دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سیمان مازندران در دوره 6 ماهه منتهی به خرداد 1399 به ازای هر سهم  352 ریال  سود محقق کرده که نسبت به گزارش حسابرسی نشده  کمتر از 1% افزایش  یافته است.

«سمازن» با سرمایه ثبت شده 1,644,000 میلیون ریال طی عملکرد 6 ماهه سال مالی منتهی به 1399/09/30 مبلغ  57.9 میلیارد تومان  سود خالص محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل  %270 افزایش  یافته است؛ این تغییر عمدتاً ناشی از  رشد %52  درآمدهای عملیاتی بوده است.

برنامه های با اهمیت دوره 6 ماهه منتهی به 1399/09/30:  هر چند در شرایط کنونی امکان برآورد دقیق نرخ فروش، حجم تولید و نرخ هزینه ها وجود ندارد، لیکن به اعتقاد مدیریت روند سودآوری شرکت در دوره باقیمانده سال مالی 1399 نیز ادامه خواهد یافت و پیش بینی های انجام شده برای دوره آتی در بخش های مختلف مالی و تولیدی محقق خواهد شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 سمازن 20 5.17
2 زشگزا 8 0.8

1. سمازن : سیمان مازندران با نماد سمازن، در بازار بورس و گروه سیمان قرار دارد. با نزدیک شدن به محدوده حمایتی 630 تومان، این سهم با افزایش تقاضا رو به رو شده است و امروز حجم بسیار سنگینی را به خود دید. هر کد حقیقی به طور میانگین بیشتر از 30 میلیون تومان در این نماد خرید کرده است. در صورت ادامه رشد، مقاومت مهم 860 تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 16 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. زشگزا : شیر و گوشت زاگرش شهرکرد با نماد زشگزا در بازار فرابورس و گروه زراعت قرار دارد. این نماد در 7 اسفند سال پیش هم جزو نماد برگزیده بود اما نتوانست بالای سقف خود در محدوده 6 هزار تومان تثبیت شود و تا محدوده 5 هزار تومان اصلاح کرد. بعد از واکنش به این منطقه، امروز شاهد حجم بالایی در این نماد بودیم. مقاومت مهم بعدی محدوده 6300 تومان است. هر کد حقیقی نزدیک به 35 میلیون تومان امروز به صورت میانگین در این نماد خرید کرده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (شنبه 16 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال تحلیل صورت مالی سه ماهه و گزارش فعالیت شرکت سیمان مازندران به شرح زیر است.

درباره ی شرکت سیمان مازندران

شرکت مازند ترابر از شرکت های زیر مجموعه سیمان مازندران می باشد که انجام امور حمل و نقل جاده ای داخلی کالا از مبدا شهرستان نکا را بر عهده دارد.

گستره فعالیت شرکت در داخل کشور، استان مازندران و استان همجوار گلستان و در خارج، کشور های قزاقستان، آذربایجان، ترکمنستان، روسیه و سایر کشور های آسیای میانه می باشد.

صورت های مالی شش ماهه 98

شرکت سیمان مازندران در شش ماهه 98، 123 میلیارد و 193 میلیون تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به سال گذشته 55 درصد افزایش یافته است. با اینحال بهای تمام شده 78 درصد افزایش پیدا کرده که موجب شده حاشیه سود ناخالص از 42 درصد در سال 97، به 34 درصد در سال جاری کاهش یابد. سود ناخالص مجموعاً 25 درصد افزایش داشته و به 42 میلیارد و 398 میلیون تومان رسیده است.

هزینه های فروش، اداری و عمومی نسبت به سال گذشته 46 درصد افزایش یافته که متناسب با تورم است. با اینحال نسبت این هزینه ها به فروش بیش از 16 درصد می باشد. (این درحالی است که نسبت هزینه های اداری به فروش به صورت نورم 5 درصد است) این شرکت افزایش هزینه ها را به علت افزایش صادرات سیمان و هزینه بندری و همچنین هزینه های کارمزد پرداختی جهت ضمانتنامه های بانکی مشتریان به منظور حفظ به به دست آوردن رقابت با شرکت های سیمانی می داند.

همچنین پیش بینی می گردد هزینه حمل و نقل و انتقال نسبت به سال گذشته 185 درصد افزایش یابد که این موضوع سبب کاهش سود عملیاتی شرکت خواهد شد.

هزینه های مالی شرکت نسبت به سال قبل، 17 درصد کاهش داشته و به 4 میلیارد و 310 میلیون تومان رسیده است. (البته هزینه های مالی  شرکت 53 میلیارد و 970 میلیون تومان بوده که پس از تهاتر سود سپرده از محل تسهیلات دریافتی به مبلغ 4 میلیارد و 310 میلیون تومان تقلیل یافته است)  این شرکت مجموعاً 45 میلیارد و 790 میلیون تومان تسهیلات مالی 18 درصد کوتاه مدت دارد. همچنین با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای تولید و فروش محصولات در سال مالی آتی، مانده تسهیلات شرکت در همین سطح باقی خواهد ماند. نرخ مالیات با افزایشی 2.5 درصدی، به 20.3 درصد رسیده است. این شرکت در شش ماهه 98 مجموعاً 15 میلیارد و 580 میلیون تومان سود خالص داشته (به ازای هر سهم 12 تومان) که نسبت به سال گذشته 42 درصد افزایش یافته است.

هزینه های مالی شرکت نسبت به سال قبل، 17 درصد کاهش داشته و به 4 میلیارد و 310 میلیون تومان رسیده است. (البته هزینه های مالی  شرکت 53 میلیارد و 970 میلیون تومان بوده که پس از تهاتر سود سپرده از محل تسهیلات دریافتی به مبلغ 4 میلیارد و 310 میلیون تومان تقلیل یافته است)

 این شرکت مجموعاً 45 میلیارد و 790 میلیون تومان تسهیلات مالی 18 درصد کوتاه مدت دارد. همچنین با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای تولید و فروش محصولات در سال مالی آتی، مانده تسهیلات شرکت در همین سطح باقی خواهد ماند. نرخ مالیات با افزایشی 2.5 درصدی، به 20.3 درصد رسیده است.

این شرکت در شش ماهه 98 مجموعاً 15 میلیارد و 580 میلیون تومان سود خالص داشته (به ازای هر سهم 12 تومان) که نسبت به سال گذشته 42 درصد افزایش یافته است.

بررسی صورت‌های مالی سه ماهه سمازن به همراه گزارش فعالیت تیر 98

Price: 305

EPS TTM: 15

P/E TTM: 20.3

گزارش فعالیت تیر ماه 98

این شرکت در زمینه تولید سیمان فعالیت می کند. این شرکت در تیر ماه 200 هزار تن سیمان خاکستری تولید کرده که نسبت به میانگین سه ماه گذشته 46 درصد کاهش پیدا کرده است. تعداد فروش نیز با 50 درصد کاهش به 152 هزار تن رسیده است. تنها نکته مثبت در گزارش تیر ماه این شرکت، رشد 22 درصدی نرخ فروش محصولات این شرکت می باشد.

سمازن در تیر ماه مجموعاً 25 میلیارد و 260 میلیون تومان فروش داشته که نسبت به میانگین سه ماه گذشته 38 درصد کاهش داشته است. به طور کلی می توان گفت گزارش تیر ماه سمازن چندان امیدوار کننده نبوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

سیمان مازندران (سمازن) در پایان دوره سه ماهه منتهی به اسفند 1398 با سود 16٫9 تومانی به ازای هر سهم جهش 428 درصدی در سود خالص را ثبت کرد.

به گزارش رادیو سهام، سیمان مازندران که سال مالی منتهی به پایان آذر دارد، در دوره 3 ماهه منتهی به اسفند 98 افزایش 71 درصدی درآمدهای عملیاتی و 45 درصدی در بهای تمام شده را گزارش کرده است.

رشد بیشتر درآمدها در مقایسه با بهای تمام شده سبب شده تا سود ناخالص با افزایش 112 درصدی به 43٫6 میلیارد تومان برسید؛ سود عملیاتی نیز با جهش قابل توجه 349 درصدی 35٫5 میلیارد تومان گزارش شده است.

 بدین ترتیب سود خالص سمازن در دوره 3 ماهه با 433 درصد افزایش چشم‌گیر از 5٫2 میلیارد تومان به 27٫7 میلیارد تومان رسیده است.

 سود خالص به ازای هر سهم در پایان دوره 3 ماهه معادل 16٫9 تومان گزارش شده که در مدت مشابه سال 97 برابر با 3٫2 تومان بوده است.

«سمازن» در دوره 3 ماهه خوش درخشید

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سیمان مازندران که سال مالی منتهی به پایان آذر دارد، در دوره 3 ماهه منتهی به اسفند 98 افزایش 71 درصدی درآمدهای عملیاتی و 45 درصدی در بهای تمام شده را گزارش کرده است. 

رشد بیشتر درآمدها در مقایسه با بهای تمام شده سبب شده تا سود ناخالص با افزایش 112 درصدی به 43.6 میلیارد تومان برسید؛ سود عملیاتی نیز با جهش قابل توجه 349 درصدی 35.5 میلیارد تومان گزارش شده است. 

 بدین ترتیب سود خالص سمازن در دوره 3 ماهه با 433 درصد افزایش چشم‌گیر از 5.2 میلیارد تومان به 27.7 میلیارد تومان رسیده است. 

 سود خالص به ازای هر سهم در پایان دوره 3 ماهه معادل 16.9 تومان گزارش شده که در مدت مشابه سال 97 برابر با 3.2 تومان بوده است. 

سمازن

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

سیمان مازندران در فروردین با فروش 24 میلیارد تومانی توانست 70 درصد بیشتر از فروردین 98 درآمد داشته باشد.

به گزارش رادیو سهام، سیمان مازندران که سال مالی منتهی به آذرماه دارد در 4 ماه ابتدایی سال مالی جاری 113٫6 میلیارد تومان درآمد داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 71 درصدی را نشان می‌دهد.  سمازن در فروردین با فروش 24٫3 میلیارد تومانی 70 درصد بیشتر از فروردین 98 درآمد کسب کرده است.

«سمازن» 70 درصد بیشتر از مدت مشابه 98 درآمد ساخت

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، در ادامه لغو مجامع شرکت‌های بورسی و فرابورسی پیرو شیوع ویروس کرونا، مجمع سالانه شرکت‌های «داروسازی تهران شیمی، سیمان مازندران و مجمع عادی بطور فوق العاده سرمایه گذاری ساختمان ایران» لغو شد.

بنابراین گزارش، مجمع سالانه و عادی بطور فوق العاده «شتهران، سمازن و وساخت» قرار بود 25 اسفند برای تصویب صورت‌های مالی منتهی به آذر و شهریور سال جاری برگزار شود که با این شرایط به زمان دیگری موکول شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه لغو مجامع شرکت های بورسی و فرابورسی پیرو شیوع ویروس کرونا، مجمع سالانه داروسازی تهران شیمی، سیمان مازندران و مجمع عادی بطور فوق العاده سرمایه گذاری ساختمان ایران لغو شد.

بنابراین گزارش، مجمع سالانه و عادی بطور فوق العاده ” شتهران ، سمازن” و ” وساخت” قرار بود 25 اسفند برای تصویب صورت های مالی منتهی به آذر و شهریور سال جاری برگزار شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک صنعت و معدن در نظر دارد بلوک 15.06 درصدی سهام سیمان مازندران را بطور یکجا و نقد یا شرایطی روانه میز فروش بورس تهران کند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

به این ترتیب، مقرر شده 247 میلیون و 651 هزار و 280 سهم در نماد “سمازن” روز دوشنبه 12 اسفند ماه از طریق کارگزاری بانک صنعت و معدن عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 784 تومان(بیش از قیمت کنونی هرسهم در تابلو) قیمت پایه کل 194.1 میلیارد تومان تعیین شده درحالی که این سهم با قیمت فعلی 6696 ریال بر روی تابلو معامله می شود و قیمت پایه فروش بیش از قیمت تابلو ارزش گذاری شده است.

خریدار در صورت تمایل به خرید نقدی موظف است کل مبلغ مورد معامله را طبق مقررات و قوانین بورس ظرف مدت حداکثر 2 روز کاری از تاریخ مشخص شدن برنده مزایده پرداخت کند.

همچنین در صورتی که خریدار تقاضای خرید سهم بصورت نقد و شرایطی داشته باشد باید 40 درصد از ارزش کل معامله را نقدی و حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری از تاریخ مشخص شدن برنده مزایده پرداخت کند و الباقی 60 درصد ارزش معامله را در قالب 10 قسط مساوی با فواصل 6 ماهه با نرخ سود سالانه 15 درصد پرداخت کند که تاریخ اولین قسط 6 ماه پس از قطعیت معامله در بورس است.

کارگزار خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی است که 10 درصد ارزش سهام مورد معامله بر اساس قیمت پایه را نقداً یا بصورت ضمانت نامه بانکی بدون قید و شرط( با مدت حداقل 2 ماه از تاریخ عرضه) از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز یا ارائه کند و تاییدیه شرکت فوق را مبنی بر اخذ تضامین مربوط به شرکت بورس تحویل دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.