش می‌شوند.

3) در خصوص شمش فولاد شواهد حاکی از تغییر جهت بازار قراضه آهن و افزایش قیمت این کالا و متعاقب آن پیشنهاد سطوح بالاتری از نرخ شمش در بازار منطقه بوده است.

4) قیمت الکترود گرافیتی به 5700 دلار کاهش یافت. فولادسازان با قوس الکتریک از این ماده استفاده می‌کنند و کاهش آن خبر خوبی است.

5) دولت چین اعتبار 265 میلیارد دلاری استان‌های این کشور را پیش از موعد مقرر ابلاغ کرد i تا شرایط را برای حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا مهیا سازد.

6) روز پنجشنبه تعداد مبتلایان به کرونا به شدت رشد کرد. علت این مساله تغییر فرمول محاسبه مبتلایان است به این شکل که کلیه افراد مراجعه کننده به بیمارستان به جهت کرونا، فرض شده که دچار این ویروس هستند. در حالی که پیشتر باید آزمایش فرض مثبت در می‌آمد.

7) چین واردات نفتا در ماه مارچ را به دلیل کاهش تولیدی که به سبب بحران کرونا از ابتدای سال جدید میلادی گریبانگیر آن بوده، افزایش می‌دهد؛ ولی احتمالا این افزایش موقتی خواهد بود.

8) مطابق داده‌های بانک مرکزی، کل نقدینگی تزریق شده به اقتصاد ایران در 9 ماه ابتدایی سال 98 نزدیک به 380 هزار میلیارد تومان بوده است. یعنی به طور میانگین در هر روز از سال 98، بیش از 1370 میلیارد تومان نقدینگی خلق شده است.

این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل،  در هر روز 850 میلیارد تومان نقدینگی به اقتصاد تزریق شده بود.

9) بلوک 20 درصد لاوان امروز 26 بهمن از سوی دولت عرضه می‌شود.

10) ظاهرا از نظر جناح کلینتون-اوباما هر کسی برای نامزدی حزب دمکرات مناسب است، بجز برنی سندرز. مواضع او در بسیاری از موارد شبیه مواضع مک گاورن بود. سندرز هم ضد جنگ است؛ هم خواهان کاهش بودجه نظامی است؛ هم خواهان مالیات برای ثروتمندان؛ او هم کمک شرکت‌ها و موسسات مالی را رد می‌کند، و فقط به مردم تکیه دارد؛ او خواهان بیمه بهداشتی همگانی برای همه است؛ او می‌خواهند قرض دانشجویان را برای وام‌های خود ببخشد و.. جناح میانه رو و محافظه کار حزب دمکرات کوشش خواهد که از نامزد نهایی شدن سندرز جلوگیری کند. اگر ممکن نشد، نامزدی حزب را به او خواهند داد. حامیان جناح کلینتون امیدوارند که سندرز از ترامپ شکست سختی بخورد تا از شر جناح چپ حزب دمکرات برای سال‌های طولانی خلاص شوند.

11) وزیر اقتصاد می‌گوید بورس ایران در شرایط فعلی تحرک بسیار خوبی داشته به‌طوری که روزانه 7 تا 10 هزار میلیارد تومان خرید و فروش سهام در این بازار صورت می‌گیرد و تمامی این دستاورد‌ها نشان می‌دهد برنامه‌های دشمن به شکست انجامیده است.

12) برخی اعضای گروه ویژه اقدام مالی تلاش می‌کنند درجلسه آتی پاریس، تعلیق ایران را تا اجلاس بعدی بمدت 4 ماه دیگر تمدید نمایند، ولی اکثر اعضای آن مخالف هستند. برای ورود ایران به لیست سیاه اگر 5 عضو موافق نباشند، این اتفاق نخواهد افتاد. آیا ایران 5 عضو همراه با خود را دارد؟

13) دونالد ترامپ طی یک مصاحبه رادیویی می‌گوید چین به طور حرفه‌ای در حال کنترل کروناویروس است.

14) مدعیان هفتگی بیکاری ایالات متحده 205 هزار عدد اعلام شد در حالی که انتظار می‌رفت 210 هزار باشد. اتفاق خوبی برای اقتصاد آمریکا.

15) سازمان بهداشت جهانی می‌گوید سرعت رشد تعداد مبتلایان به کرونا کنترل شده است.

16) ژی جینپینگ رئیس جمهور چین طی پیامی وقوع پیشرفت در کنترل انتشار ویروس کرونا را اعلام کرده و تمام تمرکز و تلاش چین را برای بازگشت قدرتمند به صحنه تجاری و رونق اقتصاد به کار خواهد بست.

17) دولت امریکا جهت ایجاد انگیزه برای ورود شهروندان امریکایی بیشتری به بازار سهام و خرید سهم، قصد دارد مالیتهای بر درآمد بورسی را کاهش بیشتری بدهد!

18) نیویورک تایمز می‌گوید مقامات ایرانی و اماراتی سپتامبر گذشته «محرمانه» دیدار کردند.

19) در پایان آذرماه 98 حجم نقدنیگی با 28.2 درصد افزایش به 2262 هزار و 310 میلیارد تومان رسید و حجم پایه پولی با 28.3 درصد رشد به 314 هزار و 260 میلیارد تومان رسیده است.

20) سنای آمریکا طرح کاهش اختیارات جنگی ترامپ علیه ایران را تصویب کرد.

21) ‏حدود 60 درصد آمریکایی‌ها می گویند که وضع اقتصادیشان بهتر از سال پیش است. این بهترین خبر برای انتخاب مجدد ترامپ است.

22) امکان تامین مالی 15 میلیارد دلاری صنعت نفت از بازار سرمایه: شاپور محمدی رییس سازمان بورس گفته بازار سرمایه با توجه به تنوع ابزار‌های مالی اسلامی می‌تواند حداقل نیمی از نیاز 30 میلیارد دلاری صنعت نفت را از طریق انتشار اوراق بهادار تامین مالی کند.

پیش بینی بازار یکشنبه 27 بهمن 98 

در حالیکه از ابتدای رونق در بازارها، که از زمان تشدید تورم در کشور (یکم شهریور ماه 96 تا کنون) شاهد آن هستیم، کلیه بازار‌های مالی با جهش قیمتی مواجه گشته اند، ولیکن اوضاع در بورس تهران با سایر بازار‌ها (بازار‌های موازی) متفاوت‌تر است.

درست است که بازدهی بورس تهران از کلیه بازار‌های موازی بیشتر بوده است ولیکن جذب نقدینگی به سمت سهم‌های سود ده و ایجاد کننده ارزش افزوده در بورس، تقریبا به شکست خورده و عمده نقدینگی بسوی سهم‌های خاصی رفته که بازیگران آن به چند برابر شدن قیمت در زمان کمتر می‌اندیشند و متاسفانه در این بازی تلخ (ولی شیرین برای آنها) موفق نیز بوده اند.

جای نگرانی اینجاست که خریداران (سهامداران تازه وارد) و آماتور‌ها گمان می‌کنند که قیمت‌های حبابی این سهام باد کرده، بازم رشد بیشتری خواهد داشت و وارد این جریان انحرافی خطرناک شده اند!.

این در حالیست که سهام ارزنده و دارای فاند قوی بازار (نظیر فولاد مبارکه، فملی، شپنا، وبصادر، وتجارت و …) در لاک دفاعی خزیده و بهره و بازدهی چندان و قابل توجهی طی ایام اخیر نداشته اند.

مگر اینکه منبعد شاهد رفتار متفاوت و هوشیاری فعالان بازار باشیم و با تغییر نگرش، به سمت سهام ارزان قیمت (زیر ارزش ذاتی واقع شده) میل کنند و سرمایه خویش را از خطر و آفت افت و ریزش، مصون بدارند.

حافظ عزیزی نقش
مدیر سرمایه گذاری و گروه تحلیل بازار 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت تابان نیرو از افزایش قیمت سهام ناشی از عرضه و تقاضای بازار خبر داد.

این شرکت اعلام کرد، از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی 12/9/6/3 ماهه منتهی به 1398/09/30) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و افزایش قیمت ایجاد شده ناشی از عرضه و تقاضای بازار در خصوص سهام این شرکت است.

لازم به ذکر است، تنها موضوع در جریان اجرا در شرکت موضوع افزایش سرمایه از مبلغ 62 میلیارد ریال به مبلغ 110 میلیارد ریال بوده که اطلاعات آن قبلا برای عموم افشا شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

تولید 50.000 تنی در

به گزارش بورس نیوز، شرکت فروسیلیس ایران از افزایش ظرفیت تولید خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ کوره دوم تولید و افزایش ظرفیت اسمی تولید طبق پروانه بهره برداری از 25.000 تن به 50.000 تن درسال با مذاکره با فروشندگان و سازندگان تجهیزات داخلی و خارجی و همچنین مذاکره با سیستم بانکی جهت تامین منابع مالی طرح ایجاد و نصب شده است.

بر اساس این گزارش، پس از مذاکره با فروشندگان معتبر تجهیزات فروآلیاژ خارجی، فروشنده نهایی انتخاب و قرارداد مربوط منعقد و تمهیدات لازم جهت دور زدن تحریم‌ها اندیسشیده شده و طرح توجیهی، فنی و اقتصادی آن آمادهو به بانک ارائه شده است.

لازم به ذکر است که پیش‌بینی می‌شود کل‌سرمایه‌گذاری سطرح شامل سه بخش 2.952.292 میلیون ریال که بخش سرمایه‌گذاری ثابت آن مطابق “بخش الف و ب” 2.279.233 میلیون ریال باشد.

الف) بخش ارزش سرمایه‌گذاری ثابت آن 73.024.572 یوان با احتساب نرخ ارز نیمایی 14.911 ریال معادل 1.088.869 میلیون خواهد بود.

ب) بخش ریالی سرمایه‌گذاری ثابت آن مبلغ 1.190.364 میلیون ریال بوده که مبلغ 707.958 میلیون ریال در قالب تسهیلات بلندمدت و مبلغ 482.406 میلیون ریال آورده شرکت از محل اختصاص 20 درصد سود تقسیم نشده سنوات آتی تامین می‌گردد.

 

تولید 50.000 تنی در

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بررسی میزان بازدهی نمادهای شرکت‌های فولادی نشان می‌دهد در میان آنها «فسپا» با 26 درصد بیشترین بازدهی در اسفند را داشته است. هم‌چنین در میان سایر فلزات نیز «فنوال» با بازدهی 58 درصدی پربازده‌ترین نماد گروه بوده است.

به گزارش رادیو سهام، بررسی میزان بازدهی نمادهای گروه فولاد نشان می‌دهد در آخرین ماه سال بیشترین بازدهی به فسپا با 26 درصد و کمترین به فروس با منفی 13 درصد اختصاص دارد.

بررسی بازدهی نمادهای فولادی و فلزی در اسفند

بررسی تولیدکنندگان سایر فلزات اساسی نشان می‌دهد در اسفندماه، فنوال بازدهی 58 درصدی داشته و فایرا و فزرین بدون بازدهی به کار خود پایان دادند.

اتفاقاتی که در یک ماه گذشته در حوزه جهانی برای فلزات افتاد سبب شد تا اقبال به سهام شرکت‌های فلزی معدنی کاهش یابد.

بررسی بازدهی نمادهای فولادی و فلزی در اسفند

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.