دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

طی روز گذشته و بعد از چند جلسه معاملاتی که نمادهای کالامحور در کانون توجه‌ها بودند و محوریت اصلی رشد بازار را در اختیار داشتند، به مدار نزولی معاملات رفتند و اغلب با افت ارزش بازار مواجه شدند. نکته جالب توجه در این بین رشد خودروسازان بود. خودرویی‌ها طی روزهای اخیر اغلب با افت قیمت مواجه بودند. به عبارت دیگر به نظر می‌رسد شاهد ایجاد یک دوقطبی بین صنایع کامودیتی‌محور و خودروسازان هستیم و معامله‌گران هر روز به یک دسته از این نمادها اقبال نشان می‌دهند.

طی روز گذشته گروه فلزات اساسی با در اختیار گرفتن 415 میلیارد تومان از 3410 میلیارد تومان معامله خرد در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت. اما این حجم از معاملات منجر به جلوگیری از افت قیمت فلزی‌ها نشد و در پایان بازار شاهد افت 8/ 0 درصدی شاخص این صنعت بودیم. طی روز گذشته اغلب بزرگان این صنعت مثل «فولاد»، «فملی» و «فخوز» در مدار منفی معاملات بودند و با افت ارزش بازار مواجه شدند.

خودروسازان طی روز گذشته با فاصله‌ای نزدیک به فلزی‌ها در جایگاه دوم فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند. گروه ساخت خودرو و قطعات در روز گذشته با 400 میلیارد تومان معامله، رشد تقریبا 2/ 1 درصدی متوسط قیمت‌ها را تجربه کردند. در این گروه بزرگ‌ترین خودروساز کشور، «خودرو»، بعد از پنج جلسه پی‌درپی که با افت ارزش بازار مواجه بود بالاخره به مدار مثبت معاملات بازگشت و رشد 7/ 1 درصدی قیمت پایانی را تجربه کرد.

طی روز گذشته صنعت محصولات شیمیایی سومین گروه بورسی با بیشترین ارزش معاملات بود. این صنعت درحالی 279 میلیارد تومان معامله شد که در پایان بازار با افت 9/ 0 درصدی شاخص گروه مواجه شد. چهارمین صنعت پرمعامله دیروز نیز مواد دارویی بود و بعد از آن نیز فرآورده‌های نفتی و بانک‌ها بیشترین ارزش معاملات صنایع را به خود اختصاص دادند. در فهرست نمادهای با بیشترین اثر بر شاخص کل، مانند روزهای اخیر شاهد حضور پررنگ نمادهای کالامحور بودیم. البته با این تفاوت که این دسته از نمادها در روز گذشته اغلب موجب فشار بر دماسنج اصلی بورس تهران شدند. در صدر این فهرست «کگل» با اثرگذاری منفی 413 واحدی قرار داشت. این نماد که طی پنج جلسه معاملاتی گذشته 12 درصد به ارزش بازار خود افزوده بود، دیروز با افت 4/ 3 درصدی قیمت پایانی مواجه شد. «وامید» و «رمپنا» نیز در مجموع فشار 726 واحدی بر شاخص کل وارد کردند و در جایگاه‌های دوم و سوم فهرست مذکور قرار گرفتند. طی روز گذشته «شتران» درحالی با اثرگذاری مثبت 298 واحدی در جایگاه چهارمین نماد با بیشترین تاثیر بر دماسنج اصلی بورس تهران قرار گرفت که نمادهای پتروپالایشی مانند «شبندر»، «شپدیس» و «شخارک» فشار زیادی بر این نماگر وارد کردند.

براساس آخرین اطلاعیه‌های مدیریت عملیات بازارهای خارج از بورس و فرابورس ایران، سه شرکت مندرج در تابلوی زرد بازار پایه در نوبت معاملات عرضه عمده فرابورس قرار گرفتند. بر این اساس سه شرکت گروه توسعه هنر ایران با نماد «وهنر»، صنعتی مینو با نماد «غصینو» و کارخانجات مخابراتی ایران با نماد «لکما» روی میز حراج خواهند رفت. در جنب پل روز گذشته به تفصیل در رابطه با عرضه عمده «لکما» توضیحاتی ارائه شد.

در همین راستا طی اولین معامله به ترتیب زمانی، قرار است 5/ 10 درصد از سهام غیرمدیریتی شرکت گروه توسعه هنر ایران به‌صورت نقد به فروش برسد؛ این میزان سهام که معادل با حدود 105 میلیون ورقه است، با احتساب حدود 743 تومان برای قیمت پایه هر سهم، مبلغی درحدود 78 میلیارد تومان را به‌عنوان مبلغ پایه کل نیاز خواهد داشت. براساس اطلاعیه منتشر شده درخصوص این معامله عمده، تاریخ عرضه یکشنبه 3 اسفند بوده و شرکت کارگزاری شهر جایگاه کارگزار عرضه‌کننده را خواهد داشت.

در همین روز شرکت صنعتی مینو نیز قصد دارد تا حدود 3 درصد از سهام غیرمدیریتی خود را به‌صورت نقد و عمده حراج کند. به این ترتیب بالغ بر 29 میلیون سهم از کل سهام این شرکت با قیمت پایه هر سهم 5 هزار و 382 تومان در صف عرضه قرار گرفته و قیمت پایه کل مبلغی درحدود 160 میلیارد تومان خواهد بود. در دومین عرضه عمده یکشنبه 3 اسفند، شرایط پرداخت ثمن معامله مطابق با رویه جاری تسویه و پایاپای (T+2) بوده و کارگزاری امین سهم مسوولیت کارگزار عرضه‌کننده را بر عهده خواهد داشت.

مدیر عملیات بازار فرابورس روز دوشنبه خبر داد که سهام شرکت مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان در نماد «غنیلی» به‌عنوان اولین شرکت موجود در بازار SME دارای بازارگردان می‌شود. این عملیات بازارگردانی از روز گذشته آغاز شد. به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، محمد صادق غزنوی، حداقل معاملات روزانه در نماد «غنیلی» با آغاز دوره بازارگردانی را 300 هزار سهم، حداقل سفارش انباشته را 15 هزار سهم و ‌دامنه مظنه را 3 درصد عنوان کرد و افزود: دوره زمانی بازارگردانی این نماد که صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی هوشمند آبان بازارگردانی آن را برعهده گرفته، یک سال در نظر گرفته شده است.‌

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در سال 98 و نخستین سال از دومین دهه حیات فرابورس، تعدد روزهای سبز بازار معاملاتی سهام باعث شد شاخص کل (آیفکس) نسبت به سال 97 با بازدهی 192 درصدی در ارتفاع تاریخی 6 هزار و 591 واحد بایستد و ارزش کل بازار نیز با رشد 170 درصدی و رسیدن به رقم شش میلیون و 955 هزار و 179 میلیارد ریال، سال تاریخ‌سازی را برای فرابورس ایران فراهم کند.

حجم کل معاملات در بازارهای مختلف فرابورس ایران نیز با رسیدن به عدد 447 هزار و 979 میلیون ورقه بهادار طی 77 هزار و 201 نوبت معاملاتی موجب شد رکوردهایی که پیش از این و در سال‌های گذشته به ثبت رسیده بود، جابه‌جا شوند و به ترتیب 163 و 212 درصد این دو متغیر نسبت به سال 97 افزایش یابند.

از عرضه‌های اولیه چه خبر؟

با توجه به پیام رهبر معظم انقلاب مبنی بر شفاف‌سازی اقتصادی شرکت‌ها و اداره‌های دولتی، سال 98 سال پر رونق عرضه‌های اولیه در بازارهای فرابورس ایران بود و بدین ترتیب 17 شرکت روی تابلوهای بازارهای اول، دوم و SME فرابورس معاملات سهام خود را به روش‌های ثبت سفارش، گشایش نماد و حراج آغاز کردند.

سهام شرکت‌های کشت و صنعت شریف‌آباد، تولید ژلاتین کپسول ایران، دارویی ره‌آورد تامین، پخش هجرت، جنرال مکانیک، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، توزیع داروپخش، سرمایه‌گذاری آوانوین، ذوب روی اصفهان، کلر پارس، گروه توسعه مالی مهر آیندگان، صنعتی دوده‌فام، پتروشیمی تندگویان و سیمان ساوه به روش ثبت سفارش و همگی در بازار دوم عرضه اولیه شدند. همچنین دو نماد «غویتا» متعلق به شرکت ویتانا و «فرابورس» متعلق به فرابورس ایران نیز به روش گشایش نماد به ترتیب در بازار دوم و اول عرضه شدند. تنها نمادی که به روش حراج عرضه شد «غنیلی» متعلق به مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان بود که روی تابلوی معاملاتی شرکت‌های کوچک و متوسط درج و سپس به روش حراج عرضه اولیه شد.

بدین ترتیب در آخرین روز معاملاتی سال 98 تعداد نمادهای اصلی شرکت‌ها در بازار اول به 24 شرکت، در بازار دوم به 99 شرکت، در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط به 4 شرکت و 176 شرکت در بازار پایه رسید. همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی نیز تعداد نماد اوراق با درآمد ثابت به 87 نماد، اوراق گواهی استفاده از تسهیلات مسکن به 45 نماد، اسناد خزانه اسلامی به 32 نماد و صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یا ETF به 23 نماد رسید.

رشد 206 درصدی تامین مالی فرابورس

در سالی که گذشت، زنجیره عرضه‌های اولیه، عرضه اسناد خزانه اسلامی، پذیره‌نویسی و افزایش سرمایه شرکت‌ها سبب شدند تا تامین مالی یک میلیون و 89 هزار و 44 میلیارد ریالی در فرابورس ایران صورت بگیرد که این رقم نشان از رشد 206 درصدی تامین مالی فرابورس در سالی که گذشت نسبت به سال 97 دارد. از این میزان، 22 هزار و 972 میلیارد ریال متعلق به عرضه‌های اولیه، 348 هزار و 653 میلیارد ریال متعلق به اسناد خزانه اسلامی، 376 هزار و 570 میلیارد ریال متعلق به پذیره‌نویسی و 340 هزار و 849 میلیارد ریال متعلق به افزایش سرمایه شرکت‌ها است.

در 238 روز معاملاتی سال 98، حجم کل معاملات نیز از رد و بدل شدن 447 هزار و 979 میلیون ورقه بهادار خبر می‌دهد که ارزش کل دادوستدها را به رکورد سه میلیون و 241 هزار و 971 میلیارد ریال رساند. در این میان در بهمن‌ماه 53 هزار و 613 میلیون ورقه بهادار خرید و فروش شد تا بیشترین حجم معاملاتی در میان 12 ماه سال، در این ماه صورت بگیرد. پس از آن بیشترین حجم معاملات در ماه‌های اسفند، خرداد و دی رقم خورد.

در جدول ارزش و حجم کل معاملات به تفکیک صنایع مختلف نیز اوراق تامین مالی با حجم معاملات یک هزار و 20 میلیون ورقه به ارزش 910 هزار و 758 میلیارد ریال صدرنشین سایر صنایع شد. پس از آن گروه فلزات اساسی با ارزش معاملاتی 234 هزار و 433 میلیارد ریال و حجم معاملات 72 هزار و 184 میلیون ورقه‌ای در جایگاه دوم قرار گرفت.

رقابت بازارهای فرابورس

سال 98، سال شکوفایی و درخشش بازار دوم فرابورس ایران بود؛ به طوری که با ارزش معاملات یک میلیون و 161 هزار و 385 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را در میان سایر بازارهای فرابورس به نام خود زد و 36 درصد از ارزش کل معاملات را به خود اختصاص داد. همچنین ارزش معاملات در این بازار به رشد 409 درصدی نسبت به سال 97 دست یافت. این بازار سال گذشته بیشتر عرضه‌های اولیه فرابورس را دربرگرفته بود.

بازار اول فرابورس با در اختیار گرفتن 253 هزار و 65 میلیارد ریال ارزش معاملات و با خرید و فروش 39 هزار و 710 میلیون ورقه سهم طی پنج هزار و 608 هزار نوبت معاملاتی توانست ارزش معاملات خود را نسبت به سال 97 به رشد 327 درصدی برساند و 8 درصد از ارزش کل معاملات فرابورس را تصاحب کند. بازار پایه هم در مجموع سه تابلوی خود، با ارزش معاملات 726 هزار و 930 میلیارد ریال همین میزان افزایش را کسب کرد و توانست 22 درصد از ارزش کل معاملات را به نام خود ثبت کند.

ارزش معاملات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط نیز به یک هزار 470 میلیارد ریال رسید و صعود 222 درصدی را برای خود رقم زد. همچنین بازار ابزارهای نوین مالی با رشد 97 درصدی نسبت به سال گذشته به ارزش معاملات یک میلیون و 97 هزار و یک میلیارد ریال رسید. بدین ترتیب، 34 درصد از ارزش کل معاملات فرابورس در اختیار این بازار در سال 98 قرار گرفت.

از ارزش کل بازار فرابورس که در آخرین روز کاری سال 98 رقم شش میلیون و 955 هزار و 179 میلیارد ریال بود، 48 درصد در اختیار بازار دوم، 26 درصد در اختیار بازار پایه، 16 درصد در اختیار ابزارهای نوین مالی، 10 درصد در اختیار بازار اول و 0.2 درصد در اختیار بازار شرکت‌های کوچک و متوسط است.

رونق بازار ابزارهای نوین مالی

در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس که مجموع معاملات صکوک، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اوراق مشتقه و تامین مالی جمعی است شاهد سپری شدن سال پرباری برای این بازار بودیم.

صکوک یا ابزارهای مالی اسلامی در بازار فرابورس شامل اوراق اسناد خزانه اسلامی، اجاره، مشارکت، مرابحه، منفعت و رهنی است. در رقابت میان این اوراق اوراق منفعت با ارزش معاملاتی 475 هزار و 74 میلیارد ریال و اوراق اسناد خزانه اسلامی با ارزش معاملاتی 284 هزار و 966 میلیارد ریال از سایر اوراق پیشی گرفتند و بیشترین رشد را نسبت به سال 97 به ترتیب با 1324 و 14 درصد کسب کردند.

همچنین، سال 98 سال پررونقی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری رقم خورد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله با ارزش معاملاتی 174 هزار و 709 میلیارد ریال، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه با ارزش معاملاتی 69 میلیارد ریال و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی با ارزش معاملاتی 123 میلیارد ریال به ترتیب ترکیب معاملاتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را در سال 98 تشکیل دادند.

از سوی دیگر، در پاسخ به نیاز تازه‌واردان به بازار سرمایه و تشویق به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم، از اواخر سال 98 صندوق‌ها نیز توانستند در عرضه‌های اولیه مشارکت کنند. این اقدام که در جهت حفاظت از سرمایه تازه‌واردان به بازار سرمایه صورت گرفته، امکانی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند که ضمن منتفع شدن از مزایای خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری از ظرفیت محبوب عرضه‌های اولیه نیز بهره‌برداری کنند.

اما اتفاق مهم دیگر سال گذشته که در اسفندماه روی داد، پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی «اعتبار سرمایه نوآفرین» در روز ششم آخرین ماه سال به عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی بازار سرمایه ایران آغاز شد تا به مدد راه‌اندازی این ابزار جدید مالی، پازل تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و چرخه عرضه اولیه سهام شرکت‌های خارج از بورس بیش از گذشته تکمیل شود.

فرابورس نایب‌رئیس کمیته کاری فیاس باقی ماند

از دیگر اتفاقات مهمی که در فرابورس ایران روی داد، تداوم دوره نایب‌رئیسی فرابورس در مجمع سالانه فدراسیون بورس‌های آسیایی و اروپایی بود که طی برگزاری بیست‌وهشتمین مجمع سالانه آن اتفاق افتاد. همچنین فرابورس ایران به عنوان یکی از اعضای فعال بورس‌های آسیایی و اروپایی، شهریورماه امسال از هفتمین دوره آموزشی ویژه اعضای این فدراسیون تحت عنوان Onsite Training میزبانی کرد. هدف از این دوره، انتقال دانش میان بورس‌ها و نهادهای مالی منطقه و آشنایی کارکنان بازار سرمایه با دستاوردهای نهادهای متناظر خود بود.

همه علیه کرونا

اما صرف‌نظر از هر آمار و ارقامی، در نخستین روزهای اسفندماه که به گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان گره خورده بود، فرابورس ایران آستین‌هایش را بالا زد تا با ابزار تامین مالی جمعی در امر خیر تامین مالی مقابله با کرونا به کمک اهالی بازار سرمایه اقدامی انجام دهد. در همین راستا با فروش اوراق کرونا در دو نماد «کرونا1» و «کرونا2» تلاش شد گام بزرگی در راستای پشتیبانی از جامعه پزشکی و درمانی برای مقابله با این ویروس جهان‌شمول برداشته شود. طی این تامین مالی جمعی و تنها در دو روز کاری پایان اسفندماه در مجموع حدود 11 میلیون ورقه کرونا 1 و 2 به قیمت هر ورقه ده هزار ریال به فروش رفت که ارزش آن 113 میلیارد ریال بود. پذیره‌نویسی این اوراق تا پایان فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت تا یک بار دیگر با پویش مردمی در بازار سرمایه، جان عزیز آدمی مقدم شمرده شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، نماد معاملاتی شرکت ذوب روی اصفهان به علت نوسان قیمت 50 درصدی متوقف شد.

بر این اساس، نماد معاملاتی شرکت به علت نوسان قیمت سهام طی روز‌های معاملاتی اخیر متوقف شد؛ لذا به منظور رعایت دستورالعمل فوق الذکر، ضروری است حداکثر ظرف مدت دو روز کاری سوالات و ابهامات مطرح شده در سامانه تدان توسط شرکت بررسی و پاسخ به آن‌ها مطابق اطلاعیه اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی افشا شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

سهم های ارزنده برای سرمایه گذاری

به گزارش بورس‌نیوز، به‌رغم آنکه در هفته گذشته، تمام عوامل تاثیر گذار جهانی با کاهش همراه بوده‌اند اما؛ رشد شتابان دلار از یک طرف و سنبه پر زورتر نقدینگی سیال در سطح جامعه، از طرف دیگر در کنار  وجود محدودیت ها و ضعف های ظرفیتی در سایر بازارها، باعث جهش نزدیک به 10درصدی در بازار سرمایه شد.

شاخص کل بورس هفته قبل با قدرت از کانال نیم میلیون واحدی عبور کرد و تنها واکنشش به قوی سیاه کرونا، یک دهن کجی بود و بس!

نیما فاضلی کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلایل رشد و پیش‌بینی وضعیت آتی بازار سرمایه بیان کرد: رشد بازار سرمایه متاثر از چند عامل بوده که افزایش حجم نقدینگی، حمایت دولتمردان از بازار سرمایه و نیز افزایش تورم و نرخ ارز جزو آن به‌شمار می‌آید.

وی افزود: البته رشد قیمت چشمگیر سهم‌های کوچک بازار بیشتر ناشی از عمق‌کم بازارسرمایه بوده و جلوگیری از رشد غیرمنطقی قیمت برخی سهم‌ها، مستلزم افزایش عمق بازارسرمایه است. پذیرش شرکت‌های جدید و عرضه‌های اولیه به افزایش عمق بازار کمک خواهد کرد و در این شرایط انتظار می‌رود روند پذیرش و ورود شرکت‌های جدید در بازارسرمایه، تسهیل و تسریع گردد و از سختگیری‌های بی‌مورد در خصوص پذیرش شرکت‌های سودآور، کاسته شود.

این فعال بازارسرمایه در رابطه با تاثیر وضعیت بازارهای جهانی و شیوع ویروس کرونا بر بازار سرمایه کشور گفت: شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها نوعی بازی تجاری هم محسوب می‌گردد و به نظر می‌رسد تاثیر شیوع این ویروس در بازارهای جهانی هم کوتاه مدت خواهد بود کمااینکه بورس‌های جهانی فقط چند درصدی افت داشته و اگر تحلیلگران جهانی، نظری غیر از این داشتند، شاهد سقوط سنگین بورس های جهانی بودیم.

وی اضافه کرد: کرونا، تهدیدی برای بازار سرمایه ما به شمار نمی آید و حتی در صورت گسترش این ویروس و قرنطینه چند روزه، واکنش بازارهای مالی به این اتفاق کوتاه مدت خواهد بود. مادامی که حجم نقدینگی و تورم، شیب افزایشی دارد، قیمت سهم ها هم روند افزایشی خواهد داشت و تنها تهدید جدی برای بازار سرمایه ما وقوع احتمالی جنگ است.

فاضلی در ادامه، در مورد پیش بینی نرخ ارز در سامانه نیما گفت: اگر نرخ ارز را بر اساس متغیر پولی بسنجیم، با افزایش حجم نقدینگی، نرخ ارز هم می بایست افزایش یابد. مثلا اگر ابتدای سال با توجه به حجم نقدینگی کشور، حجم اقتصاد کشور با دلار 12500 تومانی، 176 هزار میلیارد دلار بوده باشد، با در نظر گرفتن رشد نقدینگی، نرخ ارز نیمایی سال 99 حدود 16 تا 17 هزار تومان و سال 1400 حدود 20 هزار تومان خواهد بود. البته این نرخ، مشروط به کنترل نرخ تورم و بازار ارز توسط بانک مرکزی و دولت بوده و اگر سیاست گذاران اقتصادی کشور در مهار تورم، موفق نباشند، ارز نیمایی نرخ های بسیار بالاتری به خود خواهد دید.

وی تصریح کرد: افزایش نرخ ارز در سامانه نیما برای صنایع صادرات محور از جمله صنعت پتروشیمی کشور، اتفاق مثبتی است. چرا که تاثیر افزایش نرخ ارز نیمایی بر درآمد شرکت ها بیش از تاثیر آن بر بهای تمام شده بوده و در صورت افزایش نرخ ارز نیمایی، حاشیه سود شرکت هایی از جمله پتروشیمی ها افزایش خواهد یافت. اما اینکه آیا حجم فروش شرکت ها، کاهش خواهد داشت یا نه، جزو ریسک های بازار سرمایه خواهد بود. البته تجربه نشان می دهد شرکت های صادرات محور بالاخص پتروشیمی ها، با وجود تمام مشکلات و محدودیت های تحریم، در صادرات موفق بوده اند. عدم پذیرش FATF هم به صادرات چراغ خاموش صنایع داخلی کمک خواهد کرد؛ چرا که در شرایط تحریم، افزایش شفافیت به نفع صادرات ما نخواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری اظهار کرد: معتقدم سهام شرکت هایی که درآمدهای ارزی دارند و همچنین سهام شرکت هایی که دارایی ها و املاکی در اختیار دارند که سال ها قبل، قیمت گذاری شده و تا کنون تجدید ارزیابی نشده اند، گزینه های جذابی برای سرمایه گذاری خواهد بود. سهام پتروشیمی ها هم مستعد رشد است. تا زمانی که تورم و حجم نقدینگی و نرخ ارز، شیب صعودی دارد، سودآوری شرکت های پتروشیمی هر سال بیش از سال قبل خواهد بود. کما اینکه بررسی روند سودآوری شرکت های پتروشیمی در سال های گذشته هم نشان دهنده همین موضوع است. با این تفاسیر، سهم پتروشیمی ها پتانسیل رشد داشته و احتمالا با نزدیکی به فصل مجامع، سهام این گروه، جذاب تر خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز،شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها مجمع عمومی را برگزار کرد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، مجمع عمومی عادی سالیانه راس ساعت 08:30 روز شنبه مورخ 1398/12/10 درمحل تهران، فرمانیه، خیابان شهید لواسانی، بین خیابان دیباجی و کامرانیه، جنب باغ سفارت ایتالیا، مجتمع پردیس فرمانیه (بانک مسکن) برگزار و در خصوص دستور جلسات زیر تصمیم‌گیری کرد:

صورت‌های مالی شرکت با سرمایه 6.000.000 میلیون ریال برای سال منتهی به 1397/12/29 و گزارش فعالیت هیات مدیره مورد بررسی و تصویب مجمع قرارگرفت.

سود خالص هر سهم 599 ریال و سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ 250 ریال تصویب شد.

سود انباشته پایان دوره (با لحاظ کردن مصوبات مجمع) مبلغ 2.270.413 ریال تعیین شد.

حق حضور اعضای غیر موظف 20.000.000 ریال و پاداش هیات مدیره مبلغ 4.500 میلیون ریال تصویب شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

قطار سرمایه در حوالی

به گزارش بورس نیوز، شرکت مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان از افزایش سرمایه خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، اعضای هیات مدیره مصوب کردند اقدامات لازم جهت افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده انجام و گزارش توجیهی تهیه و ارائه شود.

قطار سرمایه در حوالی

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، امروز عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان در نماد «غنیلی» در تابلو بازار شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) انجام شد. این سهم  در قیمت ۷۰۰۰ ریال کشف قیمت شد؛ لازم به ذکر است این عرضه اولیه، مربوط به حقوقی‌ها و اشخاص حقیقی با سرمایه بالای ۵۰۰ میلیون تومان بود که روز جاری به عنوان چهارمین شرکت در این بازار معاملات خود را آغاز کرد.
یادآور می شود، طبق ماده دو دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس مصوب ۱۱ اسفند سال ۹۴ هیات مدیره سازمان بورس، خرید سهام در این بازار صرفاً توسط اشخاص زیر امکان پذیر است:

گروه اول: کلیه اشخاص حقوقی

گروه دوم: سرمایه گذاران نهادی موضوع بند ۳ مصوبه ۲۸ شهریور سال ۸۶ هیات مدیره سازمان بورس با اصلاحات بعدی آن و اشخاصی که با خرید سهام شرکت به سرمایه گذار نهادی مذکور تبدیل می شوند که شامل بانک‌ها و بیمه ها، هلدینگ‌ها؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری؛ صندوق بازنشستگی؛ تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت شده نزد سازمان بورس، هر شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از ۵ درصد یا بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از ارزش اسمی اوراق بهادار در دست انتشار ناشر را خریداری کند، سازمان ها و نهادهای دولتی و عمومی، شرکت های دولتی و اعضای هیات مدیره و مدیران ناشر یا اشخاصی که کارکرد مشابه دارند، است.
مشخصات شرکت
طبق بررسی های بورس پرس، سرمایه اولیه این شرکت با ۴۶ نیروی انسانی در بدو تاسیس ۱۰ میلیون تومان بوده و طی پنج مرحله افزایش سرمایه به ۱۰ میلیارد تومان رسیده است.
شرکت نیلی صنعت کرمان ۲۴ اسفند سال ۸۶ با شخصیت مسئولیت محدود به مدیر عاملی مهدی یزدان پناه در اداره ثبت شرکت های کرمان به ثبت رسید و بلافاصله به عنوان شرکت دانش بنیان و فناورانه در پارک علم و فناوری کرمان مستقر شد. سپس در ۲۰ اسفند سال ۸۷ همزمان با ورود خانواده حسینی نژاد به شرکت از مسئولیت محدود به سهامی خاص تبدیل و مسیر توسعه را آغاز کرد.
موضوع فعالیت اصلی شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه شامل تولید و فرآوری انواع محصولات کشاورزی مشتمل بر کلیه زنجیره بخش کشاورزی از نهادهای پایه تا محصولات نهایی برای مصرف و موضوع فرعی شامل بازرگانی داخلی و خارجی، مطالعات پایه و کاربردی در توسعه دانش فنی در حوزه صنایع تبدیلی زیرمجموعه بخش کشاورزی، مشاوره و پژوهش های صنعتی در رابطه با موضوع فعالیت اصلی و انجام کلیه فعالیت های اقتصادی پس از کسب مجوز از مراجع ذی صلاح است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.