دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت مینو شرق که در بازار دوم معاملات فرابورس حضور دارد ، برنامه افزایش سرمایه 77 درصدی از دو محل داد.

براین اساس، “غمینو” درصدد است سرمایه فعلی را از 56.3 به 100 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از دو محل آورده نقدی سهامداران و سود انباشته اعمال خواهد شد تا صرف اصلاح ساختار مالی، بهبود وضعیت مالکانه و افزایش ظرفیت های تولیدی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش معاملات بازار سهام روز یکشنبه 2 شهریورماه، همچنان جو عرضه در بازار سهام غالب بوده و اکثر نمادهای گروه خودرویی و پالایشی با صف عرضه همراه هستند. این در حالی است که برخی نمادهای فلزات اساسی نیز صف خرید دارند.

در جریان فرایند پیش‌گشایش نمادهای خودرو، خگستر و وتجارت بیش از 200 میلیون صف فروش تشکیل داده‌اند و این در حالی است که نمادهای بزرگی چون شستا و وخارزم نیز با فشار عرضه مواجه هستند. هر چند فشار عرضه نسبت به روز گذشته اندکی کمتر است. در طرف تقاضا نیز به جز عرضه‌اولیه‌های اخیر نماد ونیکی بیشترین متقاضی خرید را دارد و در میان نمادهای شاخص‌ساز نیز فملی با صف خرید مواجه است.

بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر معاملات خود را آغاز می‌کند که روز گذشته شاخص کل با افتی 30 هزار واحدی و قرار گرفتن در سطح یک میلیون و 727 هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

پیش از آغاز معاملات امروز نمادهای دفرا، غمینو و تبرک به دلیل افشای اطلاعات گروه الف متوقف شده‌اند.

با توجه به سیگنال‌های اخیر دولت و مقامات بورسی از حمایت‌های هوشمند به نظر می‌رسد در صورت عمل به وعده‌ها، بازار سهام امروز یا فردا اصلاح خود را به پایان برساند و مجددا روال عادی خود را در پیش بگیرد. البته بی‌اعتمادی به وعده‌ها در چندمدت اخیر موجب شده تا بسیاری از معامله‌گران به فکر خروج سرمایه خود از بورس بیافتند به طوری که در دو روز معاملاتی گذشته شاهد خروج بیش از 2000 میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از بورس بودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1غمینو3.24.51
2سفار1.955.55
3ختور3.541.24

1. غمینو : شرکت صنایع غذایی مینوشرق با نماد غمینو، در بازار فرابورس و گروه محصولات غذایی قرار دارد. این نماد دیروز هم جزو سهام برگزیده قرار داشت و در معاملات امروز حجم نسبتا بالایی معامله شد و در صف خرید قرار داشت.

هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 67 میلیون تومان خرید انجام داده است.

در صورت ادامه این روند پرقدرت، اهداف 3500 تومان و 5000 تومان را می توانیم برای آن در نظر داشته باشیم. در صورت کاهش قیمت، مهمترین حمایت آن حوالی 2200 تومان قرار دارد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 8 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. سفار : سیمان فارس با نماد سفار در بازار بورس و گروه سیمان قرار دارد. این نماد از بهمن ماه سال گذشته، بین دو محدوده 8 هزار تومان و 13 هزار تومان در نوسان بوده است و امروز نیز در پایان بازار توانست به صف خرید برسد.

هر کد حقیقی به صورت میانگین، حدود 50 میلیون تومان خرید انجام داده است در حالی که میانگین ده روزه سرانه خرید هر حقیقی حدود 8 میلیون تومان بوده است.

مهمترین مقاومت سهم، حوالی 13 هزار تومان قرار دارد و در صورت کاهش قیمت، محدوده 8 هزار تومان مهمترین حمایت آن محسوب می شود.

در صورت رشد از این ناحیه، منطقه 19 هزار تا 20 هزار تومان را می توانیم به عنوان هدف آن در نظر داشته باشیم.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 8 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. ختور : رادیاتور ایران با نماد ختور، در بازار بورس و گروه خودرو و ساخت قطعات قرار دارد. این نماد که در محدوده 11 هزار تومان تا 8 هزار تومان در قالب یک مثلث در حال اصلاح بود، امروز با حجم نسبتا بالا توانست سقف قبلی را بشکند.

در معاملات امروز هر کد حقیقی نزدیک به 34 میلیون تومان خرید انجام داد در حالی که میانگین ده روزه سرانه خرید هر حقیقی 18 میلیون تومان بوده است.

در صورت ادامه روند صعودی، محدوده خط میانی کانال بسط یافته در حوالی 15 تا 16 هزار تومان را می توانیم به عنوان هدف اولیه برای آن در نظر داشته باشیم.

مهمترین حمایت های آن نیز، محدوده 10 هزار تومان و 8400 تومان است.

در این تحلیل از میانگین متحرک نمایی 50 روزه نیز استفاده شده است که قیمت در بالای آن در حال معامله است. در اندیکاتور RSI نیز شاهد آن هستیم که کانال نزولی به سمت بالا شکسته شده است.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 8 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

وضعیت بنیادی غمینو

شرکت صنایع غذایی قدس رضوی در دی ماه 1374 به عنوان واحد شماره 2 شرکت نان قدس رضوی در زاهدان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. این شرکت در تیر ماه 1390 به شرکت صنایع غذایی مینو شرق تغییر نام داد و سهام آن میان گروه صنعتی مینو تقسیم شد.

در حال حاضر شرکت صنایع غذایی مینو شرق جزء واحد های تجاری فرعی شرکت صنعتی مینو و واحد های تجاری نهایی گروه شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد.

این شرکت در زمینه تولید انواع فرآورده های غذایی و صنایع تبدیلی به ویژه محصولات آردی از جمله انواع بیسکوئیت، کیک، ویفر، نان و محصولات شکری فعالیت می کند.

سهامداران عمده شرکت صنایع غذائی مینو شرق

نام سهامدار عمده درصد سهام
شرکت صنعتی مینو 22.9
شرکت پارس گستر مینو 32.9
شرکت قاسم ایران 5.8
شرکت صادراتی پرسوئیس 0.00008
شرکت خودکفایی آزادگان 6.5
شرکت خدمات مالی و مدیریت معین آزادگان 0.005
سایر سهامداران 31.8
تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی نماد غمینو (21 مهر ماه 1398)

این شرکت در نیمه نخست سال 98 مجموعاً 60 میلیارد تومان فروش داشته است. مفروضات تحلیلی نیمه دوم سال جاری به شرح زیر است:

محصول تعداد فروش نرخ فروش (تومان) مبلغ فروش (تومان)
بیسکوئیت 6,965,000 8,700 60,525,000,000
پفک 488,300 17,800 8,680,000,000
تافی 458,900 12,900 5,920,000,000

بنابر مفروضات تحلیلی، شرکت برای سال 98 می تواند 135 میلیارد تومان فروش داشته باشد. در صورتی که بنای تحلیلی را صورت های مالی سه ماهه 98 در نظر بگیریم، حاشیه سود ناخالص و حاشیه سود خالص به ترتیب 19 و 12 درصد خواهد بود.

در نتیجه می توان برای سال 98، 25 میلیارد و 650 میلیون تومان سود ناخالص و 16 میلیارد و 200 میلیون تومان سود خالص (91 تومان به ازای هر سهم) را برای این شرکت فرض کرد. با این تحلیل غمینو در قیمت فعلی (1730 تومان) با P/E = 19 در حال معامله است.

غمینو طرح توسعه ی خط تافی و آبنبات مغزدار را در دست دارد که تاریخ برآوردی بهره برداری از این پروژه 15 شهریور ماه 1398 اعلام شده است. فعالیت این طرح، تولید محصول تافی و آبنبات مغزدار جهت بازار های صادراتی است.

وضعیت تکنیکالی غمینو

نمودار تحلیل تکنیکال غمینو (21 مهر 1398)
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

غمینو از دی ماه سال گذشته در یک روند صعودی قوی قرار گرفته و 600 درصد بازدهی داشته است. این نماد ابتدای مهر ماه کانال صعودی خود را به طرف بالا شکسته اما روند صعودی کوتاه مدت سهم، با رسیدن به مرز 2000 تومان متوقف شده است.

از مهمترین حمایت های سهم، محدوده 1590 تومان می باشد. در صورت از دست رفتن آن، سطح حمایتی بعدی 1450 تومان می باشد. در صورت بازگشت روند، مقاومت اول محدوده 2000 تومان و سپس 2200 تومان می باشد.

از منظر اندیکاتوری با واگرایی معمولی منفی (Regular divergence) در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) مواجهیم. از طرفی در اندیکاتور MACD، خط MACD در حال شکست خط Signal بوده و میله های هیستوگرام در حال تغییر جهت دادن هستند. بنابراین توصیه می کنیم به جای ورود در قیمت های فعلی، از منظر بنیادی و تکنیکالی سهم را بررسی کرده و در واچ لیست خود داشته باشید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت صنایع غذایی مینو شرق می پردازیم.

محصولات غمینو

غمینو در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 9 میلیارد و 600 میلیون تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با 25 درصد افزایش، به 12 میلیارد تومان رسیده است. فروش مرداد ماه شرکت 11 میلیارد تومان بوده است.

صنایع غذایی مینو شرق در نیمه نخست سال گذشته مجموعاً 29 میلیارد تومان فروش داشته که این عدد در نیمه نخست امسال به 48 میلیارد تومان رسیده است. (65 درصد افزایش نسبت به سال گذشته)

مقایسه فروش

عمده ی فروش غمینو، بیسکوئیت است. (سهم 80 درصدی از فروش این شرکت) این محصول در شهریور ماه 40 درصد افزایش تولید و 25 درصد افزایش فروش داشته و نرخ فروش تغییری نداشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت از تاثیر ویروس کرونا بر عملکرد شرکت‌ها گفت.
براساس این گزارش، شرکت پتروشیمی دهدشت مجری طرح پلی اتیلن سنگین به ظرفیت 300.000 تن در سال مشغول اجرای طرح است.

لازم به ذکر است، عملیات مهندسی به صورت دورکاری در حال انجام بوده و فعالیت‌های شرکت در اسفندماه و فروردین کند شده بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز در روزهای اخیر با توجه به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF و نیز شیوع ویروس کرونا در کشور، نرخ ارز هم در بازار آزاد و هم در سامانه نیما افزایش داشته است. این افزایش نرخ ارز اثر مثبتی هم بر بازار سرمایه داشته و شاخص کل از ابتدای هفته جاری حدود 39 هزار و 758 واحد رشد کرده است.

برخی معتقدند نرخ ارز تحت تاثیر جریانات اخیر رشد کرده و واقعی نیست و با بازگشت دوباره آرامش به کشور، نرخ ارز کاهش خواهد یافت. برخی هم معتقدند با در نظر گرفتن شیب صعودی حجم نقدینگی در کشور، ارز باید نرخ بالاتری داشت و قیمت های فعلی در بازار ارز، دستوری و کنترل شده است.

مجید شاکری کارشناس مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار ارز و نرخ واقعی دلار بیان کرد: هر نرخی که در بازار عرضه و تقاضا مورد دادوستد قرار بگیرد، واقعی است، حتی اگر دستوری و یا تحت تاثیر هیجانات تعیین شده باشد.

وی افزود: البته احتمالا مهمترین تاثیر شیوع کرونا، اول مارس خواهد بود؛ چرا که مشکلات فعلی مربوط به شیوع کرونا در چین است و مربوط به شیوع کرونا در ایران نیست و از اول مارس، این فشار احتمالا کاهش خواهد یافت. آثار ناشی از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF هم بیشتر آثار روانی بوده و کوتاه مدت است.

شاکری با اشاره به عدم تداوم روند این بازار تصریح کرد: معتقدم روند صعودی قیمت ها در بازار ارز (تحت تاثیر این دو اتفاق) تداوم نخواهد داشت و آثار این اتفاقات هم کوتاه مدت خواهد بود. ولی به هر حال هر لحظه ممکن است اتفاقی در سطح جهانی یا داخلی رخ دهد که قابل پیش بینی نباشد و بازار ارز را تحت تاثیر قرار دهد. کما اینکه روند نزولی و با ثبات بازار ارز تا آبان ماه برقرار بود و آن زمان کسی پیش بینی چنین شرایطی را نمی کرد.

شاکری در رابطه با برخی اظهار نظرها مبنی بر ضرورت افزایش نرخ ارز تحت تاثیر افزایش حجم نقدینگی گفت: 9 رویکرد مختلف در مورد نرخ ارز وجود دارد که هیچ یک از این رویکردها، نرخی برای ارز تعیین نمی کنند یا پیشنهاد نمی دهند. بلکه روندها را با توجه به عوامل گوناگون، پیش بینی می کنند.

این کارشناس اقتصادی افزود: یکی از این رویکردها، رویکرد پولی به نرخ ارز است. در این رویکرد، تفاوت رشد اقتصادی و تفاوت رشد حجم نقدینگی در دو کشور مبدا ارز و کشور مقصد مورد بررسی قرار می گیرد. حال اگر در کشوری، نرخ ارز ثابت پیگیری شود، از نرخ ارز موجود در کشور حتی به قیمت تضعیف تراز تجاری یا تضعیف حساب جاری کشور ، دفاع خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر هم نرخ ارز در کشوری، متغیر لحاظ شود، این تفاوت رشد اقتصادی و نقدینگی دو کشور، در طول زمان خود را در نرخ ارز نشان خواهد داد.

شاکری در پایان خاطرنشان کرد: در کشور ما نرخ ارز ثابت پیگیری می شود و تا وقتی سیاست گذاران پولی بتوانند در چارچوب حساب جاری خود از نرخ موجود دفاع کنند، نرخ ارز ثابت می ماند. ثابت ماندن و دستوری تعیین شدن نرخ ارز به معنای غیر واقعی بودن نرخ ارز نیست و هر نرخی که در بازار ارز با آن معامله شود، نرخ واقعی است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، بانک صادرات از تغییر در ترکیب اعضای هیات مدیره خبر داد.

بر این اساس، این بانک اعلام کرد، باستناد مصوبه مجمع عمومی عادی مورخ 1398/12/05 و جلسه هیات مدیره مورخ 1398/12/05 اسامی اعضای هیات مدیره و نمایندگان آن‌ها تغییر کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت غذائی مینو شرق که در جریان معاملات امروز با افت 3.5 درصدی قیمت و صف فروش روبرو شده، زمان برگزاری مجمع فوق العاده برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه را اعلام کرد.

بر این اساس، “غمینو” ساعت 9 روز شنبه 3 اسفند در محل شرکت پارس مینو واقع در کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج درخصوص افزایش سرمایه 217 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی داریی ها تصمیم گیری می کند.

بنابراین گزارش، این شرکت فرابورسی با تصویب سهامداران، سرمایه فعلی را از 17.8 به 56.3 میلیارد تومان می رساند تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

به‌طوری‌که در روزهای یکشنبه و دوشنبه رشد نماگر اصلی فرابورس در مجموع حدود 5/ 0 واحد درصد بود. در ادامه این روند، طی چهارمین جلسه معاملاتی هفته قبل شاهد افت متوسط قیمت سهم‌ها بودیم و در همین راستا شاخص این بازار تن به اصلاح 8/ 0 درصدی داد. در نهایت طی آخرین جلسه کاری هفته قبل 6/ 0 درصد از افت روز سه‌شنبه جبران شد تا بازدهی هفتگی شاخص کل فرابورس ایران به 5/ 3 درصد برسد.

طی هفته گذشته ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم کم‌نظیر 10 هزار میلیارد تومان رسید. این مقدار حدود 43 درصد بیشتر از ارزش معاملات این بازار در هفته ماقبل است. از این حجم حدود 6 هزار و 758 میلیارد تومان به معاملات سهام اختصاص یافت. در همین راستا طی هفته گذشته شاهد رشد 35 درصدی ارزش معاملات سهام در قیاس با هفته قبل از آن بودیم. در این بین بازار اول فرابورس با 5/ 74 درصد رشد، بازار دوم 36 درصد و بازار پایه هم با 17 درصد رشد همراه شدند. در همین راستا طی هفته گذشته ارزش معاملات بازار ابزارهای نوین مالی نیز به 3 هزار و 260 میلیارد تومان رسید که حدود 65 درصد بیشتر ارزش معاملات این بازار در هفته چهارم دی ماه است.

در جریان معاملات هفته گذشته، ارزش بازار بزرگ‌ترین گروه فرابورسی، یعنی صنعت محصولات شیمیایی حدود 6/ 2 درصد رشد کرد. این رشد در پی 646 میلیارد تومان معامله در این گروه بود. البته با این وجود باز هم سهم این صنعت از ارزش معاملات کمتر از سهم آن از ارزش بازار کل فرابورس ایران بود. به‌طوری که درحالی صنعت محصولات شیمیایی حدود 2/ 18 درصد از ارزش بازار کل فرابورس را به خود اختصاص داده که سهم آن در ارزش معاملات سهام کمتر از 10 درصد بود.

دومین صنعت فرابورس با بیشترین ارزش معاملات هم فلزات اساسی بود. این صنعت به واسطه ارزش معاملات 631 میلیارد تومانی، با رشد تقریبا 2 درصدی ارزش بازار همراه شد. اما نکته جالب توجه در این بین معاملات صنعت انبوه‌سازی، املاک و مستغلات بود. این گروه که تنها 3/ 2 درصد از ارزش بازار کل فرابورس را دارد طی هفته گذشته حدود 1/ 9 درصد از ارزش معاملات سهام فرابورسی را به خود اختصاص داد. چنین اقبالی به این صنعت کوچک موجب شد تا شاهد رشد 15 درصدی قیمت‌ها در این صنعت باشیم. به نظر می‌رسد رشد قیمت مسکن طی دو ماه گذشته علتی شده تا این صنعت هم در بازار سهام با اقبال بالای بورس‌بازان همراه شود.

در پایان هفته گذشته شاهد ترافیک سنگین انتشار گزارش‌های عملکرد ماهانه شرکت‌ها بودیم. در این بین می‌توان به گزارش عملکرد دی ماه «غگلستا» اشاره کرد. این شرکت درحالی طی ماه گذشته با رشد 12 درصدی مبلغ فروش نسبت به متوسط ماهانه پاییز همراه شده که نرخ فروش محصولات آن طی همین مدت با افت 3درصدی مواجه شده است. در همین راستا به‌نظر می‌رسد این افزایش در درآمد عملیاتی به‌واسطه رشد تولید و فروش این شرکت است. به‌طوری‌که تولید دی ماه شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان، در قیاس با متوسط تولید ماهانه این شرکت در فصل پاییز با رشد 24 درصدی همراه شده است.

در ادامه می‌توان به گزارش «غمینو» اشاره کرد. این شرکت در دی ماه به فروش 3/ 9 میلیارد تومانی رسیده است. این درحالی است که میانگین فروش ماهانه صنایع غذایی مینو شرق طی فصل پاییز حدود 5/ 12 میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.