دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های آذریت، فروسیلیس، قند چهار محال، بانک سامان و دارویی رازک به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 3700، 358، 300، 44 و 25 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

براین اساس، “ساذری” در مرحله اول سرمایه فعلی را از 600 میلیون تومان به 22.8 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال و صرف خارج شدن از شمول ماده 141 قانون تجارت، احداث خط تولید جدید و پرداخت بدهی ها می شود.

مجمع فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از 22.8 به 30 میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدّت 2 سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از اخذ مجوز سازمان نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.

همچنین “فروس” سرمایه فعلی را از 87.4 به 400 میلیارد تومان می رساند. 34.7 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته و 277.8 میلیارد تومان دیگر از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال و صرف جبران مخارج سرمایه ای و اصلاح ساختار مالی می شود.

سرمایه فعلی “قچار” نیز از 14 به 56 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل سود انباشته اعمال می شود تا قادر به جبران مخارج سرمایه‌ای انجام شده، اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی شود.

در این میان، “سامان” سرمایه فعلی را از 800 میلیارد تومان به 1.15 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این بانک بازار پایه از محل سایر اندوخته‌ها و صرف اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت کفایت سرمایه می شود.

سرمایه فعلی “درازک” هم از 71.3 به 88.9 میلیارد تومان میرسد. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته و برای اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد شرکت آذریت که با نماد «ساذری» در بورس فعالیت دارد مجوز افزایش سرمایه از محل اورده نقدی را دریافت کرد.

در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت آذریت  (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.
سرمایه فعلی:   6,000,000,000   ریال
تعداد سهام قابل انتشار:   222,000,000 سهم
ارزش اسمی هر سهم:   1,000  ریال
مبلغ افزایش سرمایه: 222,000,000,000  ریال
منبع تامین افزایش سرمایه:  
 
  • 222,000,000,000  ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی،
موضوع افزایش سرمایه: خارج شدن از شمولیت ماده 141 قانون تجارت، احداث خط تولید جدید و پرداخت بدهی های شرکت
 

همچنین مجمع عمومی فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از مبلغ 228,000,000,000  ریال به مبلغ 300,000,000,000  ریال از محل آورده نقدی سهامداران (0 ریال)، مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی (72,000,000,000 ریال)   موافقت و اختیار عملی نمودن آن را به مدّت 2 سال به هیئت مدیره تفویض نماید تا هیئت مدیره شرکت پس از اخذ مجوز از سازمان نسبت به عملی نمودن آن اقدام نماید.

 

 
 
 
 
 

خاطر نشان می سازد، شروع پذیره نویسی حداکثر تا 60 روز از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. عدم شروع پذیره نویسی در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز گردیده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.

 
 
همچنین مطابق مادۀ 21 قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقرّرات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطّلاعاتی بوده و به منزلۀ تایید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان نمی‌باشد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، زهرا زارع سرپرست نظارت و ناشران بازار پایه در راستای اجرای دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس اعلام کرد: با توجه به اظهار نظر مشروط حسابرس شرکت آذریت نسبت به صورت های مالی سالانه حسابرسی شده منتهی به اسفند 98 و احراز سایر شرایط، نماد “ساذری” از تابلوی پایه نارنجی به زرد انتقال یافته و در تابلو مذکور نیز قابل معامله است.

بنابراین گزارش، این شرکت با برنامه افزایش سرمایه سنگین 4900 درصدی در نظر دارد سرمایه فعلی را از 600 میلیون تومان به 30 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به پرداخت بدهی ها و ایجاد خطوط تولید جدید،  بهبود نسبت های مالی و تغییر در ساختار مالی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آذریت که نماد آن جهت ارتقا از تابلو نارنجی به زرد بازار پایه فرابورس متوقف شده از برنامه افزایش سرمایه سنگین 4900 درصدی از یک محل خبر داد.

براین اساس، “ساذری” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 600 میلیون تومان به 30 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به پرداخت بدهی ها و ایجاد خطوط تولید جدید،  بهبود نسبت های مالی و تغییر در ساختار مالی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آذریت درخصوص جوابیه سازمان بورس به درخواست افزایش سرمایه 1400 درصدی از محل مطالبات سهامدارن و آورده نقدی توضیح داد و برای دو روز کاری متوقف شد.

براین اساس، پیرو درخواست صدور مجوز انجام افزایش سرمایه “ساذری” از 600 میلیون تومان به 9 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران، صورت های مالی حسابرسی شده سالانه منتهی به اسفند 97 این شرکت مشمول ماده 141 لایحه قانون تجارت است.

طبق ماده 8 دستورالعمل اجرایی نحوه تغییر سرمایه شرکت های مشمول ماده 141، سازمان تنها در صورتی مجوز برگزاری مجمع فوق العاده با دستور جلسه افزایش سرمایه را صادر می کند که در صورت افزایش سرمایه شرکت از شمولیت ماده مذکور خارج شود. این در حالی است که شرکت با افزایش سرمایه درخواستی کماکان مشمول ماده 141 قانون تجارت است.

همچنین با توجه به عدم اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت و به صورت های مالی سالانه منتهی به 29 اسفند، رسیدگی به درخواست افزایش سرمایه منوط به ارائه درخواست جدید به مبلغ مورد نیاز جهت خروج از شمولیت ماده 141 و رعایت مفاد تبصره 2 ماده 6 دستورالعمل ثبت و عرضه عمومی و اوراق بهادار است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت آذریت و آینده سازان بهشت پارس از برنامه افزایش سرمایه 1400 و 187 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر دادند.

بر این اساس، “ساذری” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 600 میلیون به 9 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و با اهداف پرداخت بدهی ها، ایجاد خطوط تولید جدید و تغییر در ساختار مالی اعمال خواهد شد.

بنابراین گزارش، شرکت سیمان ارومیه 23.7 درصد سهام این شرکت را که در جریان معاملات دوشنبه با افت 2 درصدی قیمت و صف فروش روبرو شد در اختیار دارد.

همچنین آینده سازان بهشت پارس درصدد است سرمایه فعلی را از 41.7 به 120 میلیارد تومان برساند. تامین مالی “آینده” از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه قادر به اصلاح ساختار مالی و تکمیل طرح پایانه صادراتی شود.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، نسبت بدهی بیانگر اهمیت و نقش بدهی‌ها در تأمین کل دارایی‌های شرکت است و نشان می‎دهد چه میزان از دارایی‌ها از محل بدهی‌ها تأمین‌ شده است.

بالا بودن نسبت بدهی به این معنا است که شرکت برای تأمین منابع موردنیاز خود، از منابع مالی خارج از شرکت استفاده می‎کند که نتیجه آن، افزایش ریسک شرکت است. بنابراین نسبت بدهی، شاخص و معیار سنجش ریسک مالی شرکت محسوب می‌شود.

کل شرکت‎های حاضر در بازار سرمایه بر اساس نسبت بدهی رتبه بندی شدند. بر این اساس، نماد «ساذری» با نسبت بدهی 7 رتبه اول را در بین تمام شرکت‎ها دارد. «فجوش» با نسبت 6 و «پلاست» با نسبت حدود 4 در رده‎های دوم و سوم قرار دارند.

در تصویر ذیل 20 شرکت که بیشترین نسبت بدهی را دارند، ملاحظه می‎کنید. به عبارتی این 20 شرکت از ریسک مالی بالایی برخوردارند و بیش از آن که بر توانایی‎ها و منابع خود تکیه کنند، به منابع مالی خارج از شرکت خیره شده اند.

اما کدام شرکت‎ها بهترین نسبت را دارند؟!

نماد «پردیس» از این حیث عملکرد بسیار مطلوبی از خود برجای گذاشته و نشان می‎دهد که از دارایی‎های خود به خوبی استفاده می‎کند و کمتر به منابع خارجی اجازه عرض اندام می‎دهد. رتبه دوم از آن «واعتبار» گردید و «ثنام» در جایگاه سوم ایستاد.

همانطور که ملاحظه می‎کنید، بیشتر نمادهای مذکور از بازار پایه هستند؛ به خصوص در زمره شرکت‎های با نسبت بدهی بالا به چشم می‎خورند. ولی با همه این اوصاف، نمادهایی که نسبت بدهی بالاتری دارند، بازدهی مطلوبی برای سهامداران خود به ارمغان آورده اند. به عنوان مثال، نماد «ساذری» از ابتدای سال جاری تاکنون 473 درصدی رشد قیمت داشته که با توجه به ریسک بالای آن، جای تعجب دارد.

در طرف مقابل، شرکت‎هایی که از نسبت بدهی مطلوبی برخوردار هستند، بازدهی مطابق انتظار رقم نزدند و به گرد بازار پایه‎ای‎ها نرسیده اند.