دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399

بعد از 20 عرضه اولیه در شش ماه نخست سال 99 و هفته‌هایی که دو عرضه اولیه به صورت همزمان انجام می‌شد، چرا حالا دیگر خبری از عرضه اولیه‌ها نیست؟ آیا شرکت‌های متقاضی عرضه اولیه تمام شدند یا اینکه این عرضه‌ها فقط مخصوص روزهای سرخوشی بازارند و الان دیگر دلیلی برای عرضه نیست؟

عرضه اولیه فرآیندی است که یک شرکت برای ورود به بازار بورس و قیمت‌گذاری اولیه در آن باید طی کند و معمولا به شرایط بقیه سهم‌ها بستگی ندارد. اما این روزها با توجه به هیجان شدید بازار و جو متلاطم آن، طبق گفته مسئولین موقتا این فرآیند متوقف شده است تا بعد از برگشت آرامش به بازار دوباره از سر گرفته شود. اما به گفته این مسئولین فرآیندهای ثبت و درج شرکت‌ها همچنان ادامه دارد و پرونده تعدادی از شرکت‌های متقاضی برای ورود به بورس در حال بررسی و طی کردن مراحل قانونی است کما اینکه درهفته‌های اخیر شاهد درج نماد چند شرکت بعد از تمام شدن این فرآیندها بودیم.

با توجه به اینکه ورود شرکت‌های مختلف به بازار سرمایه مثل خون جدیدی است که در رگ‌های این بازار جریان پیدا می‌کند، قطعا توقف فرآیند عرضه اولیه شرکت‌ها طولانی نخواهد بود و به زودی شاهد برگشت رونق به این بخش خواهیم بود. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این عرضه اولیه‌ها دیگر مانند چند ماه گذشته پر تعداد نخواهند بود و قطعا از نظر بازدهی همان مسیر را طی نخواهند کرد.

فرض کنیم که با توجه به عملکرد این هفته‌ی بازار، وضعیت به ثبات رسید و تصمیم بر آن شد که دوباره عرضه اولیه‌ها از سر گرفته شود، در این شرایط چه شرکت‌هایی آماده عرضه اولیه خواهند بود؟

بیشتر بخوانید
عرضه اولیه ها و انتخابات آمریکا

از مدتها قبل تعدادی از شرکت‌ها در بازارهای مختلف بورس و فرابورس درج نماد شده‌اند یا فرآیندهای مربوط به آن را طی کرده‌اند اما به دلایل مختلف به عرضه اولیه نرسیدند مثل ترانسفورماتور توزیع زنگان (برانسفو)، تولید نیروی جنوب غرب صبا (بصبا)، شرکت نفت جی (شجی) و چند شرکت دیگر. اما شرکت‌هایی که به تازگی درج نماد شده‌اند و به نظر برای عرضه اولیه آماده تر هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

در این بین شرکت صنعت غذایی کوروش (غکورش) با توجه به آمادگی کامل به نظر یکی از محتمل ترین گزینه‌ها برای شروع دوباره عرضه اولیه‌هاست. اما این موارد تنها گزینه‌های عرضه اولیه نیستند. استقلال و پرسپولیس هم خواهند آمد.

از اوایل امسال اخبار مربوط به خصوصی سازی این دو باشگاه پر طرفدار و با سابقه فوتبال ایران بارها و بارها به گوش رسیده و شنیده‌ها حاکی از این است که وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی در تلاش است تا هر چه سریعتر مقدمات عرضه سهام این باشگاه‌ها را در بازار فرابورس مهیا کند. البته قبلا صحبت از عرضه اولیه در پاییز امسال بود که با توجه به شرایط پیش آمده و عدم درج این دو، در لیست نمادها به نظر می‌رسد که این عرضه اولیه‌ها هم به تاخیر افتد.

دیگر خبر ساز این بخش، پالایشگاه ستاره خلیج فارس است که هنوز نیامده، عنوان بزرگترین عرضه اولیه سال را به خود اختصاص داده است. این شرکت تا این لحظه در لیست نمادهای بازار درج نشده و اطلاعاتی در مورد ارزشگذاری آن در دسترس نیست اما با توجه به ابعاد پروژه، حجم تولیدات و تخمین هایی که در مورد دارایی‌های آن زده شده، آن را بزرگترین عرضه اولیه سال می‌دانند، لقبی که در حال حاضر در اختیار شستا قرار داد. چندی پیش در مجمع عمومی شستا اعلام شد که برنامه‌ی این عرضه اولیه برای دو تا سه ماه آینده در نظر گرفته شده است و به مرور باید منتظر افزایش اخبار مربوط به آن باشیم.

در کنار این شرکت‌ها، بر اساس جدیدترین مصاحبه میلاد منشی پور، مدیرعامل تپسی، این شرکت اولین استارتاپ ایرانی خواهد بود که توانسته وارد بازار سرمایه شود. بر این اساس تپسی در حال طی کردن آخرین مراحل برای درج نماد در تابلوی معاملات فرابورس است و توانسته به عنوان یک پرچم دار، با پشت سر گذاشتن تمام پیچیدگی‌ها و قوانینی که برای ورود استارتاپ ها آماده نبودند، به یک قدمی عرضه اولیه در فرابورس ایران برسد. در صورتی که همه شرایط مطابق برنامه پیش برود احتمالا زمستان امسال شاهد عرضه اولیه این استارتاپ خواهیم بود.

اما این پایان کار نیست و شرکت‌های بزرگی نظیر شستا، هلدینگ غدیر و برخی سازمان ها و شرکت های دیگر از برنامه‌های خود برای عرضه سهام شرکت‌های زیر مجموعه در بازار بورس خبر داده‌اند. این اخبار نشان می‌دهد که در صورت شروع مجدد روند عرضه اولیه‌ها، این فرآیند متقاضیان کافی دارد و در حال حاضر باید بیشتر به جلب نظر خریداران توجه کرد.

شما می توانید جهت رصد بازار و اخبار عرضه اولیه ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
بنر عرضه اولیه
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات عرضه اولیه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
 1. شرکت صنایع فولاد آلیاژ یزد(فولای) از خرید 1.2 میلیون سهم شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) خبر داد.
 2. شرکت حفاری شمال(حفاری) در قالب افشای اطلاعات با اهمیت الف خبر از تغییر در مفاد قرارداد اجاره 7 دستگاه کامل دکل سنگین حفاری با ظرفیت 2000 اسب بخار و تامین کلیه خدمات فنی و جانبی مورد نیاز جهت حفاری در مناطق عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خبر داد. با توجه به توافقات انجام شده با کارفرما (شرکت نفت مناطق مرکزی ایران) امکان دریافت معادل ریالی مطالبات ارزی این شرکت با نرخ سامانه سنا فراهم گردیده که این موضوع در شناسایی درآمدهای شرکت تا تاریخ 31 شهریور99 تاثیری حدود 48 درصد افزایش را در پی خواهد داشت .
 3. هیئت مدیره بانک رفاه(ورفاه) افزایش سرمایه 795 درصدی  از محل آورده نقدی، سایر اندوخته ها و مازاد تجدید ارزیابی ها را به منظور اصلاح بهبود ساختار مالی تصویب کرد.
 4. شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد(وتوکا) از ملغی شدن واگذاری 4.5 درصد از سهام شرکت فولاد تاراز چهار محال خبر داد.
 5. هیئت مدیره شرکت ملی سرب و روی ایران(فسرب) افزایش سرمایه 3557 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی تصویب کرد.
 6. شرکت سرامیک های صنعتی اردکان(کسرا) از افزایش 15 درصدی محصول آلفا آلومینا خود خبر داد.
 7. گروه لاستیک (پکرمان،پکویر، پتایر، پارتا، پیزد) از افزایش 50 درصدی نرخ فروش تایرهای رادیال سواری خود خبر داد.
 8. شرکت سیمان هرمزگان(سهرمز) از افزایش نرخ 15 درصدی سیمان پاکتی خبر داد.
 9. هیئت مدیره شرکت پاکسان(شپاکسا)  افزایش سرمایه 298 درصدی از محل آورده نقدی، سود انباشته به منظور تامین سرمایه در گردش و اصلاح ساختار مالی تصویب کرد.
 10. شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش(تاپکیش) از فروش تجهیزات پروژه بهینه سازی مراکز داده به مبلغ 1.2 میلیون دلار خبر داد.
 11. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 43 درصدی ایرکا پارت صنعت(خکار) از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی صادر کرد.
 12. شرکت صنعت روی زنگان از بهره برداری از معدن سنگ آهک سها اسپرین به بهای تمام شده 300 میلیون تومان خبر داد.
 13. شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان(ذوب) از افزایش سرمایه 750 درصدی شرکت تحت کنترل پویش معادن ذوب آهن اصغهان به منظور فراهم نمودن مقدمات ورود شرکت به بازار سرمایه – اصلاح ساختار مالی شرکت از طریق انتقال مطالبات شرکت ذوب آهن اصفهان به سرمایه – تامین مالی مورد نیاز جهت خرید ماشین آلات سنگین مورد نیاز در عملیات استخراج معدن – افزایش سرمایه در گردش شرکت به منظور تامین موجودی مواد اولیه مورد نیاز ذوب آهن اصفهان – افزایش نسبت مالکانه و بهبود نسبتهای مالی و فراهم آوردن شرایط دریافت تسهیلات خبر داد.
 14. هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) از افزایش سرمایه 77 درصدی از محل سایر اندوخته ها به منظور مشارکت در افزایش سرمایه هلدینگ های تابعه خبر داد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در آخرین روزهای پایان شهریور ، دو هلدینگ وابسته به شستا و شامل تاپیکو  و سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) به همراه شرکت تازه وارد سرمایه گذاری پویا و سیمان هرمزگان و تجهیز نیروی زنگان ، اقدام به انتشار اطلاعات مهم میاندوره ایی کردند.  

تاپیکو : سه ماهه 35 ریال سود به ازای هر سهم / 119 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

سرمایه گذاری سیمان تامین: سه ماهه 37 ریال سود / 12 درصد افزایش + 12 ماهه  2.178 ریال سود / 28 درصد افزایش

سیمان هرمزگان : 9 ماهه 734 ریال سود / 82 درصد افزایش

سرمایه گذاری پویا: 6 ماهه 1.275 ریال سود / 860 درصد افزایش

تجهیز نیروی زنگان: 9 ماهه 542 ریال سود / در دوره مشابه سال گذشته 410 ریال زیان

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1حپارسا2.516.41
2زنگان1.702.14

1. حپارسا : توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان با نماد حپارسا، در بازار فرابورس و گروه حمل و نقل قرار دارد. این نماد دیروز هم جزو سهام برگزیده قرار داشت و در صف خرید امروز هم حجم نسبتا بالایی در آن معامله شد. هر کد حقیقی، امروز نزدیک به 200 میلیون تومان خرید انجام داد.

مهمترین حمایت سهم، محدوده 4 هزار تومان است و در صورت رشد قیمت، مقاومت سقف قبلی در حوالی 6 هزار تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 11 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. زنگان : صنعت روی زنگان با نماد زنگان، در بازار فرابورس و گروه فلزات اساسی قرار دارد. بعد از رشدی که تا 7600 تومان داشت، این سهم دچار اصلاح شد و تا حوالی 5 هزار تومان و میانگین متحرک نمایی 50 روزه نیز اصلاح کرد. در معاملات امروز هر کد حقیقی نزدیک به 40 میلیون تومان خرید انجام داد. در صورت فشار فروش و  افزایش عرضه ها، مهمترین حمایت های سهم مناطق 5 هزار تومان و 4 هزار تومان است. برای ادامه روند صعودی، باید از مثلث اصلاحی که در آن قرار گرفته است خارج شود.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 11 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، فولاد مبارکه در نظر دارد با توجه به ارزندگی سهام خود، به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی برای اولین بار اقدام به خرید سهام خزانه نماید. این شرکت پس از «باما»دومین شرکت پیشگام در خرید سهام خزانه است.

فولاد مبارکه در نظر دارد با توجه به ارزندگی سهام خود، به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی برای اولین بار اقدام به خرید سهام خزانه نماید. این شرکت پس از باما دومین شرکت پیشگام در خرید سهام خزانه است.

مهدی توانگر، رئیس امور سهام شرکت فولاد مبارکه از خرید سهام خزانه توسط این شرکت خبر داد و گفت: مدارک لازم برای این سهام خزانه ارسال شده، هنوز بیانیه‌های سهام خزانه نیامده، پس از تایید نزد سازمان، در هیات مدیره ارقام و درصد خرید مشخص خواهد شد.

وی گفت: تا سازوکار کامل نشده و فرم‌های بیانیه در اختیار ناشر قرار نگرفته، هنوز در هیات مدیره اقدامی انجام نمی‌شود.

توانگر گفت: البته به محض دریافت بیانیه، هیات مدیره فولاد مبارکه اقدامات عملیاتی برای این سهام خزانه را در دستور کار قرار می‌دهد.

وی افزود: در صورت تایید، همه موارد، درصد و ارقام و جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

توانگر گفت: با توجه به ارزندگی سهم، فولاد مبارکه با خرید سهام خزانه به سهام شرکت کمک می‌کند.

وی گفت: همچنین سهامداران عمده (مجموعه رفاه، زنگان و صدر تامین) هم همچنان در حال حمایت و خرید از سهام فولاد مبارکه هستند که این حمایت‌ها به نفع فولاد مبارکه است.

منبع: بورس24

اخبار مرتبط با بازار و سهام را در صفحه اختصاصی بورس بخوانید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

سال 99 با بازگشت اقبال به سهام کامودیتی‌محور آغاز شد و این روند تا به اینجای کار ادامه پیدا کرده است. در این میان بررسی‌های «دنیای اقتصاد» حکایت از وزن 60 درصدی گروه‌های وابسته به بازار جهانی در بورس تهران دارد. این شرایط سبب اثرگذاری بالای نوسان قیمت این سهام بر شاخص کل می‌شود. شاهد این مدعا رشد 240 درصدی شاخص کل در روزهای سپری شده از سال جدید در کنار افزایش 166 درصدی شاخص کل هم‌وزن است. در این میان با توجه به چشم‌انداز مثبت بهبود کامودیتی‌ها انتظار می‌رود حرکت نقدینگی به سمت سهام کالامحور ادامه داشته باشد.

کالایی‌ها در کانون توجه معامله‌گران

یکی از موضوعات مورد توجه طی معاملات روز گذشته اما چرخش محسوس قیمتی در سهام گروه‌های کالامحور بازار بود. به‌طوری که این سهام از صف فروش به صف خرید جابه‌جا شدند. اصلی‌ترین دلیل این تغییر فاز را می‌توان در خوش‌بینی مضاعف به بهبود وضعیت نفت و فلزات در بازار جهانی اشاره کرد. روی سبزترین فلز در این هفته بود که با رشد 8/ 7 درصدی همراه شد. پس از آن شاهد افزایش 8/ 6 درصدی بهای مس بودیم. آلومینیوم و سرب نیز به ترتیب شاهد رشد 6/ 4 و 8/ 3 درصدی همراه شدند. در این شرایط عمده تحلیلگران بازار سهام معتقدند احتمال تداوم حرکت نقدینگی به سمت سهام کالایی‌ها وجود دارد. اما گروه‌های اصلی کالامحور بورس‌تهران چه تاثیری از نوسان بازار جهانی می‌پذیرند؟

نفتی‌ها: شاخص گروه فرآورده‌های نفتی در از ابتدای سال تاکنون با رشد بی‌سابقه 366 درصد همراه شده است. پتروشیمی‌ها نیز در این بازه زمانی شاهد رشد 214 درصدی میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود بود. قیمت نفت برنت از ابتدای سال جاری تا پایان معاملات روز جمعه رشد 60درصدی را ثبت کرده است. البته نمی‌توان علت رشد قیمت سهام زیرمجموعه‌های این گروه را حاصل رشد بهای نفت دانست چرا که جاماندگی این گروه در سال 98 و البته سهام عدالت و حمایت‌های دولتی نیز در افزایش اقبال به سهام پالایشی بی‌تاثیر نبوده است اما به هر حال درست یا غلط نوسان قیمت نفت همواره بر رفتار معامله‌گران سهام مذکور تاثیر داشته است. در هفته‌ای که گذشت هر بشکه نفت برنت با رشد یک درصدی به 24/ 43 دلار رسید. در این خصوص عرضه جهانی نفت در ماه ژوئن در نتیجه توافق کشورهای عضو اوپک پلاس و همراهی سایر تولیدکنندگان نفت از جمله آمریکا و کانادا، 4/ 2 میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد و به 9/ 86 میلیون بشکه رسید که کمترین مقدار در 9 سال اخیر بوده است. کاهش داوطلبانه تولید نفت خام برخی اعضای اوپک، تولید این سازمان را در ماه ژوئن به‌طور بی‌سابقه‌ای کاهش داد. تولید این سازمان در ماه ژوئن نسبت به ماه مه یک میلیون و 820 هزار بشکه در روز کاهش یافت و به 22 میلیون و 280 هزار بشکه در روز رسید. این کاهش تولید نفت در شرایطی رخ داده است که عربستان، امارات و کویت کاهش تولید مازادی را بر سهمیه کاهش تولید خود مطابق ائتلاف اوپک پلاس اعمال کردند و تولیدشان در ماه ژوئن را به ترتیب به روزانه 7 میلیون و 490 هزار بشکه، 2 میلیون و 350 هزار بشکه و 2 میلیون و 900 هزار بشکه رساندند. همزمان تقاضای جهانی نفت نیز در فصل دوم سال 2020 نسبت به سال گذشته 4/ 16 میلیون بشکه کاهش پیدا کرد که کمتر از پیش‌بینی‌ها بود. براساس پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی در سال 2021، تقاضا تقویت خواهد شد و تا 3/ 5 میلیون بشکه در روز افزایش پیدا خواهد کرد. کارشناسان نیز معتقدند با توجه به کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای، می‌توان به رشد تقاضای جهانی نفت امیدوار بود هرچند موج دوم ویروس کرونا، ریسک پیشروی صنعت نفت است. با رشد قیمت نفت به‌عنوان خوراک پالایشی‌ها افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی را نیز شاهد هستیم که می‌تواند بر سود شرکت‌های پالایشی بیفزاید. گروه فرآورده‌های نفتی در حال حاضر سهمی 9 درصدی از ارزش کل بورس تهران در اختیار دارد. پتروشیمی‌ها نیز 8/ 19 درصد از کل ارزش بورس تهران را در اختیار دارند.

فلزی‌ها: زیرمجموعه‌های گروه فلزات اساسی به چهار فلز فولاد، مس، روی و آلومینیوم وابسته بوده و بر این مبنا طبقه‌بندی می‌شوند. مس در هفته گذشته با رشد 8/ 6 درصدی به 6429 دلار در هر تن رسید. عامل رشد قیمت مس بازیابی قوی اقتصاد چین بعد از ویروس کرونا، اختلال در سمت عرضه به دلیل شیوع ویروس کرونا، کاهش ارزش دلار و محرک‌های مالی گسترده در جهان بود. در حال حاضر شیلی یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان مس به شمار می‌رود. هفت اتحادیه که دربرگیرنده حدود 80 درصد از کارگران صنعت مس شیلی است درصدد هستند که درخواست تعلیق دو هفته‌ای فعالیت‌ها با هدف جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس را اعلام کنند. در این میان فعالیت‌های معدنی در چوکیکاماتا شیلی تا میزان دوسوم کاهش پیدا کرده است. از این رو رشد بهای مس در هفته‌های آتی نیز محتمل است که می‌تواند اثر مثبتی بر سهام سه شرکت «فملی»، «فباهنر» و «سرچشمه» به جا بگذارد.

در بازار آلومینیوم نیز هفته گذشته شاهد رشد 6/ 4 درصدی قیمت بودیم. در این بازار موجودی انبار آلومینیوم به دلیل باز شدن پنجره آربیتراژ بین لندن و شانگهای، کاهش پیدا کرده است. از موجودی انبار شانگهای نیز از اواخرمه‌تاکنون حدود 60 درصد با توجه به افزایش سطح فعالیت کاسته شده است. همزمان تقاضای چین برای آلومینیوم نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد که امید به رشد قیمت این فلز را تقویت می‌کند. در حال حاضر «فایرا» و «فنوال» جزو اصلی‌ترین سهام وابسته به آلومینیوم به شمار می‌روند.

در گروه فلزات اساسی نمادهایی از جمله «فسرب، «کروی»، «باما»، «کبافق»، «فرآور»، «زنگان»، «فزرین» و «فاسمین» حضور دارند که از تغییرات قیمتی روی به واسطه عوامل داخلی یا خارجی تاثیر می‌پذیرند. روی در هفته گذشته سبزترین فلز بود و رشد 8/ 7 درصدی را تجربه کرد. کارشناسان برای فولاد نیز چشم‌انداز مثبتی متصور هستند. هر چند تقاضای ساخت و ساز در چین به دلیل شروع بارش‌های موسمی کاهش داشته است اما با توجه به شروع فعالیت کارخانه‌های خودروسازی در چین و تقاضای بالا برای فولاد از سوی این صنعت رشد قیمت فولاد محتمل است. گروه فلزات اساسی سهمی 6/ 15 درصدی از کل ارزش بازار را در اختیار دارد و از نمادهای بزرگی همچون «فولاد» بهره می‌برد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های ملی مس، سیمان کردستان، سیمان شاهرود، سیمان ارومیه، فروسیلیس ایران، لیزینگ صنعت و معدن، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان و صنعت روی زنگان که نماد معاملاتی آنها به علت نوسان مثبت 50 درصدی قیمت سهام طی روزهای اخیر متوقف شده به منظور رعایت دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات، ملزم به افشای اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی حداکثر ظرف مدت دو روز کاری در سامانه تدان شدند.

براین اساس در صورت عدم ارسال پاسخ یا ارایه پاسخ ناقص توسط ناشر، بورس عدم پاسخگویی ناشر را به عموم افشا می کند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بررسی عملکرد تولیدکنندگان فلزات اساسی در دوماه ابتدایی سال جاری نشان می‌دهد «هرمز» و «کیمیا» بیشترین رشد درآمدی را در مقایسه با مدت مشابه در سال 98 داشته‌اند.

به گزارش رادیو سهام، بررسی وضعیت درآمدی فولادسازان در دوماه نخست سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال 98 نشان می‌دهد هرمز با افزایش 181 درصدی درآمد بیشترین رشد درآمدی را داشته است. پس از هرمز با اختلاف قابل توجه کاوه و ذوب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. فولاد افزایش 33 درصدی درآمد را رقم زده و در جایگاه چهارم قرار دارد. فخاس تنها فولادسازی است که با افت 33 درصدی روند کاهشی را نشان می‌دهد.

بررسی درآمد تولیدکنندگان فلزات اساسی به جز فولاد در دوماه گذشته نشان می‌دهد کیمیا با یک جهش درآمدی قابل توجه از 76 میلیون تومان در دوماه اول 98 به 19٫8 میلیارد تومان در دوماه اول 99 رسیده است. پس از کیمیا، زنگان و فاسمین به ترتیب با افزایش 214 و 107 درصدی دو نمادی هستند که رشد درآمدی بیش از 100 درصدی را داشته‌اند.  در میان آن‌ها فرآور با افت 97 درصدی درآمد بیشترین کاهش را ثبت کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی وضعیت درآمدی فولادسازان در دوماه نخست سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال 98 نشان می‌دهد هرمز با افزایش 181 درصدی درآمد بیشترین رشد درآمدی را داشته است. پس از هرمز با اختلاف قابل توجه کاوه و ذوب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. فولاد افزایش 33 درصدی درآمد را رقم زده و در جایگاه چهارم قرار دارد. فخاس تنها فولادسازی است که با افت 33 درصدی روند کاهشی را نشان می‌دهد. 

2020-06-08 15_52_39-Start

بررسی درآمد تولیدکنندگان فلزات اساسی به جز فولاد در دوماه گذشته نشان می‌دهد کیمیا با یک جهش درآمدی قابل توجه از 76 میلیون تومان در دوماه اول 98 به 19.8 میلیارد تومان در دوماه اول 99 رسیده است. پس از کیمیا، زنگان و فاسمین به ترتیب با افزایش 214 و 107 درصدی دو نمادی هستند که رشد درآمدی بیش از 100 درصدی را داشته‌اند.  در میان آن‌ها فرآور با افت 97 درصدی درآمد بیشترین کاهش را ثبت کرده است. 

2020-06-08 17_02_52-Start

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

در حالی که نسبت به رانت در عرضه اولیه در چند روز اخیر انتقادهای بسیاری منتشر شده اما هنوز تصمیم جدیدی درباره روند عرضه اولیه نمادها گرفته نشده است. در همین حال سهامداران منتظر هستند در امسال عرضه اولیه‌های جدیدی انجام شود.

به گزارش رادیو سهام به نقل از تجارت نیوز، در حالی که نسبت به رانت در عرضه اولیه در چند روز اخیر انتقادهای بسیاری منتشر شده اما هنوز تصمیم جدیدی درباره روند عرضه اولیه نمادها گرفته نشده است. در همین حال سهامداران منتظر هستند در امسال عرضه اولیه‌های جدیدی انجام شود.

طبق گزارش پیش از این تجارت‌نیوز به نظر می‌رسد اولین عرضه اولیه سال 99 عرضه اولیه نماد آریا باشد.

26 اسفند ماه سال 98 مبینا بنی‌اسدی، مدیر ارتباطات فرابورس ایران اعلام کرد: پتروشیمی آریا ساسول آخرین شرکتی بود که قرار بود تا آخر سال فرابورسی شود اما مدیران فرابورس ایران تصمیم گرفتند برای حفظ سلامتی مردم و پرسنل فعال در بازار سرمایه فعلا این عرضه به اوایل سال 99 موکول شود.

بنی‌اسدی در پاسخ به این سوال که آیا امکان انجام عرضه اولیه در روزهای کاری نوروز 99 وجود دارد؟ به بورس 24 گفته بود: در این رابطه فعلا تصمیم‌گیری نشده و متعاقبا اطلاع‌رسانی دقیق‌تری در این خصوص خواهیم داشت.

با این حال هنوز به صورت رسمی اعلام نشده اولین عرضه اولیه سال 99 چه زمانی و با کدام نماد خواهد بود. با این حال لیستی از همه عرضه‌ اولیه‌های احتمالی توسط بورس‌نیوز منتشر شده است.

بر این اساس 16 شرکت در صف عرضه اولیه قرار دارند. این شرکت‌ها عبارتند از: پلیمر آریاساسول با نماد آریا، سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا، مجتمع صنایع لاستیک یزد با نماد پیزد، رایان هم افزا با نماد رافزا، شیر پاستوریزه پگاه گیلان با نماد غگیلا، لیزینگ پارسیان با نماد ولپارس، توسعه مسیر برق گیلان با نماد بگیلان، ایمن خودرو شرق با نماد خیمن، پتروشیمی بوعلی سینا با نماد بوعلی، تولید نیروی جنوب غرب صبا با نماد بصبا، ترانسفورماتور توزیع زنگان با نماد برانسفو، پتروشیمی ایلام با نماد شایلام، پتروشیمی مروارید با نماد شمروارید، پالایش نفت جی با نماد شجی، راه آهن حمل و نقل با نماد حرآهن و صنایع چوب خزر کاسپین با نماد چخزر.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.