دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش روابط عمومی کمیته ایرانی ICC ، در مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی که دوشنبه 28 بهمن با هدف تصویب گزارش های عملکرد و مالی سال 1397 و نیزتجدید انتخابات یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی و بازرس قانونی، برگزار شد، به ترتیب «کنفدراسیون صادرات ایران»، «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد» و «سندیکای بیمه گران ایران» از میان اعضای سازمانی و «سید حسین سلیمی»، «بانک پارسیان»، «بیمه ایران»، «بیمه دانا» و «مرکز شماره گذاری کالا و خدمات ایران» از میان اعضای انفرادی به عنوان یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی ICC برای یک دوره سه ساله انتخاب شدند.

همچنین بر اساس اساسنامه جدید کمیته ایرانی ICC مبنی بر انتخاب بازرس قانونی برای کمیته ایرانی،«حسین وکیلی» با رای اعضا به عنوان بازرس قانونی تجدید انتخاب شد.

گفتنی است؛کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی در راستای توسعه اقتصادی، گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری در کشور فعالیت می‌کند و تسهیل مبادلات و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین‌المللی بر اساس اصول اقتصاد بازار و از طریق تدوین مقررات و عرف‌های تجاری، ارائه سیاست‌ها و راه‌حل‌های بازرگانی و کمک به حل اختلافات از طریق داوری و سایر روش‌های حل اختلاف و همچنین ایجاد هماهنگی در روابط اقتصادی بین‌المللی درکلیه بخش‌های اقتصادی از جمله صنعت، معدن، تجارت، خدمات و سرمایه‌گذاری و … از جمله زمینه های دیگر فعالیت این کمیته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، سید حسین پاریاب – مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران – امروز (سه‌شنبه ۷ام اسفند) از ارائه سه پروژه‌ی «هویت بخشی به فرش دستباف ایرانی در بستر بلاک‌چین»، «اصالت کالا» و «کدینگ خدمات» برای نخستین بار در اجلاس جهانی GS1 خبر داد.

جلاس GS1 در واقع یک سازمان جهانی غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیردولتی با سابقه‌ی ۴۵ ساله است که استانداردهای بین‌المللی در خصوص مدیریت زنجیره‌ی تامین‌ جهانی را وضع کرده ‌است. هجدمین اجلاس جهانی جی‌اس۱ از ۱۸ام تا ۲۲ام فوریه (مصادف با ۲۸ بهمن تا دوم اسفند) در بروکسل بلژیک برگزار شد.

مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران(جی‌اس‌۱ ایران) در سال ۱۳۷۴با هدف ارائه‌ی‌ خدمات سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی برای تامین نیازهای تجاری و کدگذاری فرآیندهای زنجیره‌ تامین، راه‌اندازی شد.
آقای پاریاب در مصاحبه‌ی اخیر خود به برگزاری هجدمین اجلاس جهانی جی‌اس۱ در بروکسل بلژیک اشاره کرد و افزود در این دوره، جمهوری اسلامی ایران همراه با ۲۲ کشور دیگر در حوزه «آسیا و اقیانوسیه» حضور یافت که در نهایت این حوزه توانست با ارائه نوآوری و خلاقیت در طرح ها و پروژه ها، رتبه‌ی نخست را در ارزیابی‌ها به خود اختصاص دهد.

وی خاطرنشان کرد:

برای نخستین بار طی ۲۴ سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌ی آسیا و اقیانوسیه به ارائه سه پروژه نوین پرداخت که مورد استقبال مسئولان این سازمان جهانی و سایر کشورها قرار گرفت. شناسنامه‌دار کردن و هویت بخشی به فرش دستباف ایرانی در بستر بلاک‌چین به منظور جلوگیری از تولید و فروش فرش های تقلبی از جمله این پروژه‌ها بود.

وی در ادامه‌ی گفته‌های خود توضیح داد که «در حال توسعه و راه اندازی پلتفرمی هستیم که از طریق آن می‌توان فرش دستباف را در گام نخست شناسایی کرد؛ این مهم با بهره گیری از کلید‌های شناسایی جی‌اس۱ انجام شده و پس از آن ردیابی این محصول ایرانی امری آسان خواهد بود؛ این ردیابی از مرحله طراحی نقشه تا بافت و تحویل به خریدار انجام می‌شود».

آقای پاریاب ادامه داد:

از آنجایی که شناسایی، ردیابی و نگهداری اطلاعات مربوط به فرش دستباف به دلیل ظرافت‌های پیچیده و جایگاه ارزشمند خود باید از امنیت قابل توجهی برخوردار باشد، تصمیم گرفته شد تا در این پلتفرم با استفاده از فناوری روز بلاک‌چین، امنیت اطلاعات در سطح قابل توجهی حفظ شود.

پاریاب در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت با فراهم شدن زیرساخت های لازم، پروژه‌ی شناسنامه‌دار کردن و هویت بخشی به فرش دستباف ایرانی در بستر بلاک‌چین در بزرگترین رویداد بین‌المللی تجارت الکترونیکی در ایران که اردیبهشت ماه آینده به میزبانی تهران برگزار می شود، رونمایی خواهد شد.