دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، ریک پری از نقش اوپک در متعادل کردن عرضه دفاع کرد و لایحه‌ای که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از به قدرت رسیدن مکرراً از آن دفاع کرده بود را مورد انتقاد قرار داد.

کاخ سفید درباره اظهارات اخیر وزیر انرژی این کشور اظهارنظر نکرد و درباره این که آیا ترامپ در صورت تصویب شدن این قانون در کنگره آن را امضا خواهد کرد توضیحی نداد.

کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا در هفتم فوریه لایحه نوپک را تصویب کرد و راه را برای رأی دادن به این لایحه در صحن مجلس هموار کرد. لایحه مشابهی که در سنا معرفی شده، هنوز تصویب نشده است.

لایحه‌های مشابه نوپک در دو دهه گذشته معرفی شده اما راه به جایی نبرده‌اند. این لایحه که قانون “هیچ کارتل تولیدکننده و صادرکننده” یا “نوپک” نام دارد برای نخستین بار در ماه مه گذشته اعلام شد. این لایحه به دولت اجازه خواهد داد شکایت‌هایی علیه اعضای اوپک برای نقض مقررات ضد انحصارطلبی مطرح کند. این قانون متممی برای قانون ضد انحصارطلبی شرمان در سال ۱۸۹۰ خواهد بود.

ریک پری در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فاتح بیرول، مدیر آژانس بین‌المللی انرژی در مقر وزارت انرژی اظهار کرد: تصور می‌کنم پیش از تصویب قانونی که ممکن است عواقبی داشته باشد محتاط باشیم. بازار جهانی نفت همچنان به مدیریت عرضه نیاز دارد.

وزیر انرژی آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا دولت ترامپ درباره تأثیر قانون جدید سازمان بین‌المللی دریانوردی که از اول ژانویه سال ۲۰۲۰ به اجرا گذاشته می‌شود بر قیمت نفت نگران است، گفت: ترامپ همیشه قیمت نفت را زیر نظر دارد.

بر اساس گزارش پلاتس، پری گفت: هدف سیاست انرژی آمریکا، قیمت‌های باثبات است که برای بازارهای جهان خوب است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با کارتل خواندن اوپک، کاهش قیمت نفت را به نبوغ خود نسبت

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با کارتل خواندن اوپک، کاهش قیمت نفت را به نبوغ خود نسبت داد. دونالد ترامپ پس از دیدار با رهبران کنگره که با هدف تلاش برای رسیدن به توافق و پایان دادن به تعطیلی قسمت‌هایی از دولت فدرال برگزار شد، در رزگاردن به خبرنگاران گفت:‌ چهار ماه پیش نفت به ۸۳ دلار در هر بشکه رسیده بود و به سوی ۱۰۰ دلار حرکت می‌کرد و ممکن بود تا ۱۲۵ دلار صعود کند.وی مجددا اظهارات اخیرش مبنی بر اینکه تلاش‌های وی باعث پایین آمدن قیمت نفت شده است را تکرار کرد و گفت: پس از تماس‌های تلفنی که با کشورهای اوپک و غیراوپک داشتم، قیمت نفت شروع به کاهش کرد. وی گفت: کاهش قیمت نفت اتفاقی نبود و با به خرج دادن نبوغ، روی داد.ترامپ پیش از این در ماه‌های ژوئیه و سپتامبر در پیام‌های توئیتی، اوپک را به بالا بردن قیمت نفت متهم کرده بود. قانون پیشنهادی معروف به «نوپک» در سال‌های اخیر از سوی کنگره و سنای آمریکا مطرح شده که به وزارت دادگستری این کشور امکان می‌دهد علیه کشورهای عضو اوپک بابت کنترل قیمت نفت اقامه شکایت کند. معاون دادستان آمریکا ماه گذشته به اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود دولت سرگرم بررسی این قانون است که قانون ضدانحصارطلبی ۱۲۹ ساله شرمان را اصلاح خواهد کرد.منابع آگاه در ژوئیه به بلومبرگ گفتند: اوپک سرگرم مشورت با وکلا برای آماده کردن یک استراتژی به منظور دفاع در برابر این قانون است.باب مک‌نالی، مشاور انرژی سابق جورج دبلیو بوش و رئیس شرکت مشاوره «راپیدان انرژی» در این باره گفت: ادعای اخیر ترامپ که وی اوپک را متقاعد کرده است اجازه دهد قیمت نفت کاهش پیدا کند، منعکس‌کننده تغییر سیاست کاخ سفید است. وی تا نوامبر علاقه‌مند بود مانع افزایش قیمت نفت شود و پس از آن هدفش به کاهش قابل توجه قیمت نفت تغییر کرد.