دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

شروع انتشار پیامک‌های بازاریابی برای واحدهای مسکونی منطقه 22 از سال 92 همزمان با دوره اسبق رونق در بازار معاملات مسکن بود. در آن مقطع زمانی سر و شکل منطقه 22 مشابه امروز نبود به این معنا که نه تعداد برج‌های آماده فروش مانند امروز بود و نه تعداد آپارتمان‌های در حال ساخت در حدی که امروز در این منطقه وجود دارد، مشاهده می‌شد. در آن مقطع زمانی، بیش از پنج سال از زمانی که منطقه 22 حالت شهری پیدا کرده و حداقل جمعیت در ساختمان‌های بهره‌برداری شده آن ساکن شده بود، می‌گذشت، اما هنوز در بازار مسکن وزن، سهم و جایگاه حداقلی به لحاظ حجم معاملات و جلب توجه خریداران مسکن را پیدا نکرده بود.

از سال 93 که بازار مسکن وارد یک دوره رکود تمام عیار شد، ثبات قیمت مسکن موجب شد خریداران مسکن فرصت کافی برای بررسی گزینه‌های موجود در این منطقه را نیز پیدا کنند. با این حال همچنان تا سال 96 دست بالا در معاملات مسکن منطقه 22 در اختیار خریداران بود؛ به این معنا که برخی حتی به مدت دو سال در فاصله سال‌های 94 تا 96 در انتظار خریدار موثر برای واحد مسکونی خود در این منطقه بودند و با وجود انعطاف قیمتی که نشان می‌دادند، خبری از خریدار قطعی نبود. اما با شروع دوره رونق معاملات مسکن در سال 97 و از نیمه دوم آن سال، اوضاع بازار مسکن منطقه 22 چرخش اساسی پیدا کرد و دست برتر در معاملات از خریداران به فروشندگان منتقل شد.

علت هم مشخص بود؛ جهش قیمت مسکن در سال 97 زمینه‌ساز این تغییر شکل اساسی در بازار مسکن شده بود.

به دنبال تغییرات شدید قیمتی و با مشهود شدن افت قدرت خرید متقاضیان مسکن در بازار، مناطق مصرفی همچون 2 و 5 در غرب تهران و حتی بخشی از منطقه مصرفی شرق پایتخت یعنی منطقه چهار از دسترس خریداران مصرفی مسکن خارج و توجه آنها از مناطق متوسط رو به بالای مذکور به یک منطقه متوسط دیگر واقع در منتهی الیه غربی تهران یعنی منطقه 22 جلب شد. در نتیجه از سال 97 به بعد سرعت ورود متقاضیان مسکن به منطقه 22 افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

منطقه 22 را می‌توان شهر برج‌های مسکونی در دل پایتخت توصیف کرد که اکنون بیش از 150 هزار واحد مسکونی در آن ساخته و مسکونی شده یا فعلا خالی است یا اینکه در حال ساخت است. این منطقه چهار ویژگی شاخص دارد که اولین ویژگی آن همین است که از مجموعه برج‌های بلندمرتبه مسکونی تشکیل شده است. ساخت و سازهای بلندمرتبه و انبوه در این منطقه عمدتا در نیمه اول دهه 90 کلید خورده و همچنان ادامه دارد. ویژگی دوم منطقه 22 این است که زمین‌های واقع در آن عموما «قطعه درشت» بوده و تفکیک آنها به شکلی است که ساخت و ساز کمتر از یک برج 100 واحدی در آنها تقریبا میسر نیست یا صرفه اقتصادی ندارد. ویژگی سوم مربوط به جنس مالکیت زمین‌های مذکور است. عمده زمین‌های این منطقه در گذشته یا متعلق به دولت یا متعلق به شهرداری بوده که اکنون برای ساخت و ساز واگذار شده است. البته بخشی از برج‌هایی که اکنون در این منطقه ساخته می‌شود، روی زمین‌هایی صورت می‌گیرد که مالکیت انتقال سند آنها به تعاونی‌های مسکن صورت نگرفته و این موضوعی است که بسیاری از خریداران مسکن ممکن است از آن بی اطلاع باشند. طبعا در مورد این قبیل ساخت و سازها ابهاماتی به لحاظ مالکیت 100 درصدی آپارتمان‌های مذکور وجود دارد.

چهارمین ویژگی بازار مسکن منطقه 22 این است که بسیاری از برج‌های موجود در این منطقه متعلق به تعاونی‌های دولتی یا شبه‌دولتی است. البته بخشی از تعاونی‌های بخش خصوصی نیز در این منطقه مشغول ساخت‌وساز شده‌اند اما بخش خصوصی فعال در این منطقه نیز از جنسی است که قدرتمند بوده و توان چانه‌زنی با دولت برای امتیاز گرفتن را داشته است. به هر حال مجموعه این ویژگی‌ها سبب جهش سرعت ورود تقاضا به شهر برج‌های مسکونی در دل پایتخت شده است.

در سال 92 میانگین قیمت مسکن در معاملات منطقه 22 حدود 3 میلیون و 500 هزار تومان بود که این رقم از میانگین قیمت مسکن در شهر تهران (3 میلیون و 800 هزار تومان) 8 درصد ارزان‌تر و از میانگین قیمت معاملات در منطقه مصرفی همجوار خود یعنی منطقه پنج نیز 19 درصد ارزان‌تر بود. اما اکنون هر دو فاصله قیمتی مذکور به شکل معناداری تغییر کرده است طوری که اکنون فاصله میانگین قیمت مسکن در منطقه 22 (22 میلیون تومان) حدود 4 درصد ارزان‌تر از میانگین قیمت در کل شهر تهران (حدود 23 میلیون تومان) بوده و فاصله با میانگین قیمت منطقه پنج نیز به 15 درصد تنزل یافته است. به این ترتیب افزایش تقاضا در این منطقه توانسته سرعت رشد قیمت در شهر برج‌های پایتخت را از سرعت رشد قیمت در کل شهر تهران و در منطقه مصرفی همجوار فراتر ببرد.

همزمان با ورود حجم تقاضای خرید مسکن به منطقه 22، بازار فروش امتیاز آپارتمان در این منطقه نیز بسیار داغ شده و پیامک‌های بازاریابی برای این بازار نیز به شهروندان ارسال می‌شود. مقصود از فروش امتیاز این است که آپارتمان هنوز آماده نیست و برج در حال ساخت بوده و متعلق به یک تعاونی مسکن است. در واقع بازار امتیاز مسکن شکلی از پیش‌فروش آپارتمان مسکونی است.

اما پیامک‌هایی که برای بازاریابی امتیاز مسکن تعاونی در منطقه 22 ارسال می‌شود، اغلب حاوی محتوای وسوسه‌برانگیز اما مرموزی است که کم و کیف آن برای دریافت‌کنندگان پیامک آشکار نبوده و بدون ریسک نیست. اولا در این پیامک‌ها اغلب اعلام نمی‌شود که برج در چه مرحله‌ای از ساخت است و حتی ممکن است پروژه فعلا روی خاک بوده و چهار، پنج سال با افتتاح فاصله داشته باشد. متن و محتوای پیامک و فایل‌های مذکور طوری سازماندهی شده که انگار قرار است فرد به بهای مترمربعی 5 تا 8 میلیون تومان، مالک یک واحد مسکونی بیش از 100 مترمربعی شود. اما این پیامک‌ها می‌تواند برای متقاضیان مسکن پرمخاطره باشد.

آنها چون شناختی از قیمت در منطقه 22 ندارند و در جریان قیمت‌های جهش‌یافته بیش از 15 تا 20 میلیون تومانی آپارتمان در سایر مناطق شهر تهران هستند، مجذوب این آگهی‌ها می‌شوند. اما باید آگاه باشند که اولا این آگهی‌ها مربوط به فروش ملک نبوده و از جنس پیش‌فروش است و حتی ممکن است هنوز اسکلت ساختمان نیز در زمین شکل نگرفته باشد.

در مورد قیمت نیز در حال حاضر قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی نوساز در این منطقه که در حال اخذ سند تفکیکی است، بر اساس فایل‌های موجود بین 27 تا 35 میلیون تومان است. برج‌های سنددار نیز به بهای مترمربعی 30 تا 40 میلیون تومان معامله می‌شوند، قیمتی که برای خانه‌های ویلایی نوساز و کلیدنخورده در این منطقه نیز تا حدودی صدق می‌کند. در عین حال برج‌های برند چند سال ساخت که اوایل دهه 90 بهره‌برداری شده‌اند نیز در منطقه 22 به قیمت مترمربعی 25 تا 30 میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

بر این اساس به‌طور میانگین اکنون ارزش یک واحد مسکونی نوساز 100 مترمربعی در منطقه 22 بر اساس عمده فایل‌های موجود، حدود 3‌میلیارد تومان بوده، اما قیمت پیش‌فروش یک پروژه سالم و همه‌چیز تمام در این منطقه اغلب مترمربعی 15 تا 20 میلیون تومان است.

مقصود از پروژه همه‌چیز تمام این است که سازنده یا تعاونی را بتوان به‌عنوان «برند» به رسمیت شناخت و سابقه خوش‌حسابی و تحویل به موقع واحدهای پروژه‌های قبلی آن وجود داشته باشد.

همچنین تعداد اعضای این تعاونی‌ها محدود و به‌طور کلی پروژه فاقد مشکل مالی است و زمین آنها حتما سند دارد. در عین حال اگر تعاونی‌هایی تا این حد شسته و رفته نباشد اما پروژه در مجموع مشکلی نداشته باشد، قیمت هر مترمربع امتیاز آپارتمان مسکونی در آنها 10 میلیون تومان خواهد بود. در مورد پروژه‌هایی که تعاونی مالک زمین سند نیست نیز این قیمت به 7 تا 8 میلیون تومان در هر مترمربع تنزل می‌کند.

اما ماجرای آگهی‌های پیامکی که در آنها ذکر می‌شود مشتری می‌تواند با پرداخت مترمربعی 3 تا 5 میلیون تومان صاحب‌خانه شود این است که در اعداد و ارقام اعلامی این فایل‌ها همه واقعیت ذکر نمی‌شود. این عدد بخشی از قرارداد ساخت است که هر عضو تعاونی باید پرداخت آن را انجام دهد و در مراحل قبلی این پرداختی را انجام داده است.

اما در اغلب موارد تا یک برابر این رقم نیز باید اضافه پرداخت در ماه‌ها و سال‌های بعد صورت گیرد که ممکن است در جریان نقل و انتقال، پرداختی‌های آتی به روشنی برای خریدار تشریح نشود. از طرفی در برخی قراردادهای تعاونی قید شده که قیمت تمام شده قابل تعدیل متناسب با نرخ تورم است و اگر قرار باشد یک برج در مدت سه یا پنج سال به مرحله تحویل برسد، با احتساب تورم میانگین 20 درصدی در هر سال ممکن است تا 100 درصد هزینه ساخت اعلامی اولیه، به پرداختی اعضای تعاونی افزوده شود.

از طرفی فارغ از پرداختی‌های تعاونی، فروشنده نیز امتیاز خود را به بهای مشخصی به فرد واگذار می‌کند که این رقم از مترمربعی یک تا حدود هفت یا هشت میلیون تومان به ازای هر مترمربع است و هر قدر پروژه به زمان افتتاح نزدیک‌تر شود، این رقم بالاتر خواهد بود. در واقع قیمت‌های پایین‌تر این طیف مربوط به پروژه‌هایی است که اصطلاحا «روی خاک» است. اما باید توجه داشت ممکن است در آگهی‌ها هزینه واگذاری امتیاز به خریدار جدید قید نشود و جزئیات آن طی تماس با آگهی‌دهنده به اطلاع فرد برسد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بورس کالای ایران، علیرضا ناصرپور در این باره گفت: معاملات گواهی سپرده کشمش سبز قلمی با پذیرش یک انبار، دارای استانداردهای تعریف شده در شهرستان خلیل آباد استان خراسان رضوی از شنبه هفته آینده در بورس کالای ایران آغاز خواهد شد.

وی افزود: شهرستان خلیل آباد قطب تولید انگور شرق کشور و همچنین دارای تولید 20 هزار تن کشمش مرغوب در سال بوده و رتبه اول تولید کشمش در سطح استان خراسان رضوی با بیش از 10 هزار نفر باغدار را در اختیار دارد.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران با اشاره به ورود انواع محصولات کشاورزی به بورس کالا، اظهار داشت: در سلسله جلساتی که برای معامله محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران برگزار شده است، تاکنون محصولات مختلفی به تالار معاملات بورس راه یافته اند که می توان به راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و قرارداد آتی زعفران، زیره سبز و پسته اشاره کرد که با موفقیت همراه بوده است. همچنین تجربه عرضه جو، ذرت و گندم در قالب ماده 33 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی در بستر بورس نیز وجود دارد و هم اکنون درصدد راه اندازی معاملات گواهی سپرده کشمش در بورس کالا هستیم.

ناصرپور تاکید کرد: راهبرد اصلی بورس کالای ایران در خصوص به کارگیری از این ابزار مالی این است که در استان های تولیدکننده یک محصول خاص مثل کشمش به توسعه نظام انبارداری بپردازیم و در ادامه معاملات گواهی سپرده کالایی را بر پایه آن محصول آغاز کنیم که همین روال برای کشمش نیز در پیش گرفته شده است؛ راه اندازی و توسعه این معاملات در بورس به سود همه فعالان بازار محصولات کشاورزی خواهد بود.

وی گفت: به کمک بورس، وجه حاصل از فروش محصول در کوتاه ترین زمان ممکن و با اطمینان کامل به حساب کشاورز واریز می شود. کاهش فعالیت های واسطه گرایانه و امکان فروش مستقیم محصول، امکان مدیریت ریسک ناشی از نوسانات قیمتی با استفاده از ابزارهای مشتقه و نیز امکان تامین مالی از طریق ابزارهایی همچون سلف و سلف موازی استاندارد از دیگر مواردی است که منجر به حمایت از بخش کشاورزی می شود.

ناصرپور عنوان کرد: در آستانه راه اندازی این معاملات، بورس کالای ایران در شهریور ماه سال جاری، جهت آشنایی فعالان بازار کشمش با معاملات گواهی سپرده کالایی در شهرستان خلیل آباد استان خراسان رضوی اقدام به برگزاری جلسه آموزشی توجیهی نحوه انجام این معاملات بر روی محصول کشمش کرد که با استقبال فعالان این بازار رو به رو شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین؛ علیرضا ناصرپور، معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در این باره گفت: معاملات گواهی سپرده کشمش سبز قلمی با پذیرش یک انبار، دارای استانداردهای تعریف شده در شهرستان خلیل آباد استان خراسان رضوی از شنبه هفته آینده در بورس کالای ایران آغاز خواهد شد.

وی افزود: شهرستان خلیل آباد قطب تولید انگور شرق کشور و همچنین دارای تولید 20 هزار تن کشمش مرغوب در سال بوده و رتبه اول تولید کشمش در سطح استان خراسان رضوی با بیش از 10 هزار نفر باغدار را در اختیار دارد.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران با اشاره به ورود انواع محصولات کشاورزی به بورس کالا، اظهار داشت: در سلسله جلساتی که برای معامله محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران برگزار شده است، تاکنون محصولات مختلفی به تالار معاملات بورس راه یافته اند که می توان به راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و قرارداد آتی زعفران، زیره سبز و پسته اشاره کرد که با موفقیت همراه بوده است. همچنین تجربه عرضه جو، ذرت و گندم در قالب ماده 33 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی در بستر بورس نیز وجود دارد و هم اکنون درصدد راه اندازی معاملات گواهی سپرده کشمش در بورس کالا هستیم.

ناصرپور تاکید کرد: راهبرد اصلی بورس کالای ایران در خصوص به کارگیری از این ابزار مالی این است که در استان های تولیدکننده یک محصول خاص مثل کشمش به توسعه نظام انبارداری بپردازیم و در ادامه معاملات گواهی سپرده کالایی را بر پایه آن محصول آغاز کنیم که همین روال برای کشمش نیز در پیش گرفته شده است؛ راه اندازی و توسعه این معاملات در بورس به سود همه فعالان بازار محصولات کشاورزی خواهد بود.

وی گفت: به کمک بورس، وجه حاصل از فروش محصول در کوتاه ترین زمان ممکن و با اطمینان کامل به حساب کشاورز واریز می شود. کاهش فعالیت های واسطه گرایانه و امکان فروش مستقیم محصول، امکان مدیریت ریسک ناشی از نوسانات قیمتی با استفاده از ابزارهای مشتقه و نیز امکان تامین مالی از طریق ابزارهایی همچون سلف و سلف موازی استاندارد از دیگر مواردی است که منجر به حمایت از بخش کشاورزی می شود.

ناصرپور عنوان کرد: در آستانه راه اندازی این معاملات، بورس کالای ایران در شهریور ماه سال جاری، جهت آشنایی فعالان بازار کشمش با معاملات گواهی سپرده کالایی در شهرستان خلیل آباد استان خراسان رضوی اقدام به برگزاری جلسه آموزشی توجیهی نحوه انجام این معاملات بر روی محصول کشمش کرد که با استقبال فعالان این بازار رو به رو شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هلدینگ غذایی تبرک از انعقاد قرارداد 185 میلیارد تومانی خرید دارایی های دو شرکت تولید آرد توسط زیرمجموعه خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، “تبرک”اعلام کرد: دارایی های شرکت آسه آرد و آسه دان توسط شرکت اخشان خراسان شامل ذخیره سازی غلات به میزان 120 هزار تن و تولید آرد به میزان 210 هزار تن با هدف راه اندازی بزرگترین واحد تولیدی نان صنعتی و ماکارونی شرق ایران خریداری شده است. مبلغ قرارداد بالغ بر 185 میلیارد تومان که بصورت نقد و نسیه تسویه خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، بازار جهانی هفته گذشته شاهد رشد قیمت‌ها بود؛ در این راستا قیمت فلزات پایه از جمله مس، رشدی بیش از 2 درصد را در نتیجه چشم‌انداز خوب تقاضا، ثبت کرد. قیمت نفت نیز در نتیجه کاهش تولید در آمریکا و داده‌های خوب اقتصادی چین، بخش اعظمی از افت خود را جبران کرد و هر بشکه نفت خام برنت با رشد هفتگی 8.3 درصدی به 43 دلار و 15 سنت رسید. همچنین افزایش قیمت نفت منجر به افزایش شاخص قیمت کالایی «سی آر بی» شد. در مجموع می توان گفت چشم‌انداز بازار کامودیتی مثبت است، به طوری که هفته گذشته شاهد رشد 1.1 درصدی هر تن سرب، حدود 3 درصدی روی و 1.1 درصدی آلومینیوم بودیم.

بازارهای سهام اما در هفته‌ای که گذشت عملکردی خنثی داشتند و جریانات ریسکی مشخصی در بازار وجود نداشت. در این میان شاخص سهام شرکت های فناوری مجدداً بیشترین افت را در هفته گذشته ثبت کردند. افت شاخص‌های سهام شرکت‌های فناوری می‌تواند سیگنالی برای شدت گرفتن فعالیت‌های بخش حقیقی اقتصاد و رشد کامودیتی ها باشد. هفته گذشته شاخص سهام شرکت های تکنولوژی آمریکا شامل اپل، گوگل، مایکروسافت و… همچنان روی روند نزولی حرکت کردند که عامل اصلی افت شاخص نزدک آمریکا در هفته گذشته بود.

افت شاخص های سهام بعد از بیانیه جدید فدرال رزرو

بعد از بیانیه فدرال رزرو و عدم برنامه جدید «فد» برای حمایت از اقتصاد، شاخص‌های سهام با افت همراه بودند. نشست بانک مرکزی آمریکا در شرایطی برگزار شد که سیگنال دریافتی معامله‌گران از آن، پایین ماندن نرخ بهره (نزدیک صفر) برای یک مدت طولانی (تا سال 2023) بود که می‌تواند تقاضا برای دلار آمریکا را تقویت کرده و منجر به افزایش آن شود. این اقدام به منظور احیای اقتصاد آمریکاست که در دوره کرونا به شدت آسیب دیده است و کارشناسان معتقدند این مساله به علت سیاست‌های بد ترامپ بوده و احتمال دارد پاشنه آشیل وی در انتخابات پیش رو باشد. عدد شاخص مدیران خرید همچنان بر وضعیت رکودی فعالیت اکثر بنگاه های اقتصادی حکایت دارد.

روند صعودی میان مدتِ طلا

هر اونس طلای جهانی در هفته‌ای که گذشت تنها 0.4 درصد رشد کرد و به نوسان در محدوده 1950 دلاری ادامه داد. روند میان مدت طلا همچنان صعودی دیده می‌شود، اما پیش از شروع مجدد روند صعودی، انتظار می‌رود در محدوده خنثی نوسان کند. به نظر می‌رسد بازار طلا برای صعود مجدد منتظر محرک بنیادی جدیدی است. در این میان از آنجایی که در بیانیه فدرال رزرو تاکیدی بر گسترش سیاست‌های انبساطی نشد، عبور طلا از محدوده خنثی و شکست محدوده دو هزار دلار در کوتاه‌مدت بعید به نظر می‌رسد. با این حال نباید از ریسک‌های اقتصاد جهانی همچون پاندمی کووید 19 و البته تشدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین غافل شد.

اوپک و طوفان دو عامل موثر در افزایش قیمت نفت
هفته گذشته بهای نفت اما با وجود برآوردهای نزولی از تقاضای طلای سیاه و تعدیل پیش‌بینی‌های قبلی با صعود 8.3 درصدی همراه شد و به 43 دلار و 15 سنت در هر بشکه رسید. دلیل افزایش قیمت نفت را باید در تحولات اوپک و طوفان سالی در آمریکا جستجو کرد. این طوفان، تولید نفت خلیج مکزیک را متوقف کرده است. در عین حال هفته گذشته، در حالی که انتظار می‌رفت ذخایر نفت آمریکا افزایش پیدا کند، با افت 4 میلیون بشکه‌ای همراه شد. تعداد دکل‌های نفتی آمریکا نیز مجددا با یک واحد کاهش به 179 دکل نفتی رسید. چشم‌انداز بازار پتروشیمی نیز به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات پایان سال و جشن‌های سالانه کشورهای شرق آسیا که به افزایش مصرف محصولات پلاستیکی منجر می‌شود، طی چند ماه آینده مثبت است. در صنعت پالایشی نیز به دنبال طوفان‌های اخیر در سواحل آمریکا، شاهد افزایش نسبی سودآوری هستیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

بانک توسعه آسیایی در به‌روزرسانی چشم‌انداز توسعه آسیایی خود اعلام کرد در سال 2021 انتظار می‌رود این منطقه احیا شده و رشد اقتصادی 8/ 6 درصد را برجای بگذارد که البته همچنان در مقایسه با سطوح و پیش‌بینی‌های پیش از پاندمی کووید-19 کمتر است. به‌روزرسانی پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که خسارت وارد شده توسط پاندمی از آنچه پیش از این تصور می‌شد بزرگ‌تر بوده به‌طوری که براساس پیش‌بینی جدید حدود سه چهارم اقتصاد این منطقه در سال جاری با رکود مواجه خواهند شد. «یوسویوکی ساوادا» اقتصاددان ارشد این بانک در بیانیه‌ای اعلام کرد: می‌توان انتظار داشت که اکثر اقتصادهای بخش آسیا و اقیانوسیه مسیر سختی را برای رشد در باقی‌مانده سال 2020 پیش رو داشته باشند. تهدیدهای اقتصادی از جانب پاندمی کووید-19 همچنان بالقوه بوده به‌طوری که تداوم موج‌های اولیه و شیوع مجدد این‌قدرت را دارد تا منجر به اعمال محدودیت‌های بیشتری شود.  پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اقتصاد هندوستان در سال جاری 9درصد کوچک شود؛ پیش‌بینی به مراتب شدیدتر از کاهش 4 درصدی رشد اقتصادی این کشور در برآورد اولیه. با این حال، انتظار می‌رود هند نیز در سال آینده با ثبت رشد اقتصادی مثبت 8درصد احیا شود. در حالی که پاندمی کرونا در اقتصادهای منطقه جنوب شرق آسیا شدت می‌گیرد، این بخش که یکی از زیرمجموعه‌های منطقه مورد نظر محسوب می‌شود، در سال جاری با کاهش 8/ 3 درصدی رشد اقتصادی مواجه شده و سپس سال آتی احیا خواهد شد. ساوادا در ادامه بیانیه خود تاکید کرد که تازه‌ترین پیش بینی‌ها از این حکایت دارد که احیا در آسیای در حال توسعه به شکل «L» بوده و این روند طولانی‌تر باشد. فروپاشی تقاضا و کاهش بهای جهانی نفت به این بانک آسیایی این اجازه را داده است تا پیش‌بینی خود را از نرخ تورم در آسیای در حال توسعه روی 9/ 2 درصد ثابت نگه داشته و انتظار دارد که این رقم در سال 2021 به 3/ 2 درصد کاهش یابد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

این روزها گرانی اقلام سبد خانوار به تخم مرغ رسیده که این امر اقشار ضعیف جامعه را بیش از پیش دچار مضیغه کرده است چرا که در شرایط فعلی اقتصاد، افزایش چشمگیر تخم مرغ به عنوان ارزانترین پروتئین منجر به حذف این ماده غذایی از سفره خانوار شده است.

گشت و گذار در سطح شهر نشان می دهد که قیمت هر شانه تخم‌مرغ در برخی مغازه ها به 45 هزار تومان رسیده است که با ابن وجود برخی مغازه داران حاضر به فروش تخم مرغ شانه ای نیستند تا بتوانند با عرضه تخم‌مرغ به صورت دانه ای سود بیشتری را به جیب بزنند.

بسیاری از مسئولان بر این باورند که کمبود و نوسان شدید نهاده های دامی طی ماه های اخیر و صادرات محصول همگی دست به دست یکدیگر داده تا قیمت تخم مرغ به یکباره رشد چشمگیری را در بازار تجربه کند که اگر تدابیری برای این‌موضوع اندیشیده نشود، با بحران جدی در بازار روبرو خواهیم شد.

فراهانی یکی از فعالان مواد غذایی شرق تهران کمبود نهاده مورد نیاز مرغداران را علت اصلی گرانی تخم مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: طی ماه های اخیر با کمبود نهاده دامی، پیش بینی هایی مبنی بر افزایش چشمگیر قیمت محصولات پروتئینی از جمله تخم مرغ در فصل پاییز بود که هم اکنون از چند روز مانده به آغاز این فصل، گرانی ها سر به فلک کشیده است.

وی افزود: این روزها گرانی مرغ و تخم‌مرغ نقل هر محفلی شده است چرا که در شرایط فعلی اقتصاد راحت ترین غذا در دسترس افراد تخم مرغ بود که نوسان روزهای اخیر بدان معناست که این ماده غذایی در سبد اقلام خانوار دهک های ضعیف به فراموشی سپرده می شود.

بابایی یکی دیگر از فعالان مواد غذایی شرق تهران کمبود عرضه را یکی از علل اصلی گرانی تخم مرغ در بازار برشمرد و گفت: با توجه به کمبود ذرت و کنجاله سویا با نرخ مصوب، تولید تخم‌مرغ افت محسوسی داشته است که همین امر موجب شده بسیاری از آحاد جامعه با کمبود عرضه، قیمت تخم مرغ را افزایش دهند تا بتوانند سودهای هنگفتی را به جیب بزنند.

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می رویم‌تا از آخرین علل گرانی تخم مرغ در بازار و اجتناب برخی مغازه داران از عرضه تخم‌مرغ شانه ای با خبر شویم:

گرانی تخم مرغ ارتباطی به صادرات ندارد/اُفت محسوس تولید تخم مرغ

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از افزایش یک هزار و 300 تومانی نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر شانه تخم مرغ درب مرغداری 13 هزار و 500 تا 14 هزار تومان است، درحالیکه انتظار می رود نرخ هر کیلو تخم مرغ به 15 هزار تومان برسد.

وی قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد را بالای 13 هزار و 500 تومان و ذرت 3 هزار و 650 تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلوکنجاله سویا نسبت به هفته اخیر 2 هزار تومان بالا رفته است.

نبی پور از کمبود نهاده های دامی خبر داد و گفت: در حال حاضر مرغداران به دلیل کمبود ذرت و کنجاله هر چیزی که دستشان بیاید به مرغ های خود به منظور جلوگیری از گرسنگی و تلف شدن می دهند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تولید تخم مرغ افت محسوسی داشته است، بیان کرد: نبود ذرت و کنجاله سویا و استفاده از گندم و کلزا به عنوان خوراک دام و طیور تاثیر سو بر تولید تخم مرغ داشته است، اما هم اکنون نمی توان آمار دقیقی از افت تولید اعلام کرد.

وی تولید اسمی تخم مرغ را 2800 تا 2900 تن اعلام کرد و گفت: این درحالی است که در واقعیت تولید تخم مرغ کمتر از این میزان است.

نبی پور افزود: اگر نهاده مورد نیاز مرغداران تامین شود، طی یک ماه تولید به حالت عادی بازمی گردد که در این صورت بالای 200 هزار تن مازاد تولید هم ایجاد می‌شود و راهی جز صادرات مازاد بر تولید داخل نیست.

وی از کاهش روزانه حداقل 400 تا 500 تن تخم مرغ خبر داد و گفت: این امر بیانگر افت 30 تا 33 درصدی در تولید تخم مرغ است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با اشاره به تاثیر کمبود نهاده های دامی بر تولید بیان کرد: در این شرایط برخی مرغداران گله‌های مولد را به کشتارگاه تحویل می‌دهند چرا که شرایط نگهداری آن‌ها را ندارند، ضمن آنکه کار برخی مرغداری‌ها به تعطیلی کشیده شده است.

به گفته نبی پور، با وجود اذعان مسئولان پشتیبانی امور دام مبنی بر ذخایر مناسب کنجاله و ذرت انتظار می رود که نسبت به توزیع اقدام شود تا دام و طیور از گرسنگی تلف نشود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه گرانی تخم مرغ ارتباطی به صادرات ندارد، افزود: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون حداکثر 50 هزار تن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شد، هر چند در سه ماهه فصل تابستان مجوزی برای صادرات نداشتیم و طرف های خارجی تقاضایی برای تخم مرغ ایرانی نداشتند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با اشاره به امتناع برخی مغازه داران از عرضه تخم مرغ شانه ای گفت: با وجود نظارت تعزیرات بر عرضه تخم مرغ های شانه ای، برخی مغازه داران از این امر اجتناب می کنند تا بتوانند با نرخ های دلخواه هر عدد تخم مرغ را بفروشند.

وی با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌های جایگزین سویا افزایش چند برابری داشته است، گفت: اگرچه برای سویا جایگزین خاصی وجود ندارد و این محصول منبع تامین پروتئین مرغ است، اما فقط در خصوص مرغ تخم گذار تا میزان مشخصی می‌شود کلزا را جایگزین سویا کرد که قیمت این محصول هم در سه ماه گذشته با افزایش چشمگیر به 8 هزار و 500 تومان رسیده است.

نبی پور با انتقاد از تاخیر در تحویل نهاده های دامی با نرخ مصوب بیان کرد: 4 ماهی است که هر روز گفته می‌شود ذرت و کنجاله در راه است و به زودی می‌رسند، این درحالی است که خرید از بازار آزاد و با چند برابر قیمت ظرف مدت چند ساعت به دست مرغدار می‌رسد، اما خریدهای دولتی نهاده‌ها برای رسیدن به دست مرغداران چندماهه زمان نیاز دارد به طوریکه خریدهای دی ماه هنوز به دست مرغداران نرسیده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران افزود: سازمان حمایت برای خریدهایی از بازار آزاد از مرغداران سند و فاکتور می‌خواهد، در حالیکه فروشندگان در این بازار حاضر به ارائه فاکتور نیستند.

نبی پور قیمت فعلی هر قطعه جوجه یکروزه را 300 تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که قیمت مصوب خرید این محصول 2 هزار و 950 تومان است و تنها به سبب فقدان نهاده ها و بی رغبتی به جوجه ریزی، نرخ جوجه افت محسوسی داشته است که ادامه این روند به معنای نابودی صنعت طیور تمام می شود.

هر شانه تخم مرغ 10 هزار تومان گران شد/ صادرات و کمبود نهاده ها علت اصلی گرانی

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش 10 هزار تومانی هر شانه تخم مرغ نسبت به 2 هفته اخیر خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر شانه تخم مرغ به بالای 30 هزار تومان رسیده است‌.

وی افزایش 4 برابری کنجاله سویا نسبت به نرخ مصوب را علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: افزایش قیمت نهاده های دامی طی ماه های اخیر و صادرات نوساناتی را در بازار تخم مرغ ایجاد کرده است.

یوسف خانی با اشاره به اینکه امکان عرضه تخم مرغ با نرخ مصوب وجود ندارد، بیان کرد: اگر تمامی نهاده ها با نرخ مصوب به دست مرغداران برسد، باز هم اختلاف نظراتی در خصوص عرضه تخم مرغ با نرخ ستاد تنظیم بازار وجود دارد و در شرایط فعلی که بخش عمده نهاده ها از طریق بازار آزاد تامین می شود، نمی توان انتظار داشت که تخم مرغ با نرخ مصوب به دست مصرف کننده برسد.

 با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا، افزایش مجددی برای قیمت تخم مرغ در بازار متصور نیستیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

شنبه ظهر از رفسنجان به تهران بازگشتم، امسال محصول پسته به نسبت سال‌های قبل رشد محسوسی داشته و کشاورزان شهرهای پسته خیز نظیر رفسنجان، سیرجان، کرمان، ساوه، قم، دامغان، گناباد، نیشابور ، کاشمر و خاش خوشحالند وامیدوارند که بتوانند زحمات چندین ساله خود را با فروش محصول با قیمت مناسب جبران کنند، متاسفانه کرونا بر صادراتی محصولاتی نظیر پسته و زعفران نیز اثر گذاشته و علیرغم جهش قیمت ارز و افزایش سرسام آور هزینه قیمت خرید محصول در حد سال‌های قبل است و ضروریست که با همکاری بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و دولت تلاش جدی جهت بازاریابی محصولات کشاورزی صادراتی ( پسته، زعفران، خرما) بعمل آید . اخیرا آمار سه ماهه رشد اقتصادی دنیا اعلام شده و تمامی اقتصادهای بزرگ دنیا با رشد های منفی نزدیک به ده درصد را رقم زده اند و فقط اقتصاد چین رشد مثبت 3/2 درصد را داشته است، موسسه اعتبارسنجی فیچ ، رشد منفی اقتصادی سال 2020 را در حدود 4/5 درصد تخمین زده است ، رشد اقتصادی ایران نیز در سه ماهه بهار ، منفی 3/5 درصد بوده که با وجود تحریم ها وکرونا قابل قبول به نظر می رسد.

متاسفانه موج دوم کرونا جهان را در برگرفته و اکنون 6 ماه است که اقتصاد جهانی درگیر این ویروس شده است و هیچ چشم انداز مثبتی برای کشف واکسن و داروی کرونا وجود ندارد، اخیرا اکسفورد اعلام نموده که تحقیقات در مورد واکسن را به علت عواقب آن بر نخاع اندکی از آزمایش شدگان متوقف نموده، همزمان با این اتفاقات شاهد کاهش قیمت نفت به حدود 40 دلار و کاهش ارزش دلار در بازار جهانی هستیم، البته انتشار اوراق قرضه اروپایی در تقویت ارزش یورو در برابر دلار موثر بوده است، ولی چشم انداز بازار نفت مثبت نمی باشد .

کرونا نه تنها اقتصاد جهانی را با تلاطم مواجه کرده بلکه بر انتخابات امریکا اثر گذاشته واحتمال شکست ترامپ در فاصله 60 روز مانده به انتخابات را افزایش داده است، فعلا سرنوشت انتخابات امریکا در دستان مردم فلوریدا، پنسیلوانیا، میشیگان واوهایو است، در صورتیکه ترامپ نتواند آرا این ایالت ها را تصاحب نماید باید با صندلی ریاست جمهوری وداعی تلخ داشته باشد.

در این هفته با سایت “فرارو” در رابطه با علل کاهش قیمت نفت گفت و گو کردم و در مصاحبه با اقتصاد آنلاین به دلایل کاهش صادرات ایران به عراق پاسخ دادم، مهمترین چالش فعلی را توقف تردد بین دوکشور و جنگ نرم در شبکه‌های اجتماعی عراق می‌دانم و منتفی شدن راهپیمایی اربعین نیز برای هر دو موضوع تاثیر منفی خواهد داشت، لذا در این هفته با یکی از تجار جوان، خوشنام و با نفوذ عراق جهت راه اندازی دفتر “صادیران”(کنسرسیوم بزرگ مدیریت صادرات ) جلسه داشتیم ودر مورد محورهای همکاری و انتظارات طرفین از یکدیگر گفت و گو و تبادل نظر داشتیم، در شرایط فعلی حضور در بازار هدف و جلب اعتماد تجار عراق ضروری است ، در نظر داریم فعلا موردی کار را با ایشان استارت بزنیم و درصورت رضایت طرفین آن را توسعه دهیم، همزمان با عراق کار با شرق افریقا را نیز نهایی کردیم و بزودی اولین محموله صادراتی ما به این بازار ارسال می شود، متاسفانه صادرات 5 ماهه کشور به 11 میلیارد دلار کاهش یافته است و فقط صادرات به بازار مشترک المنافع( فدراسیون روسیه وکشورهای اقماری) افزایش داشته ولی صادرات به ترکیه کاهش چشمگیری داشته است و به نظر میرسد برای احیا مجدد بازارهای صادراتی نیاز به دیپلماسی تجاری فعال( انتخاب وزیر صمت با تحربه بازرگانی)، اصلاح سیاست های ارزی وتلاش مضاعف اتاقهای مشترک داریم که فعلا هیچکدام از لوازم فوق مهیا نمی باشد، در رابطه با انتخاب وزیر صمت تماسی با مقامات مسئول داشتم، فعلا هیچکس نهایی نشده و در حال رایزنی هستند، از من هم نظر خواستند و من آقایان کرباسیان، وهاجی، رزم حسینی و احمدیان را پیشنهاد دادم، این عزیزان توان تحرک بخشیدن به دیپلماسی تجارت و حمایت از صادرات را دارند. اما در موضوع سیاست های ارزی به نظر میرسد که رویه های فعلی پاسخگو نبوده و باید در آن تجدید نظر نمود، اولا باید سیاست های ارزی تابع سیاست های تجاری کشور باشد نه بر عکس، ثانیا تجربه قبلی کشور در مورد ارز صادراتی را مد نظر قرار داد و به جای اجبار صادرکنندگان به بازگشت ارز صادراتی به سامانه نیما، لیست اقلام مجاز واردات از محل صادرات را اعلام نمود وبه صادرکنندکان اجازه داد که از محل ارز صادراتی نسبت به واردات اقدام نمایند، این روزها قیمت ارز صادراتی( نیما) از ارز آزاد گرانتر و ناکارامدی سیاست سخت گیرانه بانک مرکزی آشکار شده است . در این هفته بانک مرکزی سیاست غلط فروش ارز به هر پاسپورت را متوقف و از هدر روی منابع ارزی جلوگیری نمود، در این راستا توئیتی زده و خواستار توقف دائمی آن شدم.

در شرایط فعلی تعداد اندکی از اتاقهای مشترک فعالیت قابل قبول دارند و اغلب آنان نیمه تعطیل هستند که مایه تاسف است.

با همت دوستان تشکلی اخیرا فراکسیون تشکل ها در اتاق ایران راه اندازی شد و در اولین جلسه آن دبیر خانه، دبیر کل و اولویت های کاری فراکسیون تعیین گردید، انشالله پس از ملاقات شورای مرکزی فراکسیون با ریاست اتاق شاهد فعالیت رسمی فراکسیون خواهیم بود و نشست مطبوعاتی با حضور سخنگو، دبیر کل و چند نفر از شورای مرکزی برگزار خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

هش‌ریت کارت‌های گرافیکی جدید انویدیا

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت انویدیا(Nvidia) اخیراً از محصولات جدید خود یعنی کارت‌های گرافیکی سری آر‌تی‌ایکس RTX 3070, RTX 3080 و RTX 3090 رونمایی کرده است. با این وجود، عرضه‌ی جهانی این محصولات به آینده‌ی نزدیک(هفدهم الی بیست و چهارم سپتامبر) موکول شده است و هش‌ریت کارت‌های جدید شرکت انویدیا هنوز به‌طور رسمی رسمی مشخص نشده است.

با این وجود، داده‌های غیر رسمی که پیش از دسترسی عمومی به این کارت‌ها منتشر شده است توانایی پردازش بالای این محصولات را در شبکه‌ی اتریوم نشان می‌دهند. یکی از فعالان حوزه‌ی استخراج رمزارزها با نام کاربری پاندای قرمز(Red Panda Mining) اعلام کرد:

توییت رد پاندا
شخصی این اطلاعات را در اختیار من قرار داده است، قادر به تایید صحت این اطلاعات نیستم اما بررسی آن مفید خواهد بود.

جدول منتشر شده که با توجه به نوشته‌های موجود در این جدول، به‌نظر می‌رسد از یکی از کشورهای شرق آسیا سرچشمه می‌گیرد، نشان می‌دهد که کارت‌های گرافیکی پرچمدار جدید شرکت انویدیا(RTX 3090) در مموری کلاک ۵۰۰ مگاهرتز قادر به ارائه‌ی توان پردازشی ۱۱٫۵ مگاهش بر ثانیه است.

نسخه‌ی درایور نوع مموری هش‌ریت(مگاهش‌برثانیه) آفست(مگاهرتز) کلاک(مگاهرتز) مدل کارت گرافیکی
۴۵۶٫۰۶ ۲۴ گیگ دی‌دی‌آر۶ میکرون ۱۰۵٫۹ ۰ ۱۶۵۹/۱۹۰۰۰ ۱N13-110Z8 RTX 3090
۱۱۱٫۵ ۵۰۰
۴۵۶٫۰۶ ۱۰ گیگ دی‌دی‌آر۶ میکرون ۸۵٫۲۵ ۰ ۱۷۱۰/۱۹۰۰۰ ۱N12-110Z8 RTX 3080
۹۰٫۴۵ ۵۰۰
۴۵۶٫۰۶ ۸ گیگ سامسونگ ۵۱٫۸۵ ۰ ۱۷۲۵/۱۴۰۰۰ ۲N617-010ZC RTX 3070
۵۵٫۸۵ ۵۰۰
۴۳۰٫۸۵ ۱۱ گیگ میکرون ۵۰٫۶ ۰ ۱۵۴۵/۱۴۰۰۰ ۹۲۸۸-۲N503-010ZC RTX 2080ti
۵۲٫۵ ۴۰۰

داده‌های وب‌سایت گیم اسپات توان مصرفی اسمی آرتی‌ایکس ۳۰۹۰ را ۳۵۰ وات، آرتی‌ایکس ۳۰۸۰ را ۳۲۰ وات و آرتی‌ایکس ۳۰۷۰ را ۲۲۰ وات اعلام می‌کند. همچنین قیمت پایه‌ی این محصولات به ترتیب ۱۵۰۰ دلار، ۷۰۰ دلار و ۵۰۰ دلار اعلام کرده است.

بررسی استفاده از محصولات جدید انویدیا برای استخراج رمزارز

از طرف دیگر، کارت گرافیکی رادئون سون(AMD Radeon VII) شرکت ای‌ام‌دی در سال ۲۰۱۹ و با قیمت پایه‌ی ۷۰۰ دلار عرضه شده است. این محصول ۷ نانومتری شرکت ای‌ام‌دی قادر است در توان مصرفی ۳۵۳ وات توان محاسباتی ۹۰ مگاهش برثانیه را ارائه نماید.

در حقیقت، اگرچه مقایسه‌ی ظاهری این محصولات برتری آرتی‌ایکس ۳۰۹۰ را نسبت به رادئون سون از نظر هش‌ریت نشان می‌دهد اما با فرض صحت اطلاعات ارائه شده می‌توانیم نسبت قیمت پرداخت شده برای خرید کارت‌های گرافیکی به هش‌ریت را محاسبه کنیم. در این محاسبات توان مصرفی در نظر گرفته نشده است و قیمت محصولات با توجه به شرایط بازار تجهیزات کامپیوتری در داخل کشور بر اساس نرخ جهانی اعلام شده(بر اساس دلار) محاسبه شده است.

پول پرداخت شده به ازای هر مگاهش(دلار) کارت گرافیکی
۱۳۰٫۴۳ RTX 3090
۷٫۷۳ RTX 3080
۸٫۹۵ RTX 3070
۷٫۷۷ AMD Radeon VII

این جدول که بر اساس داده‌های منتشر شده محاسبه شده است، جذابیت احتمالی آرتی‌ایکس ۳۰۸۰ را برای ماینر‌ها نشان می‌دهد. بر همین اساس هزینه‌ی پرداختی توسط ماینر‌ها برای اخذ هر مگاهش توان محاسباتی در الگویتم اتهش(Ethash) از کارت‌ گرافیکی آرتی‌ایکس ۳۰۸۰، ۷٫۷۳ دلار محاسبه شده است که با رادئون سون شرکت ای‌ام‌دی(۷٫۷۷ دلار به ازای هر مگا‌هش) رقابت تنگاتنگی دارد. با این وجود، برای تایید اطلاعات باید تا زمان عرضه‌ی رسمی کارت‌های گرافیکی منتظر ماند.

نظر شما نسبت به توان محاسباتی منصوب به نسل جدید کارت‌های گرافیکی شرکت انویدیا چیست؟ با توجه به داده‌های منتشر شده، آیا محصولات جدید شرکت انویدیا برای استخراج رمزارز مناسب هستند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، با آغاز فرآیند عرضه اولیه 15 درصد از سهام توسعه و عمران امید به عنوان بیستمین عرضه اولیه سال جاری در نهایت هر سهم «ثامید»  175 تومان کشف قیمت شد. براین اساس، طی امروز 5 میلیون و 180 هزار نفر عرضه اولیه «ثامید» را خریداری کردند.  

 عرضه امروز، شامل 4 میلیارد و 238 میلیون و 40 هزار سهم «ثامید» با محدوده قیمتی 166 تا 175 تومانی هر سهم و سهمیه 1200 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود، ولی با استقبال سرمایه گذاران، سهمیه هر فرد به 465 سهم با نقدینگی حدود 82 هزار تومانی کاهش یافت.  

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 19 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زرماکارون، پتروشیمی ارومیه، تامین سرمایه امین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، بهساز کاشانه تهران، تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک، برق و انرژی پیوند گستر پارس و کیا الکترود شرق عرضه اولیه شده و توسعه و عمران امید بیستمین شرکت تازه وارد بورس در سال جاری است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.