دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

 3974…0917: چرا پول سهام عدالت را واریز نمی‌کنند؟ آیا دلیل خاصی دارد ؟ من زیرنظر بهزیستی هستم حقوق کمی دارم و همه امیدم به سهام عدالت بود که هرچه به بانک و کارگزاری مربوط مراجعه می‌کنم کسی جوابم را نمی‌دهد.

  8284…0918: دو هفته است که سهام فروخته ام اما پولی برایم واریز نمی‌شود. کاش یکی بگوید دقیقا در بورس چه می‌گذرد که همه ناراضی‌اند.

  5879…0913: اصلا نمی‌توانم باور کنم چرا بانک‌ها پول فروش سهام عدالت بعضی‌ها را نمی‌دهند.

  4428…0917: چرا صندوق‌های سرمایه‌گذاری به بهانه‌های غیرمعقول از پرداخت پول سهامداران سر باز می‌زنند؟ من به‌واسطه صندوق زرین پارسیان در بورس سرمایه‌گذاری کردم و با توجه به روند رو به کاهش قیمت واحد‌های سرمایه‌گذاری خواستار ابطال واحدهای خود شدم ولی این صندوق به بهانه‌های مختلف از پرداخت NAV ابطال سر باز می‌زند.لطفا فریادرس سهامداران باشید.

  0928…0915: به نظرم مشکل اصلی بورس در شرایط فعلی سایه سنگین و وحشتناک سهام عدالت است.از وقتی سهام عدالت در بازار عرضه شد بازار با مشکلات زیادی مواجه شد و نه مردم به پول شان رسیدند و نه بازار رشد کرد.

  2262…0933: باید ساختار بازار عوض شود من این را زمانی که شاخص زیر یک میلیون واحد بود به آقای قالیباف در نمایشگاه بورس گفتم. صف خرید وصف فروش رانتی بزرگ در دست بزرگان است. بورس ما زمانی بورس خواهد بود که بازار دوطرفه باشد و بازار تحلیل‌پذیر و سود‌آور برای کسانی خواهد بود که دانش این بازار را داشته باشند.

  5842…0916: یکی در مورد سهام و بورس به ما اطلاعات بدهد. سهامداران «غشهداب» سرمایه شان نابود شده. ما که تجربه سهامداری نداشتیم بسیاری از مسوولان از صدا و سیما مردم را برای سرمایه‌گذاری در بورس تشویق کردند ماهم پس انداز و سرمایه مان را وارد بازار کردیم اما الان معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار سهامداران است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

آغاز دومین هفته شهریور 99 مصادف با ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا بود  که در این ایام تمامی بازارهای مالی تعطیل بودند  و فعالیت خرید و فروش نداشتند. بعد از تعطیلات ،بازارهای مالی فعالیت خود را از سر گرفتند و شاهد افزایش قیمت در بازارهای ارز و سکه بوده ایم. اما در روز پایانی هفته روند قیمت ارز و سکه با کاهش قابل توجهی در  قیمت مواجه بود. بازار سرمایه نیز همسو با دیگر بازارهای مالی در ابتدا  رشد مثبت داشت، اما این روند خیلی زود پایان یافت و همانند هفته گذشته شاهد اُفت شاخص کل بورس بوده ایم.

نرخ دلار و یورو 550 تومان کاهش 

در دومین هفته شهریور 99 نرخ دلار و یورو در روز دوشنبه (10 شهریور) بعد از ایام تعطیل تاسوعا و عاشورا  به ترتیب با رقم 23 هزار و 50 تومان و 27 هزار و 250 تومان خرید و فروش شد که در روز  بعد (یکشنبه 11 شهریور 99) نرخ آن‌ها  350 تومان افزایش یافت ودلار  با  مبلغ 23 هزار و 400 تومان  و یورو به نرخ  27 هزار و 600 تومان معامله شد.

البته این  افزایش  قیمت پایدار نماند و در آخرین روز هفته  دلار به قیمت 22 هزار و 500 تومان و یورو نیز 26 هزار و 700 تومان رسید. به طور میانگین نرخ دلار و یورو  در دومین هفته شهریور 550 تومان کاهش یافت.

سکه به کانال 10 میلیون تومانی نزدیک شد

هر قطعه تمام بهر آزادی طرح جدیددر روز دوشنبه (10 شهریور 99)  در دومین هفته شهریور 99 به  قیمت 11 میلیون و 50 تومان رسید که در روزهای بعد با افزایش قیمت مواجه بود، اما در آخرین روز هفته همسو با بازار ارز نرخ سکه  300 هزار تومان کاهش یافت  و  به رقم 11 میلیون  و 110 هزار تومان رسید.

هر گرم طلای 18 عیار نیز از قیمت یک میلیون و 87  هزار تومان به قیمت یک میلیون و 107 هزار تومان رسید.

تغییرات نرخ ارز عامل اصلی نوسان قیمت طلا و سکه 

نادر بذر افشان دبیرهیات مدیره اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران نیز، گفت: در دومین هفته شهریور 99  باتوجه به ایام سوگوار تاسوعا و عاشورا  واحدهای عمده فروش سکه و طلا از شنبه پیش رو پس ازیک هفته تعطیلی به دلیل ایام محرم، بازگشایی خواهند شد.  

او افزود: بعد از ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا قیمت طلا و سکه در بازار با روند صعودی مواجه بود که از جمله دلایل آن می‌توان به افزایش اونس جهانی و نرخ ارز در بازار داخلی اشاره کرد  که در طی این هفته  به طور میانگین حدود 48 دلار اونس جهانی نوسان داشت، اما روند بازار در آخرین رو هفته تغییر کرد و کاهش یافت.  

دبیرهیات مدیره اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران  تصریح کرد: هر قطعه سکه بهارآزادی طرح جدید نسب به هفته گذشته حدود 550 هزار تومان افزایش قیمت داشته است همچنین  هر گرم طلای 18 عیار  حدود 58 هزار تومان گران شد.

او افزود : پیش بینی می شود اگر اونس جهانی و نرخ ارز افزایش نداشته باشند  روند قیمت طلا و سکه در روز های آینده با نوسان شدید همراه نباشد.

فروش طلا و سکه تقلبی در فضای مجازی 

بذر افشان درباره فروش طلا و سکه در فضای مجازی بیان کرد:  فروش طلا و سکه نیازمند تحصص خاصی است که پیشنهاد می‌کنم افراد از طریق فضای مجازی  اقدام به خرید طلا و سکه نکنند و کالای مورد نظر خود را  از افرادی که مجوز اتحادیه طلا و سکه را دارند خریداری کنند تا بستر و زیر ساخت‌های لازم در این زمیه مهیا شود.

او گفت: اغلب افرادی که در فضای مجازی اقدام به فروش طلا و سکه می‌کنند در صنف طلا و سکه فعالیتی نداشته اند که همین امر سبب می‌شود افراد از خرید خود متضرر شود چرا که با مشکلاتی نظیر پرداخت هزینه کامل در قبال کالایی که ارزش آن بسیار کمتر است و یا طلا نیست مواجه می شوند و حتی در مواردی سکه غیر بانکی و تقلبی فروش رفته است.  

بذر افشان افزود: صنف طلا و سکه با فعالیت در فضای مجازی مخالف نیست، اما افرادی باید در آن  اقدام به فروش طلا بکنند که  جواز اتحادیه طلا، جواهرات و سکه تهران را داشته باشند.

او گفت: در حال حاضر بستر لازم برای  فروش طلا در فضای مجازی  به صورت کافی مهیا نشده است و  اتحادیه طلا و جواهرات تهران  اقداماتی را در این زمینه انجام داده است تا با فراهم شدن زیر ساخت‌های فنی و امنیتی افراد با آرامش خاطر خرید خود را انجام دهند.

بیشترین و کمترین تغییرات سهمها در بورس 

در هفته اخیر نمادهای غاذر، بپیوند و ثعتما در سه بازار بورس، فرابورس و بازار پایه بیشترین جابجایی را میزان سهامشان داشتند همچنین فارس  بزرگترین شرکت به لحاظ ارزش بازار است  که  حدود 376 هزار میلیارد تومان ارزش آن است.

بیشترین رشد هفتگی قیمت سهام در بازار بورسفملی، در بازار فرابورس شاروم و در بازار پایه شمواد بوده است، اما بیشترین کاهش هفتگی قیمت سهام در بازار بورس وملی، در بازار فرابورس غشهداب و در بازار پایه سامان بوده است.

دلایل اُفت شاخص کل بورس چه بود؟

مهدی دلبری  کارشناس بازار سرمایه نیز گفت: بازار سرمایه در یک سال گذشته به طور میانگین حدود 600 درصد بازده داشته است و احتمال دارد برخی از سهامداران  قدیمی  با شناسایی سود  سهامشان از بازار خارج شدند در کنار آن صندوق‌های سرمایه گذاری هم  در 2 هفته گذشته  حدودا  نزدیک به 50  میلیارد تومان ابطالی داشته ایم  از طرف دیگر طرف عرضه در بازار قدرتمند شده است چرا که دولت چند مصوبه قانونی دارد که به  سهام‌های شناور باید افزوده شود که در پی آن  شرکت‌های دولتی باید سهام خود را بفروشند و حق خرید ندارند.

دلبری در باره تغییرات بازار سرمایه  افزود: در مدت اخیر  عرضه‌های اولیه زیادی در بازار سرمایه  ارائه شده است و  صندوق‌های درآمد ثابت باید سهام‌های خودرو می‌فروختند که از طرف دیگر اعتبار کارگزاری‌ها کاهش یافت که در مجموع سبب شد در یک ماه اخیر طرف تقاضا در بازار جوابگوی میزان عرضه نباشد چراکه روزانه حدود 1200 میلیارد تومان  نقدینگی وارد بازار می‌شد که جوابگوی این میزان جریان نقدینگی نبود و این روند منجر به دوران اصلاح قیمت سهام‌ها شد.  

این کارشناس بازار سرمایه افزود:از  اتفاقات مثبتی که در دوهفته گذشته برای بازار سرمایه رقم  خورد می‌توان به  خرید بیشتر سهام توسط صندوق‌های درآمد ثابت اشاره کرد.

دلبری بیان کرد: معتقدم روند بازار سرمایه در آینده به 2 صورت خواهد بود  به بیان دیگر سهام‌هایی که اصلاح قیمت آن‌ها  متناسب با بازار بورس نباشد احتمال دارد به روند منفی خود ادامه دهند، اما سهام‌هایی که اصلاح قیمت معقولی داشته اند رشد خواهند داشت البته  برخی سهام‌ها   مانند  فلزی و معدنی که رشد دلار نیما  و قیمت جهانی در آن‌ها تاثیر بیشتری دارد با افزایش ارز، ارزش  سهامشان  افزایش میابد که البته این سهام‌ها  از اصلاح قیمت خوبی در بازار برخودار بود.

او در پایان گفت: در حال حاضر میزان حجم معاملات نگران کننده نیست و نقدینگی در بازار افزایش یافته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت شهداب ناب خراسان که از 19 مرداد با توقف نماد روبرو شده از فروش یک میلیون سهم زیرمجموعه حاضر در بازار پایه و کسب سود 3.85 میلیارد تومانی خبر داد.

براین اساسف “غشهداب” اعلام کرد: 22 مرداد ماه یک میلیون سهام شرکت بهاران گلبهار خراسان (سهامی عام) با نماد “غبهار” را به ارزش خالص 4 میلیارد تومان و بهای تمام شده 150 میلیون تومان به فروش رسانده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان با نماد غشهداب در روزهای اخیر در بازار مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است و چند روزی است که با صف خرید به کار خود ادامه می دهد. آخرین اطلاعیه ای که این شرکت در روز 30 دی ماه منشتر کرد نشان دهنده قصد این شرکت برای افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی است. لذا این موضوع می تواند توجه بازار و سرمایه گذاران را به سمت این شرکت جلب کند. سوای این موضوع در این نوشته قصد داریم تا نگاهی به وضعیت عملیاتی شرکت داشته باشیم.

رب و سس گوجه فرنگی اصلی ترین محصولات نماد غشهداب می باشند. نمودار زیر ساختار درآمد شرکت را طی سال های 93 تا 97 نمایش می دهد. هر ستون نشان دهنده میزان درآمد شرکت در سال مالی مورد نظر می باشد. همانطور که مشاهده می شود بخش عمده فروش شرکت مربوط به رب (بخش قرمز هر ستون) و پس از آن متعلق به سس گوجه فرنگی(بخش زرد نمودار) است. در سال های 94 و 95 بخش بزرگتر فروش شرکت متعلق به سس گوجه فرنگی بوده است. همچنین مشاهده می شود که در 96 و 97 درآمدی از محل کارمزد تولید رب و فروش نداشته است و همه ظرفیت تولید برای خود شرکت به کار گرفته شده است که منجر به سودآوری بیشتر برای شرکت می شود. همچنین این موضوع می تواند نشان دهنده بهبود توان تامین گوجه فرنگی به عنوان ماده اولیه اصلی کارخانه باشد.

بررسی وضعیت تولید و فروش غشهداب

در نمودار زیر وضعیت مقدار تولید و فروش شرکت طی سه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است. قابل مشاهده است که عملیات این شرکت در سال 97 نامناسب بوده است. اما در سال 98 به طور کلی وضعیت متفاوت بوده است. مشاهده می شود که در سال جاری با وجود اینکه هنوز 3ماه از سال باقی مانده است، حدود 21 هزار تن رب تولید شده است که بیشتر از دو سال گذشته می باشد. اما در بخش فروش شرکت، تنها 9300 تن از رب تولیدی را به فروش رسانده است که نشان از موجودی خوب شرکت می باشد. لذا با توجه به انتظارات تورمی در ماه های آتی و بهای تمام شده پایین تر موجودی کالای شرکت،  این احتمال وجود دارد که در صورت پیشرفت در فروش، شاهد رشد سود آوری شرکت باشیم.

نکته دیگری که در نمودار زیر قابل مشاهده است، افزایش مقدار تولید و فروش محصولات مزروعی است که این نیز می تواند به رشد سود شرکت کمک کند.  

بررسی وضعیت تولید و فروش غشهداب

نمودار بعدی مربوط به فروش ماهانه شرکت از ابتدای سال 96 تا آذر ماه 98 می باشد. مشاهده می شود فروش شرکت در سال 98 ماه به ماه بهبود پیدا کرده است و همچنین نسبت به در مقایسه با دوره قبل نیز از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار بوده است. لذا می توان انتظار داشت با توجه به موجودی کالای خوب شرکت، فروش بیشتری را شاهد باشیم.

بررسی وضعیت تولید و فروش غشهداب

باید افزود که نرخ فروش محصولات اصلی شرکت همواره روند رو به بالایی را داشته و قیمت رب از حدود 3 میلیون تومان در سال 96 به 10 میلیون پانصد هزار تومان به ازای هر تن در آذر ماه سال 98 رسیده است. 

نرخ فروش سس نیز از حدود 5 میلیون تومان به ازای هر تن در ابتدای سال 96 به بیش از 5/8 میلیون تومان در آذر 98 رسیده است. همچنین نرخ فروش سس در کل نوسانات کمتری را تجربه کرده است که می تواند نشان دهنده وجود مشتری پایدار برای این محصول شرکت باشد.

در نهایت و با توجه به داده های موجود و همچنین انتظارات تورمی برای سال 99 می توان وضعیت تولید و فروش شرکت را مناسب ارزیابی نمود و حداقل از بعد عملیاتی احتمال کاهش مقداری فروش برای سه ماه پیش روی سال 98 بسیار پایین می باشد. لذا علاوه بر افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی می توان نگاه ویژه ای هم به پتانسیل های بنیادی و عملیاتی شرکت جهت سرمایه گذاری داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در سال 1369 بصورت سهامی خاص تاسیس و در سال 1392 به سهامی عام تبدیل گردید. این شرکت در حال حاضر یکی از واحدهای فرعی شرکت گروه کارخانه جات صنعتی تبرک می باشد.

اولین عرضه سهام در بورس اوراق بهادار تهران در اوایل سال 1395 با نماد “غشهداب” در بازار دوم فرابورس صورت گرفت.

طی معاملات امروز این سهم تعداد 47.9 میلیون برگ سهم به ارزش 356 میلیارد ریال با قیمت پایانی 7444 ریال بین خریداران و فروشندگان داد و ستد شد که باتوجه به میانگین حجم ماهانه 15 میلیون سهمی، اختلاف 14 واحدی P/E این سهم نسبت به گروه خود و همچنین بیشتر بودن قدرت خریداران به فروشندگان نشان از تحرکات مثبت در این سهم می دهد.

بررسی تکنیکالی این سهم نشان می دهد که در صورت عبور قیمت از ناحیه 762 تومان و تثبیت روی آن، می تواند با اهداف 834 تومان، 1000 تومان، 1290 تومان و درنهایت 1577 تومان قابل بررسی باشد.

تحلیل تکنیکال غشهداب به همراه نمودار (29 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با اصلاح قیمتی روبرو شود می توان انتظار حمایت از محدوده های 657 تومان، 602 تومان و 558 تومان توسط خریداران را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا خوبی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی به صورت کوتاه مدت این نمادها را بررسی کنید. از خط قرمز رنگ روی چارت می توان به عنوان حد ضرر کوتاه مدت برای نمادهای معرفی شده استفاده کرد.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده
1 شاملا 1.58 2.05
2 پتایر 1.82 1.15
3 خپویش 1.33 0.72
4 غشهداب 1.55 1.62

1) شاملا : معدنی املاح ایران با نماد شاملا در گروه محصولات شیمیایی و بازار دوم بورس قرار دارد. مطابق چارت، شاملا با توجه به حجم نسبتا خوبی که امروز معامله شده است، می تواند از سقف قبلی عبور کند.

4 سهم مورد برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2) پتایر : ایران تایر با نماد پتایر در گروه لاستیک و پلاستیک و بازار دوم بورس قرار دارد. پتایر که در کانال صعودی در حال معامله است، بعد از پولبکی که به سقف قبلی خود در 213 تومان زد دوباره با افزایش تقاضا رو به رو شد. باید ببینیم آیا می تواند مقاومت مهم پیش روی خود در قیمت 240 تومان را بشکند یا خیر.

4 سهم مورد برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3) خپویش : سازه پویش با نماد خپویش در گروه خودرو و ساخت قطعات و بازار دوم بورس قرار دارد. بعد از پولبک به سقف شکسته شده در 650 تومان، با افزایش تقاضا رو به رو شده است و باید ببینیم در معاملات روزهای آتی آیا می تواند از تراکم خارج شود.

4 سهم مورد برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

4) غشهداب : کشت و صنعت شهداب ناب خراسان با نماد غشهداب در گروه محصولات غذایی قرار دارد. بعد از برخورد با خط میانی کانال دچار اصلاح قیمت شد و امروز با صف خرید بسته شد. غشهداب مقاومت مهم 650 تومان را پیش رو دارد.

4 سهم مورد برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه کارخانجات تبرک که با نماد “تبرک” در بازار دوم معاملات فرابورس حضور دارد، دو زیر مجموعه اصلی و مهم حاضر در بورس با نمادهای “غشهداب و غپونه” بوده و اخیرا” با تحولات افشا شده و ظرفیت هایی همراه شده است.

حال و آینده نوش پونه مشهد و اثر حذف احتمالی دلار 4200 تومانی از واردات روغن

براساس این گزارش، شرکت نوش پونه مشهد در زمینه تولید روغن های خوراکی و محصولات آردی (کیک، کلوچه و بیسکوییت) فعالیت می کند و 86 درصد از سهام این مجموعه متعلق به گروه کارخانجات تبرک است . این شرکت در سال 98 قادر به تحقق سود 517 ریالی برای هر سهم شد .

در این میان ، روغن خام مورد نیاز “غپونه” باید از خارج از کشور وارد شود. محصولی که جزء آخرین اقلامی است که هنوز ارز 4200 تومانی به آن تعلق می گیرد اما این احتمال وجود دارد که دولت با توجه به مشکلاتی که با آن درگیر است، ارز 4200 تومانی را برای واردات روغن خام حذف کند.

این موضوع در مجموع می تواند موجب بهبود صنعت روغن و بزرگ شدن سود این شرکت ها شود. چرا که بهای تمام شده روغن خام مصرفی سال گذشته این شرکت ها حدود 5.5 تا 6 میلیون تومان به ازای هرتن بود که با قیمت حدود 5.6 میلیون تومانی هر تن به فروش می رسید. بنابراین می توان پیش بینی کرد با حذف ارز 4200 تومانی ، نرخ فروش تا چندین برابر این رقم افزایش پیدا کند. در این صورت و با فرض اینکه شرکت با ظرفیت اسمی 50 هزار تنی فعالیت کند، مس توان در انتظار سود 1500 تا 2000 ریالی برای سهم بود .

اما در بعد اجرایی، “تبرک” به عنوان سهامدار عمده شرکت نوش پونه مشهد ، دو روز پیش (30 تیر) با افشای اطلاعات در کدال از برنامه فرایند انتقال “غپونه” از بازار پایه زرد به بازار اول یا دوم فرابورس پرده برداشت.

برنامه های دومین زیرمجموعه تبرک

دومین زیر مجموعه تبرک یعنی شهداب ناب خراسان هم که در زمینه تولید و فروش رب و سس گوجه فرنگی فعال است و 51 درصد از سهام آن متعلق به گروه کارخانجات تبرک بوده با وضعیت مناسب تولید و فروش، قادر شده به ازای هر سهم حدود 800 ریال سود بسازد که نسبت به دوره مالی قبل با رشد 120 درصدی مواجه شده است.

این شرکت نیز در ماه های اخیر برای اصلاح ساختار مالی ، مجوز افزایش سرمایه 247 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را از سازمان بورس گرفته است. در این میان “غشهداب” هم مالک 88 درصد از شرکت کشت و صنعت بهاران گلبهار بوده که با نماد “غبهار” و ارزش بازار 1000 میلیارد تومانی در بازار پایه فرابورس حضور دارد و سهام آن معامله می شود .

همچنین شهداب با انتشار اطلاعیه روز گذشته ( 31  تیر ) در کدال اعلام کرده 100 درصد سهام شرکت بهینا که در زمینه تولید سس گوجه فرنگی فعالیت می کند را از گروه کارخانجات تبرک خریداری خواهد کرد. این انتقال سهام، موجب افزایش زنجیره تولید و فروش در شرکت شهداب می شود. چرا که ماده اولیه تولید سس های کچاب و یک نفره تولیدی شرکت بهینا رب گوچه فرنگی بوده که از شرکت شهداب تامین خواهد شد و این موضوع باعث شناسایی سود فروش سرمایه گذاری ها برای “تبرک” خواهد شد.

اما نکته جالب در مورد گروه تبرک، قصد این شرکت برای توسعه فعالیت ها است که طی افشای اطلاعات 26 تیر از سرمایه گذاری در یک کارخانه تولید شیشه های دارویی و غذایی به همراه بانک سامان و شرکت شیشه همدان خبر داده است.

بنابراین با توجه به این موارد، به نظر میرسد مدیران شرکت به طور جدی در راستای توسعه ساختار در حرکت هستند و بعید نیست در ماه های آینده خبرهای بیشتری از این شرکت در کدال منتشر شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هلدینگ غذایی تبرک از دو پیشنهاد ارتقا نماد شرکت زیرمجموعه حاضر در بازار پایه به بازار اول یا دوم فرابورس و واگذاری 100 درصد سهام شرکت سهامی خاص به شهداب ناب خراسان خبر داد و با توقف نماد ، آماده بازگشایی برای فردا شد.

براین اساس، “تبرک” اعلام کرد: نظر به وجود شرایط مساعد در شرکت، تولید محصولات استراتژیک خانوار، دارا بودن ساختار مالی شفاف و شرایط پذیرش در بازارهای اول و دوم فرابورس، پیشنهاد می شود درخواست پذیرش و ارتقا نماد “غپونه” به بازار اول یا دوم فرابورس در دستور کار هیات مدیره قرار گیرد.

بنابراین گزارش، شرکت نوش پونه مشهد با سرمایه 64.1 میلیارد تومانی در تابلو زرد بازار پایه فرابورس حضور دارد.

همچنین جلسه هیات مدیره “تبرک” سه شنبه 31 تیر با حضور کلیه اعضاء در محل قانونی شرکت تشکیل شد. با توجه به روابط مستقیم شهداب ناب خراسان با شرکت بهینا فعال در تولید سس کچاپ که مواد اولیه آن محصول “غشهداب” است، پیشنهاد می شود 100 درصد سهام این شرکت به شهداب ناب خراسان بر اساس نظر کارشناسی هیات کارشناسی معرفی شده کانون کارشناسان رسمی دادگستری واگذار شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان می پردازیم.

محصولات غشهداب

غشهداب در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 22 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با افزایشِ بسیار خوبِ 35 درصدی به 29 میلیارد تومان رسیده است. فروش مرداد ماه شرکت 24 میلیارد تومان بوده است. (20 درصد افزایش فروش نسبت به مرداد ماه)

شهداب ناب خراسان در نیمه نخست سال گذشته مجموعاً 80 میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم امسال به 137 میلیارد تومان رسیده است. (70 درصد افزایش فروش نسبت به سال گذشته)

مقایسه فروش شهریور غشهداب

عمده ی فروش این شرکت گروه رب است. تولید این محصول در شهریور ماه بیش از 5 برابر شده با اینحال فروش 30 درصد و نرخ فروش 15 درصد کاهش یافته است. (نرخ فروش رب حدود 13100 تومان به ازای هر کیلو گزارش شده است) فروش محصولات زراعی در شهریور بسیار افزایش یافته به طوری که بیش از 13 برابر میانگین چند ماه اخیر بوده است.

با توجه به افزایش زمین های زیر کشت گوجه فرنگی، قیمت سرِ زمین کشاورز تا 700 تومان نیز کاهش یافته بود. باید دید آیا کاهش قیمت گوجه فرنگی در ماه های اخیر تاثیر مثبتی در حاشیه سود ناخالص این شرکت داشته است یا خیر.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ساعت 11:00 جمع صف‌های خرید به حدود پنج هزار و 400 میلیارد تومان رسید در حالی که صف‌های فروش مجموعاً 880 میلیارد تومان ارزش داشت. 10 صف خرید برتر مجموعاً هزار و 810 میلیارد تومان ( 33 درصد) و 10 صف فروش 800 میلیارد تومان ( 91 درصد) بوده است.

تا این ساعت سنگینی کفه ترازو با چهار هزار و 530 میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید است. بیشترین مقدار پول در صف خرید «شپنا»، «آسیا» و «فملی» و در صف فروش «کفپارس»، «ختوقا» و «غشهداب» در نوبت انتظار است؛ این جدول حدود 35 درصد از شش هزار و 300 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد.

علاقه‌مندان به گروه‌های ‘فرآورده‌های نفتی’ و ‘محصولات شیمیایی’ بیشترین سفارشات خرید را در سیستم ثبت کردند و از سوی دیگر گروه ‘سایر محصولات کانی غیرفلزی’ متاثر از سهام فرآورده‌های نسوز پارس در صدر بیشترین درخواست فروش قرار داشت.

شرکت فرآورده‌های نسوز پارس با نماد «کفپارس» پس از خبر افزایش سرمایه بیش از هزار و 500 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها مدتی بود که سر زبان‌ها افتاده بود اما دومین مجمع فوق‌العاده آن جهت تصویب این افزایش سرمایه به حد نصاب نرسید و سهامداران زیادی با آگاهی از به پایان رسیدن مهلت استفاده از مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار به صف فروش پیوستند و بیش از 20 درصد از سهام شرکت را روی میز فروش قرار دادند.

در مجموع هفت هزار و 140 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 88 درصد است (با فرض معامله‌ی کامل صف‌ها ارزش معاملات به 13 هزار و 420 میلیارد تومان می‌رسد).

5

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.