دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

پس از توقف برخی از نمادهای پالایشی به علت بررسی و اصلاح قیمت خوراک پالایشی‌ها، بعد از بازگشایی نماد شراز در روز گذشته امروز نماد شاوان نیز بازگشایی می‌شود.

نماد معاملاتی پالایش نفت لاوان (شاوان1) پس از رفع دلایل تعلیق و افشای اطلاعات بااهمیت، از طریق انجام حراج ناپیوسته بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت و با اعمال یک مرحله پیش گشایش، امروز سه‌شنبه مورخ 1399/06/25 آماده انجام معامله می‌باشد.

لازم به ذکر است پس از انجام حراج ناپیوسته و حذف سفارشات، در صورت لزوم بازگشایی مرتبه دوم اطلاع رسانی می‌شود در غیر اینصورت انجام معاملات در نماد مذکور به صورت حراج پیوسته در دامنه مجاز قیمتی امکان پذیر است.

توقف برخی نمادهای پالایشی در حالی است که پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم در حال انجام است و تا 26 شهریور بیشتر ادامه ندارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روند معاملات در بازار امروز بوی بهبود داشت. هر جند شاخص کل هم‌وزن هم‌چنان نمای منفی داشت اما حجم صف‌های فروش قدرت روزهای گذشته را نداشت و با کاهش رو به رو شده بود.

در پایان معاملات امروز شاخص کل با افزایش 29 هزار واحدی در کانال 1 میلیون و 607 هزار واحدی به کار خود پایان داد. فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر روند امروز شاخص کل داشت.

در بازار فرابورس نیز شاخص توانست مجددا به کانال 17 هزار واحد بازگردد و افزایش 230 واحدی را به نام خود ثبت کند. مارون، آریا و کگهر نمادهای اصلی تاثیرگذار بر شاخص فرابورس بودند.

مجموع ارزش معاملات بازار امروز حدود 13.5 هزار میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها نقش ورود 120 میلیارد تومان را داشتند.

به نظر می‌رسد اهالی بازار کم کم متوجه ارزندگی قیمت‌ها با توجه به اصلاحات اخیر شده‌اند و حالا حقیقی‌ها قصد دارند مجددا در نقش خریدار وارد بازار شوند.

بهبود وضعیت و انتظار برای بازگشایی‌ها

با بهبود وضعیت فعالان در انتظار بازگشایی نمادهای پالایشی، شستا، خودرو و خساپا هستند. هرچند علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران، بیان داشت که فعلا برنامه‌ای برای بازگشایی نمادهای مذکور وجود ندارد اما بازگشایی «شراز» با افزایش 11 درصدی در قیمت 11 هزار تومان چراغ بازگشت نمادهای پالایشی را روشن کرد.

صعودهای ادامه‌دار دلار و طلا

بازار طلا و ارز شاهد صعود پی در پی در قیمت‌ها بدون هیچ کنترلی است، امروز و در بازار آزاد زمزمه‌های سکه 13 میلیونی و دلار 27 هزار تومانی به گوش می‌رسید. بدین ترتیب بازدهی سکه از ابتدای سال 99 تاکنون از 110 درصد فراتر رفته است. با تداوم صعود بیش از 15 درصدی قیمت دلار از ابتدای شهریور حباب سکه به حدود 500 هزار تومان نزدیک شده و از آنجایی که مسئولان مربوطه نیز هیچ پیش‌بینی برای افزایش قیمت‌ها ندارند و معتقدند بازار هم‌اکنون قابل تحلیل نیست!، باید منتظر ماند تا ببینیم این افزایش قیمت تا کجا پیش خواهد رفت.

پیش‌بینی رئیس سابق بورس درباره روند صعودی بازار

محمد فطانت، رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار درباره روند بازار سرمایه پیش‌بینی کرد: فکر می‌کنم با در نظر گرفتن چشم‌اندازهای پیش رو، روند بازارسهام مثبت است. به اعتقاد من در حال حاضر فقط وجود برخی عدم قطعیت‌هاست که به نوسان بازارسهام منجر شده؛ البته اعمال یک شبه برخی سیاست‌ها نیز کاهش میزان اطمینان و اعتماد سرمایه‌گذاران را به دنبال داشته؛ چنان‌که وقتی به یکباره نسبت سرمایه‌گذاری در سهام برای صندوق‌های با درآمد ثابت، کاهش یافت و همزمان میزان اعتباردهی کارگزاری‌ها را محدود کردند، بازار دچار نوسان شد.

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، دقایقی پیش اعلام شد که نماد شراز به گردونه معاملات بازار سهام بازمی‌گردد و بازگشایی می‌شود.

طبق اطلاعیه منتشر شده: «به اطلاع می‌رساند؛ نماد معاملاتی پالایش نفت شیراز (شراز1) پس از رفع دلایل تعلیق و افشای اطلاعات بااهمیت، از طریق انجام حراج ناپیوسته بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت و با اعمال یک مرحله پیش گشایش، آماده انجام معامله می‌باشد.»

پس از انتظار چندروزه سهامداران بالاخره امروز اولین نماد پالایشی بازار سهام بازگشایی می‌شود. با این حال، نماد شراز جزو نمادهای در سبد پالایشی یکم نیست.

آخرین اخبار دراباره بازار سهام را در صفحه اختصاصی بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت پالایش نفت شیراز در  گزارش اصلاحی  دوره 3 ماهه منتهی به خرداد 1399 به ازای هر سهم 4,424 ریال سود محقق کرده که  که نسبت به گزارش قبلی  70% افزایش  یافته است.

«شراز» با سرمایه ثبت شده 1,027,549 میلیون ریال طی عملکرد 3 ماهه سال مالی منتهی به 1399/12/30 مبلغ 454.5 میلیارد تومان سود خالص محقق کرده و نسبت به مدت مشابه سال قبل  %57 رشد  داشته است؛ این تغییر عمدتاً ناشی از رشد %33,812 سایر درآمدهای شرکت بوده است.

دلایل اصلاح

باتوجه به دستورالعمل جدید قیمت گذاری نرخ نفت خام و فرآورده های اصلی ابلاغیه وزارت نفت به شماره شماره 344-20/2 مورخ 1399/5/23 تعدیل درآمدهای عملیاتی و بهای تمام شده انجام شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پالایشگاه شیراز پس از تعلیق 10 روزه نماد در خصوص آثار تغییر قیمت 5 ماهه نفت خام و فرآورده های نفتی توضیح داد.

براین اساس، “شراز” پیرو شایعه منتشره در فضای مجازی مبنی بر آثار قیمت نفت خام و فرآورده های نفتی اعلام کرد: قیمت های پنج ماهه سال 99 نفت خام و فرآورده های نفتی براساس بخشنامه 23 مرداد وزیر نفت دریافت و آثار تعدیلی آن پس از محاسبه به اطلاع سهامدارن و ذینفعان خواهد رسید .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان هفته منتهی به 29 مرداد ماه، شاخص کل بورس تهران با افتی 11 درصدی نسبت به هفته گذشته و سقوط دو کاناله به سطح یک میلیون و 757 هزار واحد سقوط کرد. افت 11 درصدی شاخص کل در حالی رخ داده که شاخص کل هم‌وزن نیز 6 درصد در این هفته کاهش یافت.

رکورد منفی در ارزش معاملات

در حالی که در هفته گذشته میانگین ارزش معاملات روزانه 13 هزار و 154 میلیارد تومان بود در این هفته بورس عملکرد بدتری را ثبت کرد و با ثبت ارزش معاملات تنها 5.5 هزار میلیارد تومانی در آخرین روز هفته میانگین ارزش معاملات روزانه این هفته را به 12 هزار و 56 میلیارد تومان کاهش داد. افت 8 درصدی ارزش معاملات در این هفته در حالی به ثبت رسید که از ابتدای تابستان تاکنون چنین رقمی به ثبت نرسیده بود. همچنین ارزش معاملات 5.5 هزار میلیارد تومانی روز چهارشنبه کمترین میزان معاملات از اردیبهشت ماه سال جاری بود.

عرضه اولیه‌ای که لغو شد

در این هفته نیز مطابق با هفته‌های اخیر قرار بود دو عرضه اولیه در بورس انجام بگیرد. عرضه اولیه روز سه‌شنبه که در فرابورس انجام شد، شرکت دنا آفرین فدک با نماد «گدنا» سهام خود را به متقاضیان عرضه کرد که در پایان به هر نفر 10 سهم در سقف قیمتی 600 تومانی تخصیص داده شد که معادل تنها 6 هزار تومان بود. در این عرضه حدود 5 میلیون و 350 هزار نفر مشارکت داشتند تا رکورد مشارکت در عرضه اولیه شکسته نشود. همچنین روز چهارشنبه نیز قرار بود عرضه اولیه غکورش در بورس انجام شود، که بنا به دلایل نامعلومی این عرضه لغو شد.

توقف و بازگشایی پالایشی‌ها

در این هفته خبر تغییر فرمول قیمت‌گذاری نرخ خوراک پالایشی‌ها باعث شد تا کلیه نمادهای این گروه به حالت تعلیق در بیایند اما شفاف‌سازی سریع نمادهای شبندر، شتران، شراز و شبریز موجب بازگشایی سریع آنها شد. بازگشایی‌‎ای که البته با منفی بودن همراه بود.

بورس دو زمانه

از روز دوشنبه، از تدبیر جدید شرکت بورس رونمایی شد و معاملات نمادهای بورسی در دو جلسه معاملاتی مجزا انجام شد. سه گروه فلزات اساسی، پالایشی‌ها و شرکت‌های چندرشته‌ای در جلسه دوم معاملاتی و از ساعت 12 تا 15 و 15 دقیقه انجام شدند. حرکتی که اگر چه موجب بهبود ثبت سفارشات شد اما دو تکه شدن بازار اثری منفی بر روند معاملات داشت به طوری که پس از معاملات مثبت در روز دوشنبه و اوایل روز سه‌شنبه، از اواسط سه‎شنبه جو منفی جلسه اول بازار به شدت معاملات نمادهای بعدازظهری را تحت تاثیر قرار داد تا کل بازار در روز چهارشنبه سرخ‌پوش شود. به نظر می‌رسد این آزمون و خطای بورس نیز موفقیت آمیز نبوده چرا که چهارشنبه شب معاون سازمان بورس از بازگشت زمان معاملات بورس به روال سابق خبر داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین امروز تهران با رشد 44 هزار واحدی وارد کانال دو میلیون و 78 هزار واحد شد.

نمادهای فارس، فملی و شپنا بیش‌ترین تاثیر مثبت و نمادهای برکت، وبانک و وخاور بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بانکی‌ها امروز پر تقاضا شروع به معامله کردند.دی٬ وبصادر٬ وپارس٬ وملل و وکار از جمله نمادهای مثبت گروه اند.ونوین٬ وپاسار٬ وآیند و وشهر متعادل اند.

خودرویی‌ها هم امروز معاملاتی نوسانی را تجربه می‌کنند.خمحرکه، خزامیا٬خبهمن٬ ورنا٬ خکمک٬خوساز٬ خلنت وخپویش با افزایش تقاضا همراه اند. خاهن٬ خکاوه٬ خچرخش٬ خموتور٬ خرینگ و خفنر منفی داد و ستد می‌شوند. ختوقا و خپارس متعادل اند.

نفتی‌ها معاملاتی پر تقاضا را تجربه می‌کنند.شبندر٬شتران٬شپنا٬ شسپا٬ شبهرن٬ شبریز٬ شاوان و شپاس با افزایش قیمت همراه اند. ونفت٬ شراز و شزنگ متعادل اند.

محصولات شیمیایی امروز معاملاتی متعادل و مثبت را تجربه می‌کنند. فارس٬ تاپیکو٬ پارسان٬شیران٬شصدف٬ پاکشو٬ شفارس٬ شیراز وشاملا با افزایش قیمت همراه اند. شبصیر و شفارا پر عرضه داد و ستد می‌شوند. پترول متعادل است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی گروه فرآورده های نفتی و چهار نماد شراز، شاوان، ونفت و شسپا می پردازیم

همانطور که می دانید، چهار نماد موجود در صندوق پالایشی یکم همچنان پس از تغییر نرخ خوراک، بازگشایی نشده اند. این چهار نماد پس از بازگشایی به صورت جداگانه مورد تحلیل و بررسی قرار خواهند گرفت.

شایان ذکر است مدت پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم تا روز یکشنبه 30 شهریور ماه 1399 تمدید شده است. جهت مطالعه بیشتر در مورد صندوق پالایشی یکم روی این لینک کلیک کنید.

شاخص فرآورده های نفتی

شاخص فرآورده های نفتی پس از رشد 550 درصدی از اوایل سال جاری، با رسیدن به سطح دوم کانال صعودی و افزایش عرضه ها در کلیت گروه، باعث افت این شاخص از حوالی 10 میلیون واحد تا حوالی 6.5 میلیون واحد شد. در حال حاضر محدوده 6.5 میلیون واحد نقش حمایتی خود را به خوبی ایفا کرده است و می توان انتظار داشت در صورت افزایش تقاضا، اهداف 7.66 میلیون واحد (هم تراز با حمایت سطح 1.75 کانال از دست رفته صعودی) و بازه 8.87-9.93 میلیون واحد را دنبال کند.

از طرف دیگر اگر عرضه ها در این گروه همچنان از میزان تقاضا بیشتر باشد، حمایت های بعدی آن در صورت از دست دادن سطح 6.5 میلیون واحدی را می توان 5.86 میلیون واحد و 5 میلیون واحد در نظر گرفت.

شراز

شرکت پالایش نفت شیراز در بازار دوم بورس و گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” با نماد “شراز” مورد معامله قرار می گیرد.

این نماد پس از اطلاعیه وزارت نفت مبنی بر تغییر نرخ خوراک پالایشگاه ها، برای مدتی بسته بود و پس از بروز رسانی صورت های مالی خود به عنوان اولین نماد از گروه پالایشی بازگشایی شد و با ثبت رشد 11.48 درصدی بازگشایی نسبتا خوبی داشت.

در معاملات روز قبل، این سهم با صف خرید کار خود را آغاز کرد که با گذشت یک ساعت از شروع معاملات و افزایش عرضه ها در کلیت بازار، صف خرید عرضه شد و در نهایت پس از داد وستد 2.2 میلیون برگ سهم به ارزش 26 میلیارد تومان با قیمت پایانی 118،494 ریال ( 2.59%+) و قیمت آخرین معامله 114،400 ریال (%0.95-) به کار خود پایان داد.

این سهم پس از رشد قیمتی که از اوایل خرداد ماه سال جاری داشت، از قیمت 7700 تومان تا حوالی 18000 تومان با رشد روبرو شد و پس از آن با افزایش عرضه، وارد اصلاح شد و تا قیمت 9700 تومان افت قیمت داشت.

در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، می توان انتظار رشد (به همراه نوسانات) تا قیمت های 12750 تومان، 16150 تومان و 18000 تومان داشت.

از طرف دیگر اگر مجددا فشار عرضه ها بر قدرت تقاضا چیره شود، حمایت های آن را می توان 10000 تومان و 7800 تومان در نظر گرفت.

شاوان

شرکت پالایش نفت لاوان با نماد “شاوان” در بازار دوم فرابورس و گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” مورد معامله قرار می گیرد.

این سهم نیز به مانند شراز، پس از تغییر در قیمت خوراک، در روز بازگشایی در نهایت رشد 9.01 درصدی (براساس قیمت پایانی) داشت و در معاملات دیروز نیز پس از داد و ستد 2.4 میلیون سهم، با قیمت پایانی 140381 ریال (0.23%-)، کار خود را با صف فروش به پایان رساند.

این سهم از روز عرضه در فرابورس، درون یک کانال صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سقف کانال، با افزایش عرضه ها روبرو شد و از قیمت 20800 تومان تا تا حوالی 12000 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

حمایت های سهم در صورت ادامه عرضه ها، 12150 تومان و 10666 تومان خواهند بود. در مسیر کاهش قیمت، حمایت سطح 0.75 کانال صعودی نیز می تواند نقش حمایت را بازی کند.

در صورت افزایش تقاضا برای خرید سهم، اهداف ان را می توان 17000 تومان و 20800 تومان در نظر گرفت.

ونفت

شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت، با نماد “ونفت” در بازار اول بورس و گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” مرود معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز قبل بالغ بر 4.2 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 14930 ریال ( 4.99%+) داد وستد شد و از ابتدا تا انتها تقاضای خوبی در دامنه بالایی قیمت برای سهم به صف نشسته بودند.

بررسی سهم از نگاه تکنیکالی، نشان از نوسان قیمت درون کانال صعودی می دهد. در صورت ادامه تقاضا برای سهم، اهداف آن را می توان 1755 تومان، 2067 تومان و 2853 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه ها روند نزولی خود را ادامه دهد، حمایت های آن را می توان 1244 تومان و 973 تومان در نظر گرفت.

شسپا

شرکت نفت سپاهان با نماد “شسپا” در گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز چهارشنبه، حدود 17 میلیون برگ سهم به ارزش 39 میلیارد تومان با قیمت پایانی 23100 ریال ( %4.81+) داد وستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

از دید نموداری سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سطح 1.25 با اصلاح نسبتا عمیقی روبرو شد و از قیمت حوالی 4225 تومان تا حوالی 2000 تومان با افت قیمت روبرو شد.

در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، اهداف آن را می توان 2585 تومان، 3450 تومان و 4225 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه ها روند نزولی خود را ادامه دهد، حمایت های آن را می توان، حمایت کانال صعودی آبی رنگ، بازه 1900-2000 تومان و 1540 تومان دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سال قبل اقبال بازار بیشتر بر روی سهام داخلی بود اما در سال جدید تقاضای بهتری برای سهام دولتی و سهام بزرگ و شاخص ساز بازار بوجود آمده است که می تواند باعث رشد بیشتر قیمتی سهام این شرکتها گردد. به همین جهت ما تصمیم گرفتیم به بررسی شاخص گروه فرآورده های نفتی بپردازیم و چند سهم پر پتانسیل این گروه را از دید تکنیکال مورد تحلیل قرار دهیم.

پیش از این دو نماد شبندر و شتران مورد بررسی قرار گرفته اند و در اینجا از تحلیل مجدد آنها خودداری می کنیم. شما می توانید جهت رصد بازار و بروزرسانی نمادهای تحلیل شده به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه نمایید.

لازم به توضیح است تحلیل های صورت گرفته صرفا دیدگاه تحلیل گر بوده و نباید مبنای خرید و فروش سهامداران قرار گیرد.

شاخص کل فرآورده های نفتی

از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری، شاخص این گروه توانست از سقف کانال صعودی بلند مدت خود با موفقیت گذر کرده و تا خط میانی کانال جدید خود پیشروی داشته باشد. با رسیدن به سقف خط میانی با اصلاح روبرو شد و تا سطح 2568182 واحد افت پیدا کرد. با برخورد به خط حمایتی کانال صعودی و همچنین حمایت فیبو، مجددا با افزایش تقاضا به روند صعودی قبلی خود بازگشت. با تداوم این روند و گذر از سقف قبلی ( 3272087 واحد) می تواند با اهداف 3721285 واحد، 4424759 واحد و در نهایت 5562840 واحد قابل بررسی باشد.

تحلیل و بررسی شاخص گروه فرآورده های نفتی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر این شاخص با افزایش عرضه در نمادهای گروه خود با اصلاح روبرو شود، حمایت های آن را می توان 2831356 واحد، 2568182 واحد و 2355480 واحد در نظر گرفت.

شپنا

پالایش نفت اصفهان با نماد “شپنا” در این گروه قرار گرفته است. این نماد یکی از نمادهای پر پتانسیل این گروه است و امروز نیز حدود 17.5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 13480 ریال (4.99%+) داد و ستد شد و سهم از ابتدا تا انتها با صف خرید روبرو بود. تابلو نمودار این سهم نشان از چند برابری قدرت خریدار حقیقی نسبت به فروشنده های حقیقی این سهم می دهد.

از دید نموداری نیز این نماد توانست از سقف قبلی خود (1327 تومان) عبور کند و در صورت تثبیت و عبور از سقف کانال میان مدت خود ( آبی رنگ) می تواند با اهداف 1543 تومان، 1836 تومان و 2311 تومان قابل بررسی باشد.

تحلیل و بررسی شاخص گروه فرآورده های نفتی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه و فشار فروش از ناحیه کنونی روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان 1154 تومان، 1032 تومان و 933 تومان دانست.

شاوان

پالایش نفت لاوان در بازار دوم فرابورس با نماد “شاوان” داد و ستد می شود.

در طول معاملات امروز، بیش از 1.6 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 102967 ریال (4.64%+) معامله شد و سهم پس از گذشت یک ساعت از شروع معاملات به صف خرید رسید و با صف خرید به کار خود پایان داد.

از دید تکنیکالی این سهم توانست از مقاومت خط میانی کانال بلند مدت خود عبور کند و قیمت سهم تا حوالی 10000 تومان افزایش یافت و پس از آن با اصلاح روبرو شد و قیمت سهم تا حوالی 8000 تومان کاهش یافت. با رسیدن به محدوده حمایتی 7634-8338 تومان مجددا با افزایش تقاضا به روند صعودی خود بازگشت. در صورت ادامه روند افزایش تقاضا و عبور از سقف قبلی، می توان با اهداف 13500 تومان، 16860 تومان و 20000 تومان مد نظر قرار داد.

تحلیل و بررسی شاخص گروه فرآورده های نفتی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه و فشار فروش روند نزولی به خود بگیرد، می توان حمایت های 8340 تومان، 7635 تومان و 6930 تومان را برای آن در نظر گرفت.

شبریز

شرکت پالایش نفت تبریز در بازار اول بورس با نماد “شبریز” مورد معامله قرار می گیرد.

طی معاملات امروز حدود 2.8 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 25478 ریال ( 3.53%+) داد وستد شد و سهم از شروع بازار تا انتها با صف خرید روبرو شده بود.

بررسی تکنیکالی این سهم نشان می دهد که پس از گذر از سقف کانال صعودی خود با افزایش تقاضا تا حوالی 3000 تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و پس از آن با اصلاح روبرو شد و با وارد شدن به محدوده حمایتی 2140-2300 تومان با افزایش تقاضا، روند صعودی به خود گرفت و می تواند با عبور از سقف قبلی، با اهداف 4115 تومان و 5221 تومان قابل بررسی باشد.

تحلیل و بررسی شاخص گروه فرآورده های نفتی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با فشار فروش و افزایش عرضه از ناحیه کنونی مواجه شود، می توان 2300 تومان، 2140 تومان و 1975 تومان را بعنوان حمایت های آن نام برد.

شراز

شرکت پالایش نفت شیراز در بازار دوم فرابورس با نماد “شراز” قرار گرفته است.

در طول معاملات امروز حدود 350 هزار برگ سهم با قیمت پایانی 86436 ریال ( 2.78%+) داد وستد شد و بجز دقایق آغازین معاملات، سهم با صف خرید همراه بود.

از دید نموداری این سهم درون یک کانال صعودی در حال نوسان است و میتواند با افزایش تقاضا و عبور از سقف قبلی (10365 تومان) با اهداف 11132 تومان، 13286 تومان و 16770 تومان قابل بررسی باشد.

تحلیل و بررسی شاخص گروه فرآورده های نفتی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه از ناحیه کنونی روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان  8070 تومان، 7415 تومان و 6760 تومان دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد. در این هفته با توجه به سقوط قیمت نفت و افت قیمت محسوس نماد های گروه “فرآورده های نفتی،کک و سوخت هسته ای” به بررسی 5 نماد پر بیننده از این گروه می پردازیم.

شما می توانید به منظور رصد بازار و مشاهده دیگر تحلیل های درخواستی خود به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه نمایید.

شبندر

پالایش نفت بندر عباس در بازار دوم بورس با نماد “شبندر” قرار دارد.

طی معاملات روز گذشته بالغ بر 39 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 10629 ریال (4.45%-) داد و ستد شد.

افت شدید  قیمت نفت در بازار های جهانی گریبان گیر اکثر نمادهای گروه فراورده های نفتی شد که این نماد نیز از این قاعده مستثنی نبود و با کاهش قیمتی مواجه شد. این سهم اکنون در محدوده حمایت 1000-1065 تومان قرار دارد که می تواند با حمایت خریدارن روبرو شود. در صورت ادامه فشار عرضه بر سهم، افت قیمتی تا حوالی 920 تومان محتمل خواهد بود.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (22 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا روند صعودی در پیش بگیرد می تواند با اهداف 1300 تومان، 1500 تومان و 1800 تومان قابل بررسی باشد.

شپنا

شرکت پالایش نفت اصفهان در بازار اول بورس با نماد “شپنا” قرار دارد.

طی معاملات روز گذشته حدود 13 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 5616 ریال بین خریداران و فروشندگان داد و ستد شد.

از دید نموداری این سهم درون یک کانال صعودی (کانال آبی رنگ) قرار داشت و طی معاملات این هفته حمایت کانال صعودی را از دست داد. و اکنون در محدوده حمایتی حوالی 560-570 قرار دارد و می تواند از همین محدوده با حمایت خریداران روبرو شود. در صورت ادامه روند فشار فروش، حمایت های بعدی سهم محدوده 500 تومان و 450 تومان خواهند بود.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (22 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با حمایت خریداران روند صعودی در پیش بگیرد، مقاومت های پیش روی سهم، حوالی700 تومان و 980 تومان خواهند بود.

شراز

شرکت پالایش نفت شیراز در بازار دوم فرابورس با نماد “شراز” قرار دارد.

طی معاملات روز گذشته حدود 276 هزار سهم با قیمت پایانی 55912 ریال داد و ستد شد.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که سهم در یک کانال صعودی در حال نوسان است و اکنون نیز در نزدیکی حمایت کانال صعودی قرار دارد و می تواند با افزایش تقاضا با اهداف 6334 تومان و منطقه 7500-7600 تومان قابل بررسی باشد.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (22 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اگر روند عرضه در سهم ادامه دار باشد، حمایت های پیش روی سهم را می توان 5280 تومان، 5000 تومان و 4666 تومان در نظر گرفت.

شپاس

شرکت نفت پاسارگاد در بازار دوم فرابورس با نماد “شپاس” قرار دارد.

طی معاملات روز گذشته تعداد 260 هزار سهم با قیمت پایانی 16079ریال ( 0.44%-) داد و ستد شد. سهم در وضعیت صف فروش قرار داشت که به دلیل پر نشدن حجم مبنا، قیمت پایانی افت محسوسی نکرد.

این سهم حمایت خط روند صعودی کوتاه مدت خود را از دست داده است و در صورت ادامه عرضه، می تواند تا حمایت کانال صعودی خود کاهش قیمت را داشته باشد. حمایت های پیش روی سهم حوالی 1426 تومان و 1300 تومان می باشند که می تواند از هرکدام از این سطوح با افزایش تقاضا روند صعودی در پیش بگیرند و تا اهداف 1800 تومان و 2221 تومان افزایش قیمت داشته باشد.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (22 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

شتران

شرکت پالایش نفت تهران در بازار دوم بورس با نماد “شتران” قرار دارد.

طی معاملات روز گذشته نزدیک به 100 میلیون برگ سهم با  قیمت پایانی 6943 ریال داد و ستد شد.

این سهم در یک کانال صعودی در حال نوسان است که پس از برخورد به مقاومت 885-950 تومان با اصلاح روبرو شد و کاهش قیمت نفت نیز باعث شد اصلاح سهم عمیق تر شود و اکنون در محدوده حمایتی خود (685 تومان) قرار دارد. در صورت از دست دادن این حمایت، حمایت بعدی سهم 630 تومان خواهد بود.

بررسی 5 نماد درخواستی کاربران سیگنال (22 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت افزایش تقاضا و صعود قیمتی، مقاومت های پیش روی سهم، بازه 885-950 تومان و 1200 تومان خواهند بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.