دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شپارس در مرداد با درآمد 33 میلیارد تومانی افت 47 درصدی درآمد نسبت به تیرماه را ثبت کرده است. مجموع درآمد 5 ماهه این شرکت به 455.2 میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 47 درصد بیشتر است. 

 

شپارس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

با توجه به تاثیرگذاری نرخ ارز و قیمت جهانی نفت بر نرخ مواد اولیه 8 شرکت بورسی در گروه شوینده چه تحلیلی میتوان درباره دونمای آن‌ها متصور بود. احتمالات تجدید ارزیابی در 8 شرکت بورسی شوینده

به گزارش رادیو سهام، دنیای اقتصاد نوشت: محصولات شوینده در گروه محصولات FMCG (کالای تند مصرف) قرار می‌گیرند و سبک خرید در این گونه محصولات بیشتر مبتنی بر در دسترس بودن است. همین موضوع نشان‌دهنده اهمیت بسیار بالا در توزیع محصولات است. در گروه شوینده هزینه تعویض برند بسیار پایین است که قدرت چانه‌زنی مصرف‌کنندگان را کاهش می‌دهد.

در این صنعت 60 درصد از تصمیمات مصرف‌کنندگان در نقطه خرید صورت می‌گیرد که در واقع جایی است که توزیع،‌ چیدمان،‌ میزان دیده شدن و ترویج آن همه با هم ترکیب می‌شود. بنابراین تبلیغات در این حوزه نقش حیاتی در موفقیت برند دارد و این امر باعث کاهش حساسیت به قیمت و همچنین محبوبیت بیشتر برند می‌شود و براین اساس شرکت‌ها سعی دارند 5 درصد از مبلغ فروش را به تبلیغات اختصاص دهند. در صنعت شوینده ایران شرکت‌های داخلی و خارجی بسیاری در حال فعالیت هستند.

برندهای بین‌المللی از جمله هنکل پاک‌وش، یونیلیور و… موجب تاکید هرچه بیشتر بر کیفیت، کاهش بهای تمام‌شده و بهبود فعالیت‌های بازاریابی در بین شرکت‌های داخلی شده است. در حال حاضر تعداد 220 واحد تولیدی در زمینه مواد شوینده در کشور فعال هستند و حدود 70 تا 85 درصد تولید داخلی این صنعت در اختیار 15 واحد صنعتی بزرگ است.

به‌طور کلی شرکت‌های هنکل پاک‌وش، پاکشو، داروگر، پاکسان، نگین بهداشت آرین، صحت و چند شرکت دیگر رقبای اصلی حاضر در بازار شوینده هستند. برخی از شرکت‌ها دارای چند برند مانند هنکل پاک‌وش با برند‌های پرسیل و پریل، پاکشو با برندهای گلرنگ و سافتلن و اوه هستند و برخی شرکت‌ها مانند صحت با یک برند در بازار فعالیت دارند. برخی برندها مانند پرسیل تنها شوینده لباس و پریل تنها شوینده ظروف هستند که تنها در یک حوزه خاص فعالیت دارند.

اندر احوالات شوینده ها

شرکت‌های شوینده‌ای که در بورس ایران معامله می‌شوند عبارتند از شرکت‌های پدیده شیمی قرن، پاکشو، پاکسان، گلتاش، صنایع بهداشتی ساینا، بین‌المللی محصولات پارس، کف و تولی پرس. سهامدار عمده شرکت‌های پاکشو و پدیده شیمی قرن و همچنین پدیده شیمی جم که به زودی در بورس عرضه می‌شود، گروه گلرنگ است.

همچنین سهامدار عمده شرکت‌های پاکسان، گلتاش و ساینا، شرکت مدیریت صنعت شوینده بهشهر است. با توجه به قیمت‌گذاری دستوری این صنعت از طریق سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، کاهش قدرت خرید مردم، وجود ویروس کرونا و اهمیت استفاده از محصولات شوینده در افزایش سلامت جامعه، نرخ این محصولات همگام با تورم و افزایش بهای تمام‌شده افزایش پیدا نکرده است.

این موضوع باعث کاهش سودآوری و عدم توجه بازار سرمایه به این صنعت شده است. بازدهی سه ماهه اخیر در این گروه از زمان تنظیم این گزارش (29 مرداد) پاکشو32درصد، قرن4درصد، شوینده منفی1درصد، گلتاش منفی 2درصد، ساینا90درصد، شپارس 4/ 0درصد، کف 69درصد، تولی پرس 39درصد و پاکسان منفی 1درصد بوده است. شاخص بورس در آخر اردیبهشت ماه یک میلیون واحد بود و با گذشت 3ماه به 8/ 1میلیون واحد رسیده است که افزایش 80درصدی داشته است و این نشان از عقب ماندگی این صنعت از شاخص دارد.

در گروه شوینده 40 درصد از مواد اولیه و ادوات بسته‌بندی مورد نیاز تولید محصولات شرکت‌های گروه از طریق واردات از خارج کشور تهیه می‌شود. این نسبت در شرکت پدیده شیمی قرن30 درصد و در شرکت پاکشو 35درصد است. این در شرایطی است که  قیمت برخی از مواد اولیه و ادوات بسته‌بندی در داخل کشور نیز با افزایش نرخ ارز افزایش پیدا می‌کند (همانند ال‌ای‌بی).

نرخ ارز برای خرید مواد اولیه، نرخ سامانه نیما است. ماده اولیه برای تولید مواد شوینده، ال‌ای بی(LAB) است که در ایران فقط توسط پتروشیمی بیستون و سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران تولید می‌شود. در این میان فقط شرکت صنایع شیمیایی ایران اقدام به تامین نیاز شرکت‌های شوینده می‌کند.

نفت سفید ابتدا به نرمال پارافین تبدیل شده و سپس به ال‌ای‌بی تولید می‌شود، در نتیجه قیمت ال‌ای‌بی همبستگی بالایی با قیمت نفت دارد. پتروشیمی بیستون سالانه 50هزارتن و شیران حدود 115هزار تن ال‌ای‌بی تولید می‌کنند. در شیران 5درصد از آن تبدیل به اچ‌ای‌بی شده و حدودا سالانه 80هزار تن ال‌ای‌بی به‌صورت داخلی فروش رفته و مابقی صادر می‌شود. ال‌ای‌بی تابع قیمت جهانی و بر اساس دلار نیما نرخ‌گذاری می‌شود و در بهای تمام شده صنایع شوینده بسیار تاثیرگذار است. 

شرکت‌های شوینده در خرداد 1399، با تاریخ اعمال 17و18خرداد افزایش نرخ دریافت کردند. در گروه شامپو، خمیردندان، صابون، شیشه پاک‌کن، مایع نرم‌کننده حوله و لباس، مجوز افزایش نرخ 25‌درصدی و در گروه مایع دستشویی و ظرفشویی و پودرلباسشویی افزایش نرخ 20درصدی را داشته‌اند.

این در حالی است که نرخ دلار نیما در 18خرداد، 16900 تومان بوده است و در حال حاضر 22400تومان است که افزایش 5/ 32درصدی داشته و باعث افزایش بهای تمام شده در این شرکت‌ها شده است. با توجه به سال تاسیس اغلب شرکت‌ها در این صنعت، می‌توان آنها را از لحاظ افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها مورد بررسی قرار داد. مقایسه شرکت‌های شوینده حاضر در بورس از لحاظ سال تاسیس، سرمایه، حوزه فعالیت و محصولات تولیدی در ستون سمت راست آمده است.

احتمالات تجدید ارزیابی در 8 شرکت بورسی شوینده

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت بین المللی محصولات پارس می پردازیم.

محصولات شپارس

شپارس در یازده ماه سال جاری (از ابتدای مهر تا پایان مرداد ماه) به صورت میانگین، ماهانه 28 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با 10 درصد افزایش، به 30 میلیارد تومان رسیده است. فروش مرداد ماه شرکت 28 میلیارد تومان بوده است.

شرکت بین المللی محصولات پارس در سال 97 مجموعاً 190 میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم در سال 98 به 340 میلیارد تومان افزایش یافته است. (80 درصد افزایش فروش نسبت به سال گذشته)

مقایسه فروش

عمده ی فروش شرکت پودر و مایعات البسه می باشد. این محصول در شهریور ماه 5 درصد افزایش تولید و 5 درصد هم افزایش نرخ داشته اما تعداد فروش تغییر چندانی نسبت به میانگین ماه های گذشته نداشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بین المللی محصولات پارس در خصوص افزایش بیش از 20 درصدی قیمت سهام طی پنج روز متوالی توضیح داد.

براین اساس، حسن بغدادی مدیر عامل “شپارس” اعلام کرد: سهامداران قبل از خرید و فروش سهم به آخرین اطلاعات منتشره در کدال توجه کرده تا موجبات زیان ناخواسته برای آنها فراهم نشود.

از تاریخ گزارشگری قبلی ( صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی شش ماهه منتهی به اسفند 98) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی عملکرد شرکت رخ نداده است. لذا به نظر می رسد نوسان قیمت سهام طی روزهای معاملاتی اخیر ناشی از عرضه و تقاضا و شرایط کلی حاکم بر بورس است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بین المللی محصولات پارس از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 70 درصدی از دو محل خبر داد.

براین اساس، “شپارس” در نظر دارد  سرمایه فعلی را از 51.5 به 87.5 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از دو محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به تامین سرمایه در گردش مورد نیاز تولید شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری سپهر 67.4 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات آخرین هفته کاری بورس در فروردین 99، شاخص کل با رشدی 48 هزار و 508 واحدی (8٫1 درصد) و قرار گرفتن در رکورد تاریخی 645 هزار و 762 درصدی به کار خود پایان داد تا هفته‌ای کاملا صعودی را پشت سر بگذارد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز با 11 هزار و 768 واحد افزایش (5٫5 درصد) در سطح 225 هزار و 559 واحدی ایستاد.

در اولین روز هفته، بازار سهام با تعویق مصوبه چهارشنبه شب هفته گذشته هیات مدیره بورس کار خود را آغاز کرد، خبری که منجر به ایجاد جو مثبتی در معاملات شد و در روزی که بیش از یک میلیون معامله در آن صورت گرفت شاخص کل با رشدی 10 هزار و 602 واحدی به کار خود خاتمه داد. در جریان معاملات روز شنبه، بیش از 6 میلیارد و 656 سهم جابجا کد که ارزش معاملات آنها 57 هزار و 318 میلیارد ریال بود. در روزی که معامله بلوکی 47 میلیارد تومانی فارس صورت گرفت، نمادهایی نظیر تملت، داسوه، وغدیر، ثفارس و شپارس بازگشایی شدند. شتران، رانفور و پترول به ترتیب با 2 هزارو 301، 2 هزار و 51 و یکهزار و 660 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملات روز شنبه به خود اختصاص دادند.

در دومین روز هفته نیز شاخص به روند صعودی خود ادامه داد، در این روز که اولین روز ریاست حسن قالیباف بر سازمان بورس بود، شاخص کل رشدی 15 هزار و 404 واحدی را تجربه کرد تا وارد کانال 623 هزار واحدی شود. در جریان یک میلیون و 46 هزار و 493 معامله‌ای که در بورس انجام شد، 7 میلیارد و 442 میلیون سهم با ارزشی نزدیک به 64 هزار میلیارد ریال داد و ستد شد که رشدی 12 درصدی را نسبت به روز قبل نشان می‌داد. در معاملات روز یکشنبه، رانفور بار دیگر بیش از 2 هزار میلیارد ریال معامله شد و نمادهای شتران و زکوثر نیز بعد از رانفور بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند. در این روز سهم حقوقی از حجم خرید بازار 31٫8 درصد بود.

در روز دوشنبه، تعداد معاملات روزانه بورس از مرز یک میلیون و 168 هزار معامله نیز گذشت و پس از جابجایی 6 میلیارد و 74 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 62 هزار و 570 میلیارد ریال، شاخص کل در نهایت 1268 واحد رشد کرد ولی شاخص کل هم‌وزن 76 واحد منفی شد. مهمترین اتفاق این روز ابطال بازگشایی نماد فارس بود. با این وجود نمادهایی نظیر ثمسکن، دکوثر، وساپا، غنوش، افق و کاما در این روز معاملات خود را از سر گرفتند. رانفور با ثبت معاملاتی با ارزشی نزدیک به 4 هزار و 500 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات روز را به خود اختصاص داد و غسالم و وملی نیز هر دو بیش از 2 هزار میلیارد ریال معامله شدند. در واپسین لحظات روز دوشنبه نیز اطلاعیه عرضه اولیه شستا بر وبسایت سازمان بورس نشست تا جزئیات بزرگترین عرضه اولیه چندسال اخیر بورس مشخص شود.

در روز سه‌شنبه، خبر عرضه اولیه شستا موجب شد تا فشار عرضه در بازار بسیار زیاد شود و شاخص کل در همان نیم ساعت ابتدایی بازار نزدیک 8 هزار واحد سقوط کند. با این حال هر چه زمان بیشتری از معاملات می‌گذشت، شاخص روند بهبود به خود گرفت و پس از بازگشایی نماد فارس و تاثیر 6 هزار واحدی این نماد، در نهایت شاخص کار خود را با عملکردی مثبت و قرار گرفتن در سطح 624 هزار و 408 واحدی به پایان داد. در روزی که ارزش کل معاملات 52 هزار و 514 میلیارد ریال بود، غسالم، رانفور و حکشتی بیش از هر نماد دیگری در بورس معامله شدند.

مهمترین اتفاق این هفته روز چهارشنبه رخ داد و شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی نماد «شستا» را در بورس عرضه اولیه کرد. در پایان عرضه اولیه به هر کد بورسی حداکثر 3637 سهم در سقف قیمت 860 تومان تعلق گرفت که ارزش آن بیش از 3 میلیون و 100 هزار تومان بود. در این روز همچنین تصمیم سازمان بورس مبنی بر معاملات خارج از زمان معاملاتی بورس چهار عرضه اولیه پرتقاضای اخیر ( شگویا، زکوثر، تملت و صبا ) موجب کاهش فشار بر هسته معاملاتی شد و کمتر شاهد اختلال در انجام عرضه اولیه شستا بودیم. در پایان معاملات آخرین روز معاملاتی هفته، شاخص کل 19 هزارو 354 واحد رشد کرد تا ضمن قرار گرفتن در قله 645 هزار و 762 واحدی رکوردی تازه را به ثبت برساند. در پایان روز تعداد معاملات با توجه به عرضه اولیه شستا به بیش از 3 میلیون دفعه رسید که در این میان ارزش کل معاملات فراتر از 110 هزار میلیارد ریال گزارش شد. که از این میان بیش از 14 هزار میلیارد ریال ارزش معاملات شستا بود.

در پایان هفته، اگرچه شاخص کل 8٫12 درصد و ارزش کل معاملات 2٫95 درصد افزایش داشت اما حجم معاملات نسبت به هفته گذشته افتی 7٫4 درصدی را تجربه کرد. همچنین تصمیم گرفته شد تا اطلاع ثانوی معاملات نماد شستا و دیگر عرضه‌اولیه‌های پرتقاضای اخیر در خارج از ساعت معاملاتی روز و بین 12:35 تا 13:30 انجام شود تا از فشار بر سامانه معاملاتی کاسته و اختلالی در ثبت سفارش‌ها صورت نگیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

در ادامه رکوردشکنی درآمدی شرکت‌های شوینده در اسفند، شرکت بین‌المللی محصولات پارس (شپارس) گزارش اسفند خود را با افزایش 68 درصدی درآمد نسبت به بهمن‌ماه منتشر کرد.

به گزارش رادیو سهام، شپارس با درآمد حدود 67 میلیارد تومانی گزارش اسفند خود را منتشر کرد.

 افزایش درآمد این تولیدکننده شوینده در فاصله زمانی بهمن تا اسفند 68 درصد بوده است و در میان تمامی شرکت‌های شوینده عملکرد قابل توجه‌تری ثبت کرده است.

سال مالی شپارس منتهی به پایان شهریور است و مقایسه عملکرد شش ماهه برای سال مالی منتهی به شریور 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از افزایش 22 درصدی درآمد دارد. ادامه روند درآمدی شپارس در شش ماهه دوم سال مالی این شرکت همانند درآمد اسفند می‌تواند سال مالی بسیار خوبی برای این شرکت رقم بزند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شپارس با درآمد حدود 67 میلیارد تومانی گزارش اسفند خود را منتشر کرد. 

 افزایش درآمد این تولیدکننده شوینده در فاصله زمانی بهمن تا اسفند 68 درصد بوده است و در میان تمامی شرکت‌های شوینده عملکرد قابل توجه‌تری ثبت کرده است. 

سال مالی شپارس منتهی به پایان شهریور است و مقایسه عملکرد شش ماهه برای سال مالی منتهی به شریور 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از افزایش 22 درصدی درآمد دارد. ادامه روند درآمدی شپارس در شش ماهه دوم سال مالی این شرکت همانند درآمد اسفند می‌تواند سال مالی بسیار خوبی برای این شرکت رقم بزند. 

شپارس

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

نمادهای گروه شوینده در میان محصولات شیمیایی بازدهی قابل توجهی از خود به جای گذاشته‌اند.

به گزارش رادیو سهام به نقل از بااقتصاد، در گروه محصولات شیمیایی نماد شرکت‌های تولیدکننده انواع محصولات بهداشتی بازدهی قابل توجهی در اولین هفته اسفند به ثبت رسانده‌اند.

پاکشو، شوینده، ساینا، شپارس 4 نمادی بودند که در این گروه بازدهی بیش از 20 درصدی رقم زده‌اند.

بازدهی قابل توجه نمادهای شوینده در هفته اول اسفند

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

بهگزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در گروه محصولات شیمیایی نماد شرکت‌های تولیدکننده انواع محصولات بهداشتی بازدهی قابل توجهی در اولین هفته اسفند به ثبت رسانده‌اند. 

پاکشو، شوینده، ساینا، شپارس 4 نمادی بودند که در این گروه بازدهی بیش از 20 درصدی رقم زده‌اند. 

شوینده

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.