دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با تاکید بر ضرورت تامین و پرداخت به موقع یارانه ها و حمایت معیشتی خانوارهای مشمول، دستور داد که در تامین منابع مالی لازم سازمان های پرداخت کننده تسریع شود.

در این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از وضعیت منابع و مصارف موضوع تبصره 14 قانون بودجه سال 99 کشور ارائه کرد که بر اساس آن در 5 ماه گذشته و با وجود محدودیت ها در تحقق برخی از منابع، تخصیص لازم برای پرداخت یارانه های خانوار، موارد اولویت دار نظیر پرداخت های مربوط به سلامت و نیز منابع لازم برای خرید تضمینی گندم و ردیف های مربوط به کاهش فقر مطلق و دیگر مصارف ضروری مورد نیاز تولید، انجام شده است.

همچنین پیشنهادهای سازمان برنامه و بودجه در خصوص تدابیر لازم برای کسب درآمد و منابع جدید نیز در این جلسه بررسی و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه گزارشی از تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی ارائه کرد که رئیس جمهور تاکید کرد، تامین ارز مورد نیاز سال 99 و ذخیره سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد و تسهیلات مورد نیاز برای تامین ارز لازم در این خصوص فراهم شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

قراردادهای باز آپشن‌های بیت کوین فقط ۵ درصد کمتر از بیشترین رکورد خود است، اما تقریبا نیمی از این قراردادها در اواخر ماه سپتامبر منقضی خواهند شد.

اگرچه ۱.۹ میلیارد دلار آپشن‌های کنونی گویای سلامت بازار است، اما چنین تراکم شدیدی در آپشن‌های کوتاه‌مدت هم‌چنان غیرمعمول است. این مقدار را نمی‌توان یک سیگنال صعودی یا نزولی در نظر گرفت و قراردادهای باز آپشن‌ها و نقدینگی بیشتری برای مشارکت بازیگران بزرگتر نیاز است.

سطح قراردادهای باز کنونی مشابه با دو سطح انقضای قبلی است. کاهش این مقدار در پایان ماه کاملا طبیعی است. نکته مهم‌تر این است که وجود بازار قراردادهای آتی و آپشن‌ها به حجم معاملات نقدی نیز کمک می‌کند.

قراردادهای باز آپشن‌های بیت کوین
قراردادهای باز آپشن‌های بیت کوین

معرفی ۱۷ دبیت کارت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰!

ریسک گریزی در کمترین سطح خود

برای ارزیابی این موضوع که آیا معامله‌کنندگان هزینه مازاد بر روی آپشن‌های بیت کوین پرداخت می‌کنند یا خیر، نوسان موجود باید مورد تحلیل واقع شود. هرگونه نوسان غیرمنتظره قیمت منجر به افزایش شدید این اندیکاتور و ریسک گریزی بازارسازها خواهد شد، در نتیجه، تقاضا برای پرداخت هزینه مازاد برای معاملات آپشن‌ها به وجود می‌آید.

نوسانات آپشن های بیت کوین در سه ماه

نمودار فوق، افزایش چشمگیر آپشن‌ها در اواسط ماه مارس را نشان می‌دهد زیرا قیمت بیت کوین به کمترین سطح خود بر روی ۳۶۳۷ دلار کاهش یافته بود.

این شرایط برخلاف ۱۰ روز گذشته بوده است، زیرا نوسان ضمنی ۳ ماهه بیت کوین از ۷۶ درصد به ۶۳ درصد رسید.

همبستگی غیرمعمول و زیادی بین بیت کوین و بورس شرکت‌های فناوری آمریکا طی ۶ ماه گذشته برقرار بوده است. اگرچه تعیین دقیق علت و معلول این موضوع غیرممکن است، اما از بین رفتن این همبستگی می‌تواند منجر به ناامیدی معامله‌کنندگان شود.

3

نمودار فوق میانگین همبستگی ۸۰ درصدی را طی ۶ ماه گذشته نشان می‌دهد. فارغ از دلیل این همبستگی، این موضوع کاهش اخیر نوسان قیمت بیت کوین را بیان می‌کند.

هرچه از بین رفتن رابطه و همبستگی موردنظر بیشتر طول بکشد، معامله‌کنندگان انتظار کمتری از نوسان شدید قیمت بیت کوین خواهند داشت. عامل مهمتر دیگر در این موضوع، عدم اعتماد معامله‌کنندگان است که می‌تواند شرایط نوسان قیمت را مهیا سازد.

تراکم غیرمعمول آپشن‌های کوتاه‌مدت

اکثر آپشن‌های بیت کوین در آخرین جمعه هر ماه منقضی می‌شوند و به دلیل معاملات کال (خرید)، تراکم در آپشن‌های کوچکتر انتظار می‌رود.

این استراتژی شامل خرید بیت کو‌ین از طریق بازارهای نقدی یا بازارهای آتی و فروش همزمان آپشن‌های کال است.

آپشن کال به معامله با درآمد ثابت نزدیکتر است و هدف آن، جذب پرداخت‌های مازاد آپشن‌ها در بازارهای بیت کوین است. در زمان انقضا، معامله‌کننده وضعیت‌های معاملاتی خود در بازارهای آپشن‌ها و آتی را نقد می‌کند.

4

شرایط غیرمعمول نشان داده شده در نمودار فوق نشان می‌دهد چگونه ۵۳ درصد آپشن‌های سال ۲۰۲۰ در تاریخ ۲۵ سپتامبر منقضی خواهند شد. به عنوان مقایسه می‌توان گفت، این مقدار تقریبا برابر با قراردادهای باز آپشن‌های اتر است که در ماه سپتامبر و دسامبر منقضی می‌شوند.

شاید هیچگونه توضیح منطقی درباره تراکم شدید آپشن‌های بیت کوین وجود نداشته باشد، اما شرایط مشابهی در ماه ژوئن به وجود آمده بود که قراردادهای باز آپشن‌های بیت کوین تا ۹۰۰ میلیون دلار کاهش یافته بود.

در حال حاضر نشانه‌ای از ضعف یا کاهش بازارهای آپشن‌ها وجود ندارد، اما آپشن‌های اتر ۴۵۰ میلیون دلار است که در مقایسه با آپشن‌های بیت کو‌ین رقم قابل توجهی نیست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

«فرح‌ناز رافع» افزود: مجموع جهانی صادرات فرش دستباف در سال 2019 افزون بر 800 میلیون دلار  بوده که سهم ایران 73 میلیون دلار از این رقم بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که مجموع اقدامات در حوزه فرش دستباف و همراهی دستگاه‌ها به گونه‌ای باشد که رهبری این هنر – ‌صنعت همچنان در اختیار ایران باشد.رافع بیان ‌داشت: هر چند رفع تعهد ارزی فعالان این صنعت یک ساله در نظر گرفته شده، اما در فرآیندهای تسویه ارزی این مدت زمان دیده نشده است.

رییس مرکز ملی فرش ایران از مسوولان درخواست کرد که نگاهی ویژه به صنایع خرد از جمله فعالان فرش دستباف داشته باشند، زیرا این روزها به دلیل فشار تحریم‌ها و ویروس کرونا، فرش دستباف به راحتی به فروش نمی‌رسد. ‌

تامین مواد اولیه از داخل

وی در ادامه با اشاره به کمیت و کیفیت مواد اولیه به عنوان یکی از مشکلات اساسی تولید فرش دستباف، گفت: فرش یک کالای ایرانی است، اما ابریشم، موارد رنگ‌زا و در برخی موارد پشم مورد نیاز آن از خارج تامین می‌شود.

رافع بیان ‌داشت: بیش از 40 سال بر تولید مواد اولیه این هنر- صنعت تلاشی نشده و نظارتی بر فروش مواد اولیه آن وجود نداشته است.وی، همچنین به برنامه‌ریزی برای ایجاد زنجیره کامل تولید مواد اولیه فرش اشاره کرد که برای نخستین بار پس از چهار دهه به صورت نمونه و پایلوت در استان گلستان کلید خورده و به زودی افتتاح می‌شود.

این مقام مسوول ادامه‌داد: به این ترتیب مباحث نوغان‌داری، نخ‌ریسی نخ ابریشم و پشم (از اصلاح نژاد دام گرفته تا تهیه پشم، پشم‌چینی، رنگرزی و تامین سایر مواد اولیه) در استان گلستان اجرا خواهد شد و در سایر استان‌ها نیز به فراخور زیست ‌بوم خاص همان استان می‌توان زنجیره ناقصی از تولید مواد اولیه را داشت.

فرش

لزوم اصلاح نژاد دام‌ها

رییس مرکز ملی فرش ایران تاکید کرد:‌ در این زمینه نیازمند کمک وزارت جهاد کشاورزی در اصلاح نژاد دام‌ها هستیم، به‌ویژه در شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان دام‌هایی موجود است که پشم‌شان از نظر کیفی با پشم گوسفند مرینوس استرالیا برابری می‌کند.

 وی، همچنین بر حمایت از حقوق مشتریان فرش دستباف تاکید کرد و افزود: این روزها فرش‌های ماشینی ربات‌باف بدون گره و بدون تصویر تولید می‌شود که افراد ناآشنا آنها را با فرش‌های دستباف اشتباه می‌گیرند و در برخی موارد، کلاهبرداری‌هایی هم اتفاق افتاده است.این مقام مسوول خاطرنشان‌کرد:‌ در این زمینه در حال برنامه‌ریزی با کانون کارشناسان دادگستری حوزه فرش برای ایجاد استارتاپی برای ارائه مشاوره به خریداران فرش دستباف هستیم تا مشتریان از خریدهای خود اطمینان داشته باشند.

وی، به برنامه‌های 12‌گانه طراحی شده در این عرصه تا سال 1400 اشاره کرد و گفت: یکی از این برنامه‌ها، تدوین الگوریتم کارآفرینی در این هنر- صنعت است که با هدف جلوگیری از جابجایی فعالان این عرصه از روستاها به سکونت‌گاه‌های غیررسمی حاشیه شهرهای بزرگ انجام می‌شود.

رافع تاکیدکرد: مجموعه حاکمیت باید برای بازاریابی و همچنین کاهش هزینه‌های تولید فرش دستباف برنامه‌ریزی کند تا رقابت‌پذیری آن در بازارهای جهانی افزایش یابد.

فرش دستباف باید از کف‌پوش بودن خارج شود

رییس مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر اینکه فرش دستباف باید از حالت کف‌پوش بودن صرف خارج شود، افزود:‌ با طراحی سلسله برنامه‌هایی از جمله جشنواره‌های مد و لباس، به دنبال توسعه استفاده از فرش بر روی لباس‌ها، همچنین ترکیب گچ و فرش در دیوارهای ساختمان‌ها، بکارگیری آن در صنعت ساختمان و غیره هستیم.

وی، همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه مجازی فرش دستباف در شرایط کرونایی کنونی به منظور توسعه بازار این هنر- صنعت خبر داد.

برنامه‌ریزی برای 2 برابر کردن فعالان هنر- صنعت فرش

رافع خاطرنشان‌ کرد: مطابق آمارها تا پایان خردادماه امسال یک میلیون و  200 هزار و 652 نفر قالیباف در کشور فعالیت داشتند و تعداد شاغلان حرفه‌های وابسته به آن 191 هزار و 545 نفر و در مجموع بیش از 2 میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در زنجیره تولید و فروش هستند.

وی بیان‌ داشت: در حال بسترسازی برای افزایش این آمار به بیش از چهار میلیون نفر هستیم و افزایش مهارت‌آموزی در مقاطع تحصیلی دانش‌آموزی در همین راستا است، هرچند امسال در رشته فرش رشد 20 درصدی جذب دانشجو اتفاق افتاده، اما تمرکز برنامه‌های این مرکز بر دانش‌آموزان برای ورود سریعتر به بازار است.

رییس مرکز ملی فرش ایران، همچنین از تلاش برای اعطای کارت هنرمندی به قالیبافان از سوی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی و طراحی برنامه‌هایی برای ارتقای جایگاه و منزلت بافندگان خبر داد و تاکید کرد:‌ این هنر- صنعت برای رسیدن به اشتغال گسترده، باید چند سال از سوی دولت حمایت شده و از یارانه استفاده کند.

سرانه اشتغال‌زایی صنعت فرش دستباف 15 میلیون تومان

وی، سرانه اشتغال‌زایی در صنعت فرش دستباف را 15 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این محصول طی سال‌های گذشته به عنوان کالای لوکس، از سبد مصرف خانوارهای متوسط و ضعیف خارج شد.

رییس مرکز ملی فرش ایران افزود: در 18 استان کشور، هنرستان‌هایی با رشته فرش دستباف و گرایش‌های تخصصی بافت و طراحی فعالیت دارند که در سال‌های گذشته رها شده بودند.

به گفته این مقام مسوول، با برگزاری جلساتی با مدیرکل کار و دانش وزارت آموزش و پرورش و جلسه ویدئو کنفرانسی با مدیران کل استان‌های این وزارتخانه، به دنبال طراحی بسته تشویقی برای هنرآموزان این رشته هستیم.

وی بیان ‌داشت: در این بسته، کارورزی هنرآموزان در کارگاه‌ها حین تحصیل، ارائه دوره‌های تخصصی آموزشی، تغییر استانداردهای آموزشی، ارائه رشته اقتصاد فرش، فروش و بازرگانی از سال تحصیلی آینده، خریداری تولیدات دانش‌آموزان، بسترسازی برای فروش محصولات آنان در داخل و خارج کشور، ارائه تسهیلات به منظور راه‌اندازی کارگاه، کارخانه و صنایع وابسته به فرش دستباف به فارغ‌التحصیلان و حتی دوره‌های کارورزی با موضوع فروش و بازاریابی برای دانش‌آموزان ممتاز در خارج از کشور پیش‌بینی شده است.

رافع خاطرنشان‌ کرد: در صنعت فرش دستباف، فقط بافت مطرح نیست، بلکه صنایع وابسته زیادی دارد که جوانان می‌توانند در زمینه‌های استارتاپ و شرکت‌های دانش‌بنیان از مرحله الیاف و مواد اولیه گرفته تا بافت فرش و عجین کردن فناوری‌های روز با آن، به همکاری بپردازند.

وی با بیان اینکه متخصص استارتاپی در حوزه فروش فرش دستباف نداریم، ادامه ‌داد: شیوه فروش این محصول با فرش ماشینی و سایر کالاها تفاوت دارد، زیرا با کالایی مواجهیم که در اصل یک هنر بوده و خالق آن اثری بی‌بدیل آفریده است و مانند دیگر کالاها نیست که مشابه آن در کارخانه ساخته شود.

رییس مرکز ملی فرش ایران، همچنین بر لزوم تربیت کارشناس فروش فرش دستباف تاکید کرد و گفت: هر فرش به همراه نقش و نگار خود، داستانی خاص دارد که کارشناس فروش باید قادر به بیان آن باشد، همچنین منافع استفاده از آن از جمله حفاظت محیط‌زیست، تاثیر مثبت در سلامت جسم و روح افراد و غیره باید بازگو شود.

اکنون 103 مجتمع قالی‌بافی، پنج هزار و 21 کارگاه متمرکز و غیرمتمرکز، 136 تعاونی روستایی، یک‌هزار و 923 تعاونی ثبت شده شهری و 40 هزار و 933 واحد صنفی مرتبط با فرش دستباف در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و … تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش شدید نرخ رشد اقتصادی مربوط به آمریکاست نه ایران، چین در‌های خود را به روی صادرکنندگان گوشت روسیه بازتر کرد، بورس تا پایان سال 99 صعودی یا نزولی است؟، انتصاب رییس کل بانک مرکزی عراق از سوی نخست وزیر این کشور و رشد چشمگیر قاچاق قطعات خودرو هندی و چینی را در بر دارد.

کاهش شدید نرخ رشد اقتصادی مربوط به آمریکاست نه ایران

رییس‌جمهور روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به حرکت بسیار خوب جاری در کشور در زمینه تولید و رشد اقتصادی، تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا چندی قبل مدعی شده بود که رشد اقتصادی ایران منفی 25 درصد است، در حالی که رشد اقتصادی ایران تحت تاثیر تحریم‌های شدید و محدودیت‌های کرونا، به منفی 0.6 درصد رسیده و کاهش شدید نرخ رشد اقتصادی تا 20 و 25 درصد مربوط به آمریکا و کشورهای دوست و هم‌پیمان آمریکا است.

مقام مسئول: روز شنبه قیمت تخم مرغ اعلام می‌شود

محمدرضا کلامی دبیر ستاد تنظیم بازار در برنامه تیتر امشب از برگزاری جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهور خبر داد و گفت که در این جلسه نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به 11 هزار تومان افزایش یافت. وی با بیان اینکه قیمت مصرف کننده نیز متاثر از این نرخ روز شنبه از سوی سازمان حمایت اعلام می‌شود، اظهار کرد: بعد از اعلام قیمت، تولیدکننده باید تخم مرغ را با این رقم به دست مصرف‌کننده برساند و دست سازمان حمایت، بازرسی اصناف، تعزیرات حکومتی و هر دستگاه نظارتی که در کنترل بازار نقش دارد باز است و اگر به مرغداری که گران‌فروشی کرده مراجعه کند، او نمی‌تواند ادعا کند قیمت درست محاسبه نشده است. به نقل از ایسنا؛ این دومین افزایش قیمت تخم مرغ در سال جاری است، به‌طوری‌که اوایل تیرماه سقف قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری حداکثر 9500 تومان و قیمت مصرف کننده هر شانه تخم مرغ 30 عددی بسته به وزن آن در حدود 20.000 تومان تعیین شده بود. اما قیمت هر شانه تخم مرغ در روزهای اخیر در خرده‌فروشی‌ها به 38 هزار تومان هم رسیده است. 

چین درهای خود را به روی صادرکنندگان گوشت روسیه بازتر کرد

روسلخودنادزور، ناظر سلامت غذایی روسیه اعلام کرد هشت شرکت روسی دیگر مجوز صادرات گوشت قرمز و مرغ به چین را دریافت کرده‌اند. در نتیجه 49 شرکت روسی حالا مجوز چنین صادراتی را به دست آورده‌اند. در اوایل نوامبر 2018، روسلخودنادزور و اداره کل گمرک چین توافقاتی را برای ملزومات سلامتی واردات دوجانبه گوشت قرمز و گوشت مرغ امضا کردند. داده‌ها نشان می‌دهد که در 6 ماه ابتدایی امسال روسیه صادرات گوشت خود به چین را دو برابر کرده است. چین حالا بالاتر از اوکراین بزرگترین بازار محصولات گوشتی روسیه به حساب می‌آید.

بورس تا پایان سال 99 صعودی یا نزولی است؟

قاسم صادقی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک گفت: بازار رفته رفته به تعادل و ثبات نزدیک می شود و بعد از آن با شیب کم روند صعودی خود را آغاز خواهد کرد. چون بازار نیاز به کف سازی دارد ممکن است دو روز مثبت یک روز منفی باشد و این روند تا یک ماهی به طول می انجامد. صادقی گفت: پیش بینی من این است که موج صعودی پرقدرت و شارپی بازار بعد از پایان انتخابات آمریکا آغاز خواهد شد. وی با اشاره به بازگشت دوباره شاخص کل به کانال یک میلیون و 600 هزار واحد، ادامه داد: مقداری این بازگشت تقاضا را افزایش خواهد داد. وی افزود: مقاومت بعدی شاخص کل یک میلیون و 870 هزار واحد می باشد که پیش بینی من این است که این مقاومت یک ماه تا یک ماه و نیم بعد شکسته خواهد شد. همچنین عبور شاخص کل از 2 میلیون واحد بعد از پایان و مشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا اتفاق خواهد افتاد و پیش بینی من این است که شاخص کل سپس 2 میلیون و 200 هزار واحد را رد خواهد کرد و در پایان سال در نهایت بر روی کانال 2 میلیون و 700 هزار واحدی قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی خروج 200 میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بلومبرگ: بانک جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرد: در سه ماه جاری صندوق‌های ثروت ملی کشورها و صندوق‌های بازنشستگی برای متعادل کردن پورتفوی خود 200 میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون می‌کشند. این بانک مدعی است، این گونه اقدامات می‌تواند بازارهای بورس بین‌المللی را تحت تاثیر قرار دهند. نیکلاس پانیگیرتزوغلو،کارشناس ارشد جی‌پی مورگان،‌ می‌گوید، این بدترین تغییر سه ماهه پورتفوی سهامداران بزرگ از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون خواهد بود.

از جمله بزرگترین طرف‌هایی که به دنبال بیرون کشیدن پول خود از بورس‌های بین‌المللی هستند، می‌توان به صندوق مستمری آمریکا، صندوق سرمایه‌گذاری مستمری دولت ژاپن، و صندوق نفتی نروژ اشاره کرد. این کارشناس نفتی می‌گوید، با در نظر گرفتن سقوط سنگین بازارهای مالی در ماه جاری این تغییر در پورتفوی سهامداران بزرگ می‌تواند بیش از پیش تاثیر منفی داشته باشد. در واقع مؤسسات تلاش می‌کنند برای محقق ساختن هدف گذاری تخصیص دارایی خود در هر دوره سه ماهه پورتفوی خود را به شکل مناسب بچینند. به نقل از فارس؛ این خروج پول یکی از چند ریسکی است که بورس‌های بین‌المللی در شرایط کنونی که پس از صعود سنگین روند نزولی را تجربه کرده‌اند، به شمار می‌رود.

انتصاب رییس کل بانک مرکزی عراق از سوی نخست وزیر این کشور

نخست وزیر عراق «مصطفی غالب» را به عنوان رییس بانک مرکزی این کشور منصوب کرد. به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (INA)، «مصطفی الکاظمی» همچنین «سوها داوود الیاس» و «سالم جواد عبدالهادی الجلابی» را به ترتیب به سمت رییس کمیسیون سرمایه گذاری ملی و رییس بانک تجارت عراق منصوب کرد. اقتصاد عراق و بخش نفتی این کشور به واسه سال ها جنگ و تحریم و عواقب ناشی از حمله آمریکا آسیب دیده است. بغداد برای تامین 97 درصد بودجه دولتی خود به نفت وابسته است؛ «علی العلاوی» وزیر دارایی این کشور هفته گذشته خطاب به نمایندگان مجلس عراق گفت که اعمال اصلاحات اقتصادی به پنج سال کار نیاز داشته و اینکه بدهی دولتی این کشور معادل 80 تا 90 درصد تولید ناخالص داخلی بوده و بدهی خارجی آن نیز 133 میلیارد دلار است.

متوسط قیمت زمین در بهار 99 به چند میلیون رسید؟

به نقل از مرکز آمار ایران، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور 57141 هزار ریال با میانگین مساحت 236 مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل، 22.1درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 71.8 درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور 57461 هزار ریال با میانگین مساحت 107 مترمربع و متوسط عمر بنای 12 سال بوده است، که نسبت به فصل قبل، 18.6 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل62.7 درصد افزایش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره‌ی ماهانه به‌علاوه‌ی سه درصد ودیعه‌ی پرداختی برای اجاره‌ی یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور 172230 ریال با میانگین مساحت 100 مترمربع و متوسط عمر بنای 13 سال بوده است، که نسبت به فصل قبل 7.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 36.1 درصد افزایش داشته است.

افزایش فایل‌های نوساز با زیربنای بیش از 100 متر

در شرایطی که به گفته مشاوران املاک حجم خرید و فروش واحدهای مسکونی در بنگاه‌های املاک رونق ندارد و همچنین تعداد فایل‌های عرضه شده به بازار به دلیل نااطمینانی و بی‌ثباتی در شرایط اقتصادی کشور به‌شدت کاهش پیدا کرده است، فعالان بازار مسکن از افزایش فایل‌های نوساز در گروه متراژی بیش از 100 متر خبر می دهند.

به گفته آنها در وضعیت کنونی تعداد فایل‌های کوچک‌متراژ به‌شدت در بازار اندک است و همین مساله سبب شده بودجه خرید بخش زیادی از متقاضیان مصرفی برای معامله آپارتمان‌های بزرگ متراژ مناسب نباشد. از همین رو این گروه از متقاضیان خرید خانه فعلا از بازار عقب‌نشینی کرده‌اند. در مقابل چند هفته‌ای است که وضعیت املاک بزرگ‌متراژ عرضه شده در بازار نسبت به قبل تغییراتی کرده است. به‌طوری‌که در میان معدود فایل‌های عرضه شده به بنگاه‌ها، بخش عمده آنها به فایل‌های  بزرگ‌متراژ مربوط می‌شود. مشاوران املاک عنوان می‌کنند به‌طور طبیعی متقاضیان این گروه از آپارتمان‌های عرضه شده در بازار املاک، افرادی هستند که به‌دنبال تبدیل به احسن ملک خود هستند. /دنیای اقتصاد

رشد چشمگیر قاچاق قطعات خودرو هندی و چینی

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور گفت: بررسی‌های مشترک این انجمن با همکاری سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز حاکی از قاچاق نزدیک به دو میلیارد دلاری قطعات خودرو به کشور در سال 98 است. «آرش محبی‌نژاد»در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این آمار در مقایسه با متوسط سال‌های گذشته که حدود 1.3 میلیارد دلار بود، رشد چشمگیری را نشان می‌دهد. وی در عین حال خاطرنشان‌کرد:‌ استفاده از قطعه قاچاق در خودروها که به‌طور عمده قطعات هندی و چینی است، در صورت معیوب بودن قابل ردگیری نیست، این در حالی است که خودروسازان و قطعه‌سازان معتبر، قادر به شناسایی قطعات اصلی از بی‌کیفیت هستند.

 

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

حتما تا به حال از افراد مختلف نام گواهینامه ایزو را شنیده اید؛ اما آیا می دانید این گواهینامه چه فوایدی دارد و چه مزایای بی نظیری برای کسب و کار های گوناگون ایجاد می کند؟ برای اینکه به طور دقیق تر با این مسئله آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید. این گواهینامه در واقع نوعی مدرک است که به کسب و کار های مختلف؛ چه کوچک و چه بزرگ؛ داده می شود. اما عملکرد این مدرک به چه صورت است؟ در واقع پیش نیاز اخذ این مدرک دستیابی به یک سری استاندارد ها و اصول جهانی است که باید بر این اساس شرکت های مختلف عمل کنند.

در واقع این اصول و استاندارد های جهانی برای اخذ ایزو بر اساس سلامت افراد جامعه، محیط زیست، کارکنان شرکت و تمامی دست اندرکاران مفید و ضروری است. همچنین در نهایت موجب سودآوری و افزایش بهره وری می شود. این گواهی برای تمامی کسب و کار ها در زمینه های گوناگونی مانند مواد غذایی، خدمات، مواد اولیه، پوشاک، فناوری و غیره مزیت های گسترده ای را به همراه دارد که در این مقاله به بررسی بخشی از این مزایا می پردازیم. اگر فردی برای دریافت گواهینامه ایزو اقدام کند، نه تنها به خود و اعضای گروهش، بلکه به تمام مردم جامعه و محیط زیست نیز خدمت کرده است.

یکی از اساسی ترین مزایای گواهینامه ایزو مربوط به حفظ و سلامت محیط زیست می باشد. در واقع پس از صدور ایزو، شما جزء آن دسته از افرادی که به سلامت محیط زیست کمک می کنند، خواهید بود. به عبارت دیگر برای رسیدن به این مدرک، شما می بایست معیار ها و اصولی را رعایت کنید و آن ها را در عمل اجرا نمایید. برخی از این اصول مربوط به حفظ محیط زیست بوده و پس از گذراندن مراحل مختلف، شما از تاثیرات منفی و آسیب زایی که ممکن بود به محیط زیست برسد، پیشگیری کرده اید. این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد؛ زیرا در حال حاضر تولید کنندگان بسیاری با تولید مواد آلاینده و گاز های گلخانه ای و وارد نمودن آن ها به محیط اطراف، به سلامت محیط زیست آسیب می زنند و تنها به سودآوری خود می اندیشند.

اگر شما هم می خواهید جزو این دسته از افراد نباشید، بهتر است برای دریافت گواهینامه ایزو اقدام نمایید و در کنار دریافت سود بیشتر، به حفظ محیط زیست برای نسل آینده کمک نمایید. علاوه بر اینکه این مدرک موجب حفظ و نگهداری محیط زیست می شود، به سلامت مردم جامعه نیز کمک خواهد کرد. اگر شما هم کسب و کاری دارید، با این روش می توانید این پیام را به مردم برسانید که سلامت آن ها و محیط زیست برای شما اهمیت دارد و نمی توانید بی تفاوت از این مسئله عبور نمایید.

تاثیرات گواهینامه ایزو بر تجارت

یکی از تاثیرات بی نظیری که دریافت گواهینامه ایزو بر تجارت و کسب و کار های مختلف دارد، این است که موجب جذب مشتریان و اعتماد آن ها می شود. همانطور که می دانید یکی از دلایل موفقیت کسب و کار های مختلف، جلب اعتماد مشتریان است. با دریافت این مدرک، شما به این هدف رسیده اید. زیرا مشتریان به این نتیجه می رسند که سلامت جامعه و محیط پیرامون برای شما اهمیت دارد و بابت این مسئله ارزش قائل هستید. همچنین با خود فکر می کنند که محصولات تولید شده با نام تجاری شما، قطعا تفاوت هایی با سایر محصولات مشابه دارد.

گواهینامه ایزو

زیرا گواهینامه ایزو لازمه ی رعایت یک سری اصول و استاندارد های مخصوصی است که در سراسر دنیا اعتبار خواهد داشت. چنین اعتبار جهانی مسلما ارزش و اعتبار شما را در نزد مشتریان بالا تر برده و بیش از پیش آن ها را سمت نام تجاری شما جذب می کند. شاید برای شما جالب باشد که طبق آمار بیش از 80 درصد مشتریان به این مدرک اعتماد می کنند و آن را سندی برای کیفیت و مرغوبیت بیشتر کالا یا خدمات می دانند. در واقع آن ها می دانند که برندی که تمام مراحل را طی کرده و به گواهینامه ایزو دست پیدا کرده است، تفاوت چشمگیری با سایر نام های تجاری دارد.

یکی دیگر از مزایای دریافت گواهینامه ایزو، این است که موجب بهره مندی شرکت از کارمندان بسیار متعهد، مسئولیت پذیر و کاردان می شود. برای دستیابی به این هدف اصلا مهم نیست که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید و شرکت شما بزرگ است و یا کوچک؛ هنگامی که این مجوز برای شما صادر شود، می توانید اعضای گروه خود را به طور حرفه ای پرورش داده و میزان مسئولیت پذیری و تعهد آن ها را بیشتر از قبل نمایید. خوب است بدانید داشتن یک هدف جدی و مشترک، موجب جذب افرادی می شود که برای رسیدن به این هدف واحد تلاش می کنند. این موضوع موجب افزایش انگیزه و کیفیت عملکرد اعضای گروه می شود. به عبارت دیگر کارمندان همواره تلاش می کنند که پویا باشند و روز به روز خود را به استانداردهای جهانی نزدیک تر نمایند.

گواهینامه ایزو

نحوه اخذ گواهینامه ایزو معتبر

در تهران یا سایر استان ها و کلان شهرهای ایران اگر قصد دریافت ایزو دارید حتما از مراجع صدور معتبر دارید. به عنوان مثال مشاوره و اخذ ایزو در اصفهان و یا اخذ ایزو در تهران و سایر کلان شهر ها تمام باید از مراکز معتبر دارای مجوز رسمی از وزارت صمت باشد.

سامانه ایزوسیستم به آدرس رسمی www.isosystem.org آماده ارائه رسمی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه ایزو به شرکت ها، سازمان ها و اصناف می باشد.

این سامانه تحت نظارت شرکت دانش بنیان خانه مدیران و دارای پروانه رسمی خدمات مدیریت کیفیت از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد. همچنین با تماس با تلفن های 33444814-023 و 33444813-023 و 33444884-023 می توانید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه استفاده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

 با استفاده از این سرویس تمامی کاربران اسنپ می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری در سامانه سجام ثبت‌نام کنند، مراحل لازم برای احزار هویت سجام را به صورت غیرحضوری انجام دهند و اقدام به مشاهده و فروش سهام عدالت خود کنند. اسنپ‌بورس با تکیه بر تخصص و دانش فنی موجود در گروه اسنپ و در همکاری با شرکت‌‌های معتبر و شناخته‌‌شده‌ بازار سرمایه راه‌اندازی شده تا بتواند بهترین خدمات ممکن را برای کاربران فراهم کند. این سرویس قصد دارد در آینده بسته کاملی از خدمات بازار سرمایه را به کاربران اسنپ ارائه دهد.

به گزارش روابط عمومی اسنپ، به منظور تامین امنیت اطلاعات کاربران، هیچ‌کدام از اطلاعات درخواستی در مرحله ثبت‌نام و احراز هویت سجام نزد سرویس اسنپ‌بورس نمی‌ماند و به طور مستقیم به بخش مربوطه ارسال می‌شود. در واقع سرویس اسنپ‌بورس صرفا به عنوان یک رابط کاربری، امکان دسترسی آسان به سامانه سجام و بخش احراز هویت آن را فراهم می‌کند تا کاربران با استفاده از سوپراپلیکیشن اسنپ و بدون نیاز به نصب برنامه جدید بتوانند از خدمات مورد نیاز خود به راحتی استفاده کنند.

این روزها بازار بورس بسیار مورد توجه قرار گرفته و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر کشور و توصیه به کاهش ترددهای غیرضروری، مراجعه حضوری برای ثبت‌نام و احراز هویت می‌تواند سلامت افراد را با خطر جدی مواجه کند. حالا اما با کمک سرویس «بورس»، تمامی کاربران سوپراپلیکیشن اسنپ می‌توانند به راحتی مقدمات لازم برای ورود به بازار بورس را انجام دهند. همچنین همه مشمولان سهام عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند به راحتی پورتفوی خود را در اسنپ مشاهده کنند و به میزان دلخواه از دارایی خود را بفروشند.

سرویس اسنپ‌بورس به صورت 24ساعته آماده خدمت‌رسانی است و کاربران در صورت نیاز می‌توانند سوالات خود را از تیم پشتیبانی این سرویس به شماره 41849222 بپرسند و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

در یکی از این موارد تحسین‌برانگیز، یک موسسه آموزشی، همه‌ساله ده‌ها ساعت آموزش حرفه‌ای را با عنوان «نذری آموزشی» به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می‌دهد. 

موسسه آموزشی و علمی «فرادرس»، محرم امسال، پیشتر از سال‌های قبل، 440 ساعت از آموزش‌های خود را برای استفاده شهروندان رایگان کرد.

 این دومین برنامه رایگان فرادرس برای همطونان در سال جاری است، پیش از این در هفته های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، فرادرس ده‌ها ساعت محتوای آموزشی را رایگان کرده بود. 

موسسه «فرادرس» یک سایت آنلاین و قدیمی در حوزه آموزش‌های دیجیتال است که سال ها است، هزاران ساعت آموزش حرفه‌ای را در اختیار میلیون ها مخاطب خود قرار داده است. این سایت در محرم 99، 60 عنوان آموزش آنلاین را در حوزه‌های متنوع حسابداری، فیزیک، ترمودنامیک، نرم افزاری های طراحی، مدیریت مالی، بورس و… برای مشارکت در سنت حسنه نذری، رایگان کرد. 

از ابتدای محرم تاکنون، بیش از 650 هزار نفر از این نذر فرهنگی آموزشی، استفاده کرده‌اند و بیش از شش میلیون ساعت آموزش رایگان دریافت کرده اند. 

این برنامه بزرگ و تاثیرگذار فرهنگی بخصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، الگوی خوبی برای تبلیغ آرمان‌های اخلاقی و کمک به حفظ سلامت جامعه و تعالی خانواده‌ها است.

توسعه آموزش در فضای فضای مجازی ریسک‌های متنوع زیست انسانی را کاهش می‌دهد، آلودگی محیط زیست را کمتر و هزینه‌های سنگین آموزشی را ناچیز می‎کند و از همه مهتر، عدالت آموزشی را برقرار می‌کند.

اگر فرادرس و موسسات شبیه فرادرس بتوانند، برنامه‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه خود را در عرصه آموزش ادامه دهند، کمک موثری برای بهبود وضعیت عدالت آموزشی خواهد کرد. بخصوص با این شیوه، می‌توان، محدودیت‌های مختلف از حمله مخاطره کرونا را برای هموطنان در حوزه آموزش جبران کرد. در این مسیر، سازمان‌هایی مثل وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری و دیگر ارگان‌های ذیربط  باید پای کار باشند و گسترش فعالیت این نهادهای خصوصی را تسهیل کنند. 

گفتنی است، سازمان علمی و آموزشی «فرادرس» (FaraDars) قدیمی‌ترین وب‌سایت‌ یادگیری آنلاین است که توانسته طی بیش از 12 سال فعالیت خود بالغ بر 11000 ساعت آموزش ویدیویی در قالب فراتر از 2000 عنوان علمی، مهارتی و کاربردی را توسط 1300 مدرس برجسته منتشر کند و به بزرگترین پلتفرم آموزشی ایران مبدل شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

نحوه محاسبه قیمت محصولات دارویی نشان میدهد مداخلات دولت بر داروسازها بسیار شدید است. این گزارش سعی دارد به بررسی این موضوع بپردازد.

صنعت داروسازی از نظر به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین در جهان رتبه ششم را به خود اختصاص داده است، همچنین بالاترین ارزش‌افزوده به‌ازای هر نفر شاغل را در اختیار دارد. رتبه دوم جهان از نظر میزان تخصیص منابع به بخش تحقیق و توسعه نیز در اختیار این صنعت است.

در حال‌حاضر 330 شرکت در صنعت داروی ایران به‌صورت فعال حضور دارند که در این میان 107 شرکت تولید دارو (32درصد) و 130 شرکت وارد‌کننده محصولات دارویی (39درصد) به‌شمار می‌آیند. 93شرکت فعال نیز هم در بحث تولید و هم واردات (29درصد) فعالیت دارند.‌ تحریم‌های اقتصادی و به دنبال آن عدم سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در صنعت داروی ایران و همچین محدود شدن واردات دارو به کشور از مهم‌ترین ریسک‌های این صنعت در سال‌های اخیر بوده است.

ایران در میان کشور‌های جهان از نظر درآمد در بین کشورهای با درآمد متوسط به پایین طبقه‌بندی می‌شود. نسبت کل مخارج بخش سلامت به تولید ناخالص داخلی در کشور حدود 8 درصد است که این مقدار برای جهان در حدود 10 درصد تخمین زده شده است. سهم مخارج دولت در بخش سلامت از کل تولید ناخالص داخلی حدود 6 درصد است که از متوسط منطقه خاورمیانه و شمال‌آفریقا (3/ 5درصد) بیشتر بوده است؛ این رقم در متوسط جهانی حدود 9/ 9 درصد است.

تعداد شرکت‌های داروسازی در کشور به دلیل توجه دولت بر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان رشد قابل‌توجهی پیدا کرده است، در حالی‌که تنوع محصولات دارویی در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته جهان به‌طور ملموسی پایین‌تر است.

یکی از اصلی‌ترین عوامل پایین‌بودن تنوع محصولات دارویی در کشور سهم پایین داروهای اختصاصی یا داروهای نوآورانه در ایران است که از عمده دلایل این موضوع بحث عدم‌مطابقت ایران با دانش روز صنعت، مواد اولیه وارداتی، عدم توسعه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و سیاست‌های قیمت‌گذاری کنترلی در کشور است.

فرآیند قیمت‌گذاری

قیمت محصولات دارویی در ایران بر اساس قوانین سازمان غذا و دارو تعیین می‌شود و از شیوه قیمت‌گذاری آزاد تبعیت نمی‌کند. قیمت‌گذاری داروها در ایران به این صورت است که ابتدا از سوی صاحب پروانه دارو پیشنهاد قیمت داده می‌شود، سپس قیمت پیشنهادشده با قیمت دارو در کشورهای مرجع (استرالیا، یونان، اسپانیا، پرتغال، ترکیه) و میانگین سایر سازندگان در ایران مقایسه می‌شود.

حداکثر قیمت قابل‌پذیرش برای داروی برند اصلی در گمرک ایران سه‌برابر حداقل قیمت CPT (حداقل قیمت فروش به عمده‌فروش) آن دارو در کشورهای مرجع خواهد بود. حاشیه سود داروهای وارداتی بعد از اضافه کردن عوارض قانونی پرداخت شده توسط واردکننده تا 15درصد برای شرکت تامین‌کننده خواهد بود، ضمن اینکه قیمت داروهای برند در ایران به‌صورت ریالی تعیین خواهد شد و در صورت تغییر نرخ برابری ارز تا 10درصد قابل بازنگری است. شیوه قیمت‌گذاری انواع داروها به‌طور خلاصه در جدول زیر توضیح داده شده است.

شرکت‌های فعال

عمده فعالیت بازار دارویی ایران تحت‌مدیریت چهار هلدینگ اصلی قرار می‌گیرد که تخمین زده می‌شود بیش از 50درصد فروش دارو ایران تحت‌مدیریت آنها است. سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) بزرگترین شرکت فعال در صنعت داروی کشور است که از سال 1382 در تمامی حوزه‌های دارویی و زنجیره تامین دارو فعالیت داشته است و همچنین بزرگترین صادر‌کننده محصولات دارویی ایران محسوب می‌شود.

این شرکت دارای 11کارخانه تولید‌کننده محصولات دارویی انسانی است که تولید 27 درصد آنها انحصاری بوده و سهم بازار این محصولات بر اساس آمارنامه دارویی کشور حدود 35درصد است. همچنین این شرکت 40درصد از سهم بازار توزیع داروی کشور را در اختیار دارد.

در رتبه بعدی شرکت کوبل‌دارو با هدف تامین داروهای تخصصی به‌صورت شرکت خصوصی تاسیس شده است. بیشترین فعالیت‌های تولیدی شرکت کوبل‌دارو در زمینه داروهای شیمی‌درمانی، سرطان، قلب و… و کاملا به‌صورت تخصصی است.

شرکت‌های دارو‌سازی دکتر عبیدی، آلماژ دارو و آدورا‌ طب از زیرمجموعه‌های کوبل هستند. سرمایه‌گذاری شفادارو سومین شرکت از این گروه است که عمده مدیریت آن در دست سرمایه‌گذاری ملی ایران (بانک ملی) قرار دارد و در آخر گروه دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام‌ با بیش از 20 شرکت تابعه است. به منظور بررسی وضعیت شرکت‌های تولید‌کننده دارویی از زیرمجموعه دارویی برکت سه شرکت البرز دارو، سبحان دارو و سبحان آنکولوژی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

براساس نمودارهای وضعیت تولید و فروش این شرکت‌ها به‌طور میانگین از نظر تولید مقداری و فروش مقداری نوسانات ماهانه قابل‌توجهی مشاهده می‌شود که با توجه به ماهیت این صنعت طبیعی است، به همین منظور به‌طور میانگین در یک‌سال و نیم گذشته از نظر مقداری شرکت‌ها در میانگین تاریخی خود فعالیت داشته‌اند.

در هر سه شرکت نرخ فروش محصولات در 5ماه نخست امسال نسبت به کل سال گذشته حدودا20 درصد افزایش داشته است که با توجه به افزایش قیمت دلار و تورمی که در بستر اقتصادی با آن مواجه بوده‌ایم این افزایش نرخ جذاب نبوده است که به‌نظر می‌رسد به دلیل نظارت شدید قیمتی بر این صنعت و کنترل بهای تمام‌شده آن توسط مراجع قانون‌گذاری بوده است.

نحوه محاسبه قیمت محصولات دارویی ها

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از گمرک ایران، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت ممنوعیت صادرات اقلام سلامت محور را اعلام کرده بود اما در شرایط کنونی معاون امور صنایع این وزارتخانه رفع ممنوعیت برخی صادرات محصولات بهداشتی را به تمام گمرکات کشور ابلاغ کرده است.

بر همین اساس صادرکنندگان می توانند نسبت به صادرات محصولات بهداشتی، صابون و آب ژاول را تا پایان آذرماه اقدام کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

علی نظافتیان در گفت‌وگو با «ایسنا» کیف پول الکترونیک را این‌گونه تعریف کرد که نوعی ابزار الکترونیکی جدید برای پرداخت بهای کالا و خدمات از محل موجودی کیف با قابلیت‌های ویژه است که علاوه‌بر کاربران استفاده‌کننده، موسسات اعتباری و راهبران کیف الکترونیکی در آن نقش اصلی را بازی خواهند کرد به این ترتیب، در این معنا اصطلاح کیف پول به معنای محل مجازی برای نگهداری پول خرد دارنده کیف نیست بلکه، کیف پول الکترونیکی در واقع ترکیبی از نرم افزار و سخت افزار است که اطلاعات هویتی، شخصی و حساب یا حساب‌های بانکی صاحب کیف را در خود دارد و به کاربر کیف پول این امکان را می‌دهد تا تراکنش الکترونیکی پرداخت بهای کالا یا خدمات خریداری شده مانند خرید بلیت سینما، مترو، اتوبوس و نظایر آنها را به راحتی انجام دهد که این پرداخت‌ها می‌تواند شامل خرید اقلام از یک فروشگاه به‌صورت آنلاین با استفاده از یک کامپیوتر یا یک گوشی هوشمند باشد.

فروشنده به حساب بانکی دارنده کیف دسترسی ندارد

وی با بیان اینکه ممکن است گواهینامه رانندگی، کارت سلامت و سایر اسناد شناسایی و تلفن همراه در کیف پول الکترونیک ذخیره شده باشند، گفت: فروشنده به هیچ وجه به حساب بانکی دارنده کیف پول یا کاربران دسترسی نخواهد داشت؛ زیرا عملیات انتقال از طریق یک واسطه به نام «راهبر کیف» که بین دارنده حساب بانکی و فروشنده کالا یا خدمات قرار دارد، انجام می‌شود بنابراین نگرانی از هک شدن حساب بانکی وجود نخواهد داشت. دبیر کمیسیون حقوقی بانک‌ها و موسسات اعتباری از ویژگی‌های دیگر کیف الکترونیکی پول را ذخیره اطلاعات هویتی دارنده یا کاربر کیف و مشخصات دقیق پذیرنده آن بر روی سیستم‌های پرداخت و دستگاه ارتباطی کاربران کیف دانست و افزود: بر خلاف پرداخت به وسیله کارت عابر بانک در استفاده از کیف الکترونیکی پول، کاربر نیاز ندارد تا اطلاعات بانکی خود را به هر صفحه پرداخت وارد کند.

بانک‌ها از خدمات کیف تنها کارمزد دریافت می‌کنند

وی با تاکید براینکه بانک یا موسسه مالی ذی‌ربط هیچ گونه مسوولیتی برای تامین موجودی کیف پول ندارد، اظهار کرد: موجودی کیف پول باید توسط دارنده آن تامین شود و بانک بابت ارائه خدمات کیف پول فقط کارمزد دریافت می‌کند. در این مفهوم کیف پول الکترونیکی به‌عنوان یک فرآیند پرداخت الکترونیکی فقط در رده خدمات و سرویس‌های بانکی جای می‌گیرد و تسهیلات بانکی و تامین مالی محسوب نمی‌شود.

به گفته نظافتیان کیف پول الکترونیکی می‌تواند به‌عنوان پرداخت تسهیلات بانکی نیز عمل کند و دارنده و کاربر آن با گرفتن کیف الکترونیکی پول نوعی تسهیلات از بانک دریافت کند و بابت آن باید به بانک سود پرداخت کند که در این حالت موجودی کیف پول توسط بانک تامین می‌شود.

منابع کیف پول الکترونیک از کجا تامین می‌شود؟

دبیر کمیسیون حقوقی بانک‌ها و موسسات اعتباری درباره نحوه تامین منابع لازم برای کیف پول، توضیح داد: ساده‌ترین روش آن است که منابع لازم برای پرداخت‌های کیف پول از محل حساب بانکی دارنده آن برداشت شود که این خود نوعی پرداخت نقدی است. از نظر مبانی اعتباری، فرآیند اصلی پرداخت و دریافت الکترونیک در سایر کشورها بر پایه دادن اعتبار به دارنده یا کاربر کیف صورت می‌گیرد یعنی کیف الکترونیکی پول همواره دارای میزان مشخصی از اعتبار است که به کاربر امکان می‌دهد با استفاده از این اعتبار خریدهای مورد دلخواه خود را انجام دهد و بدهی خود را به شرکت یا بانکی که به وی از طریق کیف پول اعتبار داده باز پرداخت کند که کیف پول در این کشورها هم ابزاری الکترونیکی برای ساماندهی پرداخت‌های دارنده یا کاربر آن است و هم نوعی فرآیند مالی یا بانکی برای تامین اعتبار برای خریدهای الکترونیکی است که وجه آن توسط بانک یا موسسه مالی به روش اعتباری تامین و پرداخت و توسط دارنده و کاربر کیف پول تسویه می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.