دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت نفت پارس که قدیمی ترین شرکت حاضر در بورس ایران بشمار می رود ( از 15 بهمن سال 1346) با موافقت سازمان بورس ، آماده انتشار اوراق مرابحه در بورس برای تامین سرمایه خرید قسمتی از مواد اولیه شد .

براین اساس، “شنفت” 150 میلیارد تومان اوراق مرابحه با سر رسید چهار ساله و نرخ سود 18 درصدی منتشر می کند. بازپرداخت در مواعد سه ماهه و طول دوره 48 ماه است. ضمانت اوراق به عهده بانک کارآفرین بوده و متعهد پذیره نویسی و مشاور هم شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil  (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1بفجر2.042.17
2شنفت1.0411.67
3دکوثر2.162.26

1. بفجر : فجر انرژی خلیج فارس با نماد بفجر، در بازار بورس و گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم قرار دارد. بعد از رشدی که تا سقف کانال در حوالی 3 هزار تومان داشت، این سهم افت قیمت را تا خط میانی کانال تجربه کرد اما به این ناحیه واکنش نشان داد. در صورت فشار فروش و افزایش عرضه ها، حمایت مهم بعدی برای این نماد در حوالی 2 هزار تومان است. در این تحلیل از میانگین متحرک نمایی 50 روزه نیز استفاده شده است.

در معاملات امروز هر کد حقیقی، نزدیک به 68 میلیون تومان خرید انجام داد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. شنفت : نفت پارس با نماد شنفت، در بازار بورس و گروه فرآورده های نفتی قرار دارد. بعد از واکنش به خط میانی کانال در حوالی 3600 تومان، دچار افت قیمت شد و تا محدوده 3 هزار تومان اصلاح کرد اما بعد از واکنش به این ناحیه، امروز توانست با صف خرید به کار خود پایان دهد. در معاملات امروز هر کد حقیقی، نزدیک به 110 میلیون تومان خرید انجام داد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. دکوثر : داروسازی کوثر با نماد دکوثر در بازار بورس و گروه مواد و محصولات دارویی قرار دارد. بعد از واکنش به محدوده 2100 تومان، حجم های نسبتا بالایی در این سهم معامله شده است و امروز نیز با صف خرید توانست از سقف قبلی در حوالی 2600 تومان، عبور کند. در این تحلیل از میانگین متحرک نمایی 50 روزه نیز استفاده شده است. در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 32 میلیون تومان خرید انجام داده است.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت نفت پارس که قدیمی ترین شرکت حاضر در بورس ایران بشمار می رود ( از 15 بهمن سال 1346) از انتشار اوراق مرابحه برای تامین سرمایه در گردش خرید بخشی از لوبکات مورد نیاز خبر داد و آماده بازگشایی نماد شد.

براین اساس، “شنفت” 150 میلیارد تومان اوراق مرابحه با نرخ 18 درصد منتشر می کند. بازپرداخت در مواعد سه ماهه و طول دوره 48 ماه است. متعهد پذیره نویسی و مشاور هم شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

وضعیت تولیدکنندگان روانکار در حالی مورد بررسی قرار گیرد که از دید تحلیلگران سه نماد روانکار میتواند با پتانسیل رشد همراه شود.

تجدید ارزیابی در انتظار سه نماد روانکار

به گزارش رادیو سهام، دنیای اقتصاد نوشت: بازار روانکار پس از انرژی بزرگ‌ترین بازار کشور است و به‌عنوان یکی از صنایع پایین دست صنعت پالایش نفت قدمتی بالاتر از 70 سال در ایران دارد. تردد نزدیک به 20 میلیون دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین در کشور موجب شده است که ایران به یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مصرف انواع روغن موتور و روغن‌های صنعتی خودرو در جهان تبدیل شود.

حدود 85 درصد نیاز کشور به انواع روغن موتور توسط چهار شرکت بزرگ روغن‌سازی که در بازار سرمایه هستند تامین می‌شود و تامین مابقی نیاز از طریق تولیدات شرکت‌های بلندینگ، تصفیه دوم و واردات صورت می‌گیرد.در حال حاضر ایران به دلیل در اختیار داشتن نوع انحصاری «نفت رافینیتی» تنها تولید‌کننده یک محصول نفتی به نام «لوبکات» در سطح منطقه خاورمیانه است به‌طوری‌که برخی از کشورهای نفت‌خیز حاشیه خلیج‌فارس همچون عراق، عربستان سعودی و کویت هم با وجود ساخت پالایشگاه‌های متعدد نفت هیچ‌گونه ظرفیتی برای تولید لوبکات ندارند.

امروزه کشورمان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ روانکار در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا با سهم 37 درصدی است. بعد از تحریم‌های اقتصادی بسیاری از برندهای خارجی که در داخل ایران حضور داشتند، از این بازار خارج شدند. با توجه به بالا بودن نرخ ارز، واردات این روغن‌ها هم به صرفه نیست، چنانچه این برندها وارد شوند قیمت آنها بالاتر از قیمت‌های کنونی بازار است.

حمایت از تولید داخلی و هدف‌گذاری درکنترل مرزها برای جلوگیری از کالاهای وارداتی که تولید مشابه داخلی دارند عامل بسیار دلگرم‌کننده‌ای بوده است که در سال‌های اخیر سبب رونق تولید و فروش روانکاران داخلی شده است به‌طوری که در مجمع عادی سالانه سال گذشته نفت بهران از افزایش سهم 10‌درصدی تولید‌کننده‌های داخلی نام برده شد.

 

تاملی بر 4 تولید‌کننده روانکار

صورت‌های مالی 4 تولید‌کننده روانکار حاکی از آن است میزان تولید انواع محصول این شرکت‌ها از 9/ 1 میلیون تن در سال‌ 95 به بیش از 2 میلیون تن در انتهای 98 رسید و در سال‌های اخیر شاهد ثبات تولید این شرکت‌ها بوده‌ایم. فروش‌ شرکت‌های این صنعت در سال 95 برابر 4 هزار و 200 میلیارد تومان بوده که در سال 97 به لطف جهش ارزی به 9 هزار میلیارد تومان و با تداوم افزایش قیمت ارز و دریافت افزایش نرخ‌های فروش مناسب، در سال 98 به 14هزار میلیارد تومان رسید. از این مقدار شسپا به‌عنوان بزرگ‌ترین تولید‌کننده خاورمیانه سهم 34 درصدی داشته و بعد از آن شبهرن سهم 29 درصدی ثبت کرده است. شرانل و شنفت نیز با سهم 22 و 16 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار داشته‌اند.

در سال‌ 92 تا 95 به دلیل کاهش قیمت جهانی نفت و ثبات ارزی، حاشیه سود شرکت‌ها در حدود 35 درصد بوده است. در سال 97 به دلیل افزایش قیمت جهانی نفت و عدم افزایش نرخ‌های فروش داخلی، حاشیه سود 29 درصد ثبت شد و در سال 98 به دلیل حذف دلار 4 هزار و 200 تومانی، نرخ‌های ماده اولیه افزایش چشمگیری داشت و با وجود افزایش نرخ‌های فروش 60 تا 70 درصدی، حاشیه سود به 24 درصد تقلیل یافته است. در این گروه، بیشترین حاشیه سود مربوط به شبهرن با 28 درصد بوده است که به دلیل حجم مناسب فروش در داخل کشور است.

در حالی سود خالص شرکت‌های این گروه در سال 95 برابر 750 میلیارد تومان بوده که در سال 96 به بالای هزار میلیارد تومان رسید و در سال 97 به دلیل جهش ارزی 2هزار و 265 میلیارد تومان و در سال 98 به 2 هزار 521 میلیارد رسیده است.

در فصل اول سال 99 علاوه بر آثار افزایش نرخ ارز و تورم، اقتصاد کشور متاثر از ویروس کرونا شد که شرایط برای کسب‌و‌کار اقتصادی را بیش از گذشته سخت کرد. این موضوع باعث کاهش فعالیت واحد‌های صنعتی و تولیدی شد. همچنین محدودیت‌های ایجاد شده و افزایش قیمت بنزین نیز مزید بر علت شد و به کاهش تردد‌ها انجامید. در کنار این موارد نرخ صادراتی محصولات شرکت‌ها در این مدت کاهش 35درصدی را تجربه کرده است. تمامی این عوامل سبب شده که فروش شرکت‌ها کاهش 9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کند. اما نکته بسیار مهمی که سبب افزایش 2 درصدی حاشیه سود شرکت‌ها نسبت به فصل قبل شده است.

کاهش قیمت لوبکات مصرفی از متوسط 370 دلار سال 98 به 180 دلار در فصل اول 99 بوده است. با این وجود شرکت‌های این گروه در حالی در چهار فصل گذشته سود خالص متوسط 630 میلیارد تومانی داشته‌اند که در فصل اول 99 این میزان برابر480میلیارد تومان بوده است.

برای بهتر دیده شدن وضعیت این شرکت‌ها نگاهی به وضعیت گذشته و آینده این صنعت داشته‌ایم. در جدول روبه رو داده‌های گذشته‌نگر با توجه به‌صورت‌های مالی 4 فصل اخیر منتشر شده در تارنمای کدال و آخرین قیمت‌های تابلو محاسبه شده است. در جدول 2 نگاهی به سودآوری آتی این شرکت‌ها داشته‌ایم. برای ادامه سال 99 نرخ دلار نیما 19هزار و 500 تومان و نرخ فروش روانکار صادراتی و نرخ خرید لوبکات با نرخ جهانی نفت 43 دلار در محاسبات لحاظ شده است.

همچنین با توجه به افزایش قیمت لوبکات به بالای 5 هزار تومان برای هر کیلو، افزایش نرخ‌های این صنعت برای ادامه سال به میزان 25 تا 30 درصد لازم به نظر می‌رسد. همان‌گونه که در جدول مشاهده می‌شود نسبت‌های قیمتی شنفت نسبت به سایر شرکت‌ها عدد بالاتری است. نفت پارس مالکیت 20 درصدی شرکت پالایش پارسیان سپهر چهارمین و مهم‌ترین طرح در بالادستی صنعت پتروشیمی را در اختیار دارد که پیش‌بینی می‌شود این شرکت در نیمه دوم سال جاری به بهره‌برداری برسد. برآوردها حاکی از آن است که راه‌اندازی این شرکت سالانه 500 میلیارد تومان به سودآوری شنفت با نرخ‌های فعلی اضافه کند و این مهم سبب تعدیل نسبت‌های آینده نگر شنفت خواهد شد.

از پتانسیل‌های دیگر این صنعت افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها خواهد بود که تاکنون شنفت، شبهرن و شسپا خبرهایی از انجام این افزایش سرمایه جذاب منتشر کرده‌اند.

مروری بر فراز و نشیب‌های صنعت روانکار

سال 98 در ادامه سال فراموش نشدنی 97 به لحاظ تغییرات قابل توجه متغیرهای اقتصادی، با شوک افزایش سطح عمومی قیمت‌ها به‌خصوص مواد اولیه اصلی برای شرکت‌های روانکار آغاز شد. روند رو به رشد نرخ ارز در کنار متوسط نرخ قیمت نفت باعث افزایش هزینه‌های تولید شد. این موضوع سبب دریافت مجوز افزایش قیمت محصولات داخلی از سوی سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان به میزان 60 تا 70 درصدی شد.

با این حال در این سال شرکت‌ها کاهش نسبی حاشیه سود را داشتند. همچنین در این دو سال بسیاری از برندهای خارجی به‌طور رسمی به فعالیت خود در بازار ایران خاتمه دادند و حتی اقدام به جمع‌آوری تابلوهای تبلیغاتی خود از سطح بازار کردند. تحریم‌های آمریکا علیه ایران دلیل اصلی پایان فعالیت برندها شد. این موضوع در کنار کاهش قاچاق به دلیل افزایش نرخ ارز سبب شد این شرکت‌ها با افزایش حجم تولید و فروش همراه شوند.

نرخ فروش روغن پایه در بازارهای صادراتی طی یکسال و نیم اخیر، برخلاف گذشته همسو با قیمت جهانی نفت نبوده و در مقاطعی با وجود رشد قیمت نفت روندی نزولی داشته است. طبق بررسی‌های انجام شده، ضریب همبستگی نرخ روغن پایه فوب ایران با نرخ جهانی نفت در گذشته عدد 63/ 0 بوده است که در حال حاضر حدود 4/ 0 واحد ارزیابی می‌شود.

علت کاهش نرخ‌ها مازاد عرضه تولیدکنندگان در سطح منطقه از طرف شرکت‌های ایرانی و سایر کشورها از جمله آمریکا و روسیه است. در حال حاضر به دلیل مازاد عرضه‌ داخلی شرکت‌های روانکار اقدام به صادرات می‌کنند. چهار شرکت بورسی، در سال 97 در حدود 35 درصد فروش خود را صادر کرده‌اند که حاشیه سود 46 درصدی را داشته است که در سال 98 با حجم فروش مشابه سال گذشته، حاشیه سود محصولات صادراتی 23 درصد ثبت شده است. حاشیه سود محصول داخلی در دو سال اخیر حدود 22 درصد است.

در سال 99 در ادامه بحران‌های اقتصادی و در کنار شیوع ویروس کرونا، عملکرد شرکت‌ها با کاهش نسبی تقاضا و نرخ فروش همراه شد، با این حال این شرکت‌ها تولید مناسبی در این فصل رقم زدند. از طرفی از ابتدای فصل تابستان افزایش نرخ ارز و فرآورده‌های نفتی سبب افزایش هزینه‌های تولید شده است و دریافت مجوز افزایش نرخ‌های فروش در ادامه سال قطعی به نظر می‌رسد که سبب خواهد شد این شرکت‌ها ضمن حفظ حاشیه سود تاریخی، سودآوری مناسبی رقم بزنند.

در حال حاضر شرکت‌های نفت پارس، بهران و سپاهان در مجامع خود خبر از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ را داده‌اند. عمده این شرکت‌ها دارایی‌های قدیمی دارند که در صورت افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، ارقام جذابی را می‌توانند منتشر کنند که با توجه به نسبت قیمت به درآمد کمتر از کل بازار، سبب اقبال سرمایه‌گذاران به این شرکت‌ها خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

سود سالنه نفت پارس اعلام شد. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «شنفت»

به گزارش رادیو سهام به نقل از کدال، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت نفت پارس (نماد شنفت)، برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 روز پنج‌شنبه گذشته در محل پالایشگاه این شرکت در کیلومتر 22 جاده مخصوص برگزار شد. پرویز راحت، مدیرعامل شرکت توسعه انرژی تدبیر و رئیس مجمع، ضمن تشکر از عملکرد تیم مدیریت شرکت، سرمایه‌گذاری نفت پارس در طرح اتان‌گیری پالایش پارسیان سپهر را که به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید، پشتوانه محکمی برای آینده نفت پارس توصیف کرد.

حمیدرضا خلیلی، مدیرعامل شرکت نفت پارس نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد مدیریت در سال 1398، رقابت شدید در صنعت، موضوع قیمت‌گذاری خوراک، مشکلات مربوط به صادرات و تامین ارز مورد نیاز شرکت‌ها را از جمله چالش‌های اصلی صنعت روان‌کارها ذکر کرده و اقدامات شرکت را در مواجهه با این چالش‌ها تشریح کرد.

خلیلی با اشاره به رکوردهای به‌دست آمده در فروش و سودآوری، کسب رتبه اول در چهارمین جایزه ملی تعالی و پیشرفت و دریافت تندیس بلورین جایزه را نشان همدلی و همسویی و موثر بودن اقدامات و تمهیدات تیم مدیریت شرکت ذکر کرده و این نوید را به سهامداران داد که با بهره‌برداری از پروژه پالایش پارسیان سپهر، شرکت نفت پارس قدرتمندترین شرکت روان‌ساز کشور از نظر میزان دارایی‌ها خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت پارس با اشاره به چالش‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا، راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک در کشور با سرمایه‌گذاری هلدینگ توسعه انرژی تدبیر و اجرای کار توسط تیم فنی نفت پارس را نشان تخصص و تعهد نیروهای شرکت دانست و تاکید کرد که این ظرفیت با ارزش برای اجرای پروژه‌های توسعه‌ای شرکت به‌کار گرفته می‌شود.

پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی و پاسخ مدیران شرکت و تعیین تکالیف مربوطه و همچنین پاسخ به سوالات سهامداران حاضر در جلسه، صورت‌های مالی شرکت به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت. تقسیم سود به میزان 90 درصد سود خالص شرکت در سال 1398 معادل 1500 ریال به ازای هر سهم و همچنین تعیین پاداش هیات‌مدیره به میزان 200 میلیون تومان از مصوبات بعدی مجمع بود که البته نمایندگان شرکت توسعه انرژی تدبیر در هیات‌مدیره، طی اقدامی قابل تقدیر مبلغ تعیین شده را به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با هدف اختصاص به فعالیت‌های محرومیت‌زدایی و کمک به مشاغل آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، اهدا کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعات منتشرشده در وبسایت کدال، برخی شرکت‌ها امروز تصمیمات مجامع عمومی خود را در این وبسایت بارگزاری کنند. مجامعی که در آن ضمن تصویب صورت‌های مالی سال منتهی به 29 اسفند 98، میزان سود قابل تخصیص به سهامداران و نحوه پرداخت آن نیز تعیین شد.

بر این اساس شرکت داروسازی اسوه «داسوه» سود نقدی 85 تومانی را برای هر سهم خود در نظر گرفته که معادل 68 درصد از سود خالص هر سهم شناسایی شده برای این شرکت بوده است. سهامداران می‌توانند از مهرماه برای دریافت سود نقدی خود به شعب بانک ملت مراجعه کنند.

شرکت دیگری که میزان سود نقدی تقسیمی به سهامداران خود را در مجمع عمومی به تصویب رسانده، شرکت نفت ایرانل «شرانل» بوده است. این شرکت برای هر سهم خود 150 تومان سود به سهامداران خود تقسیم می‌کند که 100 درصد سود شناسایی شده این نماد بوده است.

شرکت نفت پارس «شنفت» نیز طی اطلاعیه‌ای ضمن تصویب صورت مالی سال 98 خود، سودی 150 تومانی برای هر سهم خود به منظور تقسیم برای سهامداران در نظر گرفته است. این سود نقدی که 90 درصد سود شناسایی شده است. سهامداران حقیقی می‌توانند از تاریخ 15 مرداد از طریق نرم‌افزار تاپ اقدام به دریافت سود نقدی خود کنند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، شاخص بورس روز جاری با افتی حدود 800 واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و 118 هزار و 118 واحد رسید.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه بودند به طوریکه شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با 210 واحد افت معادل 0.07 درصد به 296 هزار 711 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 2440 واحد رشد معادل 0.68 درصد به 359 هزار و 90 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 1613 واحد رشد معادل 0.68 درصد به 237 هزار و 401 واحد، شاخص آزاد شناور با 464 واحد رشد معادل 0.03 درصد به یک میلیون و 495 هزار و 47 واحد، شاخص بازار اول با 2065 واحد رشد معادل 0.25 درصد به 832 هزار 436 واحد و شاخص بازار دوم با 12593 واحد ریزش معادل 0.57 درصد به 2 میلیون و 201 هزار و 18 واحد رسید.

از سویی دیگر جزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز 7 نماد «فملی با 2159 واحد، فارس با 1749 واحد، وامید با 1120 واحد، پارسان با 1088 واحد، کگل با 1079 واحد، اخابر با 1067 واحد و وبلمت با 1003 واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

براساس این گزارش، روز جاری اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوریکه شاخص صنایع «محصولات چرمی با 1873 واحد رشد معادل 5 درصد به 39 هزار و 343 واحد، انتشار و چاپ با 111793 واحد افزایش معادل 4.36 درصد به 2 میلیون و 676 هزار و 452 واحد، سیمان با 369 واحد افزایش معادل 3.74 درصد به 10 هزار و 236  واحد، ماشین آلات با 9768 واحد افزایش معادل 3.44 درصد به 293 هزار و 430 واحد، رادیویی با (281) واحد کاهش، معادل (3.27) درصد به 8 هزار و 332 واحد، اطلاعات و ارتباطات (38) واحد افت معادل (3.76) درصد به 974 واحد، حمل و نقل با (1766) واحد کاهش معادل (4.50) درصد به 37 هزار و 498 واحد» رسید.

امروز با نگاهی به آمارهای معاملاتی بازار سهام درمیابیم قیمت سهام نمادهای «خشرق، سیلام، امید، چکاوه، وملی، دیران و شنفت»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قصفها، فاذر، فسازان، حکشتی، غمهرا، وصنعت و قرن» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت نفت پارس که با حضور از سال 1346 قدیمی ترین شرکت حاضر در بورس بشمار می رود و به دلیل بازدهی بیش از 50 درصدی قیمت سهام با توقف نماد روبرو و ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شده به سوالات پاسخ داد و آماده بازگشایی نماد شد.

براین اساس، حمیدرضا خلیلی مدیرعامل “شنفت” درخصوص مقاصد محصولات صادراتی و هزینه حمل، اثر کاهش قیمت نفت بر محصولات تولیدی و لوبکات دریافتی حاشیه سود شرکت، آخرین نرخ های ارزی صادرات روغن و اکستراکت، آخرین نرخ لوبکات دریافتی و محل تامین آن، ظرفیت تولید شرکت پالایش پارسیان سپهر و زمان بهره برداری توضیح داد که می توان اینجا مشاهده کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن 5 میلیارد و  740 میلیون سهم و اوراق بهادار طی یک میلیون و 20 هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به 5 هزار و 353 میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای “فارس”، “فولاد” و “فملی” به ترتیب با 1984، 1259 و 1005 واحد بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای “زکوثر”، “همراه” و “شنفت” به ترتیب با 75، 42 و 41 واحد بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز “وبملت”، “غگل” و “وتجارت”  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند.

از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و فلزات اساسی و بانک ها به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

درآمد

 

به گزارش بورس نیوز، شرکت نفت پارس دردوره یک ماهه منتهی به 98/12/29 از محل فروش محصولات خود مبلغ 2,376 میلیارد ریال درآمد داشته است.

این شرکت براساس عملکرد 12 ماهه برای سال مالی منتهی به 1398/12/29 مبلغ 22,497 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 47 درصدی داشته است.

درآمد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.