دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

شرکت سیمان درود در اول تیرماه سال 1379 به صورت سهامی خاص تاسیس شد. در حال حاضر این شرکت جز واحدهای تجاری فرعی شرکت سیمان فارس و خوزستان است. این شرکت در اردیبهشت ماه سال 1381 به سهامی عام تبدیل و در تاریخ 14/11/1381 در بازار دوم بورس اوراق بهادار در گروه “سیمان، آهک، گچ” با نماد “سدور” پذیرفته شد.

موضع فعالیت شرکت طبق ماده 2 اساسنامه عبارت است از: ” احداث و توسعه تجهیزات کارخانجات تولید سیمان تیپ 1 و 2 و 5 می باشد.” در سال های اخیر، موضوع فعالیت اصلی شرکت تولید کلینکر و سیمان بوده است.

طبق گزارش 3 ماهه منتهی به 31 خرداد 1399، سود آوری شرکت در نیمه دوم سال به واسطه افزایش نرخ فروش، از دوره مشابه سال بیشتر خواهد بود.

از کل سرمایه ثبت شده شرکت (مبلغ 641،697 میلیون ریال)، حدود 43 درصد متعلق به شرکت سیمان فارس و خوزستان به عنوان سهامدار عمده شرکت است و مابقی در اختیار دیگر سهامداران حقیقی و حقوقی است.

در سال جدید قیمت سهم از اول فرودین ماه، از قیمت 6100 ریال تا به دیروز بیش از 130 درصد رشد را به ثبت رسانده است و قیمت ثبت شده دیروز برای سهم 13270 ریال است.

دیروز بیش از 2.6 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 13270 ریال (3.43%+) داد و ستد شد و سهم از ابتدا تا انتها با صف خرید در قیمت 1347 تومان روبرو بود.

از دید تکنیکال کلاسیک این سهم درون یک کانال صعودی میان مدت در حال صعود است و با رسیدن به کف کانال با افزایش تقاضا روبرو شد و روند صعودی به خودگرفته است. با بررسی رفتار موجی سهم، به نظر می رسد که سهم در حال حاضر در دامنه موج 4 خود قرار دارد که می تواند با پایان اصلاح و عبور از سقف قبلی در حوالی 1650 تومان و ادامه افزایش تقاضا، به اهداف 1940 تومان و 2500 تومان دست یابد.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش عرضه ها روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان 1200 تومان و 1050 تومان در نظر گرفت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت رصد بازار در ساعات معاملات و بروز رسانی تحلیل ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، دو شرکت سیمانی گزارش عملکرد یکماهه بهمن ماه خود را وبسایت کدال منتشر کردند. شرکت سیماند دورود که با نماد سدور و با سرمایه ثبت‌شده 641 میلیارد و 697 میلیون ریالی در بورس فعال است در گزارش یکماهه خود اعلام کرده که در بهمن ماه در مجموع 60 هزار و 899 تن انواع سیمان تولید کرده که در مقایسه با ماه گذشته دو درصد افت داشته است.

از نظر فروش نیز سدور در بهمن ماه 59هزار و 282 تن سیمان به فروش رسانده که 1٫5 درصد کمتر از فروش دی ماه این شرکت بوده است. با توجه به ثابت بودن قیمت‌ها در این مدت، میزان فروش نیز افتی 3میلیارد ریالی داشته است. این شرکت در گزارش 9ماهه خود نیز سود خالص 41 میلیارد ریالی را گزارش کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افتی 22 درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین سیمان خاش که با نماد سخاش و سرمایه 125 میلیارد ریالی در بورس معامله می‌شود در گزارش یک ماهه بهمن خود 151 میلیارد و 720 میلیون ریال فروش داشته که ناشی از فروش 76 هزار و 224 تن انواع مختلف سیمان بوده است. این شرکت در بهمن ماه 74هزارو 855 تن سیمان تولید کرده که در مقایسه با تولید دی ماه رشدی 5هزار و 553 تنی را نشان می‌دهد.

صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه سخاش نشان می‌دهد این شرکت در 9 ماه نخست امسال درآمدی هزار و 39 میلیارد ریالی داشته که 31 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است که با احتساب فروش دی و بهمن این میزان به یک هزار 335 میلیارد ریال رسیده است. همچنین سود خالص سیمان خاش 300 میلیارد ریال بوده که رشدی 67 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

مقایسه عملکرد بورسی این دو شرکت سیمانی نشان می‌دهد که سخاش در سه ماه اخیر 95درصد بازدهی داشته و رشد قیمت هر سهم آن در یکسال اخیر به 230درصد رسیده است. هر چند بازدهی یک ماهه این شرکت منفی بوده است. از سوی دیگر سدور نیز در یکسال اخیر 262درصد بازدهی داشته و بازدهی سه ماهه این شرکت در بورس بیش از 82درصد بوده است. قیمت هر سهم سدور در یک ماه گذشته رشدی 4درصدی را تجربه کرده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در فرایند سفارش‌دهی در پیش‌گشایش بازار دوشنبه، سه نماد فولاد کاویان، هپکو و پارس خودرو با 180، 130 و 93 میلیون صف خرید بیشترین تقاضا را برای خرید دارند. این در حالی است که در مقایسه با روزهای گذشته، از عطش خرید معامله‌گران کاسته شده و نمادهای نظیر داوه، زاگرس، آپ، سدور و افرانت با صف فروش همراه هستند.

پیش گشایش بازار دوشنبه

این در حالی است که فردا قرار است پس از گذشت سه ماه یک نماد جدید در بورس عرضه اولیه شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، اواخر دی ماه زمان انتشار صورت‌های مالی سه ماهه شرکت‌ها است. از این رو سود خالص به ازای هر سهم شرکت‌هایی که تاکنون گزارش داده‌اند را بررسی می‌کنیم. 

مطالب مرتبط:  لبوتان، سمایه، وگستر و انرژی در هر فصل سال 98 چقدر سود ساختند؟

                         چکاوه، کشرق، کگاز و لبوتان به در هر فصل چقدر سود ساختند؟

                         خفنر، وایران و ساروم در هر فصل سال 98 چقدر سود ساختند؟

سیمان دورود(سدور) 

مجموع سود خالص هر سهم در دوره 9 ماهه: 65ریال (6.5 تومان) 

سود خالص هر سهم سدور در پاییز با رشد 336  درصدی گزارش شده است. 

سدور در پاییز به ازای هر سهم 4.8 تومان سود خالص ساخته است در حالی که در تابستان سود 1.1 تومانی محقق کرده است. 

افزایش درآمد این شرکت که زمینه افزایش سود را فراهم کرده نشان‌دهنده خروج سدور از زیان‌دهی و ورود آن به فاز سوددهی است. 

سدور

پتروشیمی خراسان(خراسان) 

مجموع سود خالص به ازای هر سهم در پایان دوره مالی 9 ماهه: 3615 ریال (361.5 تومان)

پتروشیمی خراسان در پاییز 12 درصد کمتر از تابستان سود ساخته است اما با توجه به اینکه کاهش سود قابل توجه نبوده به نظر می‌رسد روند درآمدزایی و سودسازی شرکت با ثبات پیش رفته است. 

خراسان

سالمین (غسالم) 

مجموع سود خالص به ازای هر سهم در پایان دوره مالی 9 ماهه: 730 ریال (73 تومان)

سالمین در پاییز با سود خالص 33.3 تومانی به ازای هر سهم رشد 28 درصدی نسبت به تابستان را رقم زد. 

روندسودسازی سالمین از ابتدای سال تا کنون ادامه داشته و پیش‌بینی سودسازی خوبی از این شرکت در سه ماهه پایانی نیز وجود دارد. 

غسالم

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت سیمان دورود در مرداد ماه درامد ۱۰ میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومانی ساخته است که نسبت به تیر ماه، درامد شرکت ۲۷۷ میلیارد تومان کاهش یافته است.
به گزارش رادیو سهام، سیمان دورود در گزارش مرداد ماه، از درامد ۱۰ میلیارد و ۶۴۶ میلیارد تومانی خبر داده است. سدور در این ماه ۵۶ هزار تن تولید و ۵۵ هزار و ۸۴۷ تن فروش داشته است.
درامد تجمیعی سیمان دورود در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸، مبلغ ۹۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است. بنابراین میانگین درامد ماهانه شرکت در این دوره ۵ ماهه، مبلغ ۹ میلیارد و ۷۱۲ میلیون تومان است. با توجه به میانگین درامد ۷ میلیارد و ۸۲۵ میلیون تومانی در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷، سیمان دورود در دوره ۵ ماهه، میانگین درامد بالاتری داشته است.

مقدار فروش سیمان دورود کاهش یافت
سیمان دورود در مرداد ماه ۱۰ میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان درامد داشته است. درامد مرداد ماه سیمان دورود نسبت به تیر ماه ۲۷۷ میلیارد تومان کاهش یافته است. سیمان دورود در تیر ماه ۶۱ هزار و ۵۵۹ تن فروش داشته است که در مرداد ماه فروش شرکت به ۵۵ هزار و ۸۴۷ تن رسیده است. بالاترین میزان فروش شرکت در دوره ۵ ماهه، مربوط به فروش شرکت در خرداد ماه است که سدور، در خرداد ماه ۷۹ هزار و ۷۲۳ تن فروش داشته است.
حتما بخوانید :  حمایت «وبملت» از صنایع لبنیافزایش قیمت سیمان در سدور
نرخ فروش سیمان دورود در مرداد ماه علی‌رغم کاهش مقداری فروش، افزایش یافته است. سیمان تیپ دو کیسه و سیمان تیپ دو فله دو محصول اصلی در سبد درامدی شرکت به شمار می‌روند. نرخ فروش سیمان تیپ دو کیسه، از قیمت ۱۸۹ هزار و ۲۱۸ تومان به ازای هر تن در تیر ماه با رشد ۶درصدی به ۲۰۰ هزار و ۴۹۲ تومان رسیده است. همچنین نرخ فروش سیمان تیپ دو فله در تیر ماه از ۱۵۶ هزار و ۵۰۲ هزار تومان به ازای هر تن با رشد ۸درصدی به ۱۶۹ هزار و ۳۴۸ تومان رسیده است.

بنابراین با توجه به مقدار و نرخ فروش محصولات، مقدار فروش سیمان سدور با کاهش همراه بوده ولی نرخ فروش محصولات افزایش داشته است. اما اثر کاهش مقدار فروش شرکت موجب شده است، درامد سیمان سدور کاهش ۲۷۷ میلیون تومانی داشته باشد.
سدور ۳۸ درصد از مقدار فروش براوردی را محقق نموده است / سدور ۴۱۲ درصد از درامد براوردی را محقق ساخت
سیمان سدور برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ مقدار فروش ۸۴۰ هزار تنی را پیش‌بینی کرده است. با توجه به فروش ۳۱۹ هزار و ۳۵۹ تنی سدور در دوره ۵ ماهه، شرکت توانسته، ۳۸% از مقدار فروش براوردی را پوشش دهد. با توجه به اینکه ۵ ماه از سال مالی شرکت گذشته است، انتظار می‌رفت، ۴۲ درصد از مقدار فروش براوردی را محقق نماید.
حتما بخوانید :  رشد ۴۷۰۰ واحدی شاخص در هفته پایانی مردادسدور برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۸، درامد ۱۱۶ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومانی پیش‌بینی کرده است، با توجه به ساخت درامد ۴۸ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومانی در دوره ۵ ماهه، سدور، ۴۲درصد از درامد براوردی را محقق ساخته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، نمادهای سیمانی از جمله گروه‌های پربازده بورسی طی هفته گذشته و همچنین مرداد ماه بودند. اثر افزایش سقف نرخ فروش بر سوداوری این بنگاه‌ها می‌تواند جالب توجه باشد. به عبارتی انتشار عملکردهای ۳ ماهه معیار نسبی از هزینه‌های صنعت در ادامه سال به دست می‌دهد. رشد نرخ‌های فروش تا چه میزان می‌تواند به صورت مستقیم سوداوری صنعت را متحول کند؟
به گزارش رادیوسهام، سیمان دورود به عنوان اولین نماینده شرکت‌های بورسی سیمانی عملکرد خود در ماه میانی تابستان را منتشر کرد. این عملکرد نشان می‌دهد گمانه‌ای که در رابطه با اثر معکوس نرخ‌های فروش بر مقادیر تولید و فروش، مستلزم بررسی بیشتر است.
«سدور» در مرداد ۵۶ هزار تن سیمان تولید کرده و ۵۵٫۸ هزار تن سیمان فروخته است. میانگین نرخ فروش این شرکت در مرداد ماه نزدیک به ۱۹۰ هزار تومان در هر تن بوده و این در حالی است که میانگین نرخ بهار شرکت نزدیک به ۱۳۳ هزار تومان در تن است. به شرط ان که شرکت می‌توانست سطح تولید و فروش را در محدوده بهاری حفظ کند افزایش ۴۳ درصدی نرخ فروش باید مستقیما در مبلغ فروش ماهانه نمود پیدا می‌کرد و با توجه به انتظار برای ثبات نسبی هزینه‌ها می‌توانست سود شرکت را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.
حتما بخوانید :  عرضه سهام عدالت در بورس در انتظار مصوبه مجلسبا این حال به نظر می‌رسد افزایش نرخ‌های فروش مقادیر فروش و در پی ان مقادیر تولید را متاثر ساخته است. جدول زیر ۴ مولفه گزارش‌های ماهانه شرکت را در بازه‌های بهار، تیر و مرداد سال جاری نشان می‌دهد:

همان‌گونه که مشاهده می‌شود رشد ۴۳ درصدی نرخ‌های فروش تنها نمود ۱۸ درصدی در مبلغ فروش داشته است و این مساله از کاهش ملموس حجم عملیات نشات می‌گیرد. به این ترتیب می‌توان انتظار رشد سوداوری بنگاه‌های سیمانی را در فصل تابستان داشت: رشد مبالغ فروش در حجم کمتر عملیات، در کنار ثبات نرخ هزینه‌های متغیر تولید عملا به رشد سوداوری منجر خواهد شد. اما میزان رشد سود بسته به مقادیر تولید و فروش می‌تواند پردامنه و یا محدود باشد.
در این رابطه به نظر می‌رسد شرکت‌های سیمانی که علاوه بر بازارهای داخلی به بازارهای صادراتی نیز دسترسی دارند با فشار کمتری از جانب محدودیت تقاضا مواجه‌اند. از این منظر گزارش نمادهایی مانند «سخوز»، «سخزر»، «سهرمز» و … جالب توجه خواهد بود.
در یک جمع‌بندی کلی و برای براورد از عملکرد بنگاه‌های سیمانی در تابستان لازم است که مقادیر تولید و فروش شرکت‌ها با دقت بیشتری رصد شود. لازم به ذکر است که با توجه به تلاش‌های اتحادیه‌های سیمانی انتظار نمی‌رود نرخ فروش شرکت‌ها عقب‌نشینی خاصی نسبت به ماه تیر تجربه کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، مجمع سال مالی منتهی به پایان اسفند 1397 سیمان دورود با حضور اعضای هیات مدیره، مدیر عامل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان و سیمان ارومیه، نماینده رسمی بورس، حسابرس قانونی و بازرس مستقل و همچنین مشارکت بیش از ۵۰ درصدی سهامداران عصر روز گذشته، ۲۱ اردی بهشت ۹۸ برگزار شد.
به گزارش خبرنگار «با اقتصاد»، نیما خواجه مهمدی، مدیر عامل سیمان درود، با قرائت صورت مالی منتهی به 29 اسفند 97، اظهار کرد که به دلیل زیان انباشته سدور در سال های گذشته، توزیع سود خالص ندارند و سود دوره ای به سهامداران تعلق می گیرد.
به گفته مهمدی، واحد یک کارخانه سیمان درود پس از 4 سال توقف، از مهرماه 97 به خط تولید بازگشت و بیش از 47 هزار تن کلینکر برای مقاصد صادراتی تولید کرد.
مدیرعامل صدور همچنین با پیش بینی تولید ۸۰۰ هزار تن کلینیکر در سال 98، اعلام کرد: بیش از 765 هزار تن تولید سیمان در سال 97 تولید کردیم و پیش بینی ما برای پایان امسال ۸۴۰ هزار تن انواع سیمان است.
در ادامه صورت مالی منتهی به 29 اسفند 97 سدور، فروش این کارخانه در سال 98 با ۲۵ درصد افزایش ریالی مواجه شده و میزان فروش به ۱۱۶ میلیارد تومان خواهد رسید. مهمدی همچنین از سوددهی سدور در سال ۹۷ و پس از چند سال زیاندهی خبر داد و برای سال 98، سود 6 میلیارد و 600 میلیون تومانی را پیش بینی کرد. وی سال 97 را برای تمامی بنگاه های تولید، سالی بسیار سخت و دشوار دانست.
در نشست مجمع سالانه مالی منتهی به 29 اسفند 97 سدور، سعید حیدری، مدیر مجامع سیمان فارس خوزستان، ریاست جلسه را بر عهده داشت. محسن کلاه کج، عضو هیات مدیره سیمان ارومیه، عربعلی دوستی، به عنوان ناظر جلسه، اسحاق جمال امیدی، منشی هیات رییسه مجمع، مجتبی سرداری، نماینده بورس و علی اصغر فرخ حسابرس و بازرس قانونی حضور داشتند.
همچنین بیش از 50 درصد از سهامداران سدور هم در مجمع سالانه شرکت کردند و پس از ارایه گزارش های مالی منتهی به سال مالی 29 اسفند 97، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

منبع: baeghtesad.com