دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، چهار شرکت فولاد سپید فراب کویر، سیمان هگمتان، شهداب ناب خراسان و تولید مواد اولیه داروپخش مجوز افزایش سرمایه 200، 45، 247 و 43 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

براین اساس، “کویر” پیرو تصمیمات مجمع فوق العاده مبنی بر انجام مرحله دوم افزایش سرمایه، سرمایه فعلی را از 360 به 1080 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و برای تامین بخشی از منابع جهت احداث و بهره برداری خط تولید شمش و بیلت اعمال می شود.

همچنین “سهگمت” که درخواست افزایش سرمایه 55 درصدی داده بود با دریافت مجوز 45 درصدی،سرمایه فعلی را از 50.2 به 72.8 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته و با هدف اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد اعمال می شود.

در این میان، “غشهداب” که درخواست افزایش سرمایه 426 درصدی داده بود با دریافت مجوز 247 درصدی، سرمایه فعلی را از 133 به 461.2 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها صورت می گیرد تا صرف اصلاح ساختار مالی شود.

“دتماد” نیز سرمایه فعلی را از 50 به 71.5 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و به منظور اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش صورت می گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پتروشیمی غدیر با اتمام سال مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کرد.

همچنین شرکت سیمان هگمتان برای تصویب صورت های مالی منتهی به دی 98 و انتخاب اعضای هیات مدیره به مجمع عادی بطور فوق العاده می رود.

براین اساس، “شغدیر” ساعت 10 روز دوشنبه 12 خرداد در محل شرکت نفت پاسارگاد واقع در سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوچه ساحل 2، پلاک 37 و “سهگمت” ساعت 10 روز سه شنبه 20 خرداد در محل شرکت سیمان تهران واقع در خیابان فردوسی، خیابان تقوی (کوشک سابق) انتهای بن بست انوشیروانی، پلاک 5 برای تصویب صورت های مالی و انتخاب اعضای هیات مدیره تصمیم گیری می کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

بررسی درآمد سیمانی‌ها در دی و بهمن نشان می‌دهد سکرد با افزایش 127 درآمد در بازه زمانی دی تا بهمن‌ماه بیشترین رشد درآمد را داشته است.ساراب، سشرق و سغرب پس از سیمان کردستان افزایش درآمد بیش از 30 درصدی رقم زده‌اند. ساروم با افت 50 درصدی درآمد ضعیف‌ترین عملکرد را داشته و پس از آن سهگمت و سنیر نیز افت‌های بیش از 30 درصدی داشته‌اند. 

سیمان

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، با انتشار گزارش عملکرد سیمان‌سازان بورسی در ماه میانی تابستان، «دنیای بورس» عملیات این بنگاه‌‌ها را با دو بازه تیر و بهار سال جاری قیاس کرده است. این مقایسه می‌تواند در تعیین سطح انتظارات از سودآوری سیمانی‌ها در فصل تابستان به شدت اثرگذار باشد.
به گزارش رادیو سهام، در تیر ماه سال جاری شرکت‌های سیمانی از خبر افزایش نرخ رونمایی کردند. موضوعی که به سرعت در گزارش‌های ماهانه خود را نشان داد. جدول زیر که وضعیت عملکرد مرداد ماه شرکت‌های این گروه را با ماه گذشته و همچنین بهار سال جاری قیاس می‌کند به خوبی گواه آن است که تمامی شرکت‌های گروه از افزایش نرخ‌های محصولات متاثر شده‌اند. نماد «کماسه» نیز به علت تشابه جنس صنعت در این جدول گنجانده شده است. «کماسه» نیز ۲۵ تیر ماه مجوز افزایش ۴۰ درصدی نرخ را دریافت کرده و از این لحاظ وضعیت مشابهی با گروه سیمان دارد.

نکته قابل توجهی که پیش از این نیز در گزارش‌های «دنیای بورس» بر آن تاکید شد آن است که افزایش نرخ و ثبات هزینه‌های بهاری احتمالا رشد سودآوری را برای شرکت‌های سیمانی در فصول آتی به خصوص در تابستان در پی خواهد داشت. از آن لحاظ این موضوع «احتمالی» عنوان می‌شود که روند دو ماهه اخیر نشان از آن دارد که افزایش نرخ‌ها تا حدودی مقادیر فروش و به تبع آن مقادیر تولید را متاثر ساخته است. این مساله به خصوص در فصول سرد سال احتمالا با شدت بیشتری همراه خواهد بود.
نمودار بالا روند تولید سیمان و کلینکر تمام شرکت‌های بورسی را از اسفند سال گذشته تا مرداد ماه را نشان می‌دهد. تولید فروردین ماه به علت تعطیلات نوروزی با افت قابل‌توجه و البته مورد انتظار همراه بود. اگر تولید فروردین ماه را در روند مذکور لحاظ نکردم تولید مرداد ماه نسبت به ماه تیر با افت ۵ درصدی و نسبت به ماه‌های خرداد و اردیبهشت به ترتیب با کاهش ۲۳ و ۹ درصدی همراه بوده است. از این منظر نمی‌توان امیدوار بود که همه شرکت‌های صنعت بتوانند از افزایش نرخ‌های فروش به یک میزان منتفع شوند و این مساله رصد عملیات بنگاه‌ها و ضمنا سودآوری فصل بهار را ضروری می‌کند.
در کل می‌توان گفت روند عملیات برای همه شرکت‌های سیمانی بر یک مدار نمی‌چرخد. در ماه گذشته «سفانو»، «سهگمت» و «سغرب» وضعیت بهتری را نسبت به سایر شرکت‌های هم‌گروه داشتند. از بین ۲۹ شرکت آورده‌شده در جدول، روند تولید در ۹ شرکت نسبت به ماه تیر صعودی و در رابطه با ۲۰ شرکت دیگر نزولی بوده است. از این بین ۲۰ شرکت با کاهش بیش از ۱۰ درصدی تولید نسبت به تیر مواجه شده‌اند.
در این بین وضعیت سیمان هرمزگان تا حدود زیادی سوال‌برانگیز است. «سهرمز» در ۸ ماه گذشته از سال مالی منتهی به آبان ۹۸ به طور میانگین در هر ماه حدود ۱۹۰ هزار تن سیمان و کلینکر مازاد تولید کرده است. این عدد در مرداد ماه کمتر از ۹۴ هزار تن بوده و حجم فروش نیز در همین سطح گزارش شده است. علاوه بر این نرخ فروش شرکت نسبت به ۸ ماه گذشته با کاهش ۱۲ درصدی همراه بوده است. با توجه به این که شرکت در مرداد ماه فروش صادراتی نداشته این کاهش نرخ نکته مبهم مهمی در گزارش ماهانه است. به نظر می‌رسد شفاف‌سازی از عملکرد شرکت بتواند در روشن‌سازی تصویر سهامداران بسیار موثر باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.