دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 سغرب 1.83 2.57
2 سرچشمه 1.48 1.37
3 نیرو 1.30 1.26

1. سغرب : سیمان غرب با نماد سغرب در بازار اول بورس و گروه سیمان قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی درحال حرکت است، با نزدیک شدن به محدوده 1300 تومان با افزایش تقاضا رو به رو شد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 21 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. سرچشمه : سرمایه گذاری مس سرچشمه با نماد سرچشمه در گروه سرمایه گذاری ها و بازار فرابورس قرار دارد. با عبور از محدوده قیمتی 600 تومان حجم های بالایی در این سهم معامله شده است و امروز هم با حجم بالا تا صف خرید پیش رفت. در این تحلیل از میانگین متحرک نمایی 50 روز هم استفاده شده است که قیمت بالای آن قرار گرفته است.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 21 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. نیرو : نیرو سرمایه با نماد نیرو در گروه ماشین آلات و دستگاه های برقی و بازار پایه زرد فرابورس قرار دارد. محدوده 2500 تومان حمایت مهمی برای این سهم محسوب می شود و با نزدیک شدن به این منطقه، امروز با افزایش تقاضا به صف خرید پیوست.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 21 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده
1 دیران 4.88 1.78
2 دفرا 3.17 1.50
3 سغرب 2.37 1.87

1. دیران : ایران دارو با نماد دیران در گروه مواد و محصولات دارویی و بازار بورس قرار دارد. در چند روز اخیر همانطور که در تصویر هم ملاحظه می شود، حجم های بسیار سنگینی در این نماد معامله شده است و باید ببینیم که می تواند از سقف تاریخی خود در محدوده 1050 تومان عبور کند یا نه.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 1 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. دفرا : فرآورده های تزریقی ایران با نماد دفرا در گروه مواد و محصولات دارویی و بازار دوم بورس قرار دارد. در دو روز اخیر این سهم با حجم های سنگینی که معامله شد مورد اقبال بازار قرار گرفت و خط روند نزولی را هم توانست بشکند. محدوده 1700 تومان مقاومت مهمی برای این نماد محسوب می شود.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 1 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. سغرب : سیمان غرب با نماد سغرب در گروه سیمان و بازار بورس قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی قرار دارد، با نزدیک شدن به خط میانی کانال دوباره با افزایش تقاضا مواجه شد. مقاومت مهم 1230 تومان که سقف تاریخی آن میباشد را پیش رو دارد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 1 بهمن ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از 34000 واحدی به یک میلیون و 655 هزار و 408 واحد رسید.

به گزارش رادیو سهام، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 34064 واحد صعود معادل 2.10 درصد به یک میلیون و 655 هزار و 408 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 9010 واحد افزایش معادل 2.10 درصد به 437 هزار و 866 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 5396 واحد صعود معادل 1.16 درصد به 464 هزار و 922 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 3555 واحد صعود معادل 1.16 درصد به 309 هزار و 643 واحد، شاخص آزاد شناور با 47762 واحد افزایش معادل 2.24 درصد به 2 میلیون و 180 هزار و 187 واحد، شاخص بازار اول با 31740 واحد معادل 2.58 درصد به یک میلیون و 260 هزار 428 واحد و شاخص بازار دوم با 40835 واحد صعود معادل 1.32 درصد به 3 میلیون و 142 هزار و 923 واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز 7 نماد « فولاد با 3326 واحد، فملی با 2698 واحد، شپنا با 1942 واحد، تاپیکو با 1807 واحد، خودرو با 1731 واحد، پارسان با 1564 واحد و شتران با 1481 واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با 6043 واحد صعود معادل 5 درصد به 126 هزار و 986 واحد، فرآورده نفتی با 262490 واحد افزایش معادل 4.38 درصد به 6 هزار و 256 واحد، خودرو با 17163 واحد رشد معادل 4.26 درصد به 420 هزار و 448 واحد، انتشار و چاپ با 151029 واحد افزایش معادل 4.15 درصد به 3 میلیون و 790 هزار و 295 واحد، فلزات اساسی با 34083 واحد رشد معادل 3.12 درصد به یک میلیون و 127 هزار و 439 واحد، محصولات کاغذ با (10626) واحد ریزش معادل (3.58) درصد به 286 هزار و 381 واحد، ذغالسنگ با (1303) واحد ریزش معادل (4.03) درصد به 31 هزار و 100 واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «سفار، کالا، ساربیل، سپاها، وتوس، غنوش و شفا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سرود، سبجنو، وآذر، چکاوه، ختور، کپارس و سغرب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و 801 هزار نوبت معاملاتی، 9 هزار و 365 میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش 153 هزار و 112 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

تثبیت شاخص بورس در کانال 1600000 واحدی

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

بررسی درآمد سیمانی‌ها در دی و بهمن نشان می‌دهد سکرد با افزایش 127 درآمد در بازه زمانی دی تا بهمن‌ماه بیشترین رشد درآمد را داشته است.ساراب، سشرق و سغرب پس از سیمان کردستان افزایش درآمد بیش از 30 درصدی رقم زده‌اند. ساروم با افت 50 درصدی درآمد ضعیف‌ترین عملکرد را داشته و پس از آن سهگمت و سنیر نیز افت‌های بیش از 30 درصدی داشته‌اند. 

سیمان

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، با انتشار گزارش عملکرد سیمان‌سازان بورسی در ماه میانی تابستان، «دنیای بورس» عملیات این بنگاه‌‌ها را با دو بازه تیر و بهار سال جاری قیاس کرده است. این مقایسه می‌تواند در تعیین سطح انتظارات از سودآوری سیمانی‌ها در فصل تابستان به شدت اثرگذار باشد.
به گزارش رادیو سهام، در تیر ماه سال جاری شرکت‌های سیمانی از خبر افزایش نرخ رونمایی کردند. موضوعی که به سرعت در گزارش‌های ماهانه خود را نشان داد. جدول زیر که وضعیت عملکرد مرداد ماه شرکت‌های این گروه را با ماه گذشته و همچنین بهار سال جاری قیاس می‌کند به خوبی گواه آن است که تمامی شرکت‌های گروه از افزایش نرخ‌های محصولات متاثر شده‌اند. نماد «کماسه» نیز به علت تشابه جنس صنعت در این جدول گنجانده شده است. «کماسه» نیز ۲۵ تیر ماه مجوز افزایش ۴۰ درصدی نرخ را دریافت کرده و از این لحاظ وضعیت مشابهی با گروه سیمان دارد.

نکته قابل توجهی که پیش از این نیز در گزارش‌های «دنیای بورس» بر آن تاکید شد آن است که افزایش نرخ و ثبات هزینه‌های بهاری احتمالا رشد سودآوری را برای شرکت‌های سیمانی در فصول آتی به خصوص در تابستان در پی خواهد داشت. از آن لحاظ این موضوع «احتمالی» عنوان می‌شود که روند دو ماهه اخیر نشان از آن دارد که افزایش نرخ‌ها تا حدودی مقادیر فروش و به تبع آن مقادیر تولید را متاثر ساخته است. این مساله به خصوص در فصول سرد سال احتمالا با شدت بیشتری همراه خواهد بود.
نمودار بالا روند تولید سیمان و کلینکر تمام شرکت‌های بورسی را از اسفند سال گذشته تا مرداد ماه را نشان می‌دهد. تولید فروردین ماه به علت تعطیلات نوروزی با افت قابل‌توجه و البته مورد انتظار همراه بود. اگر تولید فروردین ماه را در روند مذکور لحاظ نکردم تولید مرداد ماه نسبت به ماه تیر با افت ۵ درصدی و نسبت به ماه‌های خرداد و اردیبهشت به ترتیب با کاهش ۲۳ و ۹ درصدی همراه بوده است. از این منظر نمی‌توان امیدوار بود که همه شرکت‌های صنعت بتوانند از افزایش نرخ‌های فروش به یک میزان منتفع شوند و این مساله رصد عملیات بنگاه‌ها و ضمنا سودآوری فصل بهار را ضروری می‌کند.
در کل می‌توان گفت روند عملیات برای همه شرکت‌های سیمانی بر یک مدار نمی‌چرخد. در ماه گذشته «سفانو»، «سهگمت» و «سغرب» وضعیت بهتری را نسبت به سایر شرکت‌های هم‌گروه داشتند. از بین ۲۹ شرکت آورده‌شده در جدول، روند تولید در ۹ شرکت نسبت به ماه تیر صعودی و در رابطه با ۲۰ شرکت دیگر نزولی بوده است. از این بین ۲۰ شرکت با کاهش بیش از ۱۰ درصدی تولید نسبت به تیر مواجه شده‌اند.
در این بین وضعیت سیمان هرمزگان تا حدود زیادی سوال‌برانگیز است. «سهرمز» در ۸ ماه گذشته از سال مالی منتهی به آبان ۹۸ به طور میانگین در هر ماه حدود ۱۹۰ هزار تن سیمان و کلینکر مازاد تولید کرده است. این عدد در مرداد ماه کمتر از ۹۴ هزار تن بوده و حجم فروش نیز در همین سطح گزارش شده است. علاوه بر این نرخ فروش شرکت نسبت به ۸ ماه گذشته با کاهش ۱۲ درصدی همراه بوده است. با توجه به این که شرکت در مرداد ماه فروش صادراتی نداشته این کاهش نرخ نکته مبهم مهمی در گزارش ماهانه است. به نظر می‌رسد شفاف‌سازی از عملکرد شرکت بتواند در روشن‌سازی تصویر سهامداران بسیار موثر باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، با ادامه دار شدن ارائه صورت های مالی ناشران بورسی و فرابورسی،چهار پتروشیمی، سایپا، تامین سرمایه نوین و 28 شرکت دیگر،آمار تولید و فروش اسفند و دوره ای خود را از رشد 140 درصدی سود تا افزایش 29 درصدی زیان منتشر کردند.

پتروشیمی فجر

“بفجر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 108.3 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 1.5 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد رشد داشته است.

پتروشیمی زاگرس

“زاگرس” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 390.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 7.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 66 درصد رشد داشته است.

پتروشیمی شازند

“شاراک” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 630.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 5.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 83 درصد رشد داشته است.

پتروشیمی خراسان

“خراسان” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 101.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 874.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 56 درصد رشد داشته است.

سایپا

“خساپا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 777.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 8.4 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد افت داشته است.

تأمین سرمایه نوین

“تنوین” در دوره یک ماهه مبلغ 45.9 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 440.6 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

فولاد خراسان

“فخاس” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 325.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 2.9 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 61 درصد رشد داشته است.

پرداخت الکترونیک سامان کیش

“سپ” در دوره یک ماهه مبلغ 134.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 3 ماهه برای سال مالی منتهی به آذر 98 مبلغ 368.5 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد داشته است.

همکاران سیستم

“سیستم” در دوره یک ماهه مبلغ 24.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 98.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد رشد داشته است.

مارگارین

“غمارگ” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 102.3 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 3 ماهه برای سال مالی منتهی به آذر 98 مبلغ 265.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 39 درصد رشد داشته است.

سیمان غرب

گزارش سایپا، ۴ پتروشیمی و ۲۹ شرکت از افزایش ۱۴۰ تا ۲۹ درصدی سود و زیان

“سغرب” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 10.4 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 119.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد رشد داشته است.

سیمان خوزستان

“سخوز” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 40.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 290.4 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

سیمان تهران

“ستران” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 34.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 327.7 میلیارد تومان درآمد داشته که معادل 116 درصد مبلغ فروش پیش بینی شده سال 97 است.

نفت بهران

“شبهرن” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 304.9 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 2.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 44 درصد رشد داشته است.

دشت مرغاب

“غدشت” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 26.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به خرداد 98 مبلغ 249.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد رشد داشته است.

ریخته گری تراکتور سازی ایران

“ختراک” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 37.9 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 273.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد رشد داشته است.

لامیران

“فلامی” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 6 ماهه برای سال مالی منتهی به شهریور 98 مبلغ 13.1 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 90 درصد رشد داشته است.

شیر و گوشت زاگرس شهرکرد

“زشگزا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 75.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 53 درصد رشد داشته است.

فرآوری زغال سنگ پروده طبس

“کپرور” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 15.6 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 160.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 58 درصد رشد داشته است.

سرامیک اردکان

“کسرا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 15.4 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 58.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 68 درصد رشد داشته است.

نوش مازندران

گزارش سایپا، ۴ پتروشیمی و ۲۹ شرکت از افزایش ۱۴۰ تا ۲۹ درصدی سود و زیان

“غنوش” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.1 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 8.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است.

مس باهنر

“فباهنر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 92.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 996.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 59 درصد رشد داشته است.

معدنی دماوند

“کدما” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 2.5 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 12 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 51 درصد رشد داشته است.

توسعه خدمات دریایی و بندری سینا

“حسینا” در دوره یک ماهه مبلغ 50.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 480.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

لوله و ماشین سازی

“فلوله” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 47.7 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 210.1 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد رشد داشته است.

قند هکمتان

“قهکمت” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 4 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 6 ماهه برای سال مالی منتهی به شهریور 98 مبلغ 174.4 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 76 درصد رشد داشته است.

توکا ریل

“توریل” در دوره یک ماهه مبلغ 33.3 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 418.4 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد رشد داشته است.

کشاورزی و دامپروی بینالود نیشابور

“زبینا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 6.8 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 82.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد رشد داشته است.

عطرین نخ قم

“نطرین” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 9.1 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 80.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 56 درصد رشد داشته است.

نیروکلر

“شکلر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 13.4 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 7 ماهه برای سال مالی منتهی به مرداد 98 مبلغ 91.6 میلیارد درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 140 درصد رشد داشته است.

شیشه همدان

گزارش سایپا، ۴ پتروشیمی و ۲۹ شرکت از افزایش ۱۴۰ تا ۲۹ درصدی سود و زیان

“کهمدا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 20.6 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به خرداد 98 مبلغ 114 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 82 درصد رشد داشته است.

مینو شرق

“غمینو” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 7.9 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 78.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد رشد داشته است.

آلومینیوم ایران

“فایرا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 429.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 12 ماهه مبلغ 2.8 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 93 درصد رشد داشته است.

شکر شاهرود

“قشکر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.2 میلیارد تومان درآمد داشته است.این شرکت در عملکرد 6 ماهه برای سال مالی منتهی به شهریور 98 مبلغ 44.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد رشد داشته است.

منبع: boursepress.ir

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، گروه سیمانی به سردستگی سیمان تهران طی هفته‌های اخیر صعود پرشتابی را تجربه کردند. یکی از عوامل موثر، انتشار شایعاتی در خصوص احتمال افزایش 20 درصدی نرخ فروش داخلی طی این مدت از قیمت سهام این گروه حمایت کرد است. با این حال برخی داستان‌سرایی‌ها در خصوص ارزش‌گذاری صنعت سیمان نیز در داغ کردن سهام سیمانی بی‌تاثیر نبود. موضوع پایین‌تر بودن ارزش بازار سهام سیمانی نسبت به ارزش‌ جایگزینی این صنعت برای سالیان درازی وجود دارد و موضوع بدیعی نیست. علت چنین رخدادی موضوع عدم بهره‌وری و سوددهی مناسب این صنعت است؛ زمانی‌که صنعت سیمان با مازاد ظرفیت اسمی ثبت‌شده قابل  توجه در کشور مواجه است چرا باید به فکر ارزش جایگزینی این صنعت بود و ایجاد شرکت مشابه بود، حتی طرح چنین موضوعی نشان از بهانه‌جویی به منظور داغ کردن سهام دارد.

زمستان سخت صنعت سیمان

«دنیای بورس» در بررسی گزارش‌های ماهانه آبان و آذر به این موضوع اشاره کرد که احتمال افت محسوس تولید و فروش صنعت سیمان در ماه‌های پایانی سال نسبت به عملکرد نیمه نخست وجود دارد. بر این اساس ریزش قابل توجه تولید و فروش سیمانی‌ها مانند سیمان غرب و سیمان ارومیه به عنوان شرکت‌های با وضعیت مناسب سودآوری در نیمه نخست سال 97 را در ماه‌ها اخیر شاهد بودیم (این نمادها در کنار برخی دیگر از شرکت‌های سیمانی از وضعیت مناسب بنیادی نسبت به دیگر شرکت‌های سیمانی‌ در عملکرد 9 ماهه برخوردار بودند).

در خصوص صنعت سیمان به چند نکته باید توجه ویژه داشت. این امید وجود داشت که فروش صادراتی صنعت سیمان با جهش نرخ دلار بهبود پیدا کند. این موضوع با تاخیر در صورت‌های مالی سیمانی منعکس شد با این حال به نظر می‌رسد با توجه به ممنوعیت صادرات ریالی صنعت سیمان بار دیگر با مشکل مواجه شود. نکته دیگر وضعیت سخت شرکت‌های سیمانی در زمستان است که احتمالا با تداوم افت تولید و فروش همراه باشند و بر این اساس صورت‌های مالی این فصل می‌تواند سیگنال‌های منفی را به همراه داشته باشد. تقاضای داخلی سیمان نیز با مشکل مواجه است که به دنبال فضای تورمی احتمال تشدید رکود در این صنعت دور از انتظار نیست. در این شرایط با توجه به سهم قابل توجه هزینه‌های سربار و دستمزد از هزینه تولید سیمان و با توجه به جهش تورم، باید اثر فشار هزینه‌ها بر سودآوری صنعت سیمان را باید در سال 98 رصد کرد. بر این اساس رشد 20 درصد نرخ فروش سیمان داخلی، در صورتی‌که همچنان تقاضای پیشین برای این صنعت وجود داشته باشد می‌تواند این هزینه‌ها را جبران کند.

وضعیت بنیادی صنعت سیمان چندان مناسب نیست و مواردی مانند ارزش جایگزینی یا افزایش سرمایه‌های سنگین از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها دردی از این صنعت دوا نمی‌کند. البته برخی از نمادهای این صنعت به مراتب وضعیت بنیادی بهتری را نسبت به دیگر نمادها دارا هستند؛ مانند «سغرب»، «سخوز»، «ساروم». نکته نگران‌کننده این‌که با وجود فضای تورمی در نیمه نخست و همچنین جهش نرخ دلار، سودآوری شرکت‌های سیمانی بورسی و فرابورسی در مجموع تا پایان آذر به 53 میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از 80 درصدی را به ثبت رسانده است. شاخص این صنعت (میانگین تغییرات قیمتی سهام) نیز رشد 60 درصدی را در این مدت تجربه کرده است با این حال نکته‌ای که وجود دارد با وجود جهش سودآوری نسبت به سال گذشته اما همچنان برای بسیاری از نمادهای سیمانی میزان بازدهی حاصل از سرمایه‌گذاری (سودآوری شرکت) قابل توجیه نیست. اگر بنا باشد که صنعت سیمان با معیار نسبت قیمت به درآمد سنجیده شود و با گروه‌های کالایی مطابقت داده شود افت شدید قیمت سهام را باید انتظار کشید. بر این اساس عدم افت قیمتی سهام سیمانی و نسبت قیمت به درآمد بالای این صنعت به دلیل امیدی بوده که همیشه به بهبود وضعیت سودآوری این صنعت وجود داشته است. شاید در افق بلندمدت و با افزایش سرانه مصرف سیمان در کشور این خوشبینی‌ها محقق شود با این حال در شرایط کنونی کارخانه‌های فعلی نیز بازدهی مناسبی برای سرمایه‌گذار ندارند و دلیلی برای ساخت کارخانه جدید وجود ندارد که به دنبال ارزش جایگزینی شرکت‌های سیمانی باشیم.

آن‌چه در بالا اشاره شد واقعیت‌های صنعت سیمان است. «دنیای بورس» در ادامه به سودآوری برخی از شرکت‌های برجسته سیمانی خواهد پرداخت. با همه این‌ها همچنان نمی‌توان موج صعود قیمتی سهام را با توجه به پمپاژ نقدینگی را رد کرد. بر این اساس تاکید می‌شود که رشد قیمتی سهام در کوتاه‌مدت ملاکی برای ارزنده خواندن سهم مزبور نیست و قدرت نقدینگی داغ می‌تواند چنین موج‌هایی را رقم بزند. در این خصوص نگاهی به نمودار 40 ماه صنعت سیمان این موضوع را مشخص می‌کند.