دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1شکربن2.112.91
2مبین4.771.19

1. شکربن : کربن ایران با نماد شکربن، در بازار بورس و گروه محصولات شیمیایی قرار دارد. با نزدیک شدن به کف کانال و محدوده حمایتی 7 هزار تومان، شاهد افزایش تقاضا در این نماد هستیم و امروز هم در صف خرید قرار گفت. هر کد حقیقی در معاملات امروز به صورت میانگین نزدیک به 80 میلیون تومان خرید کرده است. مهمترین مقاومت سهم نیز محدوده 8200 تومان است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 21 اردیبهشت ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. مبین : مبین انرژی خلیج فارس با نماد مبین، در بازار بورس و گروه عرضه برق، گاز و بخار قرار دارد. در دو روز اخیر حجم های بالایی در این نماد معامله شده است. هر کد حقیقی در معاملات امروز نزدیک به 58 میلیون تومان خرید کرد. نزدیکترین حمایت برای این سهم محدوده 2200 تومان است و برای ادامه روند صعودی باید بتواند از سقف کانال عبور کند.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 21 اردیبهشت ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت کربن ایران در سال 1354 به منظور تامین کربن بلاک مورد نیاز صنعت تایر و لاستیک با مشارکت شرکت کابوت امریکا، با ظرفیت سالیانه 16000 تن آغاز به کار کرد و در سال 1373 با احداث واحد جدید، ظرفیت اسمی خود را به 36000 تن افزایش داد. این شرکت در اسفند 1374 از سهامی خاص به سهامی عام تغییر ماهیت داده و در بورس تهران پذیرفته شده است.

موضوع فعالیت شرکت کربن ایران

موضوع فعالیت این شرکت عبارت از راه اندازی و بهره برداری کارخانجات صنعتی به منظور تولید، بازاریابی، فروش و صدور انواع مختلف دوده صنعتی (کربن بلاک) و سایر فرآورده های صنعتی و انجام کلیه عملیات مجاز فنی، مهندسی و بازرگانی در ارتباط با موضوع فعالیت شرکت می باشد.

مروری بر وضعیت صنعت

شرکت های تولید کننده دوده صنعتی در ایران عبارتند از:

سرمایه و ترکیب سهامداران شکربن

سهامدار درصد سهام
شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی 42.55
شرکت گسترش تجارت هامون 4.09
شرکت سرمایه گذاری ملی ایران 3.96
شخص حقیقی 3.83
شرکت سرمایه گذاری هامون کیش 2.22
شخص حقیقی 1.78
شخص حقیقی 1.72
شخص حقیقی 1.62
شخص حقیقی 1.44
شخص حقیقی 1.09
سایر 35.70

ریسک ها

با توجه به قرار گرفتن کارخانه شرکت کربن ایران در محدوده شهر اهواز و تاکید سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر خروج صنایع از محدوده شهری، اجرای پروژه انتقال کارخانه ضروری است.

وضعیت تولید و فروش شرکت

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی نماد شکربن (29 مهر ماه 1398)

شکربن در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 24 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با 20 درصد کاهش، به 19 میلیارد تومان رسیده است. فروش ماه گذشته شرکت 25 میلیارد تومان بوده است.

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی نماد شکربن (29 مهر ماه 1398)

شرکت کربن ایران در نیمه نخست سال گذشته مجموعاً 100 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در نیمه نخست سال جاری، به 137 میلیارد تومان افزایش یافته است. (رشد 37 درصدی فروش نسبت به سال گذشته)

در صورتی که این شرکت در نیمه دوم سال جاری، 12323 تن دوده صنعتی با نرخ 107.427.844 ریال به فروش رساند، می تواند مبلغ 132 میلیارد تومان درآمد داشته باشد که کل درآمد سال را به 269 میلیارد تومان خواهد رساند.

تحلیل تکنیکال شکربن

نمودار تحلیل تکنیکال نماد شکربن (29 مهر ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

شکربن از مهر ماه 1396 در یک روند صعودی بسیار پر قدرت قرار گرفته و تا کنون بیش از 950 درصد بازدهی داشته است. روند صعودی این سهم با شکست سقف تاریخیِ 2380 تومان متوقف شده است. با اینحال با توجه به تقاضای پر قدرت این نماد پس از شکست این مقاومت، به نظر می رسد حرکت اخیر سهم تنها یک پول بک به سقف شکسته شده باشد.

مهمترین حمایت سهم محدوده ی 2400 تومان می باشد که به احتمال زیاد قیمت از آن جا برگشت خواهد داشت. در صورتی که این حمایت از دست رود محدوده ی 1760 تومان حمایت بعدی خواهد بود.

از منظر اندیکاتوری، در اندیکاتور MACD، خط MACD خط Signal را به طرف پایین قطع کرده و میله های هیستوگرام تغییر جهت داده اند که نشانه نزولی محسوب می شود.

اندیکاتور RSI نیز خط 70 را به طرف پایین قطع کرده و به محدوده ی 50 رسیده که سطح مهمی است. با این حال احتمال می دهیم روند نزولی تا حمایت معرفی شده همچنان ادامه داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در فرایند پیش‌گشایش بازار سهام روز چهارشنبه، گروه‌های بانکی و خودرویی در کنار گروه سرمایه‌گذاری با تقاضای بیشتری نسبت به گروه‌های دیگر مواجهند و این یعنی بازار امروز نیز شروعی سبز خواهد داشت.

در مرحله سفارش‌گذاری بورس چهارشنبه، سه نماد بانکی وپارس، وتجارت و وبصادر به ترتیب یک میلیارد و 268، یک میلیارد و 244 و 470 میلیون صف خرید تشکیل داده‌اند که نشان از اقبال سهامداران به گروه بانکی دارد.

بورس در حالی از دقایقی دیگر معاملاتش را از سر خواهد گرفت که شاخص کل بورس از ابتدای هفته بیش از 80 هزار واحد رشد داشته که رکوردی بی‌سابقه در تاریخ بورس محسوب می‌شود. همچنین به دلیل کاهش فشار بر سامانه معاملاتی، معاملات عرضه اولیه اخیر شستا از ساعت 13:31 تا 14:30 و معاملات چهار نماد پرتقاضای زکوثر، شگویا، صبا و تملت نیز از ساعت 12:35 تا 13:30 انجام خواهد شد.

پیش از شروع بازار، نمادهای پسنهد و ثنظام به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت الف و نمادهای پاسا، شکربن و حکشتی به دلیل نوسان 50 درصدی قیمت متوقف شده‌اند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

تحریم‌های اخیر، اتفاق جدیدی نیست

به گزارش بورس نیوز، دولت آمریکا روز جمعه به تلافی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان آمریکا در عراق، چند شرکت حوزه فلزات اساسی را تحریم کرد! نام شرکت ذوب آهن اصفهان هم در این فهرست وجود دارد؛ واکنش سهامداران به تحریم های تکراری دولت آمریکا، صف خرید سنگین روز شنبه و یکشنبه بود.

احسان دشتیانه عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص تاثیر تحریم‌ها بیان کرد: تحریم‌های اخیر آمریکا، اتفاق جدیدی نیست، نخستین باری که صنعت فولاد ایران تحریم شد، نگرانی‌هایی ایجاد شد و تاثیرات منفی هم به دنبال داشت؛ ولی با گذشت زمان این نگرانی ها مرتفع شد. تحریم های اخیر هم هیچ محدودیت جدیدی اعمال نکرده و فقط به اسامی چند شرکت اشاره شده است.

وی افزود: سهامداران نگران کاهش صادرات در شرکت ذوب آهن اصفهان نباشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، عملکرد کربن ایران درآذرماه اگر چه با بهبود وضعیت تولید روبه رو بوده اما نسبت به آبان ماه همچنان ضعیف است.

 عملکرد آذر کربن ایران نیز منتشر شده است و عملکرد ماه پایانی پاییز گرچه بهبود وضعیت تولید نسبت به آبان را نشان می‌دهد اما همچنان ضعیف است و در قیاس با تابستان ضعف تولید را در این شرکت شاهد هستیم. اما این شرکت در پاییز در بخش فروش بهتر عمل کرده و بخشی از موجودی انبار پایان تابستان را به فروش رسانده است.

 این شرکت در آذر ۲۹ میلیارد تومان فروش داشت تا مجموع فروش شرکت در پاییز به ۷۹ میلیارد تومان رسید. در تولید ضعیف بوده اما موجودی این امکان را برای این شرکت فراهم آورده که فروش خوبی را به ثبت برساند. بررسی‌های اولیه از سودآوری این شرکت در پاییز نشان می‌دهد که احتمال ساخت سود حدود ۳۲ تومانی در پاییز وجود دارد.

 این شرکت در نیمه نخست سال حدود ۶۱ تومان سود محقق کرده است که با احتساب سود پاییز مجموع سود شرکت با سرمایه ۲۵ میلیارد تومانی به حدود ۹۳ تومان می‌رسد. در زمستان باید منتظر عملکرد تولید و فروش شرکت بود و احتمال ساخت سود بیش از ۴۰ تومانی نیز در صورت بازگشت به رویه عادی تولید وجود دارد. در نتیجه سود شرکت به ۱۳۳ تومان در سال جاری می‌رسد که نسبت قیمت به درآمد بیش از ۲۵ را شاهد هستیم.

 اما این سهم نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرده و به ۳۴۰۰ تومان رسیده است با وضعیت کنونی نباید سودآوری را عامل نوسان سهام دانست و شاید باید دنبال عوامل دیگری برای توجیه نوسان این سهم بود. برخی از شایعات در این خصوص شنیده می‌شود با این حال لازم است در خصوص اثر احتمالی سودآوری بر نوسان سهم به معامله‌گران تذکر داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از انجمن بورس ایران، تنزل قابل ملاحظه ارزش معاملات خرد را می‌توان یکی از مهم ترین‌ نشانه‌های این فضای احتیاطی برشمرد. در عین حال، سرنوشت نامعلوم مذاکرات تجاری چین و آمریکا در آستانه اتمام ضرب‌الاجل دولت ترامپ، موجی از نگرانی را در بازار جهانی به وجود آورد و قیمت‌ها را تحت فشار گذاشت که تبعات آن در تردید معامله‌گران بورسی طی دادوستدهای دیروز انعکاس پیدا کرد. همچنین تداوم نگرانی‌های سیاسی تاثیرگذار بر اقتصاد کلان کشور و در نهایت نیمه تعطیل بودن هفته جاری، عواملی بودند که تردید بیشتر سهامداران بازار بورس را نسبت به روند کوتاه‌مدت قیمت سهام برانگیختند.

نگاه بازارهای جهانی به مذاکرات تجاری

قیمت جهانی مواد خام در هفته گذشته شاهد موج صعودی نسبتا قدرتمندی بود. رشد قابل‌توجه بهای نفت، فلزات و همچنین صعود نسبی قیمت برخی محصولات پتروشیمی در بازارهای آسیای شرق سهام وابسته در بورس تهران را به تحرک واداشت و طی آخرین روزهای کاری هفته قبل شاهد استقبال سهامداران خرد از سهام وابسته بودیم که در این میان، سهام گروه فلزات رنگین اعم از مس، روی و سرب جالب توجه بود. در این برهه زمانی، اظهار نظر ترامپ نسبت به مذاکرات با چین خوشبینانه بود و معتقد بود که به زودی به توافق تجاری دست خواهند یافت. امری که راه فلزات جهانی را در مسیر افزایش قیمت هموارتر کرد. طی سه جلسه معاملات پایانی هفته گذشته که بازار جهانی و بازار سهام به‌صورت همزمان در حال کار بودند، افزایش قیمت فلزات پایه، نقدینگی بیشتری را به سوی سهام گروه فلزات سرازیر کرد. به‌طوری‌که طی این مدت، بیشترین خرید صورت گرفته از جانب سهامداران حقیقی در گروه فلزات رقم خورد. با این حال، مذاکرات تجاری واشنگتن در هفته گذشته نتیجه خاصی را در پی نداشت و به همین دلیل ادامه گفت‌وگوها به پایان هفته پیش رو موکول شد.

دو طرف در تلاش هستند پیش از مهلت سه ماهه تعیین شده که یکم مارس به سر می‌رسد، به توافق دوجانبه‌ای دست پیدا کنند. در غیر این صورت تعرفه‌های آمریکا بر واردات ۲۰۰ میلیارد دلاری از چین از ۱۰ درصد، به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. امری که بار دیگر بازارهای جهانی را دستخوش تغییراتی منفی خواهد کرد. از این‌رو، با بی‌نتیجه‌ ماندن مذاکرات در پی نزدیک شدن به موعد در نظر گرفته شده، به همراهی ارتقای شاخص دلار به بیشترین سطح سالانه خود، بازارهای جهانی با روندی منفی به کار خود پایان دادند.

بورس هفتگی در سه قاب

معاملات روز یکشنبه مطابق پیش‌بینی اغلب فعالان بازار پی گرفته شد. در هفته‌های ماقبل بازار بر خلاف انتظار بسیاری از کارشناسان و معامله‌گران عمل می‌کرد اما در این هفته شاهد انطباق حرکت بازار با پیش‌بینی‌ها دست‌کم طی معاملات روز یکشنبه هستیم. در نظرسنجی هفتگی سایت تحلیلی «دنیای بورس» و چشم‌انداز حرکت آن طی روزهای آتی نظرات متفاوتی وجود داشت که اکثریت آنها انتظار کم‌نوسان شاخص را داشتند. به‌طور مشخص ۷۵ درصد از کارشناسان شرکت‌کننده در نظرسنجی برای شاخص کل طی هفته پیش رو روند کم‌نوسانی را پیش‌بینی کرده‌اند. به اعتقاد این گروه از فعالان بازار در هفته‌های نیمه تعطیل به‌طور عمومی مشارکت در بازار کاهش می‌یابد که افت ارزش معاملات و نوسان کم‌دامنه قیمت سهام را موجب می‌شود. کارشناسان بازار ضمن توجه به اثرات رونمایی از کانال مالی اروپا و ایران، اجرای مشروط آن را عامل بازدارنده‌ای در جهت رشد تقاضای سهام عنوان کردند. از این رو تا زمانی که سیطره ابهام بر عوامل کلان اثرگذار بر اقتصاد سایه انداخته باشد، سهام بنگاه‌های کوچک‌تر در معرض توجه سهامداران بازار بورس باقی خواهد ماند. جالب توجه است که ۵۳ درصد از سهامداران بازار بورس نیز متفق با اکثر کارشناسان رای به نوسان اندک شاخص سهام دادند و فضای نیمه تعطیل هفته جاری را عامل کاهش ارزش معاملات و تغییرات ناچیز قیمت‌ها خواندند.

از سوی دیگر، از میان کارشناسان و معامله‌گرانی که در این نظرسنجی شرکت داشتند، ۲۵ درصد از کارشناسان مسیر حرکت شاخص کل سهام را صعودی پیشبینی کردند. این دسته از تحلیلگران خوشبین نسبت به وضعیت بورس، بهبود قیمت‌ها در بازارهای جهانی را از جمله دلایل اصلی حمایت از سهام شرکت‌های کالایی اعلام کردند. از نگاه این گروه از فعالان بازار، رشد تدریجی نرخ دلار در سامانه نیما به بازگشت توجهات به سوی سهام صادرات‌محور خواهد انجامید. کارشناسان اثر این دو عامل بنیادی را در کنار رونمایی از بسته تجاری اروپا، به‌عنوان نشانه‌‌ای از کمتر شدن نگرانی سیاسی – حداقل در کوتاه‌مدت، را مثبت ارزیابی کرده‌اند. همچنین ۲۶ درصد از معامله‌گران شرکت‌کننده در نظرسنجی مزبور با این دسته از کارشناسان اتفاق نظر داشتند و معتقد بودند که موج ناشی از افزایش قیمت دلار و کالاهای جهانی، در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت که قیمت سهام را دستخوش تغییرات مثبتی خواهد کرد. در نهایت، پنج درصد از کارشناسان و ۲۱ درصد از معامله‌گران چشم‌اندازی نزولی را برای شاخص کل سهام متصور شدند. تحلیلگران عوامل سیاسی و افزایش نگرانی‌ها را عامل اصلی فشار بر قیمت سهام معرفی کردند. از سویی، معامله‌گران با توجه به این بستر نامطمئن بازار، تمایل بیشتری به کسب سود در کوتاه‌مدت پیدا می‌کنند. از این رو، افزایش تقاضا در هر سهمی هرآن ممکن است با کوچک‌ترین عامل تهدیدکننده متوقف و روندی نزولی را در پیش بگیرد.

نگاهی به روند بازار سهام

بازار سهام، معاملات ماه جاری را در حالی آغاز کرد که روندی صعودی برای شاخص کل آن پیش‌بینی شده بود. با این حال، پس از گذشت سه هفته، به‌‌رغم انتظارات مثبتی که از داد و ستد سهام وجود داشت، شاخص اصلی بازار به حرکت منفی و کم‌نوسان خود ادامه داد. امری که خود عامل کاهش انگیزه و مشارکت و در نتیجه افت ارزش معاملات شد. معاملات یکشنبه هفته جاری نیز با قرار گرفتن این روز بین تعطیلات رسمی، در فضایی منفعل و کم‌نوسان سپری شد.سهام گروه پتروشیمی در این روز، با آنکه مقصد اصلی نقدینگی بود، رشد اندک شاخص را تجربه کرد. امری که در نتیجه سبقت عرضه از تقاضا، به محض رشد قیمت در شمار زیادی از سهام پتروشیمی رقم خورد. صنعت فلزات اساسی نیز که طی آخرین روز معاملاتی هفته پیش تحت تاثیر افزایش قیمت‌های جهانی از استقبال فعالان بازار برخوردار شدند، دچار افت تقریبا دسته‌جمعی قیمت شدند. نگرانی‌ها در رابطه با اوج‌گیری دوباره جنگ تجاری که افت مجدد قیمت‌های جهانی فلزات را در پی داشت به توقف حرکت قیمت وابستگان بورسی انجامید. در این میان، ابهام در مورد تصمیمات ترامپ و تداوم نگرانی‌ها از رکود اقتصاد جهانی به افت قیمت سهام گروه فلزات دامن زد.

الگوی مشابهی در معاملات گروه فرآورده‌های نفتی و همچنین بانک‌ها نیز تکرار شد که مهر تاییدی بر افق دید کوتاه‌مدت بسیاری از اهالی بازار و تردید آنها نسبت به گروه خاصی از سهام بود. از این‌رو، در میان نمادهایی که تاثیر شگرف فزاینده‌ای بر شاخص کل سهام داشتند، تنها سهم پتروشیمی پارس دیده می‌شد که حدود ۳۲ واحد به شاخص افزوده بود. در حالی‌که سهام گروه مپنا، رتبه نخست فهرست نمادهای موثر بر شاخص را با حمایت ۵۶ واحدی به خود اختصاص داد. در مقابل، اثرات منفی ناشی از مازاد عرضه در سهام توسعه معادن و فلزات، فولاد مبارکه اصفهان و نیز پالایش نفت اصفهان در مجموع بالغ بر ۱۱۴ واحد شاخص کل را تحت فشار قرار داد.با این حال، سهام شرکت‌های کوچک‌تر بازار با فراغ خاطر بیشتری معامله شدند. متوسط قیمت در سهام سیمانی روندی تماما افزایشی را در طول روز طی کرد که حتی در این میان تعدادی از نمادهای سیمانی در سقف قیمت روزانه خرید و فروش شدند. بیشترین رشد شاخص روزانه نیز به ترتیب به صنعت زغال‌سنگ،‌ محصولات کاغذی و همچنین محصولات چوبی اختصاص یافت که از جمله صنایع تک‌سهمی بورس یاد می‌شوند.

همگام با سهامداران بازار بورس

معاملات دومین روز هفته جاری بازار سهام با تغییر مالکیت بخش عمده سهام به نفع معامله‌گران حقوقی خاتمه یافت. طی این فرآیند، نزدیک به ۸۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۱ میلیارد تومان از پرتفوی سهامداران حقیقی به سبد سهام حقوقی‌ها جابه‌جا‌ شد. سهم کربن ایران که برای چهارمین روز کاری متوالی نزدیک به سقف قیمت معاملات روزانه داد و ستد شد، بیشترین توجه سهامداران عمده را به خود جلب کرد که در راستای آن بیشترین خرید این دسته از سهامداران بازار بورس نیز در نماد «شکربن» اتفاق افتاد که بیش از ۱۷ میلیارد تومان محاسبه شد. نمادهای معاملاتی «وبلمت» و «لوتوس» نیز همچنان که در معاملات روز چهارشنبه جزو اولویت‌های معامله‌گران حقوقی بودند، روز یکشنبه نیز در معرض توجه آنها قرار گرفتند. دو نماد مزبور در مجموع خالص خرید حدود هفت میلیارد تومانی سهامداران حقوقی را در اختیار گرفتند. در میان صنایع نیز، بیشترین حمایت صورت‌گرفته از جانب حقوقی‌ها در صنعت بانک‌ها رقم خورد. در ادامه بیشترین خرید بازیگران عمده در صنایع فلزات اساسی، محصولات پالایشی و همچنین پتروشیمی صورت گرفت. در آن سوی بازار، ترجیح نخست سهامداران حقیقی برای دومین روز کاری پی در پی متوجه نماد «های‌وب» شد. سهام «رتکو» و همچنین «وخاور» انتخاب‌های بعدی این دسته از معامله‌گران را تشکیل دادند. در نهایت تغییر مالکیت صورت‌گرفته در سه نماد بورسی یاد‌شده کمتر از چهار میلیارد تومان برآورد شد. مرور صنایع نیز حاکی از آن بود که متوسط خرید سهامداران حقیقی تنها در پنج صنعت مثبت بود. با توجه به تک‌سهمی بودن «های‌وب»، بیشترین خرید سهامداران خرد در صنعت اطلاعات و ارتباطات رقم خورد. صنایع مواد دارویی و همچنین خودرو ساخت قطعات نیز جزو پنج صنعتی بودند که تحت حمایت فعالان حقیقی بازار معاملات خود را به سرانجام رساندند.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا ، شرکت کربن ایران صورت های مالی ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر۱۳۹۷ خود را منتشر کرد. در این گزارش اعلام کرد که سود یک هزار و ۳۷۴ ریالی برای هر سهم محقق ساخته است.

این شرکت سود خالص را ۳۴۳ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال و سود انباشته را ۶۹۶ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۲۶ و ۵۳ درصد افزایش داشته است.

«شکربن» در این گزارش خبر از سود ۵۱۲ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریالی درآمد عملیاتی شرکت داده است. همچنین در۹ ماهه سال۱۳۹۷ تولید به مقدار ۲۸ هزار و ۷۹۴ تن و فروش نیز به مقدار ۲۷ هزار و ۷۳۷ تن بوده است، که ۹۱ درصد از فروش داخلی و ۹ درصد به صادرات اختصاص یافته است.

لازم به ذکر است؛ طی ۹ماه گذشته، این شرکت بیش از ۸۰ درصد بهای تمام شده محصولات تولیدی خود را انواع روغن(مواد اولیه) اختصاص داده و تغییر قیمت مواد اولیه در اثر تغییر قیمت فرآورده های نفتی، تغییر بهای جهانی نفت خام و تغییرات نرخ ارز، نوسانات زیادی به قیمت تمام شده تولیدات خود دانسته است.

نکته با اهمیت در این رابطه به عرضه مواد اولیه از طریق بورس انرژی است که علاوه بر امکان رقابت بین خریداران و افزایش نرخ مواد اولیه به دلیل حذف سقف قیمتی، مقدار عرضه مواد اولیه با کیفیت نیز بین خریداران تقسیم شده، لذا بهای تمام شده متاثر از این روند نیز می تواند تغییر یابد.