دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی تصمیم مهر سال جاری هلدینگ صنایع شیر ایران مبنی بر الزام 7 شرکت زیرمجموعه حاضر در بورس و فرابورس به افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها جهت شمولیت معافیت مالیاتی ، شرکت پپگاه آذربایجان غربی هم آماده این برنامه شد.

به این ترتیب ، هیات مدیره “غشاذر” پیشنهاد افزایش سرمایه 105 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها داده تا سرمایه اسمی از 60 به بیش از 123.2 میلیارد تومان برسد و صرف اصلاح ساختار مالی شود .

براساس این گزارش، شرکت های پگاه گلستان 341 درصد ، پگاه اصفهان 1198 درصد، پگاه گلپایگان  41 درصد ، پگاه فارس 374 درصد و پگاه خراسان 743 درصد افزایش سرمایه داده اند.

همچنین فولاد آلیاژی ایران که در بازار اول معاملات بورس و تابلوی فرعی حضور دارد برناماه افزایش سرمایه از سود انباشته داد تا درصورت طی مراحل قانونی بعدی ، سرمایه اسمی را از 600 میلیارد تومان به 1.2 هزار میلیارد تومان برساند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پگاه آذربایجان غربی از اخذ مجوز پروژه احداث کارخانه شیر خشک، محل تامین مالی، پیش بینی سود سال اول و در دستور کار بودن برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین ها خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، “غشاذر” اعلام کرد: با توجه به مصوبه هیات مدیره مبنی بر موافقت جهت احداث کارخانه شیر خشک ، پیش بینی می شود با بهره برداری از این پروژه بازگشت سرمایه آن 4 سال و سود سال اول حدود 4 میلیارد تومان باشد.

همچنین جهت تامین هزینه های ناشی از احداث این پروژه طبق مصوبه هیات مدیره از طریق تامین مالی ، بانکی و فروش کارخانه قدیم و زمین روبروی آن است که برآورد بهای تمام شده پروژه حدوداً 21 میلیارد تومان است و خرید تجهیزات این پروژه از شرکت های داخل خواهد بود و مدت زمان اجرای پروژه نیز حدود 9 ماه پیش بینی می شود که اطلاعات تکمیلی در خصوص این پروژه و آثار مالی آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

ضمناً برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین های شرکت با توجه به اطلاع رسانی قبلی کماکان در دستور کار قرار دارد. بدیهی است در صورتی که کارخانه قدیم و یا زمین روبروی آن به فروش برسد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی مابقی زمین های شرکت صورت می گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پگاه آذربایجان غربی که در جریان معاملات دوشنبه با رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید روبرو بوده از در دستور کار قرار گرفتن افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین ها برای سال جاری خبر داد.

براین اساس، فضل الله قریشی مدیر عامل “غشاذر” پیرو شفاف‌سازی قبلی مبنی بر در دستور کار قرار نداشتن افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در سال گذشته اعلام کرد: با توجه به مصوبه اخیر هیات مدیره و معافیت مالیاتی، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین های شرکت برای سال جاری در دستور کار قرار گرفت.

بنابراین گزارش، صنایع شیر ایران که 80 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد، مهر سال گذشته اعلام کرده بود شرکت های پگاه اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان، فارس، گلستان و گلپایگان در اسرع وقت نسبت به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های استهلاک ناپذیر( زمین) در برابر مقررات سازمان بورس و نسبت به اطلاع رسانی در سامانه کدال اقدام کنند.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پگاه آذربایجان غربی که با سرمایه اسمی 60 میلیارد تومانی در بازار دوم بورس حضو دارد پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها از در دستور کار نبودن این برنامه خبر داد و با افت اندک قیمت روبرو شد.

بر این اساس، فضل الله قریشی مدیر عامل “غشاذر” اعلام کرد: با عنایت به اینکه کلیه زمینه های شرکت در سال 96 مورد تجدید ارزیابی قرار گرفته و این موضوع در یادداشت های توضیحی صورت های مالی سال مالی منتهی به اسفند 96 افشا شده این شرکت در حال حاضر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی در دستور کار ندارد.

بنابراین گزارش، صنایع شیر ایران دارای مالکیت 82.7 درصدی سهام این شرکت بشمار می رود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

به گزارش خبرنگار «دنیای‌اقتصاد»، شرکت‌های پگاه اصفهان، پگاه آذربایجان غربی، پگاه گلپایگان، پگاه گلستان، پگاه خراسان، پگاه فارس و پگاه آذربایجان غربی در گزارش 9 ماهه از 30 درصد تا 100 درصد رشد فروش را تجربه کردند. براساس اطلاعات منتشر شده، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان در آذر ماه سال جاری از فروش محصولات خود مبلغ 975 میلیارد و 731 میلیون ریال درآمد کسب کرد. این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه امسال مبلغ 6 هزار و 270 میلیارد و 513 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد رشد نشان می‌دهد که بیشترین میزان رشد را در میان شرکت‌های صنایع شیر به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی طی آذر ماه از محل فروش محصولات خود مبلغ 285 میلیارد و 168 میلیون ریال درآمد کسب کرد. بیشترین میزان تولید و فروش «غشاذر» به محصول شیر پاستوریزه تعلق داشته که از یک هزار و 549تن تولید در آذرماه، یک هزار و 505تن به فروش رسیده است. از سوی دیگر فروش 37میلیارد و 389میلیون ریالی شیر استریلیزه و طعمدار بیشترین درآمد ماه گذشته این شرکت را تشکیل می‌دهد. بر این اساس این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه امسال مبلغ 2 هزار و 315 میلیارد و 690 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 71درصد رشد داشته است.

در همین حال شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان ماه گذشته از محل فروش محصولات خود مبلغ 344 میلیارد و 697 میلیون ریال درآمد داشته است. این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه مبلغ 2 هزار و 563 میلیارد و 792 میلیون ریال درآمد کسب کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 60 درصد افزایش نشان می‌دهد.

درهمین حال شیر پاستوریزه پگاه گلستان ماه گذشته از محل فروش محصولات خود مبلغ 188 میلیارد و 769میلیون ریال درآمد داشته است. از سوی دیگر این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به اسفند ماه مبلغ هزار و 471 میلیارد و 182 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 39 درصد رشد را شاهد بود.

شیر پاستوریزه پگاه خراسان دیگر شرکتی است که گزارش فروش آذر ماه خود را منتشر کرده است و توانسته ماه گذشته از محل فروش محصولات خود مبلغ 233 میلیارد و 163 میلیون ریال در آمد کسب کند. این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به اسفند ماه امسال مبلغ یک هزار و 926 میلیارد و 770 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش یافت. همچنین در این گزارش «غشان» اعلام کرده که مقدار 31 تن از کره فله تولیدشده در آذر ماه 1398به‌عنوان مواد اولیه صرفا در یک‌ماهه آذر جهت مصارف داخلی و تبدیل به کره بسته‌بندی به‌دلیل تکرار در مقدار تولید لحاظ نشده است.

براساس این گزارش، شیر پاستوریزه پگاه فارس آذر ماه را با کسب 490 میلیارد و 511 میلیون ریال درآمد از محل فروش محصولات سپری کرد.

این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه امسال مبلغ 3 هزار و 829 میلیارد و 108 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 39 درصد رشد داشته است. پگاه فارس اعلام کرد: تغییرات نرخ فروش در گروه‌های محصولات لزوما به‌دلیل تغییر نرخ فروش محصولات نیست و عموما ناشی از تغییر در سبد فروش هر گروه محصول است. از سوی دیگر شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی ماه گذشته از فروش محصولات خود مبلغ 464 میلیارد و 192 میلیون ریال درآمد داشته است. شرکت پگاه آذربایجان‌شرقی براساس عملکرد 9 ماهه امسال مبلغ 3 هزار و 579 میلیارد و 630 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 46درصد افزایش را شاهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه آخرین روز کاری هفته با کاهش 728 واحد به رقم 211 هزار و 17 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز 506 واحد رشد کرده و به رقم 45 هزار و 736 واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز از 808 هزار میلیارد تومان گذشت.

امروز معامله‌گران بورسی بیش از 3.8 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق بهادار در قالب 286 هزار نوبت معامله و به ارزش 1278 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی امروز 208 واحد افت کرده و به رقم 60 هزار و 511 واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم وزن 351 واحد رشد کرده و به رقم 31 هزار و 779 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با کاهش 194 واحد به رقم 237 هزار و 106 واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با کاهش 576 واحد به رقم 158 هزار و 327 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با کاهش 1261 واحد به رقم 406 هزار و 455 واحد رسید.

امروز نمادهای شبهرن، شسپا،ومعادن در تقویت شاخص بورس مؤثر بودند و نمادهای فارس، فولاد، کگل، رمپنا، در کاهش شاخص بورس اثرگذار بودند.

امروز نمادهای پربیننده بورسی مربوط به شرکت‌های سایپا، بانک ملت، بانک تجارت با قیمت پایانی هر سهم 400 ریال، ایران خودرو، فولاد مبارکه، گروه مپنا و پارس خودرو بوده‌اند.

به گزارش فارس امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل کاهشی بوده و با 4 واحد عقب‌نشینی به رقم 2هزار و 583 واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس امروز به بیش از 145 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از 1.4 میلیارد برگه بهادار سهام و حق تقدم در قالب 371 هزار نوبت معامله و به ارزش 762 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای کگهر،‌کرمان، شراز، در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بودند و نمادهای زاگرس،مارون، ذوب، میدکو در کاهش شاخص فرابورس اثر گذار بودند.

امروز نمادهای پربیننده فرابورسی مربوط به شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذپارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، کشت و صنعت شهداد ناب خراسان، پتروشیمی زاگرس، بانک دی و مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان بوده‌اند.

امروز همچنین با پیام ناظر بازار اطلاعیه مهم در مورد نماد معاملاتی وانصار 2 صادر شد.

همچنین وقفه معاملاتی نماد دپارس یک، به علت تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت منتشر شد.

همچنین توقف نمادهای معاملاتی سهگمت، سهخزر، سهخزرح، وتوسح متوقف شدند.

همچنین نمادهای خلنت، سنیره، غشاذر و نماد سنیر، سفار، نماد چکارن، نماد شبهرن، شسپا، شنفت، ختراک، بازگشایی شدند و نمادهای معاملاتی بموتو، ثاخت،‌ رتاب، بازگشایی شدند.

همچنین اطلاعیه حراج مجدد نماد معاملاتی ختوقاح، انجام شد و حراج نمادهای معاملاتی شدوص، و دتماد، نیز حراج معاملاتی شد.

منبع: farsnews.ir