دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سیمان داراب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد افزایش سرمایه این شرکت از 900000 میلیون ریال به 1.260000 میلیون ریال نزد مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید. 

25

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سیمان داراب مجوز افزایش سرمایه 40 درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

براین اساس، “ساراب” سرمایه فعلی را از 90 به 126 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل جذاب سود انباشته اعمال می شود تا صرف جبران مخارج سرمایه ای انجام شده و خرید تجهیزات جدید جهت تولیدات شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال تحلیل صورت مالی سه ماهه و گزارش فعالیت شرکت سیمان داراب به شرح زیر است.

صورت های مالی سه ماهه 98

فروش شرکت سیمان داراب در سه ماهه 98 نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته و به 27 میلیارد تومان رسیده است. بهای تمام شده 22 میلیارد و 200 میلیون بوده که مجموعاً سود ناخالص 4 میلیارد و 700 میلیون تومانی را ساخته است. (حاشیه سود ناخالص: 17 درصد)
نکته جالب توجه در صورت سود و زیان این شرکت، رشد 77 درصدی درآمد سرمایه گذاری ها بوده که سود سهام شرکت های زیر مجموعه است. با اینحال سایر درآمد ها و هزینه های غیر عملیاتی 57 درصد کاهش داشته است.
این شرکت در سه ماهه 98، مجموعاً 5 میلیارد و 780 میلیون تومان سود خالص داشته که در مقایسه با سال گذشته 7 درصد کاهش داشته است. این یعنی شرکت تا به اینجای سال به ازای هر سهم 6 تومان سود ساخته است. (حاشیه سود خالص: 21 درصد) P/E TTM: 7.6

گزارش فعالیت تیر ماه 98

این شرکت سیمان پاکتی، فله و کلینکر تولید می کند. در نمودار زیر سهم فروش هر کدام از محصولات شرکت را مشاهده می کنید تا متوجه شوید وضعیت کدام محصول برای شرکت اهمیت بیشتری داشته و در سودآوری و فروش آن تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.

بررسی صورت‌های مالی سه ماهه ساراب به همراه گزارش فعالیت تیر 98

بر این اساس به بررسی وضعیت فروش و نرخ سیمان فله تیپ 2 و سیمان پاکتی تیپ 2 می پردازیم. توجه داشته باشید مبنای مقایسات، میانگین اعداد بهار 98 می باشد.

  تعداد فروش نرخ
سیمان فله تیپ 2 28271 (+ 11 درصد) 151582 (+ 21 درصد)
سیمان پاکتی تیپ 2 32982 (+ 6 درصد) 187256 (+ 21 درصد)

در کل سیمان داراب نسبت به میانگین بهار 98، 27 درصد افزایش مبلغ فروش داشته است. ادامه افزایش تعداد فروش آن هم در حالی که سیمانی ها به تازگی افزایش نرخ 20 درصدی گرفته اند، می تواند در سود آوری شرکت های حاضر در این صنعت تاثیر چشمگیری داشته باشد. با اینحال رکود ساخت و ساز در حوزه مسکن را نباید فراموش کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت سیمان داراب اعلام کرد که توانسته از انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان مجوز افزایش ۳۷درصدی قیمت محصولات خود را دریافت کند. 

 شرکت سیمان داراب اعلام کرده است که براساس تایید انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان قیمت محصولات خود را معادل ۳۷درصدافزایش دهد.

مجوز این مصوبه در تاریخ ۱۱تیر۱۳۹۸ صادر و اجرایی شده است. سیمان تولیدی قبل از این افزایش قیمت یک میلیون و ۳۳۹هزار و ۴۵۰ریال در هر تن بوده که به نرخ یک میلیون و ۸۴۱هزار و ۲۸۰ریال افزایش یافته است.

«ساراب» اعلام کرد که مبلغ فروش محصول یا ارایه خدمت در سال مالی قبل یک هزار و ۱۸۶میلیارد و ۲۷۹میلیون ریال بوده که نسبت فروش محصول یا ارایه خدمت به کل درآمد شرکت در سال مالی قبل ۸۹درصد بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.