دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها تا ساعت 12:00 حدود 650 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از پنج هزار و 300 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص فروش حقیقی‌ها به 12 درصد از کل معاملات رسید.

ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس فقط در گروه “عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “محصولات شیمیایی”، “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” و “استخراج کانه‌های فلزی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «غزر»، «شگل» و «وپارس» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «غگل»، «فارس» و «وبصادر» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت صنعتی زر ماکارون 43 میلیارد تومان ورود پول حقیقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید سهام گلوکوزان توسط کدهای حقوقی به 75 میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 21 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 129 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 190 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 810 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.29

مالکیت-صنایع-5.29

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها تا ساعت 12:00 حدود 500 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 15 هزار و 500 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقوقی‌ها به سه درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “سیمان”، “ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی” و “مواد و محصولات دارویی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “خودرو و ساخت قطعات”، “مخابرات” و “محصولات غذایی و آشامیدنی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «سیتا»، «ارفع» و «بترانس» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «تاپیکو»، «غگل» و «وتجارت» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 93 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 117 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 850 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم یک هزار و 350 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.27

مالکیت-صنایع-5.27

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برای ورود به انواع بازار سرمایه، اول از همه باید انجام معاملات در آن بازار را یاد بگیریم. خرید و فروش در بازار سهام یا بورس اوراق بهادار هم اصولی دارد که هر سرمایه‌گذار باید قبل از ورود یاد بگیرد. در این مقاله نحوه خرید و فروش سهام در بورس را بصورت گام به گام شرح می‌دهیم.

مراحل خرید و فروش سهام در بورس بصورت آنلاین

برای اینکه بتوانید در بورس ایران سهمی بخرید، سود کنید و سپس سهم را بفروشید، باید یکسری مراحل بسیار ساده را طی کنید. مراحل خرید و فروش سهام در بورس بصورت گام به گام به شرح زیر هستند:

  1. دریافت کد بورسی و ورود به سامانه معاملات آنلاین
  2. شارژ کردن حساب کارگزاری
  3. جست و جو کردن نام نماد بورسی مورد نظر
  4. ثبت سفارش خرید سهم
  5. تایید سفارش و اضافه شدن سهم به پرتفوی سرمایه‌گذار
  6. ثبت سفارش فروش و فروختن سهم
  7. دریافت وجه و واریز به حساب بانکی

در ادامه هریک از این مراحل را به تفصیل با هم بررسی می‌کنیم.


کد بورسی گرفتید؟

گام اول – ب بسم‌ا… در آغاز خرید و فروش سهام، داشتن کد بورسی است که در مقاله «نحوه دریافت کد بورسی» مراحل اقدام و دریافت آن را گفتیم. حالا فرض می‌کنیم شما این مقاله را قبلا خوانده‌اید و کد بورسی را هم گرفته‌اید و منتظرید که یک نفر دعوتتان کند به بازار تا خرید و فروش را شروع کنید.

از همین تریبون ورودتان به جمع سرمایه‌گذاران بازار سهام را تبریک عرض می‌کنیم و برای ادامه مسیر و سود بردن از آن، آرزوی موفقیت می‌کنیم.

فرقی نمی‌کند از طریق کدام کارگزاری اقدام کرده باشید، این کارگزاری برایتان کد بورسی صادر می‌کند و پس از آن می‌توانید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبوری که مشخص شده، وارد پنل معاملاتی خود شوید.

هر کارگزاری سامانه آنلاینی برای معاملات آنلاین کاربران خود طراحی کرده است که می‌توانند با ورود به آن و وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود، وارد دنیای خرید و فروش سهام شوند. دسترسی به این سامانه‌های آنلاین و در نتیجه خرید و فروش سهام، از طریق سایت یا اپلیکیشن کارگزاری‌ها امکان پذیر است.

چطور سهام بخرم؟ - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – ورود به حساب کارگزاری

برخی از این سامانه‌های آنلاین عبارتند از: سامانه های معاملاتی کارگزاری مفید شامل ایزی تریدر، مفید تریدر و آنلاین پلاس، سامانه‌های آنلاین کارگزاری تدبیرگران فردا شامل اکسیر، پرانا و سهام یاب، سامانه‌های آنلاین کارگزاری مبین سرمایه شامل آنلاین پلاس و سامانه آنلاین کارگزاری آگاه با نام آسا تریدر.

بیشتر بخوانید
نکاتی در رابطه با ورود به بورس

شارژ دارید؟

گام دوم – از آنجایی که تازه وارد بورس شده‌اید، چیزی برای فروش ندارید و تنها می‌توانید سهام بخرید. برای خرید سهام هم نیاز به پول دارید که البته اینطور نیست که سهام را بخرید و بعد پرداخت آنلاین کنید! باید قبل از خرید حسابتان شارژ داشته باشد. برای شارژ حسابتان سه راه پیش رو دارید:

1- شارژ آنلاین از حساب بانکی یا پرداخت شتابی یا واریز آنی

در این روش می‌توانید حسابتان را به همان شکل پرداخت اینترنتی و با داشتن رمز دوم پویا شارژ کنید. همانطور که در این عکس دیده می‌شود، سقف واریز وجه 50 میلیون تومان است، بنابراین اگر برنامه‌ای برای خریدهای بیشتر از این مقدار دارید باید یا در چند روز متوالی اقدام کنید و یا از چند کارت بانکی استفاده کنید.

واریز آنی - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – واریز آنی

در واریز وجه لازم نیست حتما از همان حساب بانکی که هنگام دریافت کد بورسی معرفی کرده‌اید استفاده کنید و می‌توانید از هر حساب بانکی که دارید واریز را انجام دهید. اما هنگام برداشت وجه و نقد کردن سهام، تنها باید از همان حساب استفاده کرد.

درگاه پرداخت اینترنتی را هم احتمالا زیاد دیده‌اید، اما برای یادآوری تصویر زیر همان جایی است که می‌توانید حسابتان را به صورت اینترنتی یا شتاب شارژ کنید:

درگاه پرداخت اینترنتی - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – درگاه پرداخت اینترنتی

2- فیش واریز نقدی به صورت ثبت فیش

این روش برای کسانی که می‌خواهند حسابشان را با پول نقد شارژ کنند طراحی شده است. یعنی ممکن است شرایطی پیش بیاید یا هنوز افرادی وجود داشته باشند که واریز نقدی را به واریز اینترنتی ترجیح بدهند و برای این گروه چنین امکانی ایجاد شده است.

فیش واریز نقدی به صورت ثبت فیش - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – ثبت فیش

همانطور که در تصویر پیداست، سرمایه‌گذار باید به بانک مراجعه کند و مبلغ نقد را به حساب کارگزاری واریز کند و بر اساس اطلاعات واریزی که انجام داده، قسمت‌های خالی این صفحه را پر کند. به این ترتیب شارژ حساب انجام می‌شود.

3- اتصال حساب کارگزاری به حساب بانکی

در این روش سرمایه‌گذاران می‌توانند حساب خود را به حساب بانکی متصل کنند و خرید و فروش را از همان حساب بانکی انجام دهند و نیازی به مرحله واسطه شارژ کردن نداشته باشند. این روش تنها برای دو بانک ملت و سامان در دسترس است و برای استفاده از این امکان باید در یکی از این دو بانک حساب داشته باشید.


نماد من کو؟ جست و جوی نام نماد بورسی مورد نظر

گام سوم – برای اینکه بتوانید نماد مورد نظرتان را که می‌خواهید بخرید یا در مراحل بعدی بفروشید، پیدا کنید، باید از قسمت بالای صفحه و در کادر جستجو نام نماد را بنویسید و دکمه ذره‌بین را بزنید تا پیدا شود.

جست و جوی نام نماد بورسی مورد نظر - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – جست و جوی نام نماد

حالا که نماد پیدا شده، با کلیک بر روی آن می‌توانیم اطلاعات مربوط به نماد را ببینیم، اطلاعاتی مانند جدول عرضه و تقاضا، مشخصات نماد، نمودار روند سهام و اطلاعات حجم خرید و فروش حقیقی و حقوقی.

به عنوان مثال در عکس بالا نماد فرابورسی “ذوب” را سرچ کرده‌ایم (ذره بین در قسمت دایره قرمز رنگ) و اطلاعات این نماد در تایم معاملاتی به ما نشان داده می‌شود.


چطور سهام بخرم؟ خرید سهام در بورس

گام چهارم – حالا که هم حسابتان شارژ دارد و هم نماد مورد نظرتان را پیدا کرده‌اید و به خرید آن مطمئن هستید، باید آستین بالا بزنید و توکل بر خدا کنید و به مقدار لازم سهم بخرید.

در صفحه نماد دو گزینه خرید و فروش وجود دارد. گزینه خرید را که سبز رنگ است انتخاب می‌کنیم و دست به کار می‌شویم.

چطور سهام بخرم؟ - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – خرید سهم در بورس

در بالای این صفحه دو کادر آبی و قرمز وجود دارد که کادر آبی به کادر تقاضا و کادر قرمز به کادر عرضه شناخته می‌شود. به عبارتی کادر آبی کادری است که بالاترین قیمت‌های سفارشات خرید در آن ثبت می‌شود و در مرحله خرید مورد توجه است. کادر قرمز هم کادری است که پایین‌ترین قیمت‌ها برای فروش در آن ثبت می‌شود. به این ترتیب اگر قیمت‌های ثبت شده در این دو کادر با هم جور شوند، خرید و فروش انجام می‌شود.

با بررسی کادر عرضه و تقاضا و قیمت‌های ارائه شده توسط دیگر خریداران و فروشندگان، می‌توانید تصمیم بگیرید که خریدتان را با چه قیمتی انجام دهید و به مرحله بعد که کادر زرد رنگ است بروید.

در این کادر می‌توانید دو جور ثبت سفارش انجام دهید، یا میزان سرمایه‌ای را که دارید وارد کنید (در این روش سامانه تعداد سهم را بر اساس سرمایه‌تان محاسبه می‌کند) و یا تعداد سهمی که می‌خواهید بخرید.

کادر قیمت هم مربوط به قیمت مد نظر شما برای خرید هر سهم این نماد است، پس باید سعی کنید قیمتی در بازه روز (مثبت و منفی 5 درصد قیمت پایانی) که منجر به خرید می‌شود را پیشنهاد دهید.

راستی حواستان به کادر نارنجی باشد! در معاملات سهام، کارگزاری هم برای انجام معاملات کارمزد دریافت می‌کند، در این کادر قیمت سر به سر با در نظر گرفتن این هزینه نوشته شده است. یعنی قیمت پیشنهادی شما برای خرید هر سهم 11.202 ریال است، اما با در نظر گرفتن کارمزد کارگزاری، هر سهم 11.365 ریال تمام می‌شود.


تکمیل سفارش خرید و اضافه شدن سهم به پرتفوی

گام پنجم – بعد از زدن دکمه خرید اگر حساب شما شارژ داشته باشد و مبلغ خریداری شده شما از حداقل مبلغ قابل قبول (100 هزار تومان) بیشتر باشد، زیر همین کادر سفارش خرید شما به شکل زیر ثبت می‌شود. به عنوان مثال در عکس زیر سفارش خرید نماد “غگل” با حجم 500 سهم و به قیمت 6556 ریال ثبت شده که قیمت آخرین معامله انجام شده روی این نماد 6029 ریال بوده است.

ثبت سفارش خرید - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – ثبت سفارش خرید

پس از ثبت سفارش خرید، اگر در قیمت و حجم تعریف شده فروشنده‌ای پیدا بشود خرید شما تکمیل می‌شود، اما از کجا بفهمیم سهم مورد نظر بطور کامل خریداری شده است؟ کافی است در همان صفحه کارگزاری از منوی سمت راست گزینه “پرتفوی لحظه‌ای” را انتخاب کنید، تا تمامی نمادهای خریداری شده توسط شما، قیمت خرید، قیمت آخرین معامله و سود و زیانتان نمایش داده شود.

اضافه شدن سهم به پرتفوی - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – پرتفوی لحظه ای

چطور سهامم را بفروشم؟ فروش سهام در بورس

گام ششم – بعد از اینکه مدتی در بازار سهام فعالیت کنید و خرید انجام دهید، با توجه استراتژی معاملاتیتان به مرحله‌ای می‌رسید که باید برخی از سهم‌هایتان را بفروشید. فروش سهام به چند دلیل صورت می‌گیرد، یا سهام مورد نظر به سوددهی که هدفتان بوده رسیده، یا سوددهی‌اش را از دست داده و توی سراشیبی ضرر افتاده، یا به پول نقد نیاز دارید و می‌خواهید پولتان را از بازار خارج کنید و یا سهامی با پتانسیل سوددهی بیشتر بخرید.

در این مرحله واضح است که باید به جای گزینه خرید، گزینه فروش را انتخاب کنید و بعد از آن، به میزان نیاز یا قصدی که از فروش دارید، کادر تعداد و قیمت را مانند مرحله خرید پر کنید. اما این بار حواستان باشد که دارید سهامتان را می‌فروشید! پس باید سعی کنید به بیشترین قیمت بفروشید.

چطور سهامم را بفروشم؟ - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – فروش سهام در بورس

باز هم حواستان به کادر نارنجی باشد! این بار هم کادر نارنجی همان قیمت تمام شده برای هر سهم را نشان می‌دهد. یعنی اگر شما بخواهید هر سهم را به 11.202 بفروشید، با احتساب کارمزد کارگزاری، قیمت تمام شده برای هر سهم 11.042 می‌شود. یعنی این قیمت برای هر سهم به حساب شما واریز می‌شود.

کادر نارنجی در زمان فروش میزان سود شما را هم نشان می‌دهد، یعنی هر مقدار که قیمت کادر نارنجی در زمان فروش از قیمت کادر نارنجی در زمان خرید بیشتر باشد، شما به همان میزان سود کرده‌اید.


برداشت پول – چطور شارژ حسابم در کارگزاری را به حساب بانکی واریز کنم؟

گام هفتم – برای اینکه بتوانید مبلغ داخل حساب کارگزاری خود را به حساب بانکی‌تان منتقل کنید که بتوانید آن را در بازاری جز بازار سهام خرج کنید، باید از منوی سامانه، گزینه تقاضای وجه را انتخاب کنید.

برداشت پول - خرید و فروش سهام در بورس
عکس – برداشت وجه

صفحه‌ای باز می‌شود که همان بالا سه گزینه وجود دارد شامل سه تاریخ و محدودیت برداشت. این تاریخ‌ها معمولا از سه روز کاری بعد شروع می‌شوند که کارگزاری می‌تواند وجه مورد نظرتان را به حسابتان واریز کند. البته بستگی به کارگزاری هم دارد و ممکن است از دو روز یا یک روز کاری بعد شروع شوند.

به همه روزهایی که بازار سهام فعال است، یعنی همه روزهای هفته به جز پنج‌شنبه و جمعه و ایام تعطیل رسمی، روز کاری می‌گویند.

شما یکی از این تاریخ‌ها را انتخاب می‌کنید و بر اساس حداکثر مبلغ قابل برداشت، مبلغ مورد نظرتان را در کادر مبلغ وارد می‌کنید. پس از انتخاب شماره حسابی که در زمان ثبت نام به کارگزاری داده بودید و سپس ثبت درخواست، می‌توانید منتظر واریز وجه به حسابتان باشید. لازم است یادآوری کنیم که دریافت وجه فقط از طریق همان حساب بانکی که داده بودید صورت می‌گیرد، در مرحله واریز وجه بود که می‌توانستید از هر حساب بانکی استفاده کنید.

حرف آخر

حالا که خرید و فروش سهام در بورس را یاد گرفتید، نیاز به آشنایی بیشتر با بازار بورس و کسب تجربه در این بازار دارید. برای یادگیری هم زیاد عجله نکنید، مقالات آموزشی سیگنال را در کنار تحلیل‌های هر سهم دنبال کنید تا کم‌کم به یک سرمایه‌گذار زبده در بازار سهام تبدیل شوید که خودش می‌تواند بازار را رصد و سهام خوب را شناسایی کند.

بیشتر بخوانید
مزایای سرمایه‌گذاری در بورس

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

شما می توانید برخی از نمادهای درخواستی خود را در کانال @Signal_tahlil ( تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

غگل

شرکت گلوکوزان با نماد “غگل” در گروه “محصولات غذایی به جز قند و شکر” قرار دارد.

این سهم قبل از افزایش سرمایه خود تا حوالی 10 هزار تومان به ازای هر سهم رشد قیمتی داشت و پس از اعمال افزایش سرمایه 2953 درصدی خود، در روز 19 اسفند سال گذشته با گپ حدود 66 درصدی با قیمت 5408 ریال بازگشایی شد و تا 7153 ریال طی روزهای معاملاتی بعد رشد کرد. با برخورد نمودار قیمتی به سقف کانال صعودی خود، با اصلاح روبرو گردید و تا قیمت 6554 ریال ( 4.99%-) در معاملات روز گذشته افت قیمت داشت.

طی معاملات روز قبل، بالغ بر 35 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 6554 ریال داد و ستد شد.

با توجه به فشار فروش شدید در این سهم، بنظر می رسد روند اصلاحی آن همچنان ادامه دار باشد. حمایت های پیش روی سهم 590 تومان، 507 تومان و 440 تومان خواهند بود. البته لازم به ذکر است، حمایت خط میانگین 9 روزه و 26 روزه را نیز می توان بعنوان حمایت آن در نظر گرفت.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (7 فروردین ماه 1399)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت اتمام اصلاح و افزایش تقاضا، قیمت سهم می تواند تا حوالی 720 تومان در گام اول رشد کند.

کشرق

شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود با نماد “کشرق” در گروه “استخراج زغال سنگ” قرار دارد.

طی معاملات روز گذشته با وجود اینکه این نماد با صف خرید در قیمت 65688 ریال همراه بود، به دلیل پر نشدن حجم مبنا، قیمت پایانی آن 63075 ریال (معادل 0.82%) روی تابلو معاملاتی به ثبت رسید.

از دید تکنیکالی سهم درون یک کانال صعودی یک ساله قرار دارد که با برخورد به سقف کانال صعودی خود در حوالی 8000 تومان با اصلاح روبرو شد و قیمت آن تا محدوده 6000 تومان کاهش یافت. به نظر می رسد این ناحیه حمایت خوبی برای سهم محسوب میشود که می تواند از افت بیشتر قیمت جلوگیری کند. در صورت ادامه روند افزایش قیمت، مقاومت های پیش روی آن 7500 تومان، 8000 تومان و 10000 تومان خواهند بود.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (7 فروردین ماه 1399)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت افت قیمت از ناحیه کنونی، حمایت های سهم، 6000 تومان، 5250 تومان و 4600 تومان خواهند بود.

شلرد

مجتمع پتروشیمی لردگان (کود شیمیایی لردگان) با نماد “شلرد” بازار پایه زرد فرابورس، در گروه “محصولات شیمیایی”  قرار دارد.

طی معاملات روز قبل، بیش از 20 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 4334 ریال داد و ستد شد.

بررسی تکنیکالی این نماد نشان می دهد که سهم درون یک کانال صعودی بلند مدت در حال نوسان می باشد. و در سال گذشته بازدهی حدود 85 درصدی داشته که نسبت به بقیه بازار رشد کمتری داشته و میتواند با عبور از مقاومت خط روند صعودی ( قرمز رنگ) با اهداف 550 تومان و 793 تومان قابل بررسی باشد.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (7 فروردین ماه 1399)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت از دست دادن حمایت کانال صعودی خود حمایت های سهم 392 تومان، 350 تومان خواهند بود.

وخارزم

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با نماد “وخارزم” در گروه “سرمایه گذاریها” قرار دارد.

طی معاملات روز گذشته تعداد 34 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 5059 ریال (4.98+%) داد و ستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

بررسی نموداری این سهم نشان می دهد در صورت ادامه تقاضا برای این سهم و شکست سقف کانال صعودی، می توان انتظار رشد قیمت را 593 تومان در گام اول و 724 تومان در گام بعدی را داشت.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (7 فروردین ماه 1399)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با اصلاح روبرو شود، حمایت های سهم 457 تومان و 427 تومان خواهند بود.

سشمال

شرکت سیمان شمال با نماد “سشمال” در گروه “سیمان، آهک و گچ” قرار دارد.

طی معاملات روز قبل حدود 3.600 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 7837 ( 2.34%+) داد و ستد شد و در اواخر بازار تا دامنه مثبت کامل قیمتی رشد کرد.

بررسی تکنیکالی آن نشان می دهد که این سهم درون یک کانال صعودی در حال نوسان است که می تواند با افزایش تقاضا و عبور از مقاومت منطقه 915-920 تومان و تثبیت روی آن، قیمت های 1100 تومان و 1398 تومان را ببیند.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (7 فروردین ماه 1399)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر در صورت اصلاح از ناحیه کنونی، حمایت های پیش روی سهم محدوده های 776 تومان، 678 تومان و 594 تومان خواهند بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 9 و 50 دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد 41 هزار و 390 واحدی (2.2 درصد) در ارتفاع یک میلیون و 942 هزار واحد قرار گرفت.

همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش 4.3 درصدی مواجه شد. آخرین قیمت 259 نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و 55 نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

گفتنی است حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود 440 میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نمادهای «غگل», «فولاد» و «وغدیر» در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به چهار هزار و 800 میلیارد تومان رسید.

نقشه-بازار-سهام-5.4

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، در ساعت 9 و 50 دقیقه شاخص کل بورس پس از افت 20 هزار و 746 واحدی (1.1 درصد) در ارتفاع یک میلیون و 895 هزار واحد قرار گرفت.

همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش 0.9 درصدی مواجه شد. آخرین قیمت 125 نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و 270 نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

گفتنی است برآیند ورود و خروج پول حقیقی تا ساعت مورد اشاره یکسان بود و نمادهای «فولاد», «غگل» و «وغدیر» در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به شش هزار و 750 میلیارد تومان رسید.

نقشه-بازار-سهام-5.1

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن 8 میلیارد و 518 میلیون سهم و اوراق بهادار طی 1 میلیون و 988 هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات  به 19 هزار و 644 میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای “شپنا”، “فولاد” و “فارس” به ترتیب با 9534، 6058 و 5686 واحد بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نماد “بورس”،  “افق” و  “خاهن” به ترتیب با 310، 299 و 139 واحد بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز “فولاد”، “وتجارت” و “غگل”  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند.

از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، فلزات اساسی برترین گروه صنعت بود و  صنایع شیمیایی و خودرو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 9 و 45 دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد 42 هزار و 130 واحدی (2.3 درصد) در ارتفاع یک میلیون و 907 هزار واحد قرار گرفت.

همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش 1.5 درصدی مواجه شد. آخرین قیمت 274 نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و 12 نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

گفتنی است حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود 950 میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نمادهای «فولاد», «وتجارت» و «غگل» در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به شش هزار و 200 میلیارد تومان رسید.

نقشه-بازار-سهام-4.30

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

نماد غگل (گلوکوزان) در یازده ماه گذشته از سال مالی (سال مالی شرکت منتهی به شهریور می باشد) به صورت میانگین، ماهانه 32 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با افزایش خوبِ 30 درصدی به 43 میلیارد تومان رسیده است. فروش مرداد ماه شرکت 35 میلیارد تومان بوده است. (20 درصد افزایش فروش نسبت به مرداد ماه)

بررسی گزارش فعالیت ماهانه غگل (شهریور ماه 1398)

گلوکوزان در دوازده ماه سال مالی گذشته مجموعاً 265 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم امسال به 400 میلیارد تومان افزایش یافته است. (50 درصد افزایش فروش نسبت به سال گذشته)

عمده ی فروش این شرکت از محل گلوکوز است به طوری که بیش از 30 درصد درآمد عملیاتی شرکت را شامل می شود. این محصول در شهریور ماه 20 درصد افزایش تولید، 25 درصد افزایش فروش و 15 درصد افزایش نرخ داشته است. نرخ گذاری این محصول توسط هیات مدیره شرکت و بر اساس عرضه و تقاضا انجام می پذیرد.

لازم به ذکر است یکی از دلایل افزایش قیمت نماد غگل، شفاف سازی شرکت در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارائیها بوده که به گفته شرکت در مرحله ی تهیه گزارش توجیهی هیات مدیره و سپس تایید حسابرس و بازرس قانونی شرکت می باشد.

بررسی گزارش فعالیت ماهانه غگل (شهریور ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بازار سهام در حالی سال گذشته را با ثبت بازدهی قابل‌توجه 187درصدی سپری کرد که این روند در سال جدید نه‌تنها متوقف نشد، بلکه با شدت بیشتری نیز ادامه یافت. هرچند طی سه روز معاملاتی اخیر شاهد ریزش شاخص کل بورس و محدود شدن بازدهی این بازار به 6/ 80 درصد بودیم، ولی همچنان بورس با اختلاف زیاد صدرنشینی خود در مقابل دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری را حفظ کرده است.

آرایش متفاوت بورس‌بازان در دو نیمه

به گزارش رادیو سهام، در این راستا عملکرد بازیگران بازار سهام طی 42روز معاملاتی سال 99 نشان از خالص خرید 33هزار و 209میلیارد تومانی سهامداران خرد دارد. در این میان مبادلات معامله‌گران حقیقی و حقوقی را می‌توان در دو نیمه متفاوت ترسیم کرد؛ در حالی نیمه نخست طی یک بازه زمانی 33روزه از ابتدای سال‌جاری تا پایان روز 22 اردیبهشت‌ماه شاهد برتری معامله‌گران خرد بازار در جبهه خرید بودیم که این روند از 23اردیبهشت متوقف شد. شرایط مزبور سبب شد بیش از 33هزار و 800میلیارد تومان نقدینگی به زمین بازی سهامداران حقیقی منتقل شود. این در حالی است که آرایش بورس‌بازان در نیمه دوم به سمت زمین حقوقی‌ها تغییر مسیر داد، به‌طوری‌که از این تاریخ به بعد یعنی طی 9روز کاری اخیر شاهد ثبت خالص خرید 637میلیارد تومانی در کارنامه معامله‌گران حقوقی بودیم.

از سوی دیگر بررسی روند خرید و فروش‌های صورت گرفته طی این دو بازه زمانی نیز نشان از تغییر نگاه معامله‌گران به خرید سهام دارد. در حالی در نیمه نخست سهامداران خرد بیشترین توجه را به جمع‌آوری سهام گروه کالایی و بزرگان بازار داشتند که در این راستا حقیقی‌ها خریدهای سنگینی در صنایعی از جمله فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی ثبت شد. در سمت مقابل از تاریخ 23اردیبهشت‌ماه که تغییر زمین به سمت حقوقی‌های بازار شکل گرفت، بیشتر خریدهای سهامداران خرد در نمادهای گروه سرمایه‌گذاری‌ها، غذایی، خودرو و ساخت قطعات و زراعت شکل گرفت. در همین راستا حقوقی‌های بازار نیز حمایت‌های قابل‌توجهی را در نمادهای کالایی داشتند.

نگاهی دقیق‌تر به تغییر مالکیت‌ها

همانطور که عنوان شد از ابتدای سال 99 تا پایان روز 22اردیبهشت‌ماه شاهد تداوم خریدهای سنگین از سوی سهامداران خرد بودیم. این امر سبب شد تا طی این 33روز کاری، 33هزار و 846میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شود. در این میان بخش عمده‌ای از خریدها به جمع‌آوری سهام فرآورده‌های نفتی اختصاص داشت به‌طوری‌که 11هزار و550میلیارد تومان نقدینگی به خالص خرید سهام پالایشی در این بازه زمانی تعلق داشت. در این میان بیشترین خرید حقیقی‌های بازار نیز به جمع‌آوری سهام نفت سپاهان، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت اصفهان تعلق داشت. به‌طوری‌که خالص خرید 5هزار و 800میلیارد تومانی در نماد «شسپا»، یک هزار و 800میلیارد تومانی در نماد «شبندر» و 3/ 1هزار میلیارد تومانی در نماد «شپنا» شکل گرفت.

در همین راستا فلزات اساسی نیز با تغییر مالکیت 3هزار و 400میلیارد تومانی به سمت پرتفوی سهامداران خرد روبه‌رو شدند. در این میان ملی مس ایران بیشترین خرید را از سوی حقیقی‌ها تجربه کرد که با انتقال یک هزار و 237میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی این گروه از معامله‌گران همراه شد. فولادمبارکه نیز با ثبت خالص خرید بیش از یک‌هزار میلیارد تومانی از دیگر نمادهای موردتوجه سهامداران خرد در این بازه زمانی بود.

گروه شیمیایی نیز در حالی یکی از دیگر صنایع موردتوجه سهامداران حقیقی تا پایان 22اردیبهشت‌ماه بودند که در نهایت حقیقی‌ها توانستند حدود 3هزار و 150میلیارد تومان نقدینگی را بابت خرید سهام مزبور به سبد سهام خود منتقل کنند. در صدر این خریدها نیز جمع‌آوری سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان قرار داشت. به‌طوری‌که حقیقی‌ها با خریدهای پیوسته خود طی 33روز کاری ابتدای سال توانستند 1242میلیارد تومان نقدینگی را به پرتفوی خود منتقل کنند. این در حالی است که در همین بازه زمانی سهامداران عمده به حمایت از سهام پدیده شیمی قرن پرداختند و با خریدهای قابل‌توجه خود حدود 2هزار میلیارد تومان نقدینگی را به پرتفوی خود جابه‌جا کردند.

خریدها در نیمه دوم چگونه بود؟

همانطور که عنوان شد نیمه دوم معاملات بورس‌بازان از تاریخ 23اردیبهشت‌ماه به سمت زمین حقوقی‌های بازار تغییر مسیر داد. در حالی بیشتر خریدهای سهامداران خرد در نمادهای گروه سرمایه‌گذاری‌ها، غذایی، خودرو و ساخت قطعات و زراعت بود که حقوقی‌ها نیز به حمایت‌ از سهام بزرگ بازار و به‌ویژه کالایی‌ها پرداختند. در این میان شاید بتوان جو روانی آزادسازی سهام عدالت و همچنین سردرگمی سیاست‌گذار در قانون‌گذاری را بیشترین عامل در تغییر مسیر بازار و در نهایت کاهش قیمت بزرگان بورسی دانست.

بر این اساس سهامداران خرد در این 9روز کاری بیشترین خرید را در سهام گروه سرمایه‌گذاری‌ها داشتند که با خالص خرید 400 میلیارد تومانی حقیقی‌ها دنبال شد. در این میان گروه‌ صنایع ‌بهشهر ایران با ثبت خالص خرید 166میلیارد تومانی و ‌سرمایه‌گذاری ‌بهمن نیز با ثبت خالص 150میلیارد تومانی از جمله نمادهای مورد‌توجه حقیقی‌ها بودند. گروه غذایی نیز در حالی خالص خرید 350میلیارد تومانی را از سوی سهامداران خرد در این 9روز کاری تجربه کرد که در این میان 108میلیارد تومان از این رقم به خالص خرید سهام «غگل» اختصاص داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.