دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود دو هزار و 270 میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد 13 هزار و 80 میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 27 درصد یعنی سه هزار و 550 میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان 17 درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “فلزات اساسی”، “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” و “فرآورده‌های نفتی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی” و “محصولات شیمیایی” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وبملت»، «فملی» و «فولاد» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «بپاس»، «صبا» و «شغدیر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک ملت معادل 420 میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بیمه پاسارگاد با برتری 43 میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 35 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 144 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 280 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم دو هزار و 500 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.07.01

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

ورود پول حقیقی به بورس 99.07.01 (1)

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

 

 

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil  (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1پتایر12.60.6
2شغدیر1.591.79
  1. پتایر: ایران تایر با نماد پتایر، در بازار بورس و گروه لاستیک و پلاستیک قرار دارد. این نماد 9 مردادماه نیز جزو سهام برگزیده قرار داشت و توانست تا 12 هزار تومان رشد کند و با افزایش عرضه ها در بازار، این نماد نیز دچار اصلاح شد.

با توجه به خبر دیروز این شرکت مبنی بر افزایش سرمایه 3350 درصد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، این نماد دیروز در مثبت کامل و صف خرید معامله می شد و امروز هم حجم بالایی در آن شاهد بودیم اما در نهایت در حالی که پایانی مثبت داشت، در دامنه منفی 2 کار خود را به پایان رسانید.

بیش تر از 13 میلیون برگ سهم معامله شد که 12 برابر میانگین حجم ده روز اخیر در این نماد بوده است.

با این حال، نسبت خریدار به فروشنده حقیقی زیر 1 بود که نشان می دهد فروشندگان قدرت بالاتری نسبت به خریداران داشتند. در صورت از دست رفتن حمایت 9500 تومان که در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 50 روزه قرار دارد، حمایت های بعدی برای این سهم در حوالی 8 هزار تومان و 6500 تومان قرار دارد.

تحلیل تکنیکال پتایر
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. شغدیر: پتروشیمی غدیر با نماد شغدیر در بازار فرابورس و گروه محصولات شیمیایی قرار دارد. این نماد نیز از محدوده 7 هزار تومان افتی در حدود 50 درصد را تجربه کرد و امروز نیز کار خود را با صف فروش آغاز کرد و در ادامه بازار، صف فروش آن جمع آوری شد.

در صورت ادامه روند کاهش قیمت، مهمترین حمایت های سهم در محدوده 3 هزار تومان و 2500 تومان قرار دارد.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی 5 نماد خچرخش، قشکر، شغدیر، دی و وساخت می پردازیم

خچرخش

شرکت چرخشگر با نماد “خچرخش” در بازار اول بورس و گروه “خودرو و ساخت قطعات” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، حدود 76 هزار سهم با قیمت پایانی 25550 ریال (0.2%-) داد و ستد شد و سهم از ابتدا با صف فروش روبرو شده بود که به دلیل تکمیل نشدن حجم مبنا، قیمت پایانی سهم افت چندانی پیدا نکرد. این وضعیت در افت چند روز گذشته بازار برای سهم وجود داشت و نسبت به دیگر سهام بازار کاهش قیمت کمتری را تجربه کرد.

بررسی نموداری سهم نشان می دهد که سهم درون مجموعه ای از کانال های بلند مدت موازی (کانال های نقطه چین) در حال نوسان است. این سهم از اوایل آبان ماه سال گذشته با شروع روند جدید از قیمت 291 تومان تا به امروز بیش از 700 درصد بازدهی را به ثبت رسانده است. با رسیدن نمودار قیمتی به مقاومت 2900 تومان و همچنین سقف کانال آبی رنگ، با اصلاح روبرو شد. حمایت های آن را در صورت ادامه عرضه ها در سهم را می توان 2300 تومان و 1900 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا روند صعودی به خود بگیرد، اهداف آن را می توان 2900 تومان (سقف قبلی) و 3900 تومان دانست.

قشکر

شرکت شکر شاهرود با نماد “قشکر” در بازار دوم بورس و گروه “قند وشکر” در حال معامله است.

در معاملات روز قبل، بیش از 282 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 70180 ریال (2.22%-) داد وستد شد و سهم از ابتدا معاملات تا انتها با صف فروش مواجه بود.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است. در معاملات روزهای قبل، سهم با رسیدن به حوالی خط میانی کانال صعودی آبی رنگ و همچنین مقاومت 8000 تومان با افزایش عرضه روبرو شد و تا 68190 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

حمایت های سهم در صورت ادامه عرضه ها در سهم، حمایت سقف کانال صعودی شکسته شده و حوالی 5880 تومان خواهد بود.

در صورت افزایش تقاضا بری خرید سهم، اولین مقاومت آن را می توان 8085 تومان در نظر گرفت.

شغدیر

شرکت پتروشیمی غدیر با نماد “شغدیر” در بازار اول فرابورس و گروه محصولات پتروشیمی مورد معامله قرار می گیرد. در معاملات روز گذشته، بیش از 620 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 46505 ریال (2.93%-)  داد و ستد شد و سهم با صف فروش در قیمت 45514 ریال به کار خود پایان داد.

از دید نموداری این سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی در حال صعود است. همگام با ریزشی که در کلیت بازار رخ داد، این سهم حمایت کانال صعودی آبی رنگ خود را از دست داد و از قیمت حوالی 7000 تومان تا 4500 تومان با افت قیمت روبرو شد. در صورت از دست دادن سطح حمایتی 4500 تومان، امکان افت تا 3900 تومان برای سهم وجود دارد.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش تقاضا روبرو شود، اهداف آن را می توان 6000 تومان و 7000 تومان در نظر گرفت.

دی

بانک دی با نماد “دی” در بازار دوم فرابورس و گروه “بانک ها و موسسات مالی” داد وستد می شود.

در معاملات روز گذشته، بیش از 18.7 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 62404 ریال (5%-) مورد معامله قرار گرفت و با صف فروش به کار خود پایان داد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سقف کانل سطح سوم خود با افزایش عرضه روبرو شد و تا حوالی 62404 ریال افت قیمت پیدا کرد. در صورت ادامه افت قیمت برای سهم، و از دست دادن حمایت خط روند صعودی خود، حمایت های بعدی آن را می توان 5350 تومان و 4440 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا مجددا روند افزایشی به خود بگیرد، مقاومت های آن را می توان 8180 تومان (سقف قبلی) و 10800 تومان در نظر گرفت.

وساخت

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران در بازار اول بورس با نماد “وساخت” و گروه “انبوه سازی، املاک و مستغلات” قرار گرفته است.

در معاملات روز چهارشنبه بیش از 634 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 60040 ریال (4%-) داد و ستد شد و سهم با صف فروش به کار خود پایان داد.

این سهم درون کانال صعودی در حال نوسان است و با برخورد به سقف کانال سطح 1.5 با افزایش عرضه ها روبرو شد و تا 59420 ریال با افت قیمت همراه شد. حمایت های آن را در صورت ادامه عرضه ها می توان 5665 تومان و 4775 تومان در نظر گفت.

در صورت افزایش تقاضا برای خرید سهم، هدف اولیه سهم 7175 تومان (سقف قبلی) و سقف کانال صعودی خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

 به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه سه نمادی بودند که به ترتیب تا سقف 73 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر آیفکس به جا گذاشتند.

 برترین تقاضا در بازار سهام فرابورس به ترتیب نمادهای «زاگرس»، «آریا» و «شغدیر» و در سمت مقابل برترین عرضه نیز «ثعمرا»، «کرمان» و «وپویا» بودند.

 در معاملات امروز 2 میلیارد و 380 میلیون ورقه بهادار به ارزش 77 هزار و 687 میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

 

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات روز جاری با حضور حقیقی‌ها در سمت خریدار همراه است. صف‌های فروش در نمادهای فولاد، فملی، وبصادر، فارس به عنوان بزرگان بازار، جمع‌آوری شده و روند آن‌ها به سمت متعادل شدن پیش می‌رود.

در گروه فلزات اساسی کاوه با افزایش تقاضا صف خرید شده است.

محصولات شیمیایی بیشترین تعداد صف خرید در میان صنایع بزرگ را دارند. آریا، نوری ، زاگرس، پارس شغدیر از جمله نمادهایی هستند که صف خرید شده‌اند.

در صنایع کوچک استقبال از دماوند، پتایر، چکاپا در دقایق نخست قابل توجه است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وزارت نفت از قول مرضیه طهماسبی رییس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی اعلام کرد: با هدف کاهش التهاب در بازار PVC به شرکت پتروشیمی غدیر مجوز داده شد تا اقدام به واردات پنج هزار تن از این محصول با هدف تنظیم بازار کند.

عرضه، تقاضا، قیمت و سیاست‌گذاری تنظیم بازار از ارکان تنظیم بازار محصولات پتروشیمی است و طبق ابلاغیه ستاد تنظیم بازار، فروش محصولات پتروشیمی فقط باید در بورس کالا انجام شود. همچنین مشکلات برقی که منجر به توقف تولید پتروشیمی غدیر شده بزودی رفع و این مجتمع پتروشیمی تا پایان دیروز پنجشنبه 26 تیره به مدار تولید باز گشت.

براساس این گزارش ، “شغدیر” با سرمایه 1.3 میلیارد تومانی در بازار اول معاملات فرابورس حضور دارد و از زیر مجموعه های تاپیکو ( سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین  وابسته به شستا ) است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پتروشیمی غدیر از اخذ معافیت موضوع ماده 132 قانون مالیات های مستقیم خبر داد.

براین اساس، عباس کریمی سرپرست “شغدیر” عطف به نامه 19 خرداد معاون مدیرکل امور مالیاتی استان خوزستان اعلام کرد: با پیگیری های صورت گرفته معافیت مالیاتی مقرر در ماده 132 از مدت 4 سال به میزان 80 درصد درآمد مشمول مالیات به 10 سال( از 22 اسفند سال 88 تا 21 اسفند سال 98) با نرخ صفر مشمول مالیات برخوردار شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بررسی درآمد شرکت‌های پتروشیمی در دوماه ابتدایی سال جاری نشان می‌دهد وضعیت درآمدی اکثر آن‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهشی بوده است اما در این میان پتروشیمی خراسان درآمد قابل توجه و استثنایی را رقم زده است.

به گزارش رادیو سهام، بررسی درآمد پتروشیمی‌ها اعم از پلیمرساز، متانول‌ساز و اوره‌ساز نشان می‌دهد عملکرد آن‌ها در دوماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهشی بوده است.

شبصیر، شغدیر و پارس تنها پتروشیمی‌های پلیمرساز هستند که در دوماه اول 99 روند افزایشی داشته‌اند. متانول‌سازان همگی روند کاهشی را نشان می‌دهند.  اما در اوره‌سازان پتروشیمی خراسان با افزایش 220 درصدی بهترین عملکرد را در میان پتروشیمی‌ها به ثبت رسانده است.

عملکرد ضعیف اکثر پتروشیمی‌ها در دوماه ابتدایی 99

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی درآمد پتروشیمی‌ها اعم از پلیمرساز، متانول‌ساز و اوره‌ساز نشان می‌دهد عملکرد آن‌ها در دوماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهشی بوده است. 

شبصیر، شغدیر و پارس تنها پتروشیمی‌های پلیمرساز هستند که در دوماه اول 99 روند افزایشی داشته‌اند. متانول‌سازان همگی روند کاهشی را نشان می‌دهند.  اما در اوره‌سازان پتروشیمی خراسان با افزایش 220 درصدی بهترین عملکرد را در میان پتروشیمی‌ها به ثبت رسانده است.

2020-06-07 16_29_09-Start

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پتروشیمی غدیر با اتمام سال مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کرد.

همچنین شرکت سیمان هگمتان برای تصویب صورت های مالی منتهی به دی 98 و انتخاب اعضای هیات مدیره به مجمع عادی بطور فوق العاده می رود.

براین اساس، “شغدیر” ساعت 10 روز دوشنبه 12 خرداد در محل شرکت نفت پاسارگاد واقع در سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوچه ساحل 2، پلاک 37 و “سهگمت” ساعت 10 روز سه شنبه 20 خرداد در محل شرکت سیمان تهران واقع در خیابان فردوسی، خیابان تقوی (کوشک سابق) انتهای بن بست انوشیروانی، پلاک 5 برای تصویب صورت های مالی و انتخاب اعضای هیات مدیره تصمیم گیری می کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.