دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

در 24 شهریور 98 با بررسی نمودار قیمت نماد فباهنر پیش بینی نمودیم که قیمت به صعود خود ادامه خواهد داد. (لینک تحلیل گذشته)

هدف اول را محدوده 1300 تومان در نظر گرفتیم. امروز 13 آبان 98 و بعد از گذشت حدود یک ماه، قیمت هر سهم نماد فباهنر با بیش از پنجاه درصد رشد به 1850 تومان رسیده است. این بازدهی درحالی ست که در همین مدت اغلب سهام بورسی بازدهی کم یا منفی داشته اند و شاخص کل بورس کمتر از یک درصد رشد کرده است.

تحلیل تکنیکال فباهنر به همراه نمودار (13 آبان ماه 1398)

با توجه به رشد شارپ قیمت اهمیت سیو سود بسیار زیاد است. سهامداران می توانند از اعداد رند برای اهداف قیمتی آینده استفاده کنند. چراکه قیمت کنونی سهم تا بحال تکرار نشده است و از نظر تکنیکالی مقاومتی پیشروی سهم قرار ندارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صنایع مس شهید باهنر (فباهنر) در زمینه تولید انواع تسمه، مقاطع و لوله های  برنجی و مسی فعالیت دارد. بر خلاف تصور عمومی این شرکت در واقع مصرف کننده مس می باشد و همانند فملی فعالیتی در زمینه استخراج و تولید مس ندارد. مواد اولیه مصرفی این شرکت شامل کاتد مس، اسلب برنجی، شمش روی و ضایعات مس و برنج می باشد. این مواد در واحد ذوب با ترکیب مناسب مخلوط شده و تبدیل به شمش با ابعاد مختلف برای تامین خوراک واحد های اکستروژن و نورد می شوند. محصول دیگر فباهنر مطلس می باشد که تولید آن در انحصار این شرکت بوده و در ضرب سکه مورد استفاده قرار می گیرد.

در روزهای گذشته، این سهم در بازار سرمایه از سوی فعالین مورد اقبال قرار گرفت لذا نگاهی به وضعیت بنیادی این شرکت می تواند به سرمایه گذاران دید بهتری بدهد. فباهنر در سال مالی قبل 996 میلیارد تومان فروش داشته است که پس از کسر هزینه های عملیاتی و اداری، 136 میلیارد تومان به عنوان سود عملیاتی گزارش شده است. هزینه های مالی بالا و همچنین مالیات سود خالص شرکت را به 79 میلیارد تومان رسانده است. با این اوصاف فباهنر در سال مالی قبل 70 تومان سود به ازای هر سهم گزارش کرده است.

در سه ماهه بهار شرکت 244 میلیارد تومان فروش به ثبت رسانده است که 106 درصد از مدت مشابه قبل بیشتر است. این فروش سود 13 تومانی به ازای هر سهم را برای شرکت در سه ماهه به دنبال داشته است. فباهنر در تیر مرداد با بهبود عملکرد روبرو بوده است و در دو ماهه تابستان به تنهایی توانسته است به اندازه کل بهار فروش داشته باشد. لذا با ادامه این روند در شهریور ماه توقع سود آوری مناسبی برای شش ماهه وجود دارد.

اما نکته دیگر افشای اطلاعت از سوی شرکت در زمینه فروش انواع ضایعات می باشد. این مزایده به تنهایی برای شرکت 19 میلیارد تومان سود خالص به ارمغان آورده است که از سود خالص بهار بزرگتر است. با این اوصاف پیش بینی می شود شرکت در شش ماهه سال 98 حدود 60 تومان سود به ازای هر سهم گزارش کند. اما آنچه که موجب اقبال بازر به این سهم گردید، بحث حذف 4 صفر از پول ملی و ضرب سکه های جدید بود. این موضوع با افشای اطلاعاتی که از سوی شرکت نیز انجام شد، قطعیت بیشتری پیدا کرد. با توجه به اینکه تولید مطلس در انحصار فباهنر می باشد این موضوع می تواند بر سودآوری شرکت تاثیر مهمی داشته باشد.

این شرکت به طور میانگین، سالیانه 3000 هزار تن مطلس تولید و به بانک مرکزی تحویل می داد. در سال 97 به دلیل شرایط تورمی به وجود آمده، تولید مطلس به طور کامل متوقف گردید. پس از طرح بحث حذف 4 صفر از پول ملی این شایعه مطرح شد که فباهنر امکان سودسازی ویژه ای از این موضوع خواهد داشت. شرکت طی یک شفاف سازی در روزهای اخیر اعلام کرد برای سال 98 قرارداد تولید حدود 500 تن مطلس را با بانک مرکزی منعقد کرده بود. اما با مطرح شدن بحث حذف 4 صفر، این قرارداد تعلیق گردید و شرکت در انتظار تصویب مجلس و عقد قرارداد جدید با بانک مرکزی می باشد. با توجه به این توضیحات اگر شرکت امسال 5 هزار تن مطلس با نرخ 110 میلیون تومان تولید و به فروش برساند، تقریبا سود خالص 50 میلیارد تومانی از محل این محصول برای شرکت شناسایی می شود. لذا می توان انتظار داشت اگر بحث تولید مطلس امسال آغاز گردد، بین 50 تا 100 تومان سود خالص برای فباهنر از این محل شناسایی شود. لذا با توجه به این موضوعات این سهم را می توان یکی از سهم های پر پتانسیل بازار به شمار آورد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت مس شهید باهنر (با نماد فباهنر) در گروه فلزات اساسی قرار دارد. این شرکت که در زمینه توليد انواع فراورده های مسی وآلياژی مسی و برنجی فعالیت می کند؛ در بازار اول بورس تهران معامله می شود. از نظر تکنیکالی قیمت سهم با شکست کانال صعودی خود در انتظار حرکتی جدید قرار دارد. با توجه به پولبک قیمت به کانال صعودی شکسته شده، احتمال تثبیت این شکست بیشتر می شود.

تا زمانی که سهم محدوده قیمت 1000 تومانی را به پایین نشکند، نگاه ما به حرکت قیمت صعودی خواهد بود. سرمایه گذاران می توانند از همین ناحیه به عنوان محدوده خروج از ضرر استفاده کنند. در صورت پیشروی قیمت و ادامه حرکت صعودی، هدف قیمتی 1320 تومان اولین گزینه در دسترس خواهد بود.

قیمت هر سهم “مس شهید باهنر” امروز 24 شهریور ماه 1398 معادل 1129 تومان است.

تحلیل تکنیکال فباهنر به همراه نمودار (24 شهریور ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین،امروز شنبه 15 شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد 13 هزار واحدی رو به رو بود.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 15 شهریورماه

براساس اعلام سازمان بورس نماد پالایشگاه‌های تبریز، اصفهان، بندرعباس، تهران، لاوان و شیراز به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی حداکثر تا 26 شهریور به مدت 10 روز کاری تعلیق شد.

فلزات اساسی امروز معاملاتی نسبتا مثبت را تجربه می‌کنند. فملی، فولاد، فخوز، کاوه و ارفع از جمله نمادهای پر تقاضای گروه اند. فاسمین،کویر و فولای با فشار عرضه همراه اند. فباهنر و ذوب متعادل داد و ستد می‌شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت مس شهید باهنر با یک عملکرد درخشان صورت‌های سال مالی منتهی به اسفند 98 را منتشر کرد.

به گزارش رادیو سهام، مس شهید باهنر در سال مالی 9 با افزایش 34 درصدی درآمدهای عملیاتی و افزایش 21 درصدی بهای تمام شده روند سودسازی قابل توجهی داشته است.  سود ناخالص این شرکت با 106 درصد افزایش به 320 میلیارد تومان، سود عملیاتی با 145 درصد افزایش به حدود 332 میلیارد تومان و سود خالص با افزایش قابل توجه 270 درصدی به بیش از 288٫5 میلیارد تومان رسیده است.

سود خالص به ازای هر سهم فباهنر در سال مالی 97 برابر 69٫4 تومان و در سال مالی 98 برابر با 256٫7 تومان بوده است. هیئت مدیره پیشنهادی برای تقسیم سود در سال مالی 98 بیان نکرده است.

صادرات مقداری فباهنر در سال مالی 98 افزایش 13 درصدی و درآمد حاصل از صادرات افزایش 64 درصدی داشته است.

سودسازی

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مس شهید باهنر در سال مالی 9 با افزایش 34 درصدی درآمدهای عملیاتی و افزایش 21 درصدی بهای تمام شده روند سودسازی قابل توجهی داشته است.  سود ناخالص این شرکت با 106 درصد افزایش به 320 میلیارد تومان، سود عملیاتی با 145 درصد افزایش به حدود 332 میلیارد تومان و سود خالص با افزایش قابل توجه 270 درصدی به بیش از 288.5 میلیارد تومان رسیده است. 

سود خالص به ازای هر سهم #فباهنر در سال مالی 97 برابر 69.4 تومان و در سال مالی 98 برابر با 256.7 تومان بوده است. هیئت مدیره پیشنهادی برای تقسیم سود در سال مالی 98 بیان نکرده است. 

صادرات مقداری فباهنر در سال مالی 98 افزایش 13 درصدی و درآمد حاصل از صادرات افزایش 64 درصدی داشته است. 

فباهنر

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت مس باهنر و آتیه داده پرداز که که از دو روز پیش به دلیل بازدهی مثبت بیش از 50 درصدی قیمت سهام با توقف نماد روبرو و ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شدند با پاسخ به سوالات و توضیحات، آماده بازگشایی نماد شدند.

براین اساس، مجید ضیایی مدیرعامل “فباهنر” اعلام کرد: نوسان قیمت ایجاد شده ناشی از عرضه و تقاضای موجود در بازار، وضعیت شاخص و نزدیک شدن و زمان برگزاری مجمع سالانه است. وضعیت فعلی شرکت به لحاظ تولید، فروش و سودآوری طبق بودجه مصوب و برنامه اجرایی سال 99 است. مجمع سالانه طبق برنامه زمانبندی در تاریخ مقرر برگزار می شود. صورت های مالی منتهی به اسفند 98 و گزارش تفسیری مدیریت حسابرسی شده تا 24 ساعت آینده افشا می‌شود.

همچنین امیر جلیلوند مدیرعامل “آپرداز” درخصوص استفاده از فرصت شیوع کرونا بر توسعه کسب و کارهای اینترنتی، نقش طرح اینترنتی چابک در میزان درآمد، همه اقدامات پروژه ها در ایجاد تنوع در سرفصل درآمدهای عملیاتی، آخرین وضعیت فعالیت های مرتبط با باشگاه پرسپولیس، نقش درآمد زایی اخذ مجوز پرداخت یاری از بانک مرکزی، افزایش قابل توجه سرمایه گذاری در بازار سرمایه، بررسی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و سایر روش ها در هیات مدیره، توسعه همکاری با سازمان بورس، اثر افزایش خریدهای اینترنتی در درامد سامانه های فروش آنلاین، نوع قرارداد با اپراتورهای همراه و شرکت ارتباطات زیرساخت جهت دریافت پنل ارسال پیامک توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اموروز که بازار سهام با رشد اکثر نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد و در پایان با افزایش 1318 واحدی و ماندگاری در کانال 440 هزار تایی به کار خود پایان داد ، کارگزاری آبان ، تحلیلی تکنیکال از محدوده قیمت سهام شرکت ملی مس،  مس‌ باهنر ، پتروشیمی خراسان و پتروشیمی مبین ارائه کرد.

ملی مس‌: قیمت در این نماد از کانال صعودی با شیب تند تر که با رنگ سبز ترسیم شده با قدرت خارج شده اما قیمت گرفتار سقف کانال صعودی بلند مدت شده است. احتمال توقف و اصلاح (زمانی یا قیمتی) از این محدوده بالا است اما چنانچه قیمت به هر دلیلی با قدرت سقف جدیدی را ثبت کند نشانه ای برای شروع یک رالی صعودی قوی خواهد بود. می توان این محدوده قیمتی را زیر نظر داشت.

پتروشیمی خراسان: به نظر می رسد قیمت در این نماد در حال ساختن یک زیبای الگوی ادامه دهنده است. ساختار قیمت به گونه ای است که احتمال شکل گیری پرچم در نمودار بسیار قوت گرفته است. می توان با کامل شدن الگو و تایید آن وارد معامله خرید با هدف 3600 تومان شد.

پتروشیمی مبین: قیمت در درون یک کانال صعودی قرار گرفته که در رالی اخیر هنوز به سقف کانال نرسیده اما در میانه راه یک الگو ادامه دهنده پرچم را شکل داده است که می تواند در صورت کامل شدن و تایید الگو هدف 1470 تومانی را برای قیمت فعال کند. اما قبل از آن قیمت باید به مصاف سقف کانال صعودی در محدوده 1350 تومان برود.

مس‌ شهیدباهنر : در اندیکاتور MACD ، سقف دوبل تشکیل شده است . از طرفی قیمت سقف جدید ساخته اما هر دو اندیکاتور RSI و MACD نتوانسته اند سقف جدید بسازند. از این رو مادامی که این آرایش عوض نشود خرید و نگهداری سهم پر ریسک خواهد بود.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، وضعیتی که در روزهای پنجشنبه و جمعه به وقوع پیوست خلاف نظر خوش بینانه تحلیل‌گران بود. تعطیلی بسیاری از کارخانه‌های چین نشان می‌دهد وضعیت در این کشور هم‌چنان کنترل نشده و ترس از شیوع بیشتر کرونا بازارهای مالی را دچار ترس کرده است. 

به نظر می‌رسد تا زمانی که روند شیوع این ویروس کنترل نشود همه‌چیز بستگی به ویروس کرونا دارد. ویروس کرونا تا حدی قدرت اثرگذاری بر اقتصاد جهان را در دست گرفت که بهبود شرایط اقتصادی به دلیل توافق موقت بین چین و آمریکا را نیز بی اثر کرد.

 کاهش 6 درصدی قیمت آلومینیوم از ابتدای 2020

روند تغییرات قیمتی فلز آلومینیوم در بورس فلزات لندن نشان می‌دهد قیمت این فلز از ابتدای سال 2020 تا پایان قوریه کاهش 6 درصدی را تجربه کرده است.فایرا و فنوال دو شرکت تولیدکننده آلومینیوم در بورس ایران هستند.

al

 افت 10 درصدی قیمت مس در سال 2020

مس از ابتدای سال میلادی 2020 بر روی قیمت 6165 دلار در هر تن کار خود را آغاز کرد. قیمت مس در تاریخ 28 فوریه با رسیدن به رقم 5571 دلار در هر تن افت 10 درصدی از ابتدای سال میلادی جاری را تجربه کرده است. فملی و فباهنر دو شرکت اصلی تولیدکننده مس در بورس ایران هستند. 

co

 

روی 12 درصد کمتر از قیمت ابتدایی سال 2020

قیمت روی در آخرین لحظات معاملاتی 28 فوریه در بورس فلزات لندن به 2018 دلار در هر تن رسید تا با توجه به قیمت ابتدای سال میلادی 2020 که برابر با 2297 دلار در هر تن بود شاهد افت 12 درصدی قیمت روی باشیم. 

فاسمین، فرآور، کیمیا، زنگان، فزرین شرکت‌های بورسی هستند که با توجه به نوع تولیدات خود ارتباط نزدیکی با فلز روی دارند. 

zinc

 سرب با ثبات‌تر از سایر فلزات ظاهر شد 

قیمت فلز سرب در ابتدای سال میلادی 2020 بر روی رقم 1903 دلار در هر تن قرار داشت.با توجه به نوساناتی که این فلز در دو ماه گذشته از سال میلادی جاری داشته است تغییرات آن در هفته‌های اخیر افت شدید به شمار نمی‌رود و قیمت سرب با رسیدن به رقم 1868 دلار در هر تن در تاریخ 28 فوریه تنها 2 درصد کمتر از قیمت ابتدای سال است.فسرب، فاسمین، کیمیا، فزرین شرکت‌های معدنی تولیدکننده سرب در بورس ایران به شمار می‌روند. 

lead

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، صنایع مس شهید باهنر در زمینه تولید و فروش تسمه و ورق مسی، تمسه ورق برنجی، لوله مسی، مقاطع برنجی و سایر محصولات مشابه فعالیت دارد. فباهنر در آبان ماه با فروش 2493 تنی این محصولات درآمد 116 میلیارد تومانی ساخته است. همچنین در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 درآمد 899 میلیارد تومانی رقم زده است.

درآمد ماهانه فباهنر در مسیر نزولی

درآمد آبان ماه فباهنر نسبت به مهر ماه کاهش یافته است. فباهنر در مهر ماه درآمد 125.6 میلیارد تومانی ساخته است که درآمد شرکت در آبان ماه به 116 میلیارد تومان رسیده است. بنابراین درآمد آبان ماه فباهنر 400 میلیون تومان کاهش یافته است. درآمد فباهنر به دلیل کاهش مقدار فروش لوله مسی، مقاطع مسی و مقاطع برنجی و همچنین کاهش نرخ فروش تسمه و ورق مسی، لوله مسی و لوله برنجی رقم خورده است.

درآمد ماهانه فباهنر از ابتدای سال روند صعودی داشته و این روند تا مرداد ماه ادامه دار بوده اما بعد از مرداد ماه مسیر نزولی گرفته و از درآمد 172 میلیارد تومان در مرداد ماه به 116 میلیارد تومان در آبان ماه رسیده است. بنابراین طی 4 ماه درآمد فباهنر کاهش 32 درصدی (معادل کاهش 56 میلیارد تومانی) داشته است.

1

افزایش درآمد تجمیعی فباهنر در پی افزایش مقداری و ریالی فروش

درآمد تجمیعی فباهنر در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. فباهنر در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 97 درآمد 608 میلیارد تومانی ساخته است که در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 به 899 میلیارد تومان رسیده است. به این ترتیب درآمد تجمیعی فباهنر رشد 48 درصدی (معادل افزایش 291 میلیارد تومانی) داشته است. افزایش درآمد فباهنر در پی افزایش مقدار فروش و افزایش نرخ فروش محصولات فباهنر رقم خورده است.

فباهنر در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 97 نزدیک به 15 هزار تن فروش داشته است اما در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 بیش ار 17 هزار تن فروش را رقم زده است.

همچنین نرخ فروش محصولات مهم فباهنر همچون تسمه و ورق مسی رشد 53 درصدی و تسمه ورق برنجی افزایش 17 درصدی داشته‌اند.

به این ترتیب افزایش مقدار فروش محصولات فباهنر و همچنین افزایش در نرخ فروش موجب شده است درآمد تجمیعی فباهنر افزایش یابد.

پیش بینی درآمد هزار میلیاردی برای دوره 9 ماهه

میانگین درآمد ماهانه فباهنر طی 8 ماه اول سال 98 مبلغ 112 میلیارد تومان است، بنابراین انتظار می‌رود، فباهنر در دوره 9 ماهه منتهی به آذر 98 درآمد هزار میلیارد تومانی شناسایی نماید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.