دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت ماشین سازی اراک طی عملکرد 1 ماهه منتهی به 1399/06/31 معادل 608,702 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل 67% افزایش داشته است.

«فاراک» با سرمایه ثبت شده 6,286,547 میلیون ریال طی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به 1399/06/31 مبلغ 4,132,224 میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 54% رشد داشته است.

26

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان از جمله صندوق های سهامی برتر در بازار سرمایه کشور است. این صندوق در یک ماه اخیر عملکرد فوق العاده ای داشت. در گزارش تحلیلی سیگنال در اردیبهشت ماه 99 و در مقایسه بازدهی صندوق های سهامی با شاخص کل، صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان با کسب بازدهی خیره کننده 87.4 درصدی در رتبه اول ایستاد.

صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان از با سابقه ترین صندوق های سهامی کشور است و بیش از 9 سال از تاریخ تاسیس آن می گذرد.

خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان طبق آخرین گزارش صندوق بیش از 290 میلیارد تومان است.

بازدهی دوره ای صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان

در حال حاضر 67 درصد از سرمایه گذاران صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان را افراد حقیقی تشکیل می دهند. طبق آخرین اطلاعات از سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران، تعداد سرمایه گذاران حقیقی در صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان 962  نفر است. هشت حقوقی نیز 33 درصد دیگر سرمایه گذاران را تشکیل می دهند.

دورهبازدهی
هفته گذشته-6.53 ٪
ماه گذشته55.383 ٪
سه ماه گذشته142.782 ٪
شش‌ماه گذشته301.993 ٪
سال گذشته482.759 ٪
از آغاز فعالیت6,434.423 ٪

تاریخ بروز رسانی: 1399/02/30

اهمیت بررسی پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری

بررسی پنج سهم برتر موجود در پرتفوی صندوق ها به چند دلیل حائز اهمیت است. اول آنکه بیشترین وزن را در پرتفوی صندوق تشکیل می‌دهد و بیشترین تاثیر در میزان بازدهی‌ها را دارد. دلیل دیگر آن است که صندوق‌ها با بهره گیری از ابزارهای مختلف و پیچیده سعی می‌کنند بهینه‌ترین سهام را از نظر رشد و بازدهی شناسایی کنند بنابراین پنج سهمی که بیشترین درصدها را به خود اختصاص داده است می‌تواند نشان دهنده نوع مدیریت و مهارت کارشناسان آن صندوق باشد.

اطلاعاتی که سیگنال مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است بر اساس آخرین صورت های مالی منتشره از سایت اختصاصی صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان استخراج شده است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان

مطابق ترکیب دارایی های صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان مشاهده می شود که این صندوق مایل است تا 30 درصد از دارایی های تحت مدیریت خود را در پنج سهم برتر قرار دهد تا از پتانسیل سود بالای آنها استفاده کند.

ترکیب دارایی در صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان نشان می دهد، 87.1% از دارایی ها، در سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس سرمایه گذاری شده است. وجه نقد که معمولا شامل سپرده های بانکی می باشد 5.5% و سایر دارایی ها 7.4% از پرتفوی صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان را تشکیل می دهد.

قیمت صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری نقش جهان

قیمت صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری نقش جهان

قیمت هر واحد سرمایه گذاری در اردیبهشت سال گذشته حدودا یک میلیون و صد هزار تومان بود که  با رشد بیش از 480 درصدی تا آخر اردیبهشت امسال به بالای شش میلیون و پانصد هزار تومان رسیده است.

پنج سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق نقش جهان

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند. از این رو با بررسی پنج سهم برتر صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان در ادامه همراه ما باشید.

صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق : ۲,۹۹۴,۴۰۶,۷۳۲,۰۰۵ ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله : 482.759 ٪
مدیر صندوق : شرکت سبدگردان سرآمد بازار
ردیفنام نمادنام شرکتدرصد از کل پرتفوی
1وخارزمسرمایه گذاری خوارزمی%14.02
2فاراکماشین سازی اراک%12.58
3وپاساربانک پاسارگاد%8.82
4تاپیکوسرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشيمي تأمين%6.18
5آسیابیمه آسیا%6.10

نکته جالب توجه در این صندوق وزن بالای صنعت سرمایه گذاری در پرتفوی آن می باشد.

صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان که قبلا تعداد 15.700.000 عدد سهم از شرکت سرمایه گذاری خوارزمی را در اختیار داشت، به تازگی نیز 2.900.000 عدد سهم دیگر به تعداد سهام خود اضافه کرد.

سهم مورد توجه دیگر صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان، شرکت ماشین سازی اراک بوده است. صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان که تا پیش از این تعداد 2.000.000 سهم از این شرکت را در پرتفوی خود جای داده بود، اخیرا با جهش قابل تاملی در تعداد سهام، 14.200.000 عدد سهم دیگر نیز از فاراک را خریداری نمود.

خرید مهم دیگر صندوق سرمایه گذاری مشترک نقش جهان در سومین سهم با درصد بالا در پرتفوی این صندوق بود. بانک پاسارگاد از مدت ها قبل در پرتفوی صندوق قرار داشته است و 15.100.000 عدد سهم از آن در اختیار صندوق بوده است. در ماه اخیر بالغ بر 3.500.000 عدد سهم دیگر به این مقدار افزوده شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ماشین سازی اراک در سال 98 (سال مالی شرکت منتهی به شهریور ماه می باشد) مجموعاً 309 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است. بهای تمام شده با 8 درصد افزایش، به 269 میلیارد تومان رسیده است. در نتیجه حاشیه سود ناخالص از 11 به 19 درصد افزایش یافته است. سود ناخالص با 25 درصد افزایش، به 39.7 میلیارد تومان رسیده است.

هزینه های فروش، اداری و عمومی بیش از 15 درصد درآمد ها عملیاتی می باشد که نیمی از آن را هزینه دستمزد و حقوقِ کارکنان تشکیل می دهد. این هزینه ها نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

سایر درآمد های عملیاتی نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش یافته که عمده ی آن به سود ناشی از تسعیر ارز باز می گردد. این شرکت مجموعاً حدود 160 هزار یورو (معادل 1.9 میلیارد تومان با یوروی 11900 تومانی نیما) دارایی ارزی دارد.

هزینه های مالی نسبت به دوره ی گذشته تغییر چندانی نداشته و 17.4 میلیارد تومان بوده است. فاراک مجموعاً 87.4 میلیارد تومان تسهیلات مالی دارد که عمده ی آن 18 درصد می باشد و برای سال مالی آینده (در صورت عدم تغییر) حدود 15 میلیارد تومان هزینه ی مالی خواهد داشت.

شاید مهمترین آیتم صورت سود و زیان این شرکت، افزایش چشمگیرِ 460 درصدیِ سایر درآمد ها و هزینه های غیر عملیاتی باشد که 29 میلیارد تومان بوده است. 26 میلیارد تومان از این مبلغ سود فروش دارائی های ثابت بوده است. فاراک پروژه مسکونی بابلسر را طی یک مزایده در دی ماه 97 به مبلغ 51.7 میلیارد تومان به شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان فروخته است. از این مبلغ 7 میلیارد تومان از سوی شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان به فاراک پرداخت شده و الباقی (44.7 میلیارد تومان) بابت بدهی فاراک با این شرکت تهاتر شده است. بنابراین از این معامله عملاً حدود 7 میلیارد تومان وجه نقد وارد شرکت شده است.

این شرکت مالیات بر درآمد نداشته است. در نهایت فاراک در سال جاری، 29.2 میلیارد تومان سود خالص (4.7 تومان به ازای هر سهم) محقق کرده که نسبت به سال گذشته، 2015 درصد افزایش داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

ماشین سازی اراک با نماد فاراک به هدف قیمتی 240 تومان رسید. در تحلیل قبلی که از این نماد ارایه شده بود، فاراک در قیمت 175 تومان در حال معامله بود.

بعد از رشد کوتاه مدتی که فاراک تا محدوده 200 تومان داشت، نتوانست از این ناحیه عبور کند و تا نزدیکی خط روند صعودی خود اصلاح داشت. بعد از واکنش نسبت به این خط روند، فاراک در رشد قیمتی که از این ناحیه داشت توانست منطقه مقاومتی 200 تومان را با حجم های بالا بشکند و تثبیت شود و به تارگت 240 تومان که برای این نماد مشخص شده بود، برسد.

تا زمانی که بالای منطقه 200 تومان که اکنون یک منطقه حمایتی مهم است معامله می شود، می توانیم به صعود تا 300 تومان و سپس سقف تاریخی خود در 350 تومان خوش بین باشیم. چارت زیر آپدیت تحلیل تکنیکال فاراک را نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال فاراک به همراه نمودار (20 شهریور ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، روز جاری در مجموع حدود 28 هزار و 570 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «وپارس»، «فاراک»، «وبانک» و «دی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.14

در چهاردهمین روز مردادماه معادل هزار و 488 میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی دست به دست شد، بانک پارسیان پس از مدت‌ها تا رتبه دوم بالا آمد؛ سهام ماشین‌سازی اراک نیز پس از معامله‌ی حدود هفت درصد از کل سهام آن به جایگاه سوم رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “محصولات شیمیایی” تعلق داشت به طوری که سه هزار و 240 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” با معاملات دو هزار و 860 میلیارد تومانی دوم شد و “چندرشته‌ای صنعتی” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز 10 نماد برتر سهم 31 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 51 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 22 نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 5.14

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات بازار سهام روز سه‌شنبه 14 مرداد ماه، شاخص کل بورس به لطف معاملات مثبت شستا با رشدی 1600 واحدی به کار خود پایان داد. رشد کمتر از 0٫1 درصد شاخص در حالی رخ داد که شاخص کل هم‌وزن 0٫31 درصد رشد را به ثبت رساند.

در جریان معاملات امروز که با با نوسان زیادی نیز همراه بود، رکورد ارزش معاملات روزانه نیز شکسته شد. پس از انجام حدود 2٫5 میلیون معامله و جابجایی 13 میلیارد سهم، ارزش کل معاملات روز 24 هزار و 640 میلیارد تومان به ثبت رسید تا رکورد جدیدی در این زمینه به ثبت برسد.

سه نماد شستا، فارس و تاپیکو به ترتیب با 4660، 4640 و 1916 واحد بیشترین نقش را در مثبت شدن شاخص کل ایفا کردند. این در حالی بود که فملی، شپنا و خودرو نتوانستند با تاثیر منفی، شاخص کل را در نهایت قرمز رنگ کنند.
در معاملات فرابورس نیز سهم مارون، صبا و آریا در سبزپوشی شاخص این بازار بیش از سایر نمادها بود. معاملات امروز در حالی به پایان رسید که عرضه اولیه کوچک «شاروم» نیز امروز از ساعت 13 آغاز شد و ثبت سفارش تا ساعت 17 ادامه دارد.

در پایان معاملات امروز، گروه چندرشته‌ای با 27 هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و بعد از آن گروه فراورده‌های نفتی و مواد شیمیایی رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند. متوقف بودن نمادهای فولاد و فخوز موجب شده تا گروه فلزات اساسی از جمع 5 گروه برتر بازار امروز خارج شود.

در میان نمادهای بازار سهام سه نماد شستا، وپارس و فاراک بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و وپارس، وبصادر و خساپا بیشترین حجم معاملات را داشتند.

پایان سبز بورس در معاملات امروز این نوید را به معامله‌گران داد که احتمالا فردا بازار سهام شروعی سبز را داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقیقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود دو هزار و 200 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 26 هزار میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها به هشت درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری”، “چندرشته‌ای صنعتی” و “ساخت محصولات فلزی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “فلزات اساسی” و “خدمات فنی و مهندسی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وپارس»، «وبانک» و «فاراک» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «شپنا»، «وبصادر» و «کروی» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 135 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 148 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول سه هزار و 440 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 230 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.14

مالکیت-صنایع-5.14

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ماشین‌ سازی‌ اراک‌ که با سرمایه 628 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد، با اعلام قرارداد بیش از 100 میلیارد تومانی با توقف نماد روبرو و آماده بازگشایی در هفته آینده شد.

براساس این گزارش ، “فاراک” اعلام کرد: با توجه به ابلاغیه 12 خرداد شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ، تامین Column & Process Internal های پروژه پتروشیمی کیان به این شرکت واگذار شده اما جزئیات قرارداد ( از جمله نحوه تسویه ) به امضاء طرفین نرسیده است .

مبلغ قرارداد معادل 5 میلیون و 810 هزار یورو بوده که با نرخ هر یورو 172 هزار و 554 ریال ( نرخ دیروز فروش یورو در سامانه نیما ) به ریال تبدیل شده است . پس از قطعیت سفارش منوط به اخذ تایید نهایی هیئت مدیره شرکت OIEC بوده که ظرف ده روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ماشین سازی اراک با افزایش قیمت مثبت بیش از 50 درصدی قیمت سهام درخصوص برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توضیح داد و پس از بازگشایی نماد با تقاضای 6.6 میلیون سهمی و رشد 9.1 درصدی قیمت سهام روبرو شد.

جعفر صفری مدیر عامل “فاراک” اعلام کرد: از تاریخ گزارشگری قبلی( صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی سه ماهه منتهی به آذر 98) تاکنون به جز اطلاعات با اهمیت افشا شده پروژه سد گلورد در 17 آذر، پروژه پتروشیمی کیان در 27 بهمن ، پروژه تجهیزات دنا و سیراف در 29 بهمن و پروژه مخازن پالایشگاه بندرعباس در 17 اسفند، تغییر با اهمیت در وضعیت مالی و عملکرد شرکت رخ نداده است. لذا به نظر می‌رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر ناشی از عرضه و تقاضا در بازار سرمایه است.

بنابراین گزارش، این شرکت 628.6 میلیارد تومانی به دلیل عدم ارائه صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت 6 ماهه حسابرسی نشده مشمول فرایند تعلیق شده است.

انتهای پیام
 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.