دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

غول‌هـای حبـاب‌سـاز در وال‌استـریت

هرچند رکود اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کووید-19 اقتصاد آمریکا را فلج کرده؛ اما درست در همین زمان، 5 غول حوزه فناوری یعنی اپل، آمازون، مایکروسافت، فیس‌بوک و آلفابت به طرز دیوانه‌واری در حال رشد قیمت سهام و افزایش ارزش بازار خود هستند.  وزارت تجارت آمریکا روز پنج‌شنبه 9 مرداد (30 جولای) در گزارش فصلی خود از کاهش بی سابقه تولید ناخالص ملی این کشور در 3 ماه دوم سال 2020 خبر داد. این آمار اقتصادی منفی، به گفته تحلیلگران، بدتر از دوران رکود بزرگ در دهه 20 میلادی است و به عبارت دیگر، در تمام تاریخ اقتصاد آمریکا بی‌سابقه است.

حباب دات‌کام جدید در بورس آمریکا؟

ارزش بازار اپل، آمازون، مایکروسافت، فیس‌بوک 4 شرکت بزرگ حوزه فناوری مجموعا در هفته گذشته از 5 تریلیون دلار عبور کرد. برای درک این عدد خوب است بدانید ارزش بازار این غول‌ها، از کل تولید ناخالص ملی آلمان، به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا، بیشتر است. این اتفاق برای بسیاری از تحلیلگران اقتصادی یادآور دوران «حباب دات‌کام» در حد فاصل سال 1997 تا زمان ترکیدن این حباب در سال 2003 است. در طول آن دوره آینده روشنی برای شرکت‌های اینترنتی، پیش‌بینی می‌شد، همین خوش‌بینی به شکل‌گیری حبابی بزرگ در بازار منجر شد. در این روند سهام شرکت‌های اینترنتی به شکل افسار گسیخته‌ای افزایش قیمت را تجربه کرد. آمازون و مایکروسافت از معدود جان به در بردگان آن حباب هستند. سهام این شرکت‌ها به طرز دیوانه‌واری حجم وسیعی از سرمایه‌گذاری‌ها و نقدینگی بازار را به خود جذب کرد. زمانی که حباب به نهایت ظرفیت خود رسید؛ بازار متوجه شد این شرکت‌ها درآمد بسیار کمی دارند در نتیجه، حباب دات کام ترکید، بازار سهام فرو ریخت و بسیاری از این نوع شرکت‌ها کاملا ورشکست شدند. حالا در سال 2020 نیز طی چند ماه اخیر بسیاری از اقتصاددانان، سیاست‌گذاران مالی و تحلیلگران بازار هشدار می‌دهند رشد حبابی مشابهی در بازارسهام نیویورک شکل گرفته که باز هم بر پایه رشد غول‌های بخش فناوری است. هرچند مخالفان می‌گویند در این الگو، تفاوت‌های بنیادینی با حباب دات کام وجود دارد.

الگوهای تاریخی شکل‌گیری حباب

اقتصاددانان و مورخان برجسته‌ای تلاش کرده‌اند درباره الگوهای تاریخی و اشتراکات و ماهیت تکراری سوداگری دربازارهای مالی نکاتی را به ما گوشزد کنند. چارلز کیندلبرگر، تاریخ‌نگار و اقتصاددان برجسته در کتاب «جنون، هراس و سقوط» در توصیف شرایط لازم برای وجود داشتن حباب 5 مرحله را توصیف می‌کند: جابه‌جایی (ما آن را نوآوری تکنولوژیک می‌نامیم)، گسترش پولی (ما آن را سیاست نرخ بهره صفر و کاهش کمی می‌نامیم)، معاملات سوداگرانه (ما ‌آن را سفته بازی مشتریان خرد می‌نامیم)، رمیدگی بازار (ما آن ‌را سقوط می‌نامیم) و بی‌اعتباری (ما آن را بازار خرسی سکولار می‌نامیم). مطابق این الگو به نظر می‌رسد بازار بورس و اوراق بهادار آمریکا در مرحله سوم از پنج مرحله حباب کیندلبرگر است. فدرال رزرو نیز با تثبیت نرخ بهره بانکی در حدود صفر درصد کماکان به تلاش خود برای گسیل هر چه بیشتر پول به بازار ادامه می‌دهد و ارزش دلار را به پایین ترین میزان 2 ساله رساند. برخی معتقدند این سیاست فدرال رزرو به بورس و کل اقتصاد آمریکا لطمه می‌زند. تحلیلگران نشریه نشنال معتقدند به رغم سپری کردن بهترین دوره سه ماهه بازار سهام در 20 سال اخیر، وضعیت بورس اوراق بهادار در آمریکا ناپایدار، نامشخص و بسیار خطرناک است. بخش بزرگی از این رخداد حاصل سیاست‌های فدرال رزرو آمریکا است که از ماه مارس تریلیون‌ها دلار پول را به بازار پمپاژ کرده تا شاید با رکود اقتصادی مقابله کند، اما این سیاست در عمل تنها به فربه شدن غول‌های فناوری در بورس منجر شده و نقدینگی تزریق شده به بازار نه در بخش‌های واقعی اقتصاد که به سوی بورس و مشخصا بزرگ‌ترین‌ها روانه شده زیرا بسیاری از سرمایه‌گذاران بورس، سهام این شرکت‌ها را پناهگاه‌های امن خود در بازار می‌پندارند.

انفجار ارزش 5 هیولا

فوربس به تازگی در گزارشی اعلام کرده رشد 5 شرکت بزرگ فعال در سیلیکون‌ولی در حالی ادامه دارد که قیمت سهام سایر نماد‌های موجود در سبد شاخص S&P500 تغییر محسوسی نداشته و حتی در بسیاری موارد کاهشی بوده است.

از سوی دیگر به گزارش مارکت واچ، از ابتدای سال 2020 سهام فیس‌بوک 59/ 23 درصد، سهام اپل 74/ 44 و مایکروسافت 30 درصد و سهام آمازون 26/ 71 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌‌اند. نشریه بارونز در گزارش اخیر خود درباره غول‌های فناوری اعلام کرد: افزایش ارزش سهام 50 درصدی این شرکت‌ها در حالی رقم خورده که اکثر شرکت‌های حاضر در شاخصS&P500 در سطوحی پایین‌تر از قیمت خود در ژانویه قرار دارند و روند آنها منفی است. در واقع سرپا ماندن و حتی رشد دو شاخص S&P500 و نزدک-100 وابستگی بسیار شدیدی به این شرکت‌ها دارد. به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، 4 شرکت اپل، مایکروسافت، آمازون و فیس‌بوک به‌عنوان شاخص‌سازهای اصلی بازار بیش از یک پنجم کل شاخص S&P500 و 34 درصد کل شاخص نزدک-100 را نمایندگی می‌کند که آماری حیرت انگیز است. به گزارش فوربس، این نسبت در سال 2000 و در اوج حباب دات‌کام، برای 5 شرکت بزرگ شاخص S&P یعنی مایکروسافت، سیسکو سیستم، جنرال الکتریک، اینتل و اکسون موبیل 18 درصد بود.

البته باید در نظر داشت که نمی‌توان تمام این رشد را به حباب نسبت داد، بلکه پایه‌های مادی واقعی در این رشد نیز شریک هستند، مثلا گزارش سه ماه دوم 2020 این شرکت‌ها نشانگر افزایش چشمگیر درآمد این شرکت‌ها در دوره رکود اقتصادی بوده که به دلیل رونق کسب و کارهای آنلاین و قرنطینه خانگی است. پس از انتشار همزمان این گزارش‌ها سهام اپل 10 درصد رشد کرد و به بالاترین نرخ در تاریخ خود رسید. فیس‌بوک و آمازون هم هر کدام به ترتیب 7 و 7/ 3 درصد رشد را تجربه کردند و شاخص S&P500 تنها در ماه جولای تحت تاثیر رشد این شرکت‌ها توانست 5/ 5 درصد دیگر رشد کند.

استراتژی تقسیم سهام اپل و آینده بازار

شرکت اپل نیز روز جمعه تصمیم گرفت تا تقسیم سهام 1 به 4 را اجرا کند، آن‌هم در زمانی که ارزش هر سهم این شرکت تا نزدیکی 400 دلار رسیده بود و پس از اعلام این تصمیم از سوی شرکت اپل ارزش آن در روز جمعه به 425 دلار در هر سهم رسید. تقسیم سهم فرآیندی است که در روز 24 آگوست و پس از بسته شدن بازار هر سهم این شرکت را به 4 سهم تبدیل و قیمت آن را برای هر سهم نیز تقسیم بر 4 می‌کند و قیمت سهام را کاهش و توان مشارکت برای سرمایه‌گذاران بیشتر را فراهم می‌کند. جالب است بدانید که فرآیند تقسیم سهم در جریان حباب دات‌کام ابزاری پرطرفدار برای شرکت‌ها بود و با افزایش تعداد و ارزان‌سازی هر سهم مشارکت بیشتری را جذب کردند و با ایجاد صف خریدهای بزرگ قیمت سهام خود را به سرعت چندین برابر می‌کردند. این سیاستی است که اپل نیز اکنون در پیش‌گرفته است. وارن بافت، غول وال استریت و مالک کمپانی برکشایر هاتوی همواره از مخالفان جدی فرآیند تقسیم سهم بوده و معتقد است این کار باعث بی‌ثباتی بیشتر در بازار شرکت‌ها و سرمایه سهامداران می‌شود.

باید دید در آینده نه چندان خوش‌بینانه پیش‌روی بورس نزدک، این بازار وارد فازهای نهایی حباب خود خواهد شد و سقوط می‌کند یا خیر. در صورت سقوط این بازار ضربه‌ای جبران ناپذیر به اقتصاد جهانی وارد خواهد شد و می‌تواند بحران‌های دوقلو دهه 1930 و دوران رکود بزرگ را تکرار کند. در جریان بحران‌های دوقلو دوران رکود بزرگ ابتدا بازار سهام سقوط کرد و سپس بروز بحران بانکی تمام اقتصاد آمریکا و جهان را بلعید. حالا هم پس از بحران کرونا و تعطیلی اقتصادهای جهان، ممکن است سقوط بورس در آمریکا بحرانی به مراتب جدی‌تر و خطرناک‌تر را به جان اقتصاد جهانی بیندازد.

p09 (1)

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

فورتی نت همواره در حال بهبود دستگاه های ارائه شده بوده و با معرفی محصولات جدید در هر سری، علاوه بر اضافه نمودن قابلیت های بیشتر، قیمت آن را نسبت به دستگاه مشابه در سری قبلی، کاهش داده است. برای مثال FG100F نسل جدیدتر مدل FG100E می باشد که توان خروجی آن به اندازه مدل FG200E بوده و علاوه بر ارائه دو پورت  10G و دو منبع تغذیه برق، از قیمت پایین تری نسبت به 200E برخوردار است.از جمله جدیدترین محصولات فورتی گیت میتوان به FG40F، FG60F ، FG100F و FG600E اشاره نموده که به ترتیب جایگزین های مناسبی برای دستگاه های FG80E، FG100E، FG200E و FG1000D هستند. برای مراکز داده مدل هایFG-1100E  با قیمت پایینتر جاگزین قویتری برای مدل  FG-1500D و نیز FG-2200E و FG-3300E به تازگی روانه بازار شده اند. شاهکار محصولات جدید فورتی نت به طور حتم مدل FG-1800F می باشد. این مدل که به تازگی معرفی شده از پردازنده NP7 بهره برده و با بهره گیری از پورت های پرظرفیت10G و 40G در حدود 195 گیگ خروجی در اختیار شما قرار دهد. این به این معنی است که نسبت به مدل مشابه در برند معروف سیسکو در حدود 10 برابر کارایی بیشتری خواهد داشت و برای بانکها ، شرکت های بیمه و ارائه دهندگان پهنای باند مناسب می باشد.

–  لایسنس محصولات فورتی گیت

با توجه به تحریم های اعمال شده علیه کشور عزیزمان ایران، برخی از کاربران ترجیح می دهند، به صورت آفلاین از فایروالهای خریداری شده استفاده نمایند. این بدین معنی است که دستگاه دیگر در معرض بلاک شدن قرار نداشته و هزینه خرید لایسنس آنلاین محصولات فورتی نت سالیانه نیز کاهش می یابد. اما دیگر به روز رسانی های امنیتی به صورت آنلاین توسط دستگاه دریافت نشده و مدیر شبکه می بایست پس از توزیع هر به روزرسانی به صورت دستی آن را به آن منتقل نماید. با توجه به اینکه تحت هر شرایطی این نوع به روز رسانی با تاخیر همراه است و کاربر نمیتواند به صورت مستقیم از فورتی نت فایل ها را دریافت نماید، خریداری محصول  و این به روزرسانی های حیاتی از شرکت ها معتبر که فایل های صحیح را با بالاترین سرعت ممکن در اختیار شما قرار می دهد بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین ارائه پنل FTP برای دریافت پچ های آپدیت، کار را برای شما آسانتر خواهد کرد.

این مساله در مورد تامین لایسنس های آنلاین از حساسیت بیشتری برخوردار است.در سالهای اخیر به تدریج راهکار های گذشته جهت فعالسازی لایسنس دیگر عملی نبود و دستگاه های متعددی در لیست سیاه شرکت فورتی نت قرار گرفته و به اصطلاح بلاک (Block) شده اند.قابل توجه آنکه به همین نسبت رفع این مشکل یعنی آنبلاک (Unblock) کردن نیز سخت تر و عملا امکان ناپذیر شده است. لذا در این خصوص می بایست از مشاوره و تخصص شرکت هایی بهره جست که تجربه کافی در این زمینه را داشته و بعنوان نمایندگان فروش محصولات فورتی گیت امکان ارائه راهکار های عملی برای دور زدن فنی تحریم ها را داشته باشد. به این ترتیب قیمت پایین تر در این زمینه نمی تواند اولویت اصلی انتخاب تامین کننده باشد. با توجه به فشار های اقتصادی شرکت هایی بدون انجام عملیات های دقیق و هزینه بر فنی طی سالهای اخیر اقدام به فروش این محصولات امنیتی با قیمت پایین نموده باشند اما عدم تجربه کافی و تمهیدات همه جانبه و لازم منجر به غیر فعال شدن دستگاه ها (بلاک شدن) گردیده که ضمن از دست رفتن لایسنس و ضرر مالی،  شبکه کاربران را با مخاطره جدی مواجه می سازد. بنابراین می بایست از طریق شرکت هایی اقدام به خرید و سفارش گذاری این محصولات تخصصی نمود که علاوه بر توانایی سفارش گذاری و خرید لایسنس به صورت مستقیم، از نیروی فنی و دانش تخصصی لازم برای فعال سازی اصولی آن نیز برخوردار بوده و احتمال بروز هرگونه مشکل را به حداقل برساند. بدیهی است که حفظ کیفیت در ارائه خدمات هزینه بردار بوده و از مولفه های تاثیرگذار بر قیمت می باشد.

– مزایای محصولات فورتی گیت

مزیت خریداری دستگاه های فورتی نت بسیار زیاد و قابل تامل است. پنل کاربری دستگاه های این برند کاربرپسند بوده و به راحتی با شرکت در یک دوره آموزش کاربردی چند ساعته ، قادر به کار کردن با این دستگاه ها خواهید بود. از آنجا که فورتی نت طیف وسیعی از محصولات را ارئه می نماید، برای مجموعه های بزرگ همچون پتروشیمی ها، این امکان را فراهم می اورد که شبکه ای حرفه ای از محصولات مختلف با برندی واحد داشته باشند که موجب تسهیل در مدیریت دستگاه های تحت شبکه خواهد شد. قیمت مناسب و اعتبار جهانی محصولات امنیتی فورتی نت، از دیگر مزایای قابل توجه می باشند که بی درنگ مجموعه های مختلف با هر اندازه ای از شبکه را به سوی خرید دستگاه های این برند سوق می دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

به گزارش «ای‌بی‌سی اکشن نیوز» که یک شبکه تلویزیونی زیرمجموعه شبکه «ای‌بی‌سی» است، ‌ محققان دریافته اند که ۳۵ سیستم انتخاباتی آمریکا طی ماه ها و حتی سال ها به اینترنت متصل بوده است. ۹۱۰۹

مقام های انتخاباتی آمریکا همواره تاکید داشته اند که سیستم های انتخاباتی این کشور هیچ گاه به اینترنت متصل نیست و امکان هک شدگی وجود ندارد.

اما گروهی از کارشناسان امنیتی انتخاباتی پی برده اند که دهها سیستم انتخاباتی در ۱۰ ایالت در سال گذشته به اینترنت متصل بوده اند.

به گفته «استو اسجوورمن» کارشناس امنیت سایبری، مایه تعجب است که سیستم های انتخاباتی سراسر کشور، آنلاین است و در دسترس هکرها قرار دارد. ۹۱۰۹   
 وی افزود: به دلیل بی توجهی، ‌ سیستم های رای گیری در وضعیت آنلاین قرار دارند که به طور خاص زمینه ورود روس ها به سیستم و تغییر در نتایج را فراهم می کنند.

به طور کلی، آرا در کارت های حافظه سیستم های رای گیری در مراکز اخذ رای ذخیره می شود.

پس از انتخابات، ‌ کارمندان مراکز اخذ رای این کارت ها را از دستگاه ها خارج و به دفاتر انتخاباتی بخش ها منتقل می کنند.

اما برخی بخش ها که خواستار دستیابی سریعتر به نتایج هستند، از مودم های بی سیم استفاده می کنند که یا در داخل ماشین های رای گیری تعبیه و یا از خارج به آن وصل می شود تا آرا به طور الکترونیکی ارسال شود.

سیستمی که این آرا را دریافت می کند، سرور SFTP نام دارد که با پشتیبانی سیستم امنیتی «فایروال سیسکو» به اینترنت وصل می شود.

به دلایل امنیتی این سرور و فایروال تنها چند دقیقه قبل از انتخابات به اینترنت متصل می شود تا روند انتقال آرا را آزمایش کند. همچنین این اتصال پس از انتخابات برای انتقال آرا به اینترنت وصل می شود.

دور قبلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در سال ۲۰۱۶ برگزار شد، ‌ با بحث و جنجال هایی در مورد دخالت روسیه در آن و سنگین کردن کفه ترازو انتخابات به نفع ترامپ همراه بود.

به همین منظور، پرونده ای برای بررسی دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ باز شد که ریاست آن را «رابرت مولر» برعهده داشت.

این پرونده در حالی بسته شد که فشارهای مربوط به آن تا انتخابات ۲۰۲۰ از سوی دموکرات ها باقی خواهد ماند.

مولر در گزارش خود در ارتباط با این پرونده اعلام کرد که در روند تحقیقات نتوانسته “با قاطعیت مشخص کند” که ترامپ در اجرای عدالت کارشکنی نکرده است.

در این گزارش آمده است: شواهدی که در خصوص رفتار و نیات رئیس جمهوری به دست آوردیم، مسائل دشواری را مطرح می کند که مانع از آن می شود تا با قاطعیت حکم دهیم که تخلفی روی نداده است. از همین رو، این گزارش در حالی که نتیجه گیری نمی کند که رئیس جمهوری تخلفی مرتکب نشده است، در عین حال او را نیز تبرئه نمی کند.

مولر نتیجه گیری کرد که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ با کمک آژانس تحقیقات اینترنتی و از طریق شبکه های اجتماعی برای افزایش شانس پیروزی ترامپ تلاش و در آن انتخابات دخالت کرد. اما “اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ با اقدامات مداخله جویانه دولت روسیه در انتخابات هماهنگی نکرده بودند. ”

بازپرس ویژه همچنین در جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات هاست، ‌ گفت که تنها دلیل عدم تعقیب قضائی ترامپ، رویه وزارت دادگستری است که رئیس جمهوری مستقر را تحت تعقیب قرار نمی‌دهد. وی در عین حال گفت که پس از کنار رفتن از قدرت، امکان تحت تعقیب قرار دادن ترامپ وجود دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، مایک بلاندینا با بیش از ۲۵ سال تجربه در زمینه‌های پرداخت‌های دیجیتال، مهندسی، استراتژی و عملیات‌های اجرایی به عنوان مدیر محصولات شرکت Bakkt منسوب شد.

در این بیانیه ذکر شده است که: مدیر محصولات جدید Bakkt، بلاندینا قرار است رهبری تلاش‌های شرکت به منظور هم راستا کردن یک اکوسیستم قابل‌اعتماد برای دارایی های دیجیتالی با کاربردهای پرداخت را بر عهده گیرد تا به bakkt برای ساخت نرم افزارهای کاربردی برای بیت کوین و ارز های دیجیتالی دیگر کمک کند.

شهرت اصلی بلاندینا برای کار به عنوان مدیر بخش‌ پرداخت ها و مهندسی اعتبار در اپراتور جهانی پرداخت های دیجیتالی یعنی پی پال و همچنین کار به عنوان مدیر در بخش مهندسی کیف پول گوگل است.

علاوه بر این بلاندینا مالک استارتاپ فین‌تک TxVia و همچنین مدیر بخش فناوری شرکت جهانی کارت هدیه و پرداخت دیجیتالی Blackhawk Network نیز بوده است.

در این بیانیه مدیر عامل bakkt همچنین به استخدام های مهم دیگری مانند استخدام کارمند قدیمی کوین‌بیس، آدام وایت در زمینه مدیر عملیات و سرپرست حفاظت سازمانی و محصولات معامله شده در تاریخ اکتبر ۲۰۱۸ خبر داد. لوفلر همچنین به استخدام مدیر سابق شرکت WorldPay، بالاجی دواراستی (Balaji Devarasetty) اشاره کرد ، که معاون مدیر تیم فنی شده است.

در ماه مارس گذشته bakkt متخصص تامین کننده امنیت سایبری شرکت‌های بزرگی مانند آی‌بی‌ام و سیسکو یعنی تام نونان را نیز استخدام کرد.

منبع: arzdigital.com