دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با آغاز سال 2020 و بحران های پی در پی آن از شیوع کرونا گرفته تا سقوط قیمت نفت و بسته شدن بازار های مالی ارزهای دیجیتال نیز سقوط بی سابقه ای را تجربه کردند به گونه ای که قیمت بیت کوین از 4 هزار دلار نیز پایین تر رفت اما بیت کوین و ارزهای دیجیتال در سال های 2019 و 2020 نشان دادند که می توانند پناه گاه های امنی برای سرمایه گذاری باشند.

اقدامات بانک های مرکزی اروپا و آمریکا و بسته های محرک آن ها از سقوط احتمالی بیت کوین جلوگیری کرده و همراه شدن آن با بهبود اوضاع بازارهای مالی منجر به بازگشت دوباره این ارز دیجیتال شد به گونه ای که بیت کوین چند مرتبه از سد مقاومتی 10 هزار دلار عبور کرد ولی دوباره به قیمت قبل از سد مقاومتی بازگشت.

کارشناسان در این خصوص می گویند از آن جایی که بیت کوین چند مرتبه از سد مقاومتی عبور کرده است و دوباره به 9 هزار دلار بازگشته است عبور از سد مقاومتی برایش آسان تر خواهد بود و به احتمالی زیاد طی چند هفته آینده شاهد رسیدن آن به قیمت 10 هزار دلار و ثابت ماندن آن در این قیمت خواهیم بود و پس از آن که این ارز دیجیتال سد مقاومتی را شکست صعود به قیمت های 11 و 12 هزار دلار و یا بالاتر برای آن آسان تر خواهد شد. در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال 265 تا 267 میلیارد دلار است و به احتمالی زیاد ارزش این بازار به زودی به 310 تا 325 میلیارد دلار خواهد رسید.

در بین تمام کشورهای دنیا کشورهای بریتانیا، ایالت متحده آمریکا، هنگ کنگ و سنگاپور بیشترین حجم معاملات ثبت شده از طریق ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده اند و در این بین کشورهای آرژانتین، هند،‌ مکزیک،‌ روسیه و اندونزی کم ترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند.

قیمت بیت کوین امروز پس از هفته ها حرکت در کانال 9 هزار دلار به 9 هزار و 555 دلار رسید و  و اتریوم که با آغاز شیوع کرونا تا سقوط قیمت نفت توانسته بود در کانال 170 دلاری بماند طی چند هفته اخیر افزایش قیمت 68 دلاری داشته است و قیمت آن امروز به 238 دلار رسیده است.

لایت کوین نیز طی چند هفته گذشته روند صعودی را طی کرده است و این ارز دیجیتال که با سقوط قیمت نفت به 40 دلار رسیده بود با افزایش قیمت 7 دلاری مواجه شده و قیمت آن به 47 دلار رسیده است اما قیمت این ارز دیجیتال طی چند هفته اخیر ثابت مانده است و نسبت به سایر ارزهای دیجیتال افزایش قیمت کمتری را تجربه کرده است.

در میان سودآورترین رمز ارزها و ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2019، اتریوم، بایننس کوین، لایت کوین، تزوس، بیت کوین کش، ایاس، کاردانو، بیسیک اتنشن توکن، استلار، ریپل ترون، چین لینک، سینتتیکس نتورک توکن، آنتولوژی، وی چین، نئو، پاندی ایکس، بیت کوین و زیلیکا به چشم می‌خورند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

جاستین سان، بنیان‌گذار پلتفرم ترون اخیرا طی یک نظرسنجی در توئیتر، یک رای‌گیری بین ترون ۴ و اتریوم ۲ به ‌راه انداخت و از مخاطبینش خواست تا در آن شرکت کنند.

ماجرای ترون ۴ و نظرسنجی جاستین سان

به گزارش یوتودی، بعد از فقط ده ساعت و با بیش از ۱۸ هزار رای، این اتریوم بود که به‌عنوان برنده بی‌چون ‌و چرای رای‌گیری، آن هم با انتخاب اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان در نظرسنجی (۷۲٫۶ درصد) انتخاب شد.

دو روز تا پایان مهلت نظرسنجی باقی‌مانده بود و با توجه به اختلاف چشم‌گیری که بین رای‌ها وجود داشت، بعید به ‌نظر می‌رسید که ترون بتواند در رای‌گیری از رقیب خود جلو بزند.

ماجرای ترون ۴ و نظرسنجی جاستین سان

در ساعات پایانی این اتفاق افتاد و نتایج رای‌گیری عوض شد، اما تعداد رای‌های ثبت‌شده به نفع ترون آن‌هم در فقط چند ساعت مانده به اتمام مهلت نظرسنجی باعث شد تا کاربران، سان را به دست‌کاری و جعل نتایج نظرسنجی، ازجمله استفاده از ربات متهم کنند.

سان این نظرسنجی را در پی توییت‌ خود در مورد راه‌اندازی ترون ۴، به‌روزرسانی جدید محبوب‌ترین پلتفرم‌ غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین، به‌راه انداخته بود.

در حالی ‌که هنوز جزئیات بیشتری در مورد نسخه‌ی جدید ترون منتشر نشده، برخی آن را نوعی تمسخر و طعنه به اتریوم ۲، که با تاخیرهای زیادی روبرو شده و هنوز هم رونمایی نشده می‌دانند.

تاخیر طولانی‌مدت پیش آمده در مورد عملی شدن الگوریتم اثبات سهام در اتریوم ممکن است یک‌بار دیگر هم رخ دهد، چرا که توسعه‌دهندگان اتریوم همچنان درگیر مقابله با اشکالات و باگ‌های موجود هستند. این درحالی است که بلاک چین‌های رقیب دیگر، مانند تزوس، زیلیکا و کازماس پیش از این با موفقیت وارد فرایند اثبات سهام شده‌اند.

با این‌ حال و براساس گزارش‌ها، اتریوم برنامه‌ریزی کرده بود تا بخاطر رشد شدید اکوسیستم مالی غیرمتمرکز، خود را در برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) به ایاس و ترون نزدیک کند. به‌طور خلاصه، برنامه‌هایی که روی بلاک چین ساخته می‌شوند برنامه غیرمتمرکز یا دی‌‌اپ (Dapp) نام دارند. در همین حال، آمارها حاکی از آن است که فعالیت دی‌اپی ترون در ماه آپریل ۲۰۲۰ به ۷۴ درصد کاهش یافته بود.

ماجرای ترون ۴ و نظرسنجی جاستین سان

عده‌ای دیگر نیز معتقدند که این آپدیت جدید آن‌چنان هم که سان ادعا می‌کند مهم نیست. درواقع می‌توان گفت که نتایج نظرسنجی‌ اخیر حاکی از این است که اکثر شرکت‌کنندگان در آن به همین نحو فکر می‌کنند.

سان تمایل شدیدی به جنجال‌آفرینی دارد، از ماجرای اهدای خودروی تسلا به هوادارانش گرفته تا ماجرای ناهارش با وارن بافت، که به شکل گسترده‌ای مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

طبق گزارش کوین تلگراف در تاریخ ۱۵ می، پس از آنکه توسعه دهندگان عرضه به روزرسانی الگوریتم گواه اثبات سهام شبکه را برای ژوئن ۲۰۲۰ برنامه ریزی کردند، عرضه اتریوم ۲.۰ ممکن است بار دیگر به تعویق بیافتد. با در نظر گرفتن تمام عوامل پیرامون عرضه به شدت مورد انتظار به روزرسانی اتریوم ۲.۰، بیانیه تیم توسعه دهنده را می‌توان به عنوان وعده رسمی قلمداد کرد یا همانطور که تیم توسعه دهنده گفته است، خوش بینی محتاطانه وجود دارد، یعنی آنکه فاصله زیادی با این به روزرسانی مهم داریم.

دلیل اصلی اشاره به این خوش بینی محتاطانه، وجود چندین باگ در سیستم است که تیم اتریوم درصدد اصلاح آنها است، در حالی که سایر پلتفرم ها با موفقیت در حال عرضه شبکه های گواه اثبات سهام خود هستند. چرا پیاده سازی فاز آخر به روزرسانی قبل از مقیاس پذیر شدن برای اتریوم تا این حد طول کشیده است و آیا این تاخیر بدان معنا است که اتریوم ۲.۰ رقابت مقیاس پذیری را به رقبای خود می‌بازد؟

اصلاح باگ ها

مقیاس پذیری واقعی اتریوم دائما با موانعی مواجه می‌شود تا به یک سیستم بی نقص و در دسترس تبدیل شود. هرچند به نظر می‌رسد که اصلاح باگ ها منجر به کند شدن روند پیشرفت توسعه اتریوم ۲.۰ می‌شود، در حالی که سایر پروژه ها در حال پیشی گرفتن از اتریوم در زمینه عرصه استیکینگ می‌باشند.

عرضه اتریوم ۲.۰ ابتدا برای ماه ژانویه ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود، اما فاز یافتن و اصلاح آسیب پذیر کدها یک فرایند طولانی و طاقت فرسا برای هر پروژه ای است و ارزیابی زمان مورد نیاز برای این کار همواره ممکن نیست. کارهای رایج نظیر حسابرسی امنیتی، مرحله درج ورودی (fuzzing)، شناسایی و اصلاح باگ ها می‌تواند چندین ماه طول بکشد و حتی پایان نیابد، زیرا کد یک جریان بی انتها است که هرگز نمی‌تواند بدون نقص شود.

طبق صحبت های رانگجیان لان (Rongjian Lan) مدیر ارشد فناوری استارت آپ بلاک چین هارمونی (Harmony) هنگامی که صحبت از فناوری های جدید نظیر شاردینگ می‌شود، برنامه ریزی و اجرای حجم بسیار زیادی از اقدامات فنی در بلاک چین پیچیده تر می‌شود. وی در این خصوص گفته است:

هماهنگی و ثبات داده ها بین شاردها به طراحی پروتکل بسیار دقیق نیاز دارد تا کل سیستم، باثبات و ایمن شود. هم چنین موارد بسیار جزیی تری وجود دارد که به لطف المان های جدیدی نظیر ارتباط های بین بلاک چینی، تراکنش های بین شاردی و شاردینگ مجدد (reaharding) در بلاک چین های بدون شارد وجود ندارد. اتریوم ۲.۰ باید تمام این موارد را بر بستر اتریوم ۱.۰ ایجاد کند که این موضوع، مسائل پشتیبانی از نسخه های قبلی را به همراه دارد.

از آنجایی که کلاینت ها مسئول ذخیره سازی اطلاعات بر بستر بلاک چین و تایید بلاک ها هستند، این نکته بسیار مهم است که کلاینت ها کاملا همگام سازی شده (synchronized) باشند. اکثر ۷ کلاینت موجود که در حال حاضر تحت توسعه برای اتریوم ۲.۰ هستند بر روی بهبود و بهینه سازی شلسی (Schlesi) اولین شبکه آزمایشی چند کلاینتی اتریوم ۲.۰ کار می‌کنند که محیط شبکه اصلی را شبیه سازی می‌کند. پس از آزمایش های موفقیت آمیز شلسی، توسعه دهندگان اتریوم ۲.۰ تصمیم گرفتند تا با عرضه شبکه های آزمایشی رسمی تر با چندین کلاینت در ماه ژوئن ۲۰۲۰ پیش بروند.

پارادایم چند کاربره

در حال حاضر ۷ کلاینت مختلف برای اتریوم ۲.۰ وجود دارند که عبارتند از: ترینیتی (Trinity) از بنیاد اتریوم، Prysm Labs Prysmatic, Sigma Prime Lighthouse, Status Nimbus, Lodestar ChainSafe, Teku PegaSys and Cortex Nethermind.

رویکرد “اولین مشخصات فنی” توسط تیم توسعه دهنده اتخاذ شد تا اساسی ایجاد شود که تمام کلاینت ها بتوانند فعالیت کنند. اقدامات بسیار زیادی اتخاذ شد، زیرا این رویکرد، پایان کل پیش نویس و سپس فرایند پیاده سازی را پیش بینی می‌کند. طبق گفته های دنی رایان (Danny Ryan) سرپرست پروژه، این پارادایم چند کلاینتی منجر به تاخیرهای موجود شد، زیرا به نظر می‌رسد منابع انسانی برای اطمینان از توسعه بهینه کافی نیست.

نکته ای که وجود دارد این است که داشتن چندین کلاینت برای حفظ سطح بالای امنیت شبکه بسیار مهم و ضروری است و به نظر می‌رسد تیم توسعه دهنده نمی‌خواهد امنیت را برای زمانبندی عرضه به خطر بیاندازد. حتی اگر این موضوع به معنای نادیده گرفتن وعده ها و به تعویق انداختن عرضه باشد.

به منظور افزایش سرعت اصلاح و پولیش سیستم، برنامه یافتن باگ همراه با جایزه های ۱۰۰۰ الی ۲۰,۰۰۰ دلاری ارائه شد تا کاربران خطاهای مهم که قابلیت از کار انداختن زنجیره دارند را شناسایی کنند. این برنامه پابه‌پای حسابرسی مشخصات فنی فاز صفر انجام شد. این حسابرسی بدین منظور انجام شد تا اطمینان حاصل شود که شبکه می‌تواند به مرحله بعدی توسعه خود وارد شود.

مشکلات مدیریتی و ساختار پیچیده

فارغ از باگ ها، مشکلات مدیریتی نیز وجود دارند که تاریخ عرضه به دلیل عوامل انسانی به تعویق می‌اندازند. بلاک چین اتریوم ممکن است همانند یک نهاد مجزا به نظر برسد، اما در واقع توسط چندین تیم توسعه و مدیریت اجرا می‌شود. بعضی از این تیم ها از سازمان های مستقل جذب اتریوم شده‌اند.

به منظور توضیح دقیق تر از نحوه فعالیت کل شبکه، ذکر این نکته ضروری است که چندین تیم (یا همان کلاینت ها) بر روی شاردینگ کار می‌کنند و سایر تیم ها نیز در حال اجرای حسابرسی امنیتی هستند و بعضی از تیم های دیگر نیز بر روی گواه اثبات سهام کسپر (Casper) کار می‌کنند. از طرفی، این رویکرد توزیع کارکنان، پخش موثر نیروی کار را امکان پذیر می‌سازد اما از طرف دیگر، توسعه سیستماتیک در مقیاس بزرگتر را پیچیده تر کرده و وظایف و کارهای کوچک تر را به گوشه ای منتقل می‌کند. عدم مدیریت مناسب و همگام سازی تیم ها ممکن است منجر به تاخیرهای مکرر شود.

طبق گفته های آنکیت گائور (Ankitt Gaur) موسس و مدیرعامل پلتفرم معاملاتی کوین فاکس (Koinfox) که پروتکل کارگزاری خود را بر بستر بلاک چین گواه اثبات سهام اجرا می‌کند، شبکه هایی که بر بستر الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام کار می‌کنند از لحاظ فرایند مدیریت نسبت به بلاک چین های گواه اثبات کار پیچیده تر می‌باشند. وی در این خصوص گفت:

دلیل تاخیر در عرضه اتریوم بیش از یک مورد است. اتریوم از زمان عرضه، چندین کلاینت داشته است که مجبور به ارتباط با یکدیگر بوده اند. هنگامی که فرایند استیکینگ وجود داشته باشد این موضوع پیچیده تر می‌شود زیرا تمام تاییدکنندگان باید با یکدیگر در ارتباط باشند.

با حضور افراد، سازمان ها و نرم افزارهای بیشتر در توسعه پلتفرم، فرآیند مدیریت دشوارتر می‌شود. لین رتیگ (Lane Rettig) یکی از اولین توسعه دهندگان اصلی به مقیاس پذیری فنی و اجتماعی اشاره کرده و گفته است که مشکلات هماهنگ سازی دشوارتر می‌شود. مقیاس پذیری اجتماعی نیز همانند مقیاس پذیری فنی باید تحت مدیریت مناسبی باشد تا از فعالیت و اقدامات روان اطمینان حاصل شود.

اختلاف های مختلف در یک ساختار کلی می‌تواند منجر به سردرگمی پرسنل و حتی کناره گیری آنها شود و این موضوع، سرعت فرآیند توسعه را کاهش می‌دهد. جیمسون هادسن (Jameson Hudson) از بنیاد اتریوم با اشاره به اینکه توسعه دهندگانی وجود ندارند که بر روی اکثر اقدامات مرتبط با فناوری کار کنند گفت:

ما افراد کافی نداریم که در خصوص این موارد به ما کمک کنند.

با در نظر گرفتن چالش های پیش روی تیم توسعه دهنده، برای آنکه شبکه آزمایشی برای عرضه رسمی واجد شرایط شود، فعالیت مستمر به مدت حداقل دو ماه ضروری است. در حال حاضر، دو کلاینت لایتهوس (Lighthouse) از سیگما پرایم (Sigma Prime) و پریزم (Prysm) از پریزمتیک لبز (Prysmatic Labs) بر روی شبکه شلسی کار می‌کنند. کلاینت های تکو (Teku) و نیمبس (Nimbus) نیز با شلسی همگام سازی شده اند و به زودی تاییدکنندگان خود در شبکه آزمایشی را عرضه خواهند کرد.

رقبا در حال پیروی بر اتریوم

اگرچه توسعه دهندگان اتریوم در حال اصلاح باگ ها هستند اما به نظر می‌رسد اولین شبکه بر بستر اجماع گواه اثبات سهام توسط رقبای اتریوم عرضه خواهد شد.

چندین پروژه بزرگ در آستانه عرضه شبکه های خود هستند. این پروژه ها عبارتند از: EOS، هارمونی (ONE)، زیلیکا (ZIL)، تزوس (XTZ)، کازمس (ATOM)، آلگوراند (ALGO) و کیوتام (QTUM). تمام این پروژه ها با محصولات کاربردی و فعال بر بستر گواه اثبات سهام یا گواه اثبات سهام وکالتی می‌باشند.

شبکه های فعال عرضه شده توسط این پروژه ها، توانسته اند طی یک سال به اندازه چند سال فعالیت اتریوم دستاورد داشته باشند. برای مثال، هارمونی اخیرا استیکینگ خود را عرضه کرده است و به اولین بلاک چین گواه اثبات سهام دارای شارد تبدیل شده است که توانسته است دو فناوری را به صورت همزمان پیاده سازی کند. نکته قابل ذکر این است که این فناوری ها هنوز توسط توسعه دهندگان اتریوم بر بستر شبکه اصلی پیاده سازی نشده اند.

در تاریخ ۱۹ می، تیم هارمونی گزارش داد که شبکه اصلی خود را به روزرسانی مرده است و در حال حاضر از صدها نود در چندین شارد پشتیبانی می‌کند. توسعه دهندگان هارمونی مدعی اند که نه تنها از لحاظ شاردینگ و استیکینگ، بلکه از نظر عملکرد شبکه، دستیابی به کارمزد ۰.۰۰۰۰۰۱ دلاری پردازش تراکنش در شبکه اصلی و ۱۱۸,۰۰۰ تراکنش در ثانیه در شبکه آزمایشی نیز توانسته اند از اتریوم پیشی بگیرند.

هرچند با وجود پیدایش سریع راهکارهای مختلف در عرصه بلاک چین، اتریوم هم چنان در توسعه فناوری های شاردینگ و استیکینگ پیشرو و عامل اصلی است. با در نظر گرفتن صدها هزار تراکنش روزانه در شبکه، به تعویق انداختن به روزرسانی مهم اتریوم ۲.۰ می‌تواند به سود این شبکه باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این مطلب آخرین اخبار منتشر شده در رابطه با آلت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال مورخ 1398/03/04 مورد بررسی قرار می گیرد:

ارز دیجیتال تلگرام (Gram)

طبق گزارشی که توسط کوین تلگراف به انتشار رسید، تلگرام در نظر دارد تا ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی خودش را به صورت رسمی در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ عرضه کند. بلاک چین TON مثل اتریوم، شبکه‌ای است که میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند خواهد بود. طبق یک سند غیررسمی در کانال تلگرامی Tgram، اگر پلتفرم غیرمتمرکز تلگرام تا تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، کلیه توافقنامه‌های خرید توکن‌های گرام (به صورت یک طرفه) لغو خواهد شد.

ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH)

بنابه گزارش توئیتری Guy Swann، مجری پادکست Cryptoconomy، در تاریخ ۲۴ می، دو ماینر به بلاکچین بیت کوین کش (BCH)  حمله ۵۱ درصدی انجام داده‌اند. بنابه گفته‌های Swann، دو استخر استخراج BTC.com و BTC.top که در مجموع اکثریت کنترل شبکه بیت کوین کش را در اختیار دارند، این حمله را با هدف متوقف کردن یک ماینر ناشناس که قصد داشت کوین‌هایی را که به دنبال هارد فورک می ۲۰۱۷ به یک آدرس (که هرکسی می توانست آن را خرج کند) منتقل شده بود خرج کند، صورت گرفت.

ارز دیجیتال مونرو (XMR)

ارز حریم خصوصی محور مونرو در نظر دارد در ماه اکتبر الگوریتم اثبات کار خود را از کریپتو نایت (CryptoNight) به رندوم ایکس (RandomX) تغییر دهد. پیش از این توسعه دهندگان مونرو برای جلوگیری از  استخراج این کوین توسط دستگاه‌های اسیک (ASIC) هر 6 ماه یکبار تغییراتی را در کد شبکه ایجاد می‌کردند. الگوریتم رندوم ایکس برای مقابله با دستگاه های اسیک به مداخله کمتری نیاز دارد.

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT)

مرورگر بلاکچین محور بریو (Brave) روز پنجشنبه در توییتر رسمی خود اعلام کرد که  در حال کار بر روی امکان پرداختهای خرد در شبکه اجتماعی توییتر است. این قابلیت برای کاربران نسخه آزمایشی بریو فعال خواهد شد و این امکان را به کاربران میدهد که از طریق توکن بومی مرورگر بریو (BAT) به تولید کنندگان محتوا پاداش بدهند.

ارز دیجیتال کوارک چین (QKC)   

مرحله دوم ایردراپ Quarkchain به روزهای آخر خود نزدیک می‌شود. فرصت شرکت در این ایردراپ که 2 میلیون توکن QKC به آن اختصاص داده شده در تاریخ 1 ژوئن به اتمام می‌رسد. این مرحله از ایردراپ هم مانند مرحله قبل شامل ریتوییت کردن، دعوت کردن افراد و … می‌شود و بر اساس کارهای روزانه به کاربران امتیاز داده میشود. جوایز این ایردراپ بعد از راه اندازی شبکه اصلی و جابجایی توکنها در زنجیره اصلی بین کاربران توزیع می‌شود.

ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL)

هفته گذشته تیم Zilliqa اعلام کرد که در تاریخ 10 ژوئن قراردادهای هوشمند را در شبکه خود فعال خواهد کرد. همچنین به دلیل مشابهت زیاد آدرس عمومی زیلیکا با آدرس عمومی اتریوم، تیم Zilliqa تصمیم گرفته تا از انتهای ماه جاری میلادی فرمت آدرسهای خود را تغییر دهد. پس از این تاریخ آدرس‌  کیف پولهای Zilliqa با عبارت zil آغاز می‌شوند که براحتی قابل تفکیک از آدرس کیف پول اتریوم خواهند بود.

اخبار و رویدادهای مهم آلت کوین ها (Altcoins) در تاریخ 4 خرداد 1398

ارز دیجیتال والتون چین (WTC)

تیم Waltonchain روز 30 مه سورس کد شبکه اصلی خود را منتشر خواهد کرد. همچنین در روزهای گذشته اعلام شد که تیم Waltonchain با شرکت Blockcloud که اولین پروتکل اینترنت مبتنی بر بلاکچین است، قرارداد همکاری امضا کرده است.

ارز دیجیتال متیک (MATIC)

پروژه های Matic Network  (MATIC) وCeler Network  (CELR) که هر دو از عرضه اولیههای صرافی بایننس بوده و به روش های مختلفی روی مقیاس پذیری لایه دوم بلاکچین اتریوم کار می کنند، برای هماهنگ سازی و ترکیب شبکه های خود قرارداد همکاری بسته اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.