دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1زماهان1.812.39
2قهکمت1.162.2

1. زماهان : مجتمع تولید گوشت ماهان با نماد زماهان، در بازار فرابورس و گروه زراعت قرار دارد. بعد از برخورد به خط میانی کانال در حوالی 4500 تومان، این سهم با اصلاح مواجه شد و تا محدوده 3700 تومان نیز کاهش قیمت داشت.

در معاملات امروز هر کد حقیقی نزدیک به 25 میلیون تومان خرید انجام داد در حالی که میانگین 10 روزه سرانه خرید هر حقیقی در این نماد 11 میلیون تومان بوده است.

در صورت افت بیشتر قیمت، حمایت مهم بعدی در حوالی 3 هزار تومان است.

در صورت رشد از این ناحیه، محدوده 5 هزار تومان و 7 هزار تومان را می توانیم به عنوان اهداف آن مد نظر قرار دهیم.

اندیکاتور RSI نیز همانطور که در تصویر مشاهده می شود در یک کانال افقی قرار دارد.

2. قهکمت : قند هکمتان با نماد قهکمت، در بازار بورس و گروه قند و شکر قرار دارد. با کاهش قیمت از حوالی 5500 تومان، این سهم تا محدوده 4500 تومان نیز کاهش قیمت را تجربه کرد و بعد از واکنش به این ناحیه، این سهم توانست امروز در صف خرید قرار بگیرد.

در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 57 میلیون تومان خرید انجام داد در حالی که میانگین ده روزه سرانه خرید حقیقی در این نماد 14 میلیون تومان بوده است.

مهمترین حمایت سهم در صورت کاهش قیمت، حوالی 4100 تومان است و محدوده 6 هزار تا 6500 تومان را می توانیم به عنوان هدف سهم در نظر داشته باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

زمانی که این نماد در قیمت 990 تومان معامله می شد، به ناحیه حمایتی مهم 900 تومان و حجم بالا که در این منطقه معامله شده بود اشاره شد. (تحلیل تکنیکال زماهان)

زماهان بعد از واکنش مناسب به ناحیه 900 تومان توانست سقف قبلی خود در 1120 تومان را بشکند و به هدف 1300 تومان که در این نماد مشخص شده بود برسد. چارت زیر آپدیت تحلیل تکنیکال نماد زماهان را در تایم فریم روزانه نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال زماهان (مجتمع تولید گوشت ماهان) به همراه نمودار مورخ 12 شهریور ماه 1398
جهت مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بعد از رسیدن به هدف اول در 1300 تومان، زماهان در حال پولبک به سقف قبلی خود در 1120 تومان است. در صورت واکنش به این ناحیه انتظار داریم زماهان دوباره به سمت اهداف 1300 و 1500 تومان حرکت کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

زمانی که این نماد در قیمت 990 تومان معامله می شد، به منطقه حمایتی مهم 900 تومان اشاره شد.

زماهان به صورت موقت در قیمت کمتر از 900 تومان هم معامله شد اما نتوانست زیر آن تثبیت شود.

بعد از واکنش مناسب به این ناحیه حمایتی مهم، توانست سقف قیمتی خود در 1120 تومان را بشکند و هم اکنون در قیمتی نزدیک به 1300 تومان در حال معامله است.

چارت زیر آپدیت تحلیل تکنیکال زماهان را نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال زماهان (مجتمع تولید گوشت ماهان) امروز شنبه 2 شهریور ماه 1398
جهت مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

تا زمانی که این نماد بالای سقف قبلی خود در 1120 تومان هست، می توانیم به صعود تا قیمت 1500 تومان خوش بین باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت تولید گوشت مرغ ماهان از برنامه افزایش سرمایه 320 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد.

براین اساس، “زماهان” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 40 به 168 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی درصورت موافقت سازمان بورس صرف تجدید ارزیابی دارائی ها(صرفا زمین) خواهد شد.

بنابراین گزارش، شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر مالک 85.6 درصد سهامخ این شرکت بشمار می رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعیه بورس اوراق بهادار تهران، شرکت سرمایه‌گذاری کوثر به عنوان پانصد و پنجمین شرکت پذیرفته شده در بورس برای اولین بار در روز چهارشنبه 21 اسفند تعداد 412 میلیون و پانصد هزار سهم ( معادل 15 درصد) از سهام خود را به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه می‌کند.

شرکت سرمایه‌گذاری کوثر که با نماد زکوثر و سرمایه 2 هزار و 750 میلیارد ریالی در بخش کشاورزی و گروه پرورش حیوانات پذیرفته شده است، در ماه بهمن مجموع سرمایه‌گذاری خود را در بورس و خارج از بورس به 3 هزار و 122 میلیارد ریال رسانده که نسبت به دو ماه گذشته تغییری را نشان نمی‌دهد. این در حالی است که مهر ماه میزان سرمایه‌گذاری این شرکت 3 هزار و 125 میلیارد ریال بود. در حقیقت این شرکت فعلا با توجه به روند صعودی بورس به افزایش قیمت سهام تحت مالکیت خود دلخوش کرده و از این راه به سود خوبی دست پیدا کرده است.

زکوثر در یکسال اخیر در بورس در یک شرکت کشاورزی و دامپروری، یک شرکت استخراج معادن و یک شرکت محصولات غذایی و آشامیدنی در بورس سرمایه‌گذاری کرده که مجموع ارزش بازار این شرکت‌‌ها بیش از 16 هزار و 544 میلیارد ریال بوده است. سرمایه‌گذاری خارج از بورس این شرکت همچنین روی 12 شرکت حوزه دامپروری بوده که روی هم رفته 2 هزار و 435 میلیارد ریال به ثبت رسیده است. تا پایان بهمن ماه سرمایه گذاری کوثر 82٫9 درصد سهام زکشت، 88٫6 درصد سهام زماهان و بیش از 50 درصد سهام غدام را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش عملکرد مالی میاندوره‌ای منتهی به 31 آذر امسال که در وبسایت کدال منتشر شده است، زکوثر از سرمایه‌گذاری‌های خود 306 میلیارد و 537 میلیون ریال سود خالص داشته که با این حساب سود انباشته پایان دوره این شرکت به یکهزار و 204 میلیارد و 645 میلیون ریال رسیده که به نسبت مدت مشابه سال 97 رشدی 68 درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت در 9 ماه نخست امسال از واگذاری 2 میلیون و 990 هزار سهم زشریف و یک میلیون سهم زماهان توانسته سودی 47 میلیارد و 566 میلیون ریالی داشته باشد.

عرضه اولیه زکوثر در حالی روز چهارشنبه برگزار خواهد شد که حداکثر سهمیه هر فرد 400 سهم و دامنه قیمتی ثبت سفارش 1245 تا 1312 تومان خواهد بود. بر این اساس حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای این عرضه اولیه با فرض کشف در سقف قیمتی 524 هزار و 800 تومان است که البته با توجه به مشارکت بالای یک میلیون و 600 هزار کد بورسی در این عرضه به هر نفر بیشتر از 255 سهم تعلق نگیرد که معادل 334 هزار تومان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، نمایندگان خانه ملت در جلسه علنی یکشنبه 29 دی ماه، ماده 10 قانون مالیات بر ارزش افزوده را به تصویب رساندند. بر اساس این مصوبه، موارد زیر از پرداخت مالیات و عوارض معاف بوده و مالیات خرید نهاده‌های آن‌ها مسترد می‌شود.

الف) صادرات کالاها به خارج از کشور یا به مناطق آزاد تجاری – صنعتی از طریق مبادی خروجی رسمی با ارائه پروانه ثبت گمرکی صادره توسط گمرک یا برگ خروجی (در مورد صادرات کالا) و صادرات خدمات با ارائه قرارداد مربوط و گواهی انجام کار که به تایید نزدیک‌ترین نمایندگی رسمی جمهوری اسلامی ایران در کشور مقصد رسیده باشد یا گواهی ارزآوری با تایید بانک مرکزی یا سایر اسناد و مدارک مثبته.

ب) خدمات معاوضه (سوآپ) نفت خام، فرآورده‌های نفتی (بنزین، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید، گاز مایع و سوخت هوایی)، گاز طبیعی و برق.

تبصره یک: فروش کلیه فرآورده‌های تولیدی شرکت‌های پالایش به صورت ارزی (فروش سوخت‌های هوایی به شرکت‌های هواپیمایی خارجی در فرودگاه‌های داخلی)، مرزی (فروش سوخت در جایگاه‌های مستقر در نواحی مرزی کشور) و همچنین فروش سوخت دارای پروانه صادراتی گمرک جمهوری اسلامی ایران به کشتی‌ها (بانکرینگ) صادرات محسوب می‌شود.

تبصره دو: استرداد مالیات خرید برای صادرات مواد خام و مواد اولیه تولید که در فهرست مربوط به ماده 141 قانون مالیات‌های مستقیم، مصوب 1366/12/03 ذکر شده‌اند، ممنوع است.

تبصره سه: خدماتی که توسط اشخاص مقیم ایران (اشخاص حقوقی ایرانی، اشخاص حقیقی مقیم ایران، شعب شرکت‌های خارجی مقیم ایران) ارائه می‌شود و محل مصرف خدمات و یا مقصد اراده خدمات داخل یا خارج از کشور باشد، در صورتی که مستقیم یا غیر مستقیم ارز حاصل وارد کشور شود، صادرات خدمت محسوب می‌شود.

محمدعلی صادقی کارشناس صنعت نفت در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: بند دوم این مصوبه که مربوط به صادرات فرآورده های نفتی است، می تواند سبب رونق بیشتر صادرات فرآورده های نفتی شود و هم اقتصاد کشور از این رونق بهره مند شود و هم تولیدکنندگان. اثر این قضیه بر سودآوری شرکت های صادرکننده فرآورده های نفتی نیز احتمالا با اهمیت خواهد بود.

وی افزود: اما در بند اول این مصوبه، ابهاماتی وجود دارد. در نظر داشته باشید که اگر محصولاتی که صادر می شوند مورد نیاز بازار داخل باشند، ممکن است برخی صادرکنندگان از این مصوبه سواستفاده کرده و یکبار از محل صادرات با استفاده از معافیت مالیاتی منتفع شوند و یکبار هم از محل واردات مجدد همین محصولات البته با قیمت بالاتر، کسب سود کنند. بنابراین انتظار می رود علاوه بر تسهیلات و تمهیداتی که برای رونق صادرات در نظر گرفته می شود، به وضعیت تقاضای بازار داخل هم توجه شود تا کمبودی ایجاد نشود. کما اینکه صادرات برخی محصولات معدنی هم قبلا دردسر ساز شده بود و به منظور جلوگیری از صادرات بی رویه، عوارض صادراتی وضع شد.

صادقی در خاتمه گفت: اگرچه قبلا هم صادرات از مالیات معاف بود، اما صادرکنندگان می بایست ابتدا مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت می کردند و بعدا این مبلغ به حساب شان برگشت داده می شد. با توجه به وضعیت نقدینگی بنگاه های اقتصادی و زمان بر بودن فرآیند برگشت مالیات بر ارزش افزوده صادرات، این مصوبه شرایط بهتری رقم خواهد زد. ضمن اینکه شرط معافیت مالیاتی، صادرات ارزی است و این شرط، بازگشت ارز حاصل از صادرات را هم به نوعی تضمین می کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

انتخاب اعضای جدید هیات مدیره

گزارش بورس نیوز، شرکت آسیا سیر ارس از تغییر نمایندگان اعضای حقوقی هیات مدیره خبر داد.

بر این اساس، شرکت اعلام کرد؛ به استناد مصوبە مجمع 1398/02/11 و جلسە هیات مدیرە 1398/10/17 اسامی اعضای هیات مدیره را تغییر داد.

انتخاب اعضای جدید هیات مدیره

 

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

فوران نقدینگی سرعت گیر اصلاح قیمت‌ها

حسین عادل زاده مدیرعامل کارگزاری کارآمد در خصوص رشد شاخص به بورس نیوز اظهار کرد: حجم نقدینگی بالایی که به سمت بازار سرازیر شده عامل تاثیرگذار بر روند رو به رشد شاخص است.

وی ادامه داد: “بورس” نرخ دلار را بالاتر از قیمتی که معامله می‌شود، می‌بیند و بر خلاف روال همیشگی، قیمت‌گذاری‌ها بالاتر از قیمت واقعی انجام شده البته کماکان شاخص رشد خود را ادامه خواهد داد و مرز 430 هزار واحد را طی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: سهم مشخصی را نمی‌توان به عنوان صنایع پیشرو نام برد اما؛ با توجه به نقدینگی بازار، احتمالا از این پس بازار سرمایه با سهم‌های بنیادی که رشد زیادی نداشته اند روند صعودی خود را ادامه خواهد داد و بازار بر سهم‌های ارزنده‌ای همچون فولاد، پالایشی‌ها، پتروشیمی‌ها مانور خواهد داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

مشارکت بالای سهامداران عرضه اولی رکورد زد

علی رضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوا نوین در خصوص رشد شاخص به بورس نیوز اظهار کرد: روندی که طی 3ماه اخیر جریان گرفته، ورود نقدینگی به بازار توسط سهامداران خرد و بخشی از پول سرگردان در اقتصاد کشور بوده که به سمت “بورس” هدایت شده و تعداد سهامدارانی که در عرضه‌اولیه شرکت‌ها مشارکت داشته‌اند، رکورد خود را شکسته و به رقم یک میلیون نفر رسیده و نشان از اعتماد سهامداران خرد به بازار سرمایه دارد.

وی ادامه داد: عوامل بنیادی دیگر مانند سودآوری شرکت‌ها، میزان تولید و فروش، رشد قیمت‌های جهانی، کامودیتی‌ها و محصولات پتروشیمی و همچنین نفت را می‌توان به عنوان عوامل تاثیرگذار بر رشد بازار دانست.

این کارشناس بازارسرمایه در رابطه با دورنمای رشد شاخص افزود: چشم‌اندازی که می‌توان برای بازار متصور شد، روند رو به رشد بوده و از این مرحله به بعد رشد شاخص با آرامی پیش می‌رود و البته به نقدینگی و انرژی بیشتری هست برای گذر از این قله‌ها نیاز است.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین با اشاره به صنایع و و سهم‌های ارزنده تا پایان سال گفت: برخی از صنایعی که از پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردارند، همپای رشد شاخص و بازارسرمایه رشد نکرده‌اند مانند صنایع فلزی‌ومعدنی، پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها و در کنار این شرکت‌ها، صنایعی که بحث تجدید ارزیابی را دارند به عنوان صنایع پربازده بازار سرمایه شناخته می‌شوند

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان از تغییرات در ترکیب تولید و فروش محصولات خبر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ کنترل ریسک به جهت کاهش تلفات ناشی از مخاطرات حمل و نقل در فصل زمستان، امکان برنامه‌ریزی دقیق‌تر در حوزه تولید و فروش، کاهش مخاطرات تک‌محصولی و استفاده از فرصت‌های موجود در بازار از دلایل تغییر در ترکیب تولید و فروش است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.