دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اردشیر سعدمحمدی با بیان اینکه ارزش مس در بازار از 70 هزار میلیارد تومان در اسفند 98 به 340 هزار میلیارد تومان در حال حاضر رسیده و تقریباً پنج برابر شده است، گفت: اکنون توسعه شتاب بیشتری گرفته و پیش‌بینی می‌شود تا دو هفته آینده کلنگ افتتاح خط سه کنسانتره مجتمع مس سرچشمه به زمین بخورد.

وی با اشاره به گستردگی طرح‌های توسعه شرکت تاکید کرد: باید بپذیریم راه شرکت مس از توسعه عبور می‌کند. راه “فملی” افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها است و راه افزایش تولید، سرمایه‌گذاری و توسعه است. البته برای توسعه باید از زمان بهترین بهره را ببریم. اگر می‌خواهیم در صحنه بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید تلاش کنیم ازطریق توسعه اقتصاد را به شکوفایی برسانیم.

این مقام مسئول ادامه داد: مسیر شرکت مس مثبت است و از نظر شاخص‌های عملکردی علمی مانند شاخص نسبت‌های نقدینگی، شاخص زدآلتمن و… در جایگاه بالایی در میان شرکت‌های برتر قرار دارد و امیدواریم در این مسیر شرایط بهتری را در آینده نیز طی کند. به‌رغم همه موفقیت‌ها برای پیشرفت باید عملکرد را نسبت به دنیا مقایسه کنیم نه نسبت به سال قبل و در تلاش هستیم سال 1400 را با یک نگاه نو آغاز کنیم و در این راستا برنامه‌های زیادی داریم که یکی از آن‌ها به‌روزرسانی ساختار شرکت مس تا پایان سال جاری است.

سعدمحمدی عنوان کرد: آن چیزی که آینده شرکت مس را تضمین می‌کند توسعه است. هر مجموعه‌ای که توسعه نداشته باشد با زوال روبرو خواهد بود. سال 88 میزان درآمد عملیاتی دو هزار و 135 میلیارد تومان بوده که این میزان در سال 97 به 10 هزار میلیارد تومان و سال 98 به 22.4 هزار میلیارد تومان افزایش یافت و در پنج ماهه نخست سال 12 هزار میلیارد تومان فروش ثبت‌شده داریم. اگر به همین روال تولید داشته باشیم، پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری میزان فروش شرایط مناسب‌تری را نسبت به سال 98 داشته باشد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

هش‌ریت کارت‌های گرافیکی جدید انویدیا

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت انویدیا(Nvidia) اخیراً از محصولات جدید خود یعنی کارت‌های گرافیکی سری آر‌تی‌ایکس RTX 3070, RTX 3080 و RTX 3090 رونمایی کرده است. با این وجود، عرضه‌ی جهانی این محصولات به آینده‌ی نزدیک(هفدهم الی بیست و چهارم سپتامبر) موکول شده است و هش‌ریت کارت‌های جدید شرکت انویدیا هنوز به‌طور رسمی رسمی مشخص نشده است.

با این وجود، داده‌های غیر رسمی که پیش از دسترسی عمومی به این کارت‌ها منتشر شده است توانایی پردازش بالای این محصولات را در شبکه‌ی اتریوم نشان می‌دهند. یکی از فعالان حوزه‌ی استخراج رمزارزها با نام کاربری پاندای قرمز(Red Panda Mining) اعلام کرد:

توییت رد پاندا
شخصی این اطلاعات را در اختیار من قرار داده است، قادر به تایید صحت این اطلاعات نیستم اما بررسی آن مفید خواهد بود.

جدول منتشر شده که با توجه به نوشته‌های موجود در این جدول، به‌نظر می‌رسد از یکی از کشورهای شرق آسیا سرچشمه می‌گیرد، نشان می‌دهد که کارت‌های گرافیکی پرچمدار جدید شرکت انویدیا(RTX 3090) در مموری کلاک ۵۰۰ مگاهرتز قادر به ارائه‌ی توان پردازشی ۱۱٫۵ مگاهش بر ثانیه است.

نسخه‌ی درایور نوع مموری هش‌ریت(مگاهش‌برثانیه) آفست(مگاهرتز) کلاک(مگاهرتز) مدل کارت گرافیکی
۴۵۶٫۰۶ ۲۴ گیگ دی‌دی‌آر۶ میکرون ۱۰۵٫۹ ۰ ۱۶۵۹/۱۹۰۰۰ ۱N13-110Z8 RTX 3090
۱۱۱٫۵ ۵۰۰
۴۵۶٫۰۶ ۱۰ گیگ دی‌دی‌آر۶ میکرون ۸۵٫۲۵ ۰ ۱۷۱۰/۱۹۰۰۰ ۱N12-110Z8 RTX 3080
۹۰٫۴۵ ۵۰۰
۴۵۶٫۰۶ ۸ گیگ سامسونگ ۵۱٫۸۵ ۰ ۱۷۲۵/۱۴۰۰۰ ۲N617-010ZC RTX 3070
۵۵٫۸۵ ۵۰۰
۴۳۰٫۸۵ ۱۱ گیگ میکرون ۵۰٫۶ ۰ ۱۵۴۵/۱۴۰۰۰ ۹۲۸۸-۲N503-010ZC RTX 2080ti
۵۲٫۵ ۴۰۰

داده‌های وب‌سایت گیم اسپات توان مصرفی اسمی آرتی‌ایکس ۳۰۹۰ را ۳۵۰ وات، آرتی‌ایکس ۳۰۸۰ را ۳۲۰ وات و آرتی‌ایکس ۳۰۷۰ را ۲۲۰ وات اعلام می‌کند. همچنین قیمت پایه‌ی این محصولات به ترتیب ۱۵۰۰ دلار، ۷۰۰ دلار و ۵۰۰ دلار اعلام کرده است.

بررسی استفاده از محصولات جدید انویدیا برای استخراج رمزارز

از طرف دیگر، کارت گرافیکی رادئون سون(AMD Radeon VII) شرکت ای‌ام‌دی در سال ۲۰۱۹ و با قیمت پایه‌ی ۷۰۰ دلار عرضه شده است. این محصول ۷ نانومتری شرکت ای‌ام‌دی قادر است در توان مصرفی ۳۵۳ وات توان محاسباتی ۹۰ مگاهش برثانیه را ارائه نماید.

در حقیقت، اگرچه مقایسه‌ی ظاهری این محصولات برتری آرتی‌ایکس ۳۰۹۰ را نسبت به رادئون سون از نظر هش‌ریت نشان می‌دهد اما با فرض صحت اطلاعات ارائه شده می‌توانیم نسبت قیمت پرداخت شده برای خرید کارت‌های گرافیکی به هش‌ریت را محاسبه کنیم. در این محاسبات توان مصرفی در نظر گرفته نشده است و قیمت محصولات با توجه به شرایط بازار تجهیزات کامپیوتری در داخل کشور بر اساس نرخ جهانی اعلام شده(بر اساس دلار) محاسبه شده است.

پول پرداخت شده به ازای هر مگاهش(دلار) کارت گرافیکی
۱۳۰٫۴۳ RTX 3090
۷٫۷۳ RTX 3080
۸٫۹۵ RTX 3070
۷٫۷۷ AMD Radeon VII

این جدول که بر اساس داده‌های منتشر شده محاسبه شده است، جذابیت احتمالی آرتی‌ایکس ۳۰۸۰ را برای ماینر‌ها نشان می‌دهد. بر همین اساس هزینه‌ی پرداختی توسط ماینر‌ها برای اخذ هر مگاهش توان محاسباتی در الگویتم اتهش(Ethash) از کارت‌ گرافیکی آرتی‌ایکس ۳۰۸۰، ۷٫۷۳ دلار محاسبه شده است که با رادئون سون شرکت ای‌ام‌دی(۷٫۷۷ دلار به ازای هر مگا‌هش) رقابت تنگاتنگی دارد. با این وجود، برای تایید اطلاعات باید تا زمان عرضه‌ی رسمی کارت‌های گرافیکی منتظر ماند.

نظر شما نسبت به توان محاسباتی منصوب به نسل جدید کارت‌های گرافیکی شرکت انویدیا چیست؟ با توجه به داده‌های منتشر شده، آیا محصولات جدید شرکت انویدیا برای استخراج رمزارز مناسب هستند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اخبار فولاد، سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه نخست امسال برنامه های خوبی برای صادرات و فروش داخل داشتیم که این برنامه ها محقق شد و از آنچه در گزارش های تفصیلی به عنوان پیش بینی‌های‌مان به بازار اعلام کردیم فراتر از انتظار عمل کردیم.

سعدمحمدی با اشاره بر این‌که در کنار این عملکرد خوب، افزایش قیمت جهانی و عبور قیمت جهانی از کف‌های قیمتی که شرکت مس در بودجه پیش بینی کرده بود در سودآوری مناسب ما تاثیر گذار بود اظهار داشت: پیش بینی ما این است که شرکت مس شرایط خوبی را در سال ۹۹ شاهد خواهد بود

.
سعدمحمدی با تاکید بر اینکه در رابطه با سهام شرکت مس وظیفه مدیریت صیانت از سرمایه‌های سهامداران خرد و عمده شرکت مس در زمان تلاطم و شوک‌های اقتصادی غیر مترقبه است، گفت: سهامداران عمده ما به ارزش این سهم واقفند و در سال گذشته فروشنده جدی در سهام شرکت مس در بین حقوقی‌ها و سهامداران عمده نداشتیم و این دسته از سهامداران به افزودن سهم مس به پور تفوی خود اقدام کردند.
به گفته سعدمحمدی صندوق‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در طول سال گذشته و امسال این سهم را هدف گذاری کردند و این سهم را به عوان یک سهم شاخص ساز در بازار سرمایه می شناسند

.
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه در رابط با سهامداران خرد و حمایت از آنها در زمانی که تلاطم در بازار به وجود می‌آید ما برنامه‌های حمایتی داریم، افزود: نخست اینکه شرکت مس صندوق بازگردانی دارد که این صندوق در روزهای گذشته روان سازی قیمت و کمک به نقد شوندگی سهام را در دستور کار خود قرار داد و برای حمایت از بازار مس در تلاطم روزهای اخیر ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص سرمایه داشت.
سعدمحمدی اضافه کرد: شرکت مس در کنار این اقدام با مجموعه ایمیدرو رایزنی‌هایی در خصوص حمایت از بازار سهام شرکت‌های معدنی داشت و طی این مذاکرات قرار شد که با هماهنگی ایمیدرو بازار گردانی شرکت های معدنی منسجم تر و با یک برنامه منظم تری انجام بشود.

وی تصریح کرد: این برنامه نهایی شده و با سازمان بورس مکاتبات هم انجام شده و در آینده نزدیک در صورت تایید سازمان بورس اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مس در ادامه با بیان اینکه صنعت مس یک سهم بنیادی است اظهار داشت: این سهم دارای ارزش‌های بالقوه و بالفعل است همانطور که اگر به عملکرد ۱۰ ساله شرکت مس نگاه کنیم این پریمیوم و بازدهی را شاهد خواهیم بود.

سعدمحمدی بیان کرد: توصیه ما به سهامدارانی که سهام شرکت مس و شرکت‌های بزرگ ایمیدرو را دارند این است که به این شرکت ها به صورت بلندمدت نگاه کنند و در اثر تلاطم‌های کوتاه مدت تصمیم گیری نکنند.

وی افزود: سهامداران اگر با یک نگاه سه تا پنج ساله به سهام شرکت مس به خاطر این که ما عملکرد و پروژه‌هایی خوبی داریم نگاه کنند قطعا شرایط مناسبی خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: علاوه بر این اقدامات، شرکت در حال بررسی و برنامه‌ریزی و ایجاد الگویی برای بیمه سهام به نام اختیار اوراق فروش تبعه سهام است تا برای سهامدارانی که نگرانی‌هایی در خصوص سهام مس دارند امنیت بیمه‌ای فراهم آید.

وی با بیان اینکه در این زمینه هماهنگی‌های با سازمان بورس انجام دادیم بیان کرد: طرح پوشش ریسک بیمه ای را برای سهامداران خرد طراحی کرده‌ایم تا در صورت تایید سازمان بورس به سهامدارانی که با وضعیت ارزشمندی شرکت مس آشنا نیستند کمک کنیم.

به گفته سعدمحمدی شرکت مس با این اقدام یک امنیت سرمایه‌گذاری برای این دسته از سرمایه گذاران ایجاد می‌کند تا سهامداران با استفاده از این بیمه خودشان را در رابطه با ریسک های بازار بیمه کنند.

مدیرعامل شرکت مس در پایان اظهار داشت: انشاالله در سال ۱۴۰۰ با راه‌اندازی کارخانه‌های کنسانتره درآلو، درزه‌زار و سرباره سرچشمه شرایط مناسب‌تری برای شرکت فراهم خواهد شد. همچنین اکتشافات با سرعت و قدرت بیشتری در راه پتانسیل‌های جدید معدنی در حال فعالیت می‌باشد و اخبار آن تا پایان سال ارائه خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در سخنانی ضمن اعلام اختصاص 500 میلیارد تومان برای حمایت از سهام صنایع مس در ادامه گفت شرکت در حال بررسی و برنامه‌ریزی و ایجاد الگویی برای بیمه سهام به نام اختیار اوراق فروش تبعه سهام است تا برای سهامدارانی که نگرانی‌هایی در خصوص سهام مس دارند امنیت بیمه‌ای فراهم آید.

به گزارش رادیوسهام به نقل از مس پرس، دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه نخست امسال برنامه های خوبی برای صادرات و فروش داخل داشتیم که این برنامه ها محقق شد و از آنچه در گزارش های تفصیلی به عنوان پیش بینی‌های‌مان به بازار اعلام کردیم فراتر از انتظار عمل کردیم.

سعدمحمدی با اشاره بر این‌که در کنار این عملکرد خوب، افزایش قیمت جهانی و عبور قیمت جهانی از کف‌های قیمتی که شرکت مس در بودجه پیش بینی کرده بود در سودآوری مناسب ما تاثیر گذار بود اظهار داشت: پیش بینی ما این است که شرکت مس شرایط خوبی را در سال 99 شاهد خواهد بود.
سعدمحمدی با تاکید بر اینکه در رابطه با سهام شرکت مس وظیفه مدیریت صیانت از سرمایه‌های سهامداران خرد و عمده شرکت مس در زمان تلاطم و شوک‌های اقتصادی غیر مترقبه است، گفت: سهامداران عمده ما به ارزش این سهم واقفند و در سال گذشته فروشنده جدی در سهام شرکت مس در بین حقوقی‌ها و سهامداران عمده نداشتیم و این دسته از سهامداران به افزودن سهم مس به پور تفوی خود اقدام کردند.
به گفته سعدمحمدی صندوق‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در طول سال گذشته و امسال این سهم را هدف گذاری کردند و این سهم را به عوان یک سهم شاخص ساز در بازار سرمایه می شناسند.
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه در رابط با سهامداران خرد و حمایت از آنها در زمانی که تلاطم در بازار به وجود می‌آید ما برنامه‌های حمایتی داریم، افزود: نخست اینکه شرکت مس صندوق بازگردانی دارد که این صندوق در روزهای گذشته روان سازی قیمت و کمک به نقد شوندگی سهام را در دستور کار خود قرار داد و برای حمایت از بازار مس در تلاطم روزهای اخیر 500 میلیارد تومان تخصیص سرمایه داشت.
سعدمحمدی اضافه کرد: شرکت مس در کنار این اقدام با مجموعه ایمیدرو رایزنی‌هایی در خصوص حمایت از بازار سهام شرکت‌های معدنی داشت و طی این مذاکرات قرار شد که با هماهنگی ایمیدرو بازار گردانی شرکت های معدنی منسجم تر و با یک برنامه منظم تری انجام بشود.
وی تصریح کرد: این برنامه نهایی شده و با سازمان بورس مکاتبات هم انجام شده و در آینده نزدیک در صورت تایید سازمان بورس اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مس در ادامه با بیان اینکه صنعت مس یک سهم بنیادی است اظهار داشت: این سهم دارای ارزش‌های بالقوه و بالفعل است همانطور که اگر به عملکرد 10 ساله شرکت مس نگاه کنیم این پریمیوم و بازدهی را شاهد خواهیم بود.

سعدمحمدی بیان کرد: توصیه ما به سهامدارانی که سهام شرکت مس و شرکت‌های بزرگ ایمیدرو را دارند این است که به این شرکت ها به صورت بلندمدت نگاه کنند و در اثر تلاطم‌های کوتاه مدت تصمیم گیری نکنند.
وی افزود: سهامداران اگر با یک نگاه سه تا پنج ساله به سهام شرکت مس به خاطر این که ما عملکرد و پروژه‌هایی خوبی داریم نگاه کنند قطعا شرایط مناسبی خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: علاوه بر این اقدامات، شرکت در حال بررسی و برنامه‌ریزی و ایجاد الگویی برای بیمه سهام به نام اختیار اوراق فروش تبعه سهام است تا برای سهامدارانی که نگرانی‌هایی در خصوص سهام مس دارند امنیت بیمه‌ای فراهم آید.
وی با بیان اینکه در این زمینه هماهنگی‌های با سازمان بورس انجام دادیم بیان کرد: طرح پوشش ریسک بیمه ای را برای سهامداران خرد طراحی کرده‌ایم تا در صورت تایید سازمان بورس به سهامدارانی که با وضعیت ارزشمندی شرکت مس آشنا نیستند کمک کنیم.
به گفته سعدمحمدی شرکت مس با این اقدام یک امنیت سرمایه‌گذاری برای این دسته از سرمایه گذاران ایجاد می‌کند تا سهامداران با استفاده از این بیمه خودشان را در رابطه با ریسک های بازار بیمه کنند.
مدیرعامل شرکت مس در پایان اظهار داشت: انشاالله در سال 1400 با راه‌اندازی کارخانه‌های کنسانتره درآلو، درزه‌زار و سرباره سرچشمه شرایط مناسب‌تری برای شرکت فراهم خواهد شد. همچنین اکتشافات با سرعت و قدرت بیشتری در راه پتانسیل‌های جدید معدنی در حال فعالیت می‌باشد و اخبار آن تا پایان سال ارائه خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اردشیر سعدمحمدی اعلام کرد: شرکت ملی مس در روزهای گذشته و در راستای تاکیدات رئیس هیات عامل ایمیدرو با هدف حمایت از سهامداران خرد، 500 میلیارد تومان برای حمایت از سهام اختصاص داد. این شرکت در رایزنی و تعامل با سازمان بورس به دنبال پیاده سازی طرحی است که در صورت تصویب آن امنیت بیمه‌‌ای برای سهامداران مس در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد.

وی افزود: برنامه های صادراتی و فروش داخل در شش ماهه نخست سال محقق شد و از گزارش های تفصیلی به عنوان پیش بینی‌ها به بازار فراتر از انتظار عمل کردیم. در کنار این عملکرد مطلوب، افزایش و عبور قیمت جهانی از کف‌ که شرکت در بودجه پیش بینی کرده بود در سودآوری مناسب تاثیر گذار بود و شرایط خوبی در سال 99 برآورد می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: وظیفه مدیریت “فملی” صیانت از سرمایه‌های سهامداران خرد و عمده شرکت در زمان تلاطم و شوک‌های اقتصادی غیر مترقبه است. سهامداران عمده به ارزش این سهم واقفند و در سال گذشته فروشنده جدی در بین حقوقی‌ها و سهامداران عمده نداشتیم و این دسته از سهامداران به افزودن سهم مس به پورتفوی اقدام کردند. صندوق‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در طول سال گذشته و جاری این سهم را هدف گذاری کردند و آن را به عنوان سهم شاخص ساز در بازار سرمایه می شناسند.

سعدمحمدی با اشاره به برنامه های حمایتی از سهامداران خرد در زمان تلاطم در بازار اضافه کرد: در مرحله نخست صندوق بازگردانی در روزهای گذشته روان سازی قیمت و کمک به نقد شوندگی سهام را در دستور کار قرار داد و برای حمایت 500 میلیارد تومان تخصیص سرمایه داشت. در کنار این اقدام با مجموعه ایمیدرو رایزنی‌هایی در خصوص حمایت از بازار سهام شرکت‌های معدنی داشت و طی این مذاکرات قرار شد با هماهنگی ایمیدرو بازار گردانی شرکت های معدنی منسجم تر و با یک برنامه منظم تری انجام بشود. این برنامه نهایی و با سازمان بورس مکاتبات هم انجام شده و در آینده نزدیک در صورت تایید سازمان بورس اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه صنعت مس یک سهم بنیادی است عنوان کرد: این سهم دارای ارزش‌های بالقوه و بالفعل است و اگر به عملکرد 10 ساله بنگریم این پریمیوم و بازدهی را شاهد خواهیم بود. به سهامدارانی که سهام شرکت مس و شرکت‌های بزرگ ایمیدرو را دارند، توصیه می شود به این شرکت ها بصورت بلندمدت نگاه کنند و در اثر تلاطم‌های کوتاه مدت تصمیم گیری نکنند. سهامداران اگر با یک نگاه سه تا پنج ساله به سهام شرکت مس به دلیل اینکه عملکرد و پروژه‌هایی خوبی داریم نگاه کنند قطعا شرایط مناسبی خواهند داشت.

مدیرعامل ملی مس گفت: علاوه بر این اقدامات، شرکت در حال بررسی و برنامه‌ریزی و ایجاد الگویی برای بیمه سهام به نام اختیار اوراق فروش تبعی سهام است تا برای سهامدارانی که نگرانی‌هایی در خصوص سهام دارند امنیت بیمه‌ای فراهم آید. در این زمینه هماهنگی‌های با سازمان بورس انجام دادیم و طرح پوشش ریسک بیمه ای را برای سهامداران خرد طراحی کرده‌ایم تا در صورت تایید سازمان بورس به سهامدارانی که با وضعیت ارزشمندی شرکت مس آشنا نیستند کمک کنیم.

به گفته سعدمحمدی، شرکت مس با این اقدام یک امنیت سرمایه‌گذاری برای این دسته از سرمایه گذاران ایجاد می‌کند تا با استفاده از این بیمه خود را در رابطه با ریسک های بازار بیمه کنند. امید می رود در سال 1400 با راه‌اندازی کارخانه‌های کنسانتره درآلو، درزه‌زار و سرباره سرچشمه شرایط مناسب‌تری فراهم شود. همچنین اکتشافات با سرعت و قدرت بیشتری در راه ظرفیت های جدید معدنی در حال فعالیت است و اخبار آن تا پایان سال ارائه خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از مس پرس، دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه نخست امسال برنامه های خوبی برای صادرات و فروش داخل داشتیم که این برنامه ها محقق شد و از آنچه در گزارش های تفصیلی به عنوان پیش بینی‌های‌مان به بازار اعلام کردیم فراتر از انتظار عمل کردیم.

سعدمحمدی با اشاره بر این‌که در کنار این عملکرد خوب، افزایش قیمت جهانی و عبور قیمت جهانی از کف‌های قیمتی که شرکت مس در بودجه پیش بینی کرده بود در سودآوری مناسب ما تاثیر گذار بود اظهار داشت: پیش بینی ما این است که شرکت مس شرایط خوبی را در سال 99 شاهد خواهد بود.
سعدمحمدی با تاکید بر اینکه در رابطه با سهام شرکت مس وظیفه مدیریت صیانت از سرمایه‌های سهامداران خرد و عمده شرکت مس در زمان تلاطم و شوک‌های اقتصادی غیر مترقبه است، گفت: سهامداران عمده ما به ارزش این سهم واقفند و در سال گذشته فروشنده جدی در سهام شرکت مس در بین حقوقی‌ها و سهامداران عمده نداشتیم و این دسته از سهامداران به افزودن سهم مس به پور تفوی خود اقدام کردند.
به گفته سعدمحمدی صندوق‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در طول سال گذشته و امسال این سهم را هدف گذاری کردند و این سهم را به عوان یک سهم شاخص ساز در بازار سرمایه می شناسند.
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه در رابط با سهامداران خرد و حمایت از آنها در زمانی که تلاطم در بازار به وجود می‌آید ما برنامه‌های حمایتی داریم، افزود: نخست اینکه شرکت مس صندوق بازگردانی دارد که این صندوق در روزهای گذشته روان سازی قیمت و کمک به نقد شوندگی سهام را در دستور کار خود قرار داد و برای حمایت از بازار مس در تلاطم روزهای اخیر 500 میلیارد تومان تخصیص سرمایه داشت.
سعدمحمدی اضافه کرد: شرکت مس در کنار این اقدام با مجموعه ایمیدرو رایزنی‌هایی در خصوص حمایت از بازار سهام شرکت‌های معدنی داشت و طی این مذاکرات قرار شد که با هماهنگی ایمیدرو بازار گردانی شرکت های معدنی منسجم تر و با یک برنامه منظم تری انجام بشود.
وی تصریح کرد: این برنامه نهایی شده و با سازمان بورس مکاتبات هم انجام شده و در آینده نزدیک در صورت تایید سازمان بورس اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مس در ادامه با بیان اینکه صنعت مس یک سهم بنیادی است اظهار داشت: این سهم دارای ارزش‌های بالقوه و بالفعل است همانطور که اگر به عملکرد 10 ساله شرکت مس نگاه کنیم این پریمیوم و بازدهی را شاهد خواهیم بود.

سعدمحمدی بیان کرد: توصیه ما به سهامدارانی که سهام شرکت مس و شرکت‌های بزرگ ایمیدرو را دارند این است که به این شرکت ها به صورت بلندمدت نگاه کنند و در اثر تلاطم‌های کوتاه مدت تصمیم گیری نکنند.
وی افزود: سهامداران اگر با یک نگاه سه تا پنج ساله به سهام شرکت مس به خاطر این که ما عملکرد و پروژه‌هایی خوبی داریم نگاه کنند قطعا شرایط مناسبی خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: علاوه بر این اقدامات، شرکت در حال بررسی و برنامه‌ریزی و ایجاد الگویی برای بیمه سهام به نام اختیار اوراق فروش تبعه سهام است تا برای سهامدارانی که نگرانی‌هایی در خصوص سهام مس دارند امنیت بیمه‌ای فراهم آید.
وی با بیان اینکه در این زمینه هماهنگی‌های با سازمان بورس انجام دادیم بیان کرد: طرح پوشش ریسک بیمه ای را برای سهامداران خرد طراحی کرده‌ایم تا در صورت تایید سازمان بورس به سهامدارانی که با وضعیت ارزشمندی شرکت مس آشنا نیستند کمک کنیم.
به گفته سعدمحمدی شرکت مس با این اقدام یک امنیت سرمایه‌گذاری برای این دسته از سرمایه گذاران ایجاد می‌کند تا سهامداران با استفاده از این بیمه خودشان را در رابطه با ریسک های بازار بیمه کنند.
مدیرعامل شرکت مس در پایان اظهار داشت: انشاالله در سال 1400 با راه‌اندازی کارخانه‌های کنسانتره درآلو، درزه‌زار و سرباره سرچشمه شرایط مناسب‌تری برای شرکت فراهم خواهد شد. همچنین اکتشافات با سرعت و قدرت بیشتری در راه پتانسیل‌های جدید معدنی در حال فعالیت می‌باشد و اخبار آن تا پایان سال ارائه خواهد شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

“وخارزم” تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل 554 میلیارد و 570 میلیون ریال به مبلغ 5 هزار و 313 میلیارد و 912 میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت 4 هزار و 759 میلیارد و 342 میلیون ریال سود کسب کرد . سود بیش از 4 هزار و 759 میلیاردی «وخارزم» از محل واگذاری سهام

به گزارش رادیو سهام، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی با سرمایه 12 میلیارد و 500 میلیون ریال، صورت وضعیت پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها در دوره یک ماهه منتهی به 31 مرداد ماه 1399 را حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با انتشار عملکرد یک ماهه منتهی به 31 مردادماه سال جاری اعلام کرد در ابتدای دوره یک ماهه یاد شده، تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده 11 هزار و 31 میلیارد و 943 میلیون ریال و ارزش بازار معادل 126 هزار و 211 میلیارد و 295 میلیون ریال در سبد سهام خود داشت.

بهای تمام شده سهام بورسی این شرکت طی این مدت با افزایش 521 میلیارد و 495 میلیون ریال به 11 هزار و 553 میلیارد و 438 میلیون ریال رسید. ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی نیز با کاهش 15 هزار و 627 میلیارد و 842 میلیون ریال معادل 4 هزار و 141 میلیارد و 315 میلیون ریال محاسبه شد.

“وخارزم” تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل 554 میلیارد و 570 میلیون ریال به مبلغ 5 هزار و 313 میلیارد و 912 میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت 4 هزار و 759 میلیارد و 342 میلیون ریال سود کسب کرد .

شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی طی دوره یک ماهه منتهی به مرداد ماه تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده یک هزار و 76 میلیارد و 65 میلیون ریال خریداری کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی با سرمایه 12 میلیارد و 500 میلیون ریال، صورت وضعیت پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها در دوره یک ماهه منتهی به 31 مرداد ماه 1399 را حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با انتشار عملکرد یک ماهه منتهی به 31 مردادماه سال جاری اعلام کرد در ابتدای دوره یک ماهه یاد شده، تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده 11 هزار و 31 میلیارد و 943 میلیون ریال و ارزش بازار معادل 126 هزار و 211 میلیارد و 295 میلیون ریال در سبد سهام خود داشت.

بهای تمام شده سهام بورسی این شرکت طی این مدت با افزایش 521 میلیارد و 495 میلیون ریال به 11 هزار و 553 میلیارد و 438 میلیون ریال رسید. ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی نیز با کاهش 15 هزار و 627 میلیارد و 842 میلیون ریال معادل 4 هزار و 141 میلیارد و 315 میلیون ریال محاسبه شد.

“وخارزم” تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل 554 میلیارد و 570 میلیون ریال به مبلغ 5 هزار و 313 میلیارد و 912 میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت 4 هزار و 759 میلیارد و 342 میلیون ریال سود کسب کرد .

شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی طی دوره یک ماهه منتهی به مرداد ماه تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده یک هزار و 76 میلیارد و 65 میلیون ریال خریداری کرد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در مرداد 116.4 میلیارد تومان سهام واگذار کرده و از این میزان واگذاری سود 50.3 میلیارد تومانی به دست آورده است. سرچشمه در مرداد 53.5 میلیارد تومان فملی در قیمت 3315 تومان فروخته که سود حاصل از آن برابر با 33.9 میلیارد تومان بوده است. پس از فملی واگذاری 25.9 میلیارد تومان فولاد که سود 11.3 میلیارد تومانی به همراه داشته سنگین‌ترین وزن فروش سرمایه‌گذاری مس سرچشمه بوده است. 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

اشتباه بورس‌بازان

از سوژه‌های جالب دیروز در فضای مجازی، راه افتادن هشتگی با عنوان «اشتباه من» بود. سرچشمه آن هم توییت کاربری به نام مهدی حسنی بود که درباره سوتی‌هایش در معامله سهام در بازار سرمایه می‌نویسد. او دیروز نوشت: «دوباره سوتی دادم. وغدیر رو روی نرخ 20200 فروختم، دوباره 20470خریدم !» بعد از این توییت، کاربری پیشنهاد داد هشتگی به نام «اشتباه من» در توییتر راه بیفتد و افراد به اشتباهات خود در بازار اعتراف کنند. این پیشنهاد نیز مورد استقبال واقع شد و کاربران بورس‌باز شروع به اعتراف کردند. «حسین» یکی از کاربرانی بود که این‌گونه لب به اعتراف گشود: «از کجا بگم براتون؟ از خرید ورنا در قیمت 250 تومن و فروشش در 350 تومن؟ از خرید ولیز در 2800 و فروشش در 2600؟ البته بعضی جاها عالی عمل کردم که خدا را شکر بیشتر از اشتباهاتم بوده. از عملکردم در دو سال گذشته راضی هستم.»‌ یکی دیگر از کاربران درباره اشتباهاتش در بازار سرمایه نوشت: «اشتباه زیاد داشته‌ام از کوچیک تا بزرگ از خریدن سهم به‌جای فروش گرفته تا فریب بازیگر را خوردن و فروش بد موقع سهم تا بی توجهی به ناو شرکت توی معامله و…» «کدوتنبل» هم با بیان اینکه «بعد از رشد عجیب فاهواز 2 روز پیش صف خریدش بعد مدت‌ها عرضه شد و فقط چون دیدم حقوقی خریده منم خریدم » گفت که اشتباهش در بازار سرمایه این معامله بوده است.

گدنا یا گدا؟

عرضه اولیه گدنا قرار است امروز انجام شود حداکثر سرمایه موردنیاز برای خرید این سهام در عرضه اولیه 6 هزار تومان است، این موضوع چند روزی است که اسباب شوخی اهالی بازار سرمایه شده است. رضا مهدوی که از فعالان فضای مجازی و بازار سرمایه است نوشت: «گدنا رو به گدا بدی قهر می‌کنه!»

 

بهراد ابراهیمی

مدیر معاملات کارگزاری آگاه

به نظر می‌رسد تزریق شدید پول در اقتصاد آمریکا برای جلوگیری از تبعات اقتصادی شیوع کرونا شاخص دلار رو بیش از سطوح فعلی تضعیف کنه، باید منتظر رشد قیمت کامودیتی‌ها و بسته شدن کف سهم‌های مرتبط باشیم.

 

شاهین احمدی

رئیس پیشین مرکز آموزش سازمان بورس

بعد از حدود هشت سال افتخار همکاری با سازمان بورس، از این مجموعه جدا شدم؛ واقعا یکی از سخت‌ترین تصمیمات زندگی‌ام بود. از این مجموعه بسیار یاد گرفتم و امیدوارم در انجام رسالت سنگینی که بر دوش‌ مجموعه هست، روز به روز موفق‌تر باشند.

 

داود سوری

اقتصاددان

افزایش قیمت ماکارونی شاید سود و قیمت سهام کارخانه تولید ماکارونی را بالا ببرد اما افزایش قیمت سهم آن موجب افزایش قیمت ماکارونی نمی‌شود. قیمت‌ها را چون الوار سیال بر جریان رودخانه نقدینگی ببینید، شاید برخورد چوب‌ها با هم مسیر آنها را اندکی تغییر دهد ولی محرک اصلی آب رودخانه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.