دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 10:05 جمع صف‌های خرید به حدود هشت هزار و 190 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش 650 میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هفت هزار و 540 میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «ونیکی»، «وبانک» و «پترول» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران 797 میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وسدید»، «سخزر» و «کماسه» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف تولید نیروی برق آبادان (آبادا) به نزدیک چهار درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و 330 میلیارد تومان (41 درصد کل) و 10 صف فروش برتر 450 میلیارد تومان (68 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 129 نماد و حجم صف‌های فروش در 16 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های “سرمایه‌گذاری‌ها” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و 225 میلیارد تومان و هزار و 140 میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر هیچ گروهی زیر فشار فروش نیست.

این جدول حدود 38 درصد از هشت هزار و 850 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار و 330 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن __ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 16 هزار و 180 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.11

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت سیمان خزر در تاریخ 1366/01/19 تاسیس شد و در 1373/10/24 به شرکت سهامی عام تبدیل شد و سال بعد در بورس اوراق بهادار در گروه “سیمان، آهک و گچ” با نماد “سخزر”پذیرفته شد. در حال حاضر، شرکت سیمان خزر جزء واحد های تجاری فرعی شرکت سیمان فارس و خوزستان می باشد.

فعالیت اصلی شرکت سیمان خزر

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 2 اساسنامه عبارتست از احداث کارخانه و تولید سیمان و صنایع وابسته به آن، واردات ماشین آلات و لوازم اولیه و هرنوع کالای مجاز و صادرات انواع تولیدات آنها و بطور کلی هرگونه فعالیت بازرگانی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم با موضوع شرکت ارتباط و یا پیوستگی داشته باشد.

شرکت سیمان فارس و خوزستان با مالکیت 54 درصدی و شرکت سرمایه گذاری ملی ایران نیز با در اختیار داشتن 16 درصد از کل سهام شرکت به عنوان سهامداران عمده این شرکت شناخته می شوند.

بررسی گزارش 3 ماهه منتهی به 31 خرداد 1399 موارد زیر قابل بررسی است:

سرمایه شرکت در 1397/12/18 از مبلغ 230،000 میلیون ریال به 500،000 میلیون ریال (معادل 117 درصد) از محل سود انباشته، آورده نقدی، و مطالبات سهامداران افزایش پیدا کرد. افزایش سرمایه مورخ 1399/01/31 نزد اداره ثبت شرکت ها ثبت شده است.

حال به بررسی تابلو معاملات و تحلیل تکنیکال این سهم می پردازیم. در معاملات امروز حدود 33 هزار برگ سهم به ارزش 118 میلیون تومان ( یک فروشنده و 42 خریدار) با قیمت پایانی 36590 ریال (0.14%-) داد و ستد شد و سهم از ابتدا تا انتها با صف فروش مواجه شده بود.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سقف کانال 1.75 خود با افزایش شدید عرضه ها روند نزولی خود را از 29 تیرماه سال جاری آغاز کرد و از قیمت حوالی 6900 تومان تا 34810 ریال ( کاهش 50 درصدی ) افت قیمت پیدا کرد.

در حال حاضر سهم در محدوده سقف کانال سطح اول شکسته شده قبلی خود است و می تواند با ورود خریداران با اهداف 4520 تومان، 5300 تومان و 6900 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر عرضه ها در سهم ادامه دار باشد، حماییت های آن را می توان 3354 تومان و 2688 تومان قابل بررسی باشد.

با توجه به افت 50 درصدی قیمت، و روند کلی بازار، این سهم برای رسیدن به سقف قبلی خود نیاز به رشد 100 درصدی دارد که باتوجه به شرایط بازار نظر می رسد این رشد در کوتاه مدت به سختی قابل دستیابی باشد و روند اصلاحی سهم در قالب موج ایکس برای مدتی ادامه خواهد داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، حقیقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود هزار میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 18 هزار و 200 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها به 5.6 درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “فرآورده‌های نفتی”، “چندرشته‌ای صنعتی” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “سیمان” و “استخراج کانه‌های فلزی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شتران»، «وغدیر» و «شبندر» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «خبهمن»، «سخزر» و حق تقدم «کگهر» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 106 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 143 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول دو هزار و 50 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 30 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.5

مالکیت-صنایع-5.5

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 سخزر 1.42 2.11
2 ثجوان 5.34 1.06
3 خپویش 2.14 0.87

1. سخزر : سیمان خزر با نماد سخزر در بازار اول بورس و گروه سیمان قرار دارد. این نماد در 5 اسفند سال گذشته هم جزو نماد برگزیده قرار داشت و تا سقف کانال در محدوده 1400 تومان پیش رفت. بعد از اصلاحی که تا نزدیکی حمایت 1100 تومان داشت، امروز در صف خرید گرفت.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 6 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. ثجوان : تامین مسکن جوانان با نماد ثجوان، در بازار پایه زرد فرابورس و گروه انبوه سازی قرار دارد. با نزدیک شدن به محدوده 750 تومان، شاهد افزایش تقاضا در این سهم بودیم به طوری که امروز از صف فروش به صف خرید پیوست. در صورت رشد از این ناحیه، مقاومت 950 تومان را پیش رو دارد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 6 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. خپویش : سازه پویش با نماد خپویش در بازار دوم بورس و گروه خودرو و ساخت قطعات قرار دارد. این نماد نیز سه ماه قبل جزو سهام برگزیده بود که بعد از شکست سقف 7300 تومان نتوانست رشد چندانی را تجربه کند. با نزدیک شدن دوباره به محدوده 7300 تومان که حمایت مهمی برای آن محسوب می شود، امروز حجم نسبتا بالایی در مقایسه با روزهای گذشته در آن معامله شد و به صف خرید پیوست.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 6 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت 10:00 جمع صف‌های خرید به حدود هفت هزار و 940 میلیارد تومان رسید در حالی که ارزش صف‌های فروش 844 میلیارد تومان بوده است؛ بدین ترتیب کفه ترازو با هفت هزار و 96 میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید سنگینی می‌کند.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «پترول»، «وآیند» و «شتران» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان هزار میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «سخزر»، «آریان» و «فنوال» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف دشت مرغاب (غدشت) به 12 درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع چهار هزار و 50 میلیارد تومان (51 درصد کل) و 10 صف فروش برتر 470 میلیارد تومان (56 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 92 نماد و حجم صف‌های فروش در 20 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های “محصولات شیمیایی” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و 280 میلیارد تومان و هزار و 40 میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه “سیمان” با فشار ناچیز فروش 40 میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود 46 درصد از هشت هزار و 780 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و 670 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 155 درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به 14 هزار و 450 میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.4

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 شکلر 5.30 17.13
2 ولشرق 1.90 1.35
3 سخزر 4.27 1.54

1. شکلر : نیروکلر با نماد شکلر در بازار اول بورس و گروه محصولات شیمیایی قرار دارد. این نماد که در سهم های برگزیده دیروز هم قرار داشت، امروز با حجم بالایی از مقاومت تاریخی خود عبور کرد. البته هنوز اندیکاتور RSI نتوانسته است کانال را به سمت بالا بشکند.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 5 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. ولشرق : لیزینگ ایران و شرق با نماد ولشرق در بازار دوم فرابورس و گروه واسطه گری های مالی و پولی قرار دارد. این نماد در تاریخ 26 بهمن هم جزو سهم های برگزیده قرار داشت و یک بار هم به سمت مقاومت 520 تومان حرکت کرد اما نتوانست بالای آن تثبیت شود و با اندکی اصلاح مواجه شد. این سهم بعد از عبور از ناحیه 445 تومان کماکان با حجم های بالایی رو به رو است و باید منتظر روزهای آتی باشیم تا ببینیم می تواند از این ناحیه رشد بیشتری انجام دهد یا نه. اندیکاتور RSI هم هنوز در داخل یک مثلث همگرا قرار گرفته و از آن خارج نشده است.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 5 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. سخزر : سیمان خزر با نماد سخزر در گروه سیمان و بازار اول بورس قرار دارد. همانطور که در تصویر ملاحظه می شود، بعد از عبور از ناحیه 1000 تومان حجم های بالایی در این سهم معامله شده است و امروز هم با حجم سنگینی از مقاومت تاریخی خود عبور کرد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 5 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز، حداقل رشد 3.5 درصدی را تجربه کردند.

آمارهای معاملاتی نشان می دهد، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با32141   واحد رشد به 878 هزار و97 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 8550 واحد افزایش به 233 هزار و608 واحد، شاخص کل «هم وزن» با9022 واحد افزایش به 285 هزار و 667 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 5992 واحد افزایش به 189 هزار و 729 واحد، شاخص آزاد شناور با 39869 واحد افزایش به یک هزار و 104 واحد، شاخص بازار اول با 21046 واحد افزایش به 622 هزار 853 واحد و شاخص بازار دوم با 75218 واحد رشد ، به یک هزار و 856 واحد رسید.

این گزارش می افزاید، امروز 7 نماد « فارس با 2990 واحد، فملی با 2899 واحد، فولاد با 2294 واحد، شستا با 1221 واحد، حکشتی با 1158 واحد، رمپنا با 948 واحد و تاپیکو با 929 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

همچنین قیمت سهام نمادهای «ولصنم، خریخت، حکشتی، خاهن، فملی، خبهمن و وغدیر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فاذر، پدرخش، دشیمی، خرینگ، خکمک، سخزر و خپویش» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام ثبت کردند .

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و 10نوبت معاملاتی، 5 میلیارد و 155 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 78 هزار و 472میلیارد ریال در بورس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعات ثبت شده در وبسایت کدال، شرکت سیمان خزر که با سرمایه 230 هزار میلیارد ریالی در بورس فعال است، در گزارش صورت‌های مالی سال 98 خود توانسته سودی 384 میلیارد و 431 میلیون ریالی را شناسایی کند. این در حالی است که افزایش سرمایه 117 درصدی این شرکت هنوز در بورس به ثبت نرسیده است. سخزر در حالی توانسته برای هر سهم خود 769 ریال سود محقق کند که در سال گذشته این رقم 787 ریال بود.

سیمان خزر در کل سال 98 بیش از یک میلیون و 761 هزار تن سیمان تولید کرده که و از فروش انواع سیمان یک هزار و 577 میلیارد ریال فروش داشته است. فروشی که در مقایسه با سال مالی 97 رشدی 63 درصدی را نشان می‌دهد. بررسی صورت‌های مالی سخزر نشان می‌دهد این شرکت در پایان سال 98 در محموع 706 میلیارد و 635 میلیون ریال بدهی داشته که نسبت به سال مالی گذشته 11 درصد کمتر بوده است. بر این اساس حاشیه سود خالص سخزر در سال 98 معادل 24 درصد بوده که در مقایسه با حاشیه سود 18 درصدی سال 97 رشد قابل توجه 33 درصدی را نشان می‌دهد.

شرکت سیمان خزر همچنین در گزارش عملکرد مالی اسفندماه خود خبر از فروش 113 میلیارد و 974 میلیون ریالی انواع سیمان داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد کمتر بوده است. بر این اساس کل تولید سیمان سخزر نیز نسبت به سال 97، رشدی 20 درصدی را به ثبت رسانده است.

بازده یکساله سخزر در بورس در حالی به 282 درصد رسیده که این نماد در سه ماه اخیر بیش از 50 درصد افزایش قیمت داشته است. مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 روز چهارشنبه 17 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و در آن در خصوص تصویب صورت‌های ملی سال و برخی موارد دیگر تصمیم‌گیری خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بر اساس اخبار منتشر شده در کدال، آگهی افزایش سرمایه شرکت خگستر به ثبت رسید تا این شرکت پس از افزایش سرمایه 1550 درصدی آماده بازگشایی شود.

به گزارش رادیوسهام، این‌روزها که بورس عملکرد مناسبی دارد، خرید سهامی که هنوز جای رشد داشته باشند، دغدغه بزرگی برای سهامداران محسوب می‌شود. در یکسال اخیر کمتر سهمی بود که بازدهی بیش از 100 درصد را به ثبت نرسانده باشد و بسیاری از سهام نیز بیش از 500 تا 600 درصد بازدهی داشته‌اند. این عملکرد فوق‌العاده باعث شده معامله‌گران برای خریداری برخی سهام با تردید مواجه شوند. یکی از مواردی که می‌تواند موجب رشد مجدد سهام شود، افزایش سرمایه است. از آنجا که پس از افزایش سرمایه، قیمت سهام به همان میزان کاهش پیدا می‌کند، بار روانی حبابی بودن قیمت‌ سهام کاسته شده و می‌تواند مجددا برای سهامدار جذاب باشد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط کدال، در 24 ساعت گذشته برخی شرکت‌ها اخباری را در خصوص افزایش سرمایه خود منتشر کردند.
شرکت سیمان خزر(سخزر) یکی از این نمادها بود که آگهی ثبت افزایش سرمایه خود را در اخرین روز فروردین منتشر کرد. بر اساس این آگهی افزایش سرمایه 270 میلیارد ریالی این شرکت (117 درصدی) این شرکت در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است. بخشی از این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و بقیه از محل مطالبات و آورده نقدی بوده است. سخزر در سه ماه گذشته بازدهی 53 درصدی را به ثبت رسانده است.

شرکت صنایع جوشکاب یزد (بکاب) نیز در اطلاعیه از خبر تایید پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره از سوی حسابرس و بازرس قانونی این شرکت داد. بر این اساس این شرکت یک گام دیگر به گرفتن مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی خود به منظور اصلاح ساختار مالی نزدیک‌تر شد.

دیگر شرکتی که پیشنهاد افزایش سرمایه آن از سوی حسابرس تایید شد، ثاخت بودو این شرکت نیز قصد افزایش سرمایه 50 درصدی خود از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی را دارد که به منظور بهبود ساختار مالی و کاهش هزینه‌های مالی شرکت از طریق تسویه حساب با بانک‌ها ارائه می‌گردد.

همچنین پس از کش و قوس‌های فراوان آگهی افزایش سرمایه خگستر نیز در وبسایت کدال به ثبت رسید. مجوز افزایش سرمایه 1550 درصدی این شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها در تاریخ 26 فروردین صادر شده بود، امروز در مرجع ثبت شرکت‎ها به ثبت رسید تا این نماد پرتقاضا به زودی آماده بازگشایی مجدد شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، این‌روزها که بورس عملکرد مناسبی دارد، خرید سهامی که هنوز جای رشد داشته باشند، دغدغه بزرگی برای سهامداران محسوب می‌شود. در یکسال اخیر کمتر سهمی بود که بازدهی بیش از 100 درصد را به ثبت نرسانده باشد و بسیاری از سهام نیز بیش از 500 تا 600 درصد بازدهی داشته‌اند. این عملکرد فوق‌العاده باعث شده معامله‌گران برای خریداری برخی سهام با تردید مواجه شوند. یکی از مواردی که می‌تواند موجب رشد مجدد سهام شود، افزایش سرمایه است. از آنجا که پس از افزایش سرمایه، قیمت سهام به همان میزان کاهش پیدا می‌کند، بار روانی حبابی بودن قیمت‌ سهام کاسته شده و می‌تواند مجددا برای سهامدار جذاب باشد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط کدال، در 24 ساعت گذشته برخی شرکت‌ها اخباری را در خصوص افزایش سرمایه خود منتشر کردند.
شرکت سیمان خزر(سخزر) یکی از این نمادها بود که آگهی ثبت افزایش سرمایه خود را در اخرین روز فروردین منتشر کرد. بر اساس این آگهی افزایش سرمایه 270 میلیارد ریالی این شرکت (117 درصدی) این شرکت در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است. بخشی از این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و بقیه از محل مطالبات و آورده نقدی بوده است. سخزر در سه ماه گذشته بازدهی 53 درصدی را به ثبت رسانده است.

شرکت صنایع جوشکاب یزد (بکاب) نیز در اطلاعیه از خبر تایید پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره از سوی حسابرس و بازرس قانونی این شرکت داد. بر این اساس این شرکت یک گام دیگر به گرفتن مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی خود به منظور اصلاح ساختار مالی نزدیک‌تر شد.

دیگر شرکتی که پیشنهاد افزایش سرمایه آن از سوی حسابرس تایید شد، ثاخت بودو این شرکت نیز قصد افزایش سرمایه 50 درصدی خود از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی را دارد که به منظور بهبود ساختار مالی و کاهش هزینه‌های مالی شرکت از طریق تسویه حساب با بانک‌ها ارائه می‌گردد.

همچنین پس از کش و قوس‌های فراوان آگهی افزایش سرمایه خگستر نیز در وبسایت کدال به ثبت رسید. مجوز افزایش سرمایه 1550 درصدی این شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها در تاریخ 26 فروردین صادر شده بود، امروز در مرجع ثبت شرکت‎ها به ثبت رسید تا این نماد پرتقاضا به زودی آماده بازگشایی مجدد شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.