دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (شنبه سی و یکم خردادماه 99)، با افزایش 40928 واحدی معادل 3.33 درصد به رقم یک میلیون و 270 هزار واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد 373 واحدی به رقم 14 هزار و 179 واحد رسید. 

به گزارش «بورس تابناک»؛ امروز تالار شیشه‌ای سعادت آباد در اولین روز کاری هفته، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش 10851 واحدی معادل 3.33 درصد به رقم 336 هزار و 886 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد 10491 واحدی معادل 2.63 درصد، عدد 409 هزار و 242 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 6929 واحدی معادل 2.63 درصد به رقم 270 هزار و 286 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 51889 واحد افزایش معادل 3.12 درصد را رقم زد و به سطح یک میلیون و 712 هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 31344 واحد افزایش معادل 3.39 درصد به رقم 956 هزار و 984 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با 76936 واحد افزایش معادل 3.23 درصد همراه بود و عدد 2 میلیون و 455 هزار واحد را به نمایش گذاشت.

در معاملات امروز، نماد معاملاتی فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با 3180 واحد، نماد فملی متعلق به ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ با 2760 واحد، نماد فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 2681 واحد، نماد شستا متعلق به سرمایه گذاری تامین اجتماعی با 1623 واحد، نماد کگل متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با 1489 واحد و نماد شپنا متعلق به پالایش نفت اصفهان با 1279 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

در مقابل، نماد معاملاتی وبملت متعلق به بانک ملت با 507 واحد، نماد کالا متعلق به بورس کالای ایران با 126 واحد، نماد پارس متعلق به پتروشیمی پارس با 92 واحد، نماد ستران متعلق به سیمان‌ تهران‌ با 69 واحد، نماد سدشت متعلق به صنایع سیمان دشتستان با 62 واحد، نماد قثابت متعلق به قند ثابت‌ خراسان‌ با 53 واحد و نماد دفارا متعلق به داروسازی‌ فارابی‌ با 51 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بر اساس این گزارش، معامله‌گران بورس امروز 8 میلیارد و 613 میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و 409 هزار نوبت معامله و به ارزش 11 هزار و 580 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در معاملات امروز بورس، نمادهای متعلق به بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات ایران، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو و سالمین، به عنوان پربیننده های امروز معرفی شدند.

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

اوج این توجه هفته گذشته در ابلاغیه مقام معظم رهبری در مورد آزاد‌سازی سهام عدالت رخ داد که در آن معظم له در فرمانی شورای‌عالی بورس را موظف به تدوین راهکاری اجرایی درخصوص آزادسازی سهام عدالت و اجرای آن توسط تمامی دستگاه‌های اجرایی کردند. از این‌رو درحال‌حاضر بحث سهام عدالت و همچنین عرضه سهام دولتی از طریق ETFها به دو مساله مهم برای بازار سرمایه تبدیل شده است. هر چند بازار سرمایه توانسته در خلال سال گذشته به بلوغی بی‌سابقه در زمینه میزان مشارکت عمومی و ارزش معاملات دست یابد، اما همچنان برخی فعالان بازار از نگرانی‌های خود درخصوص فشار خروج احتمالی نقدینگی ناشی از عرضه سهام عدالت و صندوق‌های قابل معامله دولتی سخن می‌گویند. این گروه ضمن مثبت تلقی کردن تحولات پیش‌رو، خواهان طمانینه و اجرای پله پله تصمیمات یاد شده هستند. از دیدگاه این گروه، بازار سرمایه هر چند با ورود نقدینگی قابل ملاحظه‌ای مواجه است، اما هنوز پایداری کافی را شاهد نیست و با نبود ابزارهای مناسب احتمال دارد در صورت بروز تنش غیرمنتظره شاهد خروج این نقدینگی تازه‌کار از بازار باشیم. از این رو گروه مذکور خواهان پیش‌بینی راهکارهایی هستند که مانع از خروج سریع نقدینگی از بازار شود.

در این شرایط بازار سهام سرمست از ورود نقدینگی و نبود رقیب در بازارهای موازی شاهد ادامه رشد قیمت‌ها است. در هفته گذشته میزان افزایش شاخص کل بورس از ابتدای سال از 71درصد فراتر رفت که رقم بی‌سابقه‌ای برای 40 روز است. هفته گذشته معامله‌گران شاهد بهبود فضای کلی اقتصاد جهانی نیز بودند. انتشار خبرهایی در مورد تایید روش‌های درمانی کرونا موجب خوش‌بینی در مورد پایان قریب‌الوقوع بحران کرونا شده است که می‌تواند اقتصاد جهانی را مجددا به مسیر سابق بازگرداند.

در صحنه بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت تا ظهر روز جمعه (ساعت 13) به کانال 26 دلار بازگشت. بهای سه فلز مس و روی و سرب نیز به ترتیب 5هزار و 100دلار، یک هزار و 911دلار و یک هزار و 608دلار گزارش شده است. در بازار سهام روز چهارشنبه معامله‌گران شاهد عرضه اولیه نماد شیر پاستوریزه پگاه گیلان بودند که این عرضه با استقبال معامله‌گران مواجه شد. تقاضا بالای خرید و مشارکت دو میلیون و 357 هزار و 320 کد معاملاتی در سقف قیمتی «غگیلا» در نهایت باعث شد تا به هر فرد متقاضی حداکثر 15سهم تعلق یابد.

در میان خبرهای اثرگذار در گروه بانکی مدیرعامل بانک صادرات ایران از عرضه اولیه دو زیرمجموعه این بانک در سال‌جاری خبر داد و به ارائه توضیحاتی درخصوص علت رشد 98 درصدی سهام و اثر کاهش سود بانکی بر این صنعت پرداخت. حجت‌الله صیدی عنوان کرد: گروه مالی سپهر صادرات در نیمه راه ورود به بازار سهام قرار دارد و حدود 50 درصد امور پذیرش آن صورت گرفته است. در عین حال عرضه اولیه سهام تامین سرمایه سپهر صادرات نیز در دستور کار قرار دارد. صیدی همچنین درخصوص علت رشد 5/ 98 درصدی قیمت هر سهم «وبصادر» توضیح داد و گفت: این سهم همانند دیگر بانک‌های بورسی به ارزش‌های واقعی خود نزدیک می‌شود. اکنون بانک صادرات ایران با بیش از 230 هزار میلیارد تومان سپرده و حدود 300 هزار میلیارد تومان دارایی دارای ارزش روز بازار 22 هزار میلیارد تومانی است و جا دارد به ارزش ذاتی برسد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران درباره اثر کاهش سود بانکی بر این صنعت نیز گفت: سود سپرده‌ها کاهش پیدا نکرده و همان سودهای مصوب شورای پول و اعتبار است که در بعضی موارد رعایت نمی‌شد. در جلسه اخیر شورای هماهنگی بانک‌ها مقرر شد نظام‌بخشی بر سود بانکی صورت گیرد. بنابراین اثری بر سودآوری بانک نخواهد داشت، ضمن اینکه انتشار اوراق گواهی سپرده با سود 18 درصد هم به رسمیت شناخته شده که در صورت درخواست تامین مالی بیشتر، اوراق سپرده آن را ممکن می‌کند.

در گروه بانکی همچنین بانک تجارت در کنفرانس اطلاع‌رسانی خود اعلام کرد که وضعیت ارزی بانک در پایان سال98 مبلغ 968 میلیون دلار است. همچنین خالص ارزش روز دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان در اسفند 98 مبلغ 07/ 2 هزار میلیارد تومان است، ضمن آنکه حاشیه سود سپرده‌ها و تسهیلات ریالی در سال 98 حدود یک درصد بوده و برای سال 99 انتظار بهبود آن را دارد. سهم این بانک از نقدینگی کشور حدود 3/ 7 درصد و مانده مطالبات بانک از دولت در پایان سال 98 مبلغ 8/ 46 هزار میلیارد تومان است.

در گروه واسطه‌گری مالی، سرمایه‌گذاری بوعلی از واگذاری سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند در بازار دوم معاملات فرابورس و اثر سود این فروش خبر داد. سعید باقرزاده، مدیرعامل «وبوعلی» اعلام کرد: 11 میلیون و 241 هزار و 68 سهم شرکت تولید نیروی برق دماوند در بازار دوم معاملات فرابورس به‌صورت خرده‌فروشی با قیمت خالص 70924 ریال در روز سه‌شنبه 9 اردیبهشت واگذار شده که بهای تمام شده هر سهم 12773 ریال، مبلغ کل خالص 7/ 79 میلیارد تومان، سود خالص 3/ 65 میلیارد تومان و سود خالص به ازای هر سهم 409 ریال از آثار سود این فروش محسوب می‌شود.

در گروه سیمانی، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از رشد 32 درصدی صادرات سیمان و کلینکر در سال گذشته خبر داد و با اشاره به اینکه سال 98 برای صنعت سیمان همراه با رشد تولید، مصرف و صادرات بوده اظهار کرد: در سال گذشته 60 میلیون و 300 هزار تن سیمان تولید شد و صادرات سیمان و کلینکر رشد 32 درصدی داشت. عبدالرضا شیخان افزود: اعمال افزایش قیمت در تیرماه سال گذشته موجب شد شرکت‌های تولیدی از حاشیه زیان خارج شده و بدون تعدیل نیروها به فعالیت ادامه دهند. وی ادامه داد: در سال گذشته 66 میلیون تن کلینکر تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 9/ 6 درصد رشد داشته و 10میلیون و 800 هزار تن از آن به عراق، کویت، کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس، چین، بنگلادش، هند و آسیای میانه صادر شد.

در این گروه سیمان خاش با ارسال اطلاعیه شفاف‌سازی روی سامانه کدال به تاثیرات کرونا بر این شرکت اشاره کرد. به گفته مدیرعامل این شرکت با توجه به بسته شدن تمامی مرزهای صادراتی زمینی پاکستان از اسفند ماه سال 1398، شرکت سیمان خاش جهت تحقق اهداف صادراتی خود با استفاده و برخورداری از پتانسیل حمل دریایی موجود در بندر چابهار، نسبت به جایگزین کردن بازارهای صادراتی جدید با بازار کشور فوق‌الذکر اقدام کرده و در همین راستا موفق به صادرات 49 هزار و 970 تن کلینکر در اسفند ماه سال قبل به امارات شده است. این روند در سال‌جاری نیز ادامه داشته و هم اکنون 50 هزار تن کلینکر صادراتی (High Quality) به این بندر حمل شده و آماده بارگیری است.

سیمان دشتستان نیز اعلام کرد با توجه به بسته شدن صادرات به کویت، «سدشت» جهت تحقق اهداف صادراتی خود با استفاده و برخورداری از پتانسیل حمل دریایی موجود در بندر بوشهر و جزیره نگین، نسبت به صادر کردن محصولات خود به عراق اقدام کرده و در همین راستا موفق به صادرات 40 هزار و 122 تن کلینکر در اسفندماه سال قبل به این کشور شده است. این روند در سال‌جاری نیز ادامه داشته و تا تاریخ تهیه نامه 25 هزار و 995 تن کلینکر به این کشور صادر شده است.

در گروه خودرویی مدیر مهندسی محصول پارس‌خودرو، از افزایش حجم داخلی‌سازی برخی خودروهای خود خبر داد و گفت: از آذرماه گذشته، پارس‌خودرو وارد فاز دوم تعمیق ساخت قطعات شد و با استفاده از پنج تیم تخصصی و همکاری با شرکت‌های سازه گستر، مگاموتور و قطعه‌سازان کشور، نهضت داخلی‌سازی را ادامه داد. پژمان شادچهره افزود: تا پایان آذرماه 98، عمق داخلی‌سازی برخی محصولات به مرز 30 درصد رسید. در نتیجه این تلاش‌ها توانستیم عمق ساخت داخل برخی محصولات را به مرز 40 درصد برسانیم و صرفه‌جویی ارزی مناسبی را برای شرکت حاصل کنیم.

در این گروه همچنین مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از عرضه 12 هزار دستگاه انواع خودروهای تجاری و سنگین در سال‌جاری خبر داد و عنوان کرد: این تعداد در سال 1400 نیز به 23 هزار دستگاه افزایش خواهد یافت. فرشاد مقیمی تولید موتور 355 دیزل با استانداردهای یورو5 برای دستیابی به محیط‌زیست سبز را یکی از نیازمندی‌های مهم صنعت حمل‌ونقل کشور خواند و گفت: این موتور با همت و توان مهندسی داخلی رونمایی شده و به‌زودی به تولید انبوه خواهد رسید. خودروهای مجهز به این موتور نیز در ایران خودرو دیزل درحال آماده‌سازی برای فروش است. وی همچنین از عرضه کشنده 2 هزار و 630 ظرف کمتر از دوماه آینده خبر داد و گفت: نمونه اولیه این کشنده با موتور 355 تولید شده که در آینده با موتور 457 توسعه خواهیم داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

سهام شناور آزاد چیست؟ 

سهام شناور بخشی از سهام یک شرکت است که آماده عرضه و فروش است و دارندگان آن قصد حفظ سهام جهت مشارکت در امور اصلی شرکت را ندارند. 

برای محاسبه سهام شناور آزاد باید ترکیب سهامدار اصلی شرکت که سهامداری می‌کنند تا بتوانند در امور شرکت مداخله داشته باشند مشخص باشد. 

در بسیاری از بورس‌های دنیا شرکت‌هایی که کمتر از 25 درصد سهام آن‌ها، شناور آزاد باشد از فهرست شرکت‌های بورس حذف می‌شوند. دلیل آن هم مشخص است؛ اگر مالکان شرکتی نمی‌خواهند حداقل 25 درصد سهام آن‌ها بین مردم توزیع شود و علاقه به حفظ سهام دارند، دلیلی برای حضور آن‌ها در بازار بورس وجود ندارد. 

مزایای درصد بالای شناور آزاد چیست؟ 

اگر سهمی نسبت سهام شناور آزاد بیشتری داشته باشد، امکان نقدشوندگی آن بیشتر و دست‌کاری قیمت آن کمتر است. 

بیشترین و کمترین سهام شناور در سال 98 متعلق به کدام شرکت‌ها بود؟

کماسه و کالا دو نمادی هستند که سهام شناور آن‌ها 100 درصد است. 

وخاور با 92.09 درصد، بورس با 88.78 درصد، کسرام با 87.78 درصد، ولیز با 87.63 درصد، کسرا با 87.56 درصد، خریخت با 84.65 درصد، تمحرکه با 83.77 درصد و قثابت با 77.89 درصد 10 شرکت اول در میزان سهام شناور به شمار می‌روند. 

پارس، سپ، وامید، رانفور، وملی، بسویچ، سفار، فخاس، سدشت و نبروج در انتهای جدول درصد سهام شناور قرار میگیرند و به ترتیب از آخر به اول در بازه 0.08 تا 6.09 درصد قرار گرفته‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با افزایش مواجه شدند.

بر این اساس ، روز جاری شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 349 واحد افزایش به 111 هزار و 638 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 1791 واحد رشد به 137 هزار و 333 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 1195 واحد افزایش، به 91 هزار و 616 واحد،  به 501 هزار و 312 واحد، شاخص بازار اول با 311 واحد افزایش به 299 هزار 175 واحد و شاخص بازار دوم با 5533 واحد رشد ، به 872 هزار و 509 واحد رسید.

نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام  نشان می دهد سهام نمادهای «دامین، بکام، شیران، سهرمز، بورس، سدشت و غگل» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سفانو، خفنر، شدوص، غدشت، شپارس، کروی و شسپا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای امروز  8 میلیارد و 48 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 47 هزار و 935 میلیارد ریال در 899 هزار نوبت معاملاتی در بورس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

حمیدرضا مهرآور مدیرعامل کارگزاری بانک سامان در خصوص ارزیابی از روند بازار سرمایه به بورس نیوز اظهارکرد: اتفاق تلخ این روزها و شهادت سپهبد سلیمانی تاثیری آنچنانی بر روند بورس نگذاشت و بازار از این حیث قرمز پوش نبود.

وی ادامه داد: “بورس” نگران عکس‌العمل‌های ناشی از ریزش شاخص از سوی سرمایه‌گذاران بود که با حمایت حقوقی‌ها روند شاخص از آن بُعد منفی درآمد.

کارشناس بازارسرمایه افزود: تا زمانی که اتفاق ویژه‌ای در کشور اجرایی نشود و کار خاصی پیش نیاید، بازار سرمایه با کاهش مواجه نخواهد شد و روند سهم‌ها و سودآوری حاصل از آنها، منفی نیست اما؛ عکس‌العمل سهامدار و بازار از خود نشان می‌دهند، می‌تواند جهت بازار را تغییر دهد؛ از سوی دیگر نیز حقوقی‌ها با توجه به قیمت‌های مناسب، سهم‌های مناسبی را خریدند و روزهای آتی نیز این روند را ادامه خواهند داد.

وی در پایان بیان کرد: هنگامی که میزان فروش از نسبت وجود تقاضا در بازار پیشه بگیرد، شاخص با افت مواجه خواهد شد اما؛ لازمه پیشبرد بازار، شاخص نیست.

مهرآور در پایان خاطرنشان کرد: تا‌زمانی‌که سهم‌ها خریداری شده و این نرخ‌ها برای اشخاص حقوقی جذاب باشد، بازار می‌تواند خود را از این وضعیت رها کند و این نکته مثبت آن است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

بانک‌ها بیش از 50 درصد بنگاه‌داری می‌کنند

به گزارش بورس نیوز، حجت الاسلام  مصباحی مقدم، درخصوص چرایی توقف بانک‌ها بر بنگاه‌داری  بیان کرد: علت اصلی بنگاه‌داری بانک‌ها مربوط به مطالبات آنها از بنگاه هایی بوده که موفق به تسویه بدهی های خود نشده اند.

وی افزود: مجموعه مطالبات بانکی به اضافه سود جریمه به قدری انباشته شده که بانک‌ها وثیقه را تملک کرده و به بنگاه‌‌دار تبدیل شده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اصل بنگاه‌داری بانک‌ها تا سقف 40 درصد پذیرفته، اما در حال حاضر بانک‌ها بیش از 50 درصد بنگاه‌داری می‌کنند و این موجب بلوکه شدن پول‌های بانک‌ها در بنگاه‌ها شده است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها در شرایط فعلی امکان واگذاری بنگاه‌های اقتصادی را آنگونه که باید ندارند افزود: عوامل مختلفی باعث چسبندگی بانک‌ها به این بنگاه شده اند.

حجت الاسلام مصباحی مقدم گفت: بانک‌ها طبق قانون واگذاری بنگاه‌های اقتصادی باید ظرف سه سال این کار را انجام می‌دادند. در حال حاضر این مدت تمام شده و بانک‌ها هنوز هیچ اقدامی انجام ندادند؛ بنابراین بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی باید به بانک‌ها فشار بیاورند تا بنگاه‌ها از طریق بورس به مردم واگذار شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

تاثیر مثبت

به گزارش بورس نیوز، امروز شاخص بورس تهران به کانال 367 هزار و 333 واحد بازگشت. شاخص کل هم وزن نیز 116 عدد 116 هزار و 690 واحد را نمایش داد. شاخص بازار اول به کانال 262 هزار واحد وارد شد و شاخص بازار دوم روی رقم 767 هزار واحد ایستاد. شاخص فرابورس نیز روی عدد 4797 واحد ایستاد.

امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد سهم و اوراق بهادار طی 296 هزار نوبت دادوستد، ارزش معاملات به بیش از 3131 میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نماد‌های “کبافق”، “سدشت” و “فولاژ” بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نماد‌های “فولاد”، “فارس” و “فملی” بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز “وتجارت”، “وبملت” و “وساپا” پربیننده‌ترین نماد‌های بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، فلزات اساسی برترین گروه صنعت بود و شیمیایی و بانک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

سهامداران حقوقی در معاملات امروز بورس تهران برای حمایت از بازار 1850 میلیارد تومان خرید کردند که یک رکورد به شمار می‌آید. خرید حقوقی‌ها در فرابورس نیز 202 میلیارد تومان بود. این ارزش معاملات نوید بازگشت تعادل به بازار سهام را می‌دهد و حفظ قدرت نقدشوندگی بازار در شرایط کنونی بهترین خبر برای اهالی بورسی بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از 18000 واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به 505 هزار و 825 واحد به پایان رسید.

به گزارش رادیو سهام، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند و به طور میانگین 3 درصد افت کردند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (18025) واحد ریزش معادل (3.44) درصد به 505 هزار 825 واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (4805) واحد افت معادل (2.13) درصد به 134 هزار 850 واحد، شاخص کل «هم وزن» با (3689) واحد ریزش معادل (2.13) درصد به 169 هزار و 608 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (2456) واحد افت، معادل (2.13) درصد به 112 هزار و 914 واحد، شاخص آزاد شناور با (18064) واحد ریزش، معادل (2.76) درصد به 636 هزار و 60 واحد، شاخص بازار اول با (13640) واحد افت معادل (3.69) درصد به 356 هزار 231 واحد و شاخص بازار دوم با (34247) واحد ریزش معادل (3.07) درصد به یک هزار و 79 واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز 7 نماد « فولاد با (1125) واحد، فارس با (1100) واحد، فملی با (939) واحد،  پارس با (642) واحد، تاپیکو با (575) واحد، کگل با (544) واحد و کچاد با (535) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با 7553 واحد رشد معادل 4.99 درصد به 158 هزار و 813 واحد، چند رشته ای صنعتی با (2216) واحد افت معادل (4.39) درصد به 48 هزار و 235 واحد، حمل و نقل (970) واحد کاهش معادل (4.53) درصد به 20 هزار و 449 واحد، تامین آب، برق و گاز (45) واحد ریزش معادل (4.64) درصد به 943 واحد، ذغالسنگ با (781) واحد کاهش، معادل (4.83) درصد به 15 هزار و 395 واحد، فنی مهندسی (189) واحد افت معادل (4.89) درصد به 3 هزار و 692 واحد، انتشار و چاپ با با (76288) واحد کاهش معادل (4.99) درصد به یک هزار و 452 واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «غشان، بورس، کحافظ، کالا، چکاران، شنفت و سدشت»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «بسویچ، سهگمت، کاما، کسرا، کلوند، بشهاب و جم پیلن» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، 820 هزار و 436 نوبت معاملاتی، 5 میلیارد و 971 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 45 هزار و 790 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

کاهش 18000 واحدی نماگر بازار سهام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، مجمع عمومی شرکت سیمان دشتستان تقسیم مبلغ ۱۶۰ ریال سود نقدی و ۲۴۸ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند. 

 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان دشتستان برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸ در روز شنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸ برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “سدشت” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت سیمان دشتستان عبارت است از:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.