دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در گزارش تحلیلی این هفته، نمادهای واحیا، همراه،مرقام، سخوز و شپاس مورد بررسی قرار گرفته اند.

واحیا

گروه شامل شرکت مجتمع صنایع و معادن احیائ سپاهان سهامی عام (شرکت اصلی) و شرکت های فرعی آن است. این شرکت در دی ماه سال 1374 تاسیس شد.

سهام این شرکت در اواخر آبان سال 1391 باری اولین بار در بازار پایه زرد فرابورس با نماد “واحیا” در گروه “واسطه گری های مالی و پولی” به عموم عرضه شد.

در طول معاملات روز قبل، حدود 1.5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 248984 ریال (1.06%-) داد و ستد شد و آخرین معامله آن در قیمت 25000 تومان به انجام رسید.

بررسی نموداری این سهم نشان از نوسان قیمتی سهم درون یک کانال صعودی بلند مدت می دهد. این سهم پس از شکست مقاومت سقف کانال سطح یک خود با افزایش تقاضا روبرو شد و پس پولبک به مقاومت شکسته مجددا مورد توجه خریداران قرار گرفت و توانست از خط میانی کانال صعودی آبی رنگ خود عبور کند. در حال حاضر درگیر مقاومت حوالی 25 هزار تومان است و میتواند با اتمام اصلاح و عبور از این سطح، با اهداف 32500 تومان و 45000 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه ها روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان 22 هزار تومان، 20 هزار تومان و 18700 تومان در نظر گرفت.

همراه

شرکت ارتباطات سیار ایران در سال 1382تاسیس و در سال 1384 فعالیت خود را آغاز نمود. در اواخر سال 1386 نام شرکت به “شرکت ارتباطات سیار ایران” تغییر یافت.

در حال حاضر شرکت از شرکت های فرعی شرکت مخابرات ایران (سهامی عام) می باشد که در تاریخ 29/09/1389 پس از عرضه 5 درصد از کل سهام خود در بازار فرابورس ایران، شخصبت حقوقی شرکت به سهامی عام تغییر یافت ئ در 29 بهمن سال 1391 در شرکت بورس و اوراق بهادار ایران پذیرفته شد و از تاریخ 29/05/1392 به تابلو اصلی بورس منتقل شد.

در آخرین روز معاملاتی هفته، بیش از 10 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 51290 ریال (4.02%+) داد وستد شد و سهم با صف خرید به کار پایان داد.

از دید نموداری این سهم پس از گذر از کانال سطح 2 بلند مدت و تکمیل پولبک به آن درحال حاضر در محدوده سقف قبلی خود قرار دارد و می تواند با گذ از سقف کانال میان مدت خود (آبی رنگ) با اهداف 5687 تومان، 6660 تومان و 8200 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر سهم با افزاش عرضه ها مسیر کاهشی در پیش بگیرد، حمایت های آن را می توان 4500 تومان، 4200 تومان و 3900 تومان در نظر گرفت.

مرقام
شرکت ایران ارقام در صنعت فناوری اطلاعات فعالیت می کند. محصولات شرکت شامل دو گروه تجهیزات سخت افزاری بانکی و راه کارهای نرم افزاری می باشد.

در بازار روز قبل، حدود 2.8 میلیون برگ سهم به ارزش 153 میلیارد ریال، با قیمت پایانی 54410 ریال (4.88%-) داد و ستد شد و سهم با صف فروش به کار خود پایان داد.

بررسی نمودار قیمتی این سهم نشان می دهد که سهم درون کانال های موازی در حال حرکت است و با ورود به هر کانال، تا کانال سطح بعدی پیش می رود. در روزهای گذشته این سهم توانست از کانال سطح دوم خود عبور کند و با تکمیل پولبک به آن می توان به صعود سهم در صورت گذر از سقف قبلی در حوالی 7000 تومان، با اهداف 7660 تومان، 9120 تومان و 11500 تومان امیدوار بود.

از طرف دیگر اگر عرضه ها در سهم همچنان ادامه دار باشد و دوباره به کانال سطح دوم خود باز گردد، احتمال افت بیشتر قیمتی آن وجود خواهد داشت، در صورت از دست دادن این سطح، حمایت های آن 5 هزار تومان و 4 هزار تومان خواهد بود.

سخوز

شركت سيمان خوزستان در تاريخ 20/09/1368 و تحت شماره 77801 در اداره كل ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران و به صورت سهامي خاص به ثبت رسيد و در تاريخ 27/04/1378 از سهامي خاص به عام تبديل گرديد. این شرکت در 28/12/1392 در بازار بورس و اوراق بهادار تهران با نماد “سخوز” در گروه “سیمان، آهک و گچ” پذیرفته شد و سهام آن از 18 فرودین سال 1394 برای اولین بار مورد معامله قرار گرفت.

روز قبل بیش از 13 میلیون برگ سهم به ارزش 372 میلیارد ریال و قیمت پایانی 28330 ریال (4.52%-) داد و ستد شد.

بررسی تکنیکالی سهم نشان می دهد که در چند روز گذشته سهم توانست از سقف قبلی خود در محدوده 2800 تومان عبور کند و با برخورد به مقاومت 3000 تومان با افزایش عرضه ها روبرو شد. در صورت حفظ سطح حمایتی (مقاومت شکسته شده) و عبور از مقاومت 3000 تومان، می توان اهداف 3600 تومان و 4500 تومان را برای سهم متصور بود.

در صورت ادامه عرضه ها و از دست دادن سطح حمایتی2800 تومان، حمایته ای بعدی آن 2300 تومان و محدوده 2000 تومان خواهد بود.

شپاس

شرکت نفت پاسارگاد در بازار دوم فرابورس با نماد “شپاس” و گروه “فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای” قرار گرفته است.

در معاملات روز گذشته بیش از 1.6 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 44062 ریال (2.82%-) داد وستد شد و سهم با صف فروش به کار خود پایان داد.

از دید نموداری این سهم درون یک کانال صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سقف کانال خود با افزایش عرضه ها روبرو شد. در صورت ادامه عرضه ها و نزول بیشتر قیمت، حمایت های آن را می توان 3700 تومان و 3000 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سهم بتواند با عبور از سقف قبلی و کانال صعودی خود روند افزایشی به خود بگیرد، مقاومت های آن 5500 تومان، 6550 تومان و7800 تومان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان تحت مدیریت شرکت مشاور سرمایه گذاری پرتو آفتاب کیان قرار دارد. این صندوق که قبلا با نام صندوق سرمایه گذاری “سرمایه دنیا” فعالیت می کرد، در سال 98 به “آهنگ سهام کیان” تغییر نام داد.

از فعالیت این صندوق در بازار سرمایه حدود 3 سال و نیم می گذرد و با توجه به ماهیت صندوق که از نوع سهامی است، بازدهی خوبی کسب کرده است.

خالص ارزش دارایی های صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان طبق آخرین گزارش صندوق بیش از 345 میلیارد تومان است.

در حال حاضر بیش از 97 درصد از سرمایه گذاران صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان را افراد حقیقی تشکیل می دهند. طبق آخرین اطلاعات از سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران، تعداد سرمایه گذاران حقیقی در صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان 718 نفر است. 5 سرمایه گذار حقوقی نیز حدود 2.5 درصد دیگر سرمایه گذاران را تشکیل می دهند.

بازدهی دوره ای صندوق آهنگ سهام کیان

دورهبازدهی
هفته گذشته۱۱.۶۶ ٪
ماه گذشته۳۸.۱۹ ٪
سه ماه گذشته۱۵۸.۶۵ ٪
شش‌ماه گذشته۳۵۷.۳۹ ٪
سال گذشته۵۸۵.۷۱ ٪
از آغاز فعالیت۱۵۵۹.۶۳ ٪

اهمیت بررسی پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری

بررسی پنج سهم برتر موجود در پرتفوی صندوق ها به چند دلیل حائز اهمیت است. اول آنکه بیشترین وزن را در پرتفوی صندوق تشکیل می‌دهد و بیشترین تاثیر در میزان بازدهی‌ها را دارد. دلیل دیگر آن است که صندوق‌ها با بهره گیری از ابزارهای مختلف و پیچیده سعی می‌کنند بهینه‌ترین سهام را از نظر رشد و بازدهی شناسایی کنند بنابراین پنج سهمی که بیشترین درصدها را به خود اختصاص داده است می‌تواند نشان دهنده نوع مدیریت و مهارت کارشناسان آن صندوق باشد.

اطلاعاتی که سیگنال مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است بر اساس آخرین صورت های مالی منتشره از سایت اختصاصی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان استخراج شده است.

5  سهم با بیشترین وزن در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند. از این رو با بررسی پنج سهم برتر صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان در ادامه همراه ما باشید.

صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق : ۳,۴۵۶,۰۶۲,۱۷۷,۶۶۰  ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله : ۵۸۵.۷۱ ٪
مدیر صندوق : شرکت مشاور سرمایه گذاری پرتو آفتاب کیان
ردیفنام نمادنام شرکتدرصد از کل پرتفوی
1سخوزسیمان خوزستان%10.88
2رمپناگروه مپنا%9.35
3وبملتبانک ملت%9.14
4پخشپخش البرز%9.10
5شیرازپتروشیمی شیراز%9.03

نکته جالب توجه در این صندوق وزن بالای شرکت های کوچک در پرتفوی آن می باشد. شرکت سیمان خوزستان و پخش البرز نسبت به سایر سهم ها، کوچک تر هستند. این مسئله نشان میدهد که صندوق آهنگ سهام کیان در نظر دارد تا از پتانسیل رشد شرکت های کوچکتر در بالابردن بازدهی صندوق بهره ببرد.

آهنگ سهام کیان که در ماه های گذشته 11 میلیون برگه سهم از شرکت سیمان خوزستان را تملک کرده بود، اخیرا 200 هزار سهم دیگر نیز از این شرکت به پرتفوی خود اضافه کرد تا سهم “سخوز” با 10.88% بیشترین وزن را در بین تمام سهام موجود در پرتفوی داشته باشد.

ارزشمندترین خرید این ماه صندوق آهنگ سهام کیان مربوط به یک سهم فرابورسی از صنعت دارویی ست. شرکت پخش البرز که تا پیش از این در پرتفوی این صندوق جایی نداشت در سرمایه گذاری اخیر صندوق بیش از 23 میلیارد تومان را به خود اختصاص داد. متوسط قیمت خرید صندوق آهنگ سهام کیان از این سهم با نماد “پخش” 5700 تومان بوده است.

پرحجم ترین فروش صندوق آهنگ سهام کیان نیز مربوط به یک سهم دارویی بوده است. تعداد 5.900.000 سهم از شرکت داروسازی تولید دارو که در پرتفوی این صندوق قرار داشت در آخرین معاملات صندوق به ارزش بیش از 25 میلیارد تومان به فروش گذاشته شد و صندوق آهنگ سهام کیان به طور کامل از آن خارج شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1سخوز3.421.73
2مداران1.792.07

1. سخوز : سیمان خوزستان با نماد سخوز، در بازار بورس و گروه سیمان قرار دارد. بعد از واکنشی که به محدوده خط میانی کانال و میانگین متحرک نمایی 30 روز و حمایت 1500 تومان داشت، این نماد در دو روز کاری اخیر حجم بالایی در آن معامله شده است و امروز هم در صف خرید قرار داشت. محدوده 2 هزار تومان، که سقف تاریخی این نماد است مقاومت مهمی برای آن محسوب می شود.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 6 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. داران : داده پردازی ایران با نماد مداران، در بازار بورس و گروه رایانه قرار دارد. این نماد در اردیبهشت ماه امسال نیز جزو سهام برگزیده قرار داشت و تا محدوده 3100 تومان نیز توانست رشد کند و سپس دچار اصلاح شد. بعد از واکنشی که به محدوده 2500 تومان داشت، این سهم با افزایش تقاضا مواجه شد و امروز هم توانست به صف خرید برسد. در این تحلیل از میانگین متحرک نمایی 50 روزه نیز استفاده شده است که قیمت بالای آن قرار دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 6 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

گرچه هفته گذشته در دو نماد ایران‌خودرو و سایپا شاهد صف خرید سنگین و سهمیه‌بندی برای خرید بودیم اما روز شنبه با عرضه چند میلیاردی در هر دو نماد کمی تعادل ایجاد شد.

به گزارش رادیو سهام، مجموع معاملات این دو نماد نزدیک به هزارمیلیارد تومان بود که ظرف کمتر از دو ساعت انجام شد. سایپا کاملا متعادل شد اما برای خودرو صف خرید بیش از نیم میلیارد سهمی باقی ماند. دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.

آخرین تحولات افزایش سرمایه های بورسی

صدور 11 مجوز

هفته گذشته سازمان بورس برای 11 شرکت در بازارسرمایه مجوز افزایش سرمایه صادر کرد. «گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان» (پترول) با سرمایه دو هزار میلیارد تومانی توانست مجوز افزایش 500 میلیارد تومانی معادل 25 درصد از دو محل «مطالبات و آورده نقدی» (350 میلیارد تومان معادل 5/ 17 درصد) و «سود انباشته» (150 میلیارد تومان معادل 5/ 7 درصد) را به‌دست آورد. منابع این افزایش سرمایه قرار است صرف جبران سرمایه‌گذاری پترول در دو شرکت زیرمجموعه «کود شیمیایی و اوره لردگان» (شلرد) و «سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد» شود. «شلرد» در بازارپایه زرد فرابورس معامله می‌شود و سهامدارانش چندین ماه است منتظر شروع بهره‌برداری رسمی از این تولیدکننده اوره هستند. درواقع برقراری مجدد تحریم‌ها پیشرفت چهار تا پنج درصدی باقی‌مانده از ساخت «شلرد» را به درازا کشاند، ولی با این وجود در مجمع سالانه خرداد پارسال، زمان تعیین شده برای راه‌اندازی کامل پروژه پایان پاییز 98 اعلام شد که البته باز هم محقق نشد. صورت‌های مالی سال 98 شلرد اخیرا و بدون هیچ درآمد عملیاتی برروی کدال قرار گرفت. این تاخیر در افتتاح «شلرد» بارمالی فراوانی بر دوش «پترول» گذاشته است، به‌طوری‌که هیات‌مدیره پترول در جلسه چهارشنبه گذشته خود تصمیم به عرضه 15درصد از سهام «شلرد» برای پرداخت اقساط وام «شلرد» گرفتند. «مدبران‌اقتصاد» زیرمجموعه دیگر «پترول» است که پورتفوی ارزشمندی را در خود گردآورده و پیش از این صحبت‌هایی از عرضه اولیه آن در بازارسرمایه شده بود که ناتمام ماند. براساس جلسه هیات‌مدیره «پترول» در نیمه اردیبهشت، ظاهرا بنا بر این است که در ازای بدهی‌های پترول به سهامدار عمده‌اش یعنی «پتروشیمی خلیج‌فارس» (فارس)، مدبران اقتصاد از سبد سرمایه‌گذاری‌های پترول خارج شود. سال گذشته هم بخش قابل‌توجهی از زیرمجموعه‌های «پترول» به همین صورت و در ازای بدهی‌ها واگذار شد. در آن مقطع صحبت از این بود (یا شاید هم برداشت سهامداران بود) که پس از آن بدهی قابل‌توجهی باقی نمی‌ماند و «پترول» می‌تواند با فراغ بال به اتمام پروژه‌هایش به‌ویژه سه‌گانه‌های با درصد پیشرفت بالا یعنی پتروشیمی ایلام، ارومیه و لردگان بپردازد. اما اینک «پترول» با اظهارنامه از سوی سهامدارعمده مواجه است که قصد دارد طلب ارزی خود را به قیمت روز ارز دریافت کند و شاید با رشد قیمت ارز نگران توان زیرمجموعه‌اش در بازپرداخت آن باشد.

شرکت فرابورسی «سنگ‌آهن گهرزمین» (کگهر) مجوز افزایش سرمایه حدود 103 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را دریافت کرد تا آن را صرف جبران مخارجی کند که در دو خط تولید «گندله‌سازی» و «فاز سوم کنسانتره» صورت داده است. سرمایه فعلی «کگهر» هزار و 230 میلیارد تومان است که درصورت تصویب این افزایش سرمایه به 2 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد رسید. «کگهر» چندماهی است زیر تیغ «تعلیق نماد» ناظر فرابورس قرار دارد که به‌خاطر عدم تهیه صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان آذر 1398 از یک‌سو و عدم تعیین حق‌السهم سازمان دولتی «توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران» برای سال‌های 1397 و 1398، از سوی دیگر است.

«تامین سرمایه امید» (امید) توانست نظر موافق سازمان بورس را برای افزودن 250 میلیارد تومان به سرمایه 700 میلیارد تومانی فعلی خود یعنی افزایش حدود 35 درصدی جلب کند. مطالبات و آورده نقدی، محل این تامین سرمایه و هدف از آن اصلاح ساختار مالی است. البته سازمان اجازه داده که 150 میلیارد تومان دیگر در مجمع فوق‌العاده تصویب شود اما اختیار اجرای آن به هیات‌مدیره واگذار شود تا در مرحله دوم و ظرف مدت دوسال از تاریخ مجمع اجرایی شود. در صورت ادامه سیاست دولت در قراردادن بورس در جایگاه اصلی خود برای تامین مالی، نقش شرکت‌های تامین سرمایه بسیار پررنگ‌تر از پیش شده و افزایش سرمایه‌های پیاپی یا سنگین این شرکت‌ها توجیه اقتصادی خواهد داشت. در مجمع سالانه منتهی به پایان آذرماه 1398 که اسفند پارسال برگزار شد 37 تومان سود نقدی تقسیم شد که سهامداران «امید» می‌توانند درصورت تمایل، بخش عمده‌ای از آن را به افزایش تعداد سهام خود اختصاص دهند. امید سال قبل از آن هم با استفاده از سود تقسیمی مجمع، افزایش سرمایه حدود 16 درصدی داد.

ثبت 6 سرمایه جدید

«سیمان خوزستان» (سخوز) خبر از ثبت سرمایه جدید 140 میلیارد تومانی خود پس از حدود 115 درصد افزایش از محل مطالبات و آورده نقدی داد. از آنجا که هیات‌مدیره «سخوز» تعهد داده بودند تا پیش از مجمع سالانه 1398 سرمایه جدید را به ثبت برسانند، اینک برگزاری مجمع سالانه امکان‌پذیر می‌شود، جلسه‌ای که یک‌بار در اردیبهشت‌ماه لغو شد. البته هنوز صورت‌های مالی حسابرسی شده «سخوز» برروی کدال قرار نگرفته که شرط دیگر برگزاری مجمع سالانه است. براساس گزارش ماهانه اردیبهشت ماه امسال مبلغ فروش داخلی «سخوز» در دوماه ابتدای سال جاری حدود 24 درصد کاهش ولی در بخش صادراتی 14درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. افزایش سرمایه «اقتصادی و خودکفایی آزادگان» (خودکفا) از 50 به 70 میلیارد تومان یعنی 40 درصد از سود انباشته هم آخرین روز اردیبهشت به ثبت رسید. «خودکفا» در تابلوی زرد بازارپایه حضور دارد و مالک اصلی شرکت‌های غذایی گروه مینو است. «خودکفا» اخیرا چند قطعه زمین با مجموع متراژ 625 مترمربع را در بلوار کشاورز تهران به قیمت حدود 24 میلیارد تومان خریداری کرده تا در آن ساخت‌وساز انجام دهد. «خودکفا» زمین‌ بزرگ دیگری هم در یکی از نقاط شمالی تهران دارد که معمولا مدیران صحبت دقیقی از برنامه‌های خود در مورد آن نمی‌کنند. قیمت سهم «خودکفا» در یک‌سال گذشته با احتساب این افزایش سرمایه بیش از 20 برابر شده است.

«تراکتورسازی ایران» (تایرا) سرمایه جدید 320 میلیارد تومانی خود را که پس از افزایش سرمایه حدود 77 درصدی به‌دست آمد، یکشنبه هفته قبل به ثبت رساند. «تایرا» که در اواخر دی‌ماه مجوز افزایش نرخ محصولات خود از 8 تا 12 درصد را دریافت کرده بود، هفته گذشته و با گذشت 4 ماه، مجددا خبر از افزایش 4 تا 7 درصدی نسبت به آخرین نرخ‌ها داد. یکی از اعتراضات سهامداران تایرا که در برخی از مجامع سالانه شنیده می‌شد، محدودیت شرکت در افزایش نرخ محصولات متناسب با تورم و رشد قیمت‌ها بود که به‌نظر می‌رسد با تاخیر چندماهه به تدریج درحال انجام باشد. گزارش فعالیت یک‌ماهه منتهی به فروردین شرکت بیانگر آن است که کمتر از 5 درصد از تولیدات شرکت به فروش رفته و بقیه احتمالا با نرخ جدید فروخته شود، گرچه برای قطعیت این موضوع باید منتظر گزارش اردیبهشت ماه ماند. «گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران» (ختوقا) هم خبر از ثبت افزایش سرمایه حدود 463 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هایش در روز سه‌شنبه هفته قبل داد و سه‌شنبه همین هفته هم جایزه‌ها به سهام تبدیل خواهد شد. بدیهی است که پس از قابل معامله شدن سهام جدید از سوی «شرکت سپرده‌گذاری» نماد هم بازگشایی می‌شود. شرکت غذایی «شهد ایران» (غشهد) سرمایه جدید حدود 82 میلیارد تومانی خود پس از حدود 309 درصد افزایش از مازاد تجدید ارزیابی را به ثبت رساند. «غشهد» که درحال‌حاضر فقط کنستانتره سیب تولید و در داخل کشور می‌فروشد، در پایان سال مالی منتهی به اسفند 1398 به‌ازای هر سهم 490 تومان سود شناسایی کرد که کمتر از 3 تومان آن ناشی از عملیات شرکت بوده و بقیه از فروش دارایی‌ها به‌دست آمده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

10-01

صدور 11 مجوز

هفته گذشته سازمان بورس برای 11 شرکت در بازارسرمایه مجوز افزایش سرمایه صادر کرد. «گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان» (پترول) با سرمایه دو هزار میلیارد تومانی توانست مجوز افزایش 500 میلیارد تومانی معادل 25 درصد از دو محل «مطالبات و آورده نقدی» (350 میلیارد تومان معادل 5/ 17 درصد) و «سود انباشته» (150 میلیارد تومان معادل 5/ 7 درصد) را به‌دست آورد. منابع این افزایش سرمایه قرار است صرف جبران سرمایه‌گذاری پترول در دو شرکت زیرمجموعه «کود شیمیایی و اوره لردگان» (شلرد) و «سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد» شود. «شلرد» در بازارپایه زرد فرابورس معامله می‌شود و سهامدارانش چندین ماه است منتظر شروع بهره‌برداری رسمی از این تولیدکننده اوره هستند. درواقع برقراری مجدد تحریم‌ها پیشرفت چهار تا پنج درصدی باقی‌مانده از ساخت «شلرد» را به درازا کشاند، ولی با این وجود در مجمع سالانه خرداد پارسال، زمان تعیین شده برای راه‌اندازی کامل پروژه پایان پاییز 98 اعلام شد که البته باز هم محقق نشد. صورت‌های مالی سال 98 شلرد اخیرا و بدون هیچ درآمد عملیاتی برروی کدال قرار گرفت. این تاخیر در افتتاح «شلرد» بارمالی فراوانی بر دوش «پترول» گذاشته است، به‌طوری‌که هیات‌مدیره پترول در جلسه چهارشنبه گذشته خود تصمیم به عرضه 15درصد از سهام «شلرد» برای پرداخت اقساط وام «شلرد» گرفتند. «مدبران‌اقتصاد» زیرمجموعه دیگر «پترول» است که پورتفوی ارزشمندی را در خود گردآورده و پیش از این صحبت‌هایی از عرضه اولیه آن در بازارسرمایه شده بود که ناتمام ماند. براساس جلسه هیات‌مدیره «پترول» در نیمه اردیبهشت، ظاهرا بنا بر این است که در ازای بدهی‌های پترول به سهامدار عمده‌اش یعنی «پتروشیمی خلیج‌فارس» (فارس)، مدبران اقتصاد از سبد سرمایه‌گذاری‌های پترول خارج شود. سال گذشته هم بخش قابل‌توجهی از زیرمجموعه‌های «پترول» به همین صورت و در ازای بدهی‌ها واگذار شد. در آن مقطع صحبت از این بود (یا شاید هم برداشت سهامداران بود) که پس از آن بدهی قابل‌توجهی باقی نمی‌ماند و «پترول» می‌تواند با فراغ بال به اتمام پروژه‌هایش به‌ویژه سه‌گانه‌های با درصد پیشرفت بالا یعنی پتروشیمی ایلام، ارومیه و لردگان بپردازد. اما اینک «پترول» با اظهارنامه از سوی سهامدارعمده مواجه است که قصد دارد طلب ارزی خود را به قیمت روز ارز دریافت کند و شاید با رشد قیمت ارز نگران توان زیرمجموعه‌اش در بازپرداخت آن باشد.

شرکت فرابورسی «سنگ‌آهن گهرزمین» (کگهر) مجوز افزایش سرمایه حدود 103 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را دریافت کرد تا آن را صرف جبران مخارجی کند که در دو خط تولید «گندله‌سازی» و «فاز سوم کنسانتره» صورت داده است. سرمایه فعلی «کگهر» هزار و 230 میلیارد تومان است که درصورت تصویب این افزایش سرمایه به 2 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد رسید. «کگهر» چندماهی است زیر تیغ «تعلیق نماد» ناظر فرابورس قرار دارد که به‌خاطر عدم تهیه صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان آذر 1398 از یک‌سو و عدم تعیین حق‌السهم سازمان دولتی «توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران» برای سال‌های 1397 و 1398، از سوی دیگر است.

«تامین سرمایه امید» (امید) توانست نظر موافق سازمان بورس را برای افزودن 250 میلیارد تومان به سرمایه 700 میلیارد تومانی فعلی خود یعنی افزایش حدود 35 درصدی جلب کند. مطالبات و آورده نقدی، محل این تامین سرمایه و هدف از آن اصلاح ساختار مالی است. البته سازمان اجازه داده که 150 میلیارد تومان دیگر در مجمع فوق‌العاده تصویب شود اما اختیار اجرای آن به هیات‌مدیره واگذار شود تا در مرحله دوم و ظرف مدت دوسال از تاریخ مجمع اجرایی شود. در صورت ادامه سیاست دولت در قراردادن بورس در جایگاه اصلی خود برای تامین مالی، نقش شرکت‌های تامین سرمایه بسیار پررنگ‌تر از پیش شده و افزایش سرمایه‌های پیاپی یا سنگین این شرکت‌ها توجیه اقتصادی خواهد داشت. در مجمع سالانه منتهی به پایان آذرماه 1398 که اسفند پارسال برگزار شد 37 تومان سود نقدی تقسیم شد که سهامداران «امید» می‌توانند درصورت تمایل، بخش عمده‌ای از آن را به افزایش تعداد سهام خود اختصاص دهند. امید سال قبل از آن هم با استفاده از سود تقسیمی مجمع، افزایش سرمایه حدود 16 درصدی داد.

ثبت 6 سرمایه جدید

«سیمان خوزستان» (سخوز) خبر از ثبت سرمایه جدید 140 میلیارد تومانی خود پس از حدود 115 درصد افزایش از محل مطالبات و آورده نقدی داد. از آنجا که هیات‌مدیره «سخوز» تعهد داده بودند تا پیش از مجمع سالانه 1398 سرمایه جدید را به ثبت برسانند، اینک برگزاری مجمع سالانه امکان‌پذیر می‌شود، جلسه‌ای که یک‌بار در اردیبهشت‌ماه لغو شد. البته هنوز صورت‌های مالی حسابرسی شده «سخوز» برروی کدال قرار نگرفته که شرط دیگر برگزاری مجمع سالانه است. براساس گزارش ماهانه اردیبهشت ماه امسال مبلغ فروش داخلی «سخوز» در دوماه ابتدای سال جاری حدود 24 درصد کاهش ولی در بخش صادراتی 14درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. افزایش سرمایه «اقتصادی و خودکفایی آزادگان» (خودکفا) از 50 به 70 میلیارد تومان یعنی 40 درصد از سود انباشته هم آخرین روز اردیبهشت به ثبت رسید. «خودکفا» در تابلوی زرد بازارپایه حضور دارد و مالک اصلی شرکت‌های غذایی گروه مینو است. «خودکفا» اخیرا چند قطعه زمین با مجموع متراژ 625 مترمربع را در بلوار کشاورز تهران به قیمت حدود 24 میلیارد تومان خریداری کرده تا در آن ساخت‌وساز انجام دهد. «خودکفا» زمین‌ بزرگ دیگری هم در یکی از نقاط شمالی تهران دارد که معمولا مدیران صحبت دقیقی از برنامه‌های خود در مورد آن نمی‌کنند. قیمت سهم «خودکفا» در یک‌سال گذشته با احتساب این افزایش سرمایه بیش از 20 برابر شده است.

«تراکتورسازی ایران» (تایرا) سرمایه جدید 320 میلیارد تومانی خود را که پس از افزایش سرمایه حدود 77 درصدی به‌دست آمد، یکشنبه هفته قبل به ثبت رساند. «تایرا» که در اواخر دی‌ماه مجوز افزایش نرخ محصولات خود از 8 تا 12 درصد را دریافت کرده بود، هفته گذشته و با گذشت 4 ماه، مجددا خبر از افزایش 4 تا 7 درصدی نسبت به آخرین نرخ‌ها داد. یکی از اعتراضات سهامداران تایرا که در برخی از مجامع سالانه شنیده می‌شد، محدودیت شرکت در افزایش نرخ محصولات متناسب با تورم و رشد قیمت‌ها بود که به‌نظر می‌رسد با تاخیر چندماهه به تدریج درحال انجام باشد. گزارش فعالیت یک‌ماهه منتهی به فروردین شرکت بیانگر آن است که کمتر از 5 درصد از تولیدات شرکت به فروش رفته و بقیه احتمالا با نرخ جدید فروخته شود، گرچه برای قطعیت این موضوع باید منتظر گزارش اردیبهشت ماه ماند. «گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران» (ختوقا) هم خبر از ثبت افزایش سرمایه حدود 463 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هایش در روز سه‌شنبه هفته قبل داد و سه‌شنبه همین هفته هم جایزه‌ها به سهام تبدیل خواهد شد. بدیهی است که پس از قابل معامله شدن سهام جدید از سوی «شرکت سپرده‌گذاری» نماد هم بازگشایی می‌شود. شرکت غذایی «شهد ایران» (غشهد) سرمایه جدید حدود 82 میلیارد تومانی خود پس از حدود 309 درصد افزایش از مازاد تجدید ارزیابی را به ثبت رساند. «غشهد» که درحال‌حاضر فقط کنستانتره سیب تولید و در داخل کشور می‌فروشد، در پایان سال مالی منتهی به اسفند 1398 به‌ازای هر سهم 490 تومان سود شناسایی کرد که کمتر از 3 تومان آن ناشی از عملیات شرکت بوده و بقیه از فروش دارایی‌ها به‌دست آمده است.

 artava@chmail.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ 735 ریال سود خالص هر سهم و یک هزار ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «سخوز»

به گزارش رادیوسهام، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان خوزستان برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 در روز یکشنبه 25 خورداد ماه 1399 برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “سخوز” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان عبارت است از:

منبع: سنا

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

سیمان خوزستان در سال مالی 98 با صادرات قابل توجهی که رقم زد توانست سود ناخالص حدود 148 میلیارد تومانی تنها از محل صادرات به دست آورد.

به گزارش رادیو سهام، سیمان خوزستان در سال مالی 98 با افزایش هم‌سو درآمدهای عملیاتی و بهای تمام شده سود ناخالص را 84 درصد افزایش داد و به 210٫4 میلیارد تومان رساند.

سود عملیاتی شرکت به علت افزایش قابل توجه هزینه‌های فروش و عمومی به افزایش 29 درصدی بسنده کرد. سود خالص هم با رشد 44 درصدی از 69٫4 میلیارد تومان به 100 میلیارد تومان رسید تا به ازای هر سهم سود خالص 154٫1 تومانی محقق شود.

فروش صادراتی سخوز در سال مالی 98 از نظر مقداری 196 درصد و از نظر درآمدی 177 درصد افزایش پیدا کرده است و عملکرد خوبی برای صادرات به شمار می‌رود.

گفتنی است بخش عمده سود ناخالص شرکت از محل فروش صادراتی حاصل شده و صادرات به تنهایی سود 147٫9 میلیارد تومانی برای سخوز به همراه داشته است.

عملکرد عالی سیمان خوزستان در صادرات طی سال مالی 98

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سیمان خوزستان در سال مالی 98 با افزایش هم‌سو درآمدهای عملیاتی و بهای تمام شده سود ناخالص را 84 درصد افزایش داد و به 210.4 میلیارد تومان رساند. 

سود عملیاتی شرکت به علت افزایش قابل توجه هزینه‌های فروش و عمومی به افزایش 29 درصدی بسنده کرد. سود خالص هم با رشد 44 درصدی از 69.4 میلیارد تومان به 100 میلیارد تومان رسید تا به ازای هر سهم سود خالص 154.1 تومانی محقق شود. 

فروش صادراتی سخوز در سال مالی 98 از نظر مقداری 196 درصد و از نظر درآمدی 177 درصد افزایش پیدا کرده است و عملکرد خوبی برای صادرات به شمار می‌رود. 

گفتنی است بخش عمده سود ناخالص شرکت از محل فروش صادراتی حاصل شده و صادرات به تنهایی سود 147.9 میلیارد تومانی برای سخوز به همراه داشته است. 

سخوز

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سیمان خوزستان که به دلیل بازدهی مثبت بیش از 50 درصدی قیمت سهام با توقف نماد روبرو و ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شد به سوالات مطرح شده در سامانه تدان پاسخ داد تا آماده بازگشایی نماد شود.

برانی اساس، “سخوز” درباره عدم در دستور کار بودن برنامه تجدید ارزیابی دارایی های ثابت، افزایش نرخ محصولات شرکت های تولید کننده سیمان، هزینه حمل محصول صادراتی و نحوه آن، نرخ تسعیر منابع ارزی حاصل از فروش صادراتی، نرخ فروش سیمان توسط شرکت العماره به دلار بر تن، مقاصد صادراتی شرکت تعرفه واردات سیمان و کلینکر در این کشورها، میزان دارایی های ثابت، پیش بینی مقدار تولید سیمان و کلینکر برای سال 99، هزینه سوخت و برق به ازای تولید هر تن کلینکر و سیمان در سال گذشته و پیش بینی در سال جاری، نرخ خرید مواد اولیه مارل؛ سنگ آهن؛ سنگ سیلیس و سنگ گچ و سیاست دریافت تسهیلات و نرخ آن توضیح داد که مخی توان اینجا مشاهده کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، با توجه به اینکه سال‌های مالی شرکت‌های سیمانی با یکدیگر متفاوت است عملکرد آن‌ها در سه فصل گذشته برای هر یک مورد بررسی قرار گرفته است.  

سدور، سخاش، سبزوا، سغرب، ساراب، ساربیل، سبجنو، سرود، سشمال، ساروم، سکرد، سپاها و سخوز شرکت‌هایی بودند که در سومین فصل از سال مالی خود افزایش حاشیه سود را داشته‌اند. 

photo_2020-02-04_14-54-05

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.