دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت کشت و دامداری فکا درباره نوسان قیمت سهمی که دارد شفاف سازی کرده و اعلام کرد: 

به استناد ماده 12 مکرر 1 دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس ایران به اطلاع می رساند از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی 12/9/6/3 ماهه منتهی به 1399/03/31 ) تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. لذا به نظر می رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر متناسب با وضعیت مالی و عملکرد شرکت نبوده و عمدتا ناشی از شرایط بازار و عرضه وتقاضا می باشد.

بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کشت و دامداری فکا از برنامه افزایش سرمایه 400 درصدی از یک محل خبر داد و با رشد 5 درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.

براین اساس، “زفکا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 30 به 150 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به تامین مخارج طرح احداث گاوداری شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین 68 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر روز سه‌شنبه 45 میلیون سهم خود (معادل 15 درصد از کل سهام شرکت) را به صورت عرضه اولیه روانه بورس خواهد کرد. که از این میان 39 میلیون سهم قابل عرضه به عموم است.

معرفی شرکت

شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر در خرداد 1392در اداره ثبت شرکت‌های استان البرز به ثبت رسید. این شرکت که در حال حاضر جزء واحدهای فرعی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین و واحد و تجاری و نهایی گروه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است در حال حاضر در استان البرز مشغول فعالیت است.

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین، تقریبا تمامی سهام زملارد را در اختیار دارد و شرکت کشت و دامداری فکا (زفکا) و شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان (زگلدشت) نیز دو سهامدار کوچک این شرکت هستند. شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین همچنین سهامدار عمده نمادهای زفکا (77٫44 درصد)، زگلدشت (88٫35 درصد) ، لپارس (97٫0 درصد) و حدود 10 شرکت غیر بورسی دیگر است.

زملارد که در حال حاضر 124 نفر نیروی کار دارد در سال 1396 با افزایش سرمایه 1053 درصدی کل سرمایه خود را به 300 میلیارد ریال رساند. شرکت کشاورزی و دامپروری ملاردشیر با تولید روزانه 82٫5 تن و سالانه حدود 30 هزارتن شیر خام و میانگین تولید 38٫2 کیلوگرم شیر به ازای هر راس گاو، یکی از پرراندمان‌ترین شرکت‌های دامپروری ایران است.

عملکرد مالی

شرکت دامپروری ملارد در سال 98 بیش از 30 میلیون کیلوگرم شیر تولید کرده که در مقایسه با سال مالی 97 رشدی 10 درصدی داشته است. درآمدهای عملیاتی منتهی به سال مالی 98 بیش از 839 میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به سال مالی 97 رشدی 51 درصدی داشته است. همچنین سود خالص این شرکت نیز در مقایسه با سال گذشته 113 درصد رشد داشته و به حدود 181 میلیارد تومان رسید که معادل 60 تومان به ازای هر سهم بوده است. این شرکت از این میزان 93 درصد معادل 56 تومان به ازای هر سهم را میان سهامدارانش تقسیم می‌کند.

همچنین بررسی عملکرد ماهانه زملارد در سال 99 نشان می‌دهد میزان تولیدات این شرکت روندی نزولی داشته است و از 88 میلیارد ریال در فروردین ماه به 60 میلیارد ریال تیرماه کاهش داشته است.

در عرضه اولیه «زملارد» هر نفر می‌تواند حداکثر 20 سهم در بازه قیمتی 2000 تا 2100 تومانی سفارش دهد که معادل 42 هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که با توجه به مشارکت بالای 5 میلیون و 400 هزار نفری در عرضه اولیه قبلی، پیش‌بینی می‌شود که به هر نفر حداکثر 7 سهم تعلق گیرد که معادل 15 هزار تومان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

بر اساس صورت‌های مالی تلفیقی شرکت کشت و دامداری فکا، در پایان سال مالی منتهی به اسفند 98 به ازای هر سهم شرکت سود 216٫3 تومانی محقق شده است.

به گزارش رادیو سهام، زفکا در صورت‌های مالی تلفیقی برای سال مالی منتهی به اسفند 98 افزایش 56 درصدی درآمدهای عملیاتی و رشد 49 درصدی بهای تمام شده را ثبت کرده است تا سود ناخالص شرکت با 71 درصد افزایش به رقم 67٫3 میلیارد تومان برسد.

سود خالص با رشد 61 درصدی از 40٫3 میلیارد تومان به 64٫8 میلیارد تومان رسیده و بدین ترتیب سود خالص به ازای هر سهم برابر با 216٫3 تومان محقق شده است. هیئت مدیره زفکا برای سال مالی 98 پیشنهاد تقسیم سود 10 درصدی را ارائه کرده‌اند.

گفتنی است تنها نکته منفی در صورت مالی این شرکت دامپروری کاهش تناژ فروش بوده است؛ زفکا در سال مالی منتهی به اسفند 98 در مقایسه با مدت مشابه 97 کاهش 29 درصدی فروش مقداری داشته است که به سبب افزایش نرخ‌ها در درآمد اثر منفی نگذاشته است.

«زفکا» در سال مالی 98 به ازای هر سهم سود 216.3 تومانی ساخت

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، زفکا در صورت‌های مالی تلفیقی برای سال مالی منتهی به اسفند 98 افزایش 56 درصدی درآمدهای عملیاتی و رشد 49 درصدی بهای تمام شده را ثبت کرده است تا سود ناخالص شرکت با 71 درصد افزایش به رقم 67.3 میلیارد تومان برسد. 

سود خالص با رشد 61 درصدی از 40.3 میلیارد تومان به 64.8 میلیارد تومان رسیده و بدین ترتیب سود خالص به ازای هر سهم برابر با 216.3 تومان محقق شده است. هیئت مدیره زفکا برای سال مالی 98 پیشنهاد تقسیم سود 10 درصدی را ارائه کرده‌اند. 

گفتنی است تنها نکته منفی در صورت مالی این شرکت دامپروری کاهش تناژ فروش بوده است؛ زفکا در سال مالی منتهی به اسفند 98 در مقایسه با مدت مشابه 97 کاهش 29 درصدی فروش مقداری داشته است که به سبب افزایش نرخ‌ها در درآمد اثر منفی نگذاشته است. 

Capture

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

طی روز گذشته ارزش معاملات خرد در فرابورس ایران نیز قابل‌توجه بود به‌طوری‌که در مجموع معاملات خرد این بازار با مبادله بیش از یک میلیارد و 600میلیون سهم به رقم 2هزار و 359میلیارد تومان رسید. البته حجم و ارزش کل معاملات مزبور در مقایسه با معاملات روز قبل (چهارشنبه 27فروردین) به ترتیب کاهش 36درصدی و 15درصدی را تجربه کرد.

از سوی دیگر در حالی از 113نماد معامله‌شده در این بازار تنها یک نماد با کاهش قیمت مواجه شد که مابقی نمادها سبزپوش به کار خود پایان دادند. علاوه بر این عدد در بازارهای اول و دوم فرابورس شاهد تشکیل صف خریدهای گسترده برای 85 نماد (با حذف تقاضای سهام عرضه اولیه) به ارزش 625 میلیارد تومان بودیم. در این میان سهام تازه‌وارد «شگویا» صف خریدی به ارزش 130 میلیارد تومان را شاهد بود. این در حالی است که هیچ صف فروشی در بازار دیروز مشاهده نشد. در بازار پایه نیز 113نماد (80 درصد از تعداد نمادهای فعال) با مازاد تقاضایی به ارزش 858 میلیارد تومان همراه شدند. همچنین در بازار پایه دو نماد با صف فروش مواجه شدند که ارزش صف فروش این دو نیز به 161میلیارد تومان رسید. در همین راستا می‌توان خاطرنشان کرد که بیشترین ارزش معاملات دیروز به نماد تولید نیروی برق دماوند اختصاص یافت. «دماوند» روز گذشته شاهد دادوستد بیش از 22میلیون و 700هزار سهم به ارزش 147میلیارد تومان بود. البته معاملات دو نماد «بجهرم» و «کرمان» نیز قابل توجه بود به‌طوری‌که هر کدام از این دو نماد روز گذشته مبادلات بیش از 92میلیارد تومانی را تجربه کردند.

همان‌طور که عنوان شد دیروز از 113نماد فعال در بازارهای اول و دوم فرابورس 112نماد در مسیر صعودی حرکت کردند و با رشد ارزش بازار به کار خود پایان دادند. در این بین «ذوب» با اثرگذاری مثبت 6/ 16 واحدی در صدر فهرست نمادها با بیشترین تاثیر بر شاخص کل قرار گرفت. در همین راستا دو نماد «شگویا» و «زاگرس» نیز در مجموع 6/ 31 واحد به رشد شاخص فرابورس کمک کردند. در این میان تنها نماد «رنیک» بود که 9/ 0واحد تاثیر منفی بر شاخص ایجاد کرد.

رصد معاملات اسناد خزانه

بررسی معاملات اسناد خزانه اسلامی در بازار روز گذشته نشان از آن دارد که میانگین قیمت آنها با رشد 5/ 0 درصدی روبه‌رو شده و متوسط نرخ هر اوراق به  81هزار و 645تومان رسیده است. تا جایی که با رسیدن قیمت «اخزا»ها به محدوده 66 تا 98 هزار تومانی، متوسط نرخ سود آنها با کاهش 5/ 0 درصدی نسبت به معاملات روز چهارشنبه به عدد 4/ 18 درصد رسید. در همین راستا روز گذشته شاهد انتشار دور جدیدی از اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا819» بودیم. این اوراق در قیمت پایانی 58هزار و 634 تومان قرار گرفت و در مجموع 10هزار و 223اوراق از این نوع سررسید جدید در بازار دیروز معامله شد. یادآور می‌شود سررسید این «اخزا» جدید، خردادماه سال 1402 خواهد بود.

روز گذشته باز هم این معامله‌گران حقیقی بودند که نبض تقاضا را در دست داشتند و بیش از 169میلیارد تومان سهام جدید به پرتفوی خود اضافه کردند. در این بین بیشترین اقبال کدهای حقیقی به خرید سهام «بجهرم» تعلق داشت که با خالص خرید 38میلیارد تومانی همراه شد. در همین راستا دو نماد «دماوند» و «شگویا» نیز هر کدام خالص خرید 16میلیارد تومانی را از سوی سهامداران خرد تجربه کردند. همچنین نمادهای «زفکا»، «دی» و «وسبحان» نیز در فهرست دیگر نمادهای مورد توجه حقیقی‌ها در بازار دیروز قرار گرفتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر سومین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار 120 سهم دارای صف خرید و 6 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

در این میان، نمادهای “زفکا ،ومعلم ،غاذر ،حپترو ،ثالوند ،حسیر” دارای صف فروش هستند.

همچنین پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای “ثفارس” با 377 میلیون سهم، “ومهان” با 356 میلیون سهم، “قرن” با 353 میلیون سهم، “تپکو” با 135 میلیون سهم، “البرز” با 107 میلیون سهم و “فروی” با 105 میلیون سهم اختصاص دارد.

صف خرید

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، درآمد کشت و دامداری فکا در دوره ۷ ماهه منتهی به مهر ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال به دلیل افزایش مقدار فروش و همچنین رشد نرخ فروش محصولات افزایش ۶۶ درصدی داشته است.

کشت و دامداری فکا در مهر ماه با فروش ۵٫۴ تن شیر خام و ۲۲۹ راس گوساله نر درآمد ۱۷ میلیارد تومانی ساخته است. همچنین در دوره هفت ماهه منتهی به مهر ۹۸ با فروش ۳۸٫۴ هزار تن شیر خام و تعداد ۱۱۵۳ راس گوساله نر درآمد ۱۰۸ میلیارد تومانی رقم زده است.

رشد ۶۶ درصدی درآمد زفکا در دوره ۷ ماهه

زفکا در دوره ۷ ماهه منتهی به مهر ۹۷ درآمد ۶۵ میلیارد تومانی ساخته است و درآمد فکا در دوره ۷ ماهه منتهی به مهر ۹۸ با رشد ۶۶ درصدی (معادل ۴۳ میلیارد تومان) به ۱۰۸ میلیارد تومان رسیده است. افزایش درآمد زفکا در پی رشد مقدار فروش شیر خام و افزایش نرخ فروش شیر خام و گوساله نر روی داده است.

زفکا در دوره ۷ ماهه منتهی به مهر ۹۷ مقدار ۳۶ هزار تن شیر خام به فروش رسانده است اما در ۷ ماهه اول سال جاری ۳۸٫۴ هزار تن شیر خام به فروش رسانده است. از سوی دیگر تعداد فروش گوساله نر کاهش یافته است اما افزایش نرخ فروش شیر خام و گوساله نر موجب شده است درآمد زفکا ۴۳ میلیارد تومان رشد نماید.

نرخ فروش شیر خام ۲۳ درصد افزایش یافت

شیر خام به عنوان محصول اصلی زفکا به شمار می‌روند که تغییر در مقدار و نرخ فروش بر درآمد شرکت اثر قابل توجه دارد. بررسی دوره ۷ ماهه منتهی به مهر ۹۸ حاکی از آن است که ۸۷% از مبلغ فروش شرکت مربوط به فروش شیر خام است.

مقدار تولید و فروش شیر خام از ابتدای سال ۹۸ روند نوسانی قابل توجهی نداشته است گرچه در مهر ماه مقدار تولید و فروش شیرخام با اندکی کاهش به ۵۶۶۶ تن (تولید) و ۵۴۷۷ تن (فروش) رسیده است. اما نرخ فروش شیر خام از ابتدای سال روند صعودی داشته است و از ۲ میلیون و ۱۶۶ هزار تومان به ازای هر تن در فروردین ماه به ۲ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان در مهر ماه رسیده است. بنابراین نرخ فروش شیر خام طی دوره ۷ ماهه رشد ۲۳ درصدی داشته است.

درآمد مهر ماه زفکا ۷۰۰ میلیون کاهش یافت

روند افزایشی نرخ فروش شیر خام و همچنین روند باثبات تولید و فروش شیر خام موجب شده است درآمد ماهانه زفکا روند صعودی داشته باشد. اما در مهر ماه به دلیل کاهش مقدار فروش شیر خام درآمد زفکا کاهش اندکی داشته است.

درآمد مهر ماه زفکا نسبت به شهریور ماه ۷۰۰ میلیون تومان کاهش داشته است و از ۱۷٫۷ میلیارد تومان به ۱۷ میلیارد تومان رسیده است. اما روند کلی درآمد زفکا از ابتدای سال افزایشی بوده و از ۱۲٫۳ میلیارد تومان در فروردین ماه به ۱۷ میلیارد تومان در مهر ماه رسیده است.

پوشش ۶۷ درصدی درآمد برآوردی

زفکا برای سال مالی ۹۸ درآمد ۱۶۰ میلیارد تومانی را برآورد کرده است که طی دوره ۷ ماهه ۱۰۸ میلیارد تومان درآمد ساخته است به این ترتیب ۶۷% از درآمد برآوردی را طی ۷ ماه پوشش داده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، کشت و دامداری زفکا در زمینه تولید و فروش شیر خام و گوساله نر فعالیت دارد. زفکا در مرداد ماه با فروش 5.5 هزار تن شیر خام به نرخ 2.5 میلیون تومان به ازای هر تن و 182 راس گوساله نر به نرخ 8.3 میلیون تومان به ازای هر راس، درآمد 16.1 میلیارد تومانی ساخته است.

درآمد زفکا به صورت تجمیعی در دوره 5 ماهه منتهی به مرداد 98 مبلغ 72 میلیارد تومان است که بخش اصلی فروش زفکا مربوط به فروش شیر خام است. زفکا در دوره 5 ماهه 27 هزار تن شیر خام به نرخ میانگین 2.3 میلیون تومان به فروش رسانده است که با فروش این مقدار شیر خام درآمد 64.7 میلیارد تومانی ساخته است. که 89% از درآمد تجمیعی شرکت در دوره 5 ماهه را شامل می‌شود.

افزایش 4 میلیاردی میانگین درآمدی زفکا

بررسی درآمد زفکا نشان می‌دهد، درآمد ماهانه زفکا با رشد قابل توجهی در حال افزایش است. میانگین درآمدی زفکا در سال مالی 97 مبلغ 1.5 میلیارد تومان است که درآمد زفکا با روند فزاینده از 12.3 میلیارد تومان در فروردین ماه به 16 میلیارد تومان در مرداد ماه رسیده است. بنابراین میانگین درآمدی زفکاز از 10.5 میلیارد تومان در سال مالی 97 به 14.4 میلیارد تومان در 5 ماهه اول سال 98 رسیده است. بنابراین میانگین درآمدی زفکار رشد 4 میلیارد تومان افزایش داشته است.

 

پوشش 45 درصدی درآمد طی 5 ماه

زفکا برای سال مالی 98 مقدار فروش 2 هزار راسی گوساله نر و 65.5 هزار تنی شیر خام را پیش بینی کرده است. زفکا در دوره 5 ماهه اول سال 98 فروش 681 راس گوساله نر توانسته 32% از تعداد فروش گوساله نر را پوشش دهد و همچنین با فروش 27 هزار تنی شیر خام 41% از مقدار فروش شیر خام را پوشش دهد.

همچنین زفکا برای سال مالی 98 درآمد 160 میلیارد تومانی را پیش بینی کرده است که با درآمد 72 میلیارد تومانی طی 5 ماه توانسته است 45% از درآمد برآوردی را پوشش دهد. بنابراین ساخت درآمد 5 ماهه شرکت مثبت ارزیابی می‌شود.

برآورد سود خالص 50 میلیارد تومانی

بررسی حاشیه سود خالص زفکا در آخرین صورت مالی ارائه شده و مقایسه ان باشرکت‌های فعال در گروه زراعت و خدمات وابسته نشان می‌دهد، زفکا بالاترین میزان حاشیه سود خالص و بالاترین میزان eps را دارد. این در حالی است که زفکا را می‌توان از شرکت‌های با سرمایه کم در این گروه دانست اما در ساخت درآمد و شناسایی سود، در بالاترین سطح قرار دارد. حاشیه سود خالص زفکا در سال مالی 97، بیش از 31% است. بنابراین با در نظر گرفتن حفظ حاشیه سود سال گذشته با توجه به مقدار تولید و فروش شرکت، و درآمد 160 میلیارد تومانی، سود خالص 50 میلیارد تومانی را پیش بینی کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت کشت و دامداری فکا در زمینه کشاورزی، دامداری، باغداری، پرورش طیور و زنبور عسل و ماهی و هرگونه حیوان دیگر و استفاده از فرآورده‌های حیوانی و پروتئینی گیاهی فعالیت دارد. گوساله نر، شیر خام و گندم از محصولات اصلی شرکت می‌باشد.

سرمایه شرکت ۳۰ میلیارد تومان بوده و مجموع بدهی‌های شرکت ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می‌باشد. دارای‌های ثابت مشهود شرکت ۷۱ میلیارد تومان می‌باشد که بیش از ۵۰ درصد از دارایی‌های شرکت را شامل می‌شود. زفکا در سال مالی ۹۷ مبلغ ۱۲۶ میلیارد تومان درآمد عملیاتی ساخته است و سود عملیاتی شرکت ۳۱ میلیارد و سود خالص آن ۴۰ میلیارد تومان می‌باشد.

حاشیه سود خالص زفکا به ۳۲ درصد رسید

مقایسه درآمد عملیاتی زفکا در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ نشان می۲دهد، درآمد شرکت از ۸۸ میلیارد تومان با رشد ۴۳ درصدی به ۱۲۶ میلیارد تومان رسیده است همچنین سود عملیاتی شرکت رشد ۷۹ درصدی داشته است.

درآمد غیر عملیاتی زفکا ۱۰ میلیارد تومان افزایش یافت

سود خالص زفکا از سود عملیاتی شرکت بیشتر می‌باشد، چراکه درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها رشد ۱۷۳ درصدی داشته است و از ۵۵ میلیون تومان در سال ۹۶ به ۱۵۱ میلیون تومان رسیده است همچنین سایر درآمدهای غیر عملیاتی شرکت مربوط به اقلام متفرقه از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با رشد ۵۱۸ درصدی (معادل ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان) به ۱۰ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین با توجه به افزایش درآمدهای غیر عملیاتی شرکت شاهد افزایش سود خالص شرکت بوده‌ایم.

حاشیه سود خالص زفکا به ۳۲ درصد رسید

افزایش درآمد عملیاتی و غیر عملیاتی شرکت موجب شده است سود انباشته پایان دوره شرکت از ۲۲ میلیارد تومان به ۴۶ میلیارد تومان و سود خالص هر سهم از ۵۹۰ ریال با رشد ۱۲۸ درصدی به هزار و ۳۴۴ ریال رسیده است. اما در کنار این رشد این متغیرها حاشیه سود شرکت نمای بهتری از رشد را به ما نشان می‌دهد. حاشیه سود عملیاتی زفکا از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش یافت و باتوجه به افزایش قابل توجه سود خالص نسبت به سود عملیاتی، حاشیه سود خالص شرکت از ۲۰ درصد به ۳۲ درصد افزایش یافت. درواقع شاهد رشد ۱۲ درصدی حاشیه سود خالص شرکت بوده‌ایم.

پیش‌بینی وضعیت سودآوری زفکا در سال مالی ۹۸

شرکت کشت و دام فکا در سال ۹۷ مبلغ ۱۲۶ میلیارد تومان فروش و ۸۷ میلیارد تومان بهای تمام شده فروش داشته است. طبق برآورد شرکت، فروش سال ۹۸ زفکا ۱۶۰ میلیارد تومان و بهای تمام شده درآمد عملیاتی شرکت ۱۲۳ میلیارد تومان می‌باشد. بررسی نسبت هزینه به درآمد شرکت نشان می‌دهد این نسبت در سال ۹۸ براساس میزان براوردی ۶ درصد افزایش می‌یابد که منجر به کاهش حاشیه سود عملیاتی می‌گردد. با فرض ثبات در سایر عوامل و میزان براوردی شرکت، حاشیه سود عملیاتی شرکت به ۱۹ درصد می‌رسد. که این امر به دلیل افزایش هزینه بهای تمام شده شرکت نشبت به درآمد عملیاتی شرکت می‌باشد.

منبع: radiosaham.ir