دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانالSignal_tahlil  (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در گزارش تحلیلی این هفته، به بررسی شاخص مواد غذایی و 4 نماد از این گروه که بیشترین درخواست را در بین کاربران سیگنال داشته اند می پردازیم. در اینجا ما به بررسی شاخص مواد غذایی، غپاک، غشهد، غسالم و غویتا پرداخته ایم.

شاخص مواد غذایی

شاخص صنایع غذایی نمایانگر وضعیت کلی صنعت مواد غذایی در بازار سرمایه می باشد.

نمودار این شاخص درون یک گروه از کانال های موازی در حال نوسان است که با عبور از مقاومت کانال دوم خود تا نزدیکی خط میانی کانال جدید خود(2-2.5) پیش رفت و پس از آن با افزایش عرضه ها روند نزولی به خود گرفت. این شاخص در حال حاضر در محدوده سقف قبلی خود (82665 واحد) قرار دارد و می تواند با گذر از این سطح، با اهداف 89395 واحد و 100282 واحد قابل بررسی باشد.

در صورت افزایش عرضه ها در سهام این گروه، حمایت های آن را می توان 70782 واحد و 62800 واحد در نظر گرفت.

غپاک

شرکت لبنیات پاک در بازار دوم بورس با نماد “غپاک” قرار دارد.

در معاملات روز قبل، بیش از 6.5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 19340 ریال (1.48%-) داد و ستد شد و آخرین معامله در این سهم در قیمت 19700 ریال (0.36%+) صورت گرفت.

این سهم پس از بازگشایی بیش از 100 درصدی که داشت با افزایش عرضه ها از قیمت30780 ریال، وارد روند نزولی شده است. از دید تکنیکالی، سهم درون کانال های موازی در حال نوسان است و با افزایش عرضه ها مجدد وارد کانال سطح 2 خود شد.

در حال حاضر در محدوده حمایتی 1900 تومان قرار گرفته است. در صورت از دست رفتن این سطح، حمایت بعدی آن 1614 تومان خواهد بود.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا روند صعودی به خود بگیرد، اهداف سهم را می توان، 2660 تومان، 3150 تومان و 3940 تومان در نظر گرفت.

غشهد

شرکت شهد ایران با نماد “غشهد” در بازار دوم بورس مورد معامله قرار میگیرد.

در  طول معاملات روز قبل، حدود 10 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 10460 ریال (2.97%-) داد و ستد شد و آخرین معامله در این سهم نیز در قیمت 10700 ریال (0.74%-) به انجام رسید.

این سهم پس از رشد تا قیمت 1700 تومان وارد فاز اصلاحی شد و تا محدوده هزار تومان افت قیمت پیدا کرد.

حمایت های آن را  می توان محدوده 1000 تومان، 930 تومان و 713 تومان در نظر گرفت.

در صورت ورود خریداران و افزایش تقاضا در سهم، اهداف آن را می توان 1465 تومان، 1733 تومان و 2167 تومان خواهند بود.

غسالم

شرکت سالمین با نماد “غسالم” در بازار دوم بورس مورد معامله قرار میگیرد.

در معاملات روز پایانی معاملات هفته، بیش از 60 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 9150 ریال (2.76%-) داد و ستد شد و آخرین معامله در این نماد در قیمت 9340 ریال (0.74%-) انجام گرفت.

این سهم نیز به مانند اکثر سهام گروه غذایی با اصلاح قیمتی/زمانی روبرو شده اند و اکنون به نظر می رسد در منطقه حمایتی 923 تومان و در نزدیکی حمایت کانال صعودی خود قرار گرفته است. در صورت ورود خریداران به سهم و گذر از مقاومت خط روند نزولی (خط آبی رنگ) می تواند با اهداف 1330 تومان، 1585 تومان و 2000 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر عرضه ها در سهم ادامه دار باشند، حمایت های آن را می توان 770 تومان و 550 تومان در نظر گرفت.

غویتا

شرکت ویتانا در بازار دوم فرابورس با نماد “غویتا” قرار دارد.

در طول معاملات روز قبل، بیش از 5.3 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 52245 ریال (5%+) داد و ستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

از دید نموداری این سهم در محدوده سقف قبلی خود قرار گرفته است و می تواند با ادامه تقاضا و گذر از مقاومت پیش رو، با اهداف 6340 تومان، 8000 تومان و 10500 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش عرضه ها روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان 4350 تومان، 3740 تومان و 3250 تومان در نظر گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

گرچه هفته گذشته در دو نماد ایران‌خودرو و سایپا شاهد صف خرید سنگین و سهمیه‌بندی برای خرید بودیم اما روز شنبه با عرضه چند میلیاردی در هر دو نماد کمی تعادل ایجاد شد.

به گزارش رادیو سهام، مجموع معاملات این دو نماد نزدیک به هزارمیلیارد تومان بود که ظرف کمتر از دو ساعت انجام شد. سایپا کاملا متعادل شد اما برای خودرو صف خرید بیش از نیم میلیارد سهمی باقی ماند. دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.

آخرین تحولات افزایش سرمایه های بورسی

صدور 11 مجوز

هفته گذشته سازمان بورس برای 11 شرکت در بازارسرمایه مجوز افزایش سرمایه صادر کرد. «گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان» (پترول) با سرمایه دو هزار میلیارد تومانی توانست مجوز افزایش 500 میلیارد تومانی معادل 25 درصد از دو محل «مطالبات و آورده نقدی» (350 میلیارد تومان معادل 5/ 17 درصد) و «سود انباشته» (150 میلیارد تومان معادل 5/ 7 درصد) را به‌دست آورد. منابع این افزایش سرمایه قرار است صرف جبران سرمایه‌گذاری پترول در دو شرکت زیرمجموعه «کود شیمیایی و اوره لردگان» (شلرد) و «سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد» شود. «شلرد» در بازارپایه زرد فرابورس معامله می‌شود و سهامدارانش چندین ماه است منتظر شروع بهره‌برداری رسمی از این تولیدکننده اوره هستند. درواقع برقراری مجدد تحریم‌ها پیشرفت چهار تا پنج درصدی باقی‌مانده از ساخت «شلرد» را به درازا کشاند، ولی با این وجود در مجمع سالانه خرداد پارسال، زمان تعیین شده برای راه‌اندازی کامل پروژه پایان پاییز 98 اعلام شد که البته باز هم محقق نشد. صورت‌های مالی سال 98 شلرد اخیرا و بدون هیچ درآمد عملیاتی برروی کدال قرار گرفت. این تاخیر در افتتاح «شلرد» بارمالی فراوانی بر دوش «پترول» گذاشته است، به‌طوری‌که هیات‌مدیره پترول در جلسه چهارشنبه گذشته خود تصمیم به عرضه 15درصد از سهام «شلرد» برای پرداخت اقساط وام «شلرد» گرفتند. «مدبران‌اقتصاد» زیرمجموعه دیگر «پترول» است که پورتفوی ارزشمندی را در خود گردآورده و پیش از این صحبت‌هایی از عرضه اولیه آن در بازارسرمایه شده بود که ناتمام ماند. براساس جلسه هیات‌مدیره «پترول» در نیمه اردیبهشت، ظاهرا بنا بر این است که در ازای بدهی‌های پترول به سهامدار عمده‌اش یعنی «پتروشیمی خلیج‌فارس» (فارس)، مدبران اقتصاد از سبد سرمایه‌گذاری‌های پترول خارج شود. سال گذشته هم بخش قابل‌توجهی از زیرمجموعه‌های «پترول» به همین صورت و در ازای بدهی‌ها واگذار شد. در آن مقطع صحبت از این بود (یا شاید هم برداشت سهامداران بود) که پس از آن بدهی قابل‌توجهی باقی نمی‌ماند و «پترول» می‌تواند با فراغ بال به اتمام پروژه‌هایش به‌ویژه سه‌گانه‌های با درصد پیشرفت بالا یعنی پتروشیمی ایلام، ارومیه و لردگان بپردازد. اما اینک «پترول» با اظهارنامه از سوی سهامدارعمده مواجه است که قصد دارد طلب ارزی خود را به قیمت روز ارز دریافت کند و شاید با رشد قیمت ارز نگران توان زیرمجموعه‌اش در بازپرداخت آن باشد.

شرکت فرابورسی «سنگ‌آهن گهرزمین» (کگهر) مجوز افزایش سرمایه حدود 103 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را دریافت کرد تا آن را صرف جبران مخارجی کند که در دو خط تولید «گندله‌سازی» و «فاز سوم کنسانتره» صورت داده است. سرمایه فعلی «کگهر» هزار و 230 میلیارد تومان است که درصورت تصویب این افزایش سرمایه به 2 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد رسید. «کگهر» چندماهی است زیر تیغ «تعلیق نماد» ناظر فرابورس قرار دارد که به‌خاطر عدم تهیه صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان آذر 1398 از یک‌سو و عدم تعیین حق‌السهم سازمان دولتی «توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران» برای سال‌های 1397 و 1398، از سوی دیگر است.

«تامین سرمایه امید» (امید) توانست نظر موافق سازمان بورس را برای افزودن 250 میلیارد تومان به سرمایه 700 میلیارد تومانی فعلی خود یعنی افزایش حدود 35 درصدی جلب کند. مطالبات و آورده نقدی، محل این تامین سرمایه و هدف از آن اصلاح ساختار مالی است. البته سازمان اجازه داده که 150 میلیارد تومان دیگر در مجمع فوق‌العاده تصویب شود اما اختیار اجرای آن به هیات‌مدیره واگذار شود تا در مرحله دوم و ظرف مدت دوسال از تاریخ مجمع اجرایی شود. در صورت ادامه سیاست دولت در قراردادن بورس در جایگاه اصلی خود برای تامین مالی، نقش شرکت‌های تامین سرمایه بسیار پررنگ‌تر از پیش شده و افزایش سرمایه‌های پیاپی یا سنگین این شرکت‌ها توجیه اقتصادی خواهد داشت. در مجمع سالانه منتهی به پایان آذرماه 1398 که اسفند پارسال برگزار شد 37 تومان سود نقدی تقسیم شد که سهامداران «امید» می‌توانند درصورت تمایل، بخش عمده‌ای از آن را به افزایش تعداد سهام خود اختصاص دهند. امید سال قبل از آن هم با استفاده از سود تقسیمی مجمع، افزایش سرمایه حدود 16 درصدی داد.

ثبت 6 سرمایه جدید

«سیمان خوزستان» (سخوز) خبر از ثبت سرمایه جدید 140 میلیارد تومانی خود پس از حدود 115 درصد افزایش از محل مطالبات و آورده نقدی داد. از آنجا که هیات‌مدیره «سخوز» تعهد داده بودند تا پیش از مجمع سالانه 1398 سرمایه جدید را به ثبت برسانند، اینک برگزاری مجمع سالانه امکان‌پذیر می‌شود، جلسه‌ای که یک‌بار در اردیبهشت‌ماه لغو شد. البته هنوز صورت‌های مالی حسابرسی شده «سخوز» برروی کدال قرار نگرفته که شرط دیگر برگزاری مجمع سالانه است. براساس گزارش ماهانه اردیبهشت ماه امسال مبلغ فروش داخلی «سخوز» در دوماه ابتدای سال جاری حدود 24 درصد کاهش ولی در بخش صادراتی 14درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. افزایش سرمایه «اقتصادی و خودکفایی آزادگان» (خودکفا) از 50 به 70 میلیارد تومان یعنی 40 درصد از سود انباشته هم آخرین روز اردیبهشت به ثبت رسید. «خودکفا» در تابلوی زرد بازارپایه حضور دارد و مالک اصلی شرکت‌های غذایی گروه مینو است. «خودکفا» اخیرا چند قطعه زمین با مجموع متراژ 625 مترمربع را در بلوار کشاورز تهران به قیمت حدود 24 میلیارد تومان خریداری کرده تا در آن ساخت‌وساز انجام دهد. «خودکفا» زمین‌ بزرگ دیگری هم در یکی از نقاط شمالی تهران دارد که معمولا مدیران صحبت دقیقی از برنامه‌های خود در مورد آن نمی‌کنند. قیمت سهم «خودکفا» در یک‌سال گذشته با احتساب این افزایش سرمایه بیش از 20 برابر شده است.

«تراکتورسازی ایران» (تایرا) سرمایه جدید 320 میلیارد تومانی خود را که پس از افزایش سرمایه حدود 77 درصدی به‌دست آمد، یکشنبه هفته قبل به ثبت رساند. «تایرا» که در اواخر دی‌ماه مجوز افزایش نرخ محصولات خود از 8 تا 12 درصد را دریافت کرده بود، هفته گذشته و با گذشت 4 ماه، مجددا خبر از افزایش 4 تا 7 درصدی نسبت به آخرین نرخ‌ها داد. یکی از اعتراضات سهامداران تایرا که در برخی از مجامع سالانه شنیده می‌شد، محدودیت شرکت در افزایش نرخ محصولات متناسب با تورم و رشد قیمت‌ها بود که به‌نظر می‌رسد با تاخیر چندماهه به تدریج درحال انجام باشد. گزارش فعالیت یک‌ماهه منتهی به فروردین شرکت بیانگر آن است که کمتر از 5 درصد از تولیدات شرکت به فروش رفته و بقیه احتمالا با نرخ جدید فروخته شود، گرچه برای قطعیت این موضوع باید منتظر گزارش اردیبهشت ماه ماند. «گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران» (ختوقا) هم خبر از ثبت افزایش سرمایه حدود 463 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هایش در روز سه‌شنبه هفته قبل داد و سه‌شنبه همین هفته هم جایزه‌ها به سهام تبدیل خواهد شد. بدیهی است که پس از قابل معامله شدن سهام جدید از سوی «شرکت سپرده‌گذاری» نماد هم بازگشایی می‌شود. شرکت غذایی «شهد ایران» (غشهد) سرمایه جدید حدود 82 میلیارد تومانی خود پس از حدود 309 درصد افزایش از مازاد تجدید ارزیابی را به ثبت رساند. «غشهد» که درحال‌حاضر فقط کنستانتره سیب تولید و در داخل کشور می‌فروشد، در پایان سال مالی منتهی به اسفند 1398 به‌ازای هر سهم 490 تومان سود شناسایی کرد که کمتر از 3 تومان آن ناشی از عملیات شرکت بوده و بقیه از فروش دارایی‌ها به‌دست آمده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

10-01

صدور 11 مجوز

هفته گذشته سازمان بورس برای 11 شرکت در بازارسرمایه مجوز افزایش سرمایه صادر کرد. «گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان» (پترول) با سرمایه دو هزار میلیارد تومانی توانست مجوز افزایش 500 میلیارد تومانی معادل 25 درصد از دو محل «مطالبات و آورده نقدی» (350 میلیارد تومان معادل 5/ 17 درصد) و «سود انباشته» (150 میلیارد تومان معادل 5/ 7 درصد) را به‌دست آورد. منابع این افزایش سرمایه قرار است صرف جبران سرمایه‌گذاری پترول در دو شرکت زیرمجموعه «کود شیمیایی و اوره لردگان» (شلرد) و «سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد» شود. «شلرد» در بازارپایه زرد فرابورس معامله می‌شود و سهامدارانش چندین ماه است منتظر شروع بهره‌برداری رسمی از این تولیدکننده اوره هستند. درواقع برقراری مجدد تحریم‌ها پیشرفت چهار تا پنج درصدی باقی‌مانده از ساخت «شلرد» را به درازا کشاند، ولی با این وجود در مجمع سالانه خرداد پارسال، زمان تعیین شده برای راه‌اندازی کامل پروژه پایان پاییز 98 اعلام شد که البته باز هم محقق نشد. صورت‌های مالی سال 98 شلرد اخیرا و بدون هیچ درآمد عملیاتی برروی کدال قرار گرفت. این تاخیر در افتتاح «شلرد» بارمالی فراوانی بر دوش «پترول» گذاشته است، به‌طوری‌که هیات‌مدیره پترول در جلسه چهارشنبه گذشته خود تصمیم به عرضه 15درصد از سهام «شلرد» برای پرداخت اقساط وام «شلرد» گرفتند. «مدبران‌اقتصاد» زیرمجموعه دیگر «پترول» است که پورتفوی ارزشمندی را در خود گردآورده و پیش از این صحبت‌هایی از عرضه اولیه آن در بازارسرمایه شده بود که ناتمام ماند. براساس جلسه هیات‌مدیره «پترول» در نیمه اردیبهشت، ظاهرا بنا بر این است که در ازای بدهی‌های پترول به سهامدار عمده‌اش یعنی «پتروشیمی خلیج‌فارس» (فارس)، مدبران اقتصاد از سبد سرمایه‌گذاری‌های پترول خارج شود. سال گذشته هم بخش قابل‌توجهی از زیرمجموعه‌های «پترول» به همین صورت و در ازای بدهی‌ها واگذار شد. در آن مقطع صحبت از این بود (یا شاید هم برداشت سهامداران بود) که پس از آن بدهی قابل‌توجهی باقی نمی‌ماند و «پترول» می‌تواند با فراغ بال به اتمام پروژه‌هایش به‌ویژه سه‌گانه‌های با درصد پیشرفت بالا یعنی پتروشیمی ایلام، ارومیه و لردگان بپردازد. اما اینک «پترول» با اظهارنامه از سوی سهامدارعمده مواجه است که قصد دارد طلب ارزی خود را به قیمت روز ارز دریافت کند و شاید با رشد قیمت ارز نگران توان زیرمجموعه‌اش در بازپرداخت آن باشد.

شرکت فرابورسی «سنگ‌آهن گهرزمین» (کگهر) مجوز افزایش سرمایه حدود 103 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را دریافت کرد تا آن را صرف جبران مخارجی کند که در دو خط تولید «گندله‌سازی» و «فاز سوم کنسانتره» صورت داده است. سرمایه فعلی «کگهر» هزار و 230 میلیارد تومان است که درصورت تصویب این افزایش سرمایه به 2 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد رسید. «کگهر» چندماهی است زیر تیغ «تعلیق نماد» ناظر فرابورس قرار دارد که به‌خاطر عدم تهیه صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان آذر 1398 از یک‌سو و عدم تعیین حق‌السهم سازمان دولتی «توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران» برای سال‌های 1397 و 1398، از سوی دیگر است.

«تامین سرمایه امید» (امید) توانست نظر موافق سازمان بورس را برای افزودن 250 میلیارد تومان به سرمایه 700 میلیارد تومانی فعلی خود یعنی افزایش حدود 35 درصدی جلب کند. مطالبات و آورده نقدی، محل این تامین سرمایه و هدف از آن اصلاح ساختار مالی است. البته سازمان اجازه داده که 150 میلیارد تومان دیگر در مجمع فوق‌العاده تصویب شود اما اختیار اجرای آن به هیات‌مدیره واگذار شود تا در مرحله دوم و ظرف مدت دوسال از تاریخ مجمع اجرایی شود. در صورت ادامه سیاست دولت در قراردادن بورس در جایگاه اصلی خود برای تامین مالی، نقش شرکت‌های تامین سرمایه بسیار پررنگ‌تر از پیش شده و افزایش سرمایه‌های پیاپی یا سنگین این شرکت‌ها توجیه اقتصادی خواهد داشت. در مجمع سالانه منتهی به پایان آذرماه 1398 که اسفند پارسال برگزار شد 37 تومان سود نقدی تقسیم شد که سهامداران «امید» می‌توانند درصورت تمایل، بخش عمده‌ای از آن را به افزایش تعداد سهام خود اختصاص دهند. امید سال قبل از آن هم با استفاده از سود تقسیمی مجمع، افزایش سرمایه حدود 16 درصدی داد.

ثبت 6 سرمایه جدید

«سیمان خوزستان» (سخوز) خبر از ثبت سرمایه جدید 140 میلیارد تومانی خود پس از حدود 115 درصد افزایش از محل مطالبات و آورده نقدی داد. از آنجا که هیات‌مدیره «سخوز» تعهد داده بودند تا پیش از مجمع سالانه 1398 سرمایه جدید را به ثبت برسانند، اینک برگزاری مجمع سالانه امکان‌پذیر می‌شود، جلسه‌ای که یک‌بار در اردیبهشت‌ماه لغو شد. البته هنوز صورت‌های مالی حسابرسی شده «سخوز» برروی کدال قرار نگرفته که شرط دیگر برگزاری مجمع سالانه است. براساس گزارش ماهانه اردیبهشت ماه امسال مبلغ فروش داخلی «سخوز» در دوماه ابتدای سال جاری حدود 24 درصد کاهش ولی در بخش صادراتی 14درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. افزایش سرمایه «اقتصادی و خودکفایی آزادگان» (خودکفا) از 50 به 70 میلیارد تومان یعنی 40 درصد از سود انباشته هم آخرین روز اردیبهشت به ثبت رسید. «خودکفا» در تابلوی زرد بازارپایه حضور دارد و مالک اصلی شرکت‌های غذایی گروه مینو است. «خودکفا» اخیرا چند قطعه زمین با مجموع متراژ 625 مترمربع را در بلوار کشاورز تهران به قیمت حدود 24 میلیارد تومان خریداری کرده تا در آن ساخت‌وساز انجام دهد. «خودکفا» زمین‌ بزرگ دیگری هم در یکی از نقاط شمالی تهران دارد که معمولا مدیران صحبت دقیقی از برنامه‌های خود در مورد آن نمی‌کنند. قیمت سهم «خودکفا» در یک‌سال گذشته با احتساب این افزایش سرمایه بیش از 20 برابر شده است.

«تراکتورسازی ایران» (تایرا) سرمایه جدید 320 میلیارد تومانی خود را که پس از افزایش سرمایه حدود 77 درصدی به‌دست آمد، یکشنبه هفته قبل به ثبت رساند. «تایرا» که در اواخر دی‌ماه مجوز افزایش نرخ محصولات خود از 8 تا 12 درصد را دریافت کرده بود، هفته گذشته و با گذشت 4 ماه، مجددا خبر از افزایش 4 تا 7 درصدی نسبت به آخرین نرخ‌ها داد. یکی از اعتراضات سهامداران تایرا که در برخی از مجامع سالانه شنیده می‌شد، محدودیت شرکت در افزایش نرخ محصولات متناسب با تورم و رشد قیمت‌ها بود که به‌نظر می‌رسد با تاخیر چندماهه به تدریج درحال انجام باشد. گزارش فعالیت یک‌ماهه منتهی به فروردین شرکت بیانگر آن است که کمتر از 5 درصد از تولیدات شرکت به فروش رفته و بقیه احتمالا با نرخ جدید فروخته شود، گرچه برای قطعیت این موضوع باید منتظر گزارش اردیبهشت ماه ماند. «گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران» (ختوقا) هم خبر از ثبت افزایش سرمایه حدود 463 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هایش در روز سه‌شنبه هفته قبل داد و سه‌شنبه همین هفته هم جایزه‌ها به سهام تبدیل خواهد شد. بدیهی است که پس از قابل معامله شدن سهام جدید از سوی «شرکت سپرده‌گذاری» نماد هم بازگشایی می‌شود. شرکت غذایی «شهد ایران» (غشهد) سرمایه جدید حدود 82 میلیارد تومانی خود پس از حدود 309 درصد افزایش از مازاد تجدید ارزیابی را به ثبت رساند. «غشهد» که درحال‌حاضر فقط کنستانتره سیب تولید و در داخل کشور می‌فروشد، در پایان سال مالی منتهی به اسفند 1398 به‌ازای هر سهم 490 تومان سود شناسایی کرد که کمتر از 3 تومان آن ناشی از عملیات شرکت بوده و بقیه از فروش دارایی‌ها به‌دست آمده است.

 artava@chmail.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مجمع عمومی شرکت شهد ایران تقسیم مبلغ یک هزار و 191 ریال سود خالص هر سهم و 250 ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع تصویب کرد.

به گزارش رادیو سهام، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شهد ایران برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 در روز پنج‌شنبه 19 تیر ماه 1399 برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “غشهد” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت شهد ایران عبارت است از:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شاخص بورس با افزایش بیش از 22500 واحدی در پایان معاملات روز جاری به 668 هزار و 287 واحد رسید تا شاهد ثبت دو رکود همزمان در خصوص افزایش نماگر اصلی تالار شیشه ای و تغییر دو کانالی آن باشیم.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با حداقل رشد 3.5 درصدی مواجه شدند.

صعود دسته جمعی شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 22544 واحد رشد معادل 3.49 درصد به 668 هزار و 320 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 6007 واحد افزایش معادل 3.49 درصد به 178 هزار و 87 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 7940 واحد افزایش معادل 3.52 درصد به 233 هزار و 507 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 5286 واحد افزایش معادل 3.52 درصد به 155 هزار و 294 واحد، شاخص آزاد شناور با 31893 واحد افزایش معادل 3.88 درصد به 854 هزار و 618 واحد، شاخص بازار اول با 17205 واحد افزایش معادل 3.80 درصد به 470 هزار 213 واحد و شاخص بازار دوم با 42694 واحد رشد معادل 3.08 درصد، به یک هزار و 429 واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز 7 نماد « فولاد با 1573 واحد، فملی با 1171 واحد، رمپنا با 1059 واحد، کگل با 840 واحد، وغدیر با 691 واحد، تاپیکو با 650 واحد و وغدیر با 628 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افزایش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فنی و مهندسی با 403 واحد صعود معادل 7.49 درصد به 5 هزار و 787 واحد، انبوه سازی با 306 واحد افزایش معادل 5.33 درصد به 6 هزار 66 واحد، ذغال سنگ 1260 واحد رشد معادل 5 درصد به 26 هزار و 747 واحد، اطلاعات و ارتباطات 34 واحد افزایش معادل 5 درصد به 729 واحد، محصولات کاغذ با 10000 واحد رشد، معادل 4.99 درصد به 210 هزار و 219 واحد، سایر معادن با 14810 واحد رشد معادل 4.99 درصد به 311 هزار و 485 واحد، حمل و نقل با 1244 واحد رشد معادل 4.90 درصد به 26 هزار و 633 واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «خرینگ، سشاهد، واعتبار، فلوله، رمپنا، ساروم و خزامیا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غشهد و کسرام» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک 798 هزار نوبت معاملاتی، 5 میلیارد و 746 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 61 هزار و 55 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت 2 رکود تازه در بورس با رشد 22557 واحدی شاخص

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‎‌نیوز، در آغاز معاملات روز چهارشنبه بازار سهام، شاخص کل با رشدی 7 هزار واحدی وارد کانال 734 هزار واحدی شد. این در حالی است که متوقف بودن نماد فولاد در کنار بسیاری از نمادهای دیگر به دلیل تغییرات 50 درصد باعث شده تا امروز در مقایسه با روزهای گذشته از شدت رشد شاخص کاسته شود.

در جریان معاملات امروز بورس، سه نماد ونیکی، کچاد و فارس به ترتیب با 1191، 722 و 503 واحد بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند. این در حالی است که در معاملات فرابورس نیز ذوب، فرابورس و وهور موثرترین نمادها بودند که البته ذوب در دامنه منفی معامله می‌شود.

در 50 دقیقه ابتدایی بازار بیش از 350 هزار معامله انجام شد که طی آن بیش از 2 میلیارد و 100 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 23 هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. ارزش کل معاملات فرابورس نیز بیش از 11 هزار میلیارد ریال بود. در این میان گروه خودرویی با تشکیل صف خرید در اکثر نمادهای خود پرتقاضاترین گروه امروز بازار بوده است. بانکی‌ها نیز مورد استقبال شدیدی از سوی خریداران قرار گرفته‌اند و از نظر حجم معاملات بیشترین دادوستد سهم را به خود اختصاص داده‌اند. از نظر ارزش معاملات نیز غشهد و ونوین پیشتاز یک ساعت ابتدایی بازار بودند.

بورس معاملات امروز خود را در حالی آغاز کرده که شاخص کل از ابتدای هفته تاکنون بیش از 80 هزار واحد رشد داشته و عملکردی بی‌سابقه را از خود به جای گذاشته بود. این در حالی است که معاملات چهار نماد شگویا، صبا، تملت و زکوثر از ساعت عادی بازار خارج شده و به ساعت 12:35 تا 13:30 منتقل شده است. همچنین نماد شستا نیز که آخرین عرضه اولیه بورس بوده برای کاهش فشار بر هسته معاملاتی از ساعت 13:31 تا 14:30 معامله می‌شود.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شاخص بورس با رشد 15 هزار و 422 واحدی در پایان معاملات روز جاری به 623 هزار و 278 واحد رسید.

به گزارش رادیوسهام، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 15422 واحد رشد معادل 2.54 درصد به 623 هزار و 278 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 4109 واحد افزایش معادل 2.54 درصد به 166 هزار و 88 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 4260 واحد رشد معادل 1.98 درصد به 219 هزار و 756 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 2833 واحد افزایش، معادل 1.98 درصد به 146 هزار و 162 واحد، شاخص آزاد شناور با 19241 واحد کاهش، معادل 2.47 درصد به 799 هزار و 443 واحد، شاخص بازار اول با 12269 واحد افزایش معادل 2.88 درصد به 438 هزار 557 واحد و شاخص بازار دوم با 26660 واحد رشد معادل 2.04 درصد، به یک هزار و 332 واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز 7 نماد « فولاد با 1287 واحد، فملی با 1030 واحد، کگل با 749 واحد، تاپیکو با 600 واحد، وغدیر با 550 واحد، رمپنا با 517 واحد و پارسان با 477 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افزایش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با 70 واحد صعود معادل 11.75 درصد به 670 واحد، وسایل ارتباطی با 2778 واحد افزایش معادل 7.80 درصد به 38 هزار 410 واحد، محصولات فلزی 11493 واحد رشد معادل 5.30 درصد به 228 هزار و 286 واحد، ذغال سنگ 1257 واحد افزایش معادل 5.02 درصد به 26 هزار و 330 واحد، محصولات چرمی با 790 واحد رشد، معادل 5 درصد به 16 هزار و 606 واحد، سایر معادن با 11615 واحد رشد معادل 4.38 درصد به 276 هزار و 592 واحد، تامین آب، برق و گاز با 49 واحد رشد معادل 4.14 درصد به یک هزار و 251 واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «چدن، وآتی، های وب، وبشهر، وخارزم، مرقام و غشهد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فسپا، غسالم، غالبر، پلاسک، کحافظ، سخاش و غشان» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و 46 هزار نوبت معاملاتی، 7 میلیارد و 445 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 63 هزار و 726 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، مروری بر اطلاعات مندرج در وبسایت کدال نشان می‌دهد، امروز شرکت‌ها متفاوتی سهامداران خود را به مجامع عادی و فوق‌العاده دعوت کرده و برخی دیگر نیز از افزایش سرمایه خود خبر دادند.

بر این اساس، شرکت صنعتی پارس مینو از کلیه سهامداران خود برای شرکت در جلسه مجمع عمومی این شرکت در ساعت 9 و سی دقیقه روی سه‌شنبه دوم اردیبهشت دعوت به عمل رسانده است. در این جلسه قرار است در خصوص افزایش سرمایه این شرکت تصمیم‌گیری شود.

دیگر شرکتی که از سهامداران خود برای شرکت در مجمع فوق‌العاده دعوت به عمل آورده است، شرکت شهد ایران با نماد غشهد بوده که قرار است مجمع عمومی خود را در ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه 4 اردیبهشت راس ساعت 10 برگزار خواهد شد که دستور جلسه آن تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه است.

شرکت زکشت نیز از آگهی ثبت افزایش سرمایه خبر داده است. بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 15 اسفند 98، افزایش سرمایه شرکت از 200 میلیارد ریال به 300 میلیارد ریال در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید.

شرکت ایران ترانسفو (بترانس) نیز از برگزاری مجمع عمومی خود در تاریخ 2 اردیبهشت ساعت 10 صبح خبر داد. مجمعی که هدف آن انتخاب اعضای هیات‌مدیره است.

نماد دیگری که امروز اطلاعیه برگزاری مجمع خود را اعلام کرده است، شرکت صنعتی بهشهر بوده که با نماد غبشهر در بورس فعال است. در این جلسه که قرار از شنبه 6 اردیبهشت برگزار شود، تصویب صورت‌های مالی منتهی به سال مالی 30 آدر 98 و انتخاب حسابرس و بازرس قانونی شرکت در دستور کار قرار گرفته است.

سیمان خزر نیز یکی دیگر از شرکتهایی است که از سهامداران خود برای شرکت در مجمع عمومی سالیانه این شرکت در تاریخ 17 اردیبهشت دعوت کرده است.

کلیه سهامداران شرکت‌های فوق می‌توانند برای مطلع شدن از مکان برگزاری مجامع این شرکت‌ها و حضور در آنها به منظور آگاهی از آخرین تصمیمات هیات مدیره به وبسایت کدال یا آدرس وبسایت شرکت‌ها مراجعه کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

 
نباید انتظار معجزه در «بورس» داشت
 
محمد مشاری، مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در بررسی وضعیت بازار سال 99 به بورس نیوز گفت: همه چیز به پیش بینی متغیر‌هایی در زمینه اقتصادکلان، نرخ بهره بانکی، نرخ تورم و بیکاری با توجه به بیماری کرونا بستگی دارد. 
وی ادامه داد: به نظر نمی‌رسد معجزه خاصی از لحاظ مثبت شدن بازار سرمایه تا پایان فروردین شاهد باشیم، چرا که بودجه دولت هنوز کاملا مشخص نشده و هنوز اطلاعات و ارقامی از میزان خسارت‌های ایجادی بر اثر بیماری بر شرکت‌ها در دسترس نیست.
این کارشناس بازار سرمایه به نقدینگی اشاره داشت و گفت: اگر تمام دلایل ذکر شده دولت را مجبور به تزریق نقدینگی بیشتر کند، شاید اواسط فروردین بورس رشد بالایی را تجربه کند.
مشاری در پایان اضافه کرد: در صورت عدم تزریق نقدینگی تا پایان فروردین نباید انتظار معجزه در بورس را داشت.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت مارگارین از استرداد قطعی مالیات بر ارزش افزوده روغن خام خبر داد.
 
بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ پیرو اطلاع رسانی شماره 3575 مورخ 06/12/1398 به استحضار سهامداران محترم می‌رساند برگه مطالبه ارزش افزوده، مربوط به سال مالی منتهی به 1397/09/30 پس از گذشت 20 روز از زمان ابلاغ و عدم اعتراض شرکت قطعی شده است. 
 
لازم به ذکر است شرکت بابت استرداد ارزش افزوده روغن خام سال‌های 1387 لغایت 1392 درخواست استرداد خود را به مبلغ 618 میلیارد ریال دراظهارنامه فصل تابستان 1397 اعلام کرد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.