دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

صورت های مالی سه ماهه 98

شرکت دوده صنعتی پارس (شدوص) در سه ماهه 98، 63 میلیارد و 200 میلیون تومان درآمد داشته که نسبت به دوره مشابه سال قبل، 73 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که بهای تمام شده تنها 60 درصد رشد کرده و این باعث شده سود ناخالص شرکت 171 درصد رشد کند و به 11 میلیارد و 400 میلیون تومان برسد. (حاشیه سود ناخالص: 17 درصد) (دوره ی وصول مطالبات: 32 روز)

هزینه مالی شرکت بسیار کم و در حدود 370 میلیون تومان می باشد که نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش یافته است. مجموعاً تسهیلات مالی شرکت 10 میلیارد و 100 میلیون تومان با سود 18 درصد است. (نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام: 70 درصد)

مالیات بر درآمد شرکت نیز همزمان با رشد سود آوری، 280 درصد افزایش یافته و به 2 میلیارد و 200 میلیون تومان رسیده است.

در کل سود خالص شدوص به 8 میلیارد و 100 میلیون تومان رسیده که نسبت به سال گذشته 220 درصد افزایش یافته است. (حاشیه سود خالص: 12 درصد) این یعنی شدوص تا اینجای سال به ازای هر سهم 171 ریال سود ساخته است. P/E TTM = 9.8

گزارش فعالیت تیر ماه 98

شرکت دوده صنعتی انواع گرید دوده تولید می کند که کاربرد اصلی آن در صنایع لاستیک و پلاستیک می باشد. این شرکت در تیر ماه 18 میلیارد و 350 میلیون تومان درآمد داشته است که نسبت به میانگین سه ماه گذشته 13 درصد کاهش داشته است که این میزان کاهش به تعداد فروش بر می گردد.

آمار ها نشان می دهد این شرکت نسبت به میانگین سه ماهه 98، 22 درصد فروش کمتری داشته و میزان تولید هم 11 درصد کاهش یافته است. با اینحال نرخ فروش 12 درصد افزایش داشته که اجازه نداده مبلغ فروش میزان زیادی کاهش پیدا کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز مانند روزهای گذشته رکوردشکنی کرده و با افزایش ۵ هزار و ۶۲۳ واحدی به رقم ۲۱۴ هزار و ۸۶۷ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز ۸۹۹ واحد رشد کرده و به رقم ۳ هزار و ۴۷۶ واحد رسید. ارزش روز بازار بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۸۲۳ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۶.۷ میلیارد برگه بهادار اوراق و حق‌تقدم در قالب ۶۴۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۸۱۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز عمده نمادهای بورسی مانند فولاد، فارس، مبین، کگل، پارس، شپنا، فملی در تقویت شاخص کل بورس اثرگذار بودند.

نمادهای پربیننده بورسی امروز مربوط به بانک تجارت با قیمت پایانی هر سهم ۴۰۹ ریال، بانک ملت با قیمت پایانی هر سهم ۳ هزار و ۳۴۳ ریال، بانک صادرات با قیمت پایانی هر سهم ۴۵۳ ریال، ایران خودرو، پارس خودرو، سایپا، گروه مپنا بوده‌اند.

شاخص کل بورس امروز هم ۵ هزار و ۶۲۳ واحد رشد کرد


به گزارش فارس، ارزان‌ بودن قیمت سهام دو بانک در محدوده ۴۲ تا ۴۵ تومان که کمتر از قیمت اسمی هر سهم یعنی ۱۰۰ تومان رقم خورده است، یعنی نشان می‌دهد پتانسیل رشد در برخی شرکت‌های بورسی وجود دارد و به اعتقاد برخی کارشناسان، علاوه بر افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت کالاهای اساسی، وجود پتانسیل رشد در برخی شرکت‌های بورسی از عوامل رکوردشکنی شاخص بورس در روزهای اخیر به شمار می‌رود.

به گزارش فارس، در فرابورس ایران نیز شاخص کل در پایان معاملات امروز با افزایش ۴۵ واحدی به رقم ۲ هزار و ۶۱۳ واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۵۱ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورس ایران بیش از ۱.۵ میلیارد برگه بهادار، اوراق و حق تقدم در قالب ۲۷۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶۴۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای کگهر، ذوب، دماوند، میدکو، شراز، شاوان، هرمز همگی در تقویت شاخص فرابورس مؤثر بودند و نمادهای پربیننده فرابورسی مربوط به شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، نیروگاه زاگرس کوثر، مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان، ریل‌پرداز سیر، سرمایه‌گذاری مسکن تهران و توسعه و عمران استان کرمان بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز با پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی مبین بازگشایی شد، همچنین نمادهای معاملاتی ثشرق، نبروج، دکیمیح بازگشایی شدند.

همچنین با پیام ناظر بازار، وقفه معاملاتی در نماد لابسا۱ به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت روی داد.

وقفه معاملاتی نماد شدوص ۱ به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت اتفاق افتاد.

نماد ستران بازگشایی شده و حراج مجدد نماد معاملاتی بسوئیچ روی داد و نماد معاملاتی کبورس و نماد نبورس نیز متوقف شدند.

منبع: farsnews.com