دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

وبگاه لیوینگ کاست در ارزیابی جدید خود، متوسط هزینه زندگی ناخالص در شهر تهران را ماهانه 372 دلار به ازای هر نفر اعلام کرد. (مبلغ فوق بر حسب نرخ رسمی دلار یعنی 4200 تومان و نه نرخ بازار آزاد اعلام شده است). هزینه کل زندگی که شامل هزینه مسکن نیز می شود ماهانه 828 دلار است. بدین ترتیب تهران در بین 9294 شهر منتخب 5836 مین شهر گران جهان و 37 درصد ارزانتر از گرانترین شهر جهان بوده است.  

در بین اقلام مختلف، هزینه مسکن 455 دلار در ماه، حمل و نقل 47.2 دلار، غذا 204 دلار و سایر اقلام 121 دلار بوده است.  

در ادامه با متوسط هزینه زندگی در شهرهای منتخب جهان آشنا می شوید: 

1- مشهد

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 478 دلار

2- اصفهان

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 698 دلار

3- تبریز

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 440 دلار

4- شیراز

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 420 دلار

5- باکو

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 589 دلار

6- تفلیس

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 567 دلار

7- دوحه

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 1804 دلار

8- دوبی

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 1836 دلار

9- استانبول

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 623 دلار

10- کی یف

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 740 دلار

11- نیویورک

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 3246 دلار

12- شانگهای

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 1263 دلار

13- لندن

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 2625 دلار

14- سنگاپور

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 2134 دلار

15- مسکو

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 1006 دلار

16- لس آنجلس

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 2669 دلار

17- سیدنی

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 2271 دلار

18- برلین

متوسط هزینه زندگی ماهانه با احتساب هزینه زندگی: 1703 دلار

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نماد چهار پالایشگاه اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز با توجه به رفع تعلیق نماد معاملاتی و افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از ساز و کار حراج آماده انجام معامله شدند.

بنابراین گزارش، نماد شش شرکت پالایشی از 13 شهریور باتوجه به شفاف سازی درباره تغییر نرخ خوراک تا 26 شهریور مشمول تعلیق شده بود که نماد دو پالایشگاه شیراز و لاوان حاضر در فرابورس از 24 شهریور بازگشایی شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عبدالناصر همتی تاکید دارد مردم دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند. این اظهارات رییس کل بانک مرکزی از آنجا نشات می‌گیرد که سیاست‌گذار پولی در هفته جاری سه تصمیم مهم در جهت تعادل‌بخشی به بازار ارز انتخاب کرد: «حذف رانت ارزی با نزدیک کردن قیمت صرافی به بازار»، «حذف سقف قیمتی در معاملات سامانه نیما» و در گام آخر «صدور مجوز عرضه دلار صادرکنندگان به صرافی‌ها».

در همین خصوص رییس کل بانک مرکزی در آخرین پست اینستاگرامی خود درباره بازار ارز، نوشت: ثبات بازار ارز برای بانک مرکزی اولویت دارد و در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان گیری نخواهد داد.

همتی تاکید کرد: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه تسهیل و تسریع تامین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیم به صرافی‌های مجاز جهت واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

پیش از این رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی عنوان کرده بود: من و همکارانم با وجود تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویت‌های اصلی هستیم. امیدوارم بعد از این‌که با سرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم، مردم را در جریان اقدامات و سختی‌های راهی که آمده‌ایم، قرار دهم.

نقطه پایانی بر رانت ارزی

در حال حاضر رشد قیمت دلار در صرافی‌های بانکی و رفتن آن به کانال 26 هزار تومانی، به باور تحلیلگران اقتصادی، سد راه نوسان‌گیران برای افزایش بیشتر قیمت این ارز در بازار آزاد شده و نقطه پایانی بر رانت ارزی خواهد بود.

در واقع افزایش قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های بانکی، دو امکان محدودکننده برای نوسان‌گیران ایجاد می‌کند؛ نزدیک کردن قیمت‌های بازیگران رسمی به بازار آزاد موجب می‌شود که صرافی‌ها انگیزه بیشتری برای عرضه ارز و فروش دلار داشته باشند.

در وهله بعدی، فروش ارز در نرخ‌های بالاتر باعث می‌شود که ریال بیشتری در دست بازیگران رسمی بازارساز قرار بگیرد؛ این ریال هم می‌تواند بخشی از هزینه‌های جاری را پوشش دهد و هم در صورتی که قیمت دلار افت کرد، توان صرافی‌ها برای خرید و جایگزین کردن ارز فروخته شده را بالاتر ببرد.

از سوی دیگر، تحلیلگران اقتصادی باور دارند برداشته شدن سقف قیمتی در سامانه نیما، زمینه‌ساز رفتن دلار نیمایی به کانال 26 هزار تومانی شد. این افزایش از جهت آنکه کمک می‌کند، جریان تبادلات تجاری سرعت بگیرد و زمینه‌ساز افزایش عرضه ارز صادرکنندگان شود، می‌تواند در روزهای آینده، اثر کاهشی در بازار آزاد داشته باشد.

بازاری‌ها این موضوع را با عنوان جبران یکی از اشتباه‌های بازارساز برشمرده و می‌گویند: یکی از اشتباهات بازارساز در سامانه نیما جبران شد. این امید می‌رود که دیگر شاهد اشتباه‌های این‌چنینی که در گذشته نیز اتفاق افتاده بود، نباشیم.

همچنین گفته می‌شد با توجه به افزایش قیمت دلار صرافی‌های بانکی، امکان آربیتراژ قیمتی از بین رفته است؛ در نتیجه عرضه ارز به هر فرد در میزان2 هزار و 200 دلار می‌تواند از سر گرفته شود.

پیش از این جمال رزاقی، رییس اتاق بازرگانی شیراز در یادداشتی عنوان کرده بود: وجود شکاف بیش از 2 هزار تومانی در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی باعث افزایش تقاضای آربیتراژی دلار در بازار ارز شده که خود به افزایش قیمت دلار منجر شده است. بانک مرکزی بایستی برای اثرگذاری عرضه ارز، قیمت‌های بالاتری را ارائه دهد.

به اعتقاد وی، همچنین ریزش شاخص سهام و ورود تقاضاهای جدید به بازار ارز و همچنین نگرانی‌ها از بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل بر صعودی بودن روند نرخ ارز موثر بوده است.

رشد قیمت دلار متوقف شد

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این اقدامات باعث شده تا رشد قیمت دلار در بازار متوقف شود؛ اگرچه روند قیمت هنوز نزولی نشده است. در حال دلار در کانال 26 هزار تومان قرار دارد و افزایش قیمت دلار تا 26 هزار تومان در شرایطی است که گزارش‌ها از روند بازار نشان می‌دهد که از ابتدای سال تاکنون دلار با افزایشی در حدود 12 هزار تومان روبه‌رو شده است و در این میان، برخی از جریان‌های بازار، از هدایت قیمت‌ها به ارقامی بالاتر صحبت می‌کنند. به عبارتی، سفته‌بازان و دلالان در بازار و نیز در فضای مجازی، تحرکات برای قیمت‌سازی را بالا برده بودند.

اما با تصمیمات اخیر بانک مرکزی، برخی فعالان اقتصادی عنوان می‌کنند که ریزش قیمت دلار آغاز شده است؛ چراکه اقدامات مهمی همچون از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای، برداشتن سقف قیمت در سامانه نیما و همچنین صرافی‌های بانکی، باعث شد بازار تا حدی تحت کنترل در آید.

علی شریعتی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با پیش‌بینی کاهش قیمت دلار حداقل تا 23 هزار تومان، اظهار داشت: با ورود جدی بازارساز به بازار و برداشتن سقف دلار نیمایی و کاهش آربیتراژ قیمتی صرافی ملی و بازار، نوید دیدن روند کاهشی قیمت ارز در بازار متصور است.

وی با بیان این‌که این شرایط به نفع صادرکننده و به ضرر دلالان تمام خواهد شد، افزود: 23 تا 23 هزار تومان، کف مقاومتی قیمت دلار خواهد بود.

شریعتی در پاسخ به این پرسش که پیشنهاد شما به دولت برای کنترل قیمت ارز چیست، متذکر شد: حذف سریع ارز 4200 تومانی و تسهیل بازگشت ارز صادرکنندگان، در کنترل قیمت ارز بسیار موثر خواهد بود.

علی‌اصغر سمیعی، رییس اسبق کانون صرافان نیز در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ ارز پایین می‌آید، گفت: هیچ امری غیرممکن نیست، حتی پایین آمدن قیمت‌ها، ولی هر اتفاقی نیاز به دلیل دارد.

وی تاکید کرد: بانک مرکزی باید به دو وظیفه اصلی خود عمل کند، اول دلایلی که باعث بالا رفتن نرخ ارز شده را رفع کرده و باعث ثبات بازار شود، و در وهله دوم با تنظیم نرخ بهره، باعث ایجاد شغل و کم شدن نرخ بیکاری در کشور شود.

>>>> بیشتر بخوانید:

تحریم و قرارگرفتن در لیست سیاه FATF قیمت ارز را به 27 هزار تومان رساند

یک تحلیلگر اقتصادی توضیح داد: چگونه می‌شود جلوی تورم را گرفت؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شب گذشته شاهد انتشار اوراق اختیار فروش تبعی از سوی بسیاری از شرکت‌ها بودیم. پیش از این هلدینگ خلیج فارس، سرمایه‌گذاری غدیر، بانک صادرات، ملی مس از جمله اولین‌ شرکت‌هایی بودند که اوراق اختیار فروش خود را منتشر کردند. 

اختیار فروش‌های منتشر شده شب گذشته: 

اوراق اختیار فروش تبعی فولاد کاوه با نرخ اعمال 2547 تومان

کاوه

اوراق اختیار فروش تبعی بانک پارسیان با قیمت اعمال 592 تومان

وپارس

اوراق اختیار فروش تبعی پتروشیمی شیراز با قیمت اعمال 7348 تومان

شیراز

اوراق اختیار فروش تبعی سرمایه‌گذاری صنعت نفت با قیمت اعمال 1533 تومان

ونفت

اوراق اختیار فروش تبعی نفت بهران با قیمت اعمال 7459 تومان

شبهرن

اوراق اختیار فروش تبعی سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با قیمت اعمال 1908 تومان

ومعادن

انتشار اوراق تبعی بانک ملت با قیمت اعمال 677 تومان

وبملت

انتشار اوراق تبعی خدمات انفورماتیک با قیمت اعمال 3212 تومان

رانفور

انتشار اوراق  تبعی پتروشیمی جم در قیمت 5005 تومان

جم

انتشار اوراق تبعی سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی با قیمت اعمال 1992 تومان 

وصندوق

اوراق تبعی ایران ایران خودرو با قیمت اعمال 368 تومان

خودرو

 

 

 

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نماد هر 6 پالایشگاه اصفهان ، تهران ، بندرعباس ، تبریز ، لاوان و شیراز ار 13 شهریور به دلیل لزوم بررسی اطلاعات مربوط به تغییر نرخ خوراک بسته شده بود اما دیروز نماد پالایشگاه شیراز پس از رفع دلایل تعلیق و افشای اطلاعات بااهمیت و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی شد و هر سهم آن 11 درصد رشد کرد.

امروز هم نماد پالایشگاه لاوان پس از رفع دلایل تعلیق و افشای اطلاعات بااهمیت بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت، آماده انجام معامله شده است.

همچنین پس از انجام حراج ناپیوسته و حذف سفارشات در صورت لزوم بازگشایی مرتبه دوم “شاوان” اطلاع رسانی می‌شود در غیر اینصورت انجام معاملات بصورت حراج پیوسته در دامنه مجاز قیمتی امکان پذیر است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

دلار در هفته منتهی به 21 شهریور تا 25 هزار و 500 تومان افزایش یافت و رشد 4.3 درصدی را به ثبت رساند. این افزایش قیمت در حالی اتفاق افتاد که در اولین روز هفته گذشته کماکان عرضه سنگین بازار ساز در بازار نیما و آزاد ادامه داشت. معامله گران با پیش بینی افزایش قیمت دلار در روزهای آتی اقدام به خرید نموده و قیمت ها در این هفته افزایش یافته است. یکی از دلایل رشد بهای دلار افزایش نرخ حواله درهم بوده به طوری که در روز چهارشنبه از مرز 7 هزار تومان نیز گذشت. همچنین وجود شکاف بیش از 2 هزار تومانی در بازار آزاد و صرافی های بانکی باعث افزایش تقاضای آربیتراژی این ارز گردیده که خود به افزایش قیمت دلار منجر شده است. بانک مرکزی بایستی برای اثرگذاری عرضه ارز، قیمت های بالاتری را ارائه دهد. همچنین ریزش شاخص سهام و ورود تقاضاهای جدید به بازار ارز و همچنین نگرانی ها از بازگرداندن تحریم های شورای امنیت سازمان ملل بر صعودی بودن روند نرخ ارز موثر بوده است. با توجه به تداوم روند افزایشی نرخ دلار از ابتدای شهریور امکان کاهش قیمت آن متصور نیست.

قیمت سکه مطابق معمول از روند دلار پیروی کرده و مانند هفته منتهی به 14 شهریور، رشد 4.4 درصدی را در هفته گذشته به ثبت رسانده و در روز پایانی معاملاتی از مرز 11 میلیون و 800  هزار تومان عبور کرد. بهای جهانی طلا که در هفته منتهی به 4 سپتامبر به دلیل تقویت ارزش دلار و افزایش بازدهی اوراق قرضه آمریکا روند کاهشی را آغاز کرده بود تا روز سه شنبه هفته گذشته نیز به این سیر نزولی ادامه داد. رشد تولید ناخالص داخلی اروپا، کاهش نرخ بیکاری آمریکا و رشد تولیدات صنعتی این کشور از عوامل عمده افت قیمت طلا در هفته منتهی به 11 سپتامبر بوده است. اما در روز چهارشنبه با انتشار اخباری مبنی بر واکنش منفی نسبت به واکسن کرونا و افزایش مبتلایان به بیماری کووید 19 مجددا بهای جهانی طلا افزایش یافت. بر اساس پیش بینی برخی تحلیل گران، سیاست های هدف گذاری نرخ تورم بالای 2 درصد و تداورم سیاست های انبساطی پولی احتمال افزایش قیمت طلا در هفته های آتی را بیشتر می نماید. شاخص جهانی دلار نیز که در اواخر هفته گذشته روند افزایشی در پیش گرفته بود این مسیر را تا روز سه شنبه ادامه داد و در این هفته وارد کانال 93 واحدی شد.

شاخص کل سهام که در هفته منتهی به 14 شهریور 5.1 درصد کاهش یافته بود در هفته اخیر نیز 4.6 درصد افت داشته و در هفته گذشته بیش از 91 هزار واحد ریزش نموده است. هر چند در دو روز ابتدایی هفته منتهی به 21 شهریور رشد 15 هزار واحدی را به ثبت رسانده بود. پیش بینی می شد با اعلام حمایت دستوری حقوقی هاو همچنین جمع شدن صف های فروش شرکت های بزرگ، شاخص کل سهام روند مثبتی را طی کند که واقعیت نتیجه دیگری را رقم زد. به اعتقاد برخی تحلیل گران چون این حمایت ها از چند سهم شاخص ساز صورت گرفته برای بازگشت روند صعودی بازار کافی نبوده است. پیش بینی می شود نتایج اقدامات انجام شده در هفته گذشته و همچنین انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار در صعودی شدن بازار در هفته آینده موثر باشد. همچنین رشد نرخ دلارو عبور از کانال 26 هزار تومانی نیز بر رشد بازار سرمایه موثر خواهد بود.

بهای انواع نفت که در هفته منتهی به 4 سپتامبر روند ملایم نزولی داشته در هفته گذشته به شدت این مسیر کاهشی را ادامه داده است. نفت خام آمریکا، برنت و اوپک به ترتیب 9.8، 9.1 و 8.1 درصد افت قیمت داشته اند. کاهش واردات چین و کاهش مصرف سوخت آمریکا، شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از کشورها و ادامه تنش های چین و آمریکا از جمله عوامل مهم کاهش بهای نفت می باشد. بر اساس برخی پیش بینی ها حتی با توزیع گسترده واکسن کرونا، سه سال طول می کشد تا تقاضای نفت کاملا بازیابی شود.

بیت کوین در هفته منتهی به 11 سپتامبر در بالاتر از مرز 10 هزار دلار در نوسان بوده و برای تعیین روند آتی آن بررسی سیگنال های جدید ضروری است. اگر چه تقویت شاخص دلار مهم ترین عامل افت بیت کوین بوده است اما با توجه به نگرانی ها مبنی بر تداوم رکود اقتصادی جهانی و گسترش شیوع بیماری کووید 19 و افزایش تمایل به خرید دارایی های امن، پیش بینی می شود ارزش بیت کوین تا پایان سال 2020 به 20 هزار دلار برسد.

قیمت فلزات اساسی در هفته گذشته تحت تاثیر تقویت شاخص دلار، تشدید تنش‌های میان آمریکا و چین و افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا کاهشی بوده و تنها مس و آلومینیم رشد مثبت بسیار اندک (کمتر از 1 درصد) را به ثبت رساندند. سرب با رشد 4.5- درصدی بیشترین کاهش را داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصادآنلاین مریم علیزاده؛ روز جاری با انتشار خبر صدور مجوز افزایش سرمایه پالایشگاه اصفهان از سوی سازمان بورس اوراق بهادار، چهار شرکت پالایشی یک قدم به افزایش سرمایه نزدیک تر شدند.

در نتیجه مجوز افزایش سرمایه 49 درصدی پالایشگاه اصفهان از محل انباشته و اندوخته صادر شد.

طبق اطلاعیه شفاف سازی شرکت پالایش نفت اصفهان در سامانه کدال ، مجوز افزایش سرمایه این شرکت به مبلغ دو هزار و 500 میلیارد از سوی سازمان بورس صادر شد.

گفتنی است میزان هزار و 600 میلیارد تومان از این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و 862 میلیارد تومان از محل اندوخته خواهد بود.

سرمایه فعلی پالایشگاه اصفهان برابر با 5 هزار و 100 میلیارد تومان است که در صورت افزایش سرمایه به مبلغ 7 هزار و 600 میلیارد تومان خواهد رسید.

با این خبر انتظار می رود تا پیش از پایان پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی، تکلیف افزایش سرمایه سه شرکت دیگر پالایشی نیز مشخص شود.

در حال حاضر نمادهای 4 شرکت پالایشی حاضر در این صندوق متوقف هستند چراکه هفته گذشته در اثر انتشار گزارش هایی از افزایش سودآوری این شرکت ها با اعمال نرخ های جدید خوراک، تغییرات با اهمیتی در صورت های مالی این شرکت ها بوجود آمد که این شرکت ها را ملزم به ارائه گزارش شفاف سازی به سهامداران خود کرد.

همچنین گفتنی است امروز نماد شرکت پالایش نفت شیراز نیز که به دلیل تغییر در سودآوری هفته گذشته متوقف شده بود، با افزایش 11 درصدی قیمت در بورس تهران بازگشایی شد.

حال باد دید استقبال سهامداران از چهار نماد پالایشی دیگر در روز بازگشایی چگونه خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛  روز جاری در مجموع حدود 11 هزار و 280 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبملت»، «فملی»، «وپارس»، «وآیند» و «دی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل 600 میلیارد تومان سهام بانک ملت دست به دست شد، ملی صنایع مس ایران پس از معاملاتی به ارزش 580 میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک پارسیان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام بانک ‌پارسیان‌ (وپارس) پس از بازگشایی 10 درصد افت قیمت را تجربه کرد و از طرف دیگر سهام پالایش نفت شیراز (شراز) با رشد 11 درصدی قیمت در بازگشایی، کام سهامداران خود را شیرین کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” تعلق داشت به طوری که سه هزار و 110 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “فلزات اساسی” با معاملات هزار و 880 میلیارد تومانی دوم شد و “محصولات شیمیایی” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز سه درصد از کل سهام ایران‌ تایر (پتایر) معامله شد، 10 نماد برتر سهم 36 درصدی از کل داد و ستدها داشتند. ارزش معاملات در 24 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 21 نماد نخست اختصاص داشت.

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.24

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.23

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، با توجه به بهبود وضعیت معاملات در بازار سهام، حالا سهامداران در انتظار بازگشایی نمادهای بزرگ پالایشی، شستا، ایران خودرو و سایپا هستند. البته سهام پالایشگاه شیراز امروز بازگشایی خواهد شد که این سهم در بازار فرابورس معامله می‌شود نه در بورس.

علی صحرایی، مدیر عامل شرکت بورس تهران درخصوص بازگشایی نمادهای پالایشی بورسی گفت: نمادهای پالایشی مربوط به بورس تهران امروز بازگشایی نخواهند شد.

وی گفت: امروز نمادهای معاملاتی شستا و ایران خودرو هم بازگشایی نمی شوند.

صحرایی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است این هفته نمادهای مذکور به سامانه بازگردند؟ گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و تصمیم‌گیری نشده است.

منبع: بورس 24

اخبار مرتبط با بازار و سهام را در صفحه اختصاصی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی نماد هر 6 پالایشگاه اصفهان ، تهران ، بندرعباس ، تبریز ، لاوان و شیراز ار 13 شهریور به دلیل لزوم بررسی اطلاعات مربوط به تغییر نرخ خوراک بسته شده که امروز پالایشگاه شیراز پس از رفع دلایل تعلیق و افشای اطلاعات بااهمیت و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت آماده انجام معامله شد .

پس از انجام حراج ناپیوسته و حذف سفارشات در صورت لزوم بازگشایی مرتبه دوم اطلاع رسانی می‌شود. در غیر این صورت انجام معاملات بصورت حراج پیوسته در دامنه مجاز قیمتی امکان پذیر است.

به این ترتیب انتظار می رود نماد 5 پالایشگاه غیاب دیگر هم در روزهای آینده باز شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.