دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود 19 هزار و 700 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وآیند»، «سیتا»، «شستا»، «دی» و «خودرو» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل هزار و 153 میلیارد تومان سهام بانک آینده از تابلو نارنجی بازار پایه دست به دست شد، سرمایه‌گذاری سیمان تامین پس از معاملاتی به ارزش هزار و 50 میلیارد تومان و جابجایی 3.4 درصد از کل سهام آن دوم شد و سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیز دو پله سقوط کرد و به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.4

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “خودرو و ساخت قطعات” تعلق داشت به طوری که سه هزار میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” با معاملات دو هزار و 700 میلیارد تومانی دوم شد و “سیمان، آهک و گچ” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز 10 نماد برتر سهم 35 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 37 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 21 نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.6.4

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود 320 میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 19 هزار میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقوقی‌ها به نزدیک دو درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری”، “انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” و “خودرو و ساخت قطعات” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “فرآورده‌های نفتی” و “چندرشته‌ای صنعتی” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وگردش»، «وتوس» و «وزمین» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شستا»، «سیتا» و «شپنا» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری بانک گردشگری مبلغ 128 میلیارد تومان افزایش سهم حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی توسط کدهای حقیقی به 119 میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 98 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 148 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و 50 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 350 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.4

مالکیت-صنایع-99.6.4

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

گزارش فعالیت شستا در مردادماه نشان می‌دهد، واگذاری سیتا بیشترین سود شستا در ماه گذشته را رقم زده است.

به گزارش رادیو سهام، گزارش فعالیت شستا در مرداد نشان می‌دهد مجموع واگذاری‌های این هلدینگ در مردادماه 1154٫5 میلیارد تومان بوده است که از این میزان بیشترین وزن آن به واگذاری سیتا تعلق دارد. سیتا که به قیمت هر سهم 2895 تومان به فروش رسید سود 559٫2 میلیارد تومانی برای شستا به همراه داشته است. پس از سیتا بیشترین سود که معادل 385 میلیارد تومان بوده است از محل واگذاری ماشین سازی پارس که یک شرکت غیربورسی است، حاصل شد.  فروش حکشتی به قیمت هر سهم 8035٫5 تومان سود 168 میلیارد تومانی برای شستا به همراه داشته است. 

اصلی‌ترین خرید شستا در ماه گذشته خرید #تاپیکو به قیمت هر سهم 2107٫3 تومان بوده که مجموعا 361٫5 میلیارد تومان برای شستا تمام شده است. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش فعالیت شستا در مرداد نشان می‌دهد مجموع واگذاری‌های این هلدینگ در مردادماه 1154.5 میلیارد تومان بوده است که از این میزان بیشترین وزن آن به واگذاری سیتا تعلق دارد. سیتا که به قیمت هر سهم 2895 تومان به فروش رسید سود 559.2 میلیارد تومانی برای شستا به همراه داشته است. پس از سیتا بیشترین سود که معادل 385 میلیارد تومان بوده است از محل واگذاری ماشین سازی پارس که یک شرکت غیربورسی است، حاصل شد.  فروش حکشتی به قیمت هر سهم 8035.5 تومان سود 168 میلیارد تومانی برای شستا به همراه داشته است. 

اصلی‌ترین خرید شستا در ماه گذشته خرید #تاپیکو به قیمت هر سهم 2107.3 تومان بوده که مجموعا 361.5 میلیارد تومان برای شستا تمام شده است. 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بالاخره مرداد هم با تمام فراز و نشیب های خودش تمام شد. شاخص کل بورس، در آخرین هفته‌ی این ماه با یک اصلاح نزدیک به 10 درصدی کل رشد مردادماه خود را از دست داد و مجددا به سطوحی رسید که در 22 تیرماه از آن عبور کرده بود. با این وجود، اصلاح در تعداد زیادی از سهم‌ها، خصوصا سهام بزرگ عمیق تر بود و این موضوع باعث افزایش ترس بین سهامداران این شرکت ها شد. حالا در آستانه شروع شهریورماه، اکثر فعالان بازار منتظرند مشخص شود که این اصلاح تا کجا ادامه خواهد داشت تا بتوانند بر این اساس در مورد آینده بازار تصمیم بگیرند.

پایان مرداد ماه 1399 برای عرضه اولیه ها بسیار پر عرضه بود تا جایی که صف خرید چند عرضه اولیه به کلی از بین رفت و این شرکت ها به صف فروش رسیدند. همچنین این هفته قرار بود که دو عرضه اولیه در شرکت های دنا آفرین فدک (گدنا) و صنعت غذایی کورش (غکورش) داشته باشیم که در آخرین دقایق عرضه اولیه‌ی غکورش لغو شد. در اطلاعیه لغو این عرضه اولیه ذکر شده است که دلیل اینکار، شرایط بازار بوده است اما توضیح بیشتری در این زمینه ذکر نشده است. عرضه اولیه گدنا با مشارکت 5 میلیون و 334 هزار نفری روبرو شد که در نتیجه آن به هر نفر حداکثر 10 سهم با ارزش حدودی 6 هزار تومان اختصاص پیدا کرد.

در ادامه به بررسی مهمترین اتفاقاتی که در نمادهای حاضر در لیست عرضه اولیه ها رخ داده می‌پردازیم:

نمودارهای زیر مقایسه‌ای بین سود دهی عرضه اولیه‌ها در طول هفته گذشته و سود این سهام از روز عرضه تا پایان روز 29 مرداد انجام داده است. تاثیر سود نقدی تقسیم شده در مجامع هریک از این شرکت ها در این نمودار لحاظ شده است.

گزارش وضعیت عرضه اولیه ها در هفته ای که گذشت (هفته پایانی مرداد 1399)

در نظر داشته باشید که در سودآوری این شرکت ها کارمزد معامله و قیمت حق تقدم سهام در نظر گرفته نشده است و این مقادیر بر اساس قیمت پایانی سهم ارائه شده است

در مورد شصدف دقت کنید که چون هنوز حق تقدم این سهام کشف قیمت نشده است، تاثیر قیمت آن در سود کلی این عرضه اولیه دیده نمی شود. مسلما با قابل معامله شدن این حق تقدم ها سود عرضه اولیه شصدف به عدد حقیقی خود خواهد رسید.

شما می‌توانید جهت رصد بازار و اخبار عرضه اولیه ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای اطلاع از عرضه اولیه های جدید، آخرین نسخه اپلیکیشن سیگنال را دانلود و با مراجعه به بخش عرضه اولیه در قسمت سهام نوتیفیکیشن مربوط به آن را فعال کنید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

کدام عرضه‌ها سود بیشتری دادند؟

اشتیاق به خرید سهام شرکت‌هایی که برای اولین بار وارد بازار سرمایه می‌شوند، حتی درخصوص عرضه‌های کوچک و بعضا گران بازار نیز مشاهده می‌شود. سرمایه‌گذارانی که معتقدند عرضه اولیه هر چه که باشد، برای چند روز، چند هفته و حتی چند ماه در محدوده سبز تابلو نوسان کرده و به هر حال بازده مثبتی را نصیب سهامداران خود خواهد کرد. بررسی عرضه‌های اولیه با بیشترین بازدهی از سال 99 تاکنون نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری پویا توانست طی 36روز متوالی بعد از عرضه اولیه، با روندی مثبت همراه شود و در نهایت بازده 327 درصدی را در موج اول ثبت کند (منظور از موج اول بازده یعنی مرحله‌ای که یک نماد بعد از عرضه اولیه تا رسیدن به نخستین افت قیمتی سپری می‌کند). نماد «پیزد» در آخرین روز اردیبهشت 99 با قیمت هر سهم 4035تومان کشف قیمت شد و بازدهی 244 درصدی از آن سهامداران خود کرد. نماد معاملاتی شرکت صنایع لاستیک یزد برای 66 روز بی‌وقفه صعودی بود.

شرکت پلیمر آریاساسول نیز در حالی خردادماه امسال شاهد عرضه اولیه سهام خود در فرابورس ایران بود که در موج اول که 48 روز به درازا کشید، به بازدهی 203درصدی دست یافت. سرمایه‌گذاری صباتامین اولین تازه‌وارد سال 99 در بازار سهام بود که 17 روز متوالی با رشد قیمت همراه شد و در این مدت سود 122 درصدی را نصیب سهامداران خود کرد. در این میان 9 نماد بورس و فرابورس از روز عرضه تاکنون بی‌وقفه با رشد قیمت همراه شده‌اند. قدیمی‌ترین نماد این گروه «ولپارس» است که با وجود اینکه هر روز در سقف قیمتی دادوستد شد اما با توجه به پرنکردن حجم مبنا، در 29 روز کاری سپری شده به رشد 10 درصدی بسنده کرده است. «رافزا» دیگر نمادی است که 25 تیرماه عرضه شد اما این سهم نیز تنها سودی 6 درصدی از آن سهامداران خود کرده است.

بیشترین نقدینگی جذب شده

از 17 شرکتی از در سال‌جاری به گردونه معاملات سهام اضافه شدند، نماد «شستا» بیشترین جذب نقدینگی در بازار سهام را به نام خود ثبت کرده و توانست 688 میلیارد تومان پول جذب کند. «شستا» 27 فروردین ماه بورسی شد و در موج اول خود رشدی 90 درصدی را تجربه کرد. این سهم برای چند روزی توانست با سبقت گرفتن از «فارس» و «فولاد» جایگاه بزرگ‌ترین بنگاه بورسی را به خود اختصاص دهد.  «سیتا» یکی از دیگر از عرضه‌های اولیه سال 99 بود که با کشف قیمت 3250 تومانی روانه بازار شد و با جذب 260 میلیارد تومان پول از این منظر در رده دوم ایستاد. دو نماد «صبا» و «وپویا» نیز که هر دو در سال 99 و در فرابورس ایران عرضه اولیه شدند نیز در این فهرست قرار گرفتند. به‌طوری‌که جذب نقدینگی 180 میلیارد تومانی توسط «صبا» و 164 میلیارد تومانی توسط «وپویا» را شاهد بودیم. سرمایه‌گذاری صبا تامین در موج اول توانست سود 122 درصدی را نصیب سهامداران کند.

«آریا» در رتبه پنجم این رده‌بندی ایستاد و موفق به جذب 119 میلیارد تومان نقدینگی در روز عرضه اولیه شد. در مجموع 17 نماد تازه‌وارد سال 99، یک هزار و 982 میلیارد تومان نقدینگی را جمع کردند که چندان قابل توجه نیست.

سیگنال رکوردشکنی‌ها در عرضه‌های اولیه

اولین عرضه اولیه سال‌جاری با استقبال یک میلیون و 930 هزار و 838 نفری معامله‌گران همراه شد. مشارکتی که با هر عرضه اولیه ارتقا پیدا کرد و در عرضه سهام کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، با رشد 187 درصدی به 5 میلیون و 454 هزار نفر ارتقا پیدا کرد. هر چند «گدنا» نتوانست این رکورد را ارتقا دهد اما در مجموع پیام افزایش قابل‌توجه مشارکت در عرضه‌های اولیه سهام به سیاست‌گذار این است که نقدینگی تازه‌وارد عطش سرمایه‌گذاری در بورس را دارد و با ایجاد فضای مناسب و تعمیق بازار می‌توان از نقدینگی سرگردان در اقتصاد برای رونق‌بخشی به بورس بهره جست.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها تا ساعت 12:00 حدود 500 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 15 هزار و 500 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقوقی‌ها به سه درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “سیمان”، “ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی” و “مواد و محصولات دارویی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “خودرو و ساخت قطعات”، “مخابرات” و “محصولات غذایی و آشامیدنی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «سیتا»، «ارفع» و «بترانس» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «تاپیکو»، «غگل» و «وتجارت» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 93 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 117 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 850 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم یک هزار و 350 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.27

مالکیت-صنایع-5.27

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 9:50 جمع صف‌های خرید به حدود سه هزار و 500 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و 280 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به یک هزار و 780 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «سیتا»، «ونیکی» و «وآیند» به چشم می‌خورد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «دی»، «ثشاهد» و «خودرو» در نوبت انتظار است به طوری که فقط برای سهام بانک دی حدود 500 میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع دو هزار و 300 میلیارد تومان (66 درصد کل) و 10 صف فروش برتر دو هزار و 500 میلیارد تومان (48 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 35 نماد و حجم صف‌های فروش در 81 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) به 2.4 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“سیمان” محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای 500 میلیارد تومان است. از سویی دیگر گروه “خودرو و ساخت قطعات” با فشار فروش 940 میلیارد تومانی همراه است و پس از آن گروه “انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن 630 میلیارد تومان می‌شود.

این جدول حدود 39 درصد از هشت هزار و 800 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 125 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 15 هزار و 800 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.27

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینامیر مهدی‌زاده؛ حقوقی‌ها تا ساعت 12:45 حدود 950 میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 10 هزار میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص فروش حقیقی‌ها به 9 درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در گروه “سیمان” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “محصولات شیمیایی”، “فلزات اساسی” و “فرآورده‌های نفتی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «سیتا»، «فولاد» و «خبهمن» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «فملی»، «فارس» و «شبندر» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 60 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 148 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 500 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 430 میلیارد تومان بود.

تغییر_مالکیت_حقیقی_و_حقوقی_در_بازار_سهام_990526

تغییر_مالکیت_صنایع_در_بورس_950526

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین سپهر علی‌یاری؛ در ساعت 10:05 جمع صف‌های خرید به حدود دو هزار میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش 12 هزار و 800 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به 10 هزار و 800 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «ونیکی»، «سیتا» و «ولپارس» به چشم می‌خورد، بیشترین عرضه سهام نیز در صفوف فروش «شپنا»، «شتران» و «دی» در نوبت انتظار است به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان یک هزار و 180 میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع یک هزار و 400 میلیارد تومان (72 درصد کل) و 10 صف فروش برتر پنج هزار و 500 میلیارد تومان (43 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 29 نماد و حجم صف‌های فروش در 138 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف لیزینگ پارسیان (ولپارس) به 19.5 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“سیمان” محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای 300 میلیارد تومان است، از سویی دیگر گروه “فرآورده‌های نفتی” با فشار فروش دو هزار و 460 میلیارد تومانی همراه است و پس از آن گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن یک هزار و 750 میلیارد تومان می‌شود.

این جدول حدود 39 درصد از 14 هزار و 800 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع چهار هزار و 700 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 317 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 19 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.26

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.