دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی تغییر مالکیت ها در هفته منتهی به 19شهریور ماه نشان از  حمایت بزرگان بازار در سمت خرید دارد. به طوری که در تمامی روزهای هفته گذشته ، شاهد خرید از سوی سهامداران حقوقی بودیم. در حالی شروع هفته با  خالص خرید 970 میلیارد تومانی حقوقی ها آغاز شد که روند مزبور در جریان معاملات روز یکشنبه به انتقال 440میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقیقی به حقوقی منجر شد. این روند در جریان معاملات روز دوشنبه به بیشترین میزان خود در بازه هفتگی رسید و حقوقی ها در این روز توانستند بیش از یک هزار میلیارد تومان نقدینگی را به سبد سهام خود منتقل کنند.

سهامداران عمده از روز سه شنبه نیز به خریدهای خود ادامه دادند. در این راستا ثبت خالص خرید 590میلیارد تومانی در جریان معاملات روز سه شنبه و بیش از 500میلیارد تومانی در جریان معاملات روز چهارشنبه در کارنامه سهامداران عمده بورسی ثبت شد. به این ترتیب در مجموع هفته ای که گذشت، بیش از 3هزار و 500میلیارد تومان نقدینگی از سبد سهامداران خرد بورسی خارج و به پرتفوی سهامداران عمده منتقل شد.

حقیقی ها چه سهامی را بیشتر خریدند؟

بررسی صنایع مورد توجه سهامداران خرد در هفته گذشته نشان می دهد که سهام گروه فلزات اساسی در کانون توجه معامله گران قرار داشته است. به طوری که خالص خرید حقوقی ها در این گروه به حدود 440میلیارد تومان رسید. در صدر این خریدها نیز جمع آوری سهام ملی مس ایران قرار داشت و حمایت حقوقی های این نماد سبب شد تا بیش از 620میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی سهامداران عمده «فملی» منتقل شود.

در ادامه این روند، حقیقی ها به جمع آوری سهام ایران تایر تمایل نشان دادند. به طوری که بیش از 78میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «پتایر» به پرتفوی خود منتقل کردند. در میان نمادهای شیمیایی نیز بیشترین حمایت سهامداران خرد از نماد «پارسان» بود. حقیقی ها حدود 14میلیارد تومان نقدینگی را بابت خرید سهام گسترش نفت و گاز پارسیان به پرتفوی خود افزودند. در همین راستا سهامداران حقیقی به خرید سهام گروه نیز تمایل نشان دادند. در صدر این خریدها تمایل به جمع آوری سهام «غدام» با ثبت خالص 25میلیارد تومانی از سوی حقیقی ها قرار داشت.

تمرکز حقوقی ها بر خرید چه سهامی بود؟

بررسی خریدهای صورت گرفته از سوی سهامداران عمده نشان می دهد که این گروه از بازیگران بورسی در هفته گذشته بیشترین خرید را در گروه چند رشته‌ای صنعتی داشتند. به طوری که در نهایت خالص خرید 1.1هزار میلیارد تومانی از سوی حقیقی ها در این گروه ثبت شدند. در صدر خریدهای صورت گرفته در این صنعت نیز همچنان حمایت از سهام «شستا» قرار داشت. حقوقی ها در مجموع هفته بیش از 700میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام مزبور به پرتفوی خود افزودند. نماد «وبانک» نیز از دیگر نمادهای مورد توجه حقوقی ها در این گروه بود و خالص خرید حقوقی ها در نماد سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به بیش از 300میلیارد تومان رسید.

در میان نمادهای خودرویی نیز بیشترین خرید سهامداران عمده در نماد ایران خودرو بود. به نحوی که حقوقی ها طی 5روز کاری هفته گذشته بالغ بر 400میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «خودرو» اختصاص دادند.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها حدود 830 میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند.

ارزش کل معاملات خرد دو هزار و 250 میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 53 درصد یعنی هزار و 200 میلیارد تومان سهام خریدند و نسبت به حقیقی‌ها 37 درصد برتری داشتند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “محصولات شیمیایی”، “استخراج کانه‌های فلزی” و “چندرشته‌ای صنعتی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه “لاستیک و پلاستیک” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وغدیر»، «کگل» و «زاگرس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پتایر»، «غدام» و حق تقدم «سیلام» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری غدیر مبلغ 60 میلیارد تومان افزایش سهام حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید کدهای حقیقی در سهام ایران تایر به 43 میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در پنج نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 116 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 50 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 860 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.18

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.18

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا خوبی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی به صورت کوتاه مدت این نمادها را بررسی کنید.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده
1 غدام 0.94 3.58
2 اتکام 4.13 1.66
3 البرز 1.33 2.66

1. غدام: خوراک دام پارس با نماد غدام در گروه محصولات غذایی و بازار دوم بورس قرار دارد. هر چند امروز در مقایسه با میانگین 30 روزه حجم چندان زیادی معامله نشده است، اما در روزهای قبل همانطور که با فلش قرمز مشخص شده است، حجم بالایی خورده بود و توانست تا محدوده سقف قبلی رشد کند اما موفق به شکست آن نشد. با تثبیت روی این ناحیه و در صورت شکست مقاومت مهم روانی 5000 تومان، می تواند روند صعودی خود را ادامه دهد.

خوراک دام پارس
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. اتکام: شرکت بیمه اتکایی امین با نماد اتکام در گروه بیمه و بازار فرابورس قرار دارد. با حجم بالایی که امروز در این نماد معامله شد، سقف قبلی نیز شکسته شد.

شرکت بیمه اتکایی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. البرز: بیمه البرز با نماد البرز در گروه بیمه و بازار اول بورس قرار دارد. بعد از شکست سقف قبلی در ناحیه 400 تومان، به این منطقه پولبک زد و امروز نیز با صف خرید در بالای این محدوده مهم بسته شد.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ساعت 11:20 جمع صف‌های خرید به حدود چهار هزار و 600 میلیارد تومان رسید در حالی که صف‌های فروش تنها 300 میلیارد تومان می‌شدند. 10 صف خرید برتر مجموعاً هزار و 500 میلیارد تومان ( 32 درصد) و 10 صف فروش 230 میلیارد تومان ( 83 درصد) بوده است.

تا این ساعت سنگینی کفه ترازو با چهار هزار و 300 میلیارد تومان به نفع صف‌های فروش می‌باشد. بیشترین مقدار پول در صف خرید «شپنا»، «آسیا» و «شستا» و در صف فروش «گشان»، «خاهن» و «غدام» در نوبت انتظار است. این جدول حدود 30 درصد از چهار هزار و 900 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد.

نسبت صف بیمه آسیا به 3.7 درصد کل سهام آن می‌رسد و صف 190 میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حتی به 15 هزارم سرمایه آن نمی‌رسد.

علاقه‌مندان به گروه‌های ‘فرآورده‌های نفتی’ و ‘محصولات شیمیایی’ بیشترین سفارشات خرید را در سیستم ثبت کردند و در سوی دیگر فشار فروش گروه ‘هتل و رستوران’ همچنان پابرجاست.

در مجموع 9 هزار و 170 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 53 درصد است (با فرض معامله‌ی کامل صف‌ها ارزش معاملات به 14 هزار میلیارد تومان می‌رسد).

قدرت صف‌های خرید امروز دوچندان شد و صف‌های فروش باقی مانده از روز قبل به تعداد انگشتان یک دست نزدیک شد. با توجه به شروع رسمی آزادسازی سهام عدالت از ساعت 12:45 امروز همه نگاه‌ها سمت 36 شرکت مربوطه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت سیمان تهران و خوراک دام پارس درباره افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها توضیح دادند که “ستران” با رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید و “غدام” با افت 3.2 درصدی قیمت روبرو شدند.

براین اساس، عباس حسینی مدیرعامل “ستران” در خصوص شایعه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعلام کرد: تا این تاریخ هیچ گونه تصمیمی توسط هیات مدیره در رابطه با افزایش سرمایه از این محل گرفته نشده است. چنانچه در آینده موضوع مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمی در این ارتباط اتخاذ شود مراتب به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین جواد قلعه تکی زاده مدیرعامل “غدام” اعلام کرد: عطف به نامه 14 اردیبهشت در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی املاک(عرصه) با توجه به مصوبه هیات مدیره و عدم موافقت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر( سهامدار عمده)، موضوع افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی املاک منتفی شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت خوراک دام پارس که با سرمایه 6 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد از موافقت هیات مدیره با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و سود انباشته خبر داد و با رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید روبرو شد.

براین اساس، جواد قلعه تکی زاده مدیرعامل “غدام” اعلام کرد: با عنایت به مجاز بودن افزایش سرمایه از محل افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارائی های اشخاص حقوقی ، افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی املاک (عرصه) و با توجه به مزایای مالیاتی و افزایش توان مالی و اعتباری و افزایش سرمایه از محل سود انباشته در جلسه 14 اردیبهشت هیات مدیره مورد موافقت قرار گرفت.

در این خصوص درصد و مبلغ افزایش سرمایه پس از ارزیابی املاک توسط هیات کارشناسان رسمی دادگستری و تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه، اعلام خواهد شد و جهت ادامه مراحل قانونی و اخذ تاییدیه حسابرس و بازرس قانونی اقدامات لازم به عمل خواهد آمد. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعیه بورس اوراق بهادار تهران، شرکت سرمایه‌گذاری کوثر به عنوان پانصد و پنجمین شرکت پذیرفته شده در بورس برای اولین بار در روز چهارشنبه 21 اسفند تعداد 412 میلیون و پانصد هزار سهم ( معادل 15 درصد) از سهام خود را به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه می‌کند.

شرکت سرمایه‌گذاری کوثر که با نماد زکوثر و سرمایه 2 هزار و 750 میلیارد ریالی در بخش کشاورزی و گروه پرورش حیوانات پذیرفته شده است، در ماه بهمن مجموع سرمایه‌گذاری خود را در بورس و خارج از بورس به 3 هزار و 122 میلیارد ریال رسانده که نسبت به دو ماه گذشته تغییری را نشان نمی‌دهد. این در حالی است که مهر ماه میزان سرمایه‌گذاری این شرکت 3 هزار و 125 میلیارد ریال بود. در حقیقت این شرکت فعلا با توجه به روند صعودی بورس به افزایش قیمت سهام تحت مالکیت خود دلخوش کرده و از این راه به سود خوبی دست پیدا کرده است.

زکوثر در یکسال اخیر در بورس در یک شرکت کشاورزی و دامپروری، یک شرکت استخراج معادن و یک شرکت محصولات غذایی و آشامیدنی در بورس سرمایه‌گذاری کرده که مجموع ارزش بازار این شرکت‌‌ها بیش از 16 هزار و 544 میلیارد ریال بوده است. سرمایه‌گذاری خارج از بورس این شرکت همچنین روی 12 شرکت حوزه دامپروری بوده که روی هم رفته 2 هزار و 435 میلیارد ریال به ثبت رسیده است. تا پایان بهمن ماه سرمایه گذاری کوثر 82٫9 درصد سهام زکشت، 88٫6 درصد سهام زماهان و بیش از 50 درصد سهام غدام را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش عملکرد مالی میاندوره‌ای منتهی به 31 آذر امسال که در وبسایت کدال منتشر شده است، زکوثر از سرمایه‌گذاری‌های خود 306 میلیارد و 537 میلیون ریال سود خالص داشته که با این حساب سود انباشته پایان دوره این شرکت به یکهزار و 204 میلیارد و 645 میلیون ریال رسیده که به نسبت مدت مشابه سال 97 رشدی 68 درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت در 9 ماه نخست امسال از واگذاری 2 میلیون و 990 هزار سهم زشریف و یک میلیون سهم زماهان توانسته سودی 47 میلیارد و 566 میلیون ریالی داشته باشد.

عرضه اولیه زکوثر در حالی روز چهارشنبه برگزار خواهد شد که حداکثر سهمیه هر فرد 400 سهم و دامنه قیمتی ثبت سفارش 1245 تا 1312 تومان خواهد بود. بر این اساس حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای این عرضه اولیه با فرض کشف در سقف قیمتی 524 هزار و 800 تومان است که البته با توجه به مشارکت بالای یک میلیون و 600 هزار کد بورسی در این عرضه به هر نفر بیشتر از 255 سهم تعلق نگیرد که معادل 334 هزار تومان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، امروز بیشتر  شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام با کاهش مواجه شدند.

 شاخص قیمت وزنی – ارزشی  با 1013 واحد کاهش به 108 هزار و 355 واحد، شاخص کل هم وزن با 1329 واحد رشد به 129 هزار و 420 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 886 واحد افزایش به 86 هزار و 342 واحد، شاخص آزاد شناور با 2681 واحد کاهش به 483 هزار و 632 واحد، شاخص بازار اول با 3639 واحد کاهش به 290 هزار  و 288 واحد و شاخص بازار دوم با 3794 واحد کاهش به 847 هزار و 240 واحد رسید.

نگاهی به داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند قیمت سهام نمادهای «فرآور، غگل، خمهر، قنیشا، بورس، محافظ و غدام» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فسپا، فخوز، شسینا، شبهرن، شپنا، شبریز و کفرا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

ارزش روز بازار امروز هم به بیش از 1476 تریلیون تومان رسید.

 به این ترتیب، امروز معامله‌گران بورس بیش از 6.7 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 766 هزار معامله و به ارزش 4144 میلیارد تومان دادوستد کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.