دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 163 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 1.4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در 708  هزار و 48 نوبت معامله و به ارزش 3 هزار و 655 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد ، پتروشیمی زاگرس،  سرمایه گذاری صبا تامین بیشترین اثر تقویتی و  پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهرزمین و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص فرابورس داشته‌اند.

همچنین بانک دی، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب آهن اصفهان، پلیمر آریا ساسول ، سرمایه گذاری صبا تامین، توسعه مولد نیروگاهی جهرم و پتروشیمی زاگرس نمادهای پربیننده امروز در فرابورس بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با افت 47 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 652 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افت 5 هزار واحدی به عدد 422 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد سهم طی 1.1 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 9232 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افت 2.7 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز با افزایش عرضه ها کار خود را آغاز نمود. هر چه به پایان بازار نزدیک می شدیم بر شدت عرضه ها افزوده و از شدت تقاضا کاسته می شد. لذا بازار امروز با صف فروش بیش از 80 درصد نمادها پذیرفته شده در بازار سرمایه به کار خود پایان داد.

ارزش خالص معاملات بورس 8096 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 825 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 12000  میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.652.244422.080245.742
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
2.7-1.3-
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
12132616.373.299
P/EP/SP/B
27.56.610.8

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
شپنا44314192320204.8-30540
شبندر2058831430101.542560
پترول4456724150904.915090
وبصادر1350566541904.8-4140

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
ساینا 21.4256180000188876
شبریز2166864100038430
شپنا23310933300030540

نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 30 شهریور ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 30 شهریور ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 30 شهریور ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 30 شهریور ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. بانک سینا(وسینا) از واگذاری 20 درصد از سهام شرکت کوثر بهمن در فرابورس خبر داد.
 2. شرکت سخت آژند(ثاژن) از عدم حصل نتیجه از مزایده نوبت اول 3 دانگ زمین با کاربری تجاری در مشهد خبر داد.
 3. شرکت صنعتی و شیمیائی رنگین(شرنگی) از واگذاری 7 میلیون سهم بانک صادرات به ازی هر سهم 432 تومان خبر داد.
 4. شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر(زکوثر) از تاسیس و ثبت شرکت ماندگار کشت و صنعت دامپروری کوثر خبر داد.
 5. شرکت ایتالران(کایتا) از مزایده فروش ماشین آلات و ضایعات خبر داد.
 6. شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی(سمگا) از واگذاری 75 درصد شرکت توسعه گردشگری آریا زیگوارت به قیمت هر سهم 1760 تومان خبر داد.
 7. شرکت لبنیات پاستوریزه پاک(غپاک) از مجوز افزایش نرخ فروش کره خانوادگی خبر داد.
 8. شرکت کیسون از فروش شش دانگ عرضه و اعیان و بنای احداثی یک قطعه زمین به مساحت 1066 متر مربع خبر داد.
 9. وزیر راه و شهرسازی، نقدینگی سرگردان را عامل اصلی بی ثباتی بازار مسکن دانست و گفت: حجم نقدینگی لجام گسیخته این بلا را بر سر بازار مسکن آورده است.
 10. دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری پیشنهادی بر روی پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه ایران قرار گرفت.
 11. 14 درصد از سهام شرکت کشتیرانی آریا(حاریا) با قیمت هر سهم 3250 تومان در روز دوشنبه 28 مهر ماه واگذار می شود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ شرکت کارخانجات نساجی بروجرد به استناد ماده 36 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و موافقت کمیته درج شرکت فرابورس ایران، در فهرست اوراق بهادار بازار پایه فرابورس ایران به عنوان دویست و چهل و نهمین نماد معاملاتی درج شد.

این شرکت که در تاریخ 6 اسفند سال 85 نزد سازمان بورس اوراق بهادار ثبت شده، با نماد معاملاتی “نبروج” در گروه منسوجات، زیرگروه آماده‌سازی و ریسندگی نخ، پارچه‌بافی روی تابلوی بازار فرابورس نشسته است.
شایان ذکر است شرکت نساجی بروجرد پس از 19 سال حضور در بازار بورس، از یک تیر سال جاری به‌دلیل عدم رعایت الزامات دستورالعمل پذیرش متوقف و با تعلیق نماد روبه‌رو شد. بر این اساس از فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران حذف و به فهرست شرکت‌های انتقال یافته به بازار پایه فرابورس اضافه شد.

 منبع: تسنیم

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود 700 میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد 10 هزار میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 15 درصد یعنی هزار و 540 میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان 7 درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری”، “محصولات شیمیایی” و “فلزات اساسی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “فرآورده‌های نفتی” و “بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وبصادر»، «وآیند» و «آریا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شبندر»، «پترول» و «صبا» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک صادرات ایران معادل 140 میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پالایش نفت بندرعباس با برتری 150 میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 29 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 118 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 440 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 110 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.30

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.30

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، بهروز خدارحمی در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه که در آستانه عرضه اولیه وسپهر در فرابورس ایران برگزار شد، سرمایه گروه مالی سپهر صادرات را 3 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این رو این شرکت بزرگ‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری در بین مجموعه شرکت‌های سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

خدا رحمی در مورد تاریخچه تاسیس این شرکت، گفت: مجموعه گروه مالی سپهر صادرات در سال 93 تاسیس و در اواخر 98 و اوایل 99 به سهامی عام تبدیل شد که رسالت اولیه این شرکت را می‌توان اعمال مدیریت حرفه‌ای و تخصصی شرکت‌های سرمایه‌پذیر دانست.

او سرمایه‌گذاری در بازار اولیه را از دغدغه‌های جدی گروه مالی سپهر صادرات عنوان کرد و افزود: برنامه داریم تمامی زیرمجموعه‌های این شرکت را از طریق عرضه اولیه به بازار سرمایه وارد کنیم که مراحل بورسی شدن 3 شرکت‌ انرژی سپهر، توسعه نیشکر و تامین سرمایه سپهر در اولویت قرار گرفته است.

یک‌سوم دارایی‌های وسپهر، بورسی است

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات، حدود یک‌سوم از دارایی‌های گروه مالی سپهر صادرات را بورسی و دو سوم آن را غیربورسی اعلام کرد و گفت: با توجه به مدیریت ریسک و متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری‌ها، پنج صنعت ساختمان، بانک، برق و انرژی، قند و چندرشته‌ای بیشترین سهم را از پرتفو وسپهر به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته خدارحمی، گروه مالی سپهر صادرات مالکیت 47 درصد از مجموعه انرژی سپهر، 40 درصد از توسعه نیشکر و صنایع جانبی، 17 درصد از سهام تامین سرمایه سپهر، 45 درصد از سرمایه‌گذاری توسعه ساختمانی سپهر تهران، 14 درصد از سهام بیمه سرمد و … را در اختیار دارد.

او در ادامه، سود خالص گروه مالی سپهر صادرات در سال مالی منتهی به اسفند 97 را 263 میلیارد تومان اعلام کرد که در پایان 98 این رقم به 405 میلیارد تومان رسیده است و افزود: در سه‌ماهه اول امسال نیز سود 2 هزار میلیارد تومانی را شناسایی کردیم که بخش قابل توجهی از آن به دلیل فرصت‌هایی بوده که شرایط بازار سرمایه در این بازه زمانی نصیب وسپهر کرده اما در عین حال حاکی از پتانسیل‌هایی است که در این مجموعه وجود دارد.

خدارحمی همچنین در مورد بهای تمام‌شده پرتفوی وسپهر در پایان خردادماه 99 اظهار کرد: همانگونه که در سامانه کدال نیز منتشر کرده‌ایم، بهای تمام‌شده پرتفوی وسپهر در پایان خرداد امسال بالغ بر 2700 میلیارد تومان بوده که ارزش روز آن به 7300 میلیارد تومان رسیده است.

نقدینگی حاصل از عرضه اولیه وسپهر از بازار سرمایه خارج نمی‌شود

رضا صدیق عضو هیات مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل بانک صادرات در بخش دیگری از این نشست خبری، سهام گروه مالی سپهر صادرات را بسیار ارزنده دانست و گفت: این عرضه اولیه به تعمیق و رونق بازار سرمایه منجر می‌شود و از آنجا که هر سهم ‌وسپهر با توجه به NAV، بیشتر از قیمت عرضه است، سود شیرینی را نصیب سهامداران آتی خواهد کرد.

صدیق با اشاره به اینکه مجموعه بانک صادرات همواره در تلاش است استانداردهای بانک مرکزی و بازار سرمایه را مراعات کند، اظهار کرد: نقدینگی حاصل از عرضه اولیه سهام سپهر صادرات از بازار سرمایه خارج نمی‌شود و برای ثبات بازار، حمایت از سهام و بازارگردانی در اختیار گروه مالی سپهر صادرات قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات از تضمین تعهدات احتمالی ناشی از اعمال اوراق اختیار فروش تبعی توسط سهامدار عمده و عدم ریسک برای سهامداران خرد خبر داد.

براین اساس، “وسپهر” نظر به عرضه سهام این شرکت در بازار اول فرابورس و با توجه به انتشار اوراق اختیار فروش تبعی در نماد “همصادر 912” اعلام کرد: بانک صادرات کلیه تعهدات احتمالی ناشی از اعمال اوراق تبعی مذکور را از طریق صندوق بازارگردانی اختصاصی سپهر بازار سرمایه تضمین کرده و لذا بابت انتشار اوراق تبعی اختیار فروش هیچ‌گونه تعهد و ریسکی متوجه “وسپهر” و به تبع سهامداران خرد این شرکت نخواهد بود.

بنابراین گزارش، طبق اعلام قبلی، مقرر شده فرایند عرضه اولیه 20 درصد سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات طی دو روز کاری با سفارش گیری امروز از ساعت 13 تا 17 و تخصیص سهام در چهارشنبه هفته جاری انجام می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ در ساعت 9 و 30 دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و 860 میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش 6 هزار و 850 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به حدود پنج هزار میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وملی»، «ثشاهد» و «انرژی3» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی 450 میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «زاگرس»، «پترول» و «ثامید» در نوبت انتظار است.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و 520 میلیارد تومان (82 درصد کل) و 10 صف فروش برتر دو هزار و 580 میلیارد تومان (38 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 23 نماد و حجم صف‌های فروش در 111 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف توسعه و عمران امید (ثامید) به سه درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“خودرو و ساخت قطعات” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و 100میلیارد تومان است و پس از آن گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 660 میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “محصولات شیمیایی” با تقاضای خرید 830 میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 36 درصد از هشت هزار و 710 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و 630 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 240 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 12 هزار و 340 میلیارد تومان خواهد رسید.

2

3

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ در ساعت 9 و 30 دقیقه شاخص کل بورس پس از افت 19 هزار و 720 واحدی (1.1 درصد) در ارتفاع یک میلیون و 679 هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش 0.4 درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت 52 نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و 394 نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود 170 میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای «وبملت», «فولاد» و «فملی» در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و 630 میلیارد تومان رسید.

1

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، شرکت فرابورس ایران طی اطلاعیه ای از انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سهام شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در روز دوشنبه 31 شهریورماه خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازارسرمایه، در نظر دارد اوراق اختیار فروش تبعی بر روی سهام شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان را با هدف حمایت از سهام مذکور منتشر کند. عرضه اوراق فوق از روز دوشنبه مورخ 31 شهریور ماه 1399 در فرابورس ایران آغاز می شود.

دارایی پایه

براساس این اطلاعیه، نماد معاملاتی اوراق اختیار فروش تبعی این شرکت «ذوب تبعی 9912 » و دارایی پایه آن سهامی ذوب آهن اصفهان «ذوب 1» است. عرضه کننده این اوراق صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازارسرمایه بوده و کارگزار عرضه کننده آن «ایستگاه اختصاصی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازارسرمایه» است.

محدودیت‌های خرید

حداقل حجم عرضه روزانه این اوراق 500 هزار ورقه و کل حجم عرضه شامل 40 میلیون ورقه است. در نظر داشته باشید که محدودیت های خرید هر کد معاملاتی برای اشخاص حقیقی حداکثر 20 هزار ورقه است و اشخاص حقوقی مجاز به خرید این اوراق نیستند.

دامنه نوسان

این اوراق دامنه نوسان ندارند. حداقل و حداکثر مقدار در هر سفارش (ورقه) از یک تا 20 هزار ورقه است. قیمت اعمال 7330 ریال است. همنطور که اشاره شد دوره این معاملات از فردا آغاز می شود و در روز 24 اسفند امسال سررسید می شود.

شرایط تسویه

خرید سهم توسط عرضه کننده به قیمت اعمال از دارنده اوراق اختیار فروش تبعی، پرداخت ما به التفاوت آخرین قیمت اعمال اعلامی توسط بورس و قیمت مبنای دارایی پایه در سررسید به صورت نقدی در صورت توافق طرفین از شرایط تسویه تعهدات این اوراق است.

براساس این اطلاعیه، این اوراق معاملات ثانویه نداشته و و نحوه تعیین قیمت مبنای دارایی پایه آن شامل قیمت پایانی سهم پایه گرد شده به نزدیکترین عدد صحیح است.

ساعت و روزهای معاملاتی

ساعت و روزهای معاملاتی این اوراق از شنبه تا چهارشنبه (به جر ایام تعطیل) از ساعت 9 تا 12 و نیم است و زمان‌بندی درخواست اعمال در سررسید و اعمال اوراق است.

  

  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سنا، شرکت فرابورس ایران طی اطلاعیه ای از انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سهام شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در روز دوشنبه 31 شهریورماه خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازارسرمایه، در نظر دارد اوراق اختیار فروش تبعی بر روی سهام شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان را با هدف حمایت از سهام مذکور منتشر کند. عرضه اوراق فوق از روز دوشنبه مورخ 31 شهریور ماه 1399 در فرابورس ایران آغاز می شود.

دارایی پایه

براساس این اطلاعیه، نماد معاملاتی اوراق اختیار فروش تبعی این شرکت «ذوب تبعی 9912 » و دارایی پایه آن سهامی ذوب آهن اصفهان «ذوب 1» است. عرضه کننده این اوراق صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازارسرمایه بوده و کارگزار عرضه کننده آن «ایستگاه اختصاصی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازارسرمایه» است.

محدودیت‌های خرید

حداقل حجم عرضه روزانه این اوراق 500 هزار ورقه و کل حجم عرضه شامل 40 میلیون ورقه است. در نظر داشته باشید که محدودیت های خرید هر کد معاملاتی برای اشخاص حقیقی حداکثر 20 هزار ورقه است و اشخاص حقوقی مجاز به خرید این اوراق نیستند.

دامنه نوسان

این اوراق دامنه نوسان ندارند. حداقل و حداکثر مقدار در هر سفارش (ورقه) از یک تا 20 هزار ورقه است. قیمت اعمال 7330 ریال است. همنطور که اشاره شد دوره این معاملات از فردا آغاز می شود و در روز 24 اسفند امسال سررسید می شود.

شرایط تسویه

خرید سهم توسط عرضه کننده به قیمت اعمال از دارنده اوراق اختیار فروش تبعی، پرداخت ما به التفاوت آخرین قیمت اعمال اعلامی توسط بورس و قیمت مبنای دارایی پایه در سررسید به صورت نقدی در صورت توافق طرفین از شرایط تسویه تعهدات این اوراق است.

براساس این اطلاعیه، این اوراق معاملات ثانویه نداشته و و نحوه تعیین قیمت مبنای دارایی پایه آن شامل قیمت پایانی سهم پایه گرد شده به نزدیکترین عدد صحیح است.

ساعت و روزهای معاملاتی

ساعت و روزهای معاملاتی این اوراق از شنبه تا چهارشنبه (به جر ایام تعطیل) از ساعت 9 تا 12 و نیم است و زمان‌بندی درخواست اعمال در سررسید و اعمال اوراق است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.