دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های پتروشیمی فارابی، داروسازی تولید دارو، گسترش سرمایه گذاری ایرانیان، کارخانجات تولیدی قندی، همکاران سیستم، توسعه سرمایه گذاری کشاورزی آرین توسکا و شیمیایی سینا با اتمام دوره مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین داروسازی عبیدی، ساروج بوشهر و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه 123 ، 49 و 82 درصدی، به مجمع فوق العاده، گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان برای تصویب صورت های مالی منتهی به آذر 98 به مجمع عادی بطور فوق العاده می روند.

پتروشیمی فارابی: ساعت 14 روز سه شنبه 20 خرداد در شرکت نفت پاسارگاد

داروسازی عبیدی(مجمع فوق العاده): ساعت 14 روز سه شنبه 27 خرداد در محل شرکت

ساروج بوشهر(مجمع فوق العاده): ساعت 9 روز یکشنبه 25 خرداد در انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان

گسترش صنایع و خدمات کشاورزی(مجمع فوق العاده): ساعت 10 روز شنبه 24 خرداد در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، پلاک 22

گسترش سرمایه گذاری ایرانیان: ساعت 10 روز شنبه 24 خرداد در شرکت محورسازان ایران خودرو 

کارخانجات تولیدی شهید قندی: ساعت 16 روز چهارشنبه 21 خرداد در یزد، صفائیه، میدان جانباز، انتهای بلوار قندی

همکاران سیستم: ساعت 9 روز یکشنبه 25 خرداد درخیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، پلاک 8

گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 10 روز یکشنبه 18 خرداد در شهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان سپهر، پلاک 206

توسعه سرمایه گذاری کشاورزی آرین توسکا: ساعت 10 روز شنبه 31 خرداد در خیابان عباس آباد، خیابان پاکستان، انتهای خیابان دوم، پلاک 27

شیمیایی سینا: ساعت 15 روز دوشنبه 2 تیر در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش

داروسازی تولید دارو: ساعت 10 روز یکشنبه 25 خرداد در بازار چارسو، طبقه 7

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، ساروج بوشهر، اعتباری ملل، توسعه اقتصادی آرین، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان ، نیرومحرکه و کشت و صنعت آبشیرین به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 33، 49، 65، 70، 85 ، 462 و 511 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

براین اساس، “وصنعت” سرمایه فعلی را از 450 به 600 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته و با هدف اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

همچنین “ساروج” از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی سرمایه فعلی را از 90 به 134 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه با هدف اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

“وملل” هم به منظور دستیابی به اهداف توسعه ای موسسه،افزایش توان رقابت پذیری ، افزایش نسبت کفایت سرمایه و کاهش ریسک ناشی از آن سرمایه فعلی را از  606 به هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این موسسه اعتباری از محل آورده نقدی سهامداران اعمال می شود.

“وآرین” نیز که درخواست افزایش سرمایه 186 درصدی داده بود در مرحله اول سرمایه فعلی را از 140 به 238 میلیارد تومان می رساند. 58 میلیارد تومان از این تامین مالی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 40 میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته اعمال می شود تا صرف اصلاح ساختار مالی و تحصیل سرمایه‌گذاری‌های جدید شود.

مجمع فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از 238 به 400 میلیارد تومان از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدّت 2 سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از اخذ مجوز از سازمان نسبت به عملی کردن آن اقدام شود.

دراین میان، “کرمان” که درخواست افزایش سرمایه 100 درصدی داده بود با دریافت مجوز 85 درصدی، سرمایه فعلی را از 60 به 111 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در بازار دوم معاملات بورس از محل سود انباشته اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی می شود.

“خمحرکه” هم که درخواست افزایش سرمایه 889 درصدی داده بود با دریافت مجوز 462 درصدی، سرمایه فعلی را از 102 به 573.4 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و برای اصلاح ساختار مالی صرف می شود.

همچنین “آبین” که درخواست افزایش سرمایه 514 درصدی داده بود با اخذ مجوز 511 درصدی، سرمایه فعلی را از 29.4 به 180.1 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و با هدف اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

 تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

   
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت سیمان آباده و فروشگاه های زنجیره ای رفاه با اتمام دوره مالی منتهی به مهر، ساروج بوشهر و لیزینگ آریادانا با اتمام دوره مالی منتهی به آذر و بانک سرمایه پیرو مجمع نوبت اول که به حدنصاب نرسید برای تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، سیمان آباده برای تصمیم گیری در خصوص شمولیت مفاد ماده 141 قانون تجارت، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی برای تطابق اساسنامه با نمونه اساسنامه سازمان بورس به مجمع فوق العاده و شرکت نیرو سرمایه برای انتخاب اعضای هیات مدیره به مجمع عادی بطور فوق العاده می روند.

بنابراین گزارش، شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت با دریافت مجوز افزایش سرمایه 50 درصدی از محل سود انباته سرمایه فعلی را از 20 به 30 میلیارد تومان می رساند تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

بانک سرمایه(مجمع سالانه نوبت دوم): ساعت 14 روز شنبه 3 اسفند در خ سمیه، نرسیده به خ حافظ، روبروی وزارت صنایع، تالار سوره

سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی(مجمع فوق العاده): ساعت 9 روز یکشنبه 4 اسفند در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش

ساروج بوشهر: ساعت 10 روز چهارشنبه 7 اسفند در هتل بزرگ ارم

کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت(مجمع فوق العاده): ساعت 9 روز دوشنبه 5 اسفند در موسسه خیریه علی و حسین همدانیان واقع در اصفهان

سیمان آباده(دومجمع سالانه و فوق العاده): ساعت 10 و 11 روز چهارشنبه 30 بهمن در هتل اسکان الوند

لیزینگ آریادانا: ساعت 15 روز چهارشنبه 30 بهمن در شرکت بهمن موتور

فروشگاه های زنجیره ای رفاه: ساعت 8:30 روز چهارشنبه 30 بهمن در سازمان حج و زیارت

نیرو سرمایه(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 15 روز دوشنبه 12 اسفند در شرکت متانیر واقع در ابتدای خیابان ایران زمین

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

داوم کاهش نرخ بهره که هفته گذشته با تداوم اجرای عملیات بازار باز موجب شد نرخ بهره اوراق خزانه به زیر مرز 20 درصد عقب‌نشینی کند، یکی از عوامل ورود نقدینگی به بازار ارزیابی می‌شود. رکود بازارهای موازی و حمایت همه‌جانبه دولت و مسوولان بازار سهام دیگر عوامل رشد بورس ارزیابی می‌شود. در این شرایط همچنان بورس درحال جلب توجه شمار بیشتری از سرمایه‌گذاران است به گونه‌ای که هفته گذشته در روز چهارشنبه عرضه اولیه کلرپارس توانست رکورد سرمایه‌گذاران را بشکند و 3/ 1 میلیون نفر در این عرضه اولیه مشارکت کردند.

رشد بازار در هفته گذشته در شرایطی رخ داد که در بازارهای جهانی موضوع ویروس کرونا باعث افت بازار شده بود. هر چند در پایان هفته کاهش تعرفه‌های گمرکی چین روی 75 میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا بازارهای جهانی را به رشد رساند اما در طول هفته کاهش قیمت‌ها موجب کاهش اقبال به نمادهای کالایی بورس تهران شد. در پایان هفته بهای هر بشکه نفت برنت به کانال 55 تا 56 دلار و قیمت هر تن مس به 5 هزار و 731 دلار رسید. در همین حال قیمت سرب و روی به ترتیب به هزار و 844 دلار و 2 هزار و 206 دلار بالغ شد. در بازار جهانی قیمت سنگ آهن با خلوص 62 درصد در چین طی روز چهارشنبه با 5/ 2 دلار کاهش 55/ 80 دلار معامله شد. همچنین شمش فولاد درچین با 75/ 12 دلار کاهش 7/ 443 دلار معامله شد. زغال‌سنگ نیز بدون تغییر 5/ 145 دلار معامله شد.

در بازار سرمایه چرخ عرضه‌های اولیه با تاخیری چند ماهه مجددا به راه افتاده و پس از ذوب روی اصفهان و کلر پارس، روز دوشنبه این هفته شاهد عرضه اولیه یازدهمین شرکت جدید فرابورسی در سال جاری خواهیم بود.

21 بهمن، 5 درصد از سهام گروه توسعه مالی مهر آیندگان با نماد «ومهان» شامل 500 میلیون سهم با محدوده قیمتی 515 تا 5/ 562 تومانی هر سهم و سهمیه 500 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه می‌شود. همچنین پتروشیمی تابان فردا متعهد خرید و سقف تعهد خرید 50 درصد سهام قابل عرضه است. در مهم‌ترین خبرها برای بازار سرمایه در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون‌اساسی و واگذاری تصدی‌های دولت به بخش‌خصوصی قرار بر این شد که باقی‌مانده سهام دولت در 18 شرکت‌ بزرگ بورسی شامل بانک، بیمه و صنایع پالایشی از طریق بورس و فرابورس عرضه شود.

در گروه دارویی «دتماد» از برنامه افزایش سرمایه 43 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد. براین اساس، «دتماد» در نظر دارد سرمایه فعلی را از 50 به 5/ 71 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی که از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خواهد بود صرف اصلاح ساختار مالی می‌شود. همچنین داروسازی ابوریحان درصدد است به منظور اصلاح ساختار مالی، سرمایه فعلی را از 8/ 38 به 60 میلیارد تومان برساند. تامین مالی «دابور» از دو محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد.

در گروه سیمانی، سیمان ساروج بوشهر در نظر دارد سرمایه فعلی را از 90 به 134 میلیارد تومان برساند. تامین مالی «ساروج» در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز شود.

در گروه غذایی افزایش سرمایه حدود 270 درصدی پگاه اصفهان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به تصویب هیات‌مدیره این شرکت رسید. براساس اطلاعیه منتشره گزارش توجیهی هیات‌مدیره به‌منظور پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ 227 میلیارد ریال به مبلغ 837 میلیارد ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور اصلاح ساختار مالی در تاریخ 25/ 10/ 98 به تصویب هیات‌مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده است. در گروه خودرویی وزیر صنعت خبر از برنامه جدی وزارت صمت برای واگذاری شرکت‌های خودروسازی داد. رحمانی گفت: به مدیران عامل ایران‌خودرو و سایپا گفته‌ام اگر تا آخر سال، شرکت‌های زیرمجموعه زیان‌ده باشند، باید مدیرعامل و هیات‌مدیره آنها عوض شوند. شرکت‌های زیرمجموعه هم باید واگذار شوند تا شرکت اصلی سبک شود و هزینه‌های مالی کاهش پیدا کند.

در گروه فولادی صادرات فولاد شرکت‌های بزرگ کشور به روند صعودی خود در دی‌ ماه ادامه داد و با جهش 93 درصدی به 674 هزار‌تن رسید. در مجموع سال، شاهد رشد 25 درصدی صادرات هستیم و عمده محصولات همچنان طی سه ماه آینده پیش‌فروش شده است. در گروه بانکی وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به راه‌اندازی سامانه اموال مازاد بانک‌ها و ثبت 2 هزار میلیارد در آن گفت: دولت موظف شده بدهی خود به بانک‌ها را پرداخت کند و سرمایه آنها را افزایش دهد که درحال پیگیری است. وی افزود: به‌دنبال این هستیم تا ناترازی بانک‌ها را رفع کنیم، خوشبختانه در این راستا برنامه‌های خوبی تدوین کردیم که برخی باید با همکاری مراجع دیگر تصویب شود و برخی را نیز با اختیار خود پیگیری می‌کنیم.

در گروه پتروشیمی مدیرعامل طرح پتروشیمی لردگان با اشاره به پیشرفت 98 درصدی این طرح از میانگین اشتغال 2 هزار نفر در طرح پتروشیمی لردگان در چهار سال گذشته خبر داد. مدیرعامل طرح پتروشیمی لردگان ادامه داد: منتظر پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به مبلغ 150 میلیارد تومان هستیم که تخصیص این تسهیلات می‌تواند شتاب قابل توجهی به افتتاح این طرح ببخشد. وی با اشاره به ضرورت توسعه طرح‌های پایین‌دستی برای افزایش اشتغال در منطقه یادآور شد: تخصیص تسهیلات برای دو پروژه پایین‌دست به نام بازیابی CO2 و ملامین پتروشیمی لردگان می‌تواند به این مهم سرعت بخشد. در مجموع بازار سرمایه روز چهارشنبه نیز همانند کل هفته مثبت بود که در آن شاخص کل 3/ 1 درصد رشد کرد. ارزش معاملات خرد نیز در بورس به 3 هزار و 770 میلیارد تومان و در فرابورس به یک هزار و 591 میلیارد تومان بالغ شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، 5 شرکت اخبار درباره افزایش سرمایه را اعلام کردند.

ودی: بیمه دی گفته است، پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به استحضار می‌رساند این شرکت تصمیمی در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها اتخاذ ننموده است. در صورت تحقق این امر، مراتب به عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

ساروج: بین المللی ساروج بوشهر گفته است، گزارش توجیهی هیئت مدیره به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 900,000,000,000 ریال به مبلغ 1,340,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز که در تاریخ 1398/04/30 به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده

دابور: داروسازی ابوریحان درباره افزایش سرمایه گفت: گزارش توجیهی هیئت مدیره به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 388,000,000,000 ریال به مبلغ 600,000,000,000 ریال از محل آورده نقدی سهامداران، مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی که در تاریخ 1398/11/16 به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد.
کخاک: صنایع چینی خاک ایران هم ثبت کرد. بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1396/11/10 و صورتجلسه هیئت مدیره مورخ 1398/06/06 افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 375,000 میلیون ریال به‌مبلغ 500,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 125000 میلیون ریال، ) در تاریخ 1398/11/16 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

نتوس: پشم بافی توس اعلام کرده است، جلسه مجمع عمومی این شرکت در ساعت 11:00 روز سه شنبه مورخ 1398/11/29 در محل تهران،میدان آرژانتین ،اول خیابان شهیداحمدقصیر، پلاک49، ساختمان طلا طبقه دوم برگزار می‌گردد. دستور جلسه: تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه

منبع: دنیای بورس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت ساروج بوشهر و داروسازی ابوریحان از برنامه افزایش سرمایه 49 و 55 درصدی از دو محل خبر دادند که “ساروج” با رشد 2.9 درصدی قیمت و صف خرید و “دابور” با افزایش 1.5 درصدی قیمت روبرو شد.

بر این اساس، ساروج بوشهر در نظر دارد سرمایه فعلی را از 90 به 134 میلیارد تومان برساند. تامین مالی “ساروج” در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر له اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز شود.

سرمایه گذاری وتوسعه صنایع سیمان با 53.6 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارد.

همچنین داروسازی ابوریحان درصدد است به منظور اصلاح ساختار مالی، سرمایه فعلی را از 38.8 به 60 میلیارد تومان برساند. تامین مالی “دابور” از دو محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد.

بنابراین گزارش، شرکت داروپخش مالک 84.1 درصد سهام این شرکت بورسی محسوب می شود.

انتهای پیام

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، ترکیب هیات رئیسه مجمع با حضور آقای محمودی به عنوان رئیس مجمع و آقایان ملکی و کوچکی به عنوان ناظر و آقای فاطمی به عنوان دبیر جلسه انتخاب و تشکیل شد.

همچنین نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس مستقل و بازرس قانونی نیز در جلسه حضور داشتند.

مجمع پس از ارائه گزارش هیات مدیره توسط مدیرعامل محترم ، جناب آقای داداش و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی تصمیمات ذیل را اتخاذ نمود.

1- تصویب صورت‌های مالی منتهی به سال مالی 1394.12.29

2- تقسیم 20 ريال به عنوان سود نقدی به ازای هر سهم(80 میلیارد ریال سود سهام مصوب)

3- انتخاب سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی

4- انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار

اعضای هیئت مدیره:

"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه

ضمن عرض سلام و احترام حضور سروران گرامی سهامداران محترم، خرسندیم که به یاری و با عنایات خداوند متعادل فرصتی دیگر حاصل گردید تا با تلاش و کوشش اهداف شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان(سهامی عام) را در سالی که بفرموده مقام معظم رهبری سال دولت و ملت همدلی و هم‌زبانی نام‌گذاری شده بود، جامه عمل بپوشانیم.

آرمان شرکت در نیل به اهداف و رسالت اخلاقی و اجتماعی، همواره بر ارزش افزایی منابع صاحبان سهام استوار بوده و کلیه مدیران و کارکنان مجموعه با نگاه بر نوآوری، رشد و بهبود مستمر فعالیت‌ها و کسب عایدات بیشتر مأموریت یافته‌اند. عملکرد و دستاوردهای شرکت در طول سال‌های فعالیت و همچنین موفقیت‌های حاصل‌شده، خود دلیلی بر این مدعاست که شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان(سهامی عام) از جایگاه مناسبی در صنعت سیمان برخوردار می‌باشد. ازجمله عوامل مؤثر بر موفقیت شرکت را می‌توان برخورداری از مدیران مجرب، متخصص و پرتلاش، نام و نشان تجاری معتبر شرکت‌های مجموعه، تنوع و کیفیت محصولات و همچنین توجه به رضایتمندی مشتری در مجموعه عنوان نمود.

علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی که در سال 1394 در صنعت سیمان در کشور حادث گردید، با توکل بر خداوند متعال و بهره‌گیری از توان مدیریتی مجموعه در سایه همراهی سهامداران محترم، شرکت موفق گردید تا گام‌های مناسبی در جهت کاهش و کنترل هزینه‌های تولید مجموعه، حفظ و توسعه بازارهای فروش داخلی و صادراتی ضمن توجه به قیمت‌های فروش، مدیریت منابع انسانی و همچنین رضایت مشتریان بردارد.

اینک ضمن تشکر از سهامداران محترم که با اعتماد و همراهی خود، دستیابی به اهداف شرکت را در سال گذشته میسر ساختند، تلاش خواهیم نمود تا در سال 1395 نیز با تکیه‌بر الطاف الهی و با پشتوانه نیروهای مدیریتی در مجموعه، امین اعتماد همگان بوده و در سایه تعهد و تلاش، شاهد ادامه مسیر رو به رشد شرکت و تأمین منافع و رضایتمندی ذینفعان باشیم.

"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان در تاریخ 1382.12.13 به‌صورت شرکت سهامی خاص تأسیس و تحت شماره 218006 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.

سرمایه اولیه شرکت یک‌صد میلیون ریال بوده که به‌موجب صورت‌جلسات مجامع فوق‌العاده مورخ 1384.11.11 و 1388.11.21 و 1392.06.23 به مبلغ چهار هزار میلیارد ریال افزایش‌یافته است.

شرکت پس از به ثبت رسیدن نزد مرجع ثبت شرکت‌های شهرستان تهران به عنوان نهاد مالی تحت شماره 10964 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، در تاریخ 1392.01.21 مجوز فعالیت به عنوان شرکت مادر (هلدینگ) را دریافت نموده است. همچنین شرکت به‌موجب مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخه 1393.03.20 از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در تاریخ 1393.08.25 ، 10 درصد از سهام شرکت در بازار بورس و اوراق بهادار تهران عرضه گردیده است.

"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه

حضور به عنوان برترین هلدینگ سیمانی در منطقه و خاورمیانه و یکی از پیشگامان اصلی صنعت سیمان در عرصه جهانی تأمین و توزیع محصولات سیمانی با عملکرد جهانی(World class) با برخورداری از کارآمدترین ابزارها و توانمندی‌های مدیریتی، تکنولوژیکی و سرمایه انسانی.

حداکثر سازی سود پایدار و بلندمدت شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی در صنعت سیمان و ایجاد ارزش پایدار برای ذینفعان.

Ø مدیریت سرمایه‌گذاری و دارایی‌ها در صنعت سیمان و خروج شرکت‌های زیان ده، کم بازده و غیر مرتبط از مجموعه

Ø مدیریت و اصلاح پرتفوی سهام شرکت‌ها به‌منظور افزایش سهم بازار

Ø التزام شرکت به عملکردهای زیست‌محیطی پایدار و پیشرو بودن در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی

Ø برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی استراتژی‌های نوین بازاریابی و مهندسی فروش با رویکرد حفظ و توسعه بازارهای داخلی و صادراتی در راستای افزایش و رشد سهم مؤثر بازار در شرکت‌های تابعه

Ø افزایش و رشد سهم تولید، فروش داخلی و صادراتی نسبت به سایر رقبا در کشور و ایجاد مزیت‌های رقابتی

Ø مدیریت و ارتقاء شاخص‌های بهره‌وری، قابلیت‌های سازمانی و توسعه کمی و کیفی منابع انسانی در شرکت‌های تابعه

Ø اصلاح ساختارها و درش مای مدیریتی در شرکت‌های تابعه

Ø تدوین نظام اطلاعاتی به‌روز و کارآمد با ایجاد تحول سیستماتیک و نرم‌افزاری در شرکت‌های تابعه

Ø مدیریت منابع مالی شرکت‌های تابعه با استفاده از ابزارها و استراتژی‌های نوین مالی

Ø ایجاد هم‌افزایی و مدیریت زنجیره ارزش در شرکت‌های تابعه

Ø مدیریت سوخت و انرژی در جهت کاهش سهم انرژی درب‌های تمام‌شده محصولات در شرکت‌های تابعه

شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان در تاریخ 1393.08.25 ، 10 درصد از سهام خود را در بورس اوراق بهادار تهران با نماد “سید کو” به عرضه رسانیده است.

وضعیت سهام شرکت طی 2 سال گذشته به شرح زیر می‌باشد:

"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه

· تمرکز بر برخی از بازارهای داخلی جهت تنظیم و کنترل بازار و قیمت‌های فروش

· افزایش فروش صادراتی شرکت‌های صادرات محور در جهت دستیابی به بازارهای صادراتی و همچنین تقابل با مازاد تولید در سال‌های آتی

· کنترل هزینه‌های پرسنلی در جهت کاهش بهای تمام‌شده محصولات در شرکت‌های با قدمت زیاد

· تسهیل شرایط حمل‌ونقل در جهت افزایش فروش

· ورود به بازارهای صادراتی از طریق ایجاد و احداث واحد تولیدی خارج از کشور

· بروز آوری و بروز رسانی تکنولوژی‌های تولید در شرکت‌های زیرمجموعه در جهت کاهش بهای تمام‌شده

· تسویه بدهی‌های ریالی و تبدیل بدهی ارزی به ریالی مجموعه در جهت افزایش سودآوری

· تمرکز بر بازار استان مازندران

· تمرکز بر بازار استان کرمان

· اتصال کارخانه سیمان فیروزکوه به شبکه حمل‌ونقل ریلی

· احداث آسیاب سیمان در خارج از کشور (حاشیه دریای خزر، کشورهای حوزه خلیج‌فارس)

"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه
"سیدکو " برترین هلدینگ سیمانی در خاورمیانه