دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

غاذر در نیمه نخست سال جاری مجموعاً 15 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 180 درصد افزایش یافته با اینحال بهای تمام شده 130 درصد افزایش داشته است. این موضوع سبب افزایش حاشیه سود ناخالص از 33 به 44 درصد شده است.
هزینه های فروش، اداری و عمومی بیش از 15 درصد از درآمد عملیاتی را شامل می شود که عمده ی آن را هزینه ی حقوق و دستمزد تشکیل می دهد.
این شرکت تسهیلات مالی بسیار اندکی دارد که نکته ی مثبتی است و افزایش حاشیه سود خالص شرکت کمک کننده است. نرخ مالیات حدود 19 درصد می باشد. معافیت مالیاتی این شرکت به واسطه پذیرش در بورس و بالا بودن درصد سهام شناور آن می باشد.
در نهایت سود خالص این شرکت با 580 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به 3.3 میلیارد تومان (46 تومان به ازای هر سهم) رسیده است. (حاشیه سود خالص از 9 درصد به 22 درصد افزایش یافته است)

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت کشت و صنعت پیاذر عنوان کرده است برنامه افزایش سرمایه از مبلغ 75 میلیارد ریال به 225 میلیارد ریال دارد.

بر اساس این گزارش، افزایش سرمایه “غاذر” از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور رعایت حداقل قانونی سرمایه در بازار دوم بورس و تامین مالی اجرای طرح های توسعه و بازسازی خطوط تولید است، 112 درصد از محل سود انباشته و 88 درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی مجموعا 200 درصد سرمایه کنونی که در تاریخ 18 شهریور 1399 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، خواهد بود.

بدیهی است انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است و در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کشت و صنعت پیاذر که در جریان معاملات دیروز بر خلاف اکثر شرکت ها دارای رشد 3.8 درصدی قیمت سهام و صف خرید بود از برنامه افزایش سرمایه 200 درصدی از دو محل خبر داد.

براین اساس، “غاذر” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 7.5 به 22.5 میلیارد تومان برساند. 112 درصد از این تامین مالی معادل 8.4 میلیارد تومان از محل سود انباشته و 88 درصد دیگر معادل 6.6 میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا صرف رعایت حداقل قانونی سرمایه در بازار دوم بورس و تامین مالی اجرای طرح های توسعه و بازسازی خطوط تولید شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخر هفته مجمع عمومی عادی سالیانه چند شرکت بورسی برگزار شد و در آن ضمن تصویب صورت‌های مالی سالیانه، سود نقدی تقسیمی میان سهامداران نیز مشخص شد.

شرکت فولاد مبارکه مهمترین شرکتی بود که مجمع عمومی عادی سالیانه خود را صبح چهارشنبه برگزار کرد. در پایان مجمع فولاد سود قابل تخصیص این شرکت 142 هزار و 105 میلیارد ریال به تصویب رسید و سود نقدی 225 ریالی میان سهامداران خود تقسیم می‌کند. بر اساس اطلاعیه شرکت فولاد مبارکه این سود نقدی از طریق سیستم متمرکز بانکی و از تاریخ اول شهریور تا پایان سال جاری به سهامداران پرداخت خواهد شد.

شرکت دیگری که روز چهارشنبه هفته گذشته مجمع خود را برگزار کرد فولاد خوزستان بود. فخوز که در سال مالی 98 سودی 1753 ریالی به ازای هر سهم شناسایی کرد تنها 30 درصد از این سود را میان سهامدارانش تقسیم می‌کند. بدین ترتیب سود 53 تومانی سهامداران فولاد خوزستان از تاریخ 15 شهریور به بعد از طریق سیستم متمرکز بانکی پرداخت خواهد شد.

شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) نیز دیگر شرکتی بود که مجمع عمومی سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت 99 را در تاریخ 15 مرداد ماه برگزار کرد. در پایان این مجمع سود نقدی 370 تومانی به ازای هر سهم برای پرداخت به سهامداران تصویب شد که معادل 87 درصد سود شناسایی شده این شرکت بود. سهامداران این شرکت از اول آذر می‌توانند با در دصست داشتن کارت ملی و مراجعه به شعب بانک رفاه کارگران اقدام به دریافت سود نقدی خود کنند.

شرکت کشت و صنعت پیاذر نیز که با نماد غاذر در بورس فعال است مجمع عمومی عادی سالیانه خود را روز چهارشنبه برگزار کرد. در این مجمع ضمن تصویب صورتهای مالی، سود نقدی 80 ریالی به ازای هر سهم به تصویب رسید که تنها 10 درصد از سود شناسایی شده برای هر سهم این شرکت بوده است.

همچنین روز چهارشنبه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین ماسه ریخته‌گری برگزار شد. کماسه که سود 49 تومانی را به ازای هر سهم در سال مالی 98 شناسایی کرده بود تنها 14 درصد از آنرا (معادل 7 تومان) بین سهامدارانش توزیع خواهد کرد. سهامداران باید فرم سهامداری منتشرشده در کدال را پر کرده و به امور سهام این شرکت ارسال کنند تا سود نقدی خود را از دی ماه امسال دریافت کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

خوراک

به گزارش بورس نیوز، شرکت پالایش نفت بندرعباس شفاف سازی کرد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، با توجه با کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی در کشور و در سطح بین الملل و در نتیجه کاهش میزان حجم تقاضای داخلی و جهانی نسبت به خرید فرآورده‌های نفتی به دلیل شیوع ویروس کرنا به ناچار مقدار خوراک ورودی شرکت از میانگین روزانه 306 هزار بشکه در روز در سال 1398 به 265 هزار بشکه در روز در فروردین سال جاری کاهش یافته است. همچنین شیوع بیماری کرونا باعث کاهش قیمت نفت خام و فرآورده‌ها نیز شد، اما با توجه به عدم ابلاغ دستورالعمل قیمت‌گذاری در سال 1399 که سالانه توسط وزیر نفت ابلاغ می‌شود در حال حاضر بر آورد دقیق آثار مالی ناشی از شرایط مذکور برعملکرد سال مالی 1399 امکان پذیر نیست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

مجمع

به گزارش بورس نیوز، شرکت فرآورده‌های نسوز ایران مجمع عمومی برگزار می‌کند.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ از کلیه سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت می‌شود تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 12:00 روز سه شنبه مورخ 1399/02/30 در استان تهران، شهر تهران به آدرس تهران خیابان ولی عصر، بالاتر از جام جم، نرسیده به تقاطع ولی عصر، چمران (چهار راه پارک‌وی) مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش حضور بهم رسانند.

گفتنی است، در این جلسه در خصوص افزایش سرمایه تصمیم گیری خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

 
ارتباط دشوار فعالان صنعتی با سازمان‌های دولتی
 
به گزارش بورس نیوز، سیامک قشونی اظهار کرد: در بسیاری از کشور‌های پیشرفته، فعالیت‌های تولیدی با حداقل نیروی انسانی و تجهیزات بروز در جریان است، اما صنعت مقاطع مسی و برنجی کشور از تکنولوژی روز بی بهره بوده و امکان واردات به دلیل شرایط تحریمی و هزینه‌های بالا مقرون به صرفه نیست.
عضو هیئت مدیره گروه صنعتی قشونی ارتباط با سازمان‌های دولتی را دشوار دانست و گفت: در مقابل دغدغه‌های صنعتگران و مشکلات صادرات یا واردات شاید بتوان گفت تنها دغدغه پیچیدگی مراحل اداری و سازمانی است. 
وی ادامه داد: ارتباط شرکت‌ها با اتاق‌های بازرگانی، وزارت صمت و اداره گمرک سخت‌تر شده و بیشتر تولید کنندگان با نصف ظرفیت در حال فعالیت هستند که ارتباط با کارشناسان مرتبط در سازمان‌ها در این شرایط امری دشوار شده است.
وی در پایان اظهار کرد: عدم پیش‌بینی آینده و ناامنی حاصل از شیوع ویروس کرونا، داد و ستد‌ها را دچار اختلال کرده است. در حال حاضر، با توجه به میزان ارز بازگشتی به کشور و خرید مواد اولیه به نرخ آزاد ارز، هیچ توجیه اقتصادی برای صادرات وجود ندارد که تولیدکننده بخواهد مبلغ حاصل از فروش خارجی به صورت ارز نیمایی به صنعت بازگردد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

تمرکز

به گزارش بورس نیوز، شرکت کشت و صنعت پیاذر با نماد “غاذر” گزارش فروردین ماه خود را با رشد 4 درصدی درآمد فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل، منتشر کرده است. این در حالی است که در ماه های قبل رشد درآمد شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل، چشمگیر بود. “غاذر” که افزایش سرمایه 200 درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران را هم در دست انجام دارد، اخیرا یک مورد فروش دارایی هم داشته است.

خلیل قلی پور خلیلی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت پیاذر در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت شرکت بیان کرد: شرکت کشت و صنعت پیاذر در مدار رشد قرار دارد و طرح هایی برای توسعه شرکت در دست انجام است.

وی افزود: افزایش سرمایه 200 درصدی شرکت با هدف تامین مالی اجرای طرح های توسعه ای در دست اجرا بوده و منتظر مجوز سازمان بورس جهت انجام این افزایش سرمایه هستیم. بعد از افزایش سرمایه، برنامه هایی جهت مکانیزه کردن خطوط تولید و بسته بندی و خرید ماشین آلات و تجهیزات جدید، در شرکت پیاده سازی خواهد شد. با انجام این برنامه ها، روند تولید در شرکت شتاب خواهد گرفت و این اقدام بر افزایش حجم و کاهش هزینه های تولید اثر مثبتی برجای خواهد گذاشت. ضمن اینکه قرار است سبد محصولات کشت و صنعت پیاذر هم متنوع تر شده و محصولات جدیدی از جمله پودر ژله به بازار عرضه شود.

وی در رابطه با تاثیر کرونا بر روند تولید و فروش شرکت گفت: با شیوع کرونا، اقداماتی در راستای افزایش ایمنی و سلامت محصولات و پرسنل در این مجموعه صورت گرفت و این اقدامات در کنار تعطیلات نوروز، کمی روند تولید را در فروردین ماه کندتر کرد. اما در حال حاضر تولید با تمام ظرفیت انجام می شود و تقاضای محصولات شرکت هم مطلوب است. محصولات پودری شرکت با برند “آسان” با تقاضای خوبی همراه است و ضمنا برخی محصولات مثل شیر خشک و پودر آب پنیر روانه بازارهای صادراتی هم می شود. امیدواریم با اجرای طرح توسعه و ارتقای تکنولوژی تولید در این مجموعه، سهم بیشتری هم از بازار داشته باشیم.

مدیر عامل “غاذر” اضافه کرد: شرکت با چند فروشگاه زنجیره ای برای فروش محصولات همکاری دارد و مذاکراتی هم با یکی از فروشگاه های زنجیره ای مطرح کشور که فروش اینترنتی هم دارد، در حال انجام است. ضمن اینکه در نظر داریم فروش اینترنتی محصولات توسط خود شرکت را هم راه اندازی کنیم.

قلی پور در مورد سایر خبرهای این شرکت اظهار کرد: فروش یک ملک مازاد چندی قبل انجام شد که در سامانه کدال هم شفاف سازی در این مورد صورت گرفته است‌. با فروش این ملک، 231 ریال به سود هر سهم در سال 99 اضافه خواهد شد. زمان برگزاری مجمع عادی سالیانه شرکت هنوز مشخص نشده، ولی تلاش می شود در مجمع سود حداقلی تقسیم شود تا نقدینگی به جای خروج از شرکت، صرف اجرای طرح های توسعه ای گردد.

مدیر عامل “غاذر” در خاتمه در خصوص قیمت سهم عنوان کرد: اگرچه معتقدم سرمایه گذاران باید با تکیه بر تحلیل، اقدام به خرید و فروش سهم کنند تا در دام سهم های حبابی نیفتند؛ ولی با در نظر گرفتن ارزش روز دارایی های شرکت، طرح های توسعه ای در دست انجام، و روند تولید و فروش و سیر صعودی درآمد شرکت، سهم شرکت کشت و صنعت پیاذر در قیمت های فعلی، فاقد هرگونه حباب است.

وی در خاتمه تصریح کرد: کلیه رویدادهای بااهمیت در شرکت جهت اطلاع عموم در سامانه کدال افشا خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

درآمد 148 میلیارد ریالی

به گزارش بورس نیوز، شرکت آتیه داده پرداز در اسفندماه 148 میلیارد ریال درآمد محقق کرد که این میزان در مقایسه با بهمن ماه (191 میلیارد ریال) کاهش داشت.

همچنین، این سهم در دی ماه نیز توانست درآمد 176 میلیارد ریالی کسب کند.

درآمد 148 میلیارد ریالی

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس‌نیوز، روز گذشته شاهد رشد خیره کننده دیگری در بازار سرمایه بودیم و رکورد شکنی دیگری را شاهد بودیم. رشد 20 هزار واحدی شاخص کل در بازار امروز ناشی از رشد قیمت اکثر گروه‌های بازار بوده است. ارزش معاملات به 77 هزار میلیارد ریال رسید و همچنان شاهد ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه هستیم.
در معاملات دیروز بیشترین اثر مثبت بر بازار را نماد‌های فارس، فولاد، فملی و وبملت داشتند.
شاخص هم وزن نیز با افزایش در حدود 3 درصدی به رکورد بی نظیر 200 هزار و 989 واحد رسید تا برای اولین بار به بیش از 200 هزار واحد برسد.

سیاست و اقتصاد کلان
در خبری در حوزه کلان، بر اساس آمار ارائه شده توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری فصل زمستان نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش روبرو بوده و به 10.6 درصد رسید. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال 1397، 1,7 درصد کاهش یافته است.

در زمستان 1398، به میزان 42,4 درصد جمعیت 15 ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (زمستان 1397) 1.1 درصد کاهش داشته است.

در خبری از حوزه مسکن، وزیر راه و شهرسازی از اجرایی شدن اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه در سال 99 خبر داد و گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه موجب تحرک در بخش مسکن می‌شود.

در بازار ارز همچنان شاهد نوسان قیمت دلار در قیمت‌های بیش از 16 هزار تومان هستیم و با کاهش در حدود 300 تومانی بهای هر دلار آمریکا به 16 هزار و 200 تومان رسید. نرخ دلار صرافی ملی نیز پس از تعطیلات دو هفته‌ای اخیر در محدوده 15 هزار و 900 تومان تعیین شد. تعطیلی صرافی‌ها و تحرک سفته بازان و دلالان این بازار منجر به رشد غیرمنطقی قیمت‌ها در بازار ارز شده است.

در حوزه بین الملل، درحالی که ایران درخواست دریافت وام 5 میلیارد دلاری به صندوق بین المللی پول ارائه داده است، اما نام ایران در میان فهرست کشور‌های دریافت کننده کمک‌های اضطراری برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا توسط بانک جهانی و صندوق بین المللی پول دیده نمی‌شود.

سیاسی کاری‌های سازمان‌های به اصطلاح بین المللی برای اولین بار نیست که مشاهده می‌شود و به نظر می‌رسد که فشار‌های دولت آمریکا در این خصوص نیز بی تاثیر نبوده است.

بازار امروز
ادامه روند صعودی بازار را می‌توان محتمل‌ترین گزینه این روز‌ها برشمرد اما؛ هیچ یک از اقدامات سازمان بورس و سایر متولیان بازار نتوانسته از شدت و هیجان رشد بازار بکاهد. در آخرین اقدام ضرایب اعتباری به 35 درصد کاهش یافت تا به این ترتیب شاهد کاهش معاملات اعتباری در بازار سرمایه باشیم.

همچنین عرضه اولیه شرکت‌های بزرگ همچون آریاساسول، سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سرمایه گذاری صبا تامین که جزو شرکت‌های بزرگ محسوب می‌شوند را می‌توان تا حدی در تعدیل حضور نقدینگی در سطح بازار موثر دانست. امید است که شاهد بهبود مدیریت عرضه‌های اولیه و تعجیل در عرضه شرکت های بزرگ باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.