دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399
به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت سیمان سفید نی ریز در دوره 6 ماهه منتهی به پایان تابستان به ازای هر سهم 1,501 ریال سود محقق کرده است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت سیمان سفید نی ریز در دوره 6 ماهه منتهی به پایان تابستان به ازای هر سهم 1,501 ریال سود محقق کرده است.

«سنیر» با سرمایه ثبت شده 100,000 میلیون ریال طی عملکرد 6 ماهه منتهی به 1399/12/30 مبلغ 150,118 میلیون ریال سود محقق کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ شرکت سیمان سفید نی ریز در دوره 6 ماهه منتهی به پایان تابستان به ازای هر سهم 1,501 ریال سود محقق کرده است.

«سنیر» با سرمایه ثبت شده 100,000 میلیون ریال طی عملکرد 6 ماهه منتهی به 1399/12/30 مبلغ 150,118 میلیون ریال سود محقق کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق آمار تولید و فروش منتشر شده در سامانه کدال شرکت «سنیر» فعالیت مردادماه خود را منتشر کرد که بر اساس آمار این شرکت توانسته بیش از 74 میلیارد ریال درآمد فروش داشته باشد. 

همچنین گزارش فعالیت پنج ماهه این شرکت حاکی از فروشی معادل278 میلیارد ریالی است. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

آیا حمایت دستوری بازار سهام را متعادل می‌کند؟ بازندگان سقوط بورس تهران کدامند؟ گزارش پیش رو به دو پرسش پیش رو میخواهد پاسخ‌های درستی ارایه دهد. حمایت دستوری بازار سهام را متعادل می‌کند؟

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای اقتصاد، پرونده سومین روز معاملاتی شهریورماه نیز با افت شاخص کل بورس تهران بسته شد و این نماگر با کاهش 2/ 3 درصدی به محدود یک میلیون و 608 هزار واحد بازگشت. به این ترتیب نماگر اصلی بورس تهران از اوج 19 مرداد 2/ 22 درصد فاصله گرفت. نکته قابل‌توجه آنکه طی 11 روز معاملاتی اخیر 116 میلیارد دلار از ارزش کل بازار سهام در مجموع بورس و فرابورس کاسته شده است.

ضمن آنکه شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال تا 19 مرداد 99 که در قله تاریخی قرار گرفت، میانگین روزانه 5/ 1درصد سود مرکب از آن بورس‌بازان کرد. طی 11 روز معاملاتی اخیر اما همزمان با افت 2/ 22درصدی شاخص کل، زیان روزانه معامله‌گران به 3/ 2 درصد رسید.

در شرایط فعلی اما شاهد حمایت دستوری بازیگران حقوقی از سهام شاخص‌ساز هستیم که شاید در هیج‌جای دنیا مشاهده نشود. اما کدام صنایع در این بازه زمانی بیشترین افت را تجربه کردند؟ سهامداران کدام شرکت‌ها بیشترین زیان را متحمل شدند؟ کدام سهام در مقابل ریزش دسته‌جمعی بازار مقاومت کردند؟

حمایت دستوری حقوقی‌ها؟

در بحبوحه ریزش‌ قیمت سهام خبر رسید به بازیگران حقوقی دستور داده شده به حمایت از سهام شاخص‌ساز بپردازند و حتی لیستی در این خصوص روی خط مراجع خبری رفت. در چهار روز معاملاتی گذشته نیز شاهد حمایت گسترده سهامداران حقوقی از قیمت سهم‌ها هستیم. حمایتی که البته این‌بار نه به میل این دسته از بازیگران سهام، بلکه به دستور سیاست‌گذار واقع شد.

به‌طوری که خالص خرید بورس‌بازان حقوقی طی 4 جلسه معاملاتی هفته جاری تنها در بورس تهران به 11هزار و 750 میلیارد تومان رسید که در تاریخ این بازار بی‌سابقه بود. اما با این حال چنین اقدامی منجر به از بین رفتن صف‌های فروش سهام نشد.

در همین راستا به‌نظر می‌رسد حمایت این‌گونه حقوقی‌ها هرچقدر هم که پر قدرت باشد نمی‌تواند حجم پرفشار نقدینگی را که در یک سال اخیر وارد بازار سهام شده مهار کند. در همین راستا به نظر می‌رسد چنین اقداماتی تنها موجب آسیب به اعتماد سهامداران خرد به بورس تهران شده است. حمایت سهامداران حقوقی از قیمت برخی از سهم‌ها در تمام دنیا امری رایج است. این دسته از معامله‌گران به دلیل پرتفوی‌های با ارزش و بزرگی که دارند گاهی اوقات در هنگام نزول قیمت یک سهم اقدام به خرید و حمایت از قیمت آن می‌کنند تا ارزش پرتفوی خودشان افت چندانی را تجربه نکند.

به عبارت دیگر سهامدار حقوقی هم مانند بقیه سرمایه‌گذاران به فکر حداکثر کردن سود خود است. اما به نظر می‌رسد وظیفه این دسته از سهامداران در بورس تهران تغییر کرده است. به عبارت دیگر با مشاهده رفتار حقوقی‌ها در روزهای منفی بازار سهام به نظر می‌رسد وظیفه آنها محدود به حمایت از شاخص کل شده است.

این رفتار موجب ارسال سیگنال‌های غلطی به سهامداران می‌شود، به‌طوری که در شرایط منطقی، اولین پیام مثبت خرید حقوقی‌ها این است که سهام خریداری شده می‌تواند آینده مثبتی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد. در عین حال سهامداران حقوقی می‌توانند مخابره‌کننده نوع آموزش صحیح سرمایه‌گذاری به بازار باشند.

به عبارتی معاملات سهامداران حقوقی می‌تواند آموزشی برای بورس‌بازان تازه‌وارد بازار سهام باشد، اما خرید دستوری سهام توسط حقوقی‌ها در بورس تهران موجب از بین رفتن این پیام‌های مثبت و از بین رفتن اعتماد سهامداران به این دسته از بازیگران سهام می‌شود.

در همین راستا چنین رفتاری می‌تواند موجب شود معامله‌گران خرد در خرید سهام به جای توجه به ریسک سرمایه‌گذاری خود به دنبال سهمی باشند که در صورت افت قیمت، حقوقی‌ها ناجی آن شوند. به عبارت دیگر روش کنونی خرید دستوری سهام توسط بورس‌بازان حقوقی موجب می‌شود معامله‌گران حقیقی بی‌توجه از ریسک سهم خریداری شده انتظار سود بالایی داشته باشد.

عملکرد سهام در دوره نزولی

شاخص کل بورس تهران میانه مردادماه بود که توانست مرز حساس 2 میلیون واحد را فتح کند. نماگر سهام در این مرز برای چند روز معاملاتی نوسان کرد اما پس از آن به سبب برخی دلایل واقعی و کاذب، نزول دماسنج بورس تهران آغاز و در 11 روز معاملاتی گذشته بیش از 22 درصد از ارتفاع شاخص سهام کاسته شد.

اما در این بازه زمانی از 423 نماد فعال بورسی و فرابورسی، 35 نماد معادل 89 درصد همسو با شاخص کل بازار روندی نزولی را در پیش گرفتند و در مقابل شاهد رشد قیمت سهام 47 بنگاه اقتصادی بودند. 153 سهم اما نزولی بیشتر از شاخص کل را متحمل شدند. در این میان سهام شرکت بیمه نوین با بیشترین افت قیمت به میزان 7/ 57 درصد مواجه شد.

سرمایه‌گذاری بوعلی دیگر شرکتی بود که در 11 روز معاملاتی اخیر 2/ 56 درصد منفی شد. بیمه کوثر نیز در این بازه زمانی زیانی 5/ 53 درصدی به سهامداران خود تحمیل کرد. در میان سهام بنیادی و کالامحور بازار نیز بیشترین افت قیمت از آن نماد معاملاتی پالایش نفت تهران به میزان 2/ 34 درصد شد.

«شستا» نیز در این مدت شاهد کاهش 9/ 33 درصدی قیمت بود. ضمن آنکه شاهد ریزش 3/ 33 درصدی قیمت سهام پالایش نفت اصفهان بودیم. در آن‌سوی بازار سهامی نیز بودند که در مقابل موج منفی ایجاد شده در بازار مقاومت کردند و نه تنها تن به افت ندادند بلکه مسیری صعودی را طی کردند.

در این خصوص بدون در نظر گرفتن سهام تازه‌وارد، «ولغدر» با بیشترین رشد قیمت به میزان 8/ 27 درصد همراه شد. «سنیر» نیز در 11 روز معاملاتی گذشته شاهد رشد 6/ 27 درصد قیمت سهام خود بود. در میان صنایع فعال بورسی نیز گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» شاهد بیشترین افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به میزان 8/ 32 درصد بود.

پالایشی‌ها نیز در این بازه زمانی با افت 8/ 31 درصدی مواجه شدند. اما دو گروه نیز خلاف مسیر بازار با رشد قیمت همراه شدند. در این خصوص می‌توان به گروه منسوجات و زغال‌سنگ اشاره کرد که به ترتیب شاهد افزایش 6/ 5 و 3/ 4 درصدی شاخص صنعت خود بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

ضمن آنکه شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال تا 19 مرداد 99 که در قله تاریخی قرار گرفت، میانگین روزانه 5/ 1درصد سود مرکب از آن بورس‌بازان کرد. طی 11 روز معاملاتی اخیر اما همزمان با افت 2/ 22درصدی شاخص کل، زیان روزانه معامله‌گران به 3/ 2 درصد رسید. در شرایط فعلی اما شاهد حمایت دستوری بازیگران حقوقی از سهام شاخص‌ساز هستیم که شاید در هیج‌جای دنیا مشاهده نشود. اما کدام صنایع در این بازه زمانی بیشترین افت را تجربه کردند؟ سهامداران کدام شرکت‌ها بیشترین زیان را متحمل شدند؟ کدام سهام در مقابل ریزش دسته‌جمعی بازار مقاومت کردند؟

حمایت دستوری حقوقی‌ها؛ آری یا خیر؟

در بحبوحه ریزش‌ قیمت سهام خبر رسید به بازیگران حقوقی دستور داده شده به حمایت از سهام شاخص‌ساز بپردازند و حتی لیستی در این خصوص روی خط مراجع خبری رفت. در چهار روز معاملاتی گذشته نیز شاهد حمایت گسترده سهامداران حقوقی از قیمت سهم‌ها هستیم. حمایتی که البته این‌بار نه به میل این دسته از بازیگران سهام، بلکه به دستور سیاست‌گذار واقع شد. به‌طوری که خالص خرید بورس‌بازان حقوقی طی 4 جلسه معاملاتی هفته جاری تنها در بورس تهران به 11هزار و 750 میلیارد تومان رسید که در تاریخ این بازار بی‌سابقه بود. اما با این حال چنین اقدامی منجر به از بین رفتن صف‌های فروش سهام نشد. در همین راستا به‌نظر می‌رسد حمایت این‌گونه حقوقی‌ها هرچقدر هم که پر قدرت باشد نمی‌تواند حجم پرفشار نقدینگی را که در یک سال اخیر وارد بازار سهام شده مهار کند. در همین راستا به نظر می‌رسد چنین اقداماتی تنها موجب آسیب به اعتماد سهامداران خرد به بورس تهران شده است. حمایت سهامداران حقوقی از قیمت برخی از سهم‌ها در تمام دنیا امری رایج است. این دسته از معامله‌گران به دلیل پرتفوی‌های با ارزش و بزرگی که دارند گاهی اوقات در هنگام نزول قیمت یک سهم اقدام به خرید و حمایت از قیمت آن می‌کنند تا ارزش پرتفوی خودشان افت چندانی را تجربه نکند. به عبارت دیگر سهامدار حقوقی هم مانند بقیه سرمایه‌گذاران به فکر حداکثر کردن سود خود است. اما به نظر می‌رسد وظیفه این دسته از سهامداران در بورس تهران تغییر کرده است. به عبارت دیگر با مشاهده رفتار حقوقی‌ها در روزهای منفی بازار سهام به نظر می‌رسد وظیفه آنها محدود به حمایت از شاخص کل شده است. این رفتار موجب ارسال سیگنال‌های غلطی به سهامداران می‌شود، به‌طوری که در شرایط منطقی، اولین پیام مثبت خرید حقوقی‌ها این است که سهام خریداری شده می‌تواند آینده مثبتی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد. در عین حال سهامداران حقوقی می‌توانند مخابره‌کننده نوع آموزش صحیح سرمایه‌گذاری به بازار باشند. به عبارتی معاملات سهامداران حقوقی می‌تواند آموزشی برای بورس‌بازان تازه‌وارد بازار سهام باشد، اما خرید دستوری سهام توسط حقوقی‌ها در بورس تهران موجب از بین رفتن این پیام‌های مثبت و از بین رفتن اعتماد سهامداران به این دسته از بازیگران سهام می‌شود. در همین راستا چنین رفتاری می‌تواند موجب شود معامله‌گران خرد در خرید سهام به جای توجه به ریسک سرمایه‌گذاری خود به دنبال سهمی باشند که در صورت افت قیمت، حقوقی‌ها ناجی آن شوند. به عبارت دیگر روش کنونی خرید دستوری سهام توسط بورس‌بازان حقوقی موجب می‌شود معامله‌گران حقیقی بی‌توجه از ریسک سهم خریداری شده انتظار سود بالایی داشته باشد.

عملکرد سهام در دوره نزول شاخص

شاخص کل بورس تهران میانه مردادماه بود که توانست مرز حساس 2 میلیون واحد را فتح کند. نماگر سهام در این مرز برای چند روز معاملاتی نوسان کرد اما پس از آن به سبب برخی دلایل واقعی و کاذب، نزول دماسنج بورس تهران آغاز و در 11 روز معاملاتی گذشته بیش از 22 درصد از ارتفاع شاخص سهام کاسته شد. اما در این بازه زمانی از 423 نماد فعال بورسی و فرابورسی، 35 نماد معادل 89 درصد همسو با شاخص کل بازار روندی نزولی را در پیش گرفتند و در مقابل شاهد رشد قیمت سهام 47 بنگاه اقتصادی بودند. 153 سهم اما نزولی بیشتر از شاخص کل را متحمل شدند. در این میان سهام شرکت بیمه نوین با بیشترین افت قیمت به میزان 7/ 57 درصد مواجه شد. سرمایه‌گذاری بوعلی دیگر شرکتی بود که در 11 روز معاملاتی اخیر 2/ 56 درصد منفی شد. بیمه کوثر نیز در این بازه زمانی زیانی 5/ 53 درصدی به سهامداران خود تحمیل کرد. در میان سهام بنیادی و کالامحور بازار نیز بیشترین افت قیمت از آن نماد معاملاتی پالایش نفت تهران به میزان 2/ 34 درصد شد. «شستا» نیز در این مدت شاهد کاهش 9/ 33 درصدی قیمت بود. ضمن آنکه شاهد ریزش 3/ 33 درصدی قیمت سهام پالایش نفت اصفهان بودیم. در آن‌سوی بازار سهامی نیز بودند که در مقابل موج منفی ایجاد شده در بازار مقاومت کردند و نه تنها تن به افت ندادند بلکه مسیری صعودی را طی کردند. در این خصوص بدون در نظر گرفتن سهام تازه‌وارد، «ولغدر» با بیشترین رشد قیمت به میزان 8/ 27 درصد همراه شد. «سنیر» نیز در 11 روز معاملاتی گذشته شاهد رشد 6/ 27 درصد قیمت سهام خود بود. در میان صنایع فعال بورسی نیز گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» شاهد بیشترین افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به میزان 8/ 32 درصد بود. پالایشی‌ها نیز در این بازه زمانی با افت 8/ 31 درصدی مواجه شدند. اما دو گروه نیز خلاف مسیر بازار با رشد قیمت همراه شدند. در این خصوص می‌توان به گروه منسوجات و زغال‌سنگ اشاره کرد که به ترتیب شاهد افزایش 6/ 5 و 3/ 4 درصدی شاخص صنعت خود بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

ضمن آنکه شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال تا 19 مرداد 99 که در قله تاریخی قرار گرفت، میانگین روزانه 5/ 1درصد سود مرکب از آن بورس‌بازان کرد. طی 11 روز معاملاتی اخیر اما همزمان با افت 2/ 22درصدی شاخص کل، زیان روزانه معامله‌گران به 3/ 2 درصد رسید. در شرایط فعلی اما شاهد حمایت دستوری بازیگران حقوقی از سهام شاخص‌ساز هستیم که شاید در هیج‌جای دنیا مشاهده نشود. اما کدام صنایع در این بازه زمانی بیشترین افت را تجربه کردند؟ سهامداران کدام شرکت‌ها بیشترین زیان را متحمل شدند؟ کدام سهام در مقابل ریزش دسته‌جمعی بازار مقاومت کردند؟

حمایت دستوری حقوقی‌ها؛ آری یا خیر؟

در بحبوحه ریزش‌ قیمت سهام خبر رسید به بازیگران حقوقی دستور داده شده به حمایت از سهام شاخص‌ساز بپردازند و حتی لیستی در این خصوص روی خط مراجع خبری رفت. در چهار روز معاملاتی گذشته نیز شاهد حمایت گسترده سهامداران حقوقی از قیمت سهم‌ها هستیم. حمایتی که البته این‌بار نه به میل این دسته از بازیگران سهام، بلکه به دستور سیاست‌گذار واقع شد. به‌طوری که خالص خرید بورس‌بازان حقوقی طی 4 جلسه معاملاتی هفته جاری تنها در بورس تهران به 11هزار و 750 میلیارد تومان رسید که در تاریخ این بازار بی‌سابقه بود. اما با این حال چنین اقدامی منجر به از بین رفتن صف‌های فروش سهام نشد. در همین راستا به‌نظر می‌رسد حمایت این‌گونه حقوقی‌ها هرچقدر هم که پر قدرت باشد نمی‌تواند حجم پرفشار نقدینگی را که در یک سال اخیر وارد بازار سهام شده مهار کند. در همین راستا به نظر می‌رسد چنین اقداماتی تنها موجب آسیب به اعتماد سهامداران خرد به بورس تهران شده است. حمایت سهامداران حقوقی از قیمت برخی از سهم‌ها در تمام دنیا امری رایج است. این دسته از معامله‌گران به دلیل پرتفوی‌های با ارزش و بزرگی که دارند گاهی اوقات در هنگام نزول قیمت یک سهم اقدام به خرید و حمایت از قیمت آن می‌کنند تا ارزش پرتفوی خودشان افت چندانی را تجربه نکند. به عبارت دیگر سهامدار حقوقی هم مانند بقیه سرمایه‌گذاران به فکر حداکثر کردن سود خود است. اما به نظر می‌رسد وظیفه این دسته از سهامداران در بورس تهران تغییر کرده است. به عبارت دیگر با مشاهده رفتار حقوقی‌ها در روزهای منفی بازار سهام به نظر می‌رسد وظیفه آنها محدود به حمایت از شاخص کل شده است. این رفتار موجب ارسال سیگنال‌های غلطی به سهامداران می‌شود، به‌طوری که در شرایط منطقی، اولین پیام مثبت خرید حقوقی‌ها این است که سهام خریداری شده می‌تواند آینده مثبتی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد. در عین حال سهامداران حقوقی می‌توانند مخابره‌کننده نوع آموزش صحیح سرمایه‌گذاری به بازار باشند. به عبارتی معاملات سهامداران حقوقی می‌تواند آموزشی برای بورس‌بازان تازه‌وارد بازار سهام باشد، اما خرید دستوری سهام توسط حقوقی‌ها در بورس تهران موجب از بین رفتن این پیام‌های مثبت و از بین رفتن اعتماد سهامداران به این دسته از بازیگران سهام می‌شود. در همین راستا چنین رفتاری می‌تواند موجب شود معامله‌گران خرد در خرید سهام به جای توجه به ریسک سرمایه‌گذاری خود به دنبال سهمی باشند که در صورت افت قیمت، حقوقی‌ها ناجی آن شوند. به عبارت دیگر روش کنونی خرید دستوری سهام توسط بورس‌بازان حقوقی موجب می‌شود معامله‌گران حقیقی بی‌توجه از ریسک سهم خریداری شده انتظار سود بالایی داشته باشد.

عملکرد سهام در دوره نزول شاخص

شاخص کل بورس تهران میانه مردادماه بود که توانست مرز حساس 2 میلیون واحد را فتح کند. نماگر سهام در این مرز برای چند روز معاملاتی نوسان کرد اما پس از آن به سبب برخی دلایل واقعی و کاذب، نزول دماسنج بورس تهران آغاز و در 11 روز معاملاتی گذشته بیش از 22 درصد از ارتفاع شاخص سهام کاسته شد. اما در این بازه زمانی از 423 نماد فعال بورسی و فرابورسی، 35 نماد معادل 89 درصد همسو با شاخص کل بازار روندی نزولی را در پیش گرفتند و در مقابل شاهد رشد قیمت سهام 47 بنگاه اقتصادی بودند. 153 سهم اما نزولی بیشتر از شاخص کل را متحمل شدند. در این میان سهام شرکت بیمه نوین با بیشترین افت قیمت به میزان 7/ 57 درصد مواجه شد. سرمایه‌گذاری بوعلی دیگر شرکتی بود که در 11 روز معاملاتی اخیر 2/ 56 درصد منفی شد. بیمه کوثر نیز در این بازه زمانی زیانی 5/ 53 درصدی به سهامداران خود تحمیل کرد. در میان سهام بنیادی و کالامحور بازار نیز بیشترین افت قیمت از آن نماد معاملاتی پالایش نفت تهران به میزان 2/ 34 درصد شد. «شستا» نیز در این مدت شاهد کاهش 9/ 33 درصدی قیمت بود. ضمن آنکه شاهد ریزش 3/ 33 درصدی قیمت سهام پالایش نفت اصفهان بودیم. در آن‌سوی بازار سهامی نیز بودند که در مقابل موج منفی ایجاد شده در بازار مقاومت کردند و نه تنها تن به افت ندادند بلکه مسیری صعودی را طی کردند. در این خصوص بدون در نظر گرفتن سهام تازه‌وارد، «ولغدر» با بیشترین رشد قیمت به میزان 8/ 27 درصد همراه شد. «سنیر» نیز در 11 روز معاملاتی گذشته شاهد رشد 6/ 27 درصد قیمت سهام خود بود. در میان صنایع فعال بورسی نیز گروه چند رشته‌ای صنعتی با محوریت «شستا» شاهد بیشترین افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود به میزان 8/ 32 درصد بود. پالایشی‌ها نیز در این بازه زمانی با افت 8/ 31 درصدی مواجه شدند. اما دو گروه نیز خلاف مسیر بازار با رشد قیمت همراه شدند. در این خصوص می‌توان به گروه منسوجات و زغال‌سنگ اشاره کرد که به ترتیب شاهد افزایش 6/ 5 و 3/ 4 درصدی شاخص صنعت خود بودند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های سیمان سفید نی ریز، پشم شیشه، ایرانیت، پتروشیمی کرمانشاه، سرمایه گذاری مس سرچشمه، آما و بیمه معلم هم درخصوص آثار شیوع ویروس کرونا بر عملکرد تولید و فروش، دست به شفاف سازی زدند.

براین اساس، “سنیر” اعلام کرد: این مجموعه صنعتی با انجام اقدامات مدیریتی منسجم و برنامه ریزی شده، سعی در به حداقل رساندن ریسک ابتلای کارکنان داشته که خوشبختانه در پی آن کارکنان در کمال صحت و سلامت در محل کار حاضر شده و تمامی تجهیزات نیز با ظرفیت معمول و براساس بودجه پیش بینی شده به تولید ادامه دادند.

پیش بینی می شود با تداوم و بهبود اقدامات فوق در ماه های آتی نیز تولید با ظرفیت معمول و براساس بودجه مصوب دنبال شود و نیازی به کاهش تولید و یا توقف تجهیزات نباشد.

فریبرز رضازاده مدیرعامل “کپشیر” در خصوص آثار شیوع ویروس کرونا در دو ماهه پایانی سال 98 و تاثیر آن در ماه های آینده اعلام کرد: بسته شدن راه ها و مبادی ورودی شهرها و کاهش فعالیت حمل و نقل در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری مشکلاتی را در تهیه مواد اولیه ایجاد کرد ولی به دلیل حجم کافی موجودی مواد اولیه در انبار، اثر منفی با اهمیتی بر تولید این شرکت ایجاد نشده است.

مشتریان محصول شرکت از پایان سال 98 و در سال 99 گاهن تقاضای تاخیر چند روزه در پرداخت را داشته که این موضوع فعلاً تاثیر با اهمیتی بر عملکرد شرکت نداشته است.

“سایرا” اعلام کرد: شیوع بیماری همه گیر کرونا متاسفانه باعث شد این شرکت مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره محمدرضا وفائی را از دست بدهد . با توجه به توقف فعالیت های عملیاتی به نظر می رسد شیوع این بیماری تاثیری روی عملکرد اقتصادی و کسب و کار این شرکت نداشته و نخواهد داشت . متعاقبا مدیر عامل و عضو جایگزین معرفی خواهد شد .

“کرماشا” اعلام کرد: با توجه به فعالیت شرکت و برنامه ریزی مناسب به منظور حضور نیروها ، شیوع ویروس کرونا هیچ گونه تاثیری در روند فعالیت ،تولید و فروش این شرکت نداشته است.

علی ارجمندی مدیرعامل “سرچشمه” در خصوص لزوم افشای آثار ناشی از شیوع ویروس کرونا بر فعالیت شرکت اعلام کرد: متاسفانه طی دو ماه اخیر با الزام وزارت بهداشت و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری در سطح مجتمع مس سرچشمه، پروژه های این شرکت با کاهش شدید فعالیت روبرو شده و تبعات ناشی از آن شامل هزینه های پیشگیری، کندی فعالیت های عادی شرکت اصلی و زیر مجموعه ها، تاخیر در تایید صورت وضعیت های شرکت‌های تابعه توسط کارفرما می شود.

“فاما” اعلام کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و به منظور کنترل محیط از آلوده شدن و حفظ فاصله های اجتماعی ساعت کاری شرکت به دو نوبت و کاهش 2 ساعت کاری در هر نوبت از 17 فروردین تبدیل شده است. همچنین از 22 اسفند تا 15 فروردین شرکت تعطیل بوده و فعالیت در سال جدید از 16 فروردین سال 99 آغاز شده و از بابت واردات مواد اولیه و صادرات محصولات به دلیل مسدود بودن مرزها با مشکلاتی مواجه شده و این امر باعث افت فروش از نظر مقداری و ریالی شده است.

ضمناً شرکت بابت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و سلامت کارکنان مبالغ بالائی جهت خرید مواد ضد عفونی کننده، ماسک و دستکش هزینه کرده است. با این حال امیدواریم با اتخاذ تدابیر مناسب توسط مسئولین و با تلاش و جدیت مدیران شرکت در ماه های آینده شاهد رونق بهتری در تولید و فروش باشیم.

“معلم” هم اعلام کرد: فروش دو ماهه شرکت (اسفند 98 و فروردین 99) با رشد 5 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته همراه بوده است. همچنین خسارت پرداختی دو ماهه شرکت (اسفند 98 و فروردین 99) رشد 2 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته داشته است.

در خصوص ماه‌های آتی نیز شرکت سعی دارد با استفاده از ابزارهای نوین، ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان را افزایش دهد تا منجر به کاهش تاثیرات احتمالی شیوع این ویروس بر عملکرد شرکت شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مجمع عمومی شرکت سیمان سفید نی‌ریز تقسیم مبلغ یک هزار و 398 ریال سود خالص و یک هزار و 870 ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.

به گزارش رادیوسهام، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان سفید نی‌ریز برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 در روز دوشنبه 8 اردیبهشت ماه 1399 برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “سنیر” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1399، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت سیمان سفید نی‌ریز عبارت است از:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان معاملات امروز، نماد دو شرکت سیمان قاین و سیمان سفید نی ریز به دلیل برگزاری مجمع سالانه متوقف می شود.

براین اساس، ” سقاین، سنیر” دوشنبه هفته جاری برای تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند گذشته تصمیم گیری می کنند.

بنابراین گزارش، در جریان معاملات چهارشنبه سیمان قاین و سیمان سفید نی ریز با افت اندک قیمت روبرو بوده اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

بررسی درآمد سیمانی‌ها در دی و بهمن نشان می‌دهد سکرد با افزایش 127 درآمد در بازه زمانی دی تا بهمن‌ماه بیشترین رشد درآمد را داشته است.ساراب، سشرق و سغرب پس از سیمان کردستان افزایش درآمد بیش از 30 درصدی رقم زده‌اند. ساروم با افت 50 درصدی درآمد ضعیف‌ترین عملکرد را داشته و پس از آن سهگمت و سنیر نیز افت‌های بیش از 30 درصدی داشته‌اند. 

سیمان

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.