دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

شرکت سیمان لار سبزوار در سال 1387 با ظرفیت تولید 3400 تن کلینکر فعلیت خود را آغاز کرد و دی ماه سال 1389 در فرابورس و زیرگروه “سیمان، آهک، گچ” پذیرفته شد.

طی معاملات روز گذشته، تعداد 271 هزار برگ سهم به ارزش بالغ بر 1.8 میلیارد ریال با قیمت پایانی 6665 ریال مورد داد و ستد قرار گرفت.

این نماد نیز پس از اتفاقات هفته گذشته که باعث افت ارزش اکثر سهام بازار گردید، امروز با صف خرید دنبال شد و می تواند در صورت ادامه روند صعودی و شکست خط روند نزولی 3-X، اهداف 836 تومان، 1200 تومان، محدوده 1650 تومان و درنهایت 2300 تومان را برای سهم متصور بود. لازم به ذکر است تثبیت روی هر هدف، هدف بعدی را فعال می کند.

نمودار تحلیل تکنیکال سبزوا 21 دی 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه روند کاهشی قیمت را در پیش بگیرد می توان از حوالی 615 تومان، 570 تومان و درنهایت 510 تومان انتظار حمایت توسط خریداران را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

سال مالی این شرکت منتهی به شهریور ماه است. سبزوا در دوره ی نه ماهه 98، 34 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته که نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش داشته است. با اینحال بهای تمام شده کاهش بیشتری داشته که منجر به بهبود حاشیه سود ناخالص شرکت از 3.8 درصد به 9.1 شده است. سود ناخالص با 90 درصد افزایش به 3 میلیارد تومان رسیده است.

نسبت هزینه های فروش، اداری و عمومی به درآمد های عملیاتی در این شرکت بالا بوده (بیش از 15 درصد) و بیش از نیمی از آن را هزینه حقوق و دستمزد تشکیل می دهد. سایر هزینه های عملیاتی با رشدی 20 درصدی به 1.2 میلیارد تومان رسیده است. در کل عملیات شرکت با 3.4 میلیارد تومان زیان همراه بوده است.

هزینه های مالی شرکت نیز بالا است. (نسبت هزینه های مالی به درآمد های عملیاتی = 15.5 درصد) این شرکت مجموعاً 103 میلیارد تومان تسهیلات مالی دارد که نرخ سود آن 12 و 15 درصد است. در نتیجه این حجم از تسهیلات مالی سالانه 13.9 میلیارد تومان هزینه مالی برای شرکت ایجاد خواهد کرد.

از آنجایی که شرکت در عملیات خود زیان ده است، به شرکت مالیات بر درآمد تعلق نمی گیرد. در نهایت این شرکت در دوره ی 9 ماهه 8.3 میلیارد تومان زیان خالص (14 تومان زیان به ازای هر سهم) محقق کرده است.

به طور خلاصه می توان گفت عملیات سود سازیِ شرکت تحت شعاع کاهش درآمد های عملیاتی، افزایش هزینه های فروش، اداری و عمومی و افزایش هزینه های مالی به عملیات زیان سازی تبدیل شده است!

حسابرس و بازرس قانونی، گزارش توجیهیِ افزایش سرمایه 724 درصدی هیات مدیره را بررسی و با آن موافقت کرده است. در مرحله بعد باید این افزایش سرمایه به موافقت سازمان بورس و به تصویب مجمع عمومی فوق العاده برسد.

نکته حائز اهمیت اما محل این افزایش سرمایه است. شرکت سیمان لار سبزوار قصد دارد 434 میلیارد تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی های ثابت (ساختمان، تاسیسات و ماشین آلات) افزایش سرمایه دهد. این نوع افزایش سرمایه سبب افزایش استهلاک انباشته شده که این موضوع سبب کاهش سود سازی شرکت در صورت های مالی خواهد شد. این در حالی است که شرکت در آخرین صورت مالی خود زیان محقق کرده است! باید دید تاثیر این افزایش سرمایه که به گفته ی خود شرکت به منظور اصلاح ساختار مالی است، تا چه اندازه می تواند بد باشد!

*** قیمت تئوریک سهم بعد از افزایش سرمایه با توجه به قیمت فعلی (594 تومان) = 72 تومان ***

تحلیل تکنیکال سبزوا

نمودار تحلیل تکنیکال سبزوا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

سبزوا از آذر ماه 94 در یک روند صعودی قرار گرفته و تا کنون بیش از 950 درصد بازدهی داشته است. از منظر الیوت به نظر می رسد وارد دامنه موج (5) شده ایم. هدف اول این موج محدوده ی 800 تا 835 تومان می باشد. در صورتی که قیمت با قدرت این محدوده را شکست، اهداف دوم و سوم به ترتیب 915 تومان و محدوده ی 985 تا 1025 تومان می باشد. در صورتی که قیمت کاهش یابد، مهمترین حمایت محدوده ی 500 تومان می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر دومین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار 289 سهم دارای صف خرید و  سهم دارای صف فروش هستند.

همچنین نمادهای “سبزوا ،غمینو ،ثاخت ،انرژی3 ،غشوکو ،ثپردیس ،فرابورس ،توسعه ،سایرا ،توسعه” دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای “صبا” با 300 میلیون سهم، ” رانفور” با 230 میلیون سهم، “شگویا” با 268 میلیون سهم، “ونفت” با 214 میلیون سهم، “تاپیکو” با 202 میلیون سهم و “خکرمان” با 193 میلیون سهم اختصاص دارد.

صف خرید

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سیمان لار سبزوار از برنامه افزایش سرمایه 794 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و با رشد 4.4 درصدی قیمت روبرو شد.

بر این اساس، “سبزوا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 59.9 به 535.6 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل تجدید ارزیابی اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

بنابراین گزارش، شرکت سنجش سهام سیمان سبزوار 4.5 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برخلاف روز شنبه که معامله‌گران با سیمایی هراسان دست به عرضه‌های شدید زده بودند، در معاملات دیروز قریب به اتفاق سهم‌ها در بازارهای فرابورسی در مسیر صعودی قرار گرفتند. حتی در نیمی از سهم‌ها نیز شاهد مازاد تقاضا و عدم عرضه صف‌های خرید بودیم. اوراق وام مسکن نیز در فرابورس طی روز گذشته به‌طور دسته‌جمعی رشد کردند. مطابق معمول، اوراق خزانه روند باثبات و کم‌نوسان خود را ادامه دادند و تغییر معناداری در نرخ بازده این اوراق رقم نخورد.

معاملات یکشنبه از دریچه آمار

فرابورس معاملات یکشنبه را در فضایی کاملا متفاوت با روز آغازین هفته سپری کرد. فعالان حقیقی بازار که روز شنبه در پی ریزش قیمت‌های جهانی و شیوع ویروس کرونای جدید از بازار خارج شده بودند، دیروز به جریان معاملات پیوستند و با حضور فراگیر خود بار دیگر زمینه را برای رشد قیمت‌ها فراهم کردند. در این روز، شاخص کل به لطف افزایش قیمت در سهام 91 بنگاه فرابورسی، به رشدی معادل 1/ 2 درصد دست یافت. در واقع، از بین 102 نماد معاملاتی فعال طی روز گذشته تنها 11 نماد به واسطه فشار عرضه یا عدم تقاضای موثر تن به اصلاح قیمت دادند. معاملات خرد سهام بازارهای اول و دوم نیز ارزشی معادل1300 میلیارد تومان پیدا کرد. فعالان حقیقی فرابورس که روز شنبه 45 میلیارد تومان از سرمایه‌های خود را از گردونه معاملات خارج کرده بودند، در پایان دادوستدهای دیروز مالکیت 230 میلیارد تومان از کل سهام شرکت‌های بازار اول و دوم را به نام خود تغییر دادند. نکته جالب توجه معاملات دیروز تشدید جریان تقاضا و شکل‌گیری گسترده صف‌های خرید بود. طی روز گذشته علاوه بر صعود قیمت‌ها، در سهام 50 بنگاه فعال در بازارهای اول و دوم حدود 335 میلیارد تومان پول پشت صف‌ مجال خرید سهم را نیافت. همان‌طور که انتظار می‌رفت بخش عمده تقاضا در سهام شرکت‌های تازه‌وارد «کلر» و «ومهان» رقم خورد. صف خرید این دو نماد در پایان معاملات دیروز به 175 میلیارد تومان رسید. در بازار پایه هم قیمت‌ها روند صعودی به خود گرفتند. ارزش معاملات خرد روی سه تابلو بازار پایه به رقم 870 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های خرید در 37 نماد رقمی معادل 120 میلیارد تومان را نشان می‌داد. جریان مالکیت هم در این بازار به نفع فعالان حقیقی بازار تغییر یافت. معامله‌گران خرد این بازار دیروز 90 میلیارد تومان به ارزش دارایی‌های خود افزودند.

اعمال حجم مبنا

امروز، دوشنبه، اولین روز اعمال حجم مبنا برای نمادهای فعال در فرابورس است. مطابق اطلاعیه نهاد ناظر حجم مبنا برای تمامی شرکت‌های درج شده در بازارپایه فرابورس ایران معادل چهار در ده هزار (0.0004) تعداد سهام هر شرکت اعمال می‌شود. این اقدام می‌تواند از طریق عمق‌بخشی به معاملات فرابورسی، شائبه دستکاری در قیمت سهام فرابورسی، به خصوص در سهامی با شناوری پایین و معاملات محدود، کاهش دهد.

توقف‌ها و بازگشایی‌ها

در بین رفت و بازگشت‌های دیروز، نماد معاملاتی «مفاخر» به علت نوسان 50 درصدی قیمت و نماد معاملاتی تازه‌وارد «کلر» به علت نوسان 20 درصدی قیمت متوقف شدند.

سه نماد «فرابورس»، «سبزوا» و «وآیند» هم به علت افشای اطلاعات بااهمیت متوقف شدند. شرکت فرابورس از موضوع حجم مبنا به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محرک‌های درآمد کارمزد معاملات فرابورس خبر داد که بسته به نحوه بازخورد این اقدام در بازار بر درآمدهای این شرکت تاثیرگذار خواهد بود.  سیمان لار سبزوار هم از تصویب افزایش سرمایه شرکت زیرمجموعه (شرکت سنجش سهام سیمان سبزوار) در مجمع عمومی فوق‌العاده خبر داد. از طرفی، بانک آینده هم روز گذشته تجهیز و آماده‌سازی 54 شعبه نیمه‌فعال خود را به اطلاع سهامداران رساند. ضمن اینکه دو نماد معاملاتی «سجام» و «قجام» به ترتیب جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده در پایان معاملات دیروز متوقف شدند.  از بین بازگشایی‌های مهم روز گذشته هم می‌توان به نماد معاملاتی بانک دی و صنایع بهداشتی ساینا پس از برگزاری مجمع عمومی اشاره کرد که به ترتیب، با رشد 6 و 8 درصدی قیمت همراه شدند. سخت آژند هم از دیگر نمادهای خوش‌اقبال دیروز بود که پس از افشای اطلاعات با اهمیت به جریان معاملات پیوست و به رشد 4 درصدی دست یافت.

«تسه»ها در اوج یکساله

همزمان با سهام فرابورسی، در بازار اوراق وام بانک مسکن هم شاهد افزایش یکپارچه تقاضا و رشد یکدست قیمت «تسه»ها بودیم. میانگین قیمت اوراق «تسه»ها در پایان معاملات روز یکشنبه 3/ 4 درصد افزایش پیدا کرد و از کانال 50 هزار تومان به کانال 53 هزار تومان ارتقا یافت. این بالاترین سطح قیمت «تسه»ها از اسفند سال گذشته است.  از ویژگی‌های جالب توجه معاملات اوراق «تسه» در روز گذشته افت ارزش معاملات بود. جهش آخرین قیمت «تسه»ها به سقف مجاز و عدم عرضه و تشکیل صف خرید برای امتیازهای وام در معاملات یکشنبه در پی عقب‌نشینی فروشندگان منجر به تنزل ارزش معاملات کل این اوراق به زیر 10 میلیارد تومان شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیمان لار سبزوار از تصویب افزایش سرمایه 3900 درصدی مالک 4.5 درصدی سهام این شرکت فرابورسی خبر داد و با رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید روبرو شد.

بر این اساس، مجمع فوق العاده شرکت سنجش سهام سیمان سبزوار صبح شنبه 10 اسفند ماه با حضور کلیه سهامداران با دستور جلسه تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و اصلاح اساسنامه برگزار شد و افزایش سرمایه 3900 درصدی از محل مطالبات شرکت سیمان لار سبزوار به تصویب رسید.

با افزایش سرمایه فوق سرمایه فعلی شرکت سنجش سهام سیمان سبزوار که مالک 4.5 درصد سهام “سبزوا” است از یک به 40 میلیارد تومان رسید.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.