دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

امروز چهار شنبه 26 شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد 33 واحدی رو به رو بود.

امروز بازار با فضایی مثبت آغاز به کار کرده است.

محصولات شیمیایی نیز با افزایش تقاضا همراه اند. شگویا، آریا، پترول، فارس، زاگرس و شیران معاملاتی مثبت را تجربه می کنند. شپلی پر عرضه داد و ستد می شود.


 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران عنوان کرده است برنامه افزایش سرمایه از مبلغ 8 هزار و 66 میلیارد و 220 میلیون ریال به 10 هزار میلیارد ریال دارد.

بر اساس این گزارش، افزایش سرمایه “شیران” از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت که در تاریخ 10 شهریور 1399به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده،  خواهد بود.

بدیهی است انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است و در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیائی ایران از برنامه افزایش سرمایه 24 درصدی از محلی جذاب خبر داد اما با افت 3.1 درصدی قیمت سهام روبرو شد.

براین اساس، “شیران” درنظر دارد سرمایه فعلی را از 806.6 به هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی صورت می گیرد.

بنابراین گزارش، بانک صنعت و معدن مالک 49.9 درصدی سهام این شرکت محسوب می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک صنعت و معدن به وکالت از شرکت رفاه اندیش سرمایه انسانی صنعت و معدن در نظر دارد برای چندمین بار بلوک 50.1 درصدی سهام سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران را بطور یکجا یا نقد و شرایطی در بازار اول معاملات بورس به فروش برساند.

به این ترتیب، بیش از 4 میلیارد و 45 میلیون و 15 هزار سهم “شیران” چهارشنبه 19 شهریور از طریق کارگزاری بانک صنعت و معدن عرضه می شود.

در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 67296 ریال و قیمت پایه کل 27.2 هزار میلیارد تومان تعیین شده است. خریدار در صورت تمایل به خرید نقدی موظف است کل مبلغ مورد معامله را وفق مقررات و قوانین بورس ظرف مدت حداکثر 2 روز کاری از تاریخ مشخص شدن برنده مزایده پرداخت کند.

در صورتی که خریدار تقاضای خرید نقد و شرایطی داشته باشد باید 30 درصد از ارزش کل معامله را بصورت نقدی و حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری بعد از مشخص شدن برنده مزایده و الباقی 70 درصد ارزش معامله را در قالب 8 قسمت مساوی با فواصل 6 ماهه با نرخ سود سالانه 18 درصد پرداخت کند که تاریخ اولین قسط 6 ماه پس از قطعیت معامله در بورس است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

با توجه به تاثیرگذاری نرخ ارز و قیمت جهانی نفت بر نرخ مواد اولیه 8 شرکت بورسی در گروه شوینده چه تحلیلی میتوان درباره دونمای آن‌ها متصور بود. احتمالات تجدید ارزیابی در 8 شرکت بورسی شوینده

به گزارش رادیو سهام، دنیای اقتصاد نوشت: محصولات شوینده در گروه محصولات FMCG (کالای تند مصرف) قرار می‌گیرند و سبک خرید در این گونه محصولات بیشتر مبتنی بر در دسترس بودن است. همین موضوع نشان‌دهنده اهمیت بسیار بالا در توزیع محصولات است. در گروه شوینده هزینه تعویض برند بسیار پایین است که قدرت چانه‌زنی مصرف‌کنندگان را کاهش می‌دهد.

در این صنعت 60 درصد از تصمیمات مصرف‌کنندگان در نقطه خرید صورت می‌گیرد که در واقع جایی است که توزیع،‌ چیدمان،‌ میزان دیده شدن و ترویج آن همه با هم ترکیب می‌شود. بنابراین تبلیغات در این حوزه نقش حیاتی در موفقیت برند دارد و این امر باعث کاهش حساسیت به قیمت و همچنین محبوبیت بیشتر برند می‌شود و براین اساس شرکت‌ها سعی دارند 5 درصد از مبلغ فروش را به تبلیغات اختصاص دهند. در صنعت شوینده ایران شرکت‌های داخلی و خارجی بسیاری در حال فعالیت هستند.

برندهای بین‌المللی از جمله هنکل پاک‌وش، یونیلیور و… موجب تاکید هرچه بیشتر بر کیفیت، کاهش بهای تمام‌شده و بهبود فعالیت‌های بازاریابی در بین شرکت‌های داخلی شده است. در حال حاضر تعداد 220 واحد تولیدی در زمینه مواد شوینده در کشور فعال هستند و حدود 70 تا 85 درصد تولید داخلی این صنعت در اختیار 15 واحد صنعتی بزرگ است.

به‌طور کلی شرکت‌های هنکل پاک‌وش، پاکشو، داروگر، پاکسان، نگین بهداشت آرین، صحت و چند شرکت دیگر رقبای اصلی حاضر در بازار شوینده هستند. برخی از شرکت‌ها دارای چند برند مانند هنکل پاک‌وش با برند‌های پرسیل و پریل، پاکشو با برندهای گلرنگ و سافتلن و اوه هستند و برخی شرکت‌ها مانند صحت با یک برند در بازار فعالیت دارند. برخی برندها مانند پرسیل تنها شوینده لباس و پریل تنها شوینده ظروف هستند که تنها در یک حوزه خاص فعالیت دارند.

اندر احوالات شوینده ها

شرکت‌های شوینده‌ای که در بورس ایران معامله می‌شوند عبارتند از شرکت‌های پدیده شیمی قرن، پاکشو، پاکسان، گلتاش، صنایع بهداشتی ساینا، بین‌المللی محصولات پارس، کف و تولی پرس. سهامدار عمده شرکت‌های پاکشو و پدیده شیمی قرن و همچنین پدیده شیمی جم که به زودی در بورس عرضه می‌شود، گروه گلرنگ است.

همچنین سهامدار عمده شرکت‌های پاکسان، گلتاش و ساینا، شرکت مدیریت صنعت شوینده بهشهر است. با توجه به قیمت‌گذاری دستوری این صنعت از طریق سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، کاهش قدرت خرید مردم، وجود ویروس کرونا و اهمیت استفاده از محصولات شوینده در افزایش سلامت جامعه، نرخ این محصولات همگام با تورم و افزایش بهای تمام‌شده افزایش پیدا نکرده است.

این موضوع باعث کاهش سودآوری و عدم توجه بازار سرمایه به این صنعت شده است. بازدهی سه ماهه اخیر در این گروه از زمان تنظیم این گزارش (29 مرداد) پاکشو32درصد، قرن4درصد، شوینده منفی1درصد، گلتاش منفی 2درصد، ساینا90درصد، شپارس 4/ 0درصد، کف 69درصد، تولی پرس 39درصد و پاکسان منفی 1درصد بوده است. شاخص بورس در آخر اردیبهشت ماه یک میلیون واحد بود و با گذشت 3ماه به 8/ 1میلیون واحد رسیده است که افزایش 80درصدی داشته است و این نشان از عقب ماندگی این صنعت از شاخص دارد.

در گروه شوینده 40 درصد از مواد اولیه و ادوات بسته‌بندی مورد نیاز تولید محصولات شرکت‌های گروه از طریق واردات از خارج کشور تهیه می‌شود. این نسبت در شرکت پدیده شیمی قرن30 درصد و در شرکت پاکشو 35درصد است. این در شرایطی است که  قیمت برخی از مواد اولیه و ادوات بسته‌بندی در داخل کشور نیز با افزایش نرخ ارز افزایش پیدا می‌کند (همانند ال‌ای‌بی).

نرخ ارز برای خرید مواد اولیه، نرخ سامانه نیما است. ماده اولیه برای تولید مواد شوینده، ال‌ای بی(LAB) است که در ایران فقط توسط پتروشیمی بیستون و سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران تولید می‌شود. در این میان فقط شرکت صنایع شیمیایی ایران اقدام به تامین نیاز شرکت‌های شوینده می‌کند.

نفت سفید ابتدا به نرمال پارافین تبدیل شده و سپس به ال‌ای‌بی تولید می‌شود، در نتیجه قیمت ال‌ای‌بی همبستگی بالایی با قیمت نفت دارد. پتروشیمی بیستون سالانه 50هزارتن و شیران حدود 115هزار تن ال‌ای‌بی تولید می‌کنند. در شیران 5درصد از آن تبدیل به اچ‌ای‌بی شده و حدودا سالانه 80هزار تن ال‌ای‌بی به‌صورت داخلی فروش رفته و مابقی صادر می‌شود. ال‌ای‌بی تابع قیمت جهانی و بر اساس دلار نیما نرخ‌گذاری می‌شود و در بهای تمام شده صنایع شوینده بسیار تاثیرگذار است. 

شرکت‌های شوینده در خرداد 1399، با تاریخ اعمال 17و18خرداد افزایش نرخ دریافت کردند. در گروه شامپو، خمیردندان، صابون، شیشه پاک‌کن، مایع نرم‌کننده حوله و لباس، مجوز افزایش نرخ 25‌درصدی و در گروه مایع دستشویی و ظرفشویی و پودرلباسشویی افزایش نرخ 20درصدی را داشته‌اند.

این در حالی است که نرخ دلار نیما در 18خرداد، 16900 تومان بوده است و در حال حاضر 22400تومان است که افزایش 5/ 32درصدی داشته و باعث افزایش بهای تمام شده در این شرکت‌ها شده است. با توجه به سال تاسیس اغلب شرکت‌ها در این صنعت، می‌توان آنها را از لحاظ افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها مورد بررسی قرار داد. مقایسه شرکت‌های شوینده حاضر در بورس از لحاظ سال تاسیس، سرمایه، حوزه فعالیت و محصولات تولیدی در ستون سمت راست آمده است.

احتمالات تجدید ارزیابی در 8 شرکت بورسی شوینده

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، بورس تهران آخرین هفته مردادماه را با کاهش 11درصدی شاخص کل بورس سپری کرد، این عملکرد سبب شد تا نخستین ماه منفی در کارنامه بورس 99 ثبت شود. به این ترتیب نماگر اصلی بازار با زیان 8.3 درصدی در مردادماه مواجه شد. در این میان بررسی خرید و فروش های بازیگران اصلی بازار نشان از برتری معامله گران حقیقی در سمت خرید دارد.

 جزئیات جابجایی ها در ماه گذشته نشان می دهد که در بیشتر روزهای معاملاتی، سهامداران خرد در نقش خریدار ظاهر شدند. به طوری که از 20 روز معاملاتی، تنها 4روز سهامداران عمده خالص خرید مثبتی داشتند. در این میان سهامداران خرد در 16 روز کاری مردادماه در مجموع خالص خرید بیش از 25هزار میلیارد تومان نقدینگی را به سبد سهام خود انتقال دادند. این در حالی است که حقوقی ها ، خالص خرید 2.5هزار میلیارد تومانی در ماه گذشته داشتند. برآیند این عملکرد سبب شد تا 22هزار و 617 میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی سهامداران عمده خارج و به سبد معامله گران خرد بازار منتقل شود.

بیشترین خرید حقیقی ها در چه صنعتی بود؟

بررسی صنایع مورد توجه سهامداران خرد در مردادماه نشان می دهد که سهام گروه فرآورده های نفتی در کانون توجه معامله گران قرار داشته است. در این راستا اخبار پیرامون واگذاری باقیمانده سهام دولتی پالایشگاه‌ها در قالب دومین  ETF یعنی صندوق قابل معامله دارادوم ، در تشدید خرید و فروش های صورت گرفته در گروه پالایشی، بی تاثیر نبود. به طوری که خالص خرید حقیقی ها در گروه پالایشی به حدود 10 هزار و 500 میلیارد تومان رسید.

در این راستا پالایش نفت اصفهان بیشترین خرید را از سوی حقیقی ها تجربه کرد. به طوری که خالص خرید سهامداران خرد در نماد «شپنا»  به بیش از 3هزار و 600میلیارد تومان رسید. نفت سپاهان نیز با ثبت خالص خرید بیش از 2هزار و 700میلیارد تومانی از دیگر نمادهای مورد توجه حقیقی ها در ماه گذشته بود. در همین راستا پالایش نفت تهران نیز خالص خرید 2.4هزار میلیارد تومانی را از سوی سهامداران خرد تجربه کرد.

خریدهای پرحجم در نمادهای چند رشته ای

در ماه گذشته سهامداران خرد به جمع آوری سهام گروه چند رشته ای صنعتی نیز تمایل نشان دادند. در مجموع بیش از 3هزار و 250میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی این گروه جابجا شد. در صدر این خریدها نیز ، دو نماد سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و سرمایه گذاری غدیر قرار داشتند. به طوری که خالص خرید حقیقی ها در نماد «وبانک» به بیش از 2هزار میلیارد تومان رسید. «وغدیر» نیز شاهد انتقال بیش از یک هزار میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی حقیقی های بازار بود.

خرید و فروش ها در نمادهای فلزی

در ادامه این روند ، سهامداران خرد به خرید سهام گروه فلزی تمایل نشان داده و 2هزار و 500میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام این گروه به پرتفوی خود منتقل کردند. در صدر این خریدها  جمع آوری سهام فولاد مبارکه اصفهان قرار داشت که حقیقی ها بابت خرید سهام مزبور، 2هزار میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی خود منتقل کردند.  ملی مس ایران نیز از دیگر نمادهای مورد توجه حقیقی ها در این گروه بود که در مجموع خالص خرید 802میلیارد تومانی در این نماد ثبت شد.

بیشترین حمایت حقوقی ها از چه سهامی بود؟

بررسی روند خرید معامله گران عمده در مردادماه نیز نشان می دهد که بیشترین حمایت حقوقی ها از سهام گروه محصولات شیمیایی بود. به طوری که خالص خرید حقوقی ها در این گروه به 303میلیارد تومان رسید. در این راستا بخش عمده ای از خریدها به جمع آوری سهام سرمایه گذاری صنایع ‌شیمیایی ‌ایران تعلق داشت. حقوقی ها حدود 200میلیارد تومان خالص خرید در نماد «شیران» ثبت کردند. «تاپیکو» نیز با ثبت خالص خرید 196میلیارد تومانی از دیگر نمادهای مورد توجه سهامداران عمده در ماه گذشته بود.

در همین راستا توسعه معادن روی ایران بیشترین خرید را از سوی حقوقی ها در مردادماه تجربه کرد و 276 میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام مزبور به پرتفوی حقوقی های «کروی» منتقل شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران از ارزیابی مجدد دارایی ها در همه گروه ها و طبقات دارایی های ثابت جهت انجام افزایش سرمایه خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، جواد احمدی مدیرعامل “شیران” اعلام کرد: به منظور شفافیت هر چه بیشتر صورت های مالی، به روز رسانی ارزش دارایی ها و استفاده از معافیت های اختصاص یافته به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، هیات مدیره مصوب کرد تا ارزیابی مجدد دارایی ها در همه گروه ها و طبقات دارایی های ثابت توسط کارشناسان رسمی صورت گرفته تا پس از ارزیابی و براساس اقتضائات شرکت نسبت به تهیه و ارسال گزارش توجیهی برای حسابرس مستقل و بازرس قانونی و انجام افزایش سرمایه اقدام لازم صورت پذیرد.

بنابراین گزارش، بانک صنعت و معدن 49.9 درصد سهام این شرکت بورسی را در اختیار دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در سال 1363 به ثبت رسید. این شرکت اولین و بزرگترین تولید کننده ماده اولیه شوینده ها در ایران است که در خرداد ماه سال 1373 به بهره برداری رسید. این شرکت در اسفندماه سال 1375 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و اکنون با نماد “شیران” در بازار اول بورس و گروه “محصولات شیمیایی” قرار گرفته است.

فعالیت آن بیشتر معطوف به مطالعات اقتصادی، فنی و مالی طرح الکیل بنزن خطی و مطالعات و اجرای سایر طرح های شیمیایی، معاملات مربوط به خرید و فروش دارایی ها، واردات ماشین آلات و تجهیزات، فروش و صادرات محصولات تولیدی و … می باشد.

در حال حاضر بیش از 70 درصد نیاز مواد اولیه شرکت های تولیدی مواد شیمیایی در داخل، توسط این شرکت تامین می شود.

این شرکت ماده اولیه محصولات تولیدی خود را (نفت سفید) از پالایشگاه اصفهان تامین، و طی فرآیندی نرمال پارافین را تولید می کند. نرمال پارفین تولیدی این شرکت در فرآیند بعدی در ترکیب با بنزن، تبدیل به ماده اولیه مواد محصولات شوینده می شود.

این شرکت مشکلی در فروش و تحویل محصولات تولیدی خود به خریداران داخلی ندارد اما تحریم ها، صادرات این شرکت را با چالش هایی روبرو کرده است که طبق اظهار نظر شرکت، در حال کار روی روش های دیگر برای صادرات محصولات خود است.

از تعداد کل سهام این شرکت (8.066.220.000 برگ سهم) ، 49.9 درصد آن تحت تملک بانک صنعت و معدن، و 28.9 درصد نیز در اختیار گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند می باشد.

شایان ذکر است در آذر ماه سال قبل، سرمایه شرکت از 4.628.988 میلیون ریال به 8.066.220 میلیون ریال (از محل سود انباشته)، افزایش یافت و نزد سازمان ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

طبق گزارش دوره سه ماهه منتهی به 29 اسفند سال قبل، سود خالص هر سهم با افزایش 16 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 97، به ازای هر سهم 338 ریال برآورد شده است. لازم به ذکر است  EPS(ttm) ثبت شده در سایت سازمان بورس مبلغ 1300 ریال را نشان می دهد.

حال به بررسی معاملات این نماد در پایان روز کاری یکشنبه می پردازیم.

طی معاملات امروز، نزدیک به 50 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 25797 ریال (3.36%-) داد و ستد شد و سهم پس از گذشت یک ساعت از شروع بازار به صف فروش رسید و در انتها نیز با صف فروش به کار خود پایان داد.

این سهم پس از رشد 87 درصدی که از اواخر ماه قبل در دامنه موج 3 داشت، با واکنش به مقاومت 2900 تومان و مقاومت خط روند صعودی، با اصلاح مواجه گردید و وارد دامنه موج 4 اصلاحی از روند صعودی جدید خود شد.

اگر همچنان روند نزولی سهم ادامه دار باشد، حمایت های آن را می توان 2380 تومان، 2223 تومان و حوالی 2000 تومان در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال نماد شیران به همراه نمودار | 21 اردیبهشت ماه 1399
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم از هرکدام از سطوح حمایتی فوق با افزایش تقاضا، روند صعودی در پیش بگیرد، می تواند با اهداف 2900 تومان (سقف قبلی)، 3200-3340 تومان و 3937-4364 تومان قابل بررسی باشد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص کل بورس با 2087 واحد افزایش به عدد 369 هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با 993 واحد افزایش به عدد 118 هزار واحد رسید. از منظر پرایس اکشن روند مثبتی را برای بازار در معاملات فردا انتظار داریم ولی همچنان بر این باور هستیم که بسیاری از شرکت ها از ارزش ذاتی خود فاصله زیادی گرفته اند. لذا قبل خرید سهام توصیه می شود وضعیت بنیادی ، جریان نقدینگی ورودی و خروجی، حجم معاملات، نسبت خریدار به فروشنده را مد نظر قرار داده سپس با ادله مناسب برای خرید خود حد ضرر و اهدافی را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید و فروش نمایید. در نظر گرفتن روند معاملاتی هم صنعتی های نماد مورد نظر می تواند کمک شایانی در تصمیم گیری ما نماید.

ارزش معاملات بورس در پایان معاملات امروز بازار سهام به 3423 میلیارد تومان و در فرابورس 1514 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های شبندر، فولاد، فارس، حکشتی، رانفور و شیران بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند و نماد پارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشت. لازم بالذکر است از 3423 میلیارد تومان ارزش معاملات، 298 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات بلوکی و صندوق ها بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3125 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه 184 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها یک نماد (خکمک) صف فروش بود. به طور کلی روند بازار ابتدا نزولی و رفته رفته قدرت خریداران افزایش یافته و سبب سبز پوش شدن اکثر سهام ها موجود در بازار سهام شد.

در معاملات امروز صنایع محصولات کاغذی با 4.63 مثبت و سیمان با 4.54 مثبت نسبت به روز معاملاتی قبل پر اقبال ترین صنایع در معاملات امروز بودند. همچنین صنایع قند و شکر با منفی 2.72 و استخراج نفت با منفی 1.06 کم اقبالترین صنایع در بین صنایع موجود در بازار سهام بودند.

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم   حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد ریال) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
تاپیکو2 814.95 3267.135 4009 3961
ویتانا2 4.72 99.12 21000 21628

بیشترین ارزش معاملات بورس اوراق بهادار

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد ریال) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
فاذر 68.820 755.465 10993 10762
فاراک 152.086 637.387 4191 4223
سفارس 85.461 509.869 5966 5989
خپارس 280.046 502.522 1794 1823
خساپا 195.514 488.824 2500 2514
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از بورس 24، امیر رحیمی مدیرعامل سابق «شیران» این روزها راهی شپلی شده است تا سکان این شرکت بحران زده را در دست بگیرد.

وی در زمان مدیریت خود در شیران، عملکرد درخشان با بازدهی بالای 600 درصد برای قیمت سهم در تابلو را محقق ساخت.

شنیده‌ها حاکی از آن است که تیم جدید هیات مدیره شپلی برنامه‌ای منسجم در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای خروج شپلی از دوران رکود و بازگرداندن آن به دوران اوج در دست تهیه دارند که به زودی اعلام خواهد شد.

گفتنی است رحیمی به جز مدیرعاملی شیران، مدیرعاملی «کالسیمین» هم در پرونده خود دارد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.