دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 سخاش 6.62 2.70
2 حبندر 2.27 1.06

1. سخاش : سیمان خاش با نماد سخاش در بازار بورس و گروه سیمان قرار دارد. با گذر از 4 هزار تومان، امروز حجم بالایی را در این سهم شاهد بودیم.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 26 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. حبندر : دریایی و کشتیرانی خط دریابندر با نماد حبندر در بازار پایه زرد فرابورس و گروه حمل و نقل قرار دارد. این سهم که در یک کانال صعودی حرکت می کند، با نزدیک شدن به محدوده 3 هزار تومان و خط میانی کانال دچار اصلاح شد اما محدوده 2800 تومان مانع اصلاح بیشتر این نماد گشته است و چند بار به آن واکنش نشان داده است. باید در ادامه ببینیم می تواند روی این حمایت مهم تثبیت شود و رشد خود را ادامه دهد یا نه.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 26 اسفند ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نتیجه برگزاری دو مجمع فوق العاده و سالانه شرکت گل گهر و سیمان خاش مشخص شد.

مجمع فوق العاده شرکت گل گهر صبح امروز با دستور جلسه تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه با حضور اکثریت سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.

در این مجمع با توجه به صدور مجوز توسط سازمان بورس، افزایش سرمایه 54 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی مورد موافقت سهامداران قرار گرفت.

“کگل” به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز جهت خرید سنگ آهن و مخارج سرمایه ای مورد نیاز جهت اجرای طرح های توسعه ای ، سرمایه فعلی را در مرحله اول از 4.8 به 7.4 هزار میلیارد تومان رساند.

افزایش سرمایه مرحله دوم برای رساندن سرمایه از 7.4 به 10 هزار میلیارد تومان نیز معادل 54 درصد ظرف مدت یکسال در اختیار هیات مدیره قرار گرفته که پس از اخذ مجوز نسبت به عملی کردن ان اقدام می شود.

نتیجه مجمع سالانه “سخاش”

همچنین مجمع سالانه شرکت سیمان خاش یکشنبه با حضور 80.4 درصد سهامداران در محل شرکت بین المللی بازرسی کالای تجاری برگزار شد.

در این مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به اسفند 98 و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، صورت های مالی تصویب و به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از 3884 ریال سود محقق شده هر سهم، 4300 ریال معادل 110درصد  سود برای هر سهم توزیع شود.

براین اساس، سهامداران حقیقی و حقوقی دارای کمتر از یک درصد سهم از یک تا 30 آبان و از یک درصد و بالاتر از یک آذر تا 7 دی ماه می توانند سود خود را دریافت کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شاخص بورس با رشد 15 هزار و 422 واحدی در پایان معاملات روز جاری به 623 هزار و 278 واحد رسید.

به گزارش رادیوسهام، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 15422 واحد رشد معادل 2.54 درصد به 623 هزار و 278 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 4109 واحد افزایش معادل 2.54 درصد به 166 هزار و 88 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 4260 واحد رشد معادل 1.98 درصد به 219 هزار و 756 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 2833 واحد افزایش، معادل 1.98 درصد به 146 هزار و 162 واحد، شاخص آزاد شناور با 19241 واحد کاهش، معادل 2.47 درصد به 799 هزار و 443 واحد، شاخص بازار اول با 12269 واحد افزایش معادل 2.88 درصد به 438 هزار 557 واحد و شاخص بازار دوم با 26660 واحد رشد معادل 2.04 درصد، به یک هزار و 332 واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز 7 نماد « فولاد با 1287 واحد، فملی با 1030 واحد، کگل با 749 واحد، تاپیکو با 600 واحد، وغدیر با 550 واحد، رمپنا با 517 واحد و پارسان با 477 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افزایش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با 70 واحد صعود معادل 11.75 درصد به 670 واحد، وسایل ارتباطی با 2778 واحد افزایش معادل 7.80 درصد به 38 هزار 410 واحد، محصولات فلزی 11493 واحد رشد معادل 5.30 درصد به 228 هزار و 286 واحد، ذغال سنگ 1257 واحد افزایش معادل 5.02 درصد به 26 هزار و 330 واحد، محصولات چرمی با 790 واحد رشد، معادل 5 درصد به 16 هزار و 606 واحد، سایر معادن با 11615 واحد رشد معادل 4.38 درصد به 276 هزار و 592 واحد، تامین آب، برق و گاز با 49 واحد رشد معادل 4.14 درصد به یک هزار و 251 واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «چدن، وآتی، های وب، وبشهر، وخارزم، مرقام و غشهد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فسپا، غسالم، غالبر، پلاسک، کحافظ، سخاش و غشان» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و 46 هزار نوبت معاملاتی، 7 میلیارد و 445 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 63 هزار و 726 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، دو شرکت سیمانی گزارش عملکرد یکماهه بهمن ماه خود را وبسایت کدال منتشر کردند. شرکت سیماند دورود که با نماد سدور و با سرمایه ثبت‌شده 641 میلیارد و 697 میلیون ریالی در بورس فعال است در گزارش یکماهه خود اعلام کرده که در بهمن ماه در مجموع 60 هزار و 899 تن انواع سیمان تولید کرده که در مقایسه با ماه گذشته دو درصد افت داشته است.

از نظر فروش نیز سدور در بهمن ماه 59هزار و 282 تن سیمان به فروش رسانده که 1٫5 درصد کمتر از فروش دی ماه این شرکت بوده است. با توجه به ثابت بودن قیمت‌ها در این مدت، میزان فروش نیز افتی 3میلیارد ریالی داشته است. این شرکت در گزارش 9ماهه خود نیز سود خالص 41 میلیارد ریالی را گزارش کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افتی 22 درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین سیمان خاش که با نماد سخاش و سرمایه 125 میلیارد ریالی در بورس معامله می‌شود در گزارش یک ماهه بهمن خود 151 میلیارد و 720 میلیون ریال فروش داشته که ناشی از فروش 76 هزار و 224 تن انواع مختلف سیمان بوده است. این شرکت در بهمن ماه 74هزارو 855 تن سیمان تولید کرده که در مقایسه با تولید دی ماه رشدی 5هزار و 553 تنی را نشان می‌دهد.

صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه سخاش نشان می‌دهد این شرکت در 9 ماه نخست امسال درآمدی هزار و 39 میلیارد ریالی داشته که 31 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است که با احتساب فروش دی و بهمن این میزان به یک هزار 335 میلیارد ریال رسیده است. همچنین سود خالص سیمان خاش 300 میلیارد ریال بوده که رشدی 67 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

مقایسه عملکرد بورسی این دو شرکت سیمانی نشان می‌دهد که سخاش در سه ماه اخیر 95درصد بازدهی داشته و رشد قیمت هر سهم آن در یکسال اخیر به 230درصد رسیده است. هر چند بازدهی یک ماهه این شرکت منفی بوده است. از سوی دیگر سدور نیز در یکسال اخیر 262درصد بازدهی داشته و بازدهی سه ماهه این شرکت در بورس بیش از 82درصد بوده است. قیمت هر سهم سدور در یک ماه گذشته رشدی 4درصدی را تجربه کرده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت سیمان خاش در فعالیت ۶ماهه خود سود هرسهم را یک هزار و ۶۵ریال اعلام کرد. 

شرکت سیمان خاش در صورت های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ سود هرسهم را یک هزار و ۶۵ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۳درصد افزایش یافته است.

این شرکت سود عملیاتی را ۱۲۱میلیارد ریال، سود خالص را ۱۳۳میلیارد و ۸۷میلیون ریال و سود انباشته را ۲۶۹میلیارد و ۵۶۲میلیون ریال منتشر کرده است.

«سخاش» در دوره مورد گزارش ۳۵۴هزار و ۴۲۵تن انواع محصولات خود را به مبلغ ۵۹۲میلیارد و ۸۰۸میلیون ریال به فروش رسانده است و پیش بینی کرده است که طی ۶ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ بتواند ۴۹۲هزار و ۵۷۵تن از محصولات خود را به مبلغ ۹۲۸میلیارد و ۸۸۶میلیون ریال به فروش برساند.

«سخاش» درباره اهداف خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که حفظ مقدار فروش و افزایش نرخ صادرات محصولات، حفظ بازارھای داخلی و تولید و فروش محصولات جدید (سیمان آمیخته) جهت کاهش قیمت تمام شده از موارد با اهمیت است.

این شرکت با توجه به هماهنگی های انجام شده با سایر شرکت های تولید کننده و مدیریت هلدینگ فارس و خوزستان و انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، افزایش نرخ فروش سیمان در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد به همین منظور در برآوردهای ۶ماهه دوم قیمت های فروش جدید با توجه به شرایط بازار لحاظ شده است. «سخاش» افزایش عوامل بهای تمام شده در سال ٩٨ را با توجه به نوسانات نرخ ارز دانست و افزایش دستمزد سالانه و سایر هزینه ها پیش بینی کرده است. همچنین نرخ حامل های انرژی (مازوت و برق) مشابه نیمه اول سال محاسبه شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۵۸۶ واحد رشد معادل ۰.۶۳درصد به ۲۵۳ هزار و ۴۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۴۲۸ واحد افزایش معادل ۱.۳۶ درصد به ۶۸ هزار و ۹۹۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۴۰۵ واحد افت معادل ۰.۳۸ درصد به ۶۰ هزار و ۳۶۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۷۲ واحد رشد، معادل ۰.۳۸ درصد به ۴۰ هزار و ۶۸۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۷۶۱ واحد رشد، معادل ۰.۳۶ درصد به ۲۸۱ هزار و ۱۲۳ واحد، شاخص بازار اول با ۱۱۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۶۲ درصد به ۱۸۶ هزار ۵۲۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۲۴۸ واحد صعود معادل ۰.۶۵ درصد، به ۵۰۲ هزار و ۹۵۳ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد « فارس با ۱۹۳ واحد، شتران با ۱۹۰ واحد، فملی با ۱۸۴ واحد، تاپیکو با ۱۶۵ واحد، شبندر با ۱۲۹ واحد و شبریز با ۱۲۰ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۳۳۴۹ واحد صعود معادل ۷.۴۹ درصد به ۴۸ هزار و ۷۴ واحد، ذغال سنگ با ۳۶۷ واحد افزایش معادل ۵.۴۴ درصد به ۷ هزار و ۱۲۱ واحد، محصولات چرمی با ۴۵۰ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۹ هزار و ۴۵۵ واحد، محصولات کاغذ با ۲۰۲۰ واحد رشد معادل ۳.۵۷ درصد به ۵۸ هزار و ۵۳۹ واحد، محصولات چوبی با  ۷۸۴۴ واحد افزایش، معادل ۳.۲۵ درصد به ۲۴۹ هزار و ۵۰۱ واحد، لاستیک با (۱۱۷۲) واحد افت معادل (۲.۳۳) درصد به ۴۹ هزار و ۱۹۳ واحد، زراعت با (۲۰۵۳) واحد کاهش معادل (۳.۲۸) درصد به ۶۰ هزار و ۶۳۳ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال، نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کماسه، سفارس، کبطس، وملی، خمحرکه، غمهرا و وصنا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «پکرمان، دسینا، ولملت، ونیکی، پاسا، لابس و سخاش» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲۰۶ هزار نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۷۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۹ هزار و ۲۸۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۲۸ هزار و ۱۷۵ میلیارد تومان رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.