دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد شرکت فولاد خوزستان با نماد «فخوز» در شهریورماه 1813 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد. 1328 میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش داخلی و 484 میلیارد تومان حاصل از فروش صادراتی کسب کرده است.

در نیمه نخست سال درآمد این شرکت7947 میلیارد تومان بوده است که 4136 میلیارد تومان از فروش صادراتی و 3810 میلیارد تومان از فروش داخلی بدست آورده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در هر بازاری کسب و کارهای فراوانی وجود دارد و با به وجود آمدن هر نوع کسبِ درآمدزایی، امکانِ پیش آمدن هر گونه مشکلِ خارج از چهارچوبی فراهم خواهد آمد. برای پیش‌گیری از چنین مصائبی بازار بورس ایران کلیدواژه جدیدی را تحت عنوان حجم مبنا به لغت‌نامه بورس اضافه کرد. که در بازار بورس شبیه یک سد قدرتمند و غیرقابل نفوذ عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد قیمت سهام شرکت‌ها هیجانی و بی‌رویه رشد کنند. از سوی دیگر حجم مبنا کاهش ارزش سهام را هم کنترل می‌کند و نمی‌گذارد قیمت‌ها با شیبی تند دچار سقوط شده و سهامداران را به ورشکستگی بکشانند.

منظور از حجم مبنا چیست؟

حجم مبنـا، حداقل تعداد سهامی است که شرکت موظف است در طول روز آن‌ها را معامله کرده و مورد داد و ستد قرار دهد، تا قیمت اصلی سهام بتواند در دامنه ماکزیمم و مینیموم قیمت خود نوسان پیدا کند. اگر یک روز تعداد سهم معامله شده یک شرکت به عدد حجم مبنا نرسد، به همان میزان درصد نوسان قیمت آن سهم کاهش پیدا خواهد کرد. از سال 1382 که این ویژگی به بازار بورس اضافه شد، این عدد چندین بار در شرایط مختلف تغییر پیدا کرده است.

طبق مصوبه تصویب شده در سال 1393، حجم مبنای تمام شرکت‌های بورسی معادل 4 در 10 هزار سهام شرکت است، البته با در نظر گرفتن این موضوع که حداقل ارزش مبنا برای همه شرکت‌ها برابر 5 میلیارد تومان و حداکثر ارزش مبنا برای شرکت‌هایی با سرمایه بالای 2 هزار میلیارد، 12 میلیارد تومان باشد.

حداکثر ارزش مبنای در نظر گرفته شده برای شرکت‌هایی که سرمایه‌شان کمتر از 2 هزار میلیارد تومان است، 10 میلیارد تومان تعیین شده. در حال حاضر حجم مبنای تصویب شده برای شرکت‌های حضور یافته در بازار بورس 0.0008(هشت هزارم) است. این را هم اضافه کنیم که نیازی نیست خودتان حجم مبنا را محاسبه کنید چرا که در سایت بورس تهران حجم مبنای هر سهم قرار گرفته است؛ با این حال خوب است که روش محاسبه آن را هم به معلوماتتان اضافه کنید:

10000/(تعداد سهام شرکت * 4) = حجم مبنا

حجم مبنای به دست آمده را در قیمت پایانی آخرین روز کاری که چهارشنبه است ضرب کنید؛ اگر عدد به دست آمده در آخرین روز کاری عددی بین 50 تا 120 میلیارد ریال بود، حجم مبنا برای شنبه که اولین روز کاری است همان عدد به دست آمده از فرمول بالاست اما اگر عدد حاصل شده کمتر از 50 ملیلیارد ریال بود، حجم مبنا برابر خواهد بود با 50 میلیارد ریال تقسیم بر قیمت پایانی آخرین روز کاری.

منظور از حجم مبنا چیست؟

حجم مبنا به زبان ساده

فهم معنای واقعی حجم مبنا، در ظاهر کمی دشوار به نظر می‌رسد بنابراین اجازه بدهید با یک مثال ساده‌ و قابل لمس‌تر آن را برایتان توضیح بدهم.

فرض کنید امروز شما یک کالای ارزان قیمت مثل خودکار را که نهایتا 5 هزار تومان ارزش داشته باشد، به قیمت 100 هزار تومان از دوستتان خریداری می‌کنید. با این 100 هزار تومان پولی که شما بابت یک خودکار پرداخت کرده‌اید، قیمت خودکار در بازار بالا نخواهد رفت، چرا که حجم کالای خریداری شده با این قیمت بسیار کم، محدود و غیرواقعی بوده است. اما اگر حجم این خرید را در سطح کشور هزاران برابر کنیم، قیمت آن کالا بالا خواهد رفت، چرا که حجم معاملات عظمت پیدا کرده است. حجم مبنا همان مبنایی است که تعداد خرید و فروش‌ها را سنجیده و تصمیم می‌گیرد تا چه اندازه آن‌ها را در میزان تغییرات اثر بدهد. وجود حجم مبنا اجازه نمی‌دهد هرکسی با یکی دو خرید و فروش جزئی و با پول کم، ارزش سهام را مثبت یا منفی کرده و در مسیر معاملات اختلال ایجاد کند.

تاثیر حجم مبنا بر معاملات در بورس چیست؟

تا پیش از سال 1382 در بازار بورس چیزی تحت عنوان حجم مبنا وجود نداشت و هیجانات کاذب زیادی در قیمت سهام به وجود می‌آمد. در واقع عنوان حجم مبنا با این هدف وارد  بازار بورس شد تا کنترلی بر روی رشد بی‌رویه سهام یا سقوط ارزش آن‌ها وجود داشته باشد. با تعیین حجم مبنا، سرمایه گذاران آرامش خاطر و اطمینان بیشتری خواهند داشت که نوسانات قیمت سهام بابت تعداد سهامی مشخص و قابل توجه مورد داد و ستد قرار گرفته. اگر حجم مبنا را از بازار بورس حذف کنند، قیمت‌ها می‌توانند حتی با معامله شدن چند سهم محدود هم تحت تاثیر قرار گرفته و به طور کاذب و غیرواقعی تغییر کنند.

حجم مبنا و قیمت پایانی

قیمت پایانی همان میانگین وزنی قیمت سهام یک شرکت با در نظر گرفتن حجم مبناست. در واقع قیمت پایانی هر روز، مبنای نوسانات قیمت فرداست. به عنوان نمونه قیمت پایانی سهام فولاد خوزستان(فخوز) در معاملات روز گذشته برابر با 45.400 ریال بوده است؛  بازه مجاز برای نوسان قیمتی این سهم در امروز، بین +5% تا -5% قیمت پایانی دیروز خواهد بود. 5% عدد 45.400 برابر است با 2270 ، در نتیجه بازه نوسان قیمت سهام فخوز به شرح زیر خواهد بود:

5%+ = 47.670 ریال

5%- = 43.130 ریال

برای درک بهتر اهمیت حجم مبنا فرض کنید قیمت بازگشایی سهم در ابتدای روز معاملاتی برابر با 32,670 ریال و قیمت پایانی سهم در انتهای روز برابر با 33,977 ریال باشد. در این جا قیمت سهم 4% رشد کرده است. اگر تعداد سهام معامله شده برابر یا بیشتر از همان چیزی باشد که در حجم مبنا آمده است، قیمت بازگشایی سهم در روز بعد همان 33,977 با 5% دامنه نوسان مجاز خواهد بود. اما اگر تعداد سهم معامله شده کمتر از حجم مبنا باشد (فرض کنید نصف حجم تعیین شده)، در این صورت از 4% رشد قیمت پایانی، تنها 2% آن اعمال می شود. یعنی قیمت پایانی برای روز بعد در 33,323 ریال با 5% دامنه نوسان قیمتی مجاز بازگشایی خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بورس کالای ایران، فولاد خوزستان امروز 22 هزار تن تختال c  و 28500 تن شمش بلوم در تالار محصولات صنعتی کرده است و رصد معاملات نشان می‌دهد که تاکنون تقاضای سنگینی برای این دو محصول فخوز ثبت شده است.

در حالی که قیمت پایه تختال فخوز برای هر تن 10 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است اما شاهد تقاضا برای این محصول با قیمت بیش از 11 میلیون تومان هستیم.

تابلوی معاملات نشان می‌دهد که 44 هزار تن تقاضا برای تختال c فخوز شکل گرفته است.

همچنین در بخش شمش بلوم این شرکت 28500 تن با قیمت پایه 8 میلیون و 200 هزار تومان برای هر تن عرضه کرده است اما تقاضای این محصول با قیمت رقابتی بیش از 10 میلیون تومان شکل گرفته است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش به تحلیل و بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز می پردازیم و 5 سهم برتر در پرتفوی این صندوق را معرفی می کنیم.

اطلاعات اولیه صندوق مشترک پیشتاز

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز یکی از اولین صندوق های تاسیس شده در بازار سرمایه کشور است که 4506 روز از عمر آن می گذرد.

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز تحت مدیریت شرکت سبد گردان انتخاب مفید قرار دارد و ارزش خالص دارایی آن به بیش از هزار و 800 میلیارد تومان می رسد.

در حال حاضر قیمت هر واحد سرمایه گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز 2,537,696 ریال است.

سرمایه گذاران برای ورود به این صندوق باید به یکی از شعب صندوق که آدرس آن در سایت صندوق آمده است، مراجعه کنند.

بازدهی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز

دورهبازدهی
هفته گذشته(۱.۱۳۶)%
ماه گذشته(۱.۱۳۶)%
سه ماه گذشته%۴۱.۴۰۴
شش ماه گذشته%۱۴۷.۰۴۸
یک سال گذشته%۳۴۲.۱۳۹
از آغاز فعالیت تا کنون%۲۴۷۶۶.۷۲  

تاریخ بروز رسانی: 99/06/12

اطلاعاتی که سیگنال مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است بر اساس آخرین صورت های مالی منتشره از سایت اختصاصی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز استخراج شده است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز

ترکیب دارایی صندوق مشترک پیشتاز

ترکیب دارایی در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز  نشان می دهد که مدیران این صندوق ترجیح داده اند در وضعیت کنونی درصد سرمایه گذاری خود را در سهام کاهش دهند تا از نوسانات منفی بازار بورس کمتر آسیب ببیند.

از این رو  70 درصد دارایی ها در سهام و 30 درصد دیگر در اوراق با درآمد ثابت و سپرده های بانکی قرار داده شده است. می توان نتیجه گرفت که مدیران این صندوق ریسک کنترل شده ای در بازار سرمایه را مدنظر دارند. همچنین بتای صندوق 0.82 می باشد که عدد مناسبی برای یک صندوق سهامی است.

17.5 درصد از سهامی که صندوق خریداری کرده است در 5 سهم عمده که بیشترین وزن را در پرتفوی صندوق دارند، به خود اختصاص داده است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز

طبق تصویر فوق بیشترین صنایع مورد توجه در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز محصولات شیمیایی با 30 درصد، فلزات اساسی با 19 درصد و شرکت های چند رشته ای صنعتی با 12 درصد می باشند.

صنایع برتر موجود در پرتفوی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتازدرصد از پرتفوی صندوق
محصولات شیمیایی30
فلزات اساسی19
شرکت های چند رشته ای صنعتی12

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند. از این رو با بررسی پنج سهم برتر در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید
صندوق سهامی چیست؟

5 سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق مشترک پیشتاز

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق :    ۱۸,۸۰۰,۳۹۶,۲۳۲,۹۷۴ ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله :  355 %
مدیر صندوق : شرکت سبد گردان انتخاب مفید
ردیفنام نمادنام شرکتدرصد از کل پرتفوی
1شپدیسپتروشیمی پردیس12.45 %
2فولادفولاد مبارکه اصفهان6.98 %
3وامیدگروه مدیریت سرمایه گذاری امید6.25 %
4فخوزفولاد  خوزستان4.78 %
5پارسانگسترش نفت و گاز پارسیان4.26 %

پتروشیمی پردیس با جذب 240 میلیارد از منابع صندوق صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز با اختلاف معناداری از سایر سهام عمده در رتبه اول پرتفوی این صندوق قرار دارد.

نگاه مدیران صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز به صنعت پتروشیمی کاملا برجسته است. با ارزش ترین خرید صندوق در مردادماه 99، به ارزش بیش از 30 میلیارد تومان در شرکت پتروشیمی جم رخ داده است.

خرید مهم دیگر این صندوق باز هم در یک شرکت پتروشیمی انجام شده است که طی آن حدود 19 میلیارد تومان سرمایه برای خرید سهام شرکت پتروشیمی پارس با نماد “پارس” اختصاص پیدا کرده است.

بنابراین می توان گفت که نگاه آینده مدیران صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز به سمت صنعت پتروشیمی ست.

صنعت برتر دیگر فلزات اساسی ست. همانطور که در جدول 5 سهم برتر صندوق مشخص است، دو سهم برتر صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز به صنعت فلزات اساسی اختصاص پیدا کرده است.

سومین خرید سنگین این صندوق در مردادماه 99 در نماد “فخوز” اتفاق افتاده است که طی آن 10 میلیارد تومان از منابع صندوق به این شرکت رسیده است. البته در همین مدت 12.5 میلیارد تومان از سهم خارج شده است که نشان می دهد صندوق به نوعی در حال نوسان گیری از این سهم بوده است. دارایی کنونی صندوق از این سهم تقریبا 24 میلیون عدد سهم است.

فروش عمده و مهم دیگر صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز در شرکت سرمايه گذاري تامين اجتماعي نماد “شستا” رخ داده است که طی آن تمام منابع صندوق (29 میلیارد تومان) از این سهم خارج شده است. سنگین ترین فروش مربوط به سهم “وغدیر” بوده است که 47 میلیارد از منابع صندوق از آن خارج شده است. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز همچنان بیش از 31 میلیون برگه سهم از “وغدیر” را در اختیار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده محصولات نیمه نهایی فولادی اسلب، بلوم و بیلت و دومین قطب تولید فولاد خام کشور از بنگاههای پیشروی اقتصادی است. این شرکت با وسعت 3.8 کیلومتر مربع در نزدیکی شهر اهواز مرکز استان خوزسان در جنوب غربی کشور واقع شده است.

اطلاعات تابلوی شرکت فولاد خوزستان

نام شرکتفولاد خوزستان سهامی عام
نمادفخوز
تابلوبورس – بازار اول تابلوی اصلی
موضوع فعالیتذوب و ریخته گری و نورد فلزات و فولادهای آلیاژی
گروه صنعتفلزات اساسی
محل کارخانهاهواز – کیلومتر 10 جاده اهواز بندر امام خمینی
ارزش بازار1،479،366میلیون ریال
تعداد سهام19.049 میلیارد
حجم مبنا2.785 میلیون
سهام شناور24%
سال مالی29 اسنفد
EPS1753 ریال
P/E – TTM20.7
P/E گروه26

عملکرد شرکت فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان با هدف تولید 3.8 میلیون تن و صادرات 1.87 میلیون تن شمش فولادی بعنوان بزرگترین عرضه کننده شمش فولادی کشور ایفای نقش می کند. از مهمترین مقاصد صادرات می توان به کشورهای منطقه منا و خاور دور است.

تحلیل بنیادی فولاد خوزستان (فخوز) | 10 تیر ماه 1399

فروش و درآمد فخوز

مقایسه درآمدهای عملیاتی سال جاری نسبت به سال قبل بیانگر رشد 40 درصدی است که این افزایش بدلیل افزایش نرخ فروش محصولات می باشد. از سویی دیگر افزایش بهای تمام شده محصولات عمدتا بدلیل افزایش نرخ مواد اولیه مصرفی (این نرخ ها تابع نرخ فروش محصولات می باشد) همچنین افزایش تورم عمومی و نرخ ارز مصارف خارجی مواد کمکی مصرفی است.

تحلیل بنیادی فولاد خوزستان (فخوز) | 10 تیر ماه 1399
بیشتر بخوانید
تحلیل تکنیکال نماد فخوز (31 خرداد ماه 1399)

نسبت های مالی

بدلیل افزایش فروش و افزایش سود ، نسبتهای مالی شرکت فخوز نیز بهبود یافته است.

تحلیل بنیادی فولاد خوزستان (فخوز) | 10 تیر ماه 1399

جمع بندی

از آنجا که بخش عمده ای از فروش شرکت در بازارهای بین المللی می باشد هر گونه تغییر در نرخ ارز بر روی سود و زیان شرکت تاثیر می گذارد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده محصولات نیمه نهایی فولادی (اسلب، بلوم و بیلت) کشور، در بهمن ماه سال 1366 با سرمایه اولیه 1،000،000 ریال به ثبت رسید و در 12 فروردین ماه سال 1368 افتتاح شد. نام شرکت در سال 1371 به صنایع فولاد اهواز و سپس در تاریخ دوم آذر 1374 به شرکت فولاد خوزستان تغییر یافت.

موضع فعالیت شرکت طبق ماده 2 اساسنامه عبارت است از:

الف- انجام عملیات ذوب و ریخته گری و نورد فلزات آهن و فولادهای آلیاژی جهت تولید انواع مقاطع هندسی استاندارد

ب- موضوعات فرعی شامل تهیه و تولید لوازم و مواد و قطعات یدکی مورد نیاز، احداث و بهره برداری، توسعه، تعمیر و نگهداری، نوسازی و اداره کارخانه و تاسیسات مربوطه و …

شرکت فولاد خوزستان با هدف تولید 3.8 میلیون تن و صادرات 1.87 میلیون تن شمش فولادی، به عنوان بزرگترین عرضه کننده شمش فولادی کشور نقش محوری در تامین مواد اولیه با کیفیت مطلوب شرکت های نوردی داخل کشور ایفا می نماید.

شرکت گروه توسعه اقتصادی پایندگان با تملک 43.23 درصد، صندوق بازنشستگی کشوری با 3.31 درصد و بانک رفاه کارگران با 2.26 درصد از کل سهام شرکت، به عنوان سهامداران عمده فولاد خوزستان شناخته می شوند.

شایان ذکر است 30 درصد از سهام این شرکت در اختیار شرکت های استانی سرمایه گذاری سهام عدالت بوده است که اکنون از لیست سهامداران این شرکت خارج شده است.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ 1000000 ریال بوده که طی چند مرحله به مبلغ 19،049 میلیارد ریال افزایش یافته است.

آخرین افزایش سرمایه شرکت در اسفند ماه سال 1397 به میزان 31.62 درصد از محل سود انباشته بوده است و آخرین افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در سال 81 صورت گرفته که بنظر می رسد این شرکت در آینده برنامه ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی  ها داشته باشد که با توجه به شرایط بازار و تقاضا برای سهم، خود می تواند علتی برای رشد قیمتی بیشتر سهم شود.

پس از توضیحات مختصر درباره شرکت، حال به بررسی تابلو معاملات این سهم در بازار امروز می پردازیم.

امروز بیش از 7 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 30910 ریال ( 4.99%+) داد وستد شد و سهم از ابتدا تا انتها با صف خرید همراه بود.

EPS (ttm) ارائه شده توسط شرکت 1753 ریال اعلام شده است که p/e آن 17.63 محاسبه می شود. با توجه به p/e گروه فلزات اساسی (20.95)، به نظر می رسد این شرکت پتانسیل کاهش اختلاف p/e خود نسبت به گروه خود را داشته باشد.

از دید تکنیکالی این سهم درون یک الگوی اصلاحی بالا رونده در حال پیش روی است و می تواند با ادامه تقاضا، در قالب موج 3 با اهداف 3485 تومان، 4415 تومان و 5920 تومان قابل بررسی باشد.

تحلیل تکنیکال فخوز به همراه نمودار (31 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با اصلاح روبرو شود، حمایت های آن 2386 تومان و 1935 تومان خواهد بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

شما می توانید برخی از نمادهای درخواستی خود را در کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

تنوین

سهام شرکت تامین سرمایه نوین با نماد “تنوین” در گروه بازار دوم بورس و گروه “فعالیت های کمکی به نهاد های مالی واسط” مورد معامله قرار می گیرد.

در روز گذشته، حدود 24 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 10053 ریال (4.12%+) داد و ستد شد که نقش 64 درصدی حقوقی در بخش فروش سهم و سهم 80 درصدی خریدار حقیقی از نکات حائز اهمیت معاملات این نماد بود.

این نماد پس از عرضه در اواخر سال 1397، تاکنون حداکثر بازدهی 825 درصدی را از خود به جای گذاشته است.

این سهم از سطوح کانال های موازی خود با فراز و نشیب هایی گذر کرد اما در گذر از سطح 4 خود موفق نبود و با اصلاح عمیقی روبرو شده است. در صورت عدم حفظ حمایت کانال صعودی خود، میتوان انتظار کاهش قیمتی تا حوالی 893 تومان، 786 تومان و در نهایت 634 تومان را داشت.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم به روند صعودی خود ادامه دهد، می توان اهداف 1197 تومان، 1352 تومان و 1600 تومان را به عنوان اهداف آن در نظر گرفت.

وسبحان

شرکت سرمایه گذاری سبحان در گروه “سرمایه گذاری ها” با نماد “وسبحان” قرار گرفته است.

طی معاملات روز قبل، بیش از 13 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 11544 ریال (2.34%+) داد و ستد شد و آخرین معامله در این سهم در حداکثر دامنه نوسان مثبت قیمتی صورت گرفت.

این سهم با برخورد به سقف کانال صعودی بلند مدت خود با اصلاح روبرو شد و چیزی در حدود 26 درصد از قیمت خود را از دست داد. اگر روند نزولی سهم ادامه دار باشد، حمایت های آن را می توان 1016 تومان، 881 تومان و 745 تومان دانست.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر اصلاح قیمتی سهم را پایان یافته بدانیم، مقاومت های پیش روی سهم را می توان حوالی 1400 تومان (سقف قبلی) 1736 تومان و 2075 تومان در نظر گرفت.

شرانل

شرکت نفت ایرانول با نماد “شرانل” در گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل این گروه، به جز سه نماد بقیه نمادهای گروه فرآورده های نفتی در دامنه مثبت نوسان قیمتی داد و ستد شدند که این سهم یکی از نمادهای منفی این گروه به همراه شراز و شزنگ بود. در پایان روز معاملاتی، بالغ بر 3.8 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 28976 ریال (1.08%-) بین خریداران و فروشندگان داد و ستد شد.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که سهم با برخورد به سطح 1.5کانال صعودی خود با اصلاح روبرو شده است. در صورت ادامه روند اصلاحی، می توان حمایت های 2740 تومان، 2500 تومان و 2260 تومان را برای سهم درنظر گرفت.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر با اتمام اصلاح در این سهم و شروع روند صعودی، می توان اهداف 3500 تومان، 4050 تومان، 4850 تومان و 6145 تومان را برای آن متصور بود.

مادیرا

شرکت صنایع ماشین های اداری ایران با نماد “مادیرا” بعنوان تنها نماد قابل معامله در گروه محصولات کامپیوتری الکترونیکی و نوری قرار گرفته است.

طی معاملات روز کاری گذشته نزدیک به 11 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 34874 ریال ( 4.35%-) داد و ستد شد.

این سهم پس از برخورد به سطح میانی کانال صعودی جدید خود با اصلاح پیچیده ای از منظر زمانی و قیمتی روبرو شد و بنظر می رسد در حال تکمیل اصلاح خود و شروع روند جدید با اهداف حوالی 4600 تومان ( سقف قبلی)، 5800 تومان و 7700 تومان می باشد.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم سطح حمایتی (خط آبی رنگ) خود را در روزهای آتی از دست بدهد، حمایت های بعدی آن را می توان 3175 تومان، 2700 تومان و 2240 تومان در نظر گرفت.

فخوز

سهام شرکت فولاد خوزستان با نماد “فخوز” در تابلو اصلی بورس و گروه “فلزات اساسی” ارائه می گردد.

معاملات روز گذشته این سهم با حجم معاملات 22 میلیونی و در قیمت پایانی 21282 ریال (3.19%+) به اتمام رسید. و سهم با صف خرید به کار خود در آخرین روز هفته پایان داد.

این سهم با رسیدن به سطح فیبو 2840 تومان با اصلاح روبرو شد و روند نزولی به خود گرفت و تا حوالی 2000 تومان افت قیمت داشت.

اگر سهم به روند اصلاحی خود ادامه دهد، حمایت های آن را می توان 1833-2030 تومان و در نهایت 1550 تومان در نظر گرفت.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (8 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر درصورت بازگشت سهم به مدار صعودی، اهداف 2840 تومان، 3472 تومان و 4743 تومان را می توان به عنوان اهداف سهم یاد کرد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش قصد داریم به بررسی نمادهای گروه فلزات اساسی در سالی که گذشت بپردازیم و آن نمادهایی که کمترین بازدهی را در سال قبل داشته اند را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

در سال 98 شاخص گروه فلزات اساسی بازدهی حدود 175 درصدی به ثبت رساند اما همه نمادهای این گروه رشد یکسانی نکردند و برخی از نمادها بیش از 1000 درصد سود، و برخی دیگر بازدهی کمتر از 175 درصد داشتند که میتوان انتظار رشد آنها را حداقل تا بازدهی شاخص گروه خود داشت.

در جدول زیر بازدهی یک ماهه، سه ماهه، 6 ماهه و یکساله نمادهای این گروه را مشاهده می کنید و بر اساس این جدول می توانید سهام جا مانده این گروه را بیابید و آنها را مورد بررسی قرار دهید.

چه سهامی در گروه فلزات اساسی پتانسیل بیشتری برای صعود دارند؟

همانطور که در جدول بالا مشخص است چهار نماد ارفع، ذوب، فخوز و هرمز کمترین بازدهی را در یک سال اخیر در بین کل نمادهای گروه فلزات اساسی داشتند که ما در اینجا قصد داریم به بررسی دو نماد فخوز و هرمز بپردازیم. البته باید به این نکته توجه کرد که وضعیت بازارهای جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا مساعد نیست که میتواند روی بازدهی سهام این گروه تاثیر منفی بگذارد.

هرمز

فولاد هرمزگان جنوب طی یک سال گذشته حدود 60 درصد بازدهی داشته که نسبت با توجه به رشد شاخص کل و رشد شاخص گروه فلزات اساسی عملا این سهم رشدی را در سال گذشته نداشته است و می تواند با افزایش تقاضا با اهداف 635 تومان، 780 تومان و 950 تومان قابل بررسی باشد. در صورت ادامه روند عرضه در این نماد، حمایت های پیش روی سهم 480 تومان و 450 تومان خواهند بود.

چه سهامی در گروه فلزات اساسی پتانسیل بیشتری برای صعود دارند؟
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

طی معاملات امروز بالغ بر 7 میلیون سهم با قیمت پایانی 4990 ریال داد و ستد شده است و باتوجه به P/E (ttm) این نماد (حدود 10) و P/E گروه فلزات اساسی (حدود 18) نشان می دهد که این سهم توانایی رساندن خود به گروه خود را در طول سال جاری خواهد داشت. البته باید دید افت قیمت های جهانی در چند وقت اخیر، چه تاثیری بر روند فروش و سود سازی این شرکت خواهد گذاشت.

فخوز

فولاد خوزستان طی یک سال اخیر حدود 81 درصد بازدهی را به ثبت رسانده که این نماد را می توان جز نماد های عقب مانده نسبت به هم گروهی های خود دانست. طی معاملات امروز، حدود 4 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 13068 ریال داد و ستد شد و سهم با صف فروش بیش از 5 میلیونی در قیمت 12690 ریال به کار خود پایان داد.

چه سهامی در گروه فلزات اساسی پتانسیل بیشتری برای صعود دارند؟
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت ادامه فشار فروش در این نماد، حمایت های پیش روی آن محدوده های 1172 تومان، 1096 تومان و 988 تومان خواهند بود. از طرف دیگر، با افزایش تقاضا، قیمت سهم می تواند تا 1591 تومان و 2232 تومان رشد کند.

لازم به ذکر است تحلیل تکنیکال نماد ذوب روی اپلیکیشن و وب سایت سیگنال موجود است.

شما می توانید جهت رصد لحظه ای بازار های داخلی، خارجی، ارز و طلا با کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) همراه باشید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

فولاد خوزستان با نماد فخوز در گروه فلزات اساسی قرار دارد. تحلیل تکنیکال نماد فخوز در تایم فریم روزانه و لگاریتمی را در تصویر زیر ملاحظه می کنید:

تحلیل تکنیکال فخوز به همراه نمودار (28 مهر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نماد فخوز که در قیمت 859 تومان معامله می شود، در محدوده رینج بین 800 تومان تا 950 تومان در حال نوسان است که این دو محدوده به عنوان مناطق مهم حمایتی و مقاومتی محسوب می شود.

در صورت رشد از این منطقه، انتظار داریم تا به تارگت های 1000 تومان و 1100 تومان دست پیدا کند. در صورت اصلاح، قیمت با نزدیک شدن به محدوده 800 تومان می تواند واکنش نشان دهد.

چارت زیر نمودار بدون تعدیل فخوز را نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال فخوز به همراه نمودار (28 مهر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

مطابق چارت در صورت شکست خط روند نزولی و همین طور گذر از مقاومت 950 تومان، راه برای صعود و رسیدن به اهداف مشخص شده هموارتر خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود 730 میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند.

ارزش کل معاملات خرد 10 هزار و 800 میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 20 درصد یعنی دو هراز و 200 میلیارد تومان سهام خریدند و نسبت به حقیقی‌ها هفت درصد برتری داشتند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “بانک‌ها و موسسات اعتباری”، “فلزات اساسی” و “مخابرات” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “محصولات شیمیایی” و “لاستیک و پلاستیک” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «اخابر»، «فولاد» و «فخوز» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «امین»، «فملی» و «پتایر» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت مخابرات مبلغ 61 میلیارد تومان افزایش سهام حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید کدهای حقیقی در سهام تامین سرمایه امین به 57 میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 49 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 121 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 440 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 150 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.19

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.19

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.